Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658194 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3680 dnia: Sierpnia 22, 2008, 15:08:13 pm »
Naucz się czytać ze zrozumieniem.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3681 dnia: Sierpnia 22, 2008, 15:12:03 pm »
Ooo i kolejna osoba, która według Irasa nie potrafi czytać ze zrozumieniem. :???:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3682 dnia: Sierpnia 22, 2008, 15:18:28 pm »
W którym miejscu jest mowa o "kryciu" Lipca?

LoNdEk - najpierw trzeba się zastanowić czy w ogóle, a nie z czyjego polecenia.

A Ciebie Marcyś, już wczoraj sambady podsumował.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3683 dnia: Sierpnia 22, 2008, 15:27:31 pm »
A Ciebie Marcyś, już wczoraj sambady podsumował.

Uuu a ile Ciebie osób na tym forum trafnie podsumowało to ciężko zliczyć na palcach obu rąk. Poza tym kim że jest ten sambady? Wpadł jakiś śmieszny ludek z zerową argumentacją, rzucając mięsem na lewo i prawo (o dziwo nie zbiera nawet osta za to) i to dla Ciebie wiedzę jest autorytet. Chociaż patrząc na to kogo politycznie popierasz to faktycznie, autorytety masz szmaciane.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3684 dnia: Sierpnia 22, 2008, 15:41:26 pm »
W którym miejscu jest mowa o "kryciu" Lipca?

LoNdEk - najpierw trzeba się zastanowić czy w ogóle, a nie z czyjego polecenia.


z artykulu kroty cytowalem wczesnej:

Cytuj
Warszawscy prokuratorzy najpierw opisali w notatkach służbowych, a potem zeznali przed sejmowymi śledczymi, jak Janicka opóźniała przed wyborami parlamentarnymi zatrzymanie Lipca.

i jeszcze wiecej:

Cytuj

Była szefowa Prokuratury Okręgowej miała powiedzieć: "Jak zatrzymacie Lipca to was puknę".

ale tak Iras nie umie czytac ze zrozumieniem...chlopie zastanow sie co piszesz...


a co do cytowanego przez ciebie artykulu to jesli ktos ma watpliwosci co do czyjejs dzialalnosci, to w panstwie demokratycznym ma prawo zglosic taka sprawe prokuraturze do zbadania, jesli jest OK, to prokuratura nie rozpoczyna procesu jak to mialo miejsce w powyzszych przypadkach, a koszyty sadowe placi PO, wiec nie wiem o co tyle szumu...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3685 dnia: Sierpnia 22, 2008, 15:55:08 pm »
krycie ≠ opóźnianie śledztwa

Za rządów PiS w takich przypadkach padały oskarżenia o grę polityczną i wykorzystywanie w niej prokuratury.

Kiedy PO robi to samo (na dodatek nieudolnie, bo nie są w stanie nic udowodnić), wszystko jest ok.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3686 dnia: Sierpnia 22, 2008, 16:43:52 pm »
krycie ≠ opóźnianie śledztwa

Za rządów PiS w takich przypadkach padały oskarżenia o grę polityczną i wykorzystywanie w niej prokuratury.

Kiedy PO robi to samo (na dodatek nieudolnie, bo nie są w stanie nic udowodnić), wszystko jest ok.


ale chlopie ty naprawde taki jestes czy udajesz...

PO jak kazdy ma prawo sprawdzic uczciwosc kogos, a w  sprawie Lipca jest mowa o naciskach na prokurature bo jak inaczej nazwac
Cytuj
"Jak zatrzymacie Lipca to was puknę".
a sa to slowa pani prokrator skierowane do jej podwladnych... nie wiem jak mozesz to porownywac do tego ze ktos przeciw komus wnosi pozew...i jeszcze jedno uczciwie, bez naciskania na prokurature to wg. ciebie nie udolnie!?!? no niezle Iras sam sie pograzasz...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3687 dnia: Sierpnia 22, 2008, 16:55:10 pm »
i jeszcze jedno uczciwie, bez naciskania na prokurature to wg. ciebie nie udolnie!?!? no niezle Iras sam sie pograzasz...

