Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658170 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3480 dnia: Sierpnia 14, 2008, 11:53:49 am »
Tak aby uscislic moje poglady, mnie to je*ie kto zaczal itp. wg. mnie wojna sama w sobie jest zla, a konflikt tak blisko nas(Polski) moze nam tylko zaszkodzic, do tego jak juz nie raz podkreslalismy to Rosja jest tym wiekszym, mozna nazwac ja Goliatem, a Polska + Litwa + Estonia + Ukraina to taki Dawid ( w tym ze wszystkie te kraje sa w duzym stopniu uzaleznione od Rosji,  w ten czy inny sposob) nie wiem czy naprawde ktos liczy ze dostaniemy jakas "proce" od USA co by sie Rosja zajac !? - dosc to naiwne, juz nie raz zawiedlismy sie na sojusznikach ....


Co do Busha i USA, wojna na kaukazie czy w Europie, bylaby na reke USA, choc tym razem jakies zniszczenia moglyby dotknac i terytorium USA (w II WS chyba dokonano tylko jednego nalotu na terytorium USA - Japonczycy zbombardowali lasy w ok. Oregonu :) )
Do tego II wojna swiatowa zbudowala to imperium jakim teraz jest USA, dzieki wojnie, kontraktom po niej itd. USA weszly na bardzo szybka droge rozwoju gospodarczego....


Wiem ze calosc bardzo chaotycznie napisana, ale jestem w pracy i musze co chwilke przerywac pisanie :/...



Vis pacem, para bellum


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3481 dnia: Sierpnia 14, 2008, 12:13:12 pm »
Rosjanie zajmują miasta w Gruzji - USA grożą Rosji izolacją

Cytuj
Armia rosyjska zmieniła zdanie i nie zamierza wycofać z Gori. Rosjanie przystąpili do umacniania swych pozycji w mieście - poinformowało RMF FM. W Gori słychać wybuchy. Wydaje się, napisała AP, że operacja wycofywania się Rosjan z tego miasta załamała się.

Siły rosyjskie wracają także do Poti. Jak informuje TVN 24, armia rosyjska zajmuje kolejne opuszczone przez Gruzinów miasta i niszczy w nich składy z bronią.

Doniesienia te potwierdził w rozmowie z Agencją France Presse rzecznik gruzińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

- Przez całą noc mówili, że opuszczą (miasto), ale zmienili zdanie. Siły gruzińskie zaniechały (kierowania się do Gori), żeby uniknąć starć z Rosjanami - oświadczył Szota Utiaszwili.

Ten sam rzecznik powiedział wcześniej, że Rosjanie "zaczęli wycofywać swoje siły" z Gori oraz, że gruzińska policja i siły specjalne stopniowo przejmują kontrolę w mieście.

- Rosja gwałci zawieszenie ognia. Doprowadzi to do międzynarodowej izolacji Rosji – ostrzegła amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice.

LoNdEk - bezpieczeństwo Gruzji jak najbardziej leży w naszym interesie. Odcięcie się od Kremla i europejskie aspiracje byłych republik radzieckich, które jest tak nie na rękę Moskwie, powinno być dla nas ważne. Przecież ewentualne przyjęcie Ukrainy czy Gruzji do UE zwiększy również naszą pozycję w Europie. O fundamentalnym znaczeniu Gruzji w energetycznym uniezależnieniu się od Rosji chyba nie muszę przypominać?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3482 dnia: Sierpnia 14, 2008, 12:20:53 pm »
Nie jesteś w stanie nic mądrego napisać, więc będziesz cytował mądre - wg ciebie - komentarze z onetu?

Chłopie Ty masz poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem że ten komentarz jest mądry według mnie? Już nie dorabiaj sobie jakiś stwierdzeń tak samo jak ma to w zwyczaju PiS.
Opublikowane: Sierpień 14, 2008, 12:18:24

I teraz ważne. SKUP SIĘ MARCEPAN!

Cytuj
Rosja wysłała swe wojska i czołgi do Południowej Osetii, separatystycznej gruzińskiej prowincji w ubiegłym tygodniu, po tym jak Gruzja, w odpowiedzi na ostrzał ze strony osetyjskich separatystów, rozpoczęła przeciwko nim operację zbrojną. Separatyści w Południowej Osetii, która posiada autonomię, lecz stanowi część Gruzji, chcą niepodległości, lub zjednoczenia z Osetią Północną, która jest częścią Rosji. Konflikt bardzo szybko rozprzestrzenił się na inne regiony Gruzji, w tym na Abchazję, drugi z gruzińskich separatystycznych regionów.

Ach ci biedni, bezbronni mieszkańcy Osetii, bestialsko wyżynani przez gruzińskich żołnierzy  :lol:

Skąd te bzdury? Radio Maryja to podało? :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3483 dnia: Sierpnia 14, 2008, 12:48:16 pm »
Skąd te bzdury? Radio Maryja to podało? :lol:

Zadziwiające, jak nisko można upaść...

Cytuj
Ławrow: Gruzja może zapomnieć o integralności terytorialnej

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że Gruzja "może zapomnieć" o integralności terytorialnej. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, przyjmujący na Kremlu liderów Osetii Płd. i Abchazji, zadeklarował poparcie dla stanowisk obu separatystycznych gruzińskich republik w sprawie ich przyszłego politycznego statusu.

Jednym słowem Rosja planuje rozbiór Gruzji.

Putin = nowy Stalin

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3484 dnia: Sierpnia 14, 2008, 13:12:55 pm »
zadziwiajace sa te niektore spory,  chcialbym tylko cos dodac, po pierwsze nie ma sie co oszukiwac, w PL panuje mocna "rusofobia" i nie ma sie czemu dziwic, po tym jak przez 50 lat bylismy pod ich zaborem ( ostatni wiek, bo byly i inne zabory ale wczesniej ), ale media powinny byc obiektywne (TVP za bardzo nie jest) do tego mamy troche "zhizofremiczne" podzialy jesli chodzi o ta sprawe, glowa panstwa udziella calkowitego poparcia Gruzii, rzad juz nie jest do tego tak bardzo skory, choc to ze Sikorski z polecenia Tuska byl w Tibilisi swiadczy ze i rzad popiera polityke gruzji, ale nie tak "glosno" jak robi to prezydent, nie ma sie co ludzic ze wiemy wszystko o tym co sie dzieje w tamtym rejonie i co tak naprawde rozpetalo ten konflikt... mozemy sie tak naprawde my ( opinia publiczna/zwykli obywatele) nigdy nie dowiedziec...pamietamy jakie byly powody inzwazji USA na Irak ( w UK nawet zginal w "wypadku" jakis doktorek ktory podwazyl/odkryl ze Husajn nie mial broni biologicznej), wiec jak widac wielka polityka toczy sie za zamknietymi drzwiamy i my wiemy tylko to co nam pozwola wiedziec, wiem ze nie jest to zadna nowosc, najbardziej w wypadku konflitku w Gruzji razii ten chaos informacyjny, wiele agencji podaje rozne informacji, ktore nastepnie sa dementowane przez rzady czy to Rosji czy Gruzii ... wiec tak naprawde nie mozna byc pewnym w 100% prawdziwosci przekazu ktory pojawia sie w Wiadomosciach/WWW czy radiu ...



btw. w tym roku zarowno Chiny jak i USA zwiekszyly swoje budzety dla armii, cos jednak chyba wisi w powietrzu, mam nadzieje ze Pekin 2008 nie bedzie odpowiednikiem Berlina 1936, choc i napewno Chiny maja pewne ambicjie w swoim rejonie...
Opublikowane: Sierpień 14, 2008, 12:53:32
Cytuj

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że Gruzja "może zapomnieć" o integralności terytorialnej.
...

ZRODLO I CALY TEKST

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3485 dnia: Sierpnia 14, 2008, 13:19:09 pm »
Skąd te bzdury? Radio Maryja to podało? :lol:

Zadziwiające, jak nisko można upaść...

Faktycznie zadziwiające:

Nie obsraj się czasem. Skutki nieudolnego rządzenia Donalda T. odczuwamy cały czas...


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3486 dnia: Sierpnia 14, 2008, 13:20:31 pm »
Cytuj
RMF FM: Gori w ogniu, mieszkańcy mordowani na ulicach

Rosyjscy żołnierze nadal przebywają w Gori. W mieście słychać eksplozje i widać łuny pożarów. Osetyńskie bojówki mordują na ulicach miasta jego mieszkańców. Rosjanie przyglądają się tym gwałtom, nie podejmując żadnej interwencji - informuje RMF FM.

http://wiadomosci.onet.pl/1807347,11,item.html

Ktoś jeszcze popiera działania Osetii i Rosji?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3487 dnia: Sierpnia 14, 2008, 16:13:44 pm »
a i tak wszystko sie skonczy tak ja z czeczenia  :-(
Opublikowane: Sierpień 14, 2008, 13:35:07
Cytuj
Po czym poznać mężczyznę
Agresja Rosji na Gruzję wywołuje różne komentarze. W jednych mówi się, na szczęście, otwartym tekstem: to inwazja, Rosja pokazała znów swoją imperialną twarz. Ale są też inne głosy. Dominuje w nich polityczna poprawność nakazująca traktować Rosję z sympatią, a Amerykę z niechęcią. Jeszcze w innych dochodzi do głosu zwykły strach. Owładnięci nim publicyści twierdzą, że lepiej nie drażnić niedźwiedzia, bo się odegra. To błędna postawa. Naiwna. Historia uczy, że podlizywanie się dyktatorom tylko ich ośmiela, toruje im drogę do zbrodni. Los pogardzanych ofiar jest przesądzony.
Nie ma innej drogi do obrony przed nikczemnością niż nazywanie jej nikczemnością i przeciwdziałanie jej wszelkimi możliwymi środkami. Dlatego, choć prezydent Kaczyński nie jest bohaterem mojej bajki, uważam, że w tej sytuacji zachował się optymalnie, zgodnie z interesem Polski. Aż włosy stają na głowie na myśl, że w takiej sytuacji prezydentem jest nadal Aleksander Kwaśniewski: już widzę te rozbiegane oczka, już słyszę te okrągłe, pełne krętactw słówka.
Ostatnio bohater jednego z moich reportaży przywołał postać swojego ojca, który powtarzał: mężczyzna powinien mówić "tak" albo "nie". Są w polityce takie sytuacje, kiedy inaczej zachować się nie można. Jeśli się jest mężczyzną, rzecz jasna.

ZRODLO

ciekawy komentarz do tego calego zamieszania...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3488 dnia: Sierpnia 14, 2008, 16:23:29 pm »
Faktycznie trafny komentarz.

Gori płonie, giną ludzie; rosyjskie wojska jadą na kolejne miasto

Cytuj
Ponad 100 rosyjskich pojazdów, w tym wozy opancerzone i czołgi, znajduje się o dwa km od centrum Zugdidi, miasta na zachodzie Gruzji - podała agencja Reuters powołując się na swego fotoreportera.

- Naliczyłem ponad 104 pojazdy rosyjskiej armii, w tym 40 pojazdów opancerzonych i czołgów - powiedział przez telefon Umit Bektas. Dodał, że cel zmasowania pojazdów jest niejasny.

W konwoju, na którym powiewają rosyjskie flagi, jest według świadka taka broń, jak granatniki rakietowe.

http://wiadomosci.onet.pl/1807445,12,1,1,item.html

Chyba najwyższa pora, żeby Europa (Ameryka zresztą też) poparła te piękne, wspólnotowe hasełka czynami...

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3489 dnia: Sierpnia 14, 2008, 16:53:50 pm »
no Iras na to nie ma co liczyc, bo jak niedzwiec tupnie to sie pol swiata zaczesie... zadne sankcje praktycznie nie wchodza w gre (UE) bo niestety wlasnie UE jest jednym z najwiekszych odbiorcow energii od Rosji (w szczegolnosci Niemcy - ktore dziela i rzadza w UE) - interwencja zbrojna tez jest nie mozliwa, wiec jedyne co zachodni switar moze robic to stac i przygladac sie, grozac tylko palcem... w przypadku czeczenii bylo podobnie, nic sie nie stanie, bo nic Rosji nie mozna zrobic... choc nie moge zaprzeczyc ze moze jednak sie cos wydarzyc, cos wisi w powietrzu, ale co dokladnie ciezko teraz przewidziec...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3490 dnia: Sierpnia 14, 2008, 19:41:44 pm »
Ja pier... To Gruzja naruszyła integralność terytorialną Rosji, czy jednak ku.wa odwrotnie?!

dla mnie to gruzja strzelila sobie w kolano. trzeba byc jebnietym, zeby majac tak na pienku z rosja, dac im taki pretekst do rozopoczecia wojny(no bo wedlug rosji to oni wypelniaja mandat ONZ,loool). teraz to juz toczy sie wlasnym tepem. ruski zwietrzyli okaje do 'odzyskania' swojej bylej republiki, maja pretekst, silna armie i jada z koksem. rosja zawsze taka byla i dlatego z debilami lepiej 'dobrze' zyc niz prowokowac( szczegolnie jak sie nie ma czm pierd*ac, tak w przypadku armii jak i gospodarki).

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3491 dnia: Sierpnia 14, 2008, 20:48:19 pm »
Prezydent Gruzji dał się Rosji podpuścić i z pewnością za tą jego zwyczajną głupotę go z czasem rozliczą sami Gruzini. Jednak co innego skrajna lekkomyślność w ocenie realiów i głupota a coś zupełnie innego atak na niepodległy suwerenny kraj (porównania z nalotami na Serbię są z d..y) - im bardziej stanowcze kroki zastosuje USA i UE wobec Rosji tym lepiej.

Rosja to teraz niemal jeden z krajów bandyckich, z Putinem i oliigarchią trzymająca wszystko za pysk i ktory z demokracją ma bardzo mało wspólnego. Jeśli się teraz im pozwoli to wiadomo... dziś Gruzja, jutro inne kraje.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2008, 21:11:01 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3492 dnia: Sierpnia 14, 2008, 21:18:22 pm »
Pierwszy raz w tym temacie zgadzam się z Leenkiem.



<dźwięk otwieranego szampana> Będzie tarcza!  :-D

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3493 dnia: Sierpnia 14, 2008, 21:46:43 pm »
Uff, jest gwarancja pomocy w razie agresji Ruskich. 8-)

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3494 dnia: Sierpnia 14, 2008, 21:54:05 pm »
Ta, gówno.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3495 dnia: Sierpnia 14, 2008, 22:47:10 pm »
<dźwięk otwieranego szampana> Będzie tarcza!  :-D


chyba sobie jaja robisz. czy ty naprawde wierzysz w to, ze tarcza bedzie bronic nasze tererorium?? przeciez to jest tylko po to zeby ratowac dupe amerykanom. podobnie z rakietami patriot, niby ustalili, ze beda w polsce, ale pierwsza bateria tych rakiet bedzie calkowicie amerykanska i w ogole nie ma mowy o tym ile ich powstanie w przyszlosci. amerykanie juz z offsetu na f16 sie nie wywiazali i podobnie bedzie tym razem. zreszta po wyborach nie wykluczone, ze obama (o ile dojdzie do tego ze czarny zasiadze w bialym domu) wyacofa sie z realizacji tego projektu. ja tam te negocjacje na miejscu tuska bym przeciagal tak dlugo jak sie da, najlepiej do wyborow.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3496 dnia: Sierpnia 14, 2008, 23:05:54 pm »
A jak nie tarcza to co na przykład? Wyjdzie jakiś pan z Parlamentu Europejskiego i zanudzi na śmierć swoim przemówieniem?

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3497 dnia: Sierpnia 14, 2008, 23:50:48 pm »
Abstrahując od sytuacji w Gruzji, to dziwi mnie fakt, że dalej wierzycie w widmo polsko-amerykańskiego sojuszu, z którego, jak dotąd gówno mamy. Obowiązek wizowy, udział w misji w Iraku (jakie mieliśmy z niej profity?). Teraz tarcza, która jednoznacznie mówi, kogo faworyzujemy a na kogo mamy wyje**ne. Pan prezydent jest przecież przekonany, że teraz Gruzja, potem kraje nad-bałtyckie. kur** czy nikt tu nie kalkuluje na chłodno? Nie akceptujemy tarczy - plusujemy w Rosji, mamy dobre stosunki. Polsko-amerykański sojusz na tym ucierpi? No i? W NATO wciąż jesteśmy co gwarantuje nam tak czy inaczej - wymuszoną bądź nie, miłość Wuja Sama.

Niechaj spełni się wasz amerykański sen, ja już dawno się wybudziłem. Przykładowo. Mam wymierne korzyści z polsko-amerykańskiej współpracy? Nie. Mam wymierne korzyści z bycia w UE? Tak. Tyle w temacie tego z kim, jak i za ile mam się bratać.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3498 dnia: Sierpnia 15, 2008, 00:05:15 am »
Ruskie już grożą palcem w sprawie tarczy  :D

Cytuj
Rosja ostrzega USA w związku z tarczą w Polsce

Szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej Konstantin Kosaczow powiedział, że porozumienie o rozmieszczeniu w Polsce amerykańskich pocisków zwiększy napięcie między Moskwą a Waszyngtonem - pisze agencja Associated Press, powołując się na agencję Interfax.

Zdaniem Kosaczowa porozumienie wywoła realny wzrost napięć w stosunkach rosyjsko-amerykańskich. Dodał, że projekt jest wymierzony w Rosję.

Zastanawiam się, jakim trzeba być geniuszem, żeby sobie ubzdurać, że projekt z założenia defensywny może być w kogokolwiek wymierzony.

@tarniak - przesadzasz. Gdyby kwestia wiz zależała tylko od gabinetu Busha, pewnie od dawna latalibyśmy do Ameryki bez problemów. Niestety w tej kwestii dochodzą do głosu między innymi ci, którzy nawołują nas do wypłaty odszkodowań za zbrodnie nazistowskie, więc tak łatwo nie jest. Z profitami z misji w Iraku jest tak, że różnym krajom wydawano koncesję na wydobycie ropy. My na to liczyć nie mogliśmy z jednego prostego powodu - żaden z polskich koncernów nie złożył o ową koncesję wniosku. To już chyba nie jest wina Ameryki?

Na punktowaniu u Rosji nikomu zależeć nie powinno. Historia pokazała, że głaskanie po główce do niczego dobrego nie prowadzi.

Z wymiernymi korzyściami z bycia w UE bym polemizował, bo jeśli zyskujemy, to drugie tyle tracimy.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3499 dnia: Sierpnia 15, 2008, 00:31:28 am »
Cytuj
[Mam wymierne korzyści z bycia w UE? Tak.
Jak najbardziej mamy.Tylko co z tego? Jak to się przekłada na relacje nasze z USA? Komu sie nimi teraz podkładamy? Unii Europejskiej? Tej która zwyczajnie nie ma jednej obowiązującej polityki zagranicznej?

Warto przy okazji tej całej afery z Gruzją zwrócić uwagę jak bardzo dzisiejsza Europa różni się od tej za czasów Chiraca i Schoedera i jak bardzo się zmienia teraz, pod wpływem ostatnich wydarzeń. Wtedy, podczas wojny w Iraku, nastroje antyamerykanskie były na topie, kaczi, jazzy i trendy i co tam jeszcze a ci politycy bardzo się do tego przyczyniali. Ci panowie tez bardzo ale to bardzo starali się "plusować" u drogeigo Wladimira. Mnie uderzyły w różnych artykułach głosy jak bardzo w obecnej Europie ci panowie są juz niepopularni. Taki Sarkozy bardzo różni się od swojego poprzednika. To już nie ta Europa która sypie groszem i jednocześnie żąda postawy anty-USA.

To plusowanie w Rosji jest mocno naiwne, imho. Różni już panowie z krajów europejskich próbowali plusować u Rosjan, poklepywać się z Putinem, być jego "dobrym przyjacielem" a i tak rzeczywistośc była inna. To że możemy dobrze korzystać ze środĸów Unii nie oznacza że Unia ma jakąś jedną obowiązującą politykę zagranczną i mamy się jej podporządkowywać. Jej zwyczajnie nie ma.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3500 dnia: Sierpnia 15, 2008, 09:45:04 am »
Cytuj
Rosyjskie wojska kierują się ku drugiemu co do wielkości miastu Gruzji

Około 130 rosyjskich wozów opancerzonych opuściło Zugdidi i kieruje się ku Kutaisi, drugiemu co do wielkości miastu Gruzji - powiedział rzecznik gruzińskiego MSW Szota Utiaszwili. Jak dodał, "w tej chwili wozy są na wysokości Chobi", leżącego 20 km na południe od Zugdidi i w pobliżu Abchazji.

http://wiadomosci.onet.pl/1807932,12,1,1,item.html

Ze skur*** nie ma się co głaskać, bo dzisiaj Gruzja, a co później? Ukraina? Polska?!

No i straszą nas w kwestii tarczy:

Cytuj
- Zmuszeni będziemy postąpić tak, aby w żadnych okolicznościach rakiety te nie wyrządziły nam szkody. Polsce od tego w ostatecznym rachunku może nie być bardzo dobrze - ostrzegł rosyjski deputowany.

http://wiadomosci.onet.pl/1807919,12,1,1,item.html




Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3501 dnia: Sierpnia 15, 2008, 10:25:26 am »
Cytuj
Z wymiernymi korzyściami z bycia w UE bym polemizował, bo jeśli zyskujemy, to drugie tyle tracimy.
To było pytanie retoryczne czy "ja" mam korzyści z tego. Owszem mam, mogę podróżować na dowód co już wykorzystałem, mogę dostać dotację (co jest realne, wystarcyz dobry biznesplan, co znajomy już uskutecznił i bezzwrotne 50 tys. otrzymał). Nie mówię tu o skali krajowej, czyli czym UE jest dla Polski, bo to niekończąca się przepychanka. Co tracimy? Tylko błagam, bez tekstów o tożsamości narodowej. Polityka zagraniczna? Kształtowała się dużo lepiej/gorzej przed naszym wejściem do UE? Czasami wydaje mi się, że niektórzy wciąż widzą w Polsce mocarstwo od morza do morza. Jak liczymy się na arenie międzynarodowej? Tak jak na olimpiadzie...

Czy plusowanie u Rosjan jest naiwne? Nie bardziej niż wiara w polsko-amerykański sen o współpracy.

Cytuj
No i straszą nas w kwestii tarczy:
Czego się spodziewałeś? Jawne wypięcie się Rosję musiało się tak skończyć. Teraz wszyscy co skrytykowali Szmajdzińskiego za wypowiedź, że nie jest to przemyślane i na pewno spowoduje reakcję Rosji, powinni iść i przeprosić Bozię za swoje słowa.

Cytuj
Z profitami z misji w Iraku jest tak, że różnym krajom wydawano koncesję na wydobycie ropy. My na to liczyć nie mogliśmy z jednego prostego powodu - żaden z polskich koncernów nie złożył o ową koncesję wniosku
Jakieś źródło? Kto normalny nie chciałby ropy o, którą wcześniej 'walczył'? :???:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3502 dnia: Sierpnia 15, 2008, 10:43:01 am »
Iras, tarcza nie jest wymierzona w Rosję, przy czym musiałbyś być głupim jeśli jesteś rosyjskim generałem i:

Hamerykanie: Słuchaj Władimir, to my sobie postawimy kilka baterii w Polanda i Czechach. Pure defense. kk?

Rosjanie: Np, Dżordż, wszystko dla moich przyjaciół z US.

No bez jaj, jak teraz Rosja by ogłosiła że robi swoją tarczę i postawi w Kalingradzie baterie to byś im pozwolił bez problemu? Każdy czuje się nie swojo jak ma blisko rakiety. Atomówka Polska-Moskwa leci o wiele krócej niż Alaska-Moskwa, prawda?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3503 dnia: Sierpnia 15, 2008, 11:32:21 am »
Co tracimy? Tylko błagam, bez tekstów o tożsamości narodowej.

Za prąd płacę dwa razy więcej niż kiedyś, bo UE dopier.oliła normy emisji dwutlenku węgla zupełnie się nie przejmując, czy biedniejsze kraje mają możliwości je spełniać.

Jakieś źródło? Kto normalny nie chciałby ropy o, którą wcześniej 'walczył'? :???:

Przykro mi, tarniak. Nie wińmy Ameryki za jełopów w Polsce.

Cytuj
Irak: Polskie firmy naftowe nie uzyskały koncesji

Irackie ministerstwo ropy opublikowało listę 35 zagranicznych firm, które będą mogły w tym kraju pracować na polach naftowych i gazowych. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, polskie firmy, wbrew zapowiedziom naszych polityków, nie znalazły się na liście przedsiębiorstw, które otrzymały licencje.

Na liście irackiego resortu ropy są m.in. Amerykanie, Brytyjczycy, Holendrzy, Rosjanie i Chińczycy. Nie ma natomiast żadnej polskiej firmy. Tak wygląda naprawdę sukces naszej pięcioletniej obecności w Iraku, a Radosław Sikorski jeszcze jako PiS-owski minister obrony zapowiadał, że będziemy wydobywać iracką ropę.

Dlaczego w Iraku nie ma polskich spółek? Odpowiedź jest zaskakująco prosta. Żaden polski koncern nie wystartował w konkursie na licencje uprawniające do pracy na irackich polach naftowych i gazowych.

http://fakty.interia.pl/swiat/news/irak-polskie-firmy-naftowe-nie-uzyskaly-koncesji,1097226

No bez jaj, jak teraz Rosja by ogłosiła że robi swoją tarczę i postawi w Kalingradzie baterie to byś im pozwolił bez problemu? Każdy czuje się nie swojo jak ma blisko rakiety. Atomówka Polska-Moskwa leci o wiele krócej niż Alaska-Moskwa, prawda?

Wiesz, rakiety przechwytujące to nie atomówki. Z resztą Moskwa od czasu ZSRR ma w nas wycelowane rakiety i jakoś musimy z tym żyć.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3504 dnia: Sierpnia 15, 2008, 11:58:58 am »
Z tą ropą, to myślałem, że USA na w ciula zrobiła,a tu się okazuje, że sami nie przypilnowaliśmy sobie ropy.

Co robią na tej liście Chińczycy? :-o

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3505 dnia: Sierpnia 15, 2008, 12:06:55 pm »
Z tą ropą, to myślałem, że USA na w ciula zrobiła,a tu się okazuje, że sami nie przypilnowaliśmy sobie ropy.

Myślałeś... I pewnie nie tylko Ty, bo o blamażach rządu Donalda Tuska w naszym kraju zbyt głośno się nie mówi.

A później jest płacz, że nas Ameryka dyma i Putin może przykręcić kurek  :???:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3506 dnia: Sierpnia 15, 2008, 12:11:45 pm »
Od kiedy to Tusk ma odpowiadac za to co spierdzilił rząd PiSu? Jasne, Tusk rządził od kilku miesięcy i miał naprawić to co nie udało się PiSowi przed dwa lata.

A tarczy i tak nie będzie - wójt się nie zgodził...  :cool:
http://www.pardon.pl/artykul/5897/rzad_mamy_tarcze_wojt_po_moim_trupie
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2008, 12:17:00 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3507 dnia: Sierpnia 15, 2008, 12:16:24 pm »
No wybacz, ale koncesje na wydobycie w Iraku to rok 2008 i broszka Donalda.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3508 dnia: Sierpnia 15, 2008, 12:32:49 pm »
Po prostu prawda jest taka że za brak większych zysków odpowiadają wszystkie nasze rządy. Po częsci też zwykły fakt że jesteśmy trochę cienkie Bolki bo tam jeszcze trzeba inwestować konkretne pieniądze/ miec doświadczenie w takich warunkach/ odpowiednich ludzi itd żeby potem czerpać zyski.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2008, 12:34:48 pm wysłana przez Leenk »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3509 dnia: Sierpnia 15, 2008, 12:35:10 pm »
Cytuj
Według najnowszej teorii spiskowej, atak Gruzji na Osetię Pd. miał na zlecenie USA sprawdzić reakcję Rosji na ingerencję w jej strefę wpływów. A może też skłonić Polskę ku "tarczy"?

lol

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3510 dnia: Sierpnia 15, 2008, 12:44:53 pm »
Cytuj
Za prąd płacę dwa razy więcej niż kiedyś, bo UE dopier.oliła normy emisji dwutlenku węgla zupełnie się nie przejmując, czy biedniejsze kraje mają możliwości je spełniać.
Pocieszę Cię, teraz (już nie przez UE) podrożeje Ci też gaz. Na szczęście będziemy "bezpieczni".
Opublikowane: Sierpień 15, 2008, 12:42:21
Iras: Tym bardziej nieopłacalne było dla nas pakowanie się w misję w Iraku. Nie wierzę, że nikt nie przeanalizował tak podstawowych spraw, jak nasze możliwości w wydobyciu ropy. Tak czy siak nic z tego nie mamy.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3511 dnia: Sierpnia 15, 2008, 12:58:49 pm »
Raczej wielkiego wyboru naszemu krajowi pan prezydent nie pozostawił. Rząd musiał dogadać się z USA bo po takich debilnych słowach jakie Kaczyński wypowiedział w stronę Rosji, straciliśmy szanse na ustabilizowane stosunki ze wschodnim sąsiadem. Czyli ciąg dalszy dymania Polski przez USA rozgrywa się na naszych oczach. Gó..o będziemy z tego mieć. Dostaniemy zapewne kolejne popsute F16 (brawa dla rządu, który dał się tak wydymać) a wizy jak były tak będą. Oby jak najszybciej do wyborów prezydenckich bo tego pajaca, większość narodu ma już dosyć.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3512 dnia: Sierpnia 15, 2008, 13:05:14 pm »
Pocieszę Cię, teraz (już nie przez UE) podrożeje Ci też gaz.

Biorąc pod uwagę, że w domu mam kuchnię elektryczną, chyba Cię nie zdziwi, że mnie to je.ie?

@MarcePan - właśnie nam objawiłeś "pajaca"  :?


Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3513 dnia: Sierpnia 15, 2008, 13:11:46 pm »
Pocieszę Cię, teraz (już nie przez UE) podrożeje Ci też gaz.

Biorąc pod uwagę, że w domu mam kuchnię elektryczną, chyba Cię nie zdziwi, że mnie to je.ie?

@MarcePan - właśnie nam objawiłeś "pajaca"  :?
Wierz mi, że cena gazu wpłynie też na inne ceny dóbr. Przedsiębiorstwa korzystające z gazu, będą dobijać to do cen.



Smutne, a wiele osób na tym ucierpi. To dziwne, że popierasz PiS, a jak wiadomo działają w trosce o ludzi, mają mocno rozbudowany socjał w programie, a Ciebie dupi, że wpłynie to na część Polaków. Dziwne.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3514 dnia: Sierpnia 15, 2008, 13:13:49 pm »
Są wartości, które cenię o wiele wyżej niż dobra materialne.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3515 dnia: Sierpnia 15, 2008, 13:14:17 pm »
Hmm...może patrzy pod kątem swojej osoby, każdy wybiera to co dla niego najlepsze. Przynajmniej ja tak myślę.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3516 dnia: Sierpnia 15, 2008, 13:15:53 pm »
Są wartości, które cenię o wiele wyżej niż dobra materialne.
Ja też, no i? Morale narodu też spada jak dobra konsumpcyjne stają się dużo droższe, jeśli już tak górnolotnie podchodzimy do sprawy, heh.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3517 dnia: Sierpnia 15, 2008, 13:16:12 pm »
kumpel w pracy wyslal mi ten tekst:

Cytuj
In a move further souring Russia's ties with Washington, Poland agreed on Thursday to host elements of a U.S. anti- missile system on its land after Washington agreed to base a battery of Patriot missiles there amid the Georgia crisis.

Russia views the plans for an anti-missile system in Eastern Europe as a serious threat to its national security and has promised to respond.

i sie pyta czy mnie do wojska pociagna...bo przewiduje ze to "respond" oznacza poprostu atak :D

odpisalem, ze napewno atakiem na PL sie nie skonczy, raczej zablokuja nam dostawy surowcow ( co zaboli) ale nawet gdyby wojna byla, no to coz, pan kaczynski taki wojownicz to niech sam idzie sobie na wojne... :D :D :D

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3518 dnia: Sierpnia 15, 2008, 13:22:39 pm »
Zabawne jak się poczyta ekspertów w dziedzinie lotnictwa wojskowego - oni akurat wyśmiewają ignorancję dzennikarzy piszacych bzdury o rzekomej szczególnej awaryjności F16.   :lol:

Akurat słowa Kaczyńskiego w stronę Rosji wcale nie były debilne. Może zbyt szczere jak na politykę (kwestia dyskusji) ale oddające rzeczywistość.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3519 dnia: Sierpnia 15, 2008, 13:24:47 pm »
Ja też, no i? Morale narodu też spada jak dobra konsumpcyjne stają się dużo droższe, jeśli już tak górnolotnie podchodzimy do sprawy, heh.

Bandytę trzeba nazywać bandytą bez względu na konsekwencje. Nie można go głaskać tylko dlatego, że dobra konsumpcyjne mogą zdrożeć. Wolę płacić więcej i grać w otwarte karty, niż żyć w tego rodzaju terrorze. Kaczyńskiego bardzo cenię między innymi za to, że mówi dokładnie to, co myśli, a nie bawi się w politykowanie.