Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658137 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3280 dnia: Lipca 23, 2008, 18:06:04 pm »
Szkoda by było bo to jedyny polityk, który ma w d..e kasę jaką dostaje za bycie posłem. Dlatego mówi otwarcie i wprost całą prawdę. On leje na to czy go wyrzucą czy nie bo nie musi pchać się do koryta za wszelką cenę tak jak to robią ludzie z takich partii jak PiS, LPR czy Samoobrona.

A czemu wg Ciebie posłowie PiS, LPR i Samoobrony mięliby pchać się do koryta bardziej niż inni?

Syf jaki zrobili dzisiaj rano PiSowscy był nieziemski. Masakra. Nie wiem jak ktokolwiek rozsądny może na nich zagłosować w przyszłych wyborach...  :???:

Nie rozumiem, dlaczego miałbym na nich nie głosować. Przecież w Sejmie niech sobie nawet wolną amerykankę, byleby ich decyzje miały pozytywny wpływ na moją egzystencje.

Swoją drogą to zabawne, kiedy ta sama osoba wytyka politykom PiS najdrobniejsze odstępstwa od kanonu dobrego wychowania, a jednocześnie nie potępia nagannego zachowania Palikota.

juz dawno wkradl sie do szkol, gdzie uczy sie tylko "jednego - slusznego" wyznania, tlyko "jednej slusznej ideologii"

W szkołach uczy się religii wyznawanej przez większość Polaków. Widzisz problem?

Ja widzę.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3281 dnia: Lipca 23, 2008, 18:08:44 pm »
A ja nie widzę problemu, wystarczy napisać, że nie chce się aby syn uczył się religii i może nie mieć tej lekcji. Jednak większość rodziców chce aby mieli lekcję tego typu. Z pewnością często rozbija się to o "wstyd" jakby nie chodził, bo wszyscy chodzą czy korzyści, że synalek/córeczka dostanie zaświadczenie potrzebne do ślubu itp. Jednak NIC nie stoi na przeszkodzie, by na lekcje religii nie chodzić.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3282 dnia: Lipca 23, 2008, 18:15:10 pm »

Cytuj
Nie rozumiem, dlaczego miałbym na nich nie głosować. Przecież w Sejmie niech sobie nawet wolną amerykankę, byleby ich decyzje miały pozytywny wpływ na moją egzystencje.

Swoją drogą to zabawne, kiedy ta sama osoba wytyka politykom PiS najdrobniejsze odstępstwa od kanonu dobrego wychowania, a jednocześnie nie potępia nagannego zachowania Palikota.
nietrafne soistrzezenie gdyz ty porownujesz wyrazenie swojej prywatnej opinii do bojkotu/blokay obrad komisji sejmowej do tego PiS wysuwa powazne oskarzenia itp.

btw. jesli ziobro jest nie winny niech zrzeknie sie imunitetu (sam to obiecywal) i bedzie po sprawie, sad uzna go niewinnym i bedzie "cacy" ale widocznie PiS sie czegos  boii, albo to typowo pokazowa akcja!?



Cytuj
W szkołach uczy się religii wyznawanej przez większość Polaków. Widzisz problem?

widze problem bo wiekszosc tych ludzi nie ma wyboru co do wyznawanej religii, wiecej, czlowiek w wieku do 16-18 roku zycia raczej jeszcze nie ma uksztaltowanego swiato pogladu itp. kosciol w ten sposob stworzyl sobie monopol, nie wspomne o tym jak sie traktuje dzieci innych wyznan w polskich szkolach!
do tego nie widze potrzeby wspierania ( finansowo przez rzad) tej co by nie mowic genialnie zaprojektowanej "machiny" $$$... jestem chrzescijaninem, wierze w Boga, ale nie z wlasnego wyboru, nie zrezygnuje z wiary zeby nie zostac "wykletym" z rodziny itp. nie uznaje ksiezy jako przedstwicieli Boga na ziemi... dla mnie to ludzie zerujacy na wierze innych...
Opublikowane: Lipiec 23, 2008, 18:12:23
A ja nie widzę problemu, wystarczy napisać, że nie chce się aby syn uczył się religii i może nie mieć tej lekcji. Jednak większość rodziców chce aby mieli lekcję tego typu. Z pewnością często rozbija się to o "wstyd" jakby nie chodził, bo wszyscy chodzą czy korzyści, że synalek/córeczka dostanie zaświadczenie potrzebne do ślubu itp. Jednak NIC nie stoi na przeszkodzie, by na lekcje religii nie chodzić.

problem jest szczegolnie widoczny w malych miejscowosciach, tam taka osoba zostanie "naznaczona" ( pewnie nie raz na niedzielnym kazaniu zostanie mu to wypomniane) wyobrazcie sobie teraz reakcje waszych sasiadow, znajomych, sasiadow, rodzicow na wiesc o tym ze postanowiliscie wystapic z kosciola katolickiego i zostac ateista/wyznawca innej wiary !

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3283 dnia: Lipca 23, 2008, 18:16:34 pm »
Chyba rodzic decyduje czy dziecko ma być katolikiem czy kimkolwiek innym. Jednak dziecko w wieku 16 lat już samo może określić czy wierzy czy nie. Jeżeli nie to może chodzić na religię, jeżeli chce, aby np. zaczącć wierzyć, lub nie chodzić. Tyle. Nie widzę problemu.

Sęk w tym, że większość osób (rodziców) jest zadowolona z lekcji religii. Dlatego nie ma sensu jej likwidować. Ja osobiście zmieniłbym nazwę, bo to jest nauka o katolicyzmie itp., z elementami o innych religiach. Wolałbym aby więcej było na takich lekcjach o moralności, a nie wałkowanie paciorka i czytanie prawd wiary, że nie można przed ślubem itp.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3284 dnia: Lipca 23, 2008, 18:24:40 pm »
Chyba rodzic decyduje czy dziecko ma być katolikiem czy kimkolwiek innym. Jednak dziecko w wieku 16 lat już samo może określić czy wierzy czy nie. Jeżeli nie to może chodzić na religię, jeżeli chce, aby np. zaczącć wierzyć, lub nie chodzić. Tyle. Nie widzę problemu.

ja widze problem, pytanie bezposrednio do ciebie: jak by twoje otocznie zareagowalo gdybys powiedzial ze chcesz/ze wystepujesz z kosciola i przechodzisz na inna religie, lub ze zostajesz ateista!?


Cytuj
Sęk w tym, że większość osób (rodziców) jest zadowolona z lekcji religii. Dlatego nie ma sensu jej likwidować. Ja osobiście zmieniłbym nazwę, bo to jest nauka o katolicyzmie itp., z elementami o innych religiach. Wolałbym aby więcej było na takich lekcjach o moralności, a nie wałkowanie paciorka i czytanie prawd wiary, że nie można przed ślubem itp.

lekcje religii zawsze sa prowadzone przez ksiedza/zakonnice/katechete (zawsze bedzie to osoba wiadomego wyznania :) )do tego w 90% lekcja taka zaczyna sie od katolickiej modlitwy, nie jednokrotnie na takich lekcjach studiuje sie Pismo Swiete itp.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3285 dnia: Lipca 23, 2008, 18:26:17 pm »
Dokładnie tak, jak napisał setezer. Dodam jeszcze, że to "wstrętne katole" przelewały swoją krew, aby żadne dziadostwo nie weszło  butem, i nie narzuciło swoich praw, i wyznań, a teraz mamy nuczać obcych ideologii, na równi z naszmi, ideologii ludzi, którzy nasze chcieli wymazać heh.

Cytuj
ja widze problem, pytanie bezposrednio do ciebie: jak by twoje otocznie zareagowalo gdybys powiedzial ze chcesz/ze wystepujesz z kosciola i przechodzisz na inna religie, lub ze zostajesz ateista!?
No zobacz, znam pełno ateistów, jak i praktykujących katolików, jakoś nie ma między nimi żadnych spięć, jak to możliwe huh ?
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2008, 18:32:07 pm wysłana przez VaaKo »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3286 dnia: Lipca 23, 2008, 18:45:12 pm »
Dokładnie tak, jak napisał setezer. Dodam jeszcze, że to "wstrętne katole" przelewały swoją krew, aby żadne dziadostwo nie weszło  butem, i nie narzuciło swoich praw, i wyznań, a teraz mamy nuczać obcych ideologii, na równi z naszmi, ideologii ludzi, którzy nasze chcieli wymazać heh.


wiesz co cechuje kosciol katolicki w dzisiejszych czasach?? buta, brak skromnosci, zapatrzenie w siebie, to nie ma nic wspolego z tym czego nauczl Jezus, zabawne ze wspominasz jak katolicy bronili Europy przed zlymi muzulmanami, ale nie wspomnisz wypraw krzyzowych, inkwizycji, tego jak kosciol katolicki chcial i chce rozdawac karty w polityce europy, nie wspomnisz o tym ze zacieraja sprawy kiedy ksiadz jest oskarzony o molestowanie dzieci ( o nauczaniu nie takiej "milosci" uczyl Jezus), nie wspomnisz ze Vatykan siedzial cicho kiedy Hitler mordowal naszych rodakow, ale zaraz wyjedziesz z czyms o zydach itp. ale co sie dziwic, upadek kosciola katolickiego zaczal sie juz dawno i teraz upada jeszcze blizej dna, co do innych ideologi, to uwazam ze jest kilka innych wartych poznania, poza katolicyzmem, nie zamykajmy sie w ramy jednej religii tylko dlatego ze tak nasi rodzice wybrali, czy z powodu tego ze kilkaset lat temu cos sie stalo... 




Cytuj
No zobacz, znam pełno ateistów, jak i praktykujących katolików, jakoś nie ma między nimi żadnych spięć, jak to możliwe huh ?

polecam taki eksperyment przeprowadzic w malej spolecznosci...sam po 21 latach w PL nie poznalem zadnego ateisty, natomiast widzialem jak traktowano w liceum dziewczyne, ktora nalezala do tzw. siwadkow Jechowy, i nie mialo to nic wspolego z tolerancja, czy miloscia/milosierdziem...
Opublikowane: Lipiec 23, 2008, 18:40:35
polecam ci poczytac o nich i wywiady z nimi:

(André Frossard) - nawrócony na chrzescijanstwo z ateizmu marksistowskiego
(Louis Pauwels) - nawrócony z poganstwa Nowej Prawicy
(Jean-Marie Lustiger) - nawrócony z judaizmu

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3287 dnia: Lipca 23, 2008, 18:46:48 pm »
Dopiero teraz miałem okazję zobaczyć co PiS wyprawiał na Komisji Regulaminowej. Nie mam pytań. Po raz kolejny pokazali swoją prawdziwą twarz (albo raczej d..ę). Te okrzyki, chamstwo, wściekłość. Po prostu byłem zszokowany. Jak ktoś o zdrowych zmysłach może popierać takich ludzi. Oni chcą zrobić wszystko by ratować Ziobrę ale na szczęście nie są już u władzy i skończyła się samowola w sejmie. Immunitet uchylony i żadne chamstwo i krzyki tego nie zmienią. Bardzo mi się podoba stanowczość obecnego rządu. PiS darł japę a Niesiołowski wysłuchał, poczekał i dalej poprowadził pracę komisji.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3288 dnia: Lipca 23, 2008, 19:02:35 pm »
Palikot jest jeden. Trochę czasami Niesiołowski coś ostrego powie. PiS niemal w całości operuje takim stylem - ludzie pełni takiej nienawiści i wrzasku nic dobrego dla zwykłych ludzi nie mogą zrobić.

Żenujący spektakl na komisji. Śmiechy, ryki i wrzaski
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,5483780,Zenujacy_spektakl_na_komisji__Smiechy__ryki_i_wrzaski.html
Cytuj
Politycy Platformy zdecydowanie ustępowali PiS-owi w zaciętości, poziomie hałasu i liczbie. Swoje zdanie wyrażali głównie oklaskami. Dopiero, gdy posłowie PiS wychodzili z sali, przedstawiciele PO krzyczeli: "Targowica wychodzi z sali!".
Wole popierać ludzi którzy mają przynajmniej pojęcie o kulturze osobistej.
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2008, 19:16:54 pm wysłana przez Leenk »

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3289 dnia: Lipca 23, 2008, 19:06:10 pm »
wiesz co cechuje kosciol katolicki w dzisiejszych czasach?? buta, brak skromnosci, zapatrzenie w siebie, to nie ma nic wspolego z tym czego nauczl Jezus, zabawne ze wspominasz jak katolicy bronili Europy przed zlymi muzulmanami, ale nie wspomnisz wypraw krzyzowych, inkwizycji, tego jak kosciol katolicki chcial i chce rozdawac karty w polityce europy, nie wspomnisz o tym ze zacieraja sprawy kiedy ksiadz jest oskarzony o molestowanie dzieci ( o nauczaniu nie takiej "milosci" uczyl Jezus), nie wspomnisz ze Vatykan siedzial cicho kiedy Hitler mordowal naszych rodakow, ale zaraz wyjedziesz z czyms o zydach itp. ale co sie dziwic, upadek kosciola katolickiego zaczal sie juz dawno i teraz upada jeszcze blizej dna, co do innych ideologi, to uwazam ze jest kilka innych wartych poznania, poza katolicyzmem, nie zamykajmy sie w ramy jednej religii tylko dlatego ze tak nasi rodzice wybrali, czy z powodu tego ze kilkaset lat temu cos sie stalo... 
Sprawdź dlaczego Europa ruszyła z krucjatami, i kto kilkaset lat przed krucjatami, miał marzenia wymazania chrzescijaństwa, i nie tylko chrzescijaństwa. Widać historie znasz, w wydaniu pseudotolerancyjnym.

Cytuj
Vatykan siedzial cicho kiedy Hitler mordowal naszych rodakow
Tak, to Watykan był tą kurw* ,w 39 która zdradziła Polskę, a sam Hitler na pewno, strasznie  by się przejął, słowami Watykanu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3290 dnia: Lipca 23, 2008, 19:32:09 pm »
@VaaKo - tracisz czas. Koleś ma tak sprany mózg, że żadne argumenty do niego nie docierają. Jeśli czytasz jego posty, dokładnie wiesz, o co mi chodzi. Dzięki Bogu Katolicyzm jest w Polsce wiodącą religią i antyklerykalne zapędy lewaków na nic się tutaj zdają.

Tymczasem Palikotowi znów się upiekło. I po co były zapewnienia, że jeśli jeszcze raz przekroczy granicę, pożegna się z partią? Ach ten gołosłowny Donald...

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3291 dnia: Lipca 23, 2008, 19:44:59 pm »
Patrząc na ten cyrk odechciewa się wszystkiego. I to są reprezentanci narodu, tak??

W spoilerze tekst z piosenki - odzwierciedla on moje nastawienie do "posłow" Sejmu RP
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3292 dnia: Lipca 23, 2008, 20:06:57 pm »
Cytuj
Dokładnie tak, jak napisał setezer. Dodam jeszcze, że to "wstrętne katole" przelewały swoją krew, aby żadne dziadostwo nie weszło  butem, i nie narzuciło swoich praw, i wyznań

Teraz to wstrętne katole wchodzą z butem w życie społeczeństwa, narzucają swoje prawa i swoje wyznanie jako jedyne słuszne (oczywiście nie oficjalnie, ale granica między kościołem a państwem jest tak cienka, że niemal niewidoczna, a publiczny dowód słuszności na wiarę chrześnijańską - ogromny). Całe szczęście, że nie cały naród daje się omamić tej całej papce.

Iras - a ty co znowu chrzanisz, czemu niby ma sprany mózg - bo ma inne poglądy? A nie przyszło ci choć raz do główki, że to nie cały świat wokół ma sprany mózg, tylko ty? Ochłoń czasem i spróbuj wziąć pod uwagę tę możliwość, bo ta twoja ksenofobia już naprawdę zaczyna cuchnąć.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3293 dnia: Lipca 23, 2008, 20:15:12 pm »
Dodam jeszcze odnośnie parlamentu i wszystkich partii:

Spalaj się

Stare, bardzo stare, ale jakże aktualne. No kur...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3294 dnia: Lipca 23, 2008, 21:04:30 pm »
Iras - a ty co znowu chrzanisz, czemu niby ma sprany mózg - bo ma inne poglądy? A nie przyszło ci choć raz do główki, że to nie cały świat wokół ma sprany mózg, tylko ty? Ochłoń czasem i spróbuj wziąć pod uwagę tę możliwość, bo ta twoja ksenofobia już naprawdę zaczyna cuchnąć.

Głupota to nie poglądy. Kiedy ktoś pisze, że książce Grossa nie ma nic do zarzucenia, albo nie widzi nic złego w rezolucji kongresu amerykańskiego, która wzywa nas do restytucji mienia zagrabionego przez trzecią rzeszę, inaczej nie jestem w stanie go traktować. Ciągłe posługiwanie się stereotypami, sprzeczne z faktami tezy, czy liczne faux pas w stylu "wierzę w Boga, ale nie z własnego wyboru", uświadomiły mi, że z tym chłopakiem zwyczajnie nie ma sensu dyskutować.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3295 dnia: Lipca 23, 2008, 21:21:14 pm »
Pytanie brzmi: czy dopuszczasz do siebie fakt, że twoje poglądy też nieraz są sakramencko głupie?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3296 dnia: Lipca 23, 2008, 21:24:11 pm »
Cytuj
Głupota to nie poglądy. Kiedy ktoś pisze, że książce Grossa nie ma nic do zarzucenia, albo nie widzi nic złego w rezolucji kongresu amerykańskiego, która wzywa nas do restytucji mienia zagrabionego przez trzecią rzeszę, inaczej nie jestem w stanie go traktować. Ciągłe posługiwanie się stereotypami, sprzeczne z faktami tezy, czy liczne faux pas w stylu "wierzę w Boga, ale nie z własnego wyboru", uświadomiły mi, że z tym chłopakiem zwyczajnie nie ma sensu dyskutować.

zle sie wyrazlime dlatego mnie zle zrozumiales, chodzilo mi dokladnie o wyznanie katolickie, wiare w boga uwarzam za rzecz naturalna, ale nie uznaje wiary w takim wydaniu jak jest ona rozpowszchniana przez kosciol katolicki, nie zgadzam sie na to aby jakis pan w czarnym mowil mi jak mam zyc ( czesto samemu nie stosujac sie do swoich zalecen), co do rezolucji US, Irasku przekrecasz, napisalem ze sprawa wymaga rzadu z jajami i wymaga rozwiazania - NIGDZIE NIE NAPISALEM ZE NIE WIDZE W NIEJ NIC ZLEGO... a ksiazka Grossa, kolejny raz powtarzam ze nie traktuje jej jako historycznej i jako ze traktuje ja jako przeplot prawdy i fikcji nie mam jej nic do zarzucenia! reszte dopowiedz sobie sam...



btw. widze ze niektorzy strasznie lubia przekrecac to co pisza inni!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3297 dnia: Lipca 23, 2008, 21:28:46 pm »
Pytanie brzmi: czy dopuszczasz do siebie fakt, że twoje poglądy też nieraz są sakramencko głupie?

No właśnie. Poglądy. LoNdEk zaprzecza faktom. Że o wypowiadaniu się na tematy, z którymi w ogóle się nie zapoznał, nie wspomnę.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3298 dnia: Lipca 23, 2008, 22:13:03 pm »
Pytanie brzmi: czy dopuszczasz do siebie fakt, że twoje poglądy też nieraz są sakramencko głupie?

No właśnie. Poglądy. LoNdEk zaprzecza faktom. Że o wypowiadaniu się na tematy, z którymi w ogóle się nie zapoznał, nie wspomnę.


ty za to Irasku masz problem ze zrozumieniem tego co pisze (wiem wiem ze czasem bardzo chaotycznie to wszystko jest napisane)  albo bezczelnie przekrecasz moje slowa :D

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3299 dnia: Lipca 23, 2008, 22:26:33 pm »
Dokładnie tak, jak napisał setezer. Dodam jeszcze, że to "wstrętne katole" przelewały swoją krew, aby żadne dziadostwo nie weszło  butem, i nie narzuciło swoich praw, i wyznań
http://pl.wikipedia.org/wiki/Inkwizycja
http://historia.pgi.pl/krucjaty.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Procesy_o_czary

Złote serca mieli. Do krucjat nikt ich nie pchał, no, nie licząc pieniędzy, ale to mało Boży argument. Za dużo książek fantasy czytali i odjebało od wszechobecnej magii. No, a inkwizycja to dla dobra wiernych.
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2008, 22:30:02 pm wysłana przez tarniak »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3300 dnia: Lipca 23, 2008, 22:33:07 pm »
Wg Ciebie powinni czekać, aż Turcy przyjdą do Europy?

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3301 dnia: Lipca 23, 2008, 22:39:47 pm »
Przeczytałbyś chociaż jak ze szkoły nie pamiętasz, a książek o tym nie masz:

Cytuj
Przyczyną bezpośrednią było wystąpienie papieża Urbana II. Cesarstwu bizantyjskiemu bezpośrednio zagrażali graniczący z nimi Turcy Seldżucy (Bizancjum poniosło już kilka klęsk militarnych). Wysłannicy cesarza bizantyjskiego, Aleksy'ego Komnena, chcąc uzyskać pomoc od głowy Kościoła, przedstawili muzułmanów jako straszliwych pogan atakujących chrześcijan. Wizja ta bardzo nie spodobała się papieżowi, który podczas synodu w Clermont w swojej bulli wzywał chrześcijan do walki z Islamem, ogłosił odpust zupełny oraz zapewniał, że krzyżowcom darowane będą wszystkie grzechy przyszłe jak i przeszłe (chodzi tu głównie o darowanie grzechu, który popełniali mordując ludzi)
Zabiję kilku złych ludzi i 20 lat bezkarnego onanizmu!

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3302 dnia: Lipca 23, 2008, 22:45:11 pm »
Zajebista była wyprawa dziecięca - zginęło co prawda w h..j dzieci ale na pewno powstrzymały inwazję Turków i obroniły katolickie wartości Europy.   :cool:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3303 dnia: Lipca 23, 2008, 22:47:17 pm »
Zajebista była wyprawa dziecięca - zginęło co prawda w h..j dzieci ale na pewno powstrzymały inwazję Turków i obroniły katolickie wartości Europy.   :cool:


no niestety niektorzy maja troszke inne systemy wartosci...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3304 dnia: Lipca 23, 2008, 22:52:40 pm »
no niestety niektorzy maja troszke inne systemy wartosci...

Widzisz, Miazga, o tym właśnie mówiłem. Wybór był prosty - my albo oni. Nie wiem, co mają do tego systemy wartości.

Chrześcijanie zabijali w Średniowieczu, a ile osób ginie dzisiaj w zamachach przeprowadzanych przez muzułmanów?

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3305 dnia: Lipca 23, 2008, 22:57:51 pm »
no niestety niektorzy maja troszke inne systemy wartosci...

Widzisz, Miazga, o tym właśnie mówiłem. Wybór był prosty - my albo oni. Nie wiem, co mają do tego systemy wartości.

Chrześcijanie zabijali w Średniowieczu, a ile osób ginie dzisiaj w zamachach przeprowadzanych przez muzułmanów?
O-jej. A ile zginęło z rąk hitlerowców, a ile z rąk komunistów, a ilu ginie Tybetańczyków, a ile głodnych dzieci w Afryce. ch*** muje, podwaliny katolicyzmu ociekają krwią niewinnych ludzi (no chyba, że rzeczywiście wierzysz w wiedźmy, złych czarnoksiężników, latanie na miotłach, krwiożerczych, tureckich, pogańskich orków i kucyki Pony) czy tego chcesz czy nie. Była stara śpiewka o przelewaniu katolickiej krwi dla dobra wszechświata, a nie o to co źli muzułmanie robią teraz.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3306 dnia: Lipca 23, 2008, 23:03:57 pm »
Jest tylko jeden problem - akurat argument "my albo oni" był raczej jednym z najmniej istotnych kiedy decydowano się na te wyprawy. Zagrożenie ze strony muzułmanów to pikuś przy zagrożeniu jakie chrześcijanie stwarzali przez wieki dla samych siebie masowo się wyrzynając w wojnach religijnych. Pochwalać wyprawy krzyżowe to czysta głupota  - sami sobie przez nie chrześcijanie sprawili znaczne ubytki ludności, śmierć, upadek całych miast itd.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3307 dnia: Lipca 23, 2008, 23:06:31 pm »
Idąc tym tropem, ludzkość ocieka krwią niewinnych ludzi.

Zagrożenie ze strony muzułmanów to pikuś...

Mhm. Turcy w ogóle byli niegroźni.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3308 dnia: Lipca 23, 2008, 23:12:02 pm »
W porównaniu do atrakcji jakie chrześcijanie sobie nawzajem organizowali w imię Boga? Tak.  :cool:


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3309 dnia: Lipca 23, 2008, 23:53:34 pm »
Widzisz, Miazga, o tym właśnie mówiłem. Wybór był prosty - my albo oni. Nie wiem, co mają do tego systemy wartości.

Chrześcijanie zabijali w Średniowieczu, a ile osób ginie dzisiaj w zamachach przeprowadzanych przez muzułmanów?


tak czyli jak chrzescijanie zabjiali jest OK, ale jak muzulamanie to juz beeee... ja rozumie pewne ograniczenia swiatopogladowe jakie maja ludzie twojego pokroju, ale wg. mojego systemu wartosci kazde zabijanie jest zle...

btw. JP2 przprosil za inkwizycje, kosciol przyznal ze to bylo zle, nawolywal tez do zjednoczenia z narodem izraela, ale widze ze niektorzy maja w du*ie slowa tego najewiekszego Polaka, nawet sie nie staraja, wazne zeby opluc, zgnoic itp. ja nie rozumie jak ktos kto deklaruje sie, ze jest katolikiem, moze miec w sobie tyle nienawisci?! wiem chrzescijanstwo to juz tylko nazwa, nie niasaca za soba zadnych wartosci, ale panowie Vako i Iras, tak bronicie tej wiary za kazdym razem ze powinniscie byc przykladami tego milosierdzia, no chyba ze wasza wiara opiera sie o kosciol nie o Boga?!  kilka postow wyrzej  wymienilem nazwiska 3 panow, naprawde polecam sie zapoznac z ich biografiami i z ich publikacjami!
Opublikowane: Lipiec 23, 2008, 23:47:35
jeszcze odnosnie kosciola jako instytucji, kleru i ksiezy:

Cytuj
"Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach.  Objadają oni domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Ci tym surowszy dostaną wyrok".

Ewanglia wg. Św. Łukasza 20, 46
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2008, 23:55:47 pm wysłana przez LoNdEk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3310 dnia: Lipca 24, 2008, 00:06:17 am »
Widzisz różnicę między XI, a XXI wiekiem?

Na resztę mogę spróbować odpisać, ale najpierw pójdę się wyrzygać, bo mdli mnie, kiedy to czytam.

Opluć? Zgnoić? Popatrz co sam robisz! Z tą różnicą, że ja krytykuję konkretne sytuacje, konkretne czyny i zachowania. Ty jedziesz po wszystkim posługując się ohydnymi stereotypami. Piszesz, jakby nie było księży z powołaniem, jakby wszyscy gwałcili małe dzieci. Piszesz, że katolicy są pełni nienawiści? Spróbuj żyć jako katolik w kraju arabskim! Plujesz na własny kraj, na wszystkich swoich rodaków, którzy mają inne zdanie od ciebie! Piszesz, że Polacy to antysemici. Wszyscy? Czy antysemitą można nazwać patriotę, który jedynie reaguje na szkalowanie własnej Ojczyzny? Moja niechęć do żydów nie wzięła się z powietrza - jest jedynie reakcją na ich zakłamanie!

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3311 dnia: Lipca 24, 2008, 04:49:09 am »
Zajebista była wyprawa dziecięca - zginęło co prawda w h..j dzieci ale na pewno powstrzymały inwazję Turków i obroniły katolickie wartości Europy.   :cool:
Mówisz, o tej :]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krucjata_dziecięca

Co do krucjat, to nie ma co dyskutować, zwałszcza z wywrotowcami. Arabom nie udało się ziścić swego planu, dostali w pip* pod Konstantynopolem, chociaż na Płw Iberyjskim, szło im całkiem nieźle, a to wszytsko długo, długo jeszcze przed krucjatami (tak Leenk, zagrożenie ze strony muzułmanów, to pikus).

Wyprawy krzyżowe były pierwszym europejskim kontruderzeniem przeciw ekspansji Islamu.
Niestety, odsunęły podboje Turków, tylko na pewien czas.

Cytuj
wiem chrzescijanstwo to juz tylko nazwa, nie niasaca za soba zadnych wartosci, ale panowie Vako i Iras, tak bronicie tej wiary za kazdym razem
Jeśli chcesz, żeby każdy przyklaskiwał, na Twoje posty, to powinieneś pisać na lbc. Nadawać na księży, katolików,  jest ok, ale już wspominać, o ydach, muzułmanach, nawet gdy, są to suche fakty, jest źle, nietolerancyjne itd. czysty okaz pseudotolerancji, ach zauważyłem, że piszesz czarnoskóry, nie to żebym powątpiewał, w Twoje oddanie tolerancji, ale przy bialych, juz tak poprawny nie jesteś :lol: . Taka mała ironia na zakończenie. 

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3312 dnia: Lipca 24, 2008, 11:12:09 am »
Moja niechęć do żydów nie wzięła się z powietrza - jest jedynie reakcją na ich zakłamanie!

nie iras, ty nie generalizujesz. wcale  8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3313 dnia: Lipca 24, 2008, 11:36:18 am »
Moja niechęć do żydów nie wzięła się z powietrza - jest jedynie reakcją na ich zakłamanie!

nie iras, ty nie generalizujesz. wcale  8)

Nie chcę być złośliwy ale s00s trafiłeś w sedno.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3314 dnia: Lipca 24, 2008, 12:31:57 pm »
Cytuj
Jeśli chcesz, żeby każdy przyklaskiwał, na Twoje posty, to powinieneś pisać na lbc. Nadawać na księży, katolików,  jest ok, ale już wspominać, o zydach, muzułmanach, nawet gdy, są to suche fakty, jest źle, nietolerancyjne itd. czysty okaz pseudotolerancji, ach zauważyłem, że piszesz czarnoskóry, nie to żebym powątpiewał, w Twoje oddanie tolerancji, ale przy bialych, juz tak poprawny nie jesteś. Taka mała ironia na zakończenie.  

ale o co ci chodzi? gdzie ja napisalem ze biala rasa jest zla ?! Vakko nie bede wywyzszal jednej raasy nad inne, jak to macie w zwyczju ty i Iras, do czego to prowadzi pokazal juz jeden pan w 1939 r. sam jestem bialy, ale nie czuje sie z tego powodu lepszy, nie czuje tez sie gorszy, ale czuje sie zle kiedy slysze jak ktos atakuje druga osobe, tylko dlatego ze ma inne poglady/wyznanie/kolor skory, uwazam ze to nie wporzadku...
  
a "nadaje" na ksiezy i katolikow bo uwazam ich za zaklamanych (sam jestem katolikiem, i wiem jak to wyglada, wiem jak sie zachowuja w kosciele i wiem ze maja w du*ie wiekszosc nauki Chrystusa w tym momecie kiedy opuszcza kosciol), to ze religia katolicka jest najwieksza na swiecie tez ma swoje znaczenie (niektorzy uwazaja ze jest jedyna sluszna), nie - nie wkladam wszystkich do jednego worka, widocznie zle mnie zrozumiales, wiem ze sa kaplani z prawdziwym powolaniem, jednak niestety coraz mniej takich, a instytucja kosciola jest zapsuta, zapatrzona w siebie i nastawiona na zupelnie inne cele niz powinna, do tego wszystko co osiaga, robi pod sloganem wiary, Boga - co tez uwarzam za cos nie odpowiedniego...

piszesz o krucjatach itp. wiem jakie korzysci przyniosly te krucjaty, jednak nie rozumie jak mozna zabijac w imie Boga, ktory uczy przedewszystkim milosci, jesli nie wiidzsz tu pewnych sprzecznosci to znaczy ze masz pewien problem, tak jak pisalem wczesniej, upadek kosciola o jakim mowil Jezus powolujac Sw. Piotra na jego glowe, zaczal sie dawno temu...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3315 dnia: Lipca 24, 2008, 12:38:09 pm »
Porównanie do Hitlera z twoich ust potraktuję jako komplement

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3316 dnia: Lipca 24, 2008, 12:41:50 pm »
Cytuj
Porównanie do Hitlera z twoich ust potraktuję jako komplement

podsumujmy, porownanie do Hitlera traktujesz jako komplement  :shock: :shock:

przyznajesz ze nie lubisz zydow ( bo masz swoje powody )  :shock: :shock:

nie bede juz drazyl tematu ludzi z innym kolorem skory bo juz mnie ciarki przeszly :D :D :D :D

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3317 dnia: Lipca 24, 2008, 12:58:42 pm »
Porównanie do Hitlera z twoich ust potraktuję jako komplement

Powiedz, czy jak rozmawiasz z kimś na żywo, w cztery oczy, to również jesteś tak upierdliwy, że pomijasz 90% cudzych argumentów, a skupisz się na jednym głupim fragmencie (który oczywiście nadinterpretujesz i naginasz pod swoje "widzi mi się" tak, że mało go nie złamiesz), tym samym wyślizgując się od prowadzenia dyskusji jeśli tylko poczujesz, że zbliża się knockout? :roll:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3318 dnia: Lipca 24, 2008, 13:07:40 pm »
Powiedz, czy jak rozmawiasz z kimś na żywo, w cztery oczy, to również jesteś tak upierdliwy, że pomijasz 90% cudzych argumentów, a skupisz się na jednym głupim fragmencie (który oczywiście nadinterpretujesz i naginasz pod swoje "widzi mi się" tak, że mało go nie złamiesz), tym samym wyślizgując się od prowadzenia dyskusji jeśli tylko poczujesz, że zbliża się knockout? :roll:

Jakie argumenty? Przecież on mnie tam tylko porównuje do Hitlera, oskarża o wywyższanie białej rasy na inne i dalej pluje na Kościół (Kościół zepsuty, Katolicy zakłamani, etc.). Ja tam nie widzę żadnych argumentów, tylko jego "przemyślenia", którymi szczerze mówiąc rzygam.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3319 dnia: Lipca 24, 2008, 13:52:03 pm »
Nie porównuje cie do zadnego hitlera, które to nazwisko nawet się w dyskusji nie pojawiło. Pisze jedynie, do czego moze prowadzić nienawiść na tle rasowym i słuszności tego argumentu niestety nie podważysz. Na kościół pluje podając argumenty (heh, już to widzę - twój następnny post z zacytowanym tym właśnie fragmentem i ripostą w stylu "jakie argumenty? to nie są żadne argumenty!" :roll:). Białej rasy stricte nie wywyższasz, ale zaniżasz wartość innych - czyż nie na jedno wychodzi?

Wyczuwam tu paranoję podobną do tej, jaką na codzień reprezentują twoi polityczni faworyci. Wszyscy mnie opluwają, wszyscy wyzywają, wszyscy obrażają, wszyscy szatan, wszyscy zło - a co złego, to nie ja. Kurde, daj spokój.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2008, 13:53:58 pm wysłana przez Miazga »