Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 648431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

oscyp

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #240 dnia: Października 13, 2007, 17:29:17 pm »
Czemu jest taka straszna nagonka na PiS i na tych, co na PiS głosować chcą? Lepiej zagłosować na Lewicę, niż na PiS?

Wiesz czemu jest taka nagonka na PiS? Ponieważ większość użytkowników internetu (bo rozumiem, że mowa o nagonce w internecie) jest za PO. Za PiSem są w takich miejscach jak to forum na prawdę nieliczni, a w pojedynkę ciężko robić nagonkę na całą, o wiele większą grupę. Gdyby proporcje były odwrotne to byłaby nagonka na PO. Wiem, mało odkrywcze. Druga rzecz jest taka - ludzie starsi w większości zagłosują a PiS i z tym się musimy zgodzić. Ludzie młodzi, którym Internet obcy w żaden sposób nie jest w większości zagłosują na PO, mniejsza ich część natomiast zagłosuje na PiS, inne partie, lub wcale nie zagłosuje. jakby nie patrzeć w obu tych środowiskach PiS ma w SUMIE jakąś przewagę - aby ją zniwelować wyborcy PO działają na różne sposoby, robiąc takie właśnie sygnaturki "jak zagłosujesz na pis to jesteś gupi"(ŻĘNUA!!!!) i naskakując na tych którzy za PO nie są. Kojarzy mi się to z taką młodzieńczą mobilizacją której przyświeca hasło "Jak będziemy działać, to damy radę!", ale w baaaaardzo siermiężnej formie.

Ja co prawda jestem z PO, ale uważam, że każdy ma swoje jakieś tam poglądy polityczne i szczerze mówiąc "mam to w huju" jakie.Po prostu, 21 oddam głos na pana D.T. który wczoraj wbrew moim przypuszczeniom pokazał, że nie jest taki sissy na jakiego wygląda, ba, byk z niego jak się patrzy i będę liczył na to, że mój faworyt wygra wybory i nie będę miał powtóki z rozrywki - oglądania w wiadomościach codziennie nowej afery i wyciągania syfu sprzed 23141262 lat, nam będzie żyło się lepiej niż przez ostatnie 2 lata (cóż za ogólny piękny ogólnik) a szef rządu będzie miał trochę lepszą prezencję niż ostatni :)
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2007, 17:33:23 pm wysłana przez oscyp »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #241 dnia: Października 13, 2007, 17:44:14 pm »
Cytuj
ludzie starsi w większości zagłosują a PiS i z tym się musimy zgodzić.
W mojej rodzinie i u bliskich znajomych nikt nie zamierza na PiS głosować. Natomiast zgadzam się, że większość ludzi nie ma argumentu, dlaczego "PiS jest zły" i traktują ich na zasadzie: "bo Kaczyński powiedział irasiad, hahaha, gupek nie to co xyz".

Oczywiście w twoim wywodzie jest mała luka. Większość tych anti-PiSs wannabes, to dzieciaki, które
a) w ogóle nie pójdą do wyborów, bo mają to w dupie, będą leczyć kaca po sobocie
b) nie pójdą, bo nie są uprawnieni.

Dodatkowo PO kojarzy się wszystkim z hasłami liberalnymi: "geje ok, prywatne przedsiębiorstwa ok, lesby 2x ok!, podatek liniowy i wykształciuchy ultra-ok!". Tak naprawdę, niewiele w kwestiach programowych różnią się od PiSu...natomiast merytorycznie, wiadomo.

Osobiście zagłosuję na kogoś z LiDu (LiD to nie tylko prominentni działacze post-PZPRu, pomijam marionetkę - Olejniczaka, czy stare mordy [w tym Kwaśniewskiego, który jako twarz LiDu w ogóle się nie sprawdza, co za problem zagłosować na kogoś z byłej UW?]). Jak dla mnie utrzymanie "biegunowego systemu politycznego" jest jak najbardziej posi, bo bez wyraźnej lewicy i prawicy nie ma porządnej debaty. A PO już miało alians z LiDem na szczeblu samorządowym i nikt nie płacze, toteż na parlamentarnym nie wiem, po co narzekać (chociaż tutaj powinni mieszkańcy WaWy się wypowiedzieć).
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2007, 17:45:51 pm wysłana przez tarniak »

oscyp

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #242 dnia: Października 13, 2007, 17:54:12 pm »
W mojej rodzinie nikt, łącznie z dziadkiem i babcią moją nie zagłosuje na PiS, ale posługujemy się tu wszyscy przecież ogółami, tak? Tak.
A z tym, że większośc anti-PiS-wannabes nie zagłosuje bo ma to w dupie... Bez sensu. Nie po to o coś "walczą"/nie po to pozują na "walecznych", żeby a wybory nie iść z lenistwa, przesadzasz pan trochę. Zgadzam się jednak z tym, że mogą na wybory nie pójść bo nie są z powodu wieku do tego uprawnieni.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #243 dnia: Października 13, 2007, 17:58:38 pm »
Cytuj
Bez sensu. Nie po to o coś "walczą"/nie po to pozują na "walecznych", żeby a wybory nie iść z lenistwa, przesadzasz pan trochę
No co ty, w necie ludzie pozują dla samej idei pozerstwa, dla bycia alternatywnym i w ogóle kul "bo kaczki są głupie". Tak już niestety jest, choć nie wykluczam, że część bojowników pójdzie do wyborów. Chodzi mi bardziej o uzasadnienie wyboru, które tak naprawdę uzasadnione nie jest :roll:. Mam nadzieję, że kumasz o co mi kaman.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #244 dnia: Października 13, 2007, 18:03:02 pm »
Ja oddam głos na PO. Ale nie dlatego iż uważam ich za świętoszków i ich program jest bez skazy. Faktycznie wiele od programu PiS się nie różni ale będę wiedział że oddam głos na ludzi, którzy nie będą kompromitować naszego kraju w oczach świata i polityka zagraniczna w wykonaniu PO będzie skuteczniejsza co zaowocuje tak długo oczekiwanymi inwestycjami w naszym kraju co z kolei jest nam bardzo potrzebne.

Oddam głos na PO bo jest to najbardziej logiczne co mogę 21 października zrobić. Przypuszczalnie, gdybym był wielkim zwolennikiem UPR (to przykład) i oddał bym na nich głos to potem gdyby ta partia zdobyła malutko głosów mógłbym poczuć że zmarnowałem swój głos. Po prostu 21 października odkładam wszelakie preferencje polityczne i idę oddać głos czysto strategiczny. Najlepiej byłoby gdyby jakaś partia mogła rządzić samodzielnie bez zawierania koalicji bo ja jakoś po ostatnich 2 latach mam niechęć do takowych paktów.

Po prostu widzę po sondażach że PO jest największym konkurentem PiS i dlatego też na nich oddam głos. Nie chcę więcej PiS'u u władzy a jedynym kto może ich pokonać jest PO. To też 21.10.2007r. pójdę im pomóc w odsunięciu PiS'u od władzy. Co pokaże PO jak będzie u władzy to tak na prawdę nikt z nas nie wie. Ja mam nadzieje że będą podejmować dobre decyzje dla nas. Wiadomo że dużo łatwiej jest założyć że nic im się nie uda bo jak pokazują każde kolejne rządy od 1989r. budowanie gospodarki tego kraju jest raczej trudne. 

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #245 dnia: Października 13, 2007, 20:16:45 pm »
Moi rodzice głosują na PiS. Spytałem się mamy dlaczego, to mi odpowiedziała, że coś robią w Polsce, a dzięki nim dostała podwyżkę.
Moim zdaniem cała ta nagonka anty- PiSowska jest mocno przesadzona.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #246 dnia: Października 14, 2007, 03:06:36 am »
Jasne, bo Twoja mama tak powiedziała. Ojciec mi powiedział: "że mam wpier*ol jak zagłosuję na komuchów" i że będzie na przywitanie ze mną, śpiewał hymn ZSRR :D. A ja mam własne zdanie i tak naprawdę rodzina je szanuje, bo merytoryczna dyskusja zawsze stała u nas wyżej niż prawdy objawione...

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #247 dnia: Października 14, 2007, 10:03:58 am »
Jeżeli już przy rodzicach jesteśmy, to moja matka powiedziała, że jak PiS wygra wybory, to emigruje do Anglii, bo nie ma zamiaru harować za grosze po tak ciężkim kierunku, jak medycyna.
Proszeee nie pozbawiajcie mnie rodzicielki :P.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #248 dnia: Października 14, 2007, 10:10:29 am »
Jak chce więcej zarabiać, niech zacznie pracować prywatnie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #249 dnia: Października 14, 2007, 12:05:00 pm »
Jasne, bo Twoja mama tak powiedziała. Ojciec mi powiedział: "że mam wpier*ol jak zagłosuję na komuchów" i że będzie na przywitanie ze mną, śpiewał hymn ZSRR :D. A ja mam własne zdanie i tak naprawdę rodzina je szanuje, bo merytoryczna dyskusja zawsze stała u nas wyżej niż prawdy objawione...

To masz dobrze. Mój stary jest zatwardziałym PiSowcem i wszytko co powie PiS uważa za prawdę (w przypadku PO jest odwrotnie :lol:). Matka za to ma politykę w d*pie :)
Aktualnie i tak nie mieszkam u rodziców, więc nie muszę zbyt często słuchać wywodów na temat polityki od strony ojca, więc nie jest źle.

W każdym razie na mnie wszelkie objawy fanboystwa (konsolowego, czy politycznego) działają w sposób odwrotny od zamierzonego tzn. zamiast przekonywać do danych poglądów, wywołują do nich niechęć. Chyba nikt nie lubi jak mu się coś narzuca, czy przekonuje, że dana partia (czy np. konsola) jest do d*py, czy jest super.

Jak chce więcej zarabiać, niech zacznie pracować prywatnie.

Powiedzieć łatwo, trudniej zrobić. Szczególnie jak się nie ma żadnych znajomości.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #250 dnia: Października 14, 2007, 12:09:41 pm »
Jeszcze trudniej dać z dnia na dzień pigułom po kilka tysięcy złotych podwyżek  :???:

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #251 dnia: Października 14, 2007, 12:22:53 pm »
Jak to, przecież premier powiedział, zaraz po tym jak rozwiązał się sejm, że znalazło się 30 mln złotych na podwyżki :lol:

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #252 dnia: Października 14, 2007, 13:11:44 pm »
Cytuj
Jak to, przecież premier powiedział, zaraz po tym jak rozwiązał się sejm, że znalazło się 30 mln złotych na podwyżki :lol:
Może chcą dodrukować???

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #253 dnia: Października 14, 2007, 13:32:04 pm »
Cytuj
Jak to, przecież premier powiedział, zaraz po tym jak rozwiązał się sejm, że znalazło się 30 mln złotych na podwyżki :lol:
Może chcą dodrukować???

Ameryka sobie dodrukowała i jak widać źle na tym nie wyszli. :P

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #254 dnia: Października 14, 2007, 19:08:47 pm »
Widzieliscie nowy spot LPRu? O_o
Jakim cudem tacy antysemici utrzymują się/utrzymywali się w sejmie?!
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2007, 19:11:08 pm wysłana przez lupinator »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #255 dnia: Października 14, 2007, 19:37:55 pm »
Bo jest społeczne przyzwolenie na jechanie po Żydach, tak jak na chlanie alkoholu. :???:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #256 dnia: Października 15, 2007, 10:53:44 am »
Widzieliście ostatni spot PiSu, ten co babka dzwoni na pogotowie? Nie sądziłem, że PiS znizy sie do tak niskiego poziomu i bedą ludziom wciskać taki kit. Ten spot tylko udowadnia jaka jest polityka PiS-u: kłamstwo, obłuda, propaganda. Niestety "ciemny lud" to kupuje. Aha, jak narazie cudowna prokuratura odrzuciła wniosek PO o zdjęcie spotu z anteny, ponieważ nie udowodnili, że został wyemitowany.

Tutaj macie ten spot:
http://youtube.com/watch?v=9BbnkZDMQfQ

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #257 dnia: Października 15, 2007, 14:45:58 pm »
Cytat: Dziennik
Ostatnie ataki terrorystów na polskich żołnierzy w Iraku to wina opozycji - twierdzi szef MON Aleksander Szczygło. Według niego, Roman Giertych, Jerzy Szmajdziński, Leszek Miller, Mateusz Piskorski, Donald Tusk, apelując o wycofanie naszych wojsk, tylko spełniają oczekiwania terrorystów. Bo oni atakują właśnie tych, którzy się boją - uważa Szczygło.
Źródło

Ja pierdzielę. Jak widać, rząd stosuję taktykę: cokolwiek nam się nie uda, wina leży po stronie opozycji. Nawet, jeżeli argumentacja jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu.

Odnośnie reklamówki: "Prywatyzacja szpitali? To chęć zysku stawiana wyżej niż dobro pacjenta. Prywatyzacja szpitali to kolejne ogniwo korupcji."

1. "to kolejne ogniwo korupcji"-- nie, bo w tej chwili korupcji w szpitalach nie ma żadnej; oj nie ma...
2. "chęć zysku stawiana wyżej niż dobro pacjenta" - chęć zysku? Gdzie? Jeżeli rząd nie potrafi sobie radzić ze służbą zdrowia, lekarze strajkują albo masowo odchodzą, kolejne szpitale są likwidowane albo zapuszczone, to lepiej pozostać przy takiej opcji, aniżeli oddać szpitale w ręce ? O tak, taka sytuacja na pewno jest dużo lepsza.
3. Sprawy opłaty za przyjazd karetki pogotowia już nawet nie skomentuje; większego debilizmu to nawet w reklamówkach LPR czy Samoobrony nie ma.

Jak czytamy w liście od Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy:
Cytuj
Nie jest prawdą, że szpital prywatny oznacza odpłatne leczenie. Podobnie jak nie ma reguły, że szpital publiczny oznacza leczenie bezpłatne. Odpłatność za leczenie zależy tylko i wyłącznie od sposobu refundacji świadczeń zdrowotnych, a nie od statusu szpitala. Już dzisiaj wiele szpitali prywatnych leczy bezpłatnie, a w wielu publicznych placówkach pobierane są opłaty za niektóre świadczenia.

Źródło

Właśnie przez takich idiotów, którzy straszą ludzi bajkami, stereotypami, Polska jeszcze długo będzie krajem zaściankowym :/.


« Ostatnia zmiana: Października 15, 2007, 15:10:01 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #258 dnia: Października 15, 2007, 14:51:04 pm »
Za takie spoty ponizej poziomu krytyki powinien byc ban na sejm  8)

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #259 dnia: Października 15, 2007, 17:13:41 pm »
po debacie Miller - Giertych . I tak Lesiu poległ okrutnie , wymigując się od wrażliwych i dotkliwych dla niego tematów , nie zawsze korzystał ze swego czasu , nie zawsze odpowiadał na cięte riposty Romana , a jeśli już to dość mizernej jakości . Dla mnie to nawet i lepiej  , że były premier jest obecnie w Samoobronie . Pociągnie ją na dno razem z Lepperem .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #260 dnia: Października 15, 2007, 17:15:27 pm »
Dzisiaj w szkole odbyły się prawybory.
Wygrało PO, za nim PiS, który miał 200 głosów mniej. A na końcu PPP, Samoobrona i LPR z 4 głosami :D

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #261 dnia: Października 15, 2007, 19:06:17 pm »
Nagranie terrorystów potwierdziło ze wielokrotne ataki na Polakow nie byly przypadkowe lecz specialnie kierowane w naszych. Grożą nam że utoniemy w bagnie jak UK. Pierwszy raz grożą bezpośrednio nam.

No ale oczywisice "Polacy nie są dezerterami" i zostana na wschodzie nawet jak Warszawe nam drugi raz zburzą.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #262 dnia: Października 15, 2007, 19:11:36 pm »
No ale oczywisice "Polacy nie są dezerterami" i zostana na wschodzie nawet jak Warszawe nam drugi raz zburzą.
Zawsze można ją przenieść z powrotem do Krakowa :wink:.
Btw. wie ktoś może co my mamy z tego Iraku?
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #263 dnia: Października 15, 2007, 19:19:03 pm »
No ale oczywisice "Polacy nie są dezerterami" i zostana na wschodzie nawet jak Warszawe nam drugi raz zburzą.
Zawsze można ją przenieść z powrotem do Krakowa :wink:.
Btw. wie ktoś może co my mamy z tego Iraku?
USA udaje ze nas lubi? :lol: :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #264 dnia: Października 15, 2007, 19:20:20 pm »
Polacy nie będą spier*** tylko dlatego, że ktoś nam grozi.

Od gróźb do realnego zagrożenia daleka droga, a na pewno nie pokażemy, że takich gróźb się boimy.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #265 dnia: Października 15, 2007, 19:27:15 pm »
Cytuj
wie ktoś może co my mamy z tego Iraku?
Bush nas kiedyś pogłaskał po główce...

You forgot about Poland...
Cytat: Iras
a na pewno nie pokażemy, że takich gróźb się boimy.
Tak, zwłaszcza kiedy tak siedzisz sobie bezpiecznie wygodnie na 4 literach przed komputerem tu w Polsce...  :lol:
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2007, 19:34:44 pm wysłana przez Leenk »

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #266 dnia: Października 15, 2007, 19:29:54 pm »
Polacy nie będą spier*** tylko dlatego, że ktoś nam grozi.

Od gróźb do realnego zagrożenia daleka droga, a na pewno nie pokażemy, że takich gróźb się boimy.
Jasne niech ta żałosna 'misja pokojowa' w Iraku trwa. Choćby dla tych bonusów w postaci gównianego sprzetu w sladowych ilosciach!
Co z tego ze nam grożą zamachami w kraju skoro DOSTANIEMY SPRZET na kolejne 'misje pokojowe' USA (ew. bronienia sie przed konsekwencjami Iraku).
Pokażmy ze lepiej lizac pupke usa niz miec swiety spokoj !  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #267 dnia: Października 15, 2007, 19:44:23 pm »
Lepiej lizać pupke USA niż lizać pupke szwabom.

Z Iraku możemy się wycofać, ale na pewno nie ze strachu.

@Leenk - ja się do armii nie pchałem.

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #268 dnia: Października 15, 2007, 19:48:48 pm »
Cytuj
Lepiej lizać pupke USA niż lizać pupke szwabom.
Oczywiscie zapomniales ze mozna nie lizać nikomu. Taki tam szczygół.
Chociaz nie... zapomnialem ze PO to partia pro niemiecka. Przeciez tak mówiło PiS.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #269 dnia: Października 15, 2007, 19:49:51 pm »
No ale oczywisice "Polacy nie są dezerterami" i zostana na wschodzie nawet jak Warszawe nam drugi raz zburzą.
Zawsze można ją przenieść z powrotem do Krakowa :wink:.
Btw. wie ktoś może co my mamy z tego Iraku?

Mieliśmy wygrywać przetargi na odbudowę Iraku i innych krajów bałkańskich ale jak widać już wszyscy o tym zapomnieli.

Hmmm pomyślmy co jeszcze mamy. Aaa kupiliśmy po pieniądzach (ponoć) używane F-16 z czego parę nie doleciało do Polski bo się popsuły. Ale jak to mówią "lepszy cyc niż nic" (czy jakoś tak :P ) No i ciągle mamy wizy do USA, bo w końcu coś lepiej mieć niż tego nie mieć.

Ogólnie to żenada to całe lizanie kupra Amerykanom. Gdybyśmy coś z tego jeszcze mieli a tu figa z makiem. Po 11 września miała być wielka wojna z terrorem i poszukiwania Bin Laden'a a jest to co jest. Czyli kontrolowanie sytuacji na bliskim wschodzie, podbijanie koniunktury i handel bronią w wykonaniu USA.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #270 dnia: Października 15, 2007, 19:54:06 pm »
No już widzę jak nam to na dobre wyjdize lizanie 'pupki' USA. Szwabom lizać jest dużo lepiej bo w razie ataku Niemiec na Polske to mamy, brzydko mówiąc, przesr*ne. Zwłaszcza, że Niemcy produkują dla nas amunicje. Co nam po jakiś F16 bez naboi?  :lol:

A do tego co mamy za to, że bierzemy udział w Iraku to tylko taki, że jakiś Kulczyk (chociaż wątpie) może będzie miał udziały w różnych rafineriach w Iraku, a tak to mamy również super myśliwce F16 po 'niskiej' cenie...

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #271 dnia: Października 15, 2007, 19:58:22 pm »
Nie wiem co wy tak płaczecie z tym Irakiem. Polska uczestniczy w całej masie misji na całym świecie i nawet gdyby USA nie brało w tym udziału, Polscy żołnierze pewie i tak by się tam znaleźli, mamy jednych z najlepszych wojaków na świecie i nic dziwnego, że wszyscy chcą aby Polskie wojsko brało udział w misjach pokojowych itp. co do lizania "pupki usa" to Polska robi to już od dawien dawna.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #272 dnia: Października 15, 2007, 20:00:51 pm »
Fajnie że mamy tych wojaków 150 tys  :lol:

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #273 dnia: Października 15, 2007, 20:02:52 pm »
Cytuj
mamy jednych z najlepszych wojaków na świecie
Gdzieś jest tak napisane czy to tylko Twoje zdanie?

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #274 dnia: Października 15, 2007, 20:31:15 pm »
Nawet nie bądź śmieszny to że jesteś negatywnie nastawiony do Polski ogólnie,  nie zmienia faktu że mamy świetnie wyszkolonych żołnierzy, między innymi Polacy zasilają szeregi elitarnej Legii Cudzoziemskiej i to w bardzo dużych ilościach, a byle lebioda tam się nie dostanie...  mamy znany też w świecie GROM, zasilamy również najbardziej elitarną formacje do walki z terroryzmem ( zapomniałem nazwy wiem że jest to Izraelska grupa )

A na temat Tusk wygra debatę. Korwin na Prezydenta :P

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #275 dnia: Października 15, 2007, 20:34:38 pm »
Cytuj
(...) to że jesteś negatywnie nastawiony do Polski ogólnie (...)
To do mnie? Wypraszam sobie takie teksty.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #276 dnia: Października 15, 2007, 21:34:38 pm »
Cytuj
A na temat Tusk wygra debatę. Korwin na Prezydenta Razz

Moim zdaniem był remis. Ogólnie debata wiała nudą.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #277 dnia: Października 15, 2007, 21:41:13 pm »
Nie było jakiegoś wyraźnego zwycięzcy chociaż imho Kwaśniewski wypadł lepiej, a Tusk zbyt często się gubił.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #278 dnia: Października 15, 2007, 21:55:27 pm »
Nie było jakiegoś wyraźnego zwycięzcy chociaż imho Kwaśniewski wypadł lepiej, a Tusk zbyt często się gubił.

Zgadzam się, ale podsumowanie lepsze miał Tusk, więc jest remis.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #279 dnia: Października 15, 2007, 21:57:39 pm »
Kwachu powiedzial cos madrego o dziwo, o skutkach podatku liniowego !