Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658181 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3600 dnia: Sierpnia 17, 2008, 17:18:00 pm »
Bo to było w TV!! wiec jak mam ci to niby pokazać. Czy wy jesteście tacy tępi za przeproszeniem i myślicie ze Polska od odzyskania niepodległości nie miała żadnego kontraktu na Gaz??? Miler i spółka podpisywała lewe kontrakty z Rosjanami w tamtym okresie....
tak trudno to skapować 
Słuchał chłopie uważnie. W '90 roku Miller nie był nawet posłem.

Cytuj
Po rozwiązaniu PZPR był współzałożycielem SdRP. Do marca 1993 pełnił funkcję sekretarza generalnego, później był wiceprzewodniczącym, a od grudnia 1997 przewodniczącym tego ugrupowania. W Sejmie I kadencji sprawował m.in. funkcję przewodniczącego grupy parlamentarnej tej partii.

W 1989 kandydował bez powodzenia z województwa skierniewickiego do Senatu. Z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej od 1991 do 2005 pełnił funkcję posła na Sejm I, II, III i IV kadencji.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2008, 17:19:54 pm wysłana przez tarniak »

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3601 dnia: Sierpnia 17, 2008, 17:18:12 pm »
Ale dlaczego do mnie pijesz?? Ja tez tak sądzę. Jeśli nie postawią sie Rosji wszystkie państwa ważniejsze na arenie miedzynarodowanej
to Rosja dalej będzie robiła swoje widzimisie 
Mówię około 90 lat!!! Nie jestem Historykiem ale dobrze pamiętam kogo widziałem!! I nie rób z siebie nie chce mówić kogo

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3602 dnia: Sierpnia 17, 2008, 17:22:17 pm »
Tarniak, zostaw to. Ty masz argumenty, jego argumentem jest "no bo przecież widział coś gdzieś w latach 90-tych". Co to za dyskusja?

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3603 dnia: Sierpnia 17, 2008, 17:22:23 pm »
Hahaha, no jasne, pewnie podejmował takie decyzje jako Minister Pracy i Polityki Socjalnej. Castor Krieg ma rację, nie ma sensu prowadzić z Tobą dyskusji...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3604 dnia: Sierpnia 17, 2008, 17:23:18 pm »
Co ich obchodzi Czeczenia? Mnie zupełnie Tybet i Czeczenia nie obchodzi, i tak myśli większość Rosjan. To że Zachód (na czele z USA) wierzy w zbawczą moc demokracji jest dla mnie jednym wielkim LOLem od kilkunastu lat. I do głowy im nie przyjdzie że demokracja nie jest najlepszym systemem dla wszystkich krajów.

Nie masz się czym chwalić. Patrzeć nie dalej, jak na czubek własnego nosa i mieć innych głęboko w dupie, to na prawdę nie jest powód do dumy. Gdyby wszyscy mięli takie podejście, my dalej tkwilibyśmy w bagnie komunizmu. Chociaż, patrząc na Twoje podejście do władzy w Rosji, dla Ciebie pewnie nie byłoby to złe rozwiązanie.


PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3605 dnia: Sierpnia 17, 2008, 17:26:17 pm »
Z wami gadać to jak ze ścianą, chłopie mozesz mi nie wierzyć wali mnie to ze zyjesz w ciemnocie, zyj dalej w dobrobycie Milera i spółki
Dla mnie jest sprawa prosta jeśli ktos teraz popiera Rosje to albo jest psychiczny albo nie jest Polakiem

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3606 dnia: Sierpnia 17, 2008, 17:34:29 pm »
Co mnie obchodzi Czeczenia, Tybet... Rosja i Chiny są pragmatyczne a lud wcale nie chce demokracji...

Kilkadziesiąt lat temu we Francji czy Wielkiej Brytanii też mówiono: Co nas obchodzi Czechosłowacja, potem: Co nas obchodzi Gdańsk...  Hitler to pragmatyczny gość - zajmie ta swoją Czechosłowację i będziemy mogli żyć w zgodzie. A poza tym Niemcy masowo go przecież popierają...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3607 dnia: Sierpnia 17, 2008, 17:36:33 pm »
Co mnie obchodzi Czeczenia, Tybet... Rosja i Chiny są pragmatyczne a lud wcale nie chce demokracji...

Kilkadziesiąt lat temu we Francji czy Wielkiej Brytanii mówiono: Co nas obchodzi Czechosłowacja, potem: Co nas obchodzi Gdańsk...  Hitler to pragmatyczny gość - zajmie ta swoją Czechosłowację i będziemy mogli żyć w zgodzie. A poza tym Niemcy masowo go przecież popierają...
Nie te czasy. Smieszy mnie tlumaczenie wszystkiego WWII jakby swiat nie zmienil sie przez te 70 lat. :lol:

@Iras - przypomnij sobie jak sie skonczyl komunizm w Polsce. Nie zrywem narodowym tylko twardymi negocjacjami z Jaruzelskim przy Okraglym Stole.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3608 dnia: Sierpnia 17, 2008, 17:46:14 pm »
Z wami gadać to jak ze ścianą, chłopie mozesz mi nie wierzyć wali mnie to ze zyjesz w ciemnocie, zyj dalej w dobrobycie Milera i spółki
Dla mnie jest sprawa prosta jeśli ktos teraz popiera Rosje to albo jest psychiczny albo nie jest Polakiem

chlopaczku to nie jest temat dla ciebie. na polityce znasz sie jak na tuningowaniu samochodow.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3609 dnia: Sierpnia 17, 2008, 18:35:12 pm »
Cytuj
wali mnie to ze zyjesz w ciemnocie


 :lol: :lol: :lol:

Marins

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3610 dnia: Sierpnia 17, 2008, 20:55:08 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/1808727,12,item.html

Że niby grożą nam bombami nuklearnymi ? Ostatnio odpuściłem sobie wiadomości i chyba coś mnie ominęło.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3611 dnia: Sierpnia 17, 2008, 22:01:01 pm »
No właśnie czytałem o tym. Im sie w głowach całkowicie powaliło... Chcą rozjebać tą planetę czy co.... Mają tyle ładunku nuklearnego ze po Ziemi nawet kawałka terenu by nie zostało.
A ty sosie jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to sie nie odzywaj, bo twoje teksty sięgają dna
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2008, 22:07:05 pm wysłana przez PS3IDTomasz19 »

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3612 dnia: Sierpnia 17, 2008, 22:40:17 pm »
Cytuj
ROSJA .
Rosja już od ponad trzech wieków broni Polskę (w lutym ub. roku minęło dokładnie 300 lat od chwili, kiedy wojsko rosyjskie po raz pierwszy maszerowało ulicami Warszawy). Wtedy Rosjanie bronili Polaków przed Szwedami. 

Kilkadziesiąt lat później Rosjanom udało sie ochronić część Polaków przed apetytami pruskimi i austriackimi na ziemię Polski - okres tzw. zaborów, kiedy Rosja troszczyła sie m.in w latach 1830-1863 o zachowanie prawa i porządku w Polsce.

Pozbawioną opieki rosyjskiej Polskę (po I Wojnie Światowej) Rosjanie musieli intensywnie chronić przed atakiem hitlerowców w 1939 roku. Początkowo zajmując sie jedynie obywatelami polskimi narodowości białoruskiej i ukraińskiej, tudzież litewskiej. 

Po II Wojnie Światowej Rosja chroniła Polskę przed zakusami kapitalizmu i imperializmu. 

Aktualnie nie ma podstaw do żadnych pretensji pod adresem Rosji (ewentualnie ten nieszczęsny Königsberg).
Utracone przez Rzeczpospolitą w 1945 r. ziemie okupowane są przez Białoruś, Ukrainę i Litwę.

Skąd więc te polskie fobie, jeśli ruscy w stosunku do kowbojów prawa ich nie maja ??? 

Pozdrawiam ;-)


cytat z onet.pl :)
http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,47114211,127619976,5462608,0,forum.html

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3613 dnia: Sierpnia 17, 2008, 22:47:34 pm »
Swoją drogą kto wie co by to było gdyby nie Ci nasi rosyjscy sąsiedzi.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3614 dnia: Sierpnia 17, 2008, 22:50:30 pm »
Pewnie byśmy przystąpili do "Planu Marshalla" i żyli w znacznie lepszych warunkach.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3615 dnia: Sierpnia 18, 2008, 14:02:49 pm »
Cytuj
Nieoczekiwane wsparcie dla Polski w sprawie tarczy

Pogróżki Rosji, iż uzbroi Flotę Bałtycką w broń atomową i skieruje ją na Polskę i Czechy w odwecie za zainstalowania tam amerykańskiego systemu antyrakietowego, są absolutnie nie do przyjęcia - głosi wydane w poniedziałek oświadczenie litewskiego MSZ.

...

ZRODLO


hahah... to Rosja teraz zwinie manatki wycofa wojkska itd. a tak na powaznie, uwazam za troszke nie rozwazne takie draznienie sie z Rosja, ostatnio sie okazalo ze musimy co najmniej do 2011 r. korzystac z uslug Gazpromu, wiec Rosja pratycznie ma nas w garsci:


Cytuj

Znów jesteśmy uzależnieni od Gazpromu

Do końca 2009 r. Polska musi uzgodnić z Gazpromem dodatkowy kontrakt gazowy. Inaczej na początku 2010 r. zabraknie tego paliwa, a nie ma szans na powstanie do tego czasu innej drogi dostaw - informuje "Rzeczpospolita".

...

ZRODLO





a co dysksji ktora sie tu ostatnio toczy, ja jestem zwolennikiem polityki srodka, ale moim zdaniem powinnismy sie skupic na dobrych kontaktach z  duzymi sasiadami (Niemcy,Rosja), ktos tu wspomnial o udziale USA w 2 Wojnie Swiatowej, zwroccie uwage ze oni nie musieli wcale pomagac Europie, gineli tu w obronie nie swojej ziemi, potem przez 50 lat pompowali pienadze w zachodnie niemcy, my poprostu mielismy tego pecha ze nas przygarna wileki brat ze wschodu, nie gloryfikuje tu USA,  ale oni naprawde pomoglii, czego nie mozna powiedziec o Anglii i Francji ( Beck podpisal porozumienie z oboma krajami dotyczace wsparcia w razie ataku, chyba w sierpniu 1939r.) a jak sie nasi sojusznicy spisali to wszyscy wiedza, jeszcze sprawy, gdzies trafilem na informacjie ze niemcy proponowaly Polsce sojusz militarny (chyba w 1938r.) przeciwko Rosji, nasi go odrzucili, ciekawe jak by to wszystko wygladalo gdyby jednak zawarli porozumienie z niemcami...


ktos kilka stron wczesniej napisal ze to Rosjanie przepedzili niemcow z Polski (chyba Marcepan), z tego co wiem z opowiesci mojej babci czy dziadka to ludzie bardziej sie bali tej rosyjskiej odsieczy niz niemieckiego okupanta...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3616 dnia: Sierpnia 18, 2008, 15:18:04 pm »
jak dla mnie dobrze, ze panstwa z  regionu wyrazaja wzajemne poparcie dla siebie.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3617 dnia: Sierpnia 18, 2008, 16:06:10 pm »
jak dla mnie dobrze, ze panstwa z  regionu wyrazaja wzajemne poparcie dla siebie.

no niby dobrze, ale zwroc uwage, ze naprawde wazne kraje, ktore maja spory potencjal nie reaguja, tylko kraje ktore wchodzily w sklad ZSRR zareagowaly w ten czy inny sposob, prezydent Czech skrytykowal zrzucanie winny za konflikt tylko na Rosje... smieszy mnie troszke brak wspolnego zdania krajow UE, ale nie ma sie co dziwic, wiemy jak bylo w przeszlosci, Niemcom zawsze blizej do Rosji niz do Polski, a niestety UE steruje Berlin-Paryz.

BTW. dobrze ze Litwa nie wypowiedziala Rosji wojny w obronie PL

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3618 dnia: Sierpnia 18, 2008, 16:34:59 pm »
Prezydent Czech to taki ich Kaczynski czyli eurosceptyczny burak, wiec akurat to co Klaus ma do powiedzienia mnie nie obchodzi.

Litwa przychodzi nam w obrone :-D Juz widze jak Rosjanie drza przed tym "kraikiem".

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3619 dnia: Sierpnia 19, 2008, 10:24:18 am »
Cytuj
"Idioci mordują niewinnych ludzi, nie ma dla nich litości"

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przypuścił ostry słowny atak na przywódców Gruzji. Tbilisi odpierało atak po raz kolejny wysuwając oskarżenia, że inwazja rosyjskich sił na Gruzję była wcześniej przemyślana i przygotowana, i nie była jedynie spontaniczną odpowiedzią na sytuację w Południowej Osetii.

Prezydent Dmitrij Miedwiediew powiedział: Świat przekonał się na własne oczy, że istnieją polityczni idioci, którzy są gotowi zabijać niewinnych i bezbronnych ludzi w imię własnych interesów. Ponieważ nie są zdolni do rozwiązywania skomplikowanych kwestii stosują najbardziej przerażające rozwiązanie – mordują cały naród. Moim zdaniem za coś takiego nie powinno być żadnej litości. Zrobimy wszystko co w naszej mocy by sprawiedliwości stało się zadość, a winni tej zbrodni ponieśli karę.

http://wiadomosci.onet.pl/1809605,441,item.html

Koleś mówi o sobie i rosyjskich działaniach, czy jest tak wielkim hipokrytą?  :-o

I jeszcze raz ulubiony fragment MarcePana:

Cytuj
Walki na Kaukazie wybuchły ponad tydzień temu, gdy w odpowiedzi na ostrzał gruzińskich wiosek przez separatystów z Południowej Osetii, Gruzja rozpoczęła akcję zbrojną wkraczając do autonomicznej prowincji.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3620 dnia: Sierpnia 19, 2008, 10:48:28 am »
Wrocmy na chwile na nasza polska ziemie, skoro juz mowa o hipokryzji...

Cytuj
"Logika PO utrąciła dobry projekt prezydenta"
- Prezydent przygotował bardzo dobry projekt, ale nie został on zaakceptowany przez rząd – powiedział w TVN 24 Michał Kamiński. – Przyjęciu tego projektu przeszkodziła partyjna logika – dodał.

...

ZRODLO


a to juz paranoja jest...

Cytuj
TVP przeprasza za film katastroficzny

"Gazeta Wyborcza Opole": w dniu, w którym trąba powietrzna przeszła nad Opolszczyzną, Telewizja Polska wyemitowała znany film o morderczym huraganie.

ZRODLO

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3621 dnia: Sierpnia 19, 2008, 13:09:02 pm »
LoNdEk, doczytałeś w ogóle, o jaki projekt chodzi? Pomocy ofiarom klęsk żywiołowych...

Odrzucenie go było zwykłym draństwem, na dodatek wymierzonym mniej w Prezydenta, a bardziej w poszkodowanych.

Cytuj
"Rozchełstany Tusk robi łaskę w obliczu tragedii"

"Premier Tusk jedzie na miejsce katastrofy rozchełstany, przykurzony, jakby osobiście przerzucał gruzy, staje przed kamerą i w łaskawości swojej obiecuje pomoc" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Janusz Wojciechowski.

Polityk PSL "Wyzwolenie" komentuje w ten sposób prezydencki projekt ustawy ustanawiającej Fundusz Pomocy dla Ofiar Klęsk Żywiołowych.

"Niestety, prezydencki projekt został w Sejmie odrzucony. 24 lipca jak jeden mąż głosowała przeciw niemu koalicja PO-PSL. Uzasadnienie odrzucenia było mętne, że niby niedokładnie rozgraniczone zostały kompetencje prezydenta i rządu" – przypomina Wojciechowski. "W rzeczywistości chodziło o utrącenie projektu dlatego, że był prezydencki, ale również dlatego, że wprowadzał zasadę pomocy na mocy na podstawie prawa, a nie z łaski" – konkluduje polityk PSL "Wyzwolenie".

Cały Donek...

A teraz coś na rozluźnienie:

Cytuj
Rosja: USA, Kanada i Polska szykują inwazję na Morze Czarne

Zastępca szefa rosyjskiego Sztabu Generalnego generał Anatolij Nogowicyn powiedział, że rosyjscy wojskowi dysponują informacją, że okręty USA, Kanady i Polski planują wpłynięcie na Morze Czarne przed końcem sierpnia.

To kiedy inwazja na Rosję?  :D

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3622 dnia: Sierpnia 19, 2008, 13:17:22 pm »
Nie ma to jak podpieranie się tekstem kolejnego sfrustrowanego pajacyka z minipartyjki która liczy z 4 osoby na krzyż.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3623 dnia: Sierpnia 19, 2008, 13:23:06 pm »
Rozumiem, że teraz koalicja PO-PSL ma monopol na rację, a każdy, kto myśli inaczej, jest sfrustrowanym pajacykiem?

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3624 dnia: Sierpnia 19, 2008, 13:51:00 pm »
Cytuj
Cytuj
Rosja: USA, Kanada i Polska szykują inwazję na Morze Czarne

Zastępca szefa rosyjskiego Sztabu Generalnego generał Anatolij Nogowicyn powiedział, że rosyjscy wojskowi dysponują informacją, że okręty USA, Kanady i Polski planują wpłynięcie na Morze Czarne przed końcem sierpnia.

To kiedy inwazja na Rosję?  :D
To Polska ma jakieś okręty? :lol:
Ostatnio był artykuł na jakimś portalu, dotyczący Polskiej floty i jej fatalnym stanie.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3625 dnia: Sierpnia 19, 2008, 15:00:50 pm »
pontony panowie pontony i partyzantka :) ruscy nawet sie nie zorientuja co i kiedy :D

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3626 dnia: Sierpnia 19, 2008, 15:49:32 pm »
Apropo tragedii - rzad oglosil ze pokryje w 100% straty ludzie, takze nieubezpieczonych. Moim zdaniem to skandal! Przeciez to podwaza cala idee ubezpieczenia - po co to robic, skoro i tak Panstwo (czyt. my) da pieniadze. Przy nastpenej tragedii ludzie beda pamietac i natychmiast pobiegna do Panstwa (czyt. nas) po pieniadze.

Brak ubezpieczenia = brak kasy. Ale chyba nie w Polsce.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3627 dnia: Sierpnia 19, 2008, 16:08:29 pm »
Apropo tragedii - rzad oglosil ze pokryje w 100% straty ludzie, takze nieubezpieczonych. Moim zdaniem to skandal! Przeciez to podwaza cala idee ubezpieczenia - po co to robic, skoro i tak Panstwo (czyt. my) da pieniadze. Przy nastpenej tragedii ludzie beda pamietac i natychmiast pobiegna do Panstwa (czyt. nas) po pieniadze.

Brak ubezpieczenia = brak kasy. Ale chyba nie w Polsce.

wogole w Polsce brak konkretnego systemu wyplaty odszkodowan w razie takich kataklizmow, choc z roku na rok jest coraz gorzej ( powodzie, silen burze itp.) powinien sie zmienic troche system ubezpieczen, tak jak piszesz, place ubezpieczenie, wyoka stawke ( od wszystkiego), dostaje zwrot calosci strat jakie ponioslem, zaoszczedzilem na ubezpieczeniu, nie ubezpieczylem sie - po takim kataklizmie placze... smutne ale takie sa wlasnie realia ... ale to co sie teraz dizeje ( 100% szkod pokryje panstwo tzn. my) to nie jest nawet smieszne...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3628 dnia: Sierpnia 19, 2008, 16:17:05 pm »
Ale to jest właśnie Polska. Jak ktoś płaci, to i tak dostaje w dupę. Jak ktoś nie płaci, to ma potem pretensje do całego świata; następnie wystarczy tylko, by przyjechały media i to nagrały, a już politycy rwą się do finansowania pomocy (inna sprawa, często na samych słowach się kończy).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3629 dnia: Sierpnia 19, 2008, 17:12:20 pm »
Ale to jest właśnie Polska. Jak ktoś płaci, to i tak dostaje w dupę. Jak ktoś nie płaci, to ma potem pretensje do całego świata; następnie wystarczy tylko, by przyjechały media i to nagrały, a już politycy rwą się do finansowania pomocy (inna sprawa, często na samych słowach się kończy).


dziwne rzeczy dzieja sie w kraju na wisla :D teraz ten cyrk z oredziami, szkoda ze nie mam TVP bo bym poslucham Kaczynskiego, ciekawe czy znow mu jakas fajna melodyjke puszcza w tle :D

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3630 dnia: Sierpnia 19, 2008, 19:00:30 pm »
To Polska ma jakieś okręty? :lol:

ORP Błyskawica wyjdzie w morze...

[']

Naśmiewanie się z polskiej armii dawno przestało być zabawne.

wogole w Polsce brak konkretnego systemu wyplaty odszkodowan w razie takich kataklizmow

Prezydent przedstawił projekt, to go PO koalicyjnie z PSL odrzuciło.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3631 dnia: Sierpnia 19, 2008, 19:15:48 pm »
Było słuchać przemówienia Tuska. Mówił o systemie pomocy poszkodowanym. Natomiast prezydent w tym czasie śmiał że Tusk chciał przemawiać po nim podczas podpisania porozumienia odnośnie tarczy.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3632 dnia: Sierpnia 19, 2008, 19:20:03 pm »
Rozumiem, że teraz koalicja PO-PSL ma monopol na rację, a każdy, kto myśli inaczej, jest sfrustrowanym pajacykiem?
Nie, tego nikt nie ma i nie będzie miał na szczęście. Ten Wojciechowski, były poseł PSL teraz w jakiejś kanapowej partyjce, posłużył się takim głupio-śmiesznym językiem w tym swoim blogu - nie przedstawił dokładnie żadnego argumentu czemu i dlaczego jest przeciwny, czemu niby Tusk robi łaskę a co powinien był zrobić wg samego Wojciechowskiego. Ot, taki pusty tekst, imho. 

Heh, Tusk olał ten cały dzisiejszy cyrk  w TV. I słusznie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2008, 19:24:09 pm wysłana przez Leenk »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3633 dnia: Sierpnia 19, 2008, 19:35:30 pm »
Mozemy obstawiac co bedzie w oredziu:

1. Powiewajaca Polska flaga.
2. Wypowiedzenie wojny Rosji.
3. Minimum DWA nawiazania do 1939 roku i Jalty.
4. Odwolanie do chrzescijanskich korzeni Europy.
5. Odwolanie do WNMP (15 sierpnia)
6. Ogolne plucie na Zachod i UE
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2008, 19:41:08 pm wysłana przez Castor Krieg »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3634 dnia: Sierpnia 19, 2008, 19:42:03 pm »
7. Tradycyjnie jakaś gafa (przekręcenia nazwiska lub inny kwiatek).

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3635 dnia: Sierpnia 19, 2008, 20:08:32 pm »
Teoria: Przemowienie nie bylo takie zle, a jak na Kaczynskiego to nawet bardzo dobre. Szkoda tylko ze w tydzien po prawie wypowiedzeniu wojny Rosji nagle takie hamujace porozumienie. Ktos w PiS chyba nie ma zbytnio koncepcji jaki powinien byc Prezydent.

Praktyka: CZY TEGO CZLOWIEKA KTOS UCZYL CZYTAC? Nie dosc ze ma teleprompter to czyta dretwo, raz szybko raz wolno, na jednym dechu. Zenada normalnie, Prezydent RP ma problemy z czytaniem tekstu. :(

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3636 dnia: Sierpnia 19, 2008, 20:19:51 pm »
Zenada normalnie, Prezydent RP ma problemy z czytaniem tekstu. :(

A premier ma wadę wymowy  :-(

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3637 dnia: Sierpnia 19, 2008, 20:23:58 pm »
Wypowiedzi premiera to klasa przy całym "zapowietrzaniu się", "cmokaniu" (nie wiem, jak to nazwać) prezydenta. :)

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3638 dnia: Sierpnia 19, 2008, 20:25:31 pm »
W porównaniu z poprzednimi dokonaniami całkiem to wyszło - chyba dzięki temu że wykopali Kurskiego i mają teraz znowu Bielana. Co prawda mógłby jako prezydent wiedzieć że nie ma takiego państwa jak Stany Zjednoczone Ameryki Północnej ale niech tam... ogólnie bardzo to było podporządkowane promocji swojej osoby. Nie było jednak źle.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3639 dnia: Sierpnia 19, 2008, 20:28:13 pm »
Fakt faktem, Kaczyński nie przykłada się do tego jak mówi, jak stoi, jak się ubiera. Wiem, to nie żurnal, ale to też niemałe faux paux jego speców od wizerunków.