Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658162 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3400 dnia: Sierpnia 08, 2008, 16:57:32 pm »
Tak, Prezydent powinien tańczyć, jak mu zagra Palikot  :lol:

To może jeszcze jakąś ekspertyzę, że nie jest alkoholikiem?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3401 dnia: Sierpnia 08, 2008, 17:02:53 pm »
widzisz znow mnie zle zrozumiales.... bo widzisz gdyby ktos cos odemnie chcial, a nie mial bym nic do ukrycia to dlaczego mialbym mu o tym nie powiedziec ??

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3402 dnia: Sierpnia 08, 2008, 17:51:17 pm »
widzisz znow mnie zle zrozumiales.... bo widzisz gdyby ktos cos odemnie chcial, a nie mial bym nic do ukrycia to dlaczego mialbym mu o tym nie powiedziec ??

bo odrobina dobrej woli to dla ciebie rzecz calkowicie obca :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3403 dnia: Sierpnia 08, 2008, 17:55:43 pm »
Ok, LoNdEk, a więc wrzucaj tu skany swoich aktualnych badań zdrowotnych  :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3404 dnia: Sierpnia 08, 2008, 18:55:29 pm »
w takim razie londek 'na prezydenta' !!!! :-D

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3405 dnia: Sierpnia 09, 2008, 17:33:37 pm »
Ok, LoNdEk, a więc wrzucaj tu skany swoich aktualnych badań zdrowotnych  :lol:

po pierwsze nie jestem osoba publiczna, i nie pelnie najwyzszego stanowiska w panstwie, a po drugie historie moich chorob i przygody z lekarzami to temat na conajmniej kilkustronicowe wypracowanie w skrocie napisze ze mam za soba kilkanascie gaskotropii, manometrie, PHmetrie, tomografiie komputerowa, EEG,a w rece mam srube ;) to taki skrot wiem ze napewno sporo ominalem, ale wszystkiego nie pamietam :D

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3406 dnia: Sierpnia 12, 2008, 22:18:36 pm »
- Jesteśmy tutaj przywódcy pięciu państw – powiedział Kaczyński, na co od razu rozległy się gromkie brawa. - Jesteśmy po to aby podjąć walkę. Po raz pierwszy nasi sąsiedzi pokazali twarz którą znamy od setek lat. To Rosja, to kraj, który chce podporządkować sobie sąsiednie kraje. My mówimy nie! - mówił prezydent wywołując kolejne brawa zgromadzonego tłumu.

- Ten kraj uważa, że dawne czasy upadłego imperium wracają. Poznaliśmy tą dominację, to nieszczęście. To łamanie ludzi, narzucanie obcego języka i panowania - mówił, i po raz kolejny usłyszał gromkie brawa. - Dziś jesteśmy tu razem. Świat musiał zareagować, nawet jeśli był tej sytuacji niechętny. - Gdy zainicjowałem ten przyjazd, niektórzy sądzili, że będziemy się obawiać – nikt się nie obawiał. Środkowa Europy ma odważnych przywódców. Chciałbym to również powiedzieć Unii – cały nasz region, i Gruzja, będzie się liczył - mówił pewnie prezydent. - My wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i mój kraj. Potrafimy się temu przeciwstawić, jeśli Europa będzie reprezentować wspólne wartości. Powinno tu być 27 państw – mówił Lech Kaczyński. Każda jego wypowiedź po przetłumaczeniu była nagradzana gromkimi brawami.

TEN CZŁOWIEK NAS WSZYSTKICH POZABIJA! Niech ktoś go odwoła z urzędu!!!

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3407 dnia: Sierpnia 12, 2008, 22:23:26 pm »
No poczuł się jak król, to szaleje- oby w przypływie euforii nie wydał wojny Rosji.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3408 dnia: Sierpnia 12, 2008, 22:26:37 pm »
 :-? To nawet ciężko skomentować w jakikolwiek sposób. Może on faktycznie powinien te badania przedstawić.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3409 dnia: Sierpnia 12, 2008, 22:29:25 pm »
:-? To nawet ciężko skomentować w jakikolwiek sposób. Może on faktycznie powinien te badania przedstawić.
Piękny jest komentarz na dole:

"Lesiu, podaj nazwę zioła co daje takiego kopa" :D :D :D

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3410 dnia: Sierpnia 12, 2008, 22:30:14 pm »
:-? To nawet ciężko skomentować w jakikolwiek sposób. Może on faktycznie powinien te badania przedstawić.
Piękny jest komentarz na dole:

"Lesiu, podaj nazwę zioła co daje takiego kopa" :D :D :D

Nie wiem, co za zioło.  :(

A tak na serio- zaczyna mnie ta cała sytuacja niepokoić.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3411 dnia: Sierpnia 12, 2008, 22:35:42 pm »
Brawo! Brawo! Dość płaszczenia się przed Rosją!  :D

Mam pewne obawy przed konfliktem zbrojnym na szerszą skalę, ale nie można podkulać ogona za każdym razem, kiedy Putinek pogrozi palcem!

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3412 dnia: Sierpnia 12, 2008, 22:40:06 pm »
Brawo! Brawo! Dość płaszczenia się przed Rosją!  :D

Mam pewne obawy przed konfliktem zbrojnym na szerszą skalę, ale nie można podkulać ogona za każdym razem, kiedy Putinek pogrozi palcem!
Brawo, brawo! Rosja nam niegroźna! USA nam pomoże! Jeszcze raz brawo! Wyprodukujemy samochody na węgiel! I węglem będziemy palić w kuchenkach! Brawoooooo!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3413 dnia: Sierpnia 12, 2008, 22:43:37 pm »
No tak, lepiej cały czas żyć w strachu, że Putinowi coś odpier*oli, przykręci kurek i nie będziesz miał na czym zupy ugotować.

Najwyższa pora uniezależnić się energetycznie od tak niewygodnego "partnera"  8-)

Swoją drogą skurwiel Miedwiediew ogłosił zakończenie działań zbrojnych, a bomby na Gori spadają nadal.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3414 dnia: Sierpnia 12, 2008, 22:45:09 pm »
No tak, lepiej cały czas żyć w strachu, że Putinowi coś odpier*oli, przykręci kurek i nie będziesz miał na czym zupy ugotować.

Najwyższa pora uniezależnić się energetycznie od tak niewygodnego "partnera"  8-)
Fakt, uniezależnienie energetyczne byłoby zbawienne. W każdym razie z silniejszym nie warto zaczynać, i zamiast osłabiać, to ulepszać stosunki z Rosją. Albo chociaż pozostać neutralnym. Ale z tym małym zakompleksionym ludkiem na fotelu prezydenckim to złudne marzenie. Chociaż tyle dobrze, że Jaruś nie jest już szefem rządu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2008, 22:47:23 pm wysłana przez b.szym »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3415 dnia: Sierpnia 12, 2008, 22:46:12 pm »
Będziesz się cieszył jak Ci bomba spadnie na mieszkanie.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3416 dnia: Sierpnia 12, 2008, 22:48:47 pm »
Umrze ze świadomością, że jego kraj nie płaszczył się przed Rosją!  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3417 dnia: Sierpnia 12, 2008, 22:51:39 pm »
Umrze ze świadomością, że jego kraj nie płaszczył się przed Rosją!  :lol:

 :lol: Mistrz!

Iras musisz wiedzieć że Rosja może małym pierdnięciem zmieść nasz kraj z powierzchni ziemi. No chyba że Lech ma jakiegoś asa w rękawie i w stodole trzyma potężny arsenał.

PS. Nie licz na pomoc USA. Jak nie będą widzieć w tym swojego interesu to nas osrają tak jak w d..e mają obecny konflikt (który notabene rozpętała sama Gruzja). Ameryka kuli ogonek przez Rosją i to nie pierwszy raz.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2008, 22:53:27 pm wysłana przez MarcePan »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3418 dnia: Sierpnia 12, 2008, 22:53:08 pm »
Umrze ze świadomością, że jego kraj nie płaszczył się przed Rosją!  :lol:
No właśnie, niech ginie męczeńsko ale my chyba z nim nie musimy.

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3419 dnia: Sierpnia 12, 2008, 22:54:43 pm »
Lech pewnie wygląda na takiego chorego, bo zatruł się przy nadzorze produkcji tych kilkunastu bomb atomowych dla Polski, które w pełni zapewniają bezpieczeństwo kraju.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3420 dnia: Sierpnia 12, 2008, 23:01:03 pm »
W każdym razie z silniejszym nie warto zaczynać, i zamiast osłabiać, to ulepszać stosunki z Rosją.

Ale co tu ulepszać?! Obecna sytuacja jest wynikiem zbyt długiego pobłażania Rosji. Przypominam, że to Rosja najechała aspirujący do Unii Europejskiej i NATO kraj. Nie wolno dalej stać z boku i przyzwalać na takie działania. Koniec tego dobrego. Blokada gospodarcza, zamrożenie aktywów w bankach zachodnich, odseparowanie. Na całą UE + USA nie będą mięli odwagi się porwać.

PS. Nie licz na pomoc USA. Jak nie będą widzieć w tym swojego interesu to nas osrają tak jak w d..e mają obecny konflikt (który notabene rozpętała sama Gruzja). Ameryka kuli ogonek przez Rosją i to nie pierwszy raz.

1. Stany nie mają w dupie konfliktu w Gruzji. Amerykańskie samoloty przerzucały do Gruzji gruzińskich żołnierzy stacjonujących w Iraku, wcześniej mięli na terytorium Gruzji wspólne manewry, etc.

2. Gruzja rozpoczęła ten konflikt? No tak, chcieli odciąć się od Rosji i mięli natowskie i europejskie aspiracje. To całe ich przewinienie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3421 dnia: Sierpnia 12, 2008, 23:04:54 pm »
Na całą UE + USA nie będą mięli odwagi się porwać.

Żebyś się nie zdziwił.
Opublikowane: Sierpień 12, 2008, 23:01:04
PS. Nie licz na pomoc USA. Jak nie będą widzieć w tym swojego interesu to nas osrają tak jak w d..e mają obecny konflikt (który notabene rozpętała sama Gruzja). Ameryka kuli ogonek przez Rosją i to nie pierwszy raz.

1. Stany nie mają w dupie konfliktu w Gruzji. Amerykańskie samoloty przerzucały do Gruzji gruzińskich żołnierzy stacjonujących w Iraku, wcześniej mięli na terytorium Gruzji wspólne manewry, etc.

2. Gruzja rozpoczęła ten konflikt? No tak, chcieli odciąć się od Rosji i mięli natowskie i europejskie ambicje. To całe ich przewinienie.

Ad1.
W Gruzji jest baza USA i Stany powoli zaczynają wycofywać żołnierzy stamtąd. Została jakaś grupa, która ponoć szkoli Gruzinów. Śmiech na sali. Co Gruzja ma z tego że pozwolili Amerykanom stacjonować i budować bazy w ich kraju? NIC (czyt. wielkie gó..o)!
Popatrz, na biednych Arabów to USA bardzo chętnie napada ale jak już Rosja jest naprzeciw to sikają w gacie. Takie z nich "super mocarstwo" i wielcy obrońcy pokoju na świecie.

Ad2.
Z tego co wiadomo to Gruzja zaczęła pierwsza ostrzeliwać Osetię gdzie zamieszkuje masa Rosjan.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3422 dnia: Sierpnia 12, 2008, 23:16:23 pm »
mi sie najbardziej podoba z tego artykulu na onecie :


Cytuj
W tym momencie transmisja TVN24 z Tbilisi została przerwana.

albo bomka jakas trafila  w ten wiec albo reporterzy TVN sie ewakuowali :D



a tu cos na rozluznienie:


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3423 dnia: Sierpnia 12, 2008, 23:19:51 pm »
A więc rozumiem MarcePanku, że od USA oczekujesz działań, które niechybnie zakończyłyby się IIIWŚ?

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3424 dnia: Sierpnia 12, 2008, 23:20:33 pm »
A Ty, Iras, jako rozsądny obywatel, czego oczekujesz?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3425 dnia: Sierpnia 12, 2008, 23:25:02 pm »
Ja? Wspólnych, na ile to możliwe niemilitarnych działań Zachodu przeciw Rosji.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3426 dnia: Sierpnia 12, 2008, 23:42:50 pm »
A więc rozumiem MarcePanku, że od USA oczekujesz działań, które niechybnie zakończyłyby się IIIWŚ?

Ja od USA niczego nie oczekuję bo wiem że to tchórze. Potrafią jedynie napadać i grabić biedne kraje, które nie mają tak dużej siły militarnej by się im przeciwstawić. Zamiast dopatrywać się w Rosji wielkiego zła to lepiej spójrz na historię Ameryki i zobacz ile oni, poprzez ciągłe konflikty z wieloma państwami, pozabijali niewinnych ludzi.

PS. Oczekuję jedynie od prezydenta Polski żeby nie robił już z siebie idioty i przestał zagrażać bezpieczeństwu naszego kraju tak durnymi przemówieniami.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2008, 23:44:33 pm wysłana przez MarcePan »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3427 dnia: Sierpnia 12, 2008, 23:51:29 pm »
A więc rozumiem MarcePanku, że od USA oczekujesz działań, które niechybnie zakończyłyby się IIIWŚ?


w sumie juz dawno nie bylo wojny globalnej wiec cos musi byc na rzeczy, do tego wojna przy dzisiejszych problemach gospodarki swiatowej byla by "zbawienna" w koncu to wielki biznes i duze perspektywy "zarobku" dla niektorych panstw...


btw. jak to madrze dzis powiedzial moj kolega ( gdzies to wyczytal) :

Cytuj

...my Polacy mamy wielu bohaterow, meczennikow, a Czesi maja pelne rodziny...


Iras tylko skonczony duren zaczyna z silniejszym, do tego pan Kaczynski jest odpowiedzialny, jego slowa maja wplyw na zycie okolo 40 milionow ludzi, ja rozumie ze mozna miec jakis uraz w stosunku do rosji, sam jestem mocno antyrosyjski i chyba to nie pierwszy raz kiedy sie tak "nadymamy" przed innymi, a jak sie poprzednie takie akcjie konczyly pamietamy...


zbiegi okolicznosci (???):

Pakt Ribbentrop-Mołotow

Putin - Shreder

( teraz Sarkozy i Merkel pewnie sie Miedwiediewem dogaduja ;) )

przmowienie L Kaczynskiego - przemowienie Jozefa Becka ( jeszcze tam kilku innych bylo )

ameryka/europa nam pomoze ??? mala powtorka z historii (1939r z przemowinia J. Becka):


Cytuj
Po kilkakrotnych kontaktach w drodze dyplomatycznej, które miały na celu określenie zakresu naszych przyszłych stosunków, doszliśmy przy okazji mej wizyty w Londynie do bezpośredniej umowy, opartej o zasady wzajemnej pomocy w razie zagrożenia bezpośredniego lub pośredniego niezależności jednego z naszych państw. Formuła umowy znana jest panom w deklaracji premiera Neville Chamberlaina z dn. 6 kwietnia, deklaracji, której tekst został uzgodniony i winien być uważany za układ zawarty miedzy obydwoma Rządami.

Cytuj
Równoległe deklaracje kierowników politycznych strony francuskiej stwierdzają, że jesteśmy zgodni miedzy Paryżem a Warszawą co do tego, że skuteczność działania naszego obronnego układu nie tylko nie może być osłabiona przez zmianę koniunktury międzynarodowej, lecz przeciwnie - że układ ten stanowić powinien jeden z najistotniejszych czynników w strukturze politycznej Europy.

link do calosci:
http://www.konflikty.pl/artykul-tekstyzrodlowe-305.html



b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3428 dnia: Sierpnia 12, 2008, 23:54:50 pm »
Ja? Wspólnych, na ile to możliwe niemilitarnych działań Zachodu przeciw Rosji.
Dobra dobra, poczytaj sobie opinie Włoch na temat krytyki Rosji. A Niemcy mają biznesowe układy z Rosją. Czego od nich oczekujesz? :lol: O hipokryzji zachodu świadczy chociażby wizyta prezydenta Francji na IO w Pekinie. Jeszcze kilka miesięcy temu ostro krytykował Chiny i zapowiadał bojkot. Jednak Chiny zbojkotowały Carrefour i były jakieśtam kłopoty z Airbusem, więc Sakrozy od razu zmienił stanowisko, i nawet nie spotka się z Dalajlamą, gdy przyjedzie z wizytą do Francji. :lol:
IRAS, W JAKIM ŚWIECIE TY ŻYJESZ?! TEŻ CHCE TE NARKOTYKI!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3429 dnia: Sierpnia 13, 2008, 00:00:32 am »
Ale kto zaczyna z silniejszym?! Rosja straszy, Rosja grozi - otwarcie dali do zrozumienia, że skończą z Gruzją i wezmą się za nas. My się nie będziemy przed nikim uginać. Nigdy się nie uginaliśmy, nie będziemy i teraz. Kaczyński pokazał, że ma jaja, ale widzę, że obecnie tchórzostwo jest w cenie i obywatele by chcieli, żeby nasz prezydent jak kundel podkulił ogon.

Pięknie teraz piszecie, jak to Niemcy kolaborują z Rosją. Tylko nie zapominajcie o tym, jak znów będziecie piać o wspaniałości UE i naszych zachodnich sąsiadów.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3430 dnia: Sierpnia 13, 2008, 00:01:55 am »
Rosja straszy, Rosja grozi - otwarcie dali do zrozumienia, że skończą z Gruzją i wezmą się za nas.

Chyba coś przegapiłem? Kiedy Rosja tak stwierdziła?

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3431 dnia: Sierpnia 13, 2008, 00:05:01 am »
Czyli, Iras, rozumiem, że z historii wnioskujesz, że nieugiętość wyszła na dobre? Jaja to ma Palikot, a nie Kaczyński, narażając 40 milionów ludzi. Obywatele zapewne chcieliby rozsądku.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3432 dnia: Sierpnia 13, 2008, 00:05:27 am »
Iras, chyba zapominasz, że Rosja jest państwem samowystarczalnym ;] , po tym co wyprawiał Zachód z Kosowem, było do przewidzenia, że Rosja nie odpuści. Ubzdurali sobie, na Zachodzie, że mogą kontrolować ruskich, dyrygować nimi wedle swoich zachcianek, a oni będą rozkładali bezradnie ręce, a tu psikus. Szkoda mi Gruzinów, ale tylko takie stanowisko Rosji, pokazało w jak dużym błędzie, są Zachodni wariaci, również Gruzja przekonała się, jak bardzo może liczyć na pomoc kogucików...  i my również powinniśmy wyciągnąć, z tego wnioski, lepiej jest budować silną armie, niżeli szukać wsparcia USA, a już tym bardziej śmiesznej "UE" . Polska powinna mieć dobre stosunki z Rosją, oczywiście bez przesady, nie mówie tu, o miłościach, jednak na pewno mi do nich bliżej, niż np. do Francji. Pamiętajcie, że mocna Rosja, to pożytek dla całego świata, to daje równowagę militarną, no i Rosja to państwo słowiańskie, jedyne tak silne... Tworzenie Rusofobii, jest całkowicie niepotrzebne ...

"Ja od USA niczego nie oczekuję bo wiem że to tchórze"
Marcepan, bez obrazy, ale to bardzo głupie co napisałeś, to USA ratowało dupska zachodu przed nazistami, i komuchami, tchórzami na pewno nie są, a że robią wszytsko we własnym interesie, tylko im na dobre wychodzi !



BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3433 dnia: Sierpnia 13, 2008, 00:08:39 am »
Kaczyński pokazał, że ma jaja, ale widzę, że obecnie tchórzostwo jest w cenie i obywatele by chcieli, żeby nasz prezydent jak kundel podkulił ogon.

Iras trzeba potrafić odróżnić odwagę od głupoty.

PS. Małe zadanie domowe. Przejdź się do jakiejś szkoły Karate lub innej sztuki walki, wybierz największego zawodnika (najlepiej taki ponad 2 metry, 110kg i długi zasięg kończyn) który trenuje dany sport walki od lat i powiedz mu prosto w oczy że nie podoba Ci się to iż on jest taki duży i wytrenowany. Dodaj że chcesz mu się przeciwstawić bo nie zamierzasz kulić ogonka.

Powodzenia.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3434 dnia: Sierpnia 13, 2008, 00:09:46 am »
Kaczyński pokazał, że ma jaja, ale widzę, że obecnie tchórzostwo jest w cenie i obywatele by chcieli, żeby nasz prezydent jak kundel podkulił ogon.

Iras trzeba potrafić odróżnić odwagę od głupoty.

PS. Małe zadanie domowe. Przejdź się do jakiejś szkoły Karate lub innej sztuki walki, wybierz największego zawodnika (najlepiej taki ponad 2 metry, 110kg i długi zasięg kończyn) który trenuje dany sport walki od lat i powiedz mu prosto w oczy że nie podoba Ci się to iż on jest taki duży i wytrenowany. Dodaj że chcesz mu się przeciwstawić bo nie zamierzasz kulić ogonka.

Powodzenia.

Albo przeciwstaw się, bo wpierdolił nerdowi w rogu.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3435 dnia: Sierpnia 13, 2008, 00:10:32 am »
Ale kto zaczyna z silniejszym?! Rosja straszy, Rosja grozi - otwarcie dali do zrozumienia, że skończą z Gruzją i wezmą się za nas. My się nie będziemy przed nikim uginać. Nigdy się nie uginaliśmy, nie będziemy i teraz. Kaczyński pokazał, że ma jaja, ale widzę, że obecnie tchórzostwo jest w cenie i obywatele by chcieli, żeby nasz prezydent jak kundel podkulił ogon.

Pięknie teraz piszecie, jak to Niemcy kolaborują z Rosją. Tylko nie zapominajcie o tym, jak znów będziecie piać o wspaniałości UE i naszych zachodnich sąsiadów.

nie wiem czemu nazywasz tchorzostwem chec zycia, nie chec do zabijania, niechec do walki itp. uwazasz ze to fajne?? obejrzyj sobie fotki jak wyglada Gruzja, zobacz tych uchodzcow itp. jestesmy wszyscy mlodzi ale wiemy z opowiesci itp. jak zla jest woja i ile nieszczesc przynosi - nie widze nic zlego w tym, ze ktos chce spokoju, czemu nazywasz odwaga prezenie sie przed olbrzymem jakim jest Rosja?!!? dla mnie to poprostu glupota i nie placz potem, ze litr benzyny kosztuje 8 zl (albo i wiecej) ... i nikt sie za nas nie wezmie, ot tak poprostu, Rosja nie jest glupia, czeka az ja ktos sprowokuje ( co jest tez na reke innym - bo moga powiedziec ze to sami na siebie to sciagnelismy )

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3436 dnia: Sierpnia 13, 2008, 02:24:53 am »
Iras, nie bądź jak Kaczor i miej rozeznanie w rzeczywistości. Chcesz się przeciwstawić Ruskim? Np, dawaj 15% wzrostu gospodarczego i nowoczesną armię to wtedy pogadamy. Kaczyński Ruskich prowokuje i liczy że nic nie zrobią bo jesteśmy w UE. A oni znowu na 2 lata nam zamkną rynek np.: dla mięsa, na którym masa firm ze wschodnich województw opiera swój byt. Oni nie muszą nas zabijać, cenę gazu też mogą podnieść, kto im zabroni jak gaz jest ich?

Przed Rosją nie należy się płaszczyć, ale i nie można jak taki kurdupel podskakiwać.

W sprawie Osetii Płd. to racja jest po stronie Rosyjskiej - republiki ogłosiły niepodległość jeszcze w poprzednim wieku, mają silne kontakty z Rosją i prawie żadne z Gruzją. Zachód Kosovo uznał, dlaczego nie uznaje Osetii? Ponieważ Osetia jest pro-rosyjska a nie pro-zachodnia, nie ma to jak hipokryzja. Gruzja sama się w to wpakowała i teraz Kaczor wpędzi Polskę w tą awanturę. A że Rosja użyła zbyt dużej siły - wcale nie dużej, pokazali Gruzinom żeby nie podskakiwali i tyle. Chyba dotarło.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3437 dnia: Sierpnia 13, 2008, 08:46:32 am »
Specjalnie dla Irasa, artykuł ukazujący "agresję" Rosji:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5582372,Mieszkancy_Cchinwali_wychodza_z_piwnic.html

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3438 dnia: Sierpnia 13, 2008, 09:06:51 am »
@Castor Krieg - jak kiedyś Gdańsk zechce ogłosić niepodległość, też będziemy to uznawać? Nie można Gruzji odbierać części terytorium tylko dlatego, że się tam trochę rusków zebrało. Zresztą dziwię Ci się, że jesteś tak naiwny, że wierzysz, że w tym konflikcie faktycznie chodziło o Osetię. Raczej o europejskie i natowskie aspiracje Saakaszwilego, o gaz, który - nota bene - ma ogromne znaczenie w naszym uniezależnieniu się od Rosji, może gdzieś na końcu ktoś myślał o rosyjskojęzycznych mieszkańcach Osetii, choć wątpię, bo za surowce ruskie oddaliby kawał własnego terytorium razem z obywatelami.

@b.szym - oczywiście mam to przyjąć za pewniak? Tak samo, jak mam wierzyć, że rosyjskie wojsko nie wychodziło poza region Osetii, albo, że zaprzestali ostrzeliwań i bombardowań kiedy to Miedwiediew ogłosił, mimo, że kilka godzin po jego słowach od rosyjskich bomb zginął kamerzysta holenderskiej RTL? Zabili wielu cywilów, zrzucali bomby rozpryskowe, których stosowanie uznane jest za zbrodnię wojenną i nazywają to "misją pokojową". Niech zabierają mieszkańców Osetii do siebie, ale niech nie naruszają integralności terytorialnej innego państwa.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3439 dnia: Sierpnia 13, 2008, 09:50:00 am »
@Castor Krieg - jak kiedyś Gdańsk zechce ogłosić niepodległość, też będziemy to uznawać? Nie można Gruzji odbierać części terytorium tylko dlatego, że się tam trochę rusków zebrało. Zresztą dziwię Ci się, że jesteś tak naiwny, że wierzysz, że w tym konflikcie faktycznie chodziło o Osetię. Raczej o europejskie i natowskie aspiracje Saakaszwilego, o gaz, który - nota bene - ma ogromne znaczenie w naszym uniezależnieniu się od Rosji, może gdzieś na końcu ktoś myślał o rosyjskojęzycznych mieszkańcach Osetii, choć wątpię, bo za surowce ruskie oddaliby kawał własnego terytorium razem z obywatelami.
Tych Rusków jest tam ponad 70% populacji. Oczywiście, że chodzi o surowce, ale Gruzja była głupia że dała Rosji pretekst do interwencji, Rosjanie wykorzystali okazje. Nie wiem czemu bronimy głupich Gruzinów... :???: