Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658171 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3520 dnia: Sierpnia 15, 2008, 13:37:10 pm »
Ale Irasku wez pod uwage, ze nie wszystkim sie podoba taka polityka, ja mam w du*ie dume itp. mysle logicznie i wiem ze w konflikcie z duzym to maly zawsze przegrywa, patrz na czechy - oni nie musieli odbudowywac miast, u nich nie zabito milionow, tak jak juz pisalem kiedys, my mamy mase bohaterow oni maja pelne rodziny... juz rozmawialismy o tym jakim trzeba byc "idiota" zeby stawiac sie silniejszemu, do konfliktu zbrojnego nie dojdzie napewno, jeszcze nie teraz, ale kurek pewnie troszke rosjanie przykreca i to wlasnie ten krzykacz kaczynski to najmniej odczuje, bo to rzad bedzie musial kombinowac co by tu zrobic aby przywrocic sytuacje do normy... ja jestem za polityka srodka, co by dobrze zyc ze wszystkimi sasiadami i nie lizac przesadnie d*py USA, Rosja powinna byc naszym waznym partnerem, podobnie jak i niemcy, ale nie wszyscy to rozumieja... prezydent wspomnial ze trzeba pamietac co polska przeszla w zwiazku z tym ze lezy w centrum europy, przypomnial to a potem postanowil powkur*iac sasiadow...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3521 dnia: Sierpnia 15, 2008, 14:00:24 pm »
Są wartości, które cenię o wiele wyżej niż dobra materialne.
Iras ja ciebie proszę, pojedź jako ochotnik do Gruzji i zabierz prezydenta, oki? Bo ja akurat mam gdzieś coś innego niż dobra konsumpcyjne, ja chciałbym o wartościach moralnych podecydować sam a nie żeby robił to za mnie ty i nasz prezydent-kurdupel. Ja wiem że motywy męczeńskie i Polska-mesjarz narodów są jeszcze żywe, ale dlaczego ty mnie i masę innych ludzi w to wciągasz wbrew mojej woli? Nieładnie trochę.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3522 dnia: Sierpnia 15, 2008, 14:02:52 pm »
Są wartości, które cenię o wiele wyżej niż dobra materialne.

To czemu non stop płaczesz że jak weszliśmy do UE to więcej za prąd płacisz? Zastanów się co piszesz bo sam sobie przeczysz.
Opublikowane: Sierpień 15, 2008, 14:01:21

@MarcePan - właśnie nam objawiłeś "pajaca"  :?


Spójrz na opinię publiczną i to jak Polacy oceniają tą wypowiedź. Jesteś w mniejszości chłopie więc kto tu jest "pajacem" staje się oczywiste.

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3523 dnia: Sierpnia 15, 2008, 14:45:47 pm »
Broniłem się przed tym tematem tak długo jak tylko mogłem, nie lubiłem rozmów o polityce, nie lubię i pewnie już nigdy nie polubię, ale cała ta zadyma z Rosją troszkę mnie zmusiła do oddania jakiegoś konkretnego głosu. Bo neutralny w tym temacie nie jestem. Zacznę może od tego, że nie jestem fanem lizania pupy ani USA, ani tym bardziej Rosji. W rozgrywkach tak wielkich krajów nie ma mowy o równorzędnym partnerstwie, a wizja marionetki w rękach silniejszego jakoś mi nie odpowiada. USA, jakie jest - wiadomo, lubi obiecywać, ale rzadko zdarza się, że słowa dotrzymuje, tak na dobrą sprawę, jedynie co zyskaliśmy po zacieśnieniu współpracy z hameryką to wadliwe F 16 i "możliwość" pojawienia się u nas tarczy antyrakietowej (która bardziej wygodna jest dla naszego "przyjaciela", niż dla nas). Bzdurne gadanie o współpracy sąsiedzkiej w naszym regionie z Rosją czy Niemcami też bym wsadził pomiędzy bajki, o ile z Niemcami nam to jeszcze jako tako wychodzi tak Rosja raczej nie ma ambicji by zacieśniać z nami współprace, w jej oczach jesteśmy raczej nie przydatni, a jeżeli już byśmy do czegoś takiego dążyli to ciężko by było utrzymać w ryzach jej żądania...wg. mnie złotym środkiem jest neutralność jeżeli chodzi o poczynania Rosji, czy USA a zacieśnianie kontaktów z krajami Unii, czyli krajami bliskiego zachodu. A jeżeli chodzi o sprawę Gruzji...jak dla mnie to taka marionetka w poczynaniach wymienionych wyżej dwóch gigantów. Ot Rosja chciała pokazać juesa pazurki i to zrobiła niniejszym, ale Kaczyński mimo wszystko z lekka na wstrzymanie powinien wziąć. Dlaczego z reszty zachodnich krajów takich ostrych słów nie usłyszeliśmy? Mówcie co chcecie ale ja w tym momencie zgodzę się z Londkiem. W Europie jest pewien szacun do ruskich, więc pojedyncze głosy takiego np. prezydenta Polski można nazwać niczym innym jak krzykaczem właśnie, nie dosyć, że nie skutecznym to jeszcze z możliwością narażenia się większemu sąsiadowi. Jeżeli ostrzegać kogoś kto zajmuję pół Europy i trochę Azji, to tylko chóralnym głosem UE, a ten jakoś zanadto wyraźny nie był.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3524 dnia: Sierpnia 15, 2008, 14:48:32 pm »
Cytuj
Są wartości, które cenię o wiele wyżej niż dobra materialne.

O kuźwa.
To co tak płakałeś, że są podwyżki cen benzyny? Przez kilkanascie stron.

Nie śledziłem wiadomości przez ostatnich kilka dni. Czy my się naprawdę zgodziliśmy na tą tarczę? Ja pitolę...

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3525 dnia: Sierpnia 15, 2008, 15:05:16 pm »
Bandytę trzeba nazywać bandytą bez względu na konsekwencje. Nie można go głaskać tylko dlatego, że dobra konsumpcyjne mogą zdrożeć. Wolę płacić więcej i grać w otwarte karty, niż żyć w tego rodzaju terrorze. Kaczyńskiego bardzo cenię między innymi za to, że mówi dokładnie to, co myśli, a nie bawi się w politykowanie.
Wg jego retoryki, Rosję należy oceniać na podstawie tego co prezentowała w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, "my to pamiętamy" itd. Kur*a, no to weźmy odwet na Niemcach przy okazji, a nie siedźmy cicho, grajmy w otwarte karty!

Masakra jakaś...

Zresztą, zawsze jesteśmy po cichu dymani przez USA, Roosvelt w '43 wydał na nas wyrok śmierci, ale o tym to nikt nie chce pamiętać. Nie, nie bronię tu polsko-rosyjskich stosunków, ale nie jesteśmy międzynarodowym mocarstwem, żeby wyskakiwać z deklaracjami typu 'my mozemy sie napieprzac za Gruzje'! Kaczyńscy ZAWSZE byli anty-rosyjscy i pro-amerykańscy, więc zachowanie prezydenta jakoś mnie nie dziwi, szkoda, że miał sposobność na powykrzykiwanie sobie tego i owego.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2008, 15:11:28 pm wysłana przez tarniak »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3526 dnia: Sierpnia 15, 2008, 16:27:03 pm »
Nie można go głaskać tylko dlatego, że dobra konsumpcyjne mogą zdrożeć. Wolę płacić więcej i grać w otwarte karty, niż żyć w tego rodzaju terrorze. Kaczyńskiego bardzo cenię między innymi za to, że mówi dokładnie to, co myśli, a nie bawi się w politykowanie.

to prosze nie rycz, ze prad drozeje. co do kaczynskiego to rzeczywiscie mowi to co mysli, a ze mysli same pierdoly to juz inna sprawa.
Opublikowane: Sierpień 15, 2008, 16:24:57
Dostaniemy zapewne kolejne popsute F16 (brawa dla rządu, który dał się tak wydymać) a wizy jak były tak będą.

z tymi f16 to bez przesady, na to co lataja to prawie w ogole sie nie psuja. pewnie polowa z was nie wie, ze codziennie sa kilkugodzinne loty testowe/treningowe, a raz na dwa tygodnie (jakos tak) leca sobie do iraku na 'mala' wycieczke.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3527 dnia: Sierpnia 15, 2008, 22:43:41 pm »
Zresztą, zawsze jesteśmy po cichu dymani przez USA, Roosvelt w '43 wydał na nas wyrok śmierci, ale o tym to nikt nie chce pamiętać.

Sam kilka stron temu o Roosevelcie wspomniałem. Na szczęście po nim był Reagan.

to prosze nie rycz, ze prad drozeje.

A w imię jakich wartości UE dopier.ala nam normy, których nie sposób spełnić? Jest pewna różnica między tym, a ewentualną podwyżką ceny gazu tylko dlatego, że Prezydent powiedział co myśli o ruskich.

Nie śledziłem wiadomości przez ostatnich kilka dni. Czy my się naprawdę zgodziliśmy na tą tarczę? Ja pitolę...

Szczęśliwie tak.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3528 dnia: Sierpnia 16, 2008, 00:10:46 am »
 
Szczęśliwie tak.
Piekne sa takie wypowiedzi. Tarcza ma chronic Europe i US od ataku panstw bandyckich tzn. Iranu i Korei Pln., moze Palestyny jak Arabowie dorwa atomowke. Twoje "szczesliwie" a takze prezydenta jasno pokazuje ze uwazaja oni ze tarcza zwiekszy bezpieczenstwo kraju. A ze prawdopodobienstwo ataku z ww. krajow jest zerowe wiadomo juz wobec kogo ta tarcza jest wymierzona :-D co stoi dokladnie w sprzecznosci z oswiadczeniami strony amerykanskiej. Wiec zbytnio nie wiem jak to nasze bezpieczenstwo zwieksza.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3529 dnia: Sierpnia 16, 2008, 09:02:57 am »

A w imię jakich wartości UE dopier.ala nam normy, których nie sposób spełnić? Jest pewna różnica między tym, a ewentualną podwyżką ceny gazu tylko dlatego, że Prezydent powiedział co myśli o ruskich.


Tak, jest różnica ale chyba tylko w Twojej głowie. Bez jaj ale jedziesz hipokryzją już od paru stron. Przy tym przeczysz sam sobie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3530 dnia: Sierpnia 16, 2008, 09:45:10 am »
Wg jego retoryki, Rosję należy oceniać na podstawie tego co prezentowała w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, "my to pamiętamy" itd.

Trudno się dziwić, skoro Rosja pokazała takie same metody działania, jak kilkadziesiąt lat temu. Najazd na obce państwo, próba obalenia demokratycznie wybranych władz, grożenie innym krają. Dzisiaj ciężko oceniać Rosję inaczej, niż dziesiątki lat wstecz.

Tarcza ma chronic Europe i US od ataku panstw bandyckich tzn. Iranu i Korei Pln.

Rosja jest takim samym, bandyckim krajem. To oczywiste, że tarcza ma nas bronić przed Rosją. Tylko czy uzasadnione są pretensje Rosjan, skoro to konstrukcja obronna? W żaden sposób nie narusza ich bezpieczeństwa - ma za zadanie zwiększyć jedynie bezpieczeństwo innych.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3531 dnia: Sierpnia 16, 2008, 09:55:39 am »
A w imię jakich wartości UE dopier.ala nam normy, których nie sposób spełnić?

kilka stron wcześniej wspomniałeś o tym, że prąd podrożał 2x, u mnie w Poznaniu podwyżka wyniosła kilkanaście procent. z drugiej strony kilku moich znajomych dostało dofinansowanie z unii na  rozpoczęcie działalności gospodarczej (każdy po ok.13 tyś bezzwrotnej "pożyczki"). nie wiem jak ty, ale ja za prąd płacę nie więcej niż kilkaset złotych raz na dwa miesiące (są to różne kwoty, 200-400 zł). nie wiem czy nadążasz, ale łatwo policzyć że 13 tyś. to w tym prądzie będą płacić kilkanaście lat.
może właśnie o takie wartości chodzi, coś za coś. a może chodzi też o ochronę środowiska, tak po prostu żeby twoje dzieci mogły zobaczyć las nie tylko w książkach :cool:

Opublikowane: Sierpień 16, 2008, 09:51:04
Rosja jest takim samym, bandyckim krajem. To oczywiste, że tarcza ma nas bronić przed Rosją. Tylko czy uzasadnione są pretensje Rosjan, skoro to konstrukcja obronna? W żaden sposób nie narusza ich bezpieczeństwa - ma za zadanie zwiększyć jedynie bezpieczeństwo innych.

prawda, rosja jest bandyckim krajem. powiedz mi tylko w jaki sposób tarcza będzie bronić terytorium polski. wysil się trochę i pokaż mi to bo dla mnie to jest jedynie ratowanie dupy amerykanom. pretensje rosji są jak najbardziej  uzasadnione, nie chodzi o to, że tarcza może do nich "strzelać", tylko o to że podważa równowagę  nuklearną na świecie. teraz wiele państw ma atomówki i nikt ich nie użyje bo boi się kontry. z tarczą sytuacja się zmienia i właśnie o to chodzi rosjanom.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2008, 09:57:47 am wysłana przez s00s »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3532 dnia: Sierpnia 16, 2008, 10:01:19 am »
No popatrz, ja żadnego dofinansowania z UE nie dostałem. Prąd drożeje wszystkim, dofinansowanie dostaje jeden na stu. Idąc dalej, czemu jeszcze nie jeżdżę setkami kilometrów autostrad? Bo wielcy UE pobudowali sobie piękne drogi, a później obwarowały tego typu inwestycje dziesiątkami przepisów, które sprawiają, że robota papierkowa ciągnie się w nieskończoność.

Naiwne jest myślenie, że dzięki Unii naprawdę zyskujemy.

Co do tarczy, nie powiem, żeby ewentualny brak równowagi nuklearnej między Rosją a USA na korzyść Amerykanów specjalnie mnie martwił.

Wg twórców systemu ma on chronić również nas. Nie jestem ekspertem, żeby to podważać.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3533 dnia: Sierpnia 16, 2008, 10:02:24 am »
a złożyłeś wniosek????
bo jak nie to ciężko żebyś dostał.
co do tego, że coś jest za darmo to jasne, że za darmo umarło. tylko nie wiem czy wiesz, ale na razie jesteśmy beneficjentem unii.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/23872,polska_w_czolowce_beneficjentow_budzetu_ue_w_zeszlym_roku_dostalismy_7_8_mld_euro.html

Cytuj
Z budżetu UE za 2007 rok do Polski trafiło 7,8 mld euro, czyli 7,4 proc. wszystkich unijnych wydatków. Po zapłaceniu składki, "na czysto" Polska "zarobiła" ok. 5,1 mld euro, ponad 2 mld euro więcej niż w 2006 roku.

tylko przez  dwa ostanie lata dostaliśmy "za darmo" 8 mld euro. (mniej więcej tyle wynosi nasza dziura budżetowa)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2008, 10:06:14 am wysłana przez s00s »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3534 dnia: Sierpnia 16, 2008, 10:05:52 am »
Sam kilka stron temu o Roosevelcie wspomniałem. Na szczęście po nim był Reagan.
Gdzie tam Roosvelt, a gdzie Reagan. Toż to 40 lat różnicy, a po drugie Reagan był rasistowskim dupkiem i nie wiem czym się tu jarać. Anty-sowiecką polityką? Też mi jazda, biorąc pod uwagę, że w latach '80 trudno było nie być nastawionym anty-sowiecko... :???:

Cytuj
Rosja jest takim samym, bandyckim krajem. To oczywiste, że tarcza ma nas bronić przed Rosją. Tylko czy uzasadnione są pretensje Rosjan, skoro to konstrukcja obronna? W żaden sposób nie narusza ich bezpieczeństwa - ma za zadanie zwiększyć jedynie bezpieczeństwo innych.
Nie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa kraju in genere, tylko przy hipotetycznym zagrożeniu ze strony Rosji. Trafnie ujęte to 'innych', bo nas w tej bezpiecznej grupie nie widzę.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3535 dnia: Sierpnia 16, 2008, 10:05:57 am »
No popatrz, ja żadnego dofinansowania z UE nie dostałem. Prąd drożeje wszystkim, dofinansowanie dostaje jeden na stu.

Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura. Niech się wypowie LoNdEk z którym pracowałem ponad rok w administracji (Urząd Gminy). Pieniądze z Unii dla rolników jak i dla Gminy szły ogromne. Moja miejscowość zmieniła się nie do poznania na plus. Nowe chodniki w gminie, wszystkie nowe asfalty na drogach, kanalizacja w całej gminie, boiska i obiekty sportowe w tym place rekreacyjne. Kasa ciągle płynie i powstają nowe inwestycje. Ja sam zajmowałem się organizacją turniejów sportowych, których była cała masa za pieniądze z Unii. Dzieciaki podostawali nagrody o wysokiej wartości. Pomijam już różne konkursy plastyczne, fotograficzne itp. finansowane pieniędzmi z UE.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3536 dnia: Sierpnia 16, 2008, 10:10:21 am »
Wg twórców systemu ma on chronić również nas. Nie jestem ekspertem, żeby to podważać.

wypowiedz  eksperta specjalnie dla ciebie

http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34202,3879812.html

Cytuj
"Zwłaszcza Czechy muszą się z tym liczyć, bo przeciwnik stara się zniszczyć radar w pierwszej kolejności"

domniemam, że podobnie jest z polską.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3537 dnia: Sierpnia 16, 2008, 10:13:54 am »
Cytuj
"Zwłaszcza Czechy muszą się z tym liczyć, bo przeciwnik stara się zniszczyć radar w pierwszej kolejności"

domniemam, że podobnie jest z polską.

http://www.wprost.pl/ar/136401/Tarcza-bedzie-pierwszym-celem-do-zniszczenia/

Słusznie, niestety, domniemasz. Tak tylko dodam od siebie, ten sam news na onecie, gazecie.pl i jeszcze jakimś serwisie można znaleźć, gdyby ktoś miał wątpliwości. Wcześniej na ten temat wypowiadał się deputowany teraz zastępca szefa sztabu generalnego...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3538 dnia: Sierpnia 16, 2008, 11:08:15 am »
Cytuj
"Na Zachodzie panuje psychiczne przyzwolenie dla rosyjskich działań"

Jeżeli ja prowadzę na forum Unii jakąś akcję, jeżeli się narażam różnym ludziom, to właśnie po to, żeby skończyć z sytuacją, w której najważniejsze decyzje podejmują Francuzi i Niemcy - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezydent Lech Kaczyński.
Prezydent przyznał w rozmowie, że "podczas wiecu w Tbilisi czuł się jak w najlepszym okresie mojego życia, czyli w latach 80." Zdradził też, że "bardzo by chciał, aby powstał blok państw Europy Środkowo-Wschodniej. - Ta współpraca jest wzmacniana już od dłuższego czasu. Jeżeli w imię partykularnych interesów nie będzie mi się rzucać kłód pod nogi, to taki blok powstanie - powiedział prezydent.

Lech Kaczyński jest niezadowolony z reakcji UE na konflikt w Gruzji. - Po raz kolejny się okazało, że tak naprawdę decyzje w tej organizacji zapadają pomiędzy Berlinem a Paryżem. Sarkozy ustalił stanowisko z kanclerz Angelą Merkel, której głos okazał się decydujący. Mówienie, że Unia ma mieć wspólną politykę wobec Rosji, jest śmieszne. Bo niby jaka to ma być polityka? Uległa? - pyta prezydent. - Na Zachodzie panuje, niestety, pewne psychiczne przyzwolenie dla rosyjskich działań. Cokolwiek by zrobili – zawsze można to jakoś usprawiedliwić. Otóż ja nie przyjmuję takiego uzasadnienia. Nie tylko ze względów moralnych. Także ze względu na interes kraju, którego jestem prezydentem, ale także w interesie Unii Europejskiej i światowego pokoju - powiedział Lech Kaczyński.

Pytany, czy nie obawiał się, że za przemówienie w Tbilisi spotka go krytyka, odpowiedział: Nawet gdybym powiedział, że niebo jest niebieskie, spotkałaby mnie krytyka. Są różne standardy dla różnych polityków. Jedno ostrzejsze słowo ze strony opozycji wywołuje w mediach powszechne oburzenie, a haniebne wystąpienia ze strony różnych panów uznawane są za coś normalnego. A Rosja powinna się przyzwyczajać, że o jej działaniach powoli zaczyna się mówić realnym językiem i nikt poza Polakami nie może tego procesu zacząć.

- Trzeba jasno powiedzieć Rosjanom, że imperialne czasy się skończyły, że jeśli Rosja nie chce się znaleźć w międzynarodowej izolacji, to musi z takiej polityki zrezygnować. I koniec. Czy nie widzę dla Rosji miejsca na świecie? Widzę. Rosja była, jest i będzie bardzo ważna. Tylko że nie jako imperium, które teraz próbuje odtwarzać - uważa polski prezydent w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

I jak faceta nie lubić?

Bardzo podoba mi się pomysł utworzenia bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej. To w takich krajach - bliskich nam, ale nie tylko geograficznie, powinniśmy upatrywać prawdziwych sojuszników.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3539 dnia: Sierpnia 16, 2008, 11:38:41 am »
ładny cytat. pomysł z zacieśnianiem współpracy w regionie może się podobać. to fakt. co do jednego głosu unii wobec rosji też niezłe przemyślenia, ale według mnie to kompletną bzdurą jest mówienie, że rosja nie jest imperium. czy tego chcemy jesteśmy teraz bardzo zależni od rosji, oni o tym doskonale wiedzą i z tego korzystają. teraz to oni sa sprite i, niestety, kaczynski tego nie rozumie.

w ogóle  iras co z tą tarczą??????????

btw. tak dla rozładowania  napięcia
http://www.pic-upload.de/14.08.08/m8qelu.jpg
 :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3540 dnia: Sierpnia 16, 2008, 11:50:24 am »
A co ma być? Ja powiedziałem swoje, Wy swoje i chyba nie ma sensu dalej się przekrzykiwać. Ja mam inne wyobrażenie funkcjonowania tarczy i jej wpływu na nasze bezpieczeństwo, Wy inne. Czas zweryfikuje, kto miał rację.

Piwko za tarczę obaliłem.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3541 dnia: Sierpnia 16, 2008, 12:14:57 pm »
no to ja ci powiem, że jeżeli uważasz, że tarcza będzie nas bronic to jesteś mega naiwny.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3542 dnia: Sierpnia 16, 2008, 12:31:53 pm »
http://wyborcza.pl/1,75248,5595007,Koniec_zludzen_o_Rosji.html

Może i wiara że tarcza zwiększa nasze bezpieczeństwo jest naiwna. Nie wiem, zobaczymy z czasem po prostu.

Imho na pewno najbardziej naiwna to jest wiara że jak będziemy siedzieć cicho to wujaszek Putin nas poklepie po ramieniu i łaskawie zgodzi sie na dobre stosunki Polski z Rosją. Do niedawna w zachodniej Europie rządzili nawiniacy co wierzyli że z rządami autorytarnymi w Rosji można sie dogadać po dobroci a i gaz będzie tańszy. Teraz coraz bardziej Europe się przekonuje że z krajami rozbójniczymi można się dogadywać tylko jesli samemu ma się realną siłę. 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2008, 12:33:55 pm wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3543 dnia: Sierpnia 16, 2008, 12:50:53 pm »
Co do tarczy- naturalnie, naszego terytorium nie obroni. Dodatkowo, pierwsze cele do ataku, choć Czechy mają tu jeszcze gorzej (ten radar naprowadza nasze rakiety- więc by się ich pozbyć, łatwiej jest zaatakowac jeden obiekt u naszych sąsiadów, choć marne to pocieszenie). Plus odłamki jeśli w coś walną, to my za to odpowiadamy, bo rakieta została wystrzelona z naszego terytorium.

No ale klamka zapadła. Pocieszeniem może być, że bodajże obiekty budowane w Polsce będą wciąż częścią defensywy USA, więc ewentualny atak na nie, to także atak na amerykę. To może odstraszać.


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3544 dnia: Sierpnia 16, 2008, 13:50:49 pm »

No ale klamka zapadła. Pocieszeniem może być, że bodajże obiekty budowane w Polsce będą wciąż częścią defensywy USA, więc ewentualny atak na nie, to także atak na amerykę. To może odstraszać.


Jaaasssneee. Ameryka już pokazała jak jest przygotowana do obrony swoich terytoriów. Jeśli uprowadzony samolot trafia prosto w Pentagon (centrala dowodzenia wszelakimi operacjami wojskowymi) to ja podziękuję za takich nieudolnych sojuszników.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3545 dnia: Sierpnia 16, 2008, 14:05:53 pm »

No ale klamka zapadła. Pocieszeniem może być, że bodajże obiekty budowane w Polsce będą wciąż częścią defensywy USA, więc ewentualny atak na nie, to także atak na amerykę. To może odstraszać.


Jaaasssneee. Ameryka już pokazała jak jest przygotowana do obrony swoich terytoriów. Jeśli uprowadzony samolot trafia prosto w Pentagon (centrala dowodzenia wszelakimi operacjami wojskowymi) to ja podziękuję za takich nieudolnych sojuszników.
Od tamtej pory w Ameryce wiele się zmieniło, ba, nic nie jest takie same.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3546 dnia: Sierpnia 16, 2008, 14:09:43 pm »
MarcePanek przechodzi samego siebie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3547 dnia: Sierpnia 16, 2008, 14:12:18 pm »
Jeszcze niedawno MarcePan wszystkich próbował przekonać że Amerykanie sami zorganizowali zamach na Pentagon...  :lol:

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2008, 14:15:34 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3548 dnia: Sierpnia 16, 2008, 14:26:58 pm »
Jeszcze niedawno MarcePan wszystkich próbował przekonać że Amerykanie sami zorganizowali zamach na Pentagon...  :lol:

Fakt, a to podobno ja przeczę sam sobie.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3549 dnia: Sierpnia 16, 2008, 14:48:35 pm »
Iras- a więc jeśli podoba ci się umowa o tarczę, to nareszcie możesz pochwalić za coś rząd.
No i skarcić prezydenta, bo ten był gotowy wziąść 1/3 tego co wywalczył Sikorowski.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3550 dnia: Sierpnia 16, 2008, 15:01:14 pm »
W mojej opinii porozumienie powinno być dawno podpisane - większość była przygotowana za rządu PiS, a PO mało tego nie spieprzyło walcząc o jedną bateryjkę patriotów. Ale ok, niech im będzie - grunt, że w końcu podpisali.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3551 dnia: Sierpnia 16, 2008, 15:05:37 pm »
Zawsze ten miliard zł do przodu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3552 dnia: Sierpnia 16, 2008, 16:08:09 pm »
Zawsze ten miliard zł do przodu.

Można i tak.

Wracając do tematu Gruzji, ruskie są niesamowite. Mięli się wycofać kilka dni temu, ale się rozmyślili. Wczoraj Saakaszwili z Miedwiediewem znów podpisali porozumienie. Czy ruskie wyjadą z Gruzji? Ależ skąd! Dzisiaj chcą dodatkowych gwarancji bezpieczeństwa  :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3553 dnia: Sierpnia 16, 2008, 16:18:58 pm »
Imho na pewno najbardziej naiwna to jest wiara że jak będziemy siedzieć cicho to wujaszek Putin nas poklepie po ramieniu i łaskawie zgodzi sie na dobre stosunki Polski z Rosją. Do niedawna w zachodniej Europie rządzili nawiniacy co wierzyli że z rządami autorytarnymi w Rosji można sie dogadać po dobroci a i gaz będzie tańszy. Teraz coraz bardziej Europe się przekonuje że z krajami rozbójniczymi można się dogadywać tylko jesli samemu ma się realną siłę. 

nie klepac po ramieniu, ale sie po prostu na nich wypiac. zorganizowac sobie alternatywne zrodlo dostaw gazu i miec w ich w dupie. taki neutral.

@_music
ta bateria patriotow jest calkowicie amerykanska, to jest wlasnie problem. nie rozumiem jak mozna zgodzic sie na tercze nie dostajac nic w zamian (same deklaracje, bez konkretow). ogolnie rzecz biorac tarcza ok, ale cos za cos. jakby wyposazyli nas w rakiety patriot to spoko, za odpowiednia ich liczbe mozna sie zgodzic.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3554 dnia: Sierpnia 16, 2008, 17:25:35 pm »
Jeszcze niedawno MarcePan wszystkich próbował przekonać że Amerykanie sami zorganizowali zamach na Pentagon...  :lol:

Podałem to jako przykład, który ośmiesza Amerykę. Ich oficjalna wersja jest taka że to samolot uderzył w Pentagon co tylko ich kompromituje. Rosja zmiotła by USA z powierzchni ziemi gdyby tylko chcieli i Ameryka to wie, dlatego też podpisuje sojusze i wszelakie pakty z kim tylko może by bronić swój tyłek.

PS. Tak jak przypuszczałem, co mniej rozgarnięci nie rozumieją czemu miał służyć przykład z Pentagonem. To nie temat "Teorie spiskowe" to też trzymam się oficjalnej wersji USA. Sorry panowie ale no bonus i proponuję nieco bardziej wytężyć komórki Leenk. Iras a Ty pisząc o wartościach niematerialnych pogrzebałeś sam siebie gdyż parę stron wcześniej płakałeś o większe rachunki za prąd i kłamałeś w sprawie dofinansowań z UE.
Opublikowane: Sierpień 16, 2008, 17:21:28
W mojej opinii porozumienie powinno być dawno podpisane - większość była przygotowana za rządu PiS, a PO mało tego nie spieprzyło walcząc o jedną bateryjkę patriotów. Ale ok, niech im będzie - grunt, że w końcu podpisali.

Niżej już się chyba upaść nie da. Czyli tak, brak dróg to wina PO ale już tarcza antyrakietowa to nie ich zasługa, tylko PiS'u. Po prostu ręce opadają jak czytam wypociny tego człowieka i nie dowierzam własnym oczom jak Iras jest banalnie sterowany przez propagandę PiS'u.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2008, 17:27:46 pm wysłana przez MarcePan »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3555 dnia: Sierpnia 16, 2008, 18:06:46 pm »
MarcePanek proponuje nieco bardziej wytężyć komórki - PRZELOL  :lol:

Jeśli dla ciebie wysokie kosztu prądu - bo UE szaleje z normami i wysokie koszty gazu - bo Prezydent mówi światu prawdę prosto w oczy, to to samo, to ty masz wybitny problem z deficytem szarych komórek. Nie wiem, czy tego nie widzisz, ale pogrążasz się nieustannie sam.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2008, 18:10:48 pm wysłana przez Iras »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3556 dnia: Sierpnia 16, 2008, 19:31:59 pm »
Jaaaa, Ty naprawdę masz poważne braki w logicznym myśleniu. Podwyżka to podwyżka i jak ktoś płacze że prąd za drogi to tak samo powinien płakać że gaz podrożeje. No chyba że jest zaślepionym wyznawcą PiS'u i nikt mu nie wmówi że "białe jest białe a czarne jest czarne".

Nie wiem, czy tego nie widzisz, ale pogrążasz się nieustannie sam.

Przypominam Ci że PiS ma cholernie małe poparcie i naród odsunął tych nieudaczników od władzy, więc kto tu się pogrąża forsując ich denną politykę to widać jak na dłoni.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2008, 19:33:36 pm wysłana przez MarcePan »

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3557 dnia: Sierpnia 16, 2008, 20:25:42 pm »
Nie moge sie z tobą zgodzić marcepan ,bo to właśnie za czasów PIS-u było największy rozwój gospodarczy, jako jedyni zwalczali korupcje, nawet wśród swoich ludzi jak zachodziła taka potrzeba. PO teraz mści sie na Ziobrze i oskarżają go o bzdury bez podstaw...
To co robi PO a raczej czego nie robi woła o pomstę do nieba. Brak ustaw, państwo dla bogatych nie dla biednych.... Oczywiście są kwestie w których poradzili sobie bardzo dobrze jak np tarcza antyrakietowa. Dla mnie PO i PIS powinni rządzić razem wtedy by coś więcej zdziałali.
PS a jeśli chodzi o rosje to nienawidzę pad***ów, ich imperjalistyczna polityka wygląda jak za czasów 2 wojny światowej. Dlamnie jest to naród  upadły

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3558 dnia: Sierpnia 16, 2008, 20:28:47 pm »
Nie moge sie z tobą zgodzić marcepan ,bo to właśnie za czasów PIS-u było największy rozwój gospodarczy, jako jedyni zwalczali korupcje, nawet wśród swoich ludzi jak zachodziła taka potrzeba. PO teraz mści sie na Ziobrze i oskarżają go o bzdury bez podstaw...
To co robi PO a raczej czego nie robi woła o pomstę do nieba. Brak ustaw, państwo dla bogatych nie dla biednych.... Oczywiście są kwestie w których poradzili sobie bardzo dobrze jak np tarcza antyrakietowa. Dla mnie PO i PIS powinni rządzić razem wtedy by coś więcej zdziałali.
PS a jeśli chodzi o rosje to nienawidzę pad***ów, ich imperjalistyczna polityka wygląda jak za czasów 2 wojny światowej. Dlamnie jest to naród  upadły
Ad1. Kazdy po krotkim kursie ekonomii powie ci ze polityka makroekonomiczna nigdy nie przynosi efektow odrazu. Potrzeba czasu aby gospodarka zareagowala. Tzn. ze rozwoj za czasow PiSu wcale nie jest ich zasluga, tylko SLD ktory w ostatnim roku rzadow uchwalilo kilka niezlych ustaw.
Ad2.Panstwo powinno byc dla tych ktorzy najlepiej zrobia uzytek z pieniedzy. Sorry ale nie wszyscy bogaci to zlodzieje. Natomiast cala masa biednych siedzi na dupie i nic nie robi tylko oczekuje ze panstwo im pomoze.
Ad3. Co do Rosji - zazdroscisz? Ja sie przyznam ze troche. Moglbym tam mieszkac bo demokracje mam gdzies. Dochody z surowcow rosna, poziom zycia sie poprawia, jesli nie angazujesz sie w polityke to zostawiaja w spokoju. A butikow jest wiecej niz w Paryzu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2008, 20:30:39 pm wysłana przez Castor Krieg »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3559 dnia: Sierpnia 16, 2008, 20:31:53 pm »
@Castor: Nawet nie pisz, że cokolwiek może być zasługą SLD, bo ktoś się jeszcze dowie o vacatio legis i dopiero będzie smutno jak wyjdzie, że połowa ustaw PiSu przeleżakowała z czasów SLD.