Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 655299 razy)

0 użytkowników i 40 Gości przegląda ten wątek.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2760 dnia: Czerwca 19, 2008, 20:54:58 pm »
Zakazac alko!

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2761 dnia: Czerwca 19, 2008, 20:57:22 pm »
To byłby dramat dopiero.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2762 dnia: Czerwca 19, 2008, 21:06:57 pm »
Co do aborcji- chodzi głównie o to, by te ok 100 000 zabiegów rocznie w Polsce były wykonywane w ludzkich warunkach, nie zagrażających życiu kobiety, a i pewnie ich liczba mogłaby zmaleć- więc obrońcy embrionów mieliby swój sukces.

Mhm. Ciekawe w jaki sposób legalizacja aborcji miałaby zmniejszyć ich liczbę.

Legalizacja aborcji = skrobanka zamiast antykoncepcji. Tyle.

Aborcja jest zabroniona, a jeśli ktoś chce łamać prawo, trzeba go ścigać i karać z pełną surowością.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2763 dnia: Czerwca 19, 2008, 21:15:57 pm »
dobra nie chce mi sie czytac wszystkich odpowiedzi, ale idac tokiem myslenia co niektorych, powinno sie zakazc alkoholu, papierosow bo szkodza, uzalezniaja i zabijaja...

@ Marcepan

Polecem spotkanie z grupka pijanych lysych dresiarzy... :):)

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2764 dnia: Czerwca 19, 2008, 21:19:45 pm »
Cytuj
dobra nie chce mi sie czytac wszystkich odpowiedzi, ale idac tokiem myslenia co niektorych, powinno sie zakazc alkoholu, papierosow bo szkodza, uzalezniaja i zabijaja...
No.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2765 dnia: Czerwca 19, 2008, 21:27:28 pm »
Cytuj
dobra nie chce mi sie czytac wszystkich odpowiedzi,
Radzę poczytać. Ze zrozumieniem. Kilka razy.


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2766 dnia: Czerwca 19, 2008, 21:56:28 pm »
Legalizacja aborcji = skrobanka zamiast antykoncepcji. Tyle.

Hę?
Wskaż mi kobietę, która wolałaby być wyskrobywana niż zażyć jakąś pigułkę bądź tolerować prezerwatywę u chłopa.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2767 dnia: Czerwca 19, 2008, 22:05:23 pm »
Legalizacja aborcji = skrobanka zamiast antykoncepcji. Tyle.

Hę?
Wskaż mi kobietę, która wolałaby być wyskrobywana niż zażyć jakąś pigułkę bądź tolerować prezerwatywę u chłopa.
Mało masz przypadków niechcianych ciąż?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2768 dnia: Czerwca 19, 2008, 22:19:04 pm »
Hę?
Wskaż mi kobietę, która wolałaby być wyskrobywana niż zażyć jakąś pigułkę bądź tolerować prezerwatywę u chłopa.

Oczywiście przejaskrawiłem, ale strach przed "wpadką" i ostrożność w kontaktach seksualnych byłaby znacznie mniejsza - przecież w razie czego łatwo będzie wyskrobać.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2769 dnia: Czerwca 19, 2008, 22:24:26 pm »
Bo na pewno to taki przyjemny zabieg...
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2770 dnia: Czerwca 19, 2008, 22:25:16 pm »
Cytuj
Legalizacja aborcji = skrobanka zamiast antykoncepcji. Tyle.

Tak, bo każda para zamiast gumki woli przecież zrobić skrobankę- nie wiem w jakim środowisku ty się obracasz, ale jakieś ultra patologiczne być musi.

Cytuj
Aborcja jest zabroniona, a jeśli ktoś chce łamać prawo, trzeba go ścigać i karać z pełną surowością.

W trzech wypadkach nie jest.
No i to jest ta patologia- władze i kościół wolą udawać że problemu nie ma. Wiedzą że tego i tak nie zmienią, ale nie próbują nawet pomóc tym ludziom.


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2771 dnia: Czerwca 19, 2008, 22:52:07 pm »

@ Marcepan

Polecem spotkanie z grupka pijanych lysych dresiarzy... :):)

Spotkałem takowych. No i co? Jak taki fika to go pchniesz i się wywróci a żeby się podnieść to dla niego zadanie o poziomie trudności hard.

Koleś na dragach czuje power'a (szczególnie feta) a po kwasie widzi różne głupie rzeczy i jest w stanie zabić ze świadomością że właśnie był rycerzem Jedi i pokonał "zuo". Ty na prawdę nie rozumiesz tego że twarde dragi zmieniają postrzeganie rzeczywistości znacznie bardziej i znacznie mocniej niż wóda? Ślepo bronisz tych używek i aż boję się zapytać dlaczego. Weź może pogadaj z kimś kto wyszedł z tego gówna to Ci powie czym są mocne narkotyki i co robią z człowiekiem.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2772 dnia: Czerwca 19, 2008, 22:54:42 pm »
Kur*a, gadaliśmy o konopii, a nie jakimś syntetycznym gównie (tak wiem, teraz dorzucają chemie nawet do zielska).

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2773 dnia: Czerwca 19, 2008, 22:57:41 pm »
Im nie wytlumaczysz, ze my mowimy o legalizacji zielska, a nie o legalizacji heroiny. Po prostu. I tak w kolko beda gadali, ze koks i scierwo to zlo. Nalezy olac.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2774 dnia: Czerwca 19, 2008, 23:02:09 pm »
Ludzie przecież ja już jasno wypowiedziałem się o legalizacji zioła. Co tak ciśniecie panowie. Wyluzujcie trochę, czytajcie uważnie i bardzo powoli posty bo Wam żyłka pęknie z tej złości.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2775 dnia: Czerwca 19, 2008, 23:10:53 pm »
Im nie wytlumaczysz, ze my mowimy o legalizacji zielska, a nie o legalizacji heroiny.

Temat zaczął się od mojego komentarza, chociaż nie chodziło mi o poprowadzenie dyskusji w tym kierunku. Odniosłem się do idiotyzmu płynącego ze stwierdzenia, że skoro w Polsce istnieje "aborcyjne podziemie", to lepiej aborcję zalegalizować. W takim razie czy najlepszą metodą walki z narkotykowym czarnym rynkiem też będzie legalizacja?

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2776 dnia: Czerwca 19, 2008, 23:12:28 pm »
Okej, Iras. To moze Ty. Wytlumacz mi, czemu alkohol (powodujacy uzaleznienie) moze byc dostepny doslownie wszedzie, a marihuana (w jako takiej czystej postaci, nie skun, niepowodujaca fizycznego uzaleznienia) nie moze byc legalna?

A o aborcji juz sie wypowiedzialem:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=7995.2715
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2008, 23:14:52 pm wysłana przez svonston »

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2777 dnia: Czerwca 20, 2008, 00:09:35 am »
Cytuj
Im nie wytlumaczysz, ze my mowimy o legalizacji zielska, a nie o legalizacji heroiny.
Akurat MarcePan odpowiadał Londkowi, który właśnie jest za legalizacją twardych narkotyków. Nie czytacie jego postów czy co? On też tutaj się udziela. Ja już wyraziłem swoje zdanie odnośnie legalizacji zielska, zresztą MarcePan też.


Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2778 dnia: Czerwca 20, 2008, 00:26:04 am »
Im nie wytlumaczysz, ze my mowimy o legalizacji zielska, a nie o legalizacji heroiny.

Temat zaczął się od mojego komentarza, chociaż nie chodziło mi o poprowadzenie dyskusji w tym kierunku. Odniosłem się do idiotyzmu płynącego ze stwierdzenia, że skoro w Polsce istnieje "aborcyjne podziemie", to lepiej aborcję zalegalizować. W takim razie czy najlepszą metodą walki z narkotykowym czarnym rynkiem też będzie legalizacja?
Chodzi zapewne o to że wytknąłem obłudę "obrońców życia"... ?

Nie napisałem nic o tym że należałoby zalegalizować narkotyki. Postaraj się najpierw czytać ze zrozumieniem co komentujesz.

Swoją drogą aborcja i narkotyki to tematy już dosyć luźno powiązane są z tematem tego wątku.  :cool:



 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2008, 01:10:22 am wysłana przez Leenk »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2779 dnia: Czerwca 20, 2008, 00:34:45 am »
Niech legalizuja wszystko. Ci co maja umiar i odrobine zdrowego rozsadku bede bawili sie uzywkami w akceptowalnych ilosciach a reszta niech sie truje i pada. Na Ziemi i tak jest juz nas za duzo, w ch.. za duzo.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2780 dnia: Czerwca 20, 2008, 04:35:49 am »
A o aborcji juz sie wypowiedzialem:
Co do aborcji - jest masa srodkow antykoncepcyjnych (czy tak trudno isc do apteki i kupic sobie paczke durexow?). Jezeli uprawiasz seks, to godzisz sie na ewentualne konsekwencje. Wiesz, ze jezeli cos nie pojdzie tak, jak se wymarzyles - bedziesz rodzice. Niewazne, czy 14stka, 16stka, 20stka czy 50tka - jezeli sie kitujesz, to, kurde, uswiadom sobie, ze mozesz miec dziecko.
Jezeli dziecko jest poczete podczas gwaltu lub ciaza zagraza zyciu/zdrowiu matki (czyli nie bedzie mogla wychowywac swojego dziecka tak, jak powinna), to wypadaloby sie zastanowic.
Mam dokładnie takie samo zdanie, na ten temat.


Załóżmy, że zgadzamy się na ogólnie dostępną skrobankę... Rozumiem, że takowy zabieg, nie będzie refundowany ? Oczywiście pomijając, te przypadki , które przytoczył  svonston.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2008, 04:53:27 am wysłana przez VaaKo »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2781 dnia: Czerwca 20, 2008, 07:04:30 am »
@svonston - zalegalizujmy trawkę - świat będzie piękniejszy, a ludzie szczęśliwsi.

@Leenk - ale o jakiej obłudzie ty pieprzysz?  Czy dlatego, że jestem przeciwnikiem aborcji, mam na własną rękę walczyć z lekarzami, którzy wykonują je nielegalnie? Problem jest, ale zupełnie nie rozumiem, dlaczego miałoby to wpłynąć na moje poglądy. Jak chcą się skrobać, niech mają świadomość, że łamią prawo.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2782 dnia: Czerwca 20, 2008, 08:05:26 am »
Chłopcy, co do tych narkotyków to raczej nie macie zielonego pojęcia.

Maryśka, owszem nie powoduje uzależnienia fizycznego, ale psychiczne- jak najbardziej.

Mam kolegę, tzn. miałem, teraz siedzi drugi rok na odwyku. Najpierw była marijuana, mówił, że jest po tym super, zastrzegał się, że nic innego nie będzie brał. Przy pierwszej lepszej okazji zaczął brać heroinę i kokainę.

Zresztą, tu zgodzę się z Marcepanem. Zapoznajcie się z historiami ludzi który walczyli z tym gównem. Naprawdę nic przyjemnego.

Wiem, że narkotyki nie będą zalegalizowane, bo i po co? Dla mnie to nonsens pozwalać ludziom na legalne rujnowanie siebie samego. I jeśli łaska to nie odpisujcie na mój post, po prostu przyjmijcie go do wiadomości  :D

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2783 dnia: Czerwca 20, 2008, 08:30:16 am »
Dobra- ustaliliśmy że trawka to zuo i niech tak zostanie.

http://wiadomosci.onet.pl/1773038,11,item.html
Masakra- powinni zdelegalizować tych obrońców życia, bo już im siada na łeb.

Plus- http://muzyka.onet.pl/10172,1773068,plotki.html  czemu? Za co? Czy mi też minister pomoże, bo chciałbym mieć lepszego lapka, by mi wiedźmin poszedł?


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2784 dnia: Czerwca 20, 2008, 09:04:11 am »
Im nie wytlumaczysz, ze my mowimy o legalizacji zielska, a nie o legalizacji heroiny. Po prostu. I tak w kolko beda gadali, ze koks i scierwo to zlo. Nalezy olac.

ja nie powiem ze koks czy scierwo to zlo....wybor nalezy do kazdego, ja mam takie zdanie ze wszystko jest dla ludzi, ale z glowa, nawet koks i scierwo...

@ Marcepan

jeden reaguje tak inny inaczej zarowno na kwasa/fete/alkohol jeden jest po tym agresywny inny poprostu odlatuje widzac piekne rzeczy, wiesz ze po kwasie niektorzy maja wrazenia bliskie synestezji, co napewno nie jest doswiadczeniem powodujacym agresje...a patrzac na to z innego aspektu, rozne srodki halucogenne od zawsze towazysza ludziom, od samego poczatku ich istnienia...wiec nie wiem czemu teraz sie z tego robi takie wielkie halo 8)...smieszy mnie takie gadanie o agresiii nawet po fecie...wydaje mi sie ze mam sporo wiedzy na ten temat i przypadki o ktorych mowisz to skrajnosci...a widzialem nie jednen raz pijaczkow ktorzy sie napieprzali calkiem ostro...malo sie czyta o pijanych rodzicach maltretujacych swoje dzieci?? - brak tu pewnej konsekwencji...



panowie powiem tak, ze chodzi mi przedewszystkim o ta hipokryzje ktora nas otacza, piszecie o ludziach na odwykach od dragow itd. ale wezcie pod uwage ze rzad pozwala zupelnie legalnie sie uzalezniac od nikotyny i alkoholu, wiecie ilu ludzi konczy na odwyku przez alkohol? wiecie jak to uzaleznienie ich niszczy, mi chodzi przedewszystkim o to ze nie ma tu pewnej rownowagii/konsekwencji...

wiem ze wiekszosc sie ze mna nie zgodzi, mimo ze przedstawiam sensowne argumenty, ale chce poprostu przedstawic swoj punkt widzenia...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2785 dnia: Czerwca 20, 2008, 09:25:15 am »
LoNdEk Ty chyba nadal nie widzisz albo nie chcesz widzieć tego jak mocno twardy narkotyk zmienia świadomość. Wódka jest niczym w porównaniu do halucynacji jakie ludzie mają po niektórych narkotykach. Zalegalizowanie takich rzeczy uważam za totalną głupotę, pomyłkę cywilizacji i idiotyzm. Jeśli piszesz że narkotyki nie wywołują agresji to nie mamy o czym gadać.

Co do pijanych rodziców i maltretowania dzieci to słyszałeś może głośną sprawę o której wspominał nawet w swoim wykładzie jeden narkoman gdzie rodzice tak się zaćpali że usmażyli swoje dziecko w piekarniku i zjedli. NIEŚWIADOMIE! Jak się przespali i ciśnienie zeszło to zaczęli go szukać by przekonać się w końcu co uczynili. Także jak ktoś mi pisze że wódka jest równie groźna co narkotyk to ja naprawdę nie mam o czym rozmawiać z takim klientem.

Po fecie nie czujesz głodu. Nie chce Ci się jeść i tak chodzisz parę dni i ćpasz ciągle aż doprowadza Cię to do zapaści. Myślisz że gdyby coś takiego było dozwolone i dorwali by się do tego gówniarze, którzy ukończyli właśnie 18 lat to skończyło by się to dobrze? Naprawdę nie wiesz jak to przyspiesza pracę serca i że może to doprowadzić do zawału? Myślę że doskonale zdajesz sobie z tego sprawę ale nadal będziesz tego bronił i tak jak wspomniałem nawet nie chcę pytać dlaczego.

W ogóle to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie czy legalizować narkotyki fragmentem gdzie piszesz o tym że rząd pozawala uzależniać się od nikotyny i alkoholu. Jeszcze brakuje nam obok pijaków i palaczy, ćpunów biegających ze strzykawkami.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2786 dnia: Czerwca 20, 2008, 09:34:13 am »
Cytuj
Plus- http://muzyka.onet.pl/10172,1773068,plotki.html  czemu? Za co? Czy mi też minister pomoże, bo chciałbym mieć lepszego lapka, by mi wiedźmin poszedł?

Rzeczywiscie tragdia bo chca pomoc kobiecie...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2787 dnia: Czerwca 20, 2008, 09:49:07 am »
Plus- http://muzyka.onet.pl/10172,1773068,plotki.html  czemu? Za co? Czy mi też minister pomoże, bo chciałbym mieć lepszego lapka, by mi wiedźmin poszedł?

Zrób dla polskiej sceny tyle, co Violetta Villas, to chętnie Ci tego lapka z własnej kieszeni zasponsoruję.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2788 dnia: Czerwca 20, 2008, 10:08:09 am »
@svonston - zalegalizujmy trawkę - świat będzie piękniejszy, a ludzie szczęśliwsi.
Kolejna osoba na 'nie', bo nie. Ot tak, bez argumentow. Ach.

Dobra- ustaliliśmy że trawka to zuo i niech tak zostanie.
Zlo bo? Bo uzaleznia psychicznie (zajaram, bo fajnie sie czuje po tym), a nie fizycznie (musze sie zacpac, bo inaczej trzesie mnie i nie jestem w stanie funkcjonowac; np. heroina, alkohol)? Bo pozniej przesiada sie na twarde narkotyki (piwo -> wino -> vodka -> zgon?)?

Zadziwiacie mnie.

Chłopcy, co do tych narkotyków to raczej nie macie zielonego pojęcia.
Wytlumacz nam wszystko po kolei!

Mam kolegę, tzn. miałem, teraz siedzi drugi rok na odwyku. Najpierw była marijuana, mówił, że jest po tym super, zastrzegał się, że nic innego nie będzie brał. Przy pierwszej lepszej okazji zaczął brać heroinę i kokainę.
Mam znajomych, ktorzy przez alkoholizm stracili wszystko. Normalne zycie, rodzine, prace, szacunek. Nic fajnego latac za plynem do spryskiwania szyb w zaszczanych gaciach, bo juz sie nie czuje, kiedy leca Ci z pindola siuski.

Na alkoholizm tez sie umiera (oboje z rodzicow znajomego ojca). Przez alkoholizm traci sie calkowita swiadomosc (sasiad z parteru), przez alkoholizm moze dochodzic do niebezpiecznych sytuacji (alkohol = zle ocenianie odleglosci, zachwiania) - ostatnio jakis tam zul wlasnie zginal, bo wpieprzyl sie pod kola samochodu. Nie mowie, ze normalni ludzi nie wchodza pod kola samochodow, ale gdy jestes pijany, jest o to latwiej.

panowie powiem tak, ze chodzi mi przedewszystkim o ta hipokryzje ktora nas otacza, piszecie o ludziach na odwykach od dragow itd. ale wezcie pod uwage ze rzad pozwala zupelnie legalnie sie uzalezniac od nikotyny i alkoholu, wiecie ilu ludzi konczy na odwyku przez alkohol? wiecie jak to uzaleznienie ich niszczy, mi chodzi przedewszystkim o to ze nie ma tu pewnej rownowagii/konsekwencji...
Dokladnie o to samo mi chodzi. Nie rozumiem, jak mozna nie dopuszczac do siebie mysli, gdzie marihuana jest legalna, a mozna spokojnie gadac o tym, ze wszedzie dostepny jest alkohol, ktory - nota bene - powoduje wieksze spustoszenie w organizmie i powazniejsze uzaleznienie od marihuany.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2008, 10:17:13 am wysłana przez svonston »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2789 dnia: Czerwca 20, 2008, 10:32:39 am »
Dokladnie o to samo mi chodzi. Nie rozumiem, jak mozna nie dopuszczac do siebie mysli, gdzie marihuana jest legalna, a mozna spokojnie gadac o tym, ze wszedzie dostepny jest alkohol, ktory - nota bene - powoduje wieksze spustoszenie w organizmie i powazniejsze uzaleznienie od marihuany.

Nie do końca jest tak że alkohol powoduje większe spustoszenie w organizmie niż marihuana. Alkohol jesteś w stanie wydalić całkowicie z organizmu. Z ziołem jest tak że związki THC wiążą się na stałe z białkami w organizmie i można je znaleźć nawet pół roku po zapaleniu trawki. W cebulkach włosów pozostają na długi czas i tam właśnie można je znaleźć jeszcze przez długi okres.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2790 dnia: Czerwca 20, 2008, 10:36:14 am »
To pomysl o uzaleznieniu:
Bo uzaleznia psychicznie (zajaram, bo fajnie sie czuje po tym), a nie fizycznie (musze sie zacpac, bo inaczej trzesie mnie i nie jestem w stanie funkcjonowac; np. heroina, alkohol)? Bo pozniej przesiada sie na twarde narkotyki (piwo -> wino -> vodka -> zgon?)?

Poza tym rownie dobrze mozna wspomniec o tym, ze alkohol scina owe bialko (z ktorym laczy sie THC) w Twoim ciele.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2791 dnia: Czerwca 20, 2008, 10:39:39 am »
Kolejna osoba na 'nie', bo nie. Ot tak, bez argumentow. Ach.

Mylisz się, nie jestem na nie.

@MarcePan - akurat w przypadku maryśki ciężko mówić o spustoszeniu w organiźmie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2792 dnia: Czerwca 20, 2008, 10:41:05 am »
Czyli wniosek taki że trzeba się ubakać ostro i przepić wódą a po używkach ślad nie zostanie. ;)
Opublikowane: Czerwiec 20, 2008, 10:40:03
@MarcePan - akurat w przypadku maryśki ciężko mówić o spustoszeniu w organiźmie.

Nie mówię o spustoszeniu ale o śladach używania marihuany. Aczkolwiek przyznasz że po zielsku pamięć szwankuje mocno. :)

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2793 dnia: Czerwca 20, 2008, 12:11:36 pm »
@wszyscy co to mówią, że nie czytamy postów. MarcePan mówił o twardych narkotykach, a my o miękkich i na nasze tezy o maryśce, opowiadał o kwasie. Kto tu nie czyta :).

Pamięć po zielsku szwankuje? Czasami mi się wydaje, że albo próbowaliście jakiegoś strasznego gówna albo nie próbowaliście w ogóle i snujecie teorie, ktore przekzali znajomi. Otóż jest wręcz przeciwnie, często odblokowują się sny i zaczynają się przypominać pradawne sytuacje, które jesteś w stanie rozpisać 1:1, a działo się to powiedzmy rok wcześniej w tym samym pomieszczeniu. Wiadomo, są przypadki, że ktoś po tym sięga po coś mocniejszego, ale czy tak nie jest z alkoholem? Pierwsze piwo zawinięte tacie, potem winiacz z ziomkami, a potem wóda na posiadówkach. Taką człowiek ma tendencję. Jak przejdziecie zajebistą gre na medium, to zazwyczaj bierzecie się za hard i za dodatkowe rzeczy, bo po prostu wam mało. Czy wobec tego, że niektórzy nie potrafią korzystać z dobrodziejstw jakie otrzymują, powoduje, że należy je zakazać? Powinno się również zdelegalizować herbatę, bo jak sobie pieprzniesz 40 woreczków na litr wody i kilka dni będziesz parzył to po wypiciu szklanki takiego specyfiku, masz 3 dni jak po grzybac (lub inaczej, bywa różnie), po rozpuszczalniku (ogólnie nie polecam, byłem zmuszony w robocie siedzieć w oparach, co po pewnym czasie niezwykle zaczęło mnie jarać) kleju też są ładne jazdy, to znaczy, że trzeba je zdelegalizować, a tapety w pokoju kleić jak plakaty metodą diy wodą i mąką. Tak jak mówię, wolę spotykać i przebywać w gronie osób upalonych (nawet pomimo faktu, że dowcip jest wtedy niemożliwie żałosny :D) niż naprutych. Tak czy inaczej, nie biorę, nie piję, nie jaram i jest ok, ktoś ma potrzebę wypić jego sprawa, jego wybór. Nawet w chrześcijanskim rozumieniu, co dla niektórych jest kluczowe, Bóg dał nam/wam wolność wyboru i nikt nie może Ci jej odebrać.

W dodatku, nie bądźcie hipokrytami. W przypadku drug'ów, alko, używek wszyscy tutaj myślą globalnie, ale jak ktoś słyszy socjalizm to jest: "ch** mnie obchodzi banda nierobów/etc". To co, troszczycie się o świat, ale tylko w takim stopniu jak wam pasuje, tak?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2008, 12:16:08 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2794 dnia: Czerwca 20, 2008, 12:20:58 pm »
@wszyscy co to mówią, że nie czytamy postów. MarcePan mówił o twardych narkotykach, a my o miękkich i na nasze tezy o maryśce, opowiadał o kwasie. Kto tu nie czyta :).

Bzdura! Przeczytaj raz jeszcze i powoli moje posty. Odnosiłem się w nich zarówno do marihuany jak i twardych narkotyków. Gdy odnosiłem sie do twardych narkotyków to cytowałem LoNdkA z którym prowadziłem dyskusję na ten temat więc oczywiste że wtedy nie odpisywałem na Wasze posty tylko na jego. Nie wiem czemu na siłę chcesz przeforsować coś co jest oczywiste i zauważyło to parę osób. Tarniak nie jesteś nie omylny i walnąłeś gafę więc nie próbuj na siłę obracać kota ogonem. Czasem mam wrażenie że gdy nie masz racji to dopowiadasz sobie różne teorie by tylko wyszło na Twoje. Jak dziecko w piaskownicy. To nie tylko w tym temacie.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2795 dnia: Czerwca 20, 2008, 12:51:59 pm »
Jaką gafę, człowieku. Ja gadałem o gruszcze, ty o pietruszce. Oto dowód, cytujesz moją wypowiedź, a piszesz o dresach na kwasie:
http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=7995.msg325429#msg325429

Cytuj
Czasem mam wrażenie że gdy nie masz racji to dopowiadasz sobie różne teorie by tylko wyszło na Twoje
Za to ty przyjmujesz taktykę: "najpierw zwyzywam", a potem będę myślał. Sorry, no bonus. Jak popełniam błąd, to potrafię się do niego przyznać, ty masz za to jakąś chorą ambicję, którą realizujesz głównie w innych tematach. A powyżej masz przykład jak zacząłeś pieprzyć o kwasie, a ja pisałem O FAZIE PO JARANIU.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2796 dnia: Czerwca 20, 2008, 13:45:16 pm »
Weź no pokaż gdzie Cię (albo kogokolwiek) zwyzywałem bo chyba znowu sobie dorabiasz jakieś niestworzone teorie do swoich wypowiedzi.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2797 dnia: Czerwca 20, 2008, 13:46:28 pm »
No myślę, że w System Wars masz kopalnię tych tekstów. Szkoda, że nie masz klasy, by powiedzieć, że dałeś ciała z tym kwasem, ktory wyszczególniłem powyżej. Nic do Ciebie nie mam, ale uspokój się, bo akurat ty stworzyłeś sobie jakąś teorię co do tego jak modyfikuje sobie prawdę. :lol:

Cytuj
Czasem mam wrażenie że gdy nie masz racji to dopowiadasz sobie różne teorie by tylko wyszło na Twoje. Jak dziecko w piaskownicy. To nie tylko w tym temacie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2798 dnia: Czerwca 20, 2008, 14:14:07 pm »
To jest obraźliwy tekst? Spoko, przepraszam najmocniej jeśli Cię tym uraziłem tak bardzo.

Ok, przyznaję że z tymi dresiarzami minąłem się tematem nieco. Mam nadzieję że satysfakcjonuje Cię taka odpowiedź.

PS. Co do zaniku pamięci po ziółku to jak widać różnie ludzie mają. Jedni sobie przypominają a inni zapominają. :P

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2799 dnia: Czerwca 20, 2008, 14:23:26 pm »
Nie, ciężko mnie urazić, to tylko miało pokazać, kto tworzy teorie :).

No nie wiem, ja po alkoholu nie pamiętałem wielu rzeczy, ale po zielonym to nie znam nikogo kto ma 'reality check' z rana, heh.