Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 653213 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2360 dnia: Maja 21, 2008, 20:11:28 pm »
To nie jest tak, że mówiąc "moher" mam (przynajmniej ja) na myśli wszystkich Katolików (inaczej obrażałbym również samego siebie...), tylko po prostu... jakby to ująć. Mówiąc "ps3boy" czy "xbot" ("fanboj") nie mówisz o wszystkich użytkownikach PS3/X360, lecz o pewnej specyficznej grupie, która wykazuje się klapkami na oczach oraz obrażaniem wszystkich i wszystkiego, co nie jest zgodne z ich punktem widzenia (vide wyzywanie od szatanów czy nawet bicie reporterów Polsatu za to, że kręcili Nowaka podczas jego "wykładów" w Kościele).

Zresztą nie wiem, czy te 90% to poprawna statystyka. Nawet przyjmując, że faktycznie 90% Polaków była ochrzczona, to wciąż nie czyni z nich Katolików -- dzieci są chrzczone bez możliwości zadecydowania o tym; dopiero później większość uświadamia sobie, czy faktycznie wierzy, czy też uważa Kościół za sekciarską organizację robiącą ludziom wodę z mózgów. I pomimo, że w kościele taki nie był od kilku(nastu) lat, w księgach Kościoła jest zapisane, że był chrzczony - więc uznawany jest za Katolika.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2008, 20:13:56 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2361 dnia: Maja 21, 2008, 20:18:32 pm »
No niby tak, to są oficjalne dane także mogą mieć mało wspólnego ze stanem rzeczywistym.

Co do 'moherów'- rzeczywiście nieraz zachowują się co najmniej śmiesznie(o ideały dosłownie by pobili), ale wg nie są lepsi od młodego pokolenia, którego nic nie odchodzi. Ale oczywiście też nie mam klapek na oczach i widzę co nieraz wyprawia dyktator. On i jeszcze prałat J. to jednak ewenementy, czarne owce, jak w każdej wspólnocie. Bywa.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2362 dnia: Maja 21, 2008, 20:22:21 pm »
Zresztą ja nie sądze żeby 'mohery' byly dużą częścią elektoratu PiS, to (zresztą nie tylko to) sie generalizuje, żeby fajnie w mediach robić 'czarny PR' PiSowi.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2363 dnia: Maja 21, 2008, 21:37:20 pm »
Ale pierdoły piszecie.

http://wiadomosci.onet.pl/1753968,12,item.html
Tak- dalej pomagajmy biednym dzieciom w Afryce, by mogły palić kolejne czarownice. Jaki Europa i zachód ma niby obowiązek pomagać tym ludziom? Czemu w Europie ludzie doszli do momentu w jakim są teraz, a w Afryce zatrzymali się 100 lat wstecz? Czy tak wygląda socjalizm globalny?

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2364 dnia: Maja 21, 2008, 22:47:32 pm »
Cytuj
Co do 'moherów'- rzeczywiście nieraz zachowują się co najmniej śmiesznie(o ideały dosłownie by pobili)
Też bym się o niektóre moje "ideały" pobił i nie widzę w tym nic śmiesznego ani dziwnego. Idee dla których nie potrafiłbyś się poświęcić świadczyłyby o zakłamaniu i/lub hipokryzji. Bolączką jest jednak kwestia manipulacji, której dopuszczają się pewne grupy, na tych babciach i masowych nadużyć (brak poszanowania wolności mediów etc.). Nie chcę roztrząsać tematu wiary, ale to są właśnie skutki walki ze 'złym Zachodem' i lewacką Europą, co podsycają środowiska konserwatywne węsząc wszędzie spisek masońsko-lewacko-żydowskiego lobby.

Cytuj
On i jeszcze prałat J. to jednak ewenementy, czarne owce, jak w każdej wspólnocie. Bywa.
Nie, to nie są wyjątki. Tadeusz Rydzyk jest jednym ze sprytniejszych i świadomych 'panów ze święceniami', a sprawa wyglądałaby tak samo gdyby inni światli i zajebiści kapłani mieli tak potężną broń w rękach jak jedyna, ogólnopolska katolicka radiostacja. Błagam, kto oparł by się agitce? Zresztą, doskonale widać że to żaden ewenement, kiedy ma się broarder scope (nie wiem jak to po polsku napisać) na radiostację. Łatwo policzyć audycje i ludzi, którzy prowadzą te wszyskie słuchowiska i już okazuje się, że nie tylko o. Rydzyk dolewa oliwy do ognia.

Cytuj
Cytat: Szymku  Dzisiaj o 16:22:18
Ja się kręcę, a zastanawiałem się skąd się biorą zawodnicy głosujący na PiS (poza rzeszą absolwentów zawodówek i szkół parafialnych oczywista)... A wychodzi na to że ukrywacie sie chłopaki na forum GO
Nie śmiałbym nawet bronić PiSu, ale 'zastanawiam się skąd się biorą zawodnicy, którzy widzą zasadniczą różnicę między programem PO i PiS. Kilka kontrowersyjnych projektów i poróżnienie, wynikające notabene wyłącznie z modelu rządzący <-> opozycja, a nie różnic programowych.

A tą retorykę: "na PiS głosują jełopy, a na PO ludzie renesansu" to już nawet w kategorii żałosnych gadek nie rozpatruje. Tych wszystkich 'ynteligentnych polaków' podsumowują sondy środowiskowe w deseń tej, która ostatnio ukazała się bodaj w Polityce. Pytanie było: "Którego kandydata na fotel prezydenta USA wybrałby Pan/Pani". Na co nasze niezwykle zdolne społeczeństwo kieruje się przeczuciem, że Clinton tyle dobrego zrobił, to i Hilary zrobi. Światłe, konserwatywne społeczeństwo nie poparło nikogo z partii republikanów (jakieś 3.2 % przy reszcie dla H. Clinton i B. Obamy) popierając kandydatów, którzy są za złą eutanazją na życzenie i złą aborcją. No, ale magister turystyki i rekreacji wie doskonale, że PO świetnie reprezentuije jego poglądy, no i jest za doskonałym podatkiem liniowym (o którym nie wiele kto wie, jak działa, ale jest dobry bo nobilituje wyższe klasy społeczne, a przecież dany magister nią jest). Jarosław był impulsywny, Donald pozuje na luzaka. Obaj wypadają słabo, zarówno w kwestii PRu jak i dokonań. Brawa za wycieczke, mam nadzieję, że ciepło było. O, ale projekt nowelizacji ustawy o KRRiT popieram, bo nie oglądam TV publicznej!


Cytuj
Tak- dalej pomagajmy biednym dzieciom w Afryce, by mogły palić kolejne czarownice. Jaki Europa i zachód ma niby obowiązek pomagać tym ludziom? Czemu w Europie ludzie doszli do momentu w jakim są teraz, a w Afryce zatrzymali się 100 lat wstecz? Czy tak wygląda socjalizm globalny?
No widzisz. Z konserwatywnego punktu widzenia: "trzeba im stworzyć dobre warunki do życia, co by nie emigrowali do Europy i nie zabierali pracy innym + roznosili choróbska" :lol: (pozdro dla wiadomo kogo ;))

Z mojego punktu widzenia: troszkę empatii podlanej sosem marketingej zagrywki dla polepszenia wizerunku kraju.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2008, 22:52:39 pm wysłana przez tarniak »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2365 dnia: Maja 22, 2008, 01:00:58 am »
Cytuj
no i jest za doskonałym podatkiem liniowym (o którym nie wiele kto wie, jak działa, ale jest dobry bo nobilituje wyższe klasy społeczne, a przecież dany magister nią jest)

Co najwyżej klasa średnia. Liniowy czy progresywny- i tak wszystko jest opodatkowane, łącznie z oszczędnościami, więc ta materia liczy się głównie dla inwestorów, choć oni zawsze sobie jakoś poradzą (zakładając spółki chociazby).

Dziwię się więc że ludzie się na to łapią, kiedy podstawą wyboru programu powinny być problemy długoterminowe jak ubezpieczenia (zus, krus), świadczenia socjalne (promowanie nieróbstwa), pomoc dla tych którzy chcą się rozwijać i sa aktywni (administracja, ewentualne dotacje).

