Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658148 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3360 dnia: Lipca 25, 2008, 23:38:27 pm »
Jeśli rozumiesz, że wniosek o pozbawienie immunitetu był uargumentowany niezgodnymi z prawem zarzutami, a mimo to pochwalasz decyzję komisji, nie ma sensu rozmawiać z Tobą o poszanowaniu prawa.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3361 dnia: Lipca 25, 2008, 23:54:16 pm »
Iras jak tak dalej pójdzie to niedługo z nikim na tym forum według Ciebie nie będzie sensu dyskutować. Która to już osoba z kolei gdzie piszesz iż nie warto z nią dyskutować. Weź się otrząśnij i spójrz nieco bardziej krytycznie w swoją stronę.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3362 dnia: Lipca 26, 2008, 00:47:48 am »
Zarzuty są słabe ze wzgłedu na łatwy kruczek prawny. Ziobro może się wymigać prosto - argumentem że Kaczyński należy do BBN. Argument potęznie naciągany i prowadzący do absurdów ale wybrnąć tak z tego można. Z całą pewnością większą przeginką jest meldowanie swoejmu szefowi partii czego tylko chce o prowadzonych sledztwach i hakach na przeciwników niż pozbawienie kogoś immunitetu. Pozbawienie immuniitetu nie oznacza jeszcze dokładnie nic - poza zrównaniem Pana Ziobry wobec wymiaru sprawiedliwości z kazdym szarym obywatelem który takiego przywileju w postaci immunitetu nie ma... 

Faktycznie straszny zamach na demokrację...  :cool:
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2008, 01:27:44 am wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3363 dnia: Lipca 26, 2008, 22:59:44 pm »
Iras cytuje wyborczą? To teraz są dobrzy i nie są żydami?
A może zrobili to, by wprowadzić zamieszanie w umysłach biednych pisowców? Cóż za draństwo.
Układ zarzuca ponownie swoją szarą sieć.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3364 dnia: Lipca 26, 2008, 23:07:52 pm »
Żałosne są te wasze komentarze. Załatwić was cytując wyborczą, to jak zabić wroga jego własną bronią  :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3365 dnia: Lipca 26, 2008, 23:11:54 pm »
Iras cytuje wyborczą? To teraz są dobrzy i nie są żydami?
A może zrobili to, by wprowadzić zamieszanie w umysłach biednych pisowców? Cóż za draństwo.
Układ zarzuca ponownie swoją szarą sieć.


do tego jeszcze tam "fakt" sie gdzies sie przewinal  (a przeciez to "szwaby" za tym stoja :D )

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3366 dnia: Lipca 26, 2008, 23:27:03 pm »
Wyczuwam w tym spisek żydowskich hitlerowców.

Tymczasem Wyborcza krytykuje dziś ogólnie styl rządzenia Polską od 89- no i mają rację. Jedynie długofalowe działania przyniosłyby skutki, a jedyne co pozytywne stało się albo przez przypadek albo, że zostaliśmy zmuszeni przez EU.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3367 dnia: Lipca 31, 2008, 00:21:12 am »
Cytuj
SiCKO ku przestrodze radykałom wierzącym w cudowną prywatyzację służby zdrowia

Film Michael Moore'a z 2007 r. pokazujący jak wszechobecna chęć zysku także w systemie opieki społecznej wraz z polityką rządu USA doprowadza do ruiny zwykłych ludzi, którzy mieli pecha i zachorowali. Film ten dedykuję wszystkim tym, którzy wierzą, że prosta prywatyzacja rozwiąże wszystkie problemy.



Nie wiem czy było ale nie jestem na bieżąco na tym forum. Mam nadzieję, że nigdy nie doczekamy takich czasów.
Kolejne części filmu po prawej. Warto obejrzeć całe.


+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3368 dnia: Lipca 31, 2008, 03:34:28 am »
Cytuj
SiCKO ku przestrodze radykałom wierzącym w cudowną prywatyzację służby zdrowia

Film Michael Moore'a z 2007 r. pokazujący jak wszechobecna chęć zysku także w systemie opieki społecznej wraz z polityką rządu USA doprowadza do ruiny zwykłych ludzi, którzy mieli pecha i zachorowali. Film ten dedykuję wszystkim tym, którzy wierzą, że prosta prywatyzacja rozwiąże wszystkie problemy.



Nie wiem czy było ale nie jestem na bieżąco na tym forum. Mam nadzieję, że nigdy nie doczekamy takich czasów.
Kolejne części filmu po prawej. Warto obejrzeć całe.
Stek bzdur, że ręce opadają…



Oczywiście reszta części w linkach obok tudzież na kanale użytkownika.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3369 dnia: Lipca 31, 2008, 10:08:31 am »
Akurat Moore jest słynny z braku obiektywnego spojrzenia - jego Fahrenheit itd to raczej pseudodokumenty gdzie bardzo nagina, przeinacza, albo zwyczajnie kłamie pod swoją tezę.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3370 dnia: Lipca 31, 2008, 12:03:05 pm »
No jasne, stek bzdur bo tak. Kolesiowi za przyszycie palca zaoferowali pomoc za 15000 dolarów. Dlaczego w UK albo we Francji mają DARMOWĄ opiekę zdrowotną i to jeszcze tak zajebiście sprawną? Jednak się da.


Przecież te towarzystwa ubezpieczeniowe są nastawione na zysk. Tam się dzieje tak samo jak u nas z towarzystwami ubezpieczeniowymi samochodów. Oby tylko nie wydali pieniędzy, bronią się jak mogą.
I nie chce mi się wierzyć, że jeśli kogoś nie stać na ubezpieczenie, to nie zostanie odesłany z kwitkiem ze szpitala. Albo kłócić się z ubezpieczycielem czy operacja przyniesie pożądany skutek czy nie, i dlaczego warto pokryć koszty leczenia... Ja podziękuję żyć w ciągłym strachu czy wypłacą pieniądze na leczenie czy nie. Wystarczy, że z PZU mam jazdy.

Przecież sama doktor pracujący dla jednej z ubezpieczalni powiedziała w sądzie, że ich rozliczają z ilości odmówień pokrycia kosztów leczenia. Im większa ta liczba, tym większa premia.

No i nie ma to jak wydawać recenzję po obejrzeniu pewnie jednej części. Jak można kłamać przedstawiając po prostu 2 różne modele służby zdrowia? Dwa inne, a działające tak samo sprawnie, tyle tylko, że w jednym bez żadnej szkody dla pacjenta.

Może i jest znany z tego, że manipuluje faktami, i na pewno przedstawił ułamek ludzi poszkodowanych przez taki a nie inny system, ale to wystarczy, żeby spojrzeć chłodnym okiem na taki stan rzeczy. U nas pewnie by było jeszcze gorzej bo gotówki w kieszeni nie mamy więcej. A zresztą widać jak inne towarzystwa ubezpieczeniowe zdzierają kasę, a później odwracają się plecami gdy są potrzebni.
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2008, 12:14:55 pm wysłana przez Krayzie »


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3371 dnia: Lipca 31, 2008, 12:46:43 pm »
Prywatyzacja to ni mniej ni więcej tylko próba odcięcia się od problemu.

Sprywatyzują, a później niech się dzieje co chce - to już nie nasz problem.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3372 dnia: Lipca 31, 2008, 16:58:33 pm »
Prywatyzacja to ni mniej ni więcej tylko próba odcięcia się od problemu.

Sprywatyzują, a później niech się dzieje co chce - to już nie nasz problem.

true.
tak można robić w biznesie, on się sam obroni. na służbę zdrowia płaci każdy z nas (przynajmniej ci zarabiający) i, przynajmniej ja, oczekuję że będzie ona darmowa.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3373 dnia: Lipca 31, 2008, 21:48:01 pm »
Ubezpieczenie powinni placić tylko Ci, którzy z niego korzystją, ja mam pieniądze żeby leczyć się prywatnie ( co zresztą, jak jest taka potrzeba robię), a choruje bardzo rzadko, tym bardziej nie chce, aby złodzieje brali pieniądze na coś, czego nie używam, i to co miesiąc. Natomiast warunki jakie oferują, w zamian są niesamowite, oczekiwać na zabieg, lub operacje, czasami nawet kilka miesięcy, gdzie niektórzy nawet tego się nie doczekają, bo kopną w kalendarz. Ludzie powinni mieć prawo, do decydowania swoimi pieniędzmi, ale jak widać jest grupa już tak nieudolnych ludzi, która potrzebuje, aby to hołota biurokratów decydowala, na co przeznaczyć, ich  zarobione pieniądze, przecież jacyś obcy ludzie, którzy nigdy w życiu, mnie nie widzieli, wiedzą lepiej co mi jest potrzebne, a co nie. Socjalizm, to piękna rzecz, zwłaszcza gdy mogę sobie wmówić, iż coś za co płacę, jest darmowe.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3374 dnia: Lipca 31, 2008, 22:04:56 pm »
Cytuj
Ludzie powinni mieć prawo, do decydowania swoimi pieniędzmi,

Rczej wykluczone bys kiedykolwiek miał taką możliwość. W dowolnym kraju zresztą.
Tak samo jak z emeryturami- nie dadzą ci twoich pieniędzy byś sam je pomnażał, bo to by rozwaliło system. A system jest po to, by ci którzy przepiliby te pieniądze, nie leżeli na ulicy w wieku 60 lat.

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3375 dnia: Sierpnia 01, 2008, 08:26:53 am »
Jak dla mnie opieka w USA jest dobra. Na dzień dzisiejszy nie mam ubezpieczenia ( i nie planuje). Leczenie wygląda w ten sposób, że po wizycie u lekarza idę do domu i po paru dniach dostaję rachunek. Kwota oczywiście zależna od tego jakie badania i zabiegi były robione, zwykle parę stówek, choć zdarzyło mi się ponad $2K za wizytę. Następnie biorę ten rachunek znów do szpitala i mówię iż nie mogę im zapłacić go w całości (znaczy wtedy nic nie płacę). Rachunek zostaje mi rozłożony na miesięczne płatności po $80 (ubezpieczenie z reguły kosztuje o $70 do $XXXX i nie pokrywa całości wydatków. Dostajesz roczny limit po przekroczeniu którego płacisz sam). Kolejne wizyty zwiększają kwotę jaką mam o spłaty (choć miesięczny payment jest ciągle $80). Łącznie byłem dłużny ponad $4K czy $5K (a może to było $3K - nie pamiętam). Jakieś 2 tygodnie temu dostałem dofinansowanie od rządu USA (płacę im podatki, tak że nie było z tym problemu), które zmniejszyło mój dług względem szpitala do chyba $200 (pójdę to sprawdzić gdy znów będę im płacił te $80).

Zastanawiam się tylko jak to wygląda gdy byłbym nieuleczalnie chory. Czy też mogę im kapać po $80 miesięcznie, czy mam jakiś limit długu po przekroczeniu którego będą sobie go chcieli odbić zabierając mi wszystko i czy się na takie coś zgodzą (ciągłe wizyty u lekarza) gdy będą świadomi że nigdy im tego nie spłacę po te $80?
##############EDIT
Dowiem się wszystko w ciągu paru następnych tygodni i gdy odpowiedzi mi się nie spodobają to po obywatelstwie spierdzielam do Kanady. Nigdy nie mogę być pewien czy się nie rozchoruję na dobre.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2008, 08:29:32 am wysłana przez rav04 »

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3376 dnia: Sierpnia 01, 2008, 10:38:34 am »
Podoba mi się ten system, ale byłbym za dobrowolnym ustalaniem kwoty spłaty, jakimś tam minimum, żeby nie płacili po 1zł na miesiąc. Np. 50zł minimum, a jak ktoś ma kapustę, to ustala sobie raty na 400zł, ew. spłaca na raz itp.

Osoby nieuleczalnie chore to największy problem systemu płacenia wg potrzeb, bo musieliby pracować pełnym etatem i całą kasę wpłacać do szpitali i na leki. Gdy mówimy o pomaganiu jakimś obwiesiom, co im się nie chce do roboty iść, a już pod sklepem pić mają czas i ochotę, to ich mam głęboko w zadzie. Jednak chorzy, to przecież często wartościowi ludzie, którzy bez pomocy zwyczajnie by padli, a wspomniane parobasy może by w końcu ruszyli zady.

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3377 dnia: Sierpnia 01, 2008, 11:28:35 am »
@setezer
Minimalna kwota jest tutaj ustalona na $75. Możesz zapłacić więcej jak masz na tyle pieniędzy. Jeśli ich nie masz (tak są tu tacy ludzie i to nie mało - po ameryce został już tylko mit - choć ciągle nie jest źle) to płacisz ile masz, choć musisz się liczyć że przyjdzie ci upomnienie jeśli będzie to mniej niż $75 (na 99% nie będzie z tego powodu żadnych konsekwencji dopóki im cokolwiek płacisz). Dług jest bez oprocentowania.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3378 dnia: Sierpnia 01, 2008, 12:18:27 pm »
Ano- dopłaty są czasem dość wysokie niestety, system w hameryce działa, ale i tak nie jest idealnie.
No ale nie ma jeszcze panstwa, w którym służba zdrowia zadowalała wszystkich i jeszcze zarabiała na siebie- coś takiego się wyklucza i to też problem pomysłu Tuska.

Zdrowotnie to jeszcze ok, ale SS w hameryce także jest na krawędzi i już od wielu lat prognozują analitycy jego załamanie, tak jak u nas zusu.

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3379 dnia: Sierpnia 02, 2008, 08:51:23 am »
Co do słabego SS to się nie dziwię, USA to kraj pierdzielonych nierobów. Po sąsiedzku 2 rodziny żyją razem w jednym domu opłacanym przez rząd. Każda z nich ma swoje piętro. Razem mają koło 10-15 dzieci (poważnie jest ich tak dużo, że nawet nie wiem). Nie wiem czy ktokolwiek z nich pracuje. Choć kasy nie mają przesadnie dużo to jednak stać ich na 3 samochody (ubezpieczenie + GAS), tonę zabawek i chyba jeszcze nigdy nie narzekali że mają mało kasy na jedzenie i piwo. Oczywiście nie życzę im źle, ale osobiście uważam, że 2-ka z 4-ki dorosłych może iść do pracy i odciążyć trochę budżet państwa. Złości mnie tylko to, że tacy ludzie potrafią do ciebie podejść i jeszcze ci powiedzieć, że obcokrajowcy zabierają amerykaną pracę  :mad: .
Oczywiście nie twierdzę że wszyscy tak robią, ale ciągle zadziwiająco dużo jest osób takich jakich opisałem powyżej.

Mam pytanie do forumowiczów. Jak jest w kanadzie z emeryturami i opieką zdrowotną (30 miejsce w rankingu WHO, USA ma 37 a polska 50) ? I w ogóle czy ma ktoś jakieś doświadczenia związane tym krajem ?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2008, 09:02:24 am wysłana przez rav04 »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3380 dnia: Sierpnia 03, 2008, 12:00:21 pm »
Wiecie jak to jest - prezydenci innych krajów to w sumie nudni kolesie. Bawią się w dobre maniery, kurtuazje w stosunkach z głowami innych państw, udają że sluchają i grają rolę dobrych gospodarzy, jakieś protokoły dyplomatyczne... 
Tymczasem nasz Pan Prez to jest dopiero gość z cojones! Nie będzie się przecież pier...lił w kurtuazję z prezydentem jakiejś małej Estonii...  :cool:


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3381 dnia: Sierpnia 03, 2008, 12:24:08 pm »
Dramat  :shock:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3382 dnia: Sierpnia 04, 2008, 23:19:15 pm »
Dramat to za duże słowo. Dramatem było to co prezydent pokazał przy okazji obchodów Powstania Warszawskiego. To był dramat... 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3383 dnia: Sierpnia 05, 2008, 13:06:18 pm »
Premier Tusk uratował chorego kota

Cytuj
Jak ustalił serwis internetowy tvp.info, znany dotąd z zamiłowania do psów Donald Tusk kazał odłowić i wyleczyć wałęsającego się po Kancelarii Prezesa Rady Ministrów kota, a organizacji, która mu w tym pomogła, przyznał w nagrodę dotację.

http://wiadomosci.onet.pl/1801284,11,1,1,item.html

Wzruszyłem się  :cry:

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3384 dnia: Sierpnia 05, 2008, 13:07:47 pm »
Premier Tusk uratował chorego kota

Cytuj
Jak ustalił serwis internetowy tvp.info, znany dotąd z zamiłowania do psów Donald Tusk kazał odłowić i wyleczyć wałęsającego się po Kancelarii Prezesa Rady Ministrów kota, a organizacji, która mu w tym pomogła, przyznał w nagrodę dotację.

http://wiadomosci.onet.pl/1801284,11,1,1,item.html

Wzruszyłem się  :cry:
To jednak będą z Ciebie ludzie...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3385 dnia: Sierpnia 06, 2008, 21:38:32 pm »
Ale to chyba nie był kot poprzedniego pana premiera?  :eek:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3386 dnia: Sierpnia 08, 2008, 11:34:07 am »
Najpierw uratował kota, a teraz apeluje w TV o oddawanie krwi i szpiku.

Działania premiera wzruszają mnie coraz bardziej  :sad:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3387 dnia: Sierpnia 08, 2008, 12:27:08 pm »
Pytanie brzmi- dlaczego prezydent faktycznie nie chce ujawnić swojego raportu zdrowia ?

Gdyby wszystko było ok, to zrobiłby to już dawno.

A jeśli apele Tuska uratują choć jedną osobę, to czy nie warto?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3388 dnia: Sierpnia 08, 2008, 13:00:43 pm »
Prezydent nie ma obowiązku ujawniać raportu o swoim stanie zdrowia na życzenie byle błazna. Z resztą Kaczyński trafnie skwitował tę sprawę w radiu - w ciągu ostatnich miesięcy ponad sto razy występował publicznie i nigdy nie wyglądał na osobę chorą.

Tusk niech się weźmie za robotę, bo jak tak dalej pójdzie, to akcje z ratowaniem kotka i oddawaniem krwi, zbytnio mu nie pomogą.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3389 dnia: Sierpnia 08, 2008, 13:09:15 pm »
Prezydent nie ma obowiązku ujawniać raportu o swoim stanie zdrowia na życzenie byle błazna. Z resztą Kaczyński trafnie skwitował tę sprawę w radiu - w ciągu ostatnich miesięcy ponad sto razy występował publicznie i nigdy nie wyglądał na osobę chorą.

Tusk niech się weźmie za robotę, bo jak tak dalej pójdzie, to akcje z ratowaniem kotka i oddawaniem krwi, zbytnio mu nie pomogą.

wow, ale jak chcesz robic prawojazdy czy jakies inne uprawnienia, isc na studia itp. nikogo nie obchodzi ze dobrze wygladasz itp. badania musza byc... panstwo ich od ciebie wymaga... do tego wezmy pod uwage ze kierowanie panstwem to nie taki pikus jak jazda samochodem czy studia...jesli nie masz nic do ukrycia to grasz w otwarte karty...cos musi jednak byc na rzeczy skoro prezydent tak sie przed tym broni.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3390 dnia: Sierpnia 08, 2008, 13:12:10 pm »
Państwo nie wymaga od Prezydenta publicznego ujawniania stanu swojego zdrowia.

Jak Palikot zażyczy sobie, żeby Prezydent publicznie pokazał gołą dupę, Kaczyński powinien na to przystać?

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3391 dnia: Sierpnia 08, 2008, 13:20:04 pm »
A w sumie to dlaczego ludzie chcą zobaczyć raport o stanie zdrowia Kaczyńskiego?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3392 dnia: Sierpnia 08, 2008, 13:23:12 pm »
Nie ludzie, tylko Palikot.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3393 dnia: Sierpnia 08, 2008, 13:24:59 pm »
W sumie po co Tusk miałby się spieszyć z ustawami - wiadomo że i tak zostaną zawetowane bez jakiegokolwiek racjonalego powodu. Ot tak - bo wyszły spod ręki PO/PSL.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3394 dnia: Sierpnia 08, 2008, 13:27:02 pm »
Taaak, bo ustawa medialna została zawetowana bez jakiegokolwiek racjonalnego powodu  :lol:

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3395 dnia: Sierpnia 08, 2008, 13:27:45 pm »
Ok, prezydent prezydentem, ale przypuśćmy, zupełnie hipotetycznie, że ma jakies wstydliwe schorzenie, to może nie chce zeby ludzie o tym wiedzieli. Po ciul im to?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3396 dnia: Sierpnia 08, 2008, 13:30:15 pm »
Taaak, bo ustawa medialna została zawetowana bez jakiegokolwiek racjonalnego powodu  :lol:
Tu akurat ochrona stołków PiSowskich aparatczyków miałą racjonalne uzasadnienie. Z pktu widzenia dobra PiSu jak najbardziej.  :cool:

A ujawnianie stanu zdrowia osób ubiegających się o najwyższe stanowiska to i tak tylko kwestia czasu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2008, 13:33:06 pm wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3397 dnia: Sierpnia 08, 2008, 16:49:22 pm »
Cytuj
Państwo nie wymaga od Prezydenta publicznego ujawniania stanu swojego zdrowia.

Ale są też niepisane zasady.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3398 dnia: Sierpnia 08, 2008, 16:53:08 pm »
 :lol:

Nie rozśmieszaj mnie. Chyba sobie sami te niepisane zasady piszecie na kolanie.

Nigdy nie było w zwyczaju, żeby prezydent publicznie przedstawiał raporty o stanie swojego zdrowia.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3399 dnia: Sierpnia 08, 2008, 16:54:46 pm »
ale jesli juz sie zdazy ze ktos poruszy taka kwestie to lepiej chyba sie ugiac i zakonczyc wszystkie plotki niz grac w dziwna gre