Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658179 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3560 dnia: Sierpnia 16, 2008, 20:33:10 pm »
Powiedz mi co takiego uchwaliło PO które by pomogło znacząco gospodarce???
O co ci chodziło z tą Rosją?? czego niby mam zazdrościć??? Ze to idiotyczny kraj z aspiracjami kraju imperjalnego??
I proszę nie pisz mi o SLD bo to największe złodzieje. Słyszałeś o ich powiązaniach z mafią paliwową i gazową w Rosji??!!
Sprzedawali Polskę tyle Ci powiem, razem z tym Kwaśnieskim padalcem
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2008, 20:35:05 pm wysłana przez PS3IDTomasz19 »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3561 dnia: Sierpnia 16, 2008, 20:37:50 pm »
Powiedz mi co takiego uchwaliło PO które by pomogło znacząco gospodarce???
O co ci chodziło z tą Rosją?? czego niby mam zazdrościć??? Ze to idiotyczny kraj z aspiracjami kraju imperjalnego??
ImperIalistyczny. USA nie ma takich aspiracji? To jest dopiero kraj o zapędach imperialistycznych, tradycyjnie od przeszło 300 lat wyrabiają w tej kwestii normę.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3562 dnia: Sierpnia 16, 2008, 20:38:29 pm »
Każda partia która uznaje się za "wybraną przez naród" który "odrzucił nieudaczników" ma wszelkie szanse na błyskawiczną utratę władzy. PiS nie jest z mojej bajki m.in. dlatego że uwierzył swego czasu że ma jakieś szczególne prawo do władzy i moralną wyższość - efekt jest znany. Mam nadzieję że w PO nie zaczną myśleć tak jak MarcePan - jego teksty (np. te o zmieceniu przez Rosję) są często po prostu osłabiające...  :???: 

Kompletnie nie rozumiem tekstów porównujące politykę USA czy innych krajów zachodnich do autorytarnego systemu jaki panuje obecnie w Rosji. Pojedzcie sobie do Rosji, pożyjcie w niej trochę to może zaczniecie dostrzegać realne różnice miedzy tymi krajami w kwestii wolności, gospodarki itd. Dopóki nie mieszasz się w politykę opanowaną przez zwykłych bandytów i służby specjalne jest OK? Genialne myślenie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2008, 20:49:21 pm wysłana przez Leenk »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3563 dnia: Sierpnia 16, 2008, 20:38:41 pm »
Cytuj
Sprzedawali Polskę tyle Ci powiem, razem z tym Kwaśnieskim padalcem
Ach, dobrze, że mojego miasta nie sprzedali, bo mógłbym mieć na imię Misza albo Hans! Mam nadzieję, że Kwaśniewski będzie miał mauzoleum jak Lenin, żeby pielgrzymki Polaków mogły oddać hołd wielkiemu wodzowi narodu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2008, 20:40:17 pm wysłana przez tarniak »

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3564 dnia: Sierpnia 16, 2008, 20:46:29 pm »
Moze ci opowiem trochę Historii bo widzę ze niedouczony jesteś. Jak byś nie wiedział za czasów Kwaśniaka były podpisywane kontrakty z Rosjanami na dostawę gazu, niby nic nadzwyczajnego tylko wiesz co sie okazało po tylu latach ze w tamtym okresie były też propozycje od Norwegii i to nawet za dużo niższe pieniądze ,a co za tym idzie kontrakt z Norwegią wydawał sie być znacznie atrakcyjniejszy od tego z Ruskami. I jak myślisz co nasz prezydent i premier Miler wybrali??? Oczywiście ze ofertę rosyjską. O tym był kiedyś cały program o ich machlojach ale nie chce mi sie pisać wszystkiego. Jeśli dla Ciebie czasy SLD były dobrymi to gratuluje rozumu.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3565 dnia: Sierpnia 16, 2008, 21:25:28 pm »
Moze ci opowiem trochę Historii bo widzę ze niedouczony jesteś. Jak byś nie wiedział za czasów Kwaśniaka były podpisywane kontrakty z Rosjanami na dostawę gazu, niby nic nadzwyczajnego tylko wiesz co sie okazało po tylu latach ze w tamtym okresie były też propozycje od Norwegii i to nawet za dużo niższe pieniądze ,a co za tym idzie kontrakt z Norwegią wydawał sie być znacznie atrakcyjniejszy od tego z Ruskami. I jak myślisz co nasz prezydent i premier Miler wybrali??? Oczywiście ze ofertę rosyjską. O tym był kiedyś cały program o ich machlojach ale nie chce mi sie pisać wszystkiego. Jeśli dla Ciebie czasy SLD były dobrymi to gratuluje rozumu.

Ta Norwegia to od premiera Buzka i AWS, z ktorego potem cala masa przebiegla do PiSu? :-D No faktycznie, parli na podpisanie umowy z Norwegami, wlasnie widac jak bylo. A za koalicjanta mieli chyba najwiekszych liberalow (UW). To mi tutaj juz nie pisz jaki to PiS jest bo calej grupie poslow jak byli w AWS to nie przeszkadzalo ze gaz mamy z Rosji.

O ile pamietam to Kwach byl w 1995-2005. Czy przypadkiem 1997-2001 to nie bylo AWS? :grin:To o czym my tutaj rozmawiamy? Zapytaj troche poslow z PiSu co wtedy robili.  8)

@Leenk - dopoki uchwalane sa pro-rynkowe ustawy mam gdzies kto opanowal gospodarke. Nawet jestem gotow oligarchom troche odpalic, byleby bylo prorynkowo.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3566 dnia: Sierpnia 16, 2008, 21:28:55 pm »
Większej bzdury nie czytałem, co mają posłowie PISu do decyzji Milera i spółki??!!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3567 dnia: Sierpnia 16, 2008, 21:30:59 pm »
Większej bzdury nie czytałem, co mają posłowie PISu do decyzji Milera i spółki??!!

Jakiego Milera? Projekt dostaw gazu z Norwegii realizowany byl przez rzad Jerzego Buzka za czasow koalicji AWS-UW. W AWS w tym czasie znajdowalo sie wielu poslow dzisiejszego PiSu. Chcesz kogos winic to win ich.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3568 dnia: Sierpnia 16, 2008, 21:33:27 pm »
Co ty bredzisz?? Chyba pamiętam co oglądałem pan Miler podpisywał wszystkie kontrakty!! SLD to złodzieje.
Podaj jakieś nazwiska z PISu jak niby tak sprzedawali Polskę. Ty lepiej zastanów sie co piszesz bo normalnie trafia mnie na tak bezmyślne teksty.
O ile dobrze pamiętam kontrakty były podpisywane gdzieś tak w 1990 a nie 1997!!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2008, 21:36:21 pm wysłana przez PS3IDTomasz19 »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3569 dnia: Sierpnia 16, 2008, 21:36:40 pm »
Może Ci opowiem trochę o poczuciu humoru, bo widzę niedouczony jesteś.

W każdym razie, jeśli już bawimy się w licytacje, kto więcej spieprzył, mam nadzieję, że mimo braku umiejętności poprawnego zapisu pojedynczego zdania w naszym języku, trafi do Ciebie kilka zawartych poniżej linków. Szczerze mówiąc, nie mam zamiaru usprawiedliwiać SLD, bo doskonale wszyscy wiedzą co się działo, kto był umoczony. Ludzie również to wiedzą, bo nawet żelazny elektorat łódzki Pana Millera, nie pomógł mu w ostatnich wyoborach.

Na początek, zakładam, że wiesz doskonale o umorzeniu przez PiS długu należącego do PC. To na tyle głośna sprawa, że nie będę silił się linkiem.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4944685.html - o szkoleniu agentów kontrwywiadu (głośna sprawa - w 14 dni od zera do agenta)
http://wiadomosci.onet.pl/1697380,11,item.html - jeden z newsów ws. Pana Ziobry
http://wyborcza.pl/1,76842,4955873.html - forsowanie zniżek paliwowych
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9717498&rfbawp=1204564401.906&ticaid=16705 - oskarżenie o wyłudzenie ponad 100 tys. przez b. posła PiS
http://finanse.wp.pl/wid,10207981,wiadomosc.html - 5mln zł straty na drewnie dla RAKOMu?
http://wyborcza.pl/1,76842,5287843,Skarbowka_bada_Fundacje_Prasowa.html
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5295688,Pocztowa_kasa_PiS.html
http://www.dziennik.pl/polityka/article190444/100_milionow_na_tajny_fundusz_PiS_.html - sprawa Lipca, jeden z newsów
http://wyborcza.pl/1,76842,5209128,Jak_przyjaciele_prezydenta_Kaczynskiego_zarobili_w.html
http://wiadomosci.onet.pl/1757897,11,item.html - Macierewiczowskie odprawy
http://www.pardon.pl/artykul/3306/minister_wydzwonil_80_tysiecy_zlotych - mały śmieszek na koniec

Kilka minut zajęło mi znalezienie tych linków (pamiętałem sprawę, znalazłem do tego linki), można szukać dalej, tylko po co. Posługujesz się retoryką, która nie daje możliwości odpowiedzi czy jakiejkolwiek dysputy. Wiesz, każdy może napisać: "Kaczyński/Tusk/Kwaśniewski to chu*" i czuć się z tym doskonale. Mam nadzieję, że Twoja samoocena jest w takich sytuacjach windowana. Wiem, że nie będziesz przeglądał tych linków, mam nadzieję, że ilość Cię przerazi i dasz sobie spokój.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2008, 21:41:36 pm wysłana przez tarniak »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3570 dnia: Sierpnia 16, 2008, 21:45:53 pm »
Wszystko mogę zaakceptować, ale pisać, że Rosja jest fajna i ch.j z tym, że rządzą nią bandyci - bo tak mniej więcej można interpretować wypowiedzi Castora?  :shock:

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3571 dnia: Sierpnia 16, 2008, 21:53:16 pm »
Masz pecha bo większość tych linków przeczytałem i większość z tych bzdur juz dawno została wyjaśniona lub zdementowania.
Nie twierdze ze posłowie PISu zawsze dobrze postępowali ale na pewno byli bardziej rzetelni i uczciwi od PO.
Ja nie będę podawał linków do szmatławców bo wystarczy oglądać wiadomości i widać ze PO to nieudacznicy.

Przypomnę moze ze pierwszy raz w Historii posłowie przerwali posiedzenie sejmu ponieważ nie mieli nad czym pracować bo posłom PO zabrakło ustaw. Mógłbym tu wymieniać bez końca to co wyprawia PO ale co po?? Oglądałeś posiedzenia komisji śledczych?? Jeśli nie to żałuj. Bo te sprawy dotyczyły rzekomych przekrętów PISu i co sie okazało po zakończeniu prac??? Ze nic nie potwierdziło sie z oskarżeń
wobec posłów PISu, mało tego ostatnio przyznał sie jeden z prokuratorów ze był namawiany przez PO zeby zeznał na niekorzyść posła PISu czyli przeciwko Zbigniewowi Ziobrze. Było o tym bardzo głośno.
Opublikowane: Sierpień 16, 2008, 21:51:17
I zeby nie było ,dla mnie PO jak i PIS nie są idealni i myślę ze razem zdziałali by dużo więcej. A jeśli ktoś pisze ze Rosja jest fajna itp jest dla mnie czubkiem.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3572 dnia: Sierpnia 16, 2008, 21:58:55 pm »
Cytuj
Masz pecha bo większość tych linków przeczytałem i większość z tych bzdur juz dawno została wyjaśniona lub zdementowania
.
Które dokładnie? Może sprawy związane z Macierewiczem? Dług PC? Chyba jednak nie czytałeś.

Cytuj
Było o tym bardzo głośno.
Na pewno nie głośniej niż o ujawnianu szczegółów śledztwa przez Ziobrę, niszczenia dowodów/laptopów i takich tam pierdółek.

Cytuj
Przypomnę moze ze pierwszy raz w Historii posłowie przerwali posiedzenie sejmu ponieważ nie mieli nad czym pracować bo posłom PO zabrakło ustaw
Przypomnę może, że wyszli ostatnio nawet kilka razy, "na znak protestu"...

I jak chcesz mnie tu atakować nieudolnością PO, to zmień sobie dyskutanta, bo ja na nich nie głosowałem i grzeje mnie co tam ktoś o nich mówi/pisze. :lol:

Gadanina jednak o tym, że Rosja jest krajem o zapędach imperialistycznych, jest jak wykrzykiwanie na ulicy, że mamy dostęp do Bałtyku. Fajnie, ale każdy o tym wie. Tylko które kraje nie mają takich zapędów? Malta, San Marino, Timor Wschodni? Każdy większy kraj chciałby być imperium, Rosja i USA mają ku temu możliwości i sukcesywnie się w tym kierunku rozwijają. Rosja od wielu wieków, USA od 300 lat. To właśnie Stany projektują na inne kraje swoją imperialistyczną wizję, wszystkie marki - ikony imperializmu - USA. Są dwie strony medalu i jak ktoś to neguje, to neguje Zimną Wojnę i red scare...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2008, 22:05:11 pm wysłana przez tarniak »

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3573 dnia: Sierpnia 16, 2008, 22:02:57 pm »
No ja też oglądałem jak wychodzili z sali i moze mi powiesz ze nie słusznie??? :lol: To co wyprawiało PO przypominało napaść Rosji na Gruzję.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3574 dnia: Sierpnia 16, 2008, 22:05:23 pm »
No ja też oglądałem jak wychodzili z sali i moze mi powiesz ze nie słusznie??? :lol: To co wyprawiało PO przypominało napaść Rosji na Gruzję.
Ach to biedne PiS - obroncy polskiej demokracji. :-D Co do ustaw - a nad czym maja pracowac jak Pan Prezydent zapowiedzial ze kazda bedzie wetowal, poniewaz jego braciszek nie rzadzi? 8-)

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3575 dnia: Sierpnia 16, 2008, 22:09:18 pm »
No ja też oglądałem jak wychodzili z sali i moze mi powiesz ze nie słusznie??? :lol: To co wyprawiało PO przypominało napaść Rosji na Gruzję.

Jak dla mnie super, że wyszli. Przynajmniej pod ich nieobecność, zniesiono obowiązek noszenia tych popierdzielonych mundurków. Jestem za zwiększeniem protestów w takiej formie. Naprawdę.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3576 dnia: Sierpnia 16, 2008, 22:48:35 pm »
Haha :lol: Tarniak kłóci się z Tomaszem  :lol: :lol: :lol:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3577 dnia: Sierpnia 16, 2008, 23:20:07 pm »
To ja już wolę ten pseudoimperializm made in USA taki "modny" wśród buntującej się młodzieży na bogatym bezpiecznym Zachodzie niż ten autentyczny imperializm w wydaniu rosyjskim.. :???:

Opieranie się na sondażach dot. tarczy jest ryzykowne bo te opinie zmieniają się jak widać b. łatwo.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,5596747,Polacy_za_tarcza___sondaz.html


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3578 dnia: Sierpnia 16, 2008, 23:22:21 pm »
Ciężko się dziwić, że Polacy chcą tarczy, skoro chciał jej PiS, a PO poparło.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3579 dnia: Sierpnia 17, 2008, 10:27:29 am »
Haha :lol: Tarniak kłóci się z Tomaszem  :lol: :lol: :lol:

Nie napisałbym że się kłóci. Tarniak przytłoczył Tomasza ogromem faktów podpierając swoje wypowiedzi artykułami na co Tomasz odpowiedział tylko "to bzdury". Tomasz się kłóci a Tarniak na spokoju miażdży go argumentami.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3580 dnia: Sierpnia 17, 2008, 10:33:45 am »
O ile dobrze pamiętam kontrakty były podpisywane gdzieś tak w 1990 a nie 1997!!

kontrakty byly podpisywane w latach 2001-2003 szerloku.
jakbys nie wiedzal to zlodzieje pokroju millera forsowali gaz z rosji a belka dalej chcial ten surowiec sciagac z norwegii.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33207,2345838.html

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3581 dnia: Sierpnia 17, 2008, 11:55:38 am »
Cytuj
"Nie można do bandytów mówić językiem salonu"

- Przemówienie Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi było znakomite. Powiedział to, co trzeba było powiedzieć. Nie można z bandytami rozmawiać językiem salonu. W poważnej prasie rosyjskiej pobrzmiewają głosy, że najbardziej racjonalnym rozwiązaniem byłby rozbiór Polski przez Niemcy i Rosję - mówi w wywiadzie dla "Newsweeka" profesor Paweł Wieczorkiewicz, sowietolog.
Wieczorkiewicz w bardzo ostrych słowach podsumowuje ostatnie wydarzenia w Gruzji. Jego zdaniem całkiem uprawnione jest porównanie Władimira Putina do Adolfa Hitlera. - Ten system jest dzieckiem KGB, czyli organizacji równie zbrodniczej jak gestapo. To system ludobójczy. Wystarczy przypomnieć, co się działo w Czeczenii. Zamachy w teatrze na Dubrowce, czy w Budionnowsku były przygotowane przez rosyjskie służby. Wiemy to dzięki Litwinience. Nie mamy powodu, by mu nie wierzyć. W końcu za ujawnienie tej wiedzy przypłacił życiem. Nawet Trzecia Rzesza nie posuwała się do masowego zabijania własnych obywateli dla celów politycznych - uważa Wieczorkiewicz.

- Zwierzęta w cyrku można tresować, dopóki nie skosztują ludzkiego mięsa. Z Rosją jest podobnie. Skosztowała w Gruzji krwi i łatwego, szybkiego zwycięstwa. To oznacza, że ani w Warszawie, ani w Budapeszcie, ani nawet w Berlinie nikt nie powinien spać spokojnie - mówi Wieczorkiewicz. - O mały włos za wiedzą Niemiec, Włoch i w pewnej mierze Francji, Putin nie zająłby całej Gruzji. Zadecydowała postawa Stanów Zjednoczonych, a także Polski.

Jak w takim razie należy się wobec Rosji zachowywać? - Wbrew baranim głosom niektórych naszych polityków nie powinniśmy się trzymać wyłącznie Unii, bo nie jest ona w stanie podjąć żadnej politycznej decyzji - odpowiada Wieczorkiewicz. - Działalność Sarkozy'ego była samowolna. Widać gołym okiem, że został zawarty tajny pakt rosyjsko-niemiecki. Prorosyjska wypowiedź wiceministra spraw zagranicznych Niemiec była tego dowodem.

- Mamy dwa wyjścia. Albo się będziemy przeciwstawiać rosyjskiej dominacji w szeroko rozumianym naszym rejonie geograficznym, albo skończymy jak Białoruś - podsumowuje Paweł Wieczorkiewicz.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3582 dnia: Sierpnia 17, 2008, 12:18:16 pm »
Gaz w 2001r??? buahah nie no śmiecha na sali wy na prawdę macie nikłe pojęcie
Straszne mi dowody dał Marcepan rzeczywiście normalnie leże i śmieje.
Opublikowane: Sierpień 17, 2008, 12:02:35
Nie pamiętam, ale ktoś tam z was  narzekał na Amerykę, tylko przypomnę ze to oni uratowali Europe od okupacji Niemiec

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3583 dnia: Sierpnia 17, 2008, 12:19:12 pm »
Gaz w 2001r??? buahah nie no śmiecha na sali wy na prawdę macie nikłe pojęcie
Straszne mi dowody dał Marcepan rzeczywiście normalnie leże i śmieje.
Pro argumentacja 8) Od ciebie to żadnego linka narazie nie widzieliśmy.

@Iras - widzę, że już Tarcza niektórym do głowy uderza. Powiedz im, drogi zwolenniku - jak Tarcza zwiększy nasze bezpieczeństwo? Zestrzeli góra 1-2 głowice z Rosji. A co z pozostałymi 200??? :-D

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3584 dnia: Sierpnia 17, 2008, 12:26:50 pm »
Tobie chodzi o to:

http://news.money.pl/artykul/polska;kupowala;gaz;od;rosyjskiej;mafii,104,0,318568.html

Prawda? Prawda, przeczytaj sobie, który to rok. 2003. Wtedy Miller był premierem, a nie na początku lat '90, s00s ma rację tutaj i nie wiem za bardzo z czym chcesz polemizować.
Opublikowane: Sierpień 17, 2008, 12:23:51
Cytuj
Nie pamiętam, ale ktoś tam z was  narzekał na Amerykę, tylko przypomnę ze to oni uratowali Europe od okupacji Niemiec
Dokładnie. Największa liczba żołnierzy amerykańskich brała udział w powstaniu '44, każdy głupi to wie. A Roosvelt wcale nas nie sprzedał Stalinowi. No i przecież wszyscy wiedzą, że Amerykanie dzielnie walczyli od września '39, a nie jak większość myśli od grudnia 41, jak dostali w dupę na Pacyfiku. Tak przez 2 lata troszkę nas olewali, ale ogólnie respekt dla nich, wyślę im kiedyś list z podziękowaniem. Za intratną inwazję na Irak i wizy też od razu podziękuję.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2008, 12:33:27 pm wysłana przez tarniak »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3585 dnia: Sierpnia 17, 2008, 12:32:12 pm »
Nie, no przeciez wszyscy wiedzą że Francja, Anglia i Rosja same wygrały wojne z nazistami a USA siedziała egoistycznie w domu.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3586 dnia: Sierpnia 17, 2008, 12:33:02 pm »
Nie, no przeciez wszyscy wiedzą że Francja, Anglia i Rosja same wygrały wojne z nazistami a USA siedziała egoistycznie w domu.
Przez 2 lata, owszem.

Nie chcę żeby tu wyszło, że jakoś specjalnie umniejszam roli Ameryki w II WŚ, ale czytać już nie mogę tego typu argumentów i nie potrafię inaczej zareagować na panoszenie się ludzi z takimi tekstawi w tym temacie. Roosvelt, który sam forsował Kartę Atlantycką, uległ potem i praktycznie wydał nas Stalinowi. Ja wiem, że to kropla w morzu tego co Amerykanie jednak zrobili in plus, ale robienie z Rosji wielkiego oprawcy i zupełnie bezkrytyczna postawa wobec USA jest dla mnie kretynizmem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2008, 12:39:11 pm wysłana przez tarniak »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3587 dnia: Sierpnia 17, 2008, 12:38:38 pm »
Fakt. Te parszywe amerykańskie świnie nie rzucĸły sie parę godzin po wybuchu wojny 1 wrzesnia do naszej obrony... zrobiły to bratnie narody Francji i Anglii.  :cool:

A potem ta ch.. Roosevelt nie wywołał trzeciej wojny światowej ze Stalinem żeby wypędzić miliony radzieckich żołnierzy z naszego terytorium.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3588 dnia: Sierpnia 17, 2008, 12:43:22 pm »
Nie rozumiem, mam się cieszyć, że dzięki decyzji Roosvelta mieliśmy Złote Lata PRLu? Usprawiedliwić, bo przecież u nich była komunistyczna histeria? Pisać, macie za swoje, bo Zimna Wojna była, a widmo konfliktu unosi się długo po niej?

Ot wyraz mojej dozgonnej wdzięczności dla świetnego sojusznika, który po 45 ratuje nas od wszelakich kłopotów!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2008, 12:48:38 pm wysłana przez tarniak »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3589 dnia: Sierpnia 17, 2008, 12:56:50 pm »
Imho, masz zrozumieć że to ZSRR a nie USA urządziła nam złote lata PRLu.

Koniec największej wojny w historii, dziesiątki milionów ofiar, potężny i zwycięski Związek Radziecki opanował połowę zrujnowanej Europy i ustanawia na opanowanych terytoriach swoje rządy ale to USA jest winne... ? A gdyby zamiast Roosevelta był kto inny i się postawił Stalinowi to co miałby zrobić? Tupnąć nogą żeby Stalin się przetraszył? Wywołać nową wojnę? Czyli w zasadzie nie tylko my ale wszystkie demoludy i republiki radzieckie mają mieć teraz pretensje do USA bo te nie poszły na Moskwę i ich nie wyzwoliły?

Tarni, sorki ale moim zdaniem ignorujesz zupełnie realia historyczne tamtego okresu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2008, 12:59:31 pm wysłana przez Leenk »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3590 dnia: Sierpnia 17, 2008, 13:04:22 pm »
Nie, Leenk. To nie tak. Piszę otwarcie, że rzygam już tym pro-amerykanizmem w zestawieniu z postawą 100% anty-rosyjską. Oczywiście, że nie można mieć wielkich pretensji do USA za nie zatrzymanie inwazji, ale jakaś dziwna gloryfikacja w stylu Tomasza19 jakoś do mnie nie przemawia

Co do Roosvelta chodzi mi o niekonsekwencje. Karta Atlantycka miała gwarantować m.in. nam (i innym demoludom) niepodległość, Roosvelt ją forsował, a potem po prostu dał wolną rękę Stalinowi.

Cytuj
Imho, masz zrozumieć że to ZSRR a nie USA urządziła nam złote lata PRLu.
Ja to doskonale rozumiem, przerysowałem sprawę celowo, bo j/w napisałem, ręce mi opadają.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2008, 13:06:31 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3591 dnia: Sierpnia 17, 2008, 13:38:12 pm »
Jak już tak kochacie tych Amerykanów że pomogli Europie zwyciężyć Niemca to podziękujcie również byłemu ZSRR za to że wypędzili szwabów z naszego kraju.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3592 dnia: Sierpnia 17, 2008, 14:15:52 pm »
Sam jakoś nie dostrzegam jakiś specjalnie proamer. postaw - raczej przeciwnie - bardzo modne jest być przeciwko imperializmowi USA jednocześnie ignorując nie wiadomo czemu autentycznych dyktatorów i to co robią.  Kij już z samym USA - chodzi mi ogólnie o jakieś proporcje w ocenach.

Krytykowanie pseudodemokracji Putina w Rosji wcale nie jest antyrosyjskie. Pomijając oszołomów znaczna większość Polaków nie ma żadnego problemu z rozróżnieniem zwykłych Rosjan od tego wyprawia ich rząd.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3593 dnia: Sierpnia 17, 2008, 14:19:20 pm »
Rosja byłaby całkiem ok, gdyby tam wejść i zainstalować demokratyczne władze.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3594 dnia: Sierpnia 17, 2008, 14:41:25 pm »
Gaz w 2001r??? buahah nie no śmiecha na sali wy na prawdę macie nikłe pojęcie

jestes glupszy niz myslalem.
Opublikowane: Sierpień 17, 2008, 14:35:19
Rosja byłaby całkiem ok, gdyby tam wejść i zainstalować demokratyczne władze.

poczekajmy kilka miesiecy, miedwiediew jest znacznie bardziej 'prozachodni' niz wielu z nas sie wydaje. gdy putin szkolil sie w kgb on palil zachodnie cygara.
zaraz pewnie ktos wypali, ze i tak jest marionetka putina...dziesiec lat temu to samo mowilo sie o putinie 8)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3595 dnia: Sierpnia 17, 2008, 16:54:02 pm »
Rosja byłaby całkiem ok, gdyby tam wejść i zainstalować demokratyczne władze.
Chyba sobie zartujesz, demokracja w Rosji to dla nich lata 90-te, kiedy to Rosja byla biedna a kazdy po niej jezdzil. Ty naprawde uwazasz ze Rosjanie chca do tego wrocic? Wy naprawde nie rozumiecie co im dal Putin - dume narodowa, to ze sie ponownie licza w swiecie. Dlatego Rosjanie go popieraja i beda popierac. Oni naprawde maja demokracje gdzies bo kto ich mial nauczyc? Car? Lenin? Stalin?

A zainstalowane wladze to zadna demokracja.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3596 dnia: Sierpnia 17, 2008, 17:01:08 pm »
Chyba wiem co oglądałem i moze Historykiem nie jestem ale tam ewidentnie był rok około 1990!!! I ty nie rób z siebie idioty
Chłopie jeszcze jedno myślisz ze Rosja to święto?? Putin rządzi wszystkim razem z jego marionetką prezydentem, widzę ze strasznie lubisz Rosjan tylko jak zaatakują Polskę to zaczniesz inaczej pisać, oby oczywiście do tego nie doszło
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2008, 17:06:01 pm wysłana przez PS3IDTomasz19 »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3597 dnia: Sierpnia 17, 2008, 17:05:37 pm »
Chyba wiem co oglądałem i moze Historykiem nie jestem ale tam ewidentnie był rok około 1990!!! I ty nie rób z siebie idioty
Jak na razie gadasz i gadzasz, a źródła tych rewelacji nie podałeś.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3598 dnia: Sierpnia 17, 2008, 17:08:06 pm »
Bo to było w TV!! wiec jak mam ci to niby pokazać. Czy wy jesteście tacy tępi za przeproszeniem i myślicie ze Polska od odzyskania niepodległości nie miała żadnego kontraktu na Gaz??? Miler i spółka podpisywała lewe kontrakty z Rosjanami w tamtym okresie....
tak trudno to skapować 

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3599 dnia: Sierpnia 17, 2008, 17:11:54 pm »
Chyba wiem co oglądałem i moze Historykiem nie jestem ale tam ewidentnie był rok około 1990!!! I ty nie rób z siebie idioty
Chłopie jeszcze jedno myślisz ze Rosja to święto?? Putin rządzi wszystkim razem z jego marionetką prezydentem, widzę ze strasznie lubisz Rosjan tylko jak zaatakują Polskę to zaczniesz inaczej pisać, oby oczywiście do tego nie doszło
Ja też historykiem nie jestem ale na Historii nie przysypiałem i Rosjanie są teraz tak jak Chińczycy - pragmatyczni do bólu. Rosja wacha szabelką i bije Gruzję BO JEJ SIĘ TO OPŁACA. Czasy machania na pokaz już minęły - Stalin nie żyje, Mao nie żyje. Wy chyba nie rozumiecie że tych ludzi na Kremlu ideologia mało obchodzi - zwietrzyli okazje aby umocnić się w Osetii i Abchazji to ją wykorzystali.
Nie rób tego błędu co większość naszych "ekspertów" - większość Rosjan popiera Putina bo dał im stabilizację i wzrost gospodarczy. Co ich obchodzi Czeczenia? Mnie zupełnie Tybet i Czeczenia nie obchodzi, i tak myśli większość Rosjan. To że Zachód (na czele z USA) wierzy w zbawczą moc demokracji jest dla mnie jednym wielkim LOLem od kilkunastu lat. I do głowy im nie przyjdzie że demokracja nie jest najlepszym systemem dla wszystkich krajów.