Ale umówmy się- po pisie, Polacy chcieli jedynie świętego spokoju i ten spokój otrzymali- zapewne dlatego po cały czas wysoko się utrzymuje. Mimo ciągłych, czasem absurdalnych czy wręcz żałosnych ataków opozycji (rozwaliły mnie wyliczenia, że za kwotę wyjazdu Tuska do hameryki południowej możnaby wykarmić pół mln dzieci), czy krytyki ze strony mediów (pisowcy nie zauważyli że tvn krytykuje rząd non-stop? Zburzyło to światopogląd zapewne), istnieje nadzieja że polacy nareszcie będą chcieli tych konkretnych spraw od przyszłego rządu. No i może nareszcie ktoś się tym zajmie.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2366 dnia: Maja 22, 2008, 05:27:17 am »
No widzisz. Z konserwatywnego punktu widzenia: "trzeba im stworzyć dobre warunki do życia, co by nie emigrowali do Europy i nie zabierali pracy innym + roznosili choróbska" :lol: (pozdro dla wiadomo kogo ;))
Z mojego punktu widzenia: troszkę empatii podlanej sosem marketingej zagrywki dla polepszenia wizerunku kraju.
Jakaś część mnie mówi mi, że to pozdro dla mnie jest :] Jeśli tak, to pozwolisz że sprostuje pare rzeczy ;p
Więc pracy innym to raczej nie zabierają, wielu z nich wpada do Europy po socjal, Ci którzy garną się do roboty nie zabierją Europejczykom pracy, ze względu na to, że wykonują najczęściej prace marginalne, do których Europejczycy nie mają chęci wykonywania. Co do chorób to nie pisałem o tym "jeszcze" ! ;] z takim wyjątkiem gdzie odpowiedziałem na Twój post, iż hiv jest z Afryki i tyle. Ale faktem jest, że istnieje dużo większa możliwość dostać hiv od emigranta z afryki, niż od Szkota, Polaka, czy Niemca, to akurat nie podlega dyskusji ponieważ są od tego statystyki przeprowadzone przez instytucje, zajmujące się tym zjawiskiem. Natomiast najważniejsze co chiałem napsać, że nie bardzo się zgadzam z tezą "trzeba im stworzyć dobre warunki do życia" uważam, że to byłoby przytaknięcie rasistowskim tezom, iż są nieudolni czy też zacofani, bo przecież za kogo trzeba robic wszystko... za nieudacznika. Natomiast powinno się wysyłać odpowiednich ludzi, którzy będą ich nauczać wszelkich wartości człowieczeństwa itp. itd. i z czasem wyjdą na prostą.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2367 dnia: Maja 22, 2008, 08:15:14 am »
Cytuj
Nie śmiałbym nawet bronić PiSu, ale 'zastanawiam się skąd się biorą zawodnicy, którzy widzą zasadniczą różnicę między programem PO i PiS. Kilka kontrowersyjnych projektów i poróżnienie, wynikające notabene wyłącznie z modelu rządzący <-> opozycja, a nie różnic programowych.

Bo widzisz, nie chodzi o program (ten zna mało kto) tylko o sposób sprawowania władzy przez PiS. Arogancja władzy, polityczny marketing dla ubogich, kampania nienawiści, cyniczne żerowanie na patriotycznych i chrześcijańskich uczuciach polaków, pogrążanie i tak przeciętnej pozycji Polski na świecie,kłamstwa i ogólna nieudolność. Nie wiem tylko czemu ludzie to kupują.
Dla mnie PiS to ignoranci opętani manią rządzenia za wszelką cenę, a jak sobie przypomnę niektórych światłych ministrów (Fotyga, Ziobro) to mi sie nóż w kieszeni otwiera.
To tzw. prosperity za rządów PiS jest wypadkową dobrej sytuacji gospodarczej w Europie, wejścia do Unii i cięć dokonanych przez rząd Belki. Siła bezwładu gospodarki jest tak duża, że skutki rządów PiS zaczynamy odczuwać teraz, konsekwencje obecnych działań PO odczujemy gdzieś tak za 2 lata.
Aha - nie jestem wyborcą PO - głosowałem po prostu przeciwko PiS

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2368 dnia: Maja 22, 2008, 09:34:35 am »
Nie wiem czy o tym pisano, ale od pewnego czasu(chyba nie jest to teoria spiskowa :-)) zdaje mi się, że prowadzona jest niemała nagonka na religię, która wyznaje 90+% Polaków. Chodzi mi o ośmieszanie "moherów" itd. Mimo, że jestem Katolikiem mi to nie przeszkadza, ale jeżeli dzieje się coś takiego i przedmiotem ataku jest notabene 90% Polaków to w jaki sposób mamy być tolerancyjni?  :???:
heh , ostatnimi czasy GW prowadzi wojne z polskimi rasistami i kibolami na stadionach . Podczas meczu Jagiellonia Legia kibice wywiesili transparent o treści ''Roger , nigdy nie będziesz Polakiem '' a pan Błoński w studiu C+(nie wiedziałem ,że to także lewicowa stacja ) pulta się i pieprzy farmazony ,że to obelga i skandal , za takie rzeczy powinno się karać  kluby odjęciem punktów tj . ostatnio to przypłacił PSG w Pucharze Ligi Francuskiej . Co mnie zadziwiło to reakcja Smokowskiego , który przyznał rację temu ćwierćinteligentowi oznajmując ,że to niedopuszczalny przejaw rasizmu(!!!) . Parę dni pozniej wchodze na moj ulubiony portal gazeta.pl a tam nagłówki rodem z faktu '' Skandal !!Kibole zespuli mecz '' , pozniej Stec jeszcze dorzucił swe 3 grosze w swym blogu . Tak z czystej ciekawości , sprawdziłem co o tym fancie mówią media . No i cóż się okazało , nikt o tym nawet nie wspomniał . Ha !

GW już wcześniej chciała mieszać w polskiej piłce , ale to już żenua panie Michnik .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2369 dnia: Maja 22, 2008, 10:08:59 am »
Te zmiany obywatelstwa, by móc kopać gumowy balon są żałosne. Co pieniądz, chęć robienia kariery robi z człowiekiem, to brak słów. Zmienilibyście obywatelstwo na angielskie, żeby na zmywaku pracować? Zresztą nie wiem co w głowach tych piłkarzyków siedzi, ale na pewno znakomita większość myśli tylko o kasie i karierze (bo całkiem przypadkiem się zdarza, że to obywatelstwo otrzymują tuż przed ważną imprezą lub akurat gdy są w super formie), a nie czuje prawdziwego związku z danym krajem.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2370 dnia: Maja 22, 2008, 10:12:32 am »
Cytuj
Nie śmiałbym nawet bronić PiSu, ale 'zastanawiam się skąd się biorą zawodnicy, którzy widzą zasadniczą różnicę między programem PO i PiS. Kilka kontrowersyjnych projektów i poróżnienie, wynikające notabene wyłącznie z modelu rządzący <-> opozycja, a nie różnic programowych.

Bo widzisz, nie chodzi o program (ten zna mało kto) tylko o sposób sprawowania władzy przez PiS. Arogancja władzy, polityczny marketing dla ubogich, kampania nienawiści, cyniczne żerowanie na patriotycznych i chrześcijańskich uczuciach polaków, pogrążanie i tak przeciętnej pozycji Polski na świecie,kłamstwa i ogólna nieudolność. Nie wiem tylko czemu ludzie to kupują.
Dla mnie PiS to ignoranci opętani manią rządzenia za wszelką cenę, a jak sobie przypomnę niektórych światłych ministrów (Fotyga, Ziobro) to mi sie nóż w kieszeni otwiera.
No, w tej kwestii akurat nie ma o czym mówić. Masz 100% rację, ale istnieje jakiś fałszywy, wydumany pogląd, że PO jest liberalną partią, która reprezentuje każdego światłego Polaka. Niby PiS = katolskie, zaściankowe myślenie, ale PO nie zbliża się do laicyzacji państwa, bo mają wciąż silne, katolickie korzenie. Liberalizm tej partii przemilczę, bo musiałbym sięgać po słownikową definicję tego słowa i obliczać krzywdzące dla partii procenty 'bycia liberałem'. :cool: Sam wolałbym zagłosować na PO zamiast na PiS właśnie ze względu na nieporadność tych drugich. Wkurza mnie natomiast "moda" na PO. Większość np. studentów jest anti-PiS, chłoną netową propagandę jak gąbka, głosując tak naprawdę na to samo tylko z ładniejszą okładką. To nic, że 1/2 będzie waliła 9-5 w budżetówce, nie mają pojęcia, że większość z nich nie przekroczy pierwszego progu podatkowego, ale zagłosowali na partię, która doskonale reprezentuje ich liberalny stosunek.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2371 dnia: Maja 22, 2008, 10:32:30 am »
Ludzie wybierają PO jako liberałów by się przekonać, że to zwyczajna konserwatywna chadecja
Ja w wyborach 2005 głosowałem na demokratów.pl (jeszcze zanim zeszli się z lewicą) ale przepadli wtedy sromotnie.... W ostatnich wyborach wybrałem PO żeby nie zmarnować głosu... jakby PiS wygrał znowu to bym zabrał żonę, dziecko i wyjechał na zachód pracować na zmywaku...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2372 dnia: Maja 22, 2008, 10:46:28 am »
Cytuj
Ludzie wybierają PO jako liberałów by się przekonać, że to zwyczajna konserwatywna chadecja

Ale nawet w programie PO nie było wiele liberalnych akcentów- podatek liniowy to powinna być swoista wiśnia na torcie, a tu całego tortu nigdy nie było.
Zresztą nie będzie, bo należałoby zacząć od cięcia socjalu i promowania bezrobocia właśnie- a kto będzie na tyle odważny by to powiedzieć głośno przed wyborami?


Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2373 dnia: Maja 22, 2008, 10:51:56 am »
Cytuj
Ludzie wybierają PO jako liberałów by się przekonać, że to zwyczajna konserwatywna chadecja

Ale nawet w programie PO nie było wiele liberalnych akcentów- podatek liniowy to powinna być swoista wiśnia na torcie, a tu całego tortu nigdy nie było.
Zresztą nie będzie, bo należałoby zacząć od cięcia socjalu i promowania bezrobocia właśnie- a kto będzie na tyle odważny by to powiedzieć głośno przed wyborami?
No, ale partię wylansowano jako liberalną i ludzie to połknęli. Już nie przesadzaj z tym, że socjał = bezrobocie. Nie cały socjał idzie na utrzymywanie bezrobotnych, a między innymi na tych co w katolickim obowiązku spłodzili 5tkę dzieci przy 300 zł na członka rodziny... to też promocja bezrobocia?

Cytuj
Zmienilibyście obywatelstwo na angielskie, żeby na zmywaku pracować?
Za zarobek piłkarza Premiership, pytanie... :lol:

Cytuj
Te zmiany obywatelstwa, by móc kopać gumowy balon są żałosne.
Ty nawet sobie nie wyobrażasz o jakich kwotach byłaby mowa, gdyby zsumować wartość wszystkich zawodników klubowej piłki w Europie, to przekroczyłoby dziesiątki miliardów ojro. Ze zwykłym kopaniem balona, to już dawno nie ma nic wspólnego. A co do samej zmiany obywatelstwa, to nie widzę nic dziwnego w tym, ani szokującego. To tak samo jakby nazwać Polonię w Stanach 'pieprzonymi jankesami'...
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2008, 10:57:20 am wysłana przez tarniak »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2374 dnia: Maja 22, 2008, 10:59:33 am »
Cytuj
a między innymi na tych co w katolickim obowiązku spłodzili 5tkę dzieci przy 300 zł na członka rodziny... to też promocja bezrobocia?

To już jałomużna znowu. W pewnym sensie tak- wciąż promuje nieróbstwo, bo nie daje tej wędki by złowić rybkę. O ile można wytłumaczyć to jeśli akcja dzieje się na wsi, gdzie potrzeba rąk do pracy, to w innych wypadkach należałoby dać tą pomoc by sie wybić, nie by przeżyć.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2375 dnia: Maja 22, 2008, 11:01:51 am »
Zmienilibyście obywatelstwo na angielskie, żeby na zmywaku pracować?

Co Wy kur** z tymi zmywakami?!

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2376 dnia: Maja 22, 2008, 11:03:43 am »
Zmienilibyście obywatelstwo na angielskie, żeby na zmywaku pracować?

Co Wy ku*** z tymi zmywakami?!
Po prostu takie maja ambicje.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2377 dnia: Maja 22, 2008, 11:06:49 am »
Kto ma takie ambicje?

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2378 dnia: Maja 22, 2008, 11:46:09 am »
Cytuj
a między innymi na tych co w katolickim obowiązku spłodzili 5tkę dzieci przy 300 zł na członka rodziny... to też promocja bezrobocia?

To już jałomużna znowu. W pewnym sensie tak- wciąż promuje nieróbstwo, bo nie daje tej wędki by złowić rybkę. O ile można wytłumaczyć to jeśli akcja dzieje się na wsi, gdzie potrzeba rąk do pracy, to w innych wypadkach należałoby dać tą pomoc by sie wybić, nie by przeżyć.
No widzisz, to jest pewna luka, bo tutaj widzę UPRowskie wsparcie :). Partia konserwatywna światopoglądowo powinna wspierać porządny, katolicki model rodziny, który zamiast kariery wybrał prokreację! Rzadko kiedy mama 5tki małych dzieci, może sobie pozwolić na pracę na cały etat, chyba, że godzi się z brakiem wychowania dzieci, co potem skończy się jak te dzieciaki na ławkach przed moim blokiem. To jak to, wspieramy katolicki model rodziny, ale jak trzeba im pomóc to niech zdupczają. Czy to nie jest przejaw lekkiej hipokryzji. Niby jesteśmy prawie anarcho-, z drugiej strony jesteśmy mocno katoliccy, a z 3 najchętniej wymordowalibyśmy zbędnych kryminalistów. Gdze ta empatia, miłość do bliźniego, bezinteresowna pomoc?

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2379 dnia: Maja 22, 2008, 11:55:04 am »
Kto ma takie ambicje?
Wydaje mi sie, ze osoby, ktore pisza, ze w Anglii mozna pracowac tylko na zmywaku.
Osobiscie uwazam, ze czasami lepiej tam pracowac za godna pensje, niz w Polsce (po studiach) szukac pracy za grosze. Takie moje zdanie.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2380 dnia: Maja 22, 2008, 12:07:20 pm »
No tak, czasem trzeba iść wbrew głosowi serca.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2381 dnia: Maja 22, 2008, 12:07:25 pm »
Ludzie wybierają PO jako liberałów by się przekonać, że to zwyczajna konserwatywna chadecja
Ja w wyborach 2005 głosowałem na demokratów.pl (jeszcze zanim zeszli się z lewicą) ale przepadli wtedy sromotnie.... W ostatnich wyborach wybrałem PO żeby nie zmarnować głosu... jakby PiS wygrał znowu to bym zabrał żonę, dziecko i wyjechał na zachód pracować na zmywaku...
Heh, zrobilem dokladnie to samo...

Najprawdopdobniej jednak demokraci to juz przeszlosc. Szkoda ludzi pokroju Mazowieckiego, Onyszkiewicza, Frasyniuka. W kazdym razie PO, jak by nie spojrzec, to lepsza opcja niz kolejne rzady PiS. Tak zreszta chyba mysli wiekszosc w sondazach optujacy nie tyle za PO co przeciw PISowi.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2382 dnia: Maja 22, 2008, 12:20:25 pm »
Cytuj
Osobiscie uwazam, ze czasami lepiej tam pracowac za godna pensje, niz w Polsce (po studiach) szukac pracy za grosze. Takie moje zdanie.

Szczerze mówiąc, w Polsce zmienia się powoli i to na dobre jeśli chodzi o pracę- jeśli taki trend sie utrzyma, to ja tu zostaję.

Cytuj
No widzisz, to jest pewna luka, bo tutaj widzę UPRowskie wsparcie

Chyba ponownie jestem gotowy zagłosować na upr (pod warunkiem że nie skumają się z lpr'em jak ostatnio), szkoda tylko że raczej niewiele ten głos zmieni.
Chyba że powstanie nowe ugrupowanie- ale na to się nie zanosi.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2383 dnia: Maja 22, 2008, 12:40:25 pm »
Cytuj
A co do samej zmiany obywatelstwa, to nie widzę nic dziwnego w tym, ani szokującego
Oczywiście małpka nie dość ,że jest na siłe promowana na supergwiazde to jeszcze nie umie pojedynczego słowa po polsku powiedzieć . Myślałem ,że handel murzynami juz się zakończył a tu prosze FIFA albo patrzy na to przez palce albo jej to na ręke . Nie tak dawno Blatter wspominał cos o zaostrzeniu przepisów , żeby klient miał chociaż dziada , babke tego panstwa do którego chce przynależeć , ale niestety sprawa przycichła.

Cytuj
Chyba ponownie jestem gotowy zagłosować na upr (pod warunkiem że nie skumają się z lpr'em jak ostatnio), szkoda tylko że raczej niewiele ten głos zmieni.
lol ? upr przecież jest partią konserwatywną  :twisted:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2384 dnia: Maja 22, 2008, 13:04:49 pm »
Trzeba sprecyzować, URP są to dwie partie
1)Konserwatywna na czele z Korwinem
2)Unia Polityki Realnej- maryśka na legalu itd.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2385 dnia: Maja 22, 2008, 13:49:21 pm »
UPR to:
1. Znany z medialnosci J.K. Mikke
2. Jakis anonimowy tlumek statystow...     :cool:

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2386 dnia: Maja 22, 2008, 13:57:08 pm »
Wydaje mi sie, ze osoby, ktore pisza, ze w Anglii mozna pracowac tylko na zmywaku.
Osobiscie uwazam, ze czasami lepiej tam pracowac za godna pensje, niz w Polsce (po studiach) szukac pracy za grosze. Takie moje zdanie.
Jestem ciekaw jaka to jest ta "godna pensja" za prace na zmywaku. Nie znam stawek w UK, ale zakładam że nie jest to 5-10 tyś funtów. Trzeba zdać sobie sprawę, że życie w UK też kosztuje, nawet nie chce myśleć w jakich to warunkach, i w jakiej okolicy przyszło by żyć człowiekowi, za kase z pracy na zmywaku. Zresztą Polacy raczej nie garną się tam do takiej roboty, teraz już nie muszą pracować na czarno, więc mają szerszy wybór.

A co do samej zmiany obywatelstwa, to nie widzę nic dziwnego w tym, ani szokującego
Oczywiście małpka nie dość ,że jest na siłe promowana na supergwiazde to jeszcze nie umie pojedynczego słowa po polsku powiedzieć . Myślałem ,że handel murzynami juz się zakończył a tu prosze FIFA albo patrzy na to przez palce albo jej to na ręke . Nie tak dawno Blatter wspominał cos o zaostrzeniu przepisów , żeby klient miał chociaż dziada , babke tego panstwa do którego chce przynależeć , ale niestety sprawa przycichła.
Minimum jakie powinien spełniać zawodnik w takiej sytuacji, to chociaż urodzić się w państwie, którego barwy będzie reprezentował.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2387 dnia: Maja 22, 2008, 15:14:52 pm »
Kurna, jaki zmywak? Czemu sądzicie, że jeżeli ktoś jedzie do Angli do pracy, to tylko zmywak?
Kilku moich kolegów, kuzyn oraz szwagier siedzi (bądź siedziało) za granicą, i żaden z nich nie był na zmywaku. Mieli normalną pracę, jaką mieliby tu w Polsce, tyle, że za dużo lepsze pieniądze.

Zaś z tym "kupowaniem" zagrnicznych piłkarzy i zapewnianiem im obywatelstwa - śmiech na sali. To tak, jak ktoś (chyba VaaKo, ale nie jestem pewien) dał kiedyś na forum zdjęcie obecnej francuskiej drużyny piłkarskiej - sami czarni. Jaki jest sens posiadania narodowej reprezentacji, skoro większość z jej kadry to obcokrajowcy, którzy zostali wykupieni :/.
Sytuacja podobna, jak na tegorocznej Eurowizji, gdzie Polskę reprezentować będzie... Amerykanka.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2008, 15:17:48 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2388 dnia: Maja 22, 2008, 15:59:38 pm »
Reprezentanci Francji to francuzi tylko z afrykańskimi korzeniami. Np. matka albo ojciec byli imigrantami.

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2389 dnia: Maja 22, 2008, 16:04:31 pm »
Prawie wszyscy z francuskiej kadry, to piłkarze którzy urodzili się na terenie Francji i tam tez się wychowywali. Wyjątkiem jest tylko Vieira, który dorastał w Senegalu.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2390 dnia: Maja 22, 2008, 16:05:22 pm »
Ok, dobra, mój błąd -_-
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2391 dnia: Maja 22, 2008, 16:14:40 pm »
Inna sprawa, że Francja jak wiemy to kraj Europejski czyli ludzi białych (i niech mi to żaden idiota nie pisze o jakimś rasizmie bo w ogóle nie o to chodzi) a tu w 30 osobowej szerokiej kadrze jest 19 piłkarzy którzy są murzynami bądź arabami, a zaledwie 11 białych zawodników. W 1958 roku kiedy Francja na Mistrzostwach Świata była 3, nie było w jej składzie żadnego zawodnika czarnoskórego czy pochodzenia arabskiego, w 1984 kiedy byli Mistrzem Europy stanowili oni znikomy odsetek. Dzisiaj stanowią większość kadry!

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2392 dnia: Maja 22, 2008, 16:55:01 pm »
Cytuj
lol ? upr przecież jest partią konserwatywną 

Ja jestem konsewatywny, ale w zdrowych granicach. Np. jeśli chodzi o aborcję.


Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2393 dnia: Maja 22, 2008, 17:35:36 pm »
Zmywak jak wiadomo jest przysłowiowy, co nie zmienia faktu, że za granica Polacy pracują głównie fizycznie. Również wynagrodzenie nie jest na chwile obecną wabikiem by z Polski wyjechać- równowartość 1000 funtów (przeciętna stawka dla polaka za granicą) naprawdę przy odrobinie wysiłku da się zarobić na miejscu, a koszty utrzymania mamy 2 x mniejsze. Powodem wyjazdu mogły by dla mnie być wyłącznie dalsze rządy PiS.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2394 dnia: Maja 22, 2008, 21:49:11 pm »
Jak skończę studia to chciałbym pracować w Polsce. Na wakacjach do UK na jakiś drobny zarobek.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2395 dnia: Maja 23, 2008, 03:46:16 am »
4 tysiaki w Polsce zarobisz?? Przy "odrobinie" wysiłku?? Gdzie, chłopie, gdzie?????????? Tysiak średnią? Chiba w UK, gdzie jest syf kiła i mogiła ...
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2008, 03:52:14 am wysłana przez kun »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2396 dnia: Maja 23, 2008, 08:08:02 am »
4 tysiaki w Polsce zarobisz?? Przy "odrobinie" wysiłku?? Gdzie, chłopie, gdzie??????????

Przy pracach remontowo wykończeniowych z palcem w tyłku. Gładzie, kafelki, etc. No chyba, że ma się dwie lewe ręce.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2397 dnia: Maja 23, 2008, 09:59:51 am »
4 tysiaki w Polsce zarobisz?? Przy "odrobinie" wysiłku?? Gdzie, chłopie, gdzie??????????

Przy pracach remontowo wykończeniowych z palcem w tyłku. Gładzie, kafelki, etc. No chyba, że ma się dwie lewe ręce.

To prawda. Mój najlepszy kumpel ze studiów zarabia dokładnie 4200zł właśnie przy pracach remontowo wykończeniowych. Teraz robi z firmą we Wrocławiu i wykańczają jakieś domki osiedlowe a wcześniej pracował w Krakowie. Wypłatę ma co 2 tygodnie po 2100zł.

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2398 dnia: Maja 23, 2008, 10:17:42 am »
4 tysiaki w Polsce zarobisz?? Przy "odrobinie" wysiłku?? Gdzie, chłopie, gdzie??????????

Przy pracach remontowo wykończeniowych z palcem w tyłku. Gładzie, kafelki, etc. No chyba, że ma się dwie lewe ręce.
A powiedz mi co zrobić, jeśli ktoś ma rzeczywiście dwie lewe ręce? Na przykład jak Ja! Wkręcenie prosto paru śrubek do deski to dla mnie szczyt możliwości. I nikogo to nie obchodzi, że znam od podszewki Windows 95, 98, ME, XP, VISTA, 2000, 2003 razem z Active Directory, IIS, Exchange 2007, ISA, VB.NET, MS SQL 2000 2005, Linux'a,Freebsd razem z sendmial postfix, mysql, apache, bind, nie wspominając takich pierdół jak budowa PC i LAN, WAN (razem z cisco). A do pól roku dojdzie C#, ASP.NET i mam nadzieje że CCNA i MSCE (a jak nie to chociaż MCSA) + zylion innych pierdółek związanych z PC, których to nie będe wypisywał. W końcu to nie CV.

Czy to co umiem jest mało ? Myślę, że nie. Nie twierdzę, że jestem the BEST i PRO. Ale na więcej jak 600 zł to chyba zasługuję? Na co mi to miało starczyć? Na batonik ? Nawet nie bardzo, gdyż jestem wielbicielm Kinder Bueno a to jest 2,5+ zł. Maks co udało mi się wyciągnąć to było 1500 zł. Samo CCNA kosztuje 3000+ PLN a MCSE to 4000+ PLN (powinny to być w miarę aktulane koszta szkoleń), przy czym MCSE/MCSA traci dużo na wartości co 3-5 lat (nowy Windows).

IMHO myślę, że wyciągnąc 4K PLN z palcem w tyłku przy odrobinie wysiłku wcale takie łatwe nie jest. Chyba że się mylę i któryś z czcigodnych forumowiczów mnie zatrudni. Niech starcę zgodzę się nawet pracować za 3K PLN  :lol:
##EDIT

Cytuj
To prawda. Mój najlepszy kumpel ze studiów zarabia dokładnie 4200zł właśnie przy pracach remontowo wykończeniowych. Teraz robi z firmą we Wrocławiu i wykańczają jakieś domki osiedlowe a wcześniej pracował w Krakowie. Wypłatę ma co 2 tygodnie po 2100zł.

Pierdziele, chyba się przekwalifikuje  :lol:

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2399 dnia: Maja 23, 2008, 12:46:57 pm »
To prawda. Mój najlepszy kumpel ze studiów zarabia dokładnie 4200zł właśnie przy pracach remontowo wykończeniowych. Teraz robi z firmą we Wrocławiu i wykańczają jakieś domki osiedlowe a wcześniej pracował w Krakowie. Wypłatę ma co 2 tygodnie po 2100zł.
Praca dobrze płatna, ale przepłacona brakiem czasu dla siebie i rodziny. Jak sie jest kawalerem, to prawojazdy na ciężarówke z przyczepą, i pieniążki same wskakują do portfela. :)