Cała prokuratura działa pod dyktando obecnego ministra sprawiedliwości. Byli klienci Ćwiąkalskiego kolejno wychodzą z aresztu, a cały PiS jest pod ostrzałem. Sprawa Ziobry pokazała, jakie PO jest uczciwe i jak nie naciska na prokuraturę. Zarzuty bezprawne, a wniosek o uchylenie immunitetu złożony w ekspresowym tempie. Odstawili taką manianę, że im się nawet w koszernej oberwało. Oskarżają kogo się da i o co się da. Na szczęście sądy jeszcze są niezawisłe, bo mimo kolejnych oskarżeń, nikogo nie skazują.

Jaki rząd, takie zarzuty. Rząd na niby i zarzuty na niby.

Szkoda tylko, że informacja o postawieniu zarzutów idzie w świat, ale u umorzeniu postępowania z braku dowodów, albo uniewinnieniu, wspomina się rzadko.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3688 dnia: Sierpnia 22, 2008, 17:07:19 pm »
Cała prokuratura działa pod dyktando obecnego ministra sprawiedliwości. Byli klienci Ćwiąkalskiego kolejno wychodzą z aresztu, a cały PiS jest pod ostrzałem. Sprawa Ziobry pokazała, jakie PO jest uczciwe i jak nie naciska na prokuraturę. Zarzuty bezprawne, a wniosek o uchylenie immunitetu złożony w ekspresowym tempie. Odstawili taką manianę, że im się nawet w koszernej oberwało. Oskarżają kogo się da i o co się da. Na szczęście sądy jeszcze są niezawisłe, bo mimo kolejnych oskarżeń, nikogo nie skazują.

Jaki rząd, takie zarzuty. Rząd na niby i zarzuty na niby.

Szkoda tylko, że informacja o postawieniu zarzutów idzie w świat, ale u umorzeniu postępowania z braku dowodów, albo uniewinnieniu, wspomina się rzadko.

wow... jesli prokuratura  gra pod dyktando Ćwiąkalskiego to czemu nie ma podkladania dowodow, czemu nie ma tak jak za czasow PiS  konferencji prasowych gdzie jeszcze przed procesem pan Ziobro (minister sprawiedliwosci) mowi ze ktos jest winny ( widocznie byl pewny wyroku jaki zostanie ogloszony) ... czemu nie ma teraz sytuacji jakie mialy miejsce rok temu, kiedy to CBA chcialo uje*ac Leppera itd. odpowiem ci Iras, bo teraz mamy normalne sluzby na ktore nikt nie naciska...


btw. o jakich klientach Ćwiąkalskiego mowisz, ze wychodza z wiezienia ???

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3689 dnia: Sierpnia 22, 2008, 17:23:58 pm »
Pewny wyroku? Podkładania dowodów? Nie masz pojęcia o czym piszesz...

Jeśli dla Ciebie kolejne zarzuty prokuratury wobec opozycji, gdzie sądy nie są w stanie kompletnie nic udowodnić, to normalność, to nie mamy o czym rozmawiać.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3690 dnia: Sierpnia 22, 2008, 17:25:08 pm »
''Była szefowa Prokuratury Okręgowej miała powiedzieć: "Jak zatrzymacie Lipca to was puknę".'' czy wy już na łeb kompletnie upadliście??? Co za brednie, macie pecha bo oglądałem wszystkie posiedzenia komisji śledczej właśnie w tej sprawie i co??? NIC!!! Wielkie G znalezli na PIS i nie piernicz mi tu ze to prawda!!! Bo gówno jeden z drugim wiesz.
Co sie nie tak dawno okazało???
Ze PO które chciało obwinić PIS za wszystko mało tego za wszelką cenę chcieli posadzić Ziobrę za kratami ze postanowili przekabacić jednego z prokuratorów zeby zeznał nieprawdę!!! Tylko ze chłopa sumienie gryzło i wyznał prawdę ze to PO na niego naciskało!!!!!!!!!!
Wiec przestan mi tu perniczyć jakie to PO wspaniałe bo to jeden wieli gnój rządzi tym państwem.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3691 dnia: Sierpnia 22, 2008, 17:33:08 pm »
Pewny wyroku? Podkładania dowodów? Nie masz pojęcia o czym piszesz...

jesli mnie pamiec nie myli to Ziobro nazywal pana Miroslawa G. morderca jeszcze przed procesem...a afera z Sawicka i teraz caly ten cyrk z FBI, pytanie mam - czmu Lepper jeszcze nie siedzi ?!?! a czemu nie raczyles odp. na moje poprzednie pytanie?! o jakich klientow pana Ćwiąkalskiego ci chodzi?! ...czy moze poprostu "nie zauwazasz" tych pytan, zreszta to nie pierwszy raz kiedy unikasz odpowiedzi na jakies z moich pytan...juz sie przyzwyczailem... przypuszczam ze nie tylko ja...


wszystkie trzykropki (...) w powyzszym tekscie dedykuje tobie Iras - bo wiem jak je lubisz ;)



Opublikowane: Sierpień 22, 2008, 17:28:40
''Była szefowa Prokuratury Okręgowej miała powiedzieć: "Jak zatrzymacie Lipca to was puknę".'' czy wy już na łeb kompletnie upadliście??? Co za brednie, macie pecha bo oglądałem wszystkie posiedzenia komisji śledczej właśnie w tej sprawie i co??? NIC!!! Wielkie G znalezli na PIS i nie piernicz mi tu ze to prawda!!! Bo gówno jeden z drugim wiesz.
Co sie nie tak dawno okazało???
Ze PO które chciało obwinić PIS za wszystko mało tego za wszelką cenę chcieli posadzić Ziobrę za kratami ze postanowili przekabacić jednego z prokuratorów zeby zeznał nieprawdę!!! Tylko ze chłopa sumienie gryzło i wyznał prawdę ze to PO na niego naciskało!!!!!!!!!!
Wiec przestan mi tu perniczyć jakie to PO wspaniałe bo to jeden wieli gnój rządzi tym państwem.


ale Tomek odychaj ... tak wlasnie tak ... spokojnie ... uuuuuu(wdech) saaaaa(wydech)

niedawno natrafilem na ciekawy komentarz odnosnie Polski:

Cytuj

Polski juz nie ma, jest tylko jeden wielki BURDEL z cwaniakami, zlodziejami itp...


wg. mnie bardzo to trafne, tomku znasz pewnie tez powiedzenie, ze tylko sie "swinie przy korycie zmieniaja" odnoszace sie do polskiego rzadu, wiec sie chlopie tak nie unos, bo ci zylka peknie, my obaj z Irasem( i nie tylko my) wiemy ze i PO i PiS swiete nie sa,  teraz pozostaje kwestia, ktore z dwoch, zlych jest lepsze...

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3692 dnia: Sierpnia 22, 2008, 17:38:52 pm »
A ty lepiej czytaj co ja pisze, bo wcześniej podkreśliłem ze PIS jak i PO to nic nadzwyczajnego tak to nazwijmy.
Tylko wk**wia mnie jak ktoś jedzie po PIS jak by było wszystkiemu winne. PO wcale nie jest lepsze powiem więcej to najgorszy rząd, no moze nie najgorszy ale wielkie G robi w sprawach najważniejszych, jedynym czym sie dobrze zajmuje to jak tu udupić PIS

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3693 dnia: Sierpnia 22, 2008, 17:43:11 pm »
A ty lepiej czytaj co ja pisze, bo wcześniej podkreśliłem ze PIS jak i PO to nic nadzwyczajnego tak to nazwijmy.
Tylko wk**wia mnie jak ktoś jedzie po PIS jak by było wszystkiemu winne. PO wcale nie jest lepsze powiem więcej to najgorszy rząd, no moze nie najgorszy ale wielkie G robi w sprawach najważniejszych, jedynym czym sie dobrze zajmuje to jak tu udupić PIS

"udupianie" opozycji to glowne zajecie kazdego rzadu po '89

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3694 dnia: Sierpnia 22, 2008, 17:47:38 pm »
LoNdEk, naprawdę nie mam siły się z Tobą użerać. Kiedy piszesz w odniesieniu do Ziobry, że "był pewny wyroku" to tak, jakbyś sugerował, że trzymał w garści sędziów. Do "podkładania dowodów" w ogóle nie mam pojęcia, jak mam się odnieść. Lepper nie siedzi, bo trwa proces. Zresztą wpłacił kaucję i znajduje się pod dozorem policyjnym.

Afera z Sawicką? Wpadła na prowokacji. Przykro mi.

Cyrk z FBI? Jakim ku.wa FBI?!

Przeczytaj człowieku dziesięć razy coś napisał, zanim klikniesz 'wyślij wiadomość'  :-?


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3696 dnia: Sierpnia 22, 2008, 18:04:38 pm »
Zarzuty przeciw CBA dawno przestały mnie bawić. Kolejne oskarżenia, komisje śledcze i co? Mariusz Kamiński nadal na stanowisku.

Pitera tak się spinała (ciekawe gdzie raport), ale nie udało im się go udupić. Szkoda tylko, że na to idą nasze pieniądze.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3697 dnia: Sierpnia 22, 2008, 18:10:27 pm »
ale Iras akurat to nas nie powinno dziwic, bo nie wazne kto jest u waldzy i tak chodzi tylko o to zeby udupic opozycje, zreszta zastanawia mnie czemu nie mozemy wzorem amerykanskim wybierac na wazne urzedy do rzadu ludzi tzw. sukcesu, tzn takich ktorzy sie juz dorobili sporych pieniedzy takich ktorym nie zalezy na walkach albo zeby wpadlo troch $$$ w amerykanskim kongresie sa ludzie bardzo bogaci, do tego druga sprawa, trafilem na taki fragment w ksiazce "Poranek Magow" (polecam) trafne spostrzezenie, ze gdyby prywatne przedsiebiorstwo, wielki przedsiebiorstwo, bylo kierowane przez naszych politykow to by na 100% zbankrutowalo, w polityce nie ma dobrych managerow, sa tylko krzykacze, dobrym managerom poporstu nie oplaca sie babrac w polityce, wiecej i szybciej zarobia prywatnie...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3698 dnia: Sierpnia 22, 2008, 18:25:23 pm »
Jak PiS wziął za dupę kogoś z PO, to był płacz, policja polityczna, samo zuo i w ogóle niegodziwość, a kiedy PO robi to samo (bez dowodów i nie do końca zgodnie z prawem), to jest normalne działanie każdego rządu od '89. Rozumiem.

Z "ludźmi sukcesu" na rządowych stanowiskach chyba sobie ku.wa jaja robisz?!

Przecież w naszym kraju 95% tych, którzy się "dorobili", to złodzieje i krętacze. Ale ok, Walter na premiera!  :lol:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3699 dnia: Sierpnia 22, 2008, 18:47:24 pm »
Akurat Kamińskiego niezależnie od zarzutów nie chce wypieprzyć sam Tusk do czego zresztą otwarcie się przyznaje.

Może to i niezbyt fair trzymać takiego zagorzałego zwolennika jednej partii na takim stanowisku i po tylu awanturach ale tu akurat Tuska można zrozumieć kiedy z Przekroju mówi że woli mieć na tym stanowisku kogoś kto tylko czeka na wszelkie potknięcia ludzi PO niż kogoś ze swoich i ryzykując potencjalnie afery korupcyjne. Tusk ma darmowy bacik.

Wyobrażacie sobie kogoś z PO na tego typu stanowiskach kiedy to PiS był u władzy?  :lol:

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2008, 18:49:10 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3700 dnia: Sierpnia 22, 2008, 18:53:48 pm »
No tak, właśnie, człowiek z PiS na stanowisku i CBA to chyba jedyna komórka, której działania przynoszą efekty  8)

Cytuj
Działacz PSL w rękach CBA za korupcję

Zarzut łapownictwa czynnego postawiła warszawska prokuratura okręgowa dyrektorowi gabinetu prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Jarosławowi G. Został on zatrzymany przez CBA.
Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury Katarzyna Szeska, wystąpiono także z wnioskiem o areszt Jarosława G. - Sąd się jednak do tego nie przychylił. Po zapoznaniu się z uzasadnieniem zdecydujemy, czy będziemy składać zażalenie - dodała.

Szeska wyjaśniała, że zatrzymanie G. ma związek ze śledztwem prowadzonym przez CBA (pod nadzorem prokuratury) i dotyczącym przekroczenia uprawnień przez osoby pełniące funkcje publiczne w związku z chęcią uzyskania korzyści majątkowej. - Sprawa jest rozwojowa, dotyczy różnych podmiotów gospodarczych - powiedziała.

Teraz powinienem się dosrać do PO, bo w końcu oni zaprosili takich ludzi do władzy, a jak Lepper rozrabiał, tutaj obrywał PiS.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3701 dnia: Sierpnia 22, 2008, 20:01:01 pm »
No tak, właśnie, człowiek z PiS na stanowisku i CBA to chyba jedyna komórka, której działania przynoszą efekty  8)

Cytuj
Działacz PSL w rękach CBA za korupcję

Zