Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658165 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3440 dnia: Sierpnia 13, 2008, 09:59:38 am »
Nie wiem czemu bronimy głupich Gruzinów... :???:

Bo gdyby każdy patrzył tylko na czubek własnego nosa, nadal tkwilibyśmy w komunizmie albo w jeszcze gorszym bagnie.

Co do rosyjskiej populacji w Osetii, nie może być tak, że jakaś nacja gromadzi się w regionie obcego państwa, nie podporządkowuje się władzy i chce ukraść dla siebie fragment nieswojego terytorium. Dla mnie separatysta = złodziej i bandyta. W Chicago mieszka 1,5 miliona Polaków - może też ogłosimy niepodległość przynajmniej jakiejś dzielnicy  :lol:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3441 dnia: Sierpnia 13, 2008, 10:53:09 am »
Nie wiem czemu bronimy głupich Gruzinów... :???:
Co do rosyjskiej populacji w Osetii, nie może być tak, że jakaś nacja gromadzi się w regionie obcego państwa, nie podporządkowuje się władzy i chce ukraść dla siebie fragment nieswojego terytorium. Dla mnie separatysta = złodziej i bandyta. W Chicago mieszka 1,5 miliona Polaków - może też ogłosimy niepodległość przynajmniej jakiejś dzielnicy  :lol:
Kosovo, Kosovo... 8-)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3442 dnia: Sierpnia 13, 2008, 14:36:22 pm »
Kosovo, Kosovo... 8-)

Ale co? Na tamten temat też się wypowiadałem. Powystrzelać, a nie uznać ich niepodległość.

Heh... Ruskie coś mówiły o wycofaniu się i zakończeniu konfliktu? W Gori czołgi, na drodze do Tbilisi posterunki. No pięknie normalnie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3443 dnia: Sierpnia 13, 2008, 15:34:40 pm »
Iras, chyba zapominasz, że Rosja jest państwem samowystarczalnym ;] , po tym co wyprawiał Zachód z Kosowem, było do przewidzenia, że Rosja nie odpuści. Ubzdurali sobie, na Zachodzie, że mogą kontrolować ruskich, dyrygować nimi wedle swoich zachcianek, a oni będą rozkładali bezradnie ręce, a tu psikus. Szkoda mi Gruzinów, ale tylko takie stanowisko Rosji, pokazało w jak dużym błędzie, są Zachodni wariaci, również Gruzja przekonała się, jak bardzo może liczyć na pomoc kogucików...  i my również powinniśmy wyciągnąć, z tego wnioski, lepiej jest budować silną armie, niżeli szukać wsparcia USA, a już tym bardziej śmiesznej "UE" . Polska powinna mieć dobre stosunki z Rosją, oczywiście bez przesady, nie mówie tu, o miłościach, jednak na pewno mi do nich bliżej, niż np. do Francji. Pamiętajcie, że mocna Rosja, to pożytek dla całego świata, to daje równowagę militarną, no i Rosja to państwo słowiańskie, jedyne tak silne... Tworzenie Rusofobii, jest całkowicie niepotrzebne ...

zgadzam sie z toba w 100%, chociaz raz 8-)
Opublikowane: Sierpień 13, 2008, 15:32:05
2. Gruzja rozpoczęła ten konflikt? No tak, chcieli odciąć się od Rosji i mięli natowskie i europejskie aspiracje. To całe ich przewinienie.

czy ty jestes jakis ograniczony czy jak??? przeciez to gruzini dali powod do wojny ostrzeliwujac osetie, to jest oczywista oczywistosc :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3444 dnia: Sierpnia 13, 2008, 15:48:23 pm »
Zaraz, zaraz. Czy Ty wierzysz w te czystki etniczne w Osetii, o których mówi Rosja?

Z resztą Osetia nie należy do Rosjan, więc Gruzini nie najechali Rosji - próbowali jedynie odbić część swojego państwa z rąk intruzów.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3445 dnia: Sierpnia 13, 2008, 18:43:15 pm »
Mnie dziś rozwalił nagłówek w super expresie- "Dzięki Lechowi Kaczyńskiemu, świat uniknął III wojny światowej"
Moc!!!


Iras, litości- za dużo się w Command&Conquer nagrałeś i chcesz kolejnej wojny z udziałem Polski, by ukarać złą Rosję.

Gruzja pierwsza zaatakowała, oni rozpoczeli tą wojnę, to że nie przewidzieli że w wypadku konfliktu zostaną zmieceni- ich głupota.


Zresztą dzisiejszy świat i globalizacja utrudnia wybuch wojny o skali globalnej, ale jak zostalo wspomniane wcześniej, Rosja może nas zniszczyć gospodarczo chociażby (albo choć nadwyrężyć). 



Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3446 dnia: Sierpnia 13, 2008, 18:50:34 pm »
Ja się zastanawiam, kto Wam takich bzdur do głowy nakładł, jakoby Gruzja rozpoczęła wojnę z Rosją...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3447 dnia: Sierpnia 13, 2008, 18:58:01 pm »
Ja się zastanawiam kto Tobie takich bzdur nakład do głowy że to Rosja rozpoczęła tą wojnę.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3448 dnia: Sierpnia 13, 2008, 19:01:00 pm »
Ja pier... To Gruzja naruszyła integralność terytorialną Rosji, czy jednak ku.wa odwrotnie?!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3449 dnia: Sierpnia 13, 2008, 19:02:30 pm »
Gruzja naruszyła poważnie bezpieczeństwo rosyjskich obywateli, licznie zamieszkujących Osetię.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3450 dnia: Sierpnia 13, 2008, 19:12:22 pm »
Mieszkając w Gruzji jesteś obywatelem Gruzji i to jej prawa oraz rządy masz obowiązek szanować i respektować, a - dla przypomnienia - Osetia właśnie w Gruzji się znajduje. Użycie siły wobec intruza o separatystycznych skłonnościach jest jak najbardziej zasadne. Bombardowanie i ostrzeliwanie sąsiedniego państwa już nie. Wg ciebie Gruzini powinni oddać Osetię wraz z mieszkańcami Rosjanom?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3451 dnia: Sierpnia 13, 2008, 19:18:22 pm »
Bombardowanie i ostrzeliwanie sąsiedniego państwa już nie. Wg ciebie Gruzini powinni oddać Osetię wraz z mieszkańcami Rosjanom?

Przede wszystkim Gruzini powinni starać się rozwiązać to dyplomatycznie a nie siłą. Sam oczekujesz niezbrojnego przeciwstawienia się Rosji a tutaj nie potępiasz Gruzji za atak na Osetię. Gruzini porwali się z motyką na słońce podejmując takie działania i teraz ponoszą tego konsekwencje.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3452 dnia: Sierpnia 13, 2008, 19:31:06 pm »
Mieszkając w Gruzji jesteś obywatelem Gruzji i to jej prawa oraz rządy masz obowiązek szanować i respektować, a - dla przypomnienia - Osetia właśnie w Gruzji się znajduje. Użycie siły wobec intruza o separatystycznych skłonnościach jest jak najbardziej zasadne. Bombardowanie i ostrzeliwanie sąsiedniego państwa już nie. Wg ciebie Gruzini powinni oddać Osetię wraz z mieszkańcami Rosjanom?
Obowiązkiem każdego narodu jest ochrona własnych obywateli. Rosja miała powód by atakować Osetie, bo większość jej mieszkańców ma obywatelstwo Rosyjskie. Więc nie pier*** za przeproszeniem, że interwencja była bezzasadna.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3453 dnia: Sierpnia 13, 2008, 20:05:16 pm »
Heh... Cały świat potępia działania Rosji, ale widać, że na forum mamy "myślących inaczej"  :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3454 dnia: Sierpnia 13, 2008, 20:10:58 pm »
Heh... Cały świat potępia działania Rosji, ale widać, że na forum mamy "myślących inaczej"  :)

Zapomniałeś dodać że nie pochwala też działań Gruzji.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3455 dnia: Sierpnia 13, 2008, 20:15:25 pm »
A wczorajszy wiec poparcia z udziałem - między innymi - prezydenta kraju przewodniczącego UE to przepraszam co było?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3456 dnia: Sierpnia 13, 2008, 20:36:23 pm »
Pierwsze słyszę że ktoś popierał atak Gruzji na Osetię.

No cóż, teraz czekamy na konsekwencję czynów naszego Prezydenta. Ciekawe jak szybko gaz pójdzie w górę gdy Rosja zakręci kurek.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3457 dnia: Sierpnia 13, 2008, 21:34:43 pm »
Strasznie nie lubie pisac na forum o polityce(chociaz skonczylem politologie  :-x)
A moze ktos ma dostep do rosyjskiej tv niech sobie obejrzy wiadomosci ...
ps.Marcepan wiesz co to jest reakcja ??

Marins

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3458 dnia: Sierpnia 13, 2008, 21:46:26 pm »
Strasznie nie lubie pisac na forum o polityce(chociaz skonczylem politologie  :-x)
A moze ktos ma dostep do rosyjskiej tv niech sobie obejrzy wiadomosci ...
ps.Marcepan wiesz co to jest reakcja ??

Co takiego w tej rosyjskiej tv ?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3459 dnia: Sierpnia 13, 2008, 21:47:02 pm »
ps.Marcepan wiesz co to jest reakcja ??

Nie wiem. Pewnie tylko Ty wiesz.


Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3460 dnia: Sierpnia 13, 2008, 22:15:46 pm »
A wczorajszy wiec poparcia z udziałem - między innymi - prezydenta kraju przewodniczącego UE to przepraszam co było?
Sarkozy nie był na wiecu, co więcej - w Moskwie powiedział, że Rosja ma prawo chronić własnych obywateli poza granicami kraju. A cały świat wini Gruzję za awanturę tylko nie Polska, jedyne co zarzucają Rosji to "dysproporcjonalne" użycie siły tzn. za mocno Gruzinom dokopali. Ale tacy już Rosjanie że oni się nie będą oszczędzać.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3461 dnia: Sierpnia 13, 2008, 22:20:06 pm »
A wczorajszy wiec poparcia z udziałem - między innymi - prezydenta kraju przewodniczącego UE to przepraszam co było?
Sarkozy nie był na wiecu, co więcej - w Moskwie powiedział, że Rosja ma prawo chronić własnych obywateli poza granicami kraju. A cały świat wini Gruzję za awanturę tylko nie Polska, jedyne co zarzucają Rosji to "dysproporcjonalne" użycie siły tzn. za mocno Gruzinom dokopali. Ale tacy już Rosjanie że oni się nie będą oszczędzać.

Co jest bardzo mądrym stwierdzeniem. To samo dziś powiedział Lech Wałęsa. Pomijając już to.

Naprawdę, myślałem że Kaczyński jako prezydent postara się chociaż nie szkodzić Polsce. Jak widać, nie dość że jej nie pomaga to teraz zaszkodził i to bardzo poważnie. Przez tego nieodpowiedzialnego człowieka poniesiemy teraz konsekwencje, które odczujemy najbardziej my, obywatele.

Marins

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3462 dnia: Sierpnia 13, 2008, 22:24:50 pm »
Kaczyński myślał że swoim przemówieniem zyska w oczach polaków gówno wszyscy go krytykują wśród obywateli jak i polityków. Przesadził.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3463 dnia: Sierpnia 13, 2008, 22:27:42 pm »
Kaczyński myślał że swoim przemówieniem zyska w oczach polaków gówno wszyscy go krytykują wśród obywateli jak i polityków. Przesadził.

Do tej pory często się błaźnił publicznie, ale to było nieszkodliwe dla państwa. Teraz totalnie spieprzył nam stosunki z Rosją. Wygląda na to że faktycznie został nam tylko zwrot w stronę USA i będzie teraz:



 :? :? :?

Marins

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3464 dnia: Sierpnia 13, 2008, 22:30:03 pm »
Szkło kontaktowe zajebisty program tvn24. Polecam teraz właśnie leci idzie polać :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3465 dnia: Sierpnia 13, 2008, 22:30:47 pm »
Szkło kontaktowe zajebisty program tvn24. Polecam teraz właśnie leci idzie polać :lol:

Też oglądam. Świetny program. Również polecam.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3466 dnia: Sierpnia 13, 2008, 22:32:49 pm »
Sarkozy nie był na wiecu, co więcej - w Moskwie powiedział, że Rosja ma prawo chronić własnych obywateli poza granicami kraju.

mhm...

Cytuj
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy uznał we wtorek za "normalne", że Rosja chce "bronić interesów ludności rosyjskojęzycznej" poza swymi granicami.

Podkreślił jednak natychmiast konieczność respektowania "integralności terytorialnej" Gruzji.

(PAP)

Naprawdę, myślałem że Kaczyński jako prezydent postara się chociaż nie szkodzić Polsce. Jak widać, nie dość że jej nie pomaga to teraz zaszkodził i to bardzo poważnie. Przez tego nieodpowiedzialnego człowieka poniesiemy teraz konsekwencje, które odczujemy najbardziej my, obywatele.

Nie obsraj się czasem. Skutki nieudolnego rządzenia Donalda T. odczuwamy cały czas, a płaczesz nad ewentualnymi następstwami wypowiedzi Prezydenta, których jak na razie nie widać.

Kaczyński myślał że swoim przemówieniem zyska w oczach polaków gówno wszyscy go krytykują wśród obywateli jak i polityków. Przesadził.

Nie wszyscy. Mów za siebie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3467 dnia: Sierpnia 13, 2008, 22:48:08 pm »
Naprawdę, myślałem że Kaczyński jako prezydent postara się chociaż nie szkodzić Polsce. Jak widać, nie dość że jej nie pomaga to teraz zaszkodził i to bardzo poważnie. Przez tego nieodpowiedzialnego człowieka poniesiemy teraz konsekwencje, które odczujemy najbardziej my, obywatele.

Nie obsraj się czasem. Skutki nieudolnego rządzenia Donalda T. odczuwamy cały czas, a płaczesz nad ewentualnymi następstwami wypowiedzi Prezydenta, których jak na razie nie widać.

Widzę że język PiS'u nie jest Ci obcy. 8)

PS. Społeczeństwo pokazało na ostatnich wyborach kto rządzi nieudolnie. Także przestań szczekać jak burek przy budzie i spójrz realnie na to co się dzieje bo aż trudno uwierzyć że młody umysł człowieka można tak sprać.
Opublikowane: Sierpień 13, 2008, 22:42:03
Kaczyński myślał że swoim przemówieniem zyska w oczach polaków gówno wszyscy go krytykują wśród obywateli jak i polityków. Przesadził.

Nie wszyscy. Mów za siebie.

Znaczna większość.

Marins

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3468 dnia: Sierpnia 13, 2008, 22:51:02 pm »
26% pozytywnie ocenia prezydenta 60% negatywnie. Większość.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3469 dnia: Sierpnia 13, 2008, 22:52:43 pm »
Sarkozy nie był na wiecu, co więcej - w Moskwie powiedział, że Rosja ma prawo chronić własnych obywateli poza granicami kraju.

mhm...

Cytuj
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy uznał we wtorek za "normalne", że Rosja chce "bronić interesów ludności rosyjskojęzycznej" poza swymi granicami.

Podkreślił jednak natychmiast konieczność respektowania "integralności terytorialnej" Gruzji.

(PAP)

To teraz zastanów się co ważniejsze. Respektowanie integralności terytorialnej czy życie ludzkie?


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3470 dnia: Sierpnia 13, 2008, 22:54:15 pm »
Polska młodzież popiera rosyjskich zbrodniarzy. W głowie się nie mieści.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3471 dnia: Sierpnia 13, 2008, 22:56:51 pm »
Polska młodzież popiera rosyjskich zbrodniarzy. W głowie się nie mieści.

Hasełko tanie i biedne niczym cały ten denny PiS.

Ja mogę palnąć równie coś słabego. Wyborcy PiS'u popierają makabryczny, Gruziński atak na bezbronnych mieszkańców Osetii.

PS. Widać głowa za mało pojąć potrafi.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3472 dnia: Sierpnia 13, 2008, 23:00:03 pm »
Hasełko tanie i biedne niczym cały ten denny PiS.

Ja mogę palnąć równie coś słabego. Wyborcy PiS'u popierają makabryczny, Gruziński atak na bezbronnych mieszkańców Osetii.

PS. Widać głowa za mało pojąć potrafi.

Puki co wszystkie twoje teksty są słabe. Rosja w Gruzji użyła bomb rozpryskowych przeciw cywilom, co przez międzynarodowe organizacje jest uznawane za zbrodnię wojenną. O czystkach etnicznych w Osetii mówią tylko Rosjanie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3473 dnia: Sierpnia 13, 2008, 23:01:56 pm »
Hasełko tanie i biedne niczym cały ten denny PiS.

Ja mogę palnąć równie coś słabego. Wyborcy PiS'u popierają makabryczny, Gruziński atak na bezbronnych mieszkańców Osetii.

PS. Widać głowa za mało pojąć potrafi.

Puki co wszystkie twoje teksty są słabe. Rosja w Gruzji użyła bomb rozpryskowych przeciw cywilom, co przez międzynarodowe organizacje jest uznawane za zbrodnię wojenną. O czystkach etnicznych w Osetii mówią tylko Rosjanie.

 :lol: To się odgryzłeś. Niczym dziecko w piaskownicy. Teraz ja napiszę: aaa nie bo Twoje są "najgłupsiejsze" z "najgłusiejszych" i będzie dosłownie jak na placu zabaw przed blokiem.

O zupełnie niepotrzebnym i błędnym ataku Gruzji na Osetię mówi cały świat.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2008, 23:03:36 pm wysłana przez MarcePan »

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3474 dnia: Sierpnia 13, 2008, 23:28:57 pm »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3475 dnia: Sierpnia 13, 2008, 23:36:16 pm »
Jeden z komentarzy.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Tak, to jeden komentarz.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3476 dnia: Sierpnia 14, 2008, 01:09:06 am »
Nie jesteś w stanie nic mądrego napisać, więc będziesz cytował mądre - wg ciebie - komentarze z onetu?

Cytuj
Saakaszwili: w moim kraju dokonuje się zbrodni przeciwko ludności

Świat zdaje się mówić o zawieszeniu broni, rozmowach pokojowych, podczas gdy w tej chwili w moim kraju dokonuje się zbrodni najgorszego rodzaju, zbrodni przeciwko ludności - powiedział prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili na środowej konferencji prasowej w Tbilisi.

- Rosyjskie czołgi atakują miasto Gori, ich jednostki niszczą budynki - oświadczył Saakaszwili na wspólnej konferencji prasowej z prezydentami Polski, Litwy, Estonii i z premierem Łotwy. Gruziński prezydent mówił o "grabieżach", jakich dopuszczają się Rosjanie, rozkradając wszystko, nawet deski klozetowe.

- Był też rajd przez kontrolowane przez Gruzję wioski w Osetii Południowej oraz w wąwozie Kodori; dziesiątki ludzi - według doniesień, których nie możemy potwierdzić na 100 proc.- zginęły - powiedział Saakaszwili. Podkreślił również, że powstały tam obozy internowania, w których rozdzielono kobiety i mężczyzn. - Otrzymujemy doniesienia o naruszeniach praw człowieka na szeroką skalę; wzywamy, aby dopuścić międzynarodowe organizacje" - powiedział gruziński prezydent. - Obserwujemy klasyczne czystki etniczne, znane z Bałkanów i z czasów II wojny światowej - dodał.

Saakaszwili zarzucił Rosji, że poprzez naloty dywanowe "obróciła w drugi Grozny" (stolica Czeczenii - PAP) miasto Cchinwali w Osetii Południowej.

- Zależy mi na tym, aby sprawdzono, jakiego rodzaju broń wykorzystano. Słyszę zarzuty, że to były bombardowania prowadzone przez Gruzję, to jest nieprawda. Zniszczenia Cchinwali dokonały rosyjskie siły powietrzne, wykorzystując uzbrojenie, bomby, których my, Gruzja, nie posiadamy - powiedział Saakaszwili.

Dodał, że w tej chwili nie ma doniesień o bombardowaniu z powietrza, jednak wojska lądowe przemieszczają się w różnych kierunkach.

Gruziński prezydent nawiązał do zbombardowania przez Rosjan portu Poti nad Morzem Czarnym: "Weszły wojska rosyjskie i powiedziały burmistrzowi, że muszą zniszczyć z powietrza trzy jednostki pływające, okręty patrolowe. Burmistrz błagał, aby nie dokonywać nalotu, bo bomby mogłyby nie trafić w cel, lecz w obszar zamieszkany. Zaproponował, aby jednostki zniszczyć na pełnym morzu. Rosjanie się na to nie zgodzili. W końcu sprowadzono środki wybuchowe i zniszczono je na nabrzeżu obok portu".

Ale wy oczywiście wolicie wierzyć stronie rosyjskiej  :?

Cytuj
Rosjanie są w Gori - "to miasto trzeba posprzątać"

TVP Info opublikowała rozmowę z generałem Borisovem - dowódcą wojsk rosyjskich w Gruzji. - Wyznaczyliśmy nowego gubernatora Gori, który przywróci miastu normalność - powiedział generał. - Nasze wojsko jest tutaj, aby posprzątać - dodał.
- Nowy gubernator jutro zacznie pracę - mówił Borisov. - Nas poproszono, abyśmy wyznaczyli kogoś do przywrócenia miastu możliwości normalnego funkcjonowania - opowiadał dziennikarzom. - Trzeba też posprzątać po armii gruzińskiej, która uciekała w popłochu zostawiła potężny wojskowy arsenał – żeby nie dostał się w niepowołane ręce.

Przez cały dzień napływały sprzeczne informacje o ruchach wojsk rosyjskich. Teraz wiadomo, że są na terenie Gruzji - właśnie w Gori.

Pięknie sobie ruskie w obcym państwie poczynają. Już nawet wyznaczają władze  :-o

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3477 dnia: Sierpnia 14, 2008, 02:59:46 am »
Cytuj
Nauczył, czyli zobaczył na własne oczy jak wyglądają rzeczywiste decyzje w UE - wyjaśnił prezydent Kaczyński. Powiedział, że "jeśli chcemy ten mechanizm zmienić, to musimy działać jak ja".

O fak!
Jeszcze niech prezydent nauczy go angielskiego, jak na dyplomatę/króla/imperatora w jednym przystało.


Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3478 dnia: Sierpnia 14, 2008, 08:23:38 am »
Lech Kaczyński już chyba kompletnie zatracił poczucie rzeczywistości. Ale czego wymagać od człowieka który ma problem w formułowaniu zdań - wszyscy wiemy jak on mówi. :?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3479 dnia: Sierpnia 14, 2008, 11:06:28 am »
Cytuj
Polacy ocenili wizytę prezydenta w Gruzji

"Gazeta Wyborcza": W konflikcie Gruzja - Rosja Polacy sympatyzują raczej z Gruzinami, ale wizytę Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi oceniają dość krytycznie - komentuje gazeta swój sondaż w tej sprawie. Na pytanie "kto jest winny konfliktu"? 45 proc. badanych przez "GW" odpowiedziało. że głównie Rosjanie. Na Gruzinów wskazało 6 proc. ankietowanych. Obie strony obciążyło winą 32 proc. ankietowanych.

Jako "niepotrzebne drażnienie Rosji" oceniło wyjazd prezydenta do Gruzji 35 proc. badanych. Dla 27 proc. wizyta Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi była ważnym, wsparciem dla Gruzji, a dla 20 proc. - próbą poprawienia wizerunku prezydenta.

Cytuj
"Wstrząsające sceny destrukcji" w gruzińskich wsiach

Przebywający w Gruzji przedstawiciele organizacji ds.praw człowieka - Human Rights Watch (HRW) informują o "wstrząsających scenach destrukcji" w gruzińskich wsiach, położonych niedaleko administracyjnej granicy kraju z Osetią Południową - podaje gruziński portal Civil.Ge.
Wysłannicy HRW, jadący do Cchinwali, informowali o uzbrojonych gangach "osetyjskiej milicji", niszczących domy, z których rabusie zabierają niemal wszystko - od ubrań po meble i urządzenia sanitarne. Jeden z rabusiów na pytanie zagranicznych obserwatorów odpowiedział, iż "Osetyjczycy mają prawo zabrać wszystko z Gruzji - utracili przecież wszystko w Cchinwali i innych miejscach".

Wsie, położone na trasie z Tbilisi do Cchinwali są całkowicie opustoszałe - relacjonuje HRW - na miejscu pozostali tylko ludzie starsi i niepełnosprawni, którzy nie byli w stanie uciec. Dziś są pozbawieni wszelkich środków do życia. HRW odnotowała także przypadki grabieży w osetyjskich wsiach.
 
Kierująca grupą HRW, zapoznającą się z sytuacją na miejscu w Osetii Południowej, Anna Neistat powiedziała w wywiadzie dla londyńskiego "Guardiana", iż misja nie może potwierdzić szacunków strony rosyjskiej, że w wyniku działań armii gruzińskiej w Osetii Południowej zginęły dwa tysiące osób. Ta liczba wydaje się przesadzona - uważa wysłanniczka Human Rights Watch.

PS: Narasta konflikt na linii Ukraina - Rosja. Widać, jak ciężko ruskim znieść utratę kontroli nad byłymi republikami radzieckimi.

Cytuj
Ultimatum Rosji - "wybierajcie - albo my, albo Gruzja"

Rosja naciska na Stany Zjednoczone argumentując, że muszą wybrać między "prawdziwym partnerstwem z Moskwą", lub "złudnymi stosunkami" z Gruzją. Waszyngton odpowiada krótko – pozostaje przy swym sojuszniku, czyli Gruzji.

Prezydent USA George W. Bush powiedział, że informacje jakie otrzymuje z Gruzji, są sprzeczne z zapewnieniami Rosji jakoby wstrzymała działania militarne. Bush dodał, że według najnowszych doniesień rosyjskie wojska zablokowały główną gruzińską drogę wschód- zachód. Rosyjskie oddziały wkroczyły także do portowego miasta Poti nad Morzem Czarnym. Niepotwierdzone doniesienia mówią, że zaatakowanych zostało kilka okrętów. Według przedstawicieli amerykańskiej administracji, z którymi rozmawiała sieć CNN, w ciągu kilku ostatnich dni Rosja przerzuciła dodatkowe oddziały wojsk do Południowej Osetii, Abchazji, a także samej Gruzji. Szacują oni, że Rosja ma w tym momencie w regionie nawet ponad piętnaście tysięcy żołnierzy – niemal dwukrotnie więcej niż w momencie wybuchu walk w Południowej Osetii.

I teraz ważne. SKUP SIĘ MARCEPAN!

Cytuj
Rosja wysłała swe wojska i czołgi do Południowej Osetii, separatystycznej gruzińskiej prowincji w ubiegłym tygodniu, po tym jak Gruzja, w odpowiedzi na ostrzał ze strony osetyjskich separatystów, rozpoczęła przeciwko nim operację zbrojną. Separatyści w Południowej Osetii, która posiada autonomię, lecz stanowi część Gruzji, chcą niepodległości, lub zjednoczenia z Osetią Północną, która jest częścią Rosji. Konflikt bardzo szybko rozprzestrzenił się na inne regiony Gruzji, w tym na Abchazję, drugi z gruzińskich separatystycznych regionów.

Ach ci biedni, bezbronni mieszkańcy Osetii, bestialsko wyżynani przez gruzińskich żołnierzy  :lol: