Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 655736 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2840 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:10:02 pm »
Cytuj
ku***, a co dla ludzkości zrobił Wałęsa?
Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie, to nie moja wina i nie masz się co gorączkować. Nie odpowiada się pytaniem na pytanie, to tak na marginesie. Powtarzam, Wałęsa jest tylko symbolem, nic więcej, autorytetem - też słabo, to zwykły pospolity człowiek klasy robotniczej. Jeśli jednak ktoś pisze, że kościół w Polsce zrobił tak wiele dla historii to przydałyby się przykłady. Jan Paweł II o ile dobrze pamiętam, nigdy nie był głową kościoła Polskiego. Ludzie walczyli o kościół, o wolność wyznania, o to by nikt im nie zabrał ich spuścizny, ale co KOŚCIÓŁ zrobił dla narodu?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 16:13:21 pm wysłana przez tarniak »

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2841 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:11:10 pm »
Człowieku czy wiesz co piszesz?

Cytuj
Ale już kościół katolicki w Polsce, zasłużony dla naszej historii bardziej niż Wałęsa, można bez przeszkód szkalować?

To było pytanie i na nie odpowiedziałem. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś to swoje.
Pff.. :-x



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do dalszej części, zmodyfikowanej przez Ciebie wiadomości. Choćby podtrzymywał ducha narodu i dbał o zachowanie tożsamości. Ale co to dla was znaczy...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 16:15:32 pm wysłana przez Ciapkas »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2842 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:14:54 pm »
Człowieku czy wiesz co piszesz?

Cytuj
Ale już kościół katolicki w Polsce, zasłużony dla naszej historii bardziej niż Wałęsa, można bez przeszkód szkalować?

To było pytanie i na nie odpowiedziałem. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś to swoje.
Pff.. :-x
Otrząśnij się, odstaw fanatyzm, uspokój się i wtedy pisz. Prosiłem o przykłady, a nie puste słowa.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2843 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:17:23 pm »
Hę? Ja jestem spokojny.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2844 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:19:20 pm »
Cytuj
Choćby podtrzymywał ducha narodu i dbał o zachowanie tożsamości.
Vakko i Jay Jay też dbają, a nie dostają za to grantów.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2845 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:24:00 pm »
Po co ja z Tobą wogule dyskutuję? Przecież i tak masz w główce zakodowane, że od dawna Kościół jest be, że nic nigdy nie zrobił, że Wałęsa to wielki symbol i nieskalany wzór walki z komunizmem... :lol:

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2846 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:24:54 pm »
Cytuj
Co do dalszej części, zmodyfikowanej przez Ciebie wiadomości. Choćby podtrzymywał ducha narodu i dbał o zachowanie tożsamości. Ale co to dla was znaczy...

To jest coś konkretnego? Myślę, że więcej dały strajki, jak te w Poznaniu, Radomiu, Ursusie, na Wybrzeżu, no i, oczywiście, małe wystąpienia, jak Szlajfera i Michnika w 1968r. Wyszyńskiemu szacunek za to, że pomimo podpisania umowy o lojalności wobec rządu, 3 lata później nie zgodził się na składanie przez księży ślubów, przez co był internowany.

Cytuj
Przecież i tak masz w główce zakodowane, że od dawna Kościół jest be, że nic nigdy nie zrobił

Jeśli tak, to Ty masz coś dokładnie na odwrót. ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 16:28:42 pm wysłana przez LesiuGR »

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2847 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:28:02 pm »
E nie, nie konkretnego. Wtedy była to jedyna instytucja, która jednoczyła a nie dzieliła rodaków.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2848 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:29:36 pm »
Cytuj
że Wałęsa to wielki symbol i nieskalany wzór walki z komunizmem... Laughing
Ja rozumiem, że Bóg Tobą kieruje, ale mógł Cię przy okazji nauczyć czytać:

Cytuj
Powtarzam, Wałęsa jest tylko symbolem, nic więcej, autorytetem - też słabo, to zwykły pospolity człowiek klasy robotniczej.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2849 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:33:46 pm »
Tiaaa, nie ma to jak złapać na jeden ze standardów testu gimnazjalnego. :lol:

Chodziło mi bardziej o odbieranie przez Ciebie zasług Kościoła. Tyle :)

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2850 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:37:24 pm »
Ciężko się przyznać do błędu i oszczerstw?

Wierzę w istnienie Boga, kościół może sobie istnieć, ale na przestrzeni wieków to wierni/ludzie zrobili więcej dla niego niż kościół dla ludzi.


Cytuj
Chodziło mi bardziej o odbieranie przez Ciebie zasług Kościoła
Nie, przetrawiłeś sobie moją wypowiedź według własnego 'widzimisię', stwierdzając coś zupełnie przeciwnego, do tego co ja napisałem.

Nie sugerowałem, że odpowiedziałeś na złe pytanie. Stwierdziłem, że nie odpowiedziałeś na moje. :lol:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 16:40:48 pm wysłana przez tarniak »

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2851 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:39:53 pm »
Tak samo jak Ty wcześniej, sugerując, że odpowiadałem na złe pytanie.

Jeśli Cię to uraziło to szczerze przepraszam.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2852 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:47:48 pm »
Powtarzam, Wałęsa jest tylko symbolem, nic więcej, autorytetem - też słabo, to zwykły pospolity człowiek klasy robotniczej.

LoNdKowi to powtórz, bo to on pier*oli, że Wałęsa był, jest i będzie autorytetem  :lol:

na przestrzeni wieków to wierni/ludzie zrobili więcej dla niego niż kościół dla ludzi.

Jedna uwaga - wierni ludzie to kościół.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 16:51:15 pm wysłana przez Iras »

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2853 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:53:10 pm »
To to to to to!

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2854 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:54:25 pm »
ch*** muje dzikie węże. To brzmi ładnie, ale wszyscy doskonale wiedzą jaka jest prawda. Już od dawna kościół =/= wierni. Kościół jest utożsamiany z instytucją, wszędzie są bariery ksiądz <-> wierni, wierni <-> wierni. Nie ma dialogu, nie ma wspólnoty, GŁÓWNIE banda ludzi siedzących bezmyślnie w drewnianych ławach. Przykro mi, że tak to wygląda i jako wierzący nie odczuwam, że należę do jakiejś wspólnoty. Rewizja założeń, rewizja formuły Mszy - to jest potrzebne do tworzenia wspólnoty w kościele. A nie agitka z ambony do milczących ludzi.

Cytuj
LoNdKowi to powtórz, bo to on pier*oli, że Wałęsa był, jest i będzie autorytetem
Bo dla wielu ludzi będzie, niezależnie od tego cyz Bolkiem był czy nie. Musisz zrozumieć, że za granicą mówiło się o Wałęsie i Solidarności. Dla wielu komuna była największym złem, Wałęsa jako symbol "przewrotu" zawsze będzie utożsamiany z autorytetem, przywódcą i kimś kto to "zło" przezwyciężył. Dlatego nie zmieni tego nawet podejżana książka, która narobi dużo szumu, a i tak nic mądrego z tego nie będzie. Oczywiście najważniejsze dla Polski w tym momencie jest to, że X współpracował z organizacją Y, a nie, że gospodarka kuleje, że nie ma rąk do pracy itd. itd.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 16:57:10 pm wysłana przez tarniak »

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2855 dnia: Czerwca 25, 2008, 16:57:29 pm »
Kto oglądał wczoraj film 'Trzech Kupli'?

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2856 dnia: Czerwca 25, 2008, 17:15:03 pm »
Powtarzam, Wałęsa jest tylko symbolem, nic więcej, autorytetem - też słabo, to zwykły pospolity człowiek klasy robotniczej.
Taaa, przecie każdy zwykły, pospolity człowiek klasy robotniczej dostaje pokojową nagrodę Nobla. :lol:

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2857 dnia: Czerwca 25, 2008, 17:23:21 pm »
Lol? Martin Luther King sam nie zdziałał wiele, był mówcą, przewodnikiem - dostał nagrodę (i kulkę w łeb - swoją drogą). Matka Teresa, była skromną działaczką na misjach w Indiach. To byli zwykli, pospolici ludzie, którzy dawali ludziom nadzieję. Wałęsa dostał pokojową nagrodę Nobla bo był SYMBOLEM przewrotu. Poczytaj sobie podręczniki do historii, Wałęsa był zwykłym, podrzędnym robotnikiem, jednym z wielu.

Został raz "ukoronowany" i się nie sprawdził, bo wciąż nie był doskonałym politykiem tylko przedstawicielem klasy robotniczej. Zasług nie można mu odmówić, bycia autorytetem dla wielu ludzi też nie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 17:32:55 pm wysłana przez tarniak »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2858 dnia: Czerwca 25, 2008, 17:25:57 pm »
nie pier****le tylko wyrazilem swoja opinie i wielu milionow polakow, ze sie znia nie zgadzasz nie znaczy ze musisz odrazu sie pienic jak ten "moher"... poczytaj o Walesie, poczytaj co mowia o nim inni, ktorzy byli w Solidarnosci, jesli uwazasz ze czlowiekowi, ktory byl Prezydentem RP, ktory otrzymal Pokojowa Nagrode Nobla(juz za samo to nalezy sie szacunek), nie nalezy sie duzy szacunek, to nie mamy o czym gadac, bo smieszny jestes, nawet nie nie wiesz ile temu czlowiekowi zawdzieczamy, to wlasnie za nim poszli ludzie, ktorzy walczyli o wolnosc polski, dla nich byl wystarczajacym autorytetem zeby ryzykowac zycie u jego boku ( bo niektorzy z solidarnosci zyciem zaplacili za swoja dzialanosc), i teraz to juz nie jest wazne czy byl w latach 70-tych. tw. Bolkiem czy nie , wazne jest to co zrobil, za co go nagrodzono noblem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 17:40:10 pm wysłana przez LoNdEk »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2859 dnia: Czerwca 25, 2008, 17:49:36 pm »
Tusk w sumie też dobrze podsumował: Wałęsa nie był agentem dopóki nie wyrzucił Kaczyńskich w ciepłych posadek z okresu gdy był prezydentem.

Piłsudski ma fuksa - dzisiaj z miejsca podpadłby tym naszym lustratorom, bo jak najbardziej się kwalifikuje. Typowy przykład agenta i współpracownika.  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2860 dnia: Czerwca 25, 2008, 18:24:51 pm »
jesli uwazasz ze czlowiekowi, ktory byl Prezydentem RP (...), nie nalezy sie duzy szacunek, to nie mamy o czym gadac,

Kaczyński jest Prezydentem RP, co niektórym nie przeszkadza drwić z niego i obrażać na każdym kroku.

Wałęsa, jeśli faktycznie był Bolkiem, a teraz nie potrafi się do tego przyznać i idzie w zaparte, nie zasługuje na żaden szacunek. Wszystkie swoje ewentualne zasługi plami obecnym zachowaniem.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2861 dnia: Czerwca 25, 2008, 18:26:25 pm »
Cytuj
Wałęsa, jeśli faktycznie był Bolkiem, a teraz nie potrafi się do tego przyznać i idzie w zaparte, nie zasługuje na żaden szacunek
Zatem poczekaj na ostateczne rozwiązanie sprawy, bo póki co nic naprawdę nie rozstrzygnięto.

Kaczyńscy, po tym, co powiedział o nich Wałęsa czekali tylbo by wbić tą szpilę. :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2862 dnia: Czerwca 25, 2008, 18:31:45 pm »
Ponieważ - co jest faktem - Wałęsa miał dostęp do swojej teczki i wynosił dokumenty z IPN'u, ostatecznego rozwiązania sprawy możemy się nie doczekać. Ja jednak mam rozum i pewne wnioski potrafię z tego wyciągnąć. Z obalenia rządu Olszewskiego w przeddzień ujawnienia teczek SB'ków również. Prawda jest taka, że Wałęsa swoją wiarygodność stracił i tyle. 43% Polaków zwyczajnie temu 'symbolowi' nie wierzy.

http://news.money.pl/artykul/sondaz;polacy;nie;wierza;walesie,193,0,350145.html

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2863 dnia: Czerwca 25, 2008, 18:32:28 pm »
jesli uwazasz ze czlowiekowi, ktory byl Prezydentem RP (...), nie nalezy sie duzy szacunek, to nie mamy o czym gadac,

Kaczyński jest Prezydentem RP, co niektórym nie przeszkadza drwić z niego i obrażać na każdym kroku

Jest drobna różnica prezesie, kaczyński, w porównaniu do wałęsy, nie bardzo ma się czym pochwalić. No i skoro on obraża ludzi, na czele których stoi, to chyba nie ma o czym dyskutować (vide sławny obraz internautów jako dewiantów onanizujących się i pijacych browary podczas głosowania).

Co do tego, że polacy nie wierzą wałęsie, to chyba nie ma się czemu dziwic - polecam chociażby "psychologię społeczną" aronsona. W tym miejscu już mi nie chodzi o obronę byłego prezydenta, tylko o to, że ciężko oczekiwać poparcia dla niego przy takiej nagonce mass mediów i gadających głów z wysokich szczebli.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 18:35:19 pm wysłana przez Miazga »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2864 dnia: Czerwca 25, 2008, 18:33:59 pm »
Tusk w sumie też dobrze podsumował: Wałęsa nie był agentem dopóki nie wyrzucił Kaczyńskich w ciepłych posadek z okresu gdy był prezydentem.

Piłsudski ma fuksa - dzisiaj z miejsca podpadłby tym naszym lustratorom, bo jak najbardziej się kwalifikuje. Typowy przykład agenta i współpracownika.  :lol:

moj kolega z pracy to samo powiedzial, tzn. ze sie Pilsudzkiemu upieklo...



jesli uwazasz ze czlowiekowi, ktory byl Prezydentem RP (...), nie nalezy sie duzy szacunek, to nie mamy o czym gadac,

Kaczyński jest Prezydentem RP, co niektórym nie przeszkadza drwić z niego i obrażać na każdym kroku.

Wałęsa, jeśli faktycznie był Bolkiem, a teraz nie potrafi się do tego przyznać i idzie w zaparte, nie zasługuje na żaden szacunek. Wszystkie swoje ewentualne zasługi plami obecnym zachowaniem.


ale kaczynski nie dostal nagrody nobla ( tak ten fragment ktory sprytnie wyciales) :) i zwroc uwage ze Kaczynski jakos swoja postawa, swoim zachowaniem nie pracuje sobie na szacunek, to ze nazywa sie go prezydentem PiS'u mam tez pewne znaczenie, a zabawy Tusk -- Bracia Kaczynscy przypominaja walke o lopatke w piaskownicy ( ci sie na drugich obrazaja itd.) takim zachowaniem nie zyskuje sie szacunku...szacunek to cos na co trzeba zapracowac...a zwroc uwage ze Walesa jest szanowany w calej europie/swiecie, jest znany, a Kaczynski, no coz, pozostawie to bez komentarza...

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2865 dnia: Czerwca 25, 2008, 18:40:00 pm »
Ponieważ - co jest faktem - Wałęsa miał dostęp do swojej teczki i wynosił dokumenty z IPN'u, ostatecznego rozwiązania sprawy możemy się nie doczekać. Ja jednak mam rozum i pewne wnioski potrafię z tego wyciągnąć. Z obalenia rządu Olszewskiego w przeddzień ujawnienia teczek SB'ków również. Prawda jest taka, że Wałęsa swoją wiarygodność stracił i tyle. 43% Polaków zwyczajnie temu 'symbolowi' nie wierzy.

http://news.money.pl/artykul/sondaz;polacy;nie;wierza;walesie,193,0,350145.html
Super, ciekawe czy Ci sami polacy stwierdzili w 90%, że zagłosowaliby na Hilary Clinton bądź Obamę, którzy jak wiadomo są z partii demokratycznej i do spraw typu aborcja, eutanazja podchodzą bardzo "lewacko". Społeczeństwo chłonie byle postulat i hasło, frazes, takie statystyki są za przeproszeniem, gówno warte.

http://wiadomosci.onet.pl/1771486,11,item.html

Tak wiem, wyrywał kartki ze swojej teczki i wynosił, ale NIE wiemy co tam było, a książka jest felietonem, nawet pomimo 150 stron skanw i 300 przypisów - nie jest to książka "historyczna". Tyle w temacie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2866 dnia: Czerwca 25, 2008, 18:43:47 pm »
Oczywiście Iras nie poda że
Cytuj
Jednocześnie dla większości jest symbolem obalenia komunizmu - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Dziennika.
Cytuj
Zatem poczekaj na ostateczne rozwiązanie sprawy, bo póki co nic naprawdę nie rozstrzygnięto.
Ale właśnie o to chodzi że takiego ostatecznego rozwiązania sprawy nigdy nie będzie. Mogliby obalić dokładnie wszystkie możlwie materiały a i tak dla oszołomów to nie będzie żadną przeszkodą w głoszeniu dalej swojego.

Szkoda tylko że w Poslce robione jest to za wspólne pieniądze i wywyołuje tyle hałasu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 18:45:52 pm wysłana przez Leenk »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2867 dnia: Czerwca 25, 2008, 18:48:33 pm »
dobre dobre Iras, zobacz jak wyglada ocena pracy Prezydenta Kaczynskiego i jakie jest jego poparcie...??

co do ksiazki, no coz postawiono powazne zarzuty, bylemu prezydentowi, IPN sam przyznal ze posiadaja niepelne akta...wiec na podstawie poszlak chca zniszczyc czlowieka, nie mam watpliwosci ze na polityczne zamowienie...
Opublikowane: Czerwiec 25, 2008, 18:46:04
nie zapominajmy ze Walesa przeszedl przez sad lustracyjny przed wyborami na prezydenta i chcialem podkreslic, ze nawet kiedy u wladzy bylo SLD to nie upadli tak nisko zeby atakowac Walese...

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2868 dnia: Czerwca 25, 2008, 18:49:16 pm »
Cytuj
poczytaj co mowia o nim inni, ktorzy byli w Solidarnosci
To może poczytaj co jego współpracownicy o nim mówią.

http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/7539,pracownik-stoczni-walesa-donosil-na-mnie-do-sb,id,t.html

Cytuj
Jesli uwazasz ze czlowiekowi, ktory byl Prezydentem RP, ktory otrzymal Pokojowa Nagrode Nobla(juz za samo to nalezy sie szacunek), nie nalezy sie duzy szacunek, to nie mamy o czym gadac, bo smieszny jestes,
Niektórzy są nieźle zakłamani. Pisząc to nie przeszkadza Ci, że potrafisz drwić z dzisiejszego Prezydenta?? Śmieszny jesteś.


Cytuj
Tusk w sumie też dobrze podsumował: Wałęsa nie był agentem dopóki nie wyrzucił Kaczyńskich w ciepłych posadek z okresu gdy był prezydentem.
Żałosny jest. Wszystko co się wtedy działo miało na celu obronę posadek Wałęsy i spółki, wiedząc co zamierza  Olszewski.

Cytuj
Kaczyńscy, po tym, co powiedział o nich Wałęsa czekali tylbo by wbić tą szpilę.
Przecież to Wałęsa zaczął na nich szczekać jak już wiedział, że Kaczyńscy mają zamiar dowiedzieć się jak to było z Bolkiem. Zresztą próbowali już przeszło 15 lat, temat wrócił i Wałęsa atakuje, bo to najlepsza obrona.

Faktem jest, że książka napisana dzięki dokumentom z IPN są jedyną książką ukazującą w sumie biografię popartą dokumentami. Dotychczas można było przeczytać o Wałęsie z jego książek albo biografów piszących i podpierających się opowiadaniami Wałęsy.

Cytuj
nie upadli tak nisko zeby atakowac Walese...
Nie popadajmy w skrajności. Wałęsa nie jest żadnym Bogiem, nietykalnym guru czy innym żółwiem ninja obalającym SAM komunę. Jak są jakieś wątpliwości to dlaczego by ich nie próbować rozstrzygnąć?? (pytanie retoryczne) Niektórzy traktują go jak króla Polski, i broń Boże nie można żadnych śledztw przeciwko niemu prowadzić.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 18:54:12 pm wysłana przez Krayzie »


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2869 dnia: Czerwca 25, 2008, 18:56:00 pm »
Ok, pier**lę. Dopuki niektórzy swój wkład w dyskusję będą ograniczać do wyzywania od oszołomów wszystkich, którzy mają odmienne zdanie, nie widzę sensu dalej się w tym wątku udzielać.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2870 dnia: Czerwca 25, 2008, 18:59:24 pm »
Cytuj
Faktem jest, że książka napisana dzięki dokumentom z IPN są jedyną książką ukazującą w sumie biografię popartą dokumentami. Dotychczas można było przeczytać o Wałęsie z jego książek albo biografów piszących i podpierających się opowiadaniami Wałęsy.
Jak dla mnie to jest książka (co wynika z wypowiedzi samych twórców), w której fakty budowane są na założonych tezach. Jako książka biograficzna, historyczna, powinna być zbudowana na odwrót, na tezach popartych faktami.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2871 dnia: Czerwca 25, 2008, 19:00:13 pm »
Ok, pier**lę. Dopuki niektórzy swój wkład w dyskusję będą ograniczać do wyzywania od oszołomów wszystkich, którzy mają odmienne zdanie, nie widzę sensu dalej się w tym wątku udzielać.
Bądźmy mądrzejsi od naszych polityków i szanujmy się nawzajem. :)

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2872 dnia: Czerwca 25, 2008, 19:02:22 pm »
Ok, pier**lę. Dopuki niektórzy swój wkład w dyskusję będą ograniczać do wyzywania od oszołomów wszystkich, którzy mają odmienne zdanie, nie widzę sensu dalej się w tym wątku udzielać.

Nie bądź pan lala. Jak Vaako wszystkich nieprawicowych liberałów nazwał wykolejeńcami, to jakoś nie było większego problemu. Weź się w garść zamiast się fochować.

Krayzie - chodzi o ten dysonans, że Kaczyński może i jest prezydentem państwa, ale jakoś nie widzę, żeby szczególnie przysłużył się narodowi. Z Wałęsy ludzie też się nabijają i nabijali (chociażby z jego prostolinijności - tej w złym sensie - czy braku wykształcenia) i dobrze wiesz, że to nie w tym jest rzecz.

Cytuj
Wałęsa nie jest żółwiem ninja

Muszę się zgodzić.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2873 dnia: Czerwca 25, 2008, 19:09:46 pm »
Ok, pier**lę. Dopuki niektórzy swój wkład w dyskusję będą ograniczać do wyzywania od oszołomów wszystkich, którzy mają odmienne zdanie, nie widzę sensu dalej się w tym wątku udzielać.
Nie zostawiaj nas! Bez Twoich tekstów o pedałach, szwabach, o tym że osoby o innych poglądach piedo..lą itp. poziom dyskusji dramatycznie spadnie...  :lol:
Cytuj
Nie popadajmy w skrajności. Wałęsa nie jest żadnym Bogiem, nietykalnym guru czy innym żółwiem ninja obalającym SAM komun
Pewnie że tak. Wałęsa był fatalnym prezydentem, prawie jak teraz Kaczyński, miał mase fatalnych i nieeleganckich decyzji i tekstów ale to nie zmienia faktu że dzisiejsi lustratorzy za bohaterów mają SBków z ich zupełnie niewiarygodnymi materiałami.  :???:

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2874 dnia: Czerwca 25, 2008, 19:10:03 pm »
Cytuj
Z Wałęsy ludzie też się nabijają i nabijali
Tu się zgodzę, właśnie znalazłem.
http://glos.com.pl/images/stories/Gdansk_airport.jpg


Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2875 dnia: Czerwca 25, 2008, 19:12:42 pm »
lul

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2876 dnia: Czerwca 26, 2008, 10:59:24 am »
http://wiadomosci.onet.pl/1777012,11,item.html   
Dalsze rzucanie kłamstw przecz kaczora- ciąg dalszy. Ale jego to nie ruszy.

I coś znacznie ważniejszego:
http://emerytury.onet.pl/1776840,wiadomosci.html
Moja rada- zacznijcie (już pracujący) odkładać trochę kasy na III filar (np. fundusze funduszy), bo z Zusu dostaniecie nic, albo mniej niż wpłacicie.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2877 dnia: Czerwca 26, 2008, 12:03:04 pm »
Cytuj
Nr 18

1981 luty 21, Warszawa - Plan działań przygotowany przez Departament III "A" MSW w razie pozbawienia Lecha Wałęsy funkcji przewodniczącego KKP NSZZ "Solidarność"l

Warszawa, dnia 21 II 1981 r.
TAJNE SPEC[jalnego] ZNACZENIA

KONCEPCJA przygotowania i realizacji działań na przypadek wykonania zamiaru eliminacji Lecha Wałęsy z przewodniczącego KKP NSZZ "Solidarność" przez KSS KOR i elementy "ekstremistyczne"

1. Analiza zjawisk występujących ostatnio w niektórych ogniwach "Solidarności", a głównie na forum Krajowej Komisji Porozumiewawczej wskazuje, że:
1.1. KSS KOR przejawia zamiary zdjęcia bądź doprowadzenia do rezygnacji Lecha Wałęsy ze stanowiska przewodniczącego KKP, jako ,,zbyt ugodowego wobec rządu";
1.2. J[acek] Kuroń przygotowuje klimat do obsadzenia stanowiska przewodniczącego KKP przez osobę oddaną KSS KOR-owi. Realne przesłanki wskazują, że J[acek] Kuroń typuje na to stanowisko Zbigniewa Bujaka, przewodniczącego MKZ Regionu "Mazowsze".
2. Aktualne rozpoznanie wskazuje, że przeciwko L[echowi] Wałęsie opowiedzą się (na forum KKP i w terenie) przewodniczący następujących MKZ: Bujak ("Mazowsze"),
[Jan] Rulewski (Bydgoszcz), [Eligiusz] Naszkowski (Piła), [Andrzej] Sobieraj (Radom), [Andrzej] Słowik (Łódź) oraz osoby związane z KO KKP - ich MKZ-y mogą reprezentować linię obrony Wałęsy): [Lech] Dymarski(Poznań), [Karol] Modzelewski (Wrocław), [Tadeusz] Jedynak
a także eksperci i doradcy związani z KSS KOR we wszystkich ogniwach
3. W obronie Wałęsy opowiedzą się czynnie:
3.1. MKZ w: Bielsku-Białej, Bytomiu, Katowicach, Wałbrzychu, Lublinie, Szczecinie, Krośnie, Rzeszowie i tzw. mniejsze;
3.2. Episkopat Kościoła katolickiego i eksperci ze stowarzyszeń chrześcijańskich;
3.3. Chłopi - w rezultacie udziału Wałęsy w końcowej fazie pertraktacji strajkujących w Rzeszowie i Ustrzykach z rządem.
4. W razie zaistnienia przewidywanej sytuacji planuje się podjęcie szeregu działań obronnych i ofensywnych.
4.1. Polska Agencja Prasowa winna opublikować oświadczenie zawierające tło i przyczyny odsunięcia Lecha Wałęsy ze stanowiska przewodniczącego KKP przez KSS KOR i elementy "ekstremistyczne" w "Solidarności". Projekt oświadczenia winien być opracowany w Zespole Propagandy KC PZPR z wyprzedzeniem;
4.2. Wskazanym byłoby oświadczenie Episkopatu broniące Lecha Wałęsy. Rolę inspirującą winien przejąć Dep[artament] IV MSW;
4.3. Wskazanym jest natychmiastowe spotkanie się z L[echem] Wałęsą przez członka rządu (wicepremiera [Mieczysława F.] Rakowskiego albo ministra [Stanisława] Cioska i opublikowanie komunikatu rzecznika prasowego rządu, w treści którego wyrażony byłby szczery żal z powodu odejścia L[echa] Wałęsy ze stanowiska przewodniczącego Krajowej Komisji Porozumiewawczej;
4.4. Wyprzedzająco opracować treść ulotki w obronie Wałęsy, a przeciwko KSS KOR. Zawierać ona winna:
sylwetkę Wałęsy, odpowiedź na pytanie, dlaczego KOR wykańcza go, akcentować powiązania KSS KOR z zachodnimi ośrodkami dywersyjnymi, ewentualnie, kto występował i głosował przeciwko Wałęsie.
Treść ulotki opracują: Wydz[iał] I i III Dep[artamentu] III-A i Wydz[iał] IX Dep[artamentu] III MSW.
Ulotki winny być rozkolportowane w miejscach publicznych miast wojewódzkich i w dużych zakładach pracy, siłami własnymi SB, po zdjęciu Wałęsy.
4.5. Wszystkie piony operacyjne uruchomią w trybie natychmiastowym sieć osobowych źródeł informacji, zlecając im zadanie wywołania i podtrzymania w miejscach pracy dyskusji na temat odwołania Wałęsy oraz inspirowania innych osób do zadawania pytań działaczom "Solidarności" - kto i w czyim interesie doprowadził do zdjęcia wymienionego oraz żądanie przywrócenia Wałęsie władzy.
4.5.1. Wytypowana sieć winna w trakcie dyskusji wskazywać na KSS KOR i osobiście J[acka] Kuroniajako sprawców "wykończenia" Wałęsy.
4.5.2. Zmasowane działania poprzez osobowe źródła informacji i w drodze ulotkowej winny wywołać powstanie "powszechnej obrony" Wałęsy i potępienie KSS KOR.
4.6. Inspirowanie środków masowego przekazu.
4.6.1. Wytypowani uprzednio redaktorzy telewizji i radia winni przeprowadzać wywiady z robotnikami dużych zakładów przemysłowych, opowiadających się za powrotem L[echa] Wałęsy i natychmiast je publikować;
4.6.2. Dep[artament] II w zakresie możliwości inspirował będzie korespondentów zachodnich do obrony Wałęsy i wskazywania na KSS KOR jako sprawcę "przewrotu" w "Solidarności";
4.6.3. Dep[artament] I spowoduje nadsyłanie z krajów zachodnich, o[d] licznej Polonii, listów w obronie Wałęsy, kierowanych do MKZ dużych zakładów pracy i KKP;
4.6.4. MSZ poprzez swoich pracowników w kraju i za granicą winno podczas spotkań ze swoimi partnerami z państw zachodnich odpowiednio naświetlać fakt usunięcia Wałęsy.
5. Następnym etapem działalności winien być generalny atak na przeciwników Wałęsy - doprowadzenie do ich kompromitacji, izolacji i odsunięcie od wpływów w "Solidarności". W tym celu należy użyć sieci TW oraz inspirować ogniwa "Solidarności" i działaczy w dużych zakładach przemysłowych, które poprzednio występowały w obronie Wałęsy.

OPRACOWANO w Wydz[iale] III Dep[artamentu] III-A [MSW]
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2878 dnia: Czerwca 26, 2008, 13:14:38 pm »
I coś znacznie ważniejszego:
http://emerytury.onet.pl/1776840,wiadomosci.html
Moja rada- zacznijcie (już pracujący) odkładać trochę kasy na III filar (np. fundusze funduszy), bo z Zusu dostaniecie nic, albo mniej niż wpłacicie.

kaczynski nigdy nie byl politykiem wielkich lotow,a do tego jest czlowiekiem msciwym i klamliwym...wogole nie ma co o nim dyskutowac...a co do problemu emerytur, no coz emigracja + spadek wskaznika urodzen ( czy jak to sie tam nazywa ) i mamy problem, no ZUS stawia sobie piekne gmachy ale nie mysli o zabezpieczeniu ludzi, ciekawe jak to rozwiaza...ogolnie w polsce jest wiecej b.waznych/pilnych problemow, a robienie wielkiej afery z tego czy ktos 30 lat temu byl agentem czy nie,sluzy jedynie odciagnieciu uwagi ludzi od napraawde waznych spraw :/

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2879 dnia: Czerwca 26, 2008, 20:42:49 pm »
Jak Vaako wszystkich nieprawicowych liberałów nazwał wykolejeńcami, to jakoś nie było większego problemu. Weź się w garść zamiast się fochować.
Nie "wykolejeńcami", tylko wywrotowcami. Skoro już piszesz, jak , i kogo nazywałem, to przynajmniej niech to będą moje słowa. Nie przypominam sobie, abym pisał, o wszystkich nieprawicowych liberałach. Natomiast, o  pewnych zachowaniach lewicowców jak najbardziej. Zły Vaako, napastował, biednych "nieprawicowych liberałów" mam rozumieć ? a że była to odpowiedź na "Prawicowych oszołomów" już nie warto wspomnieć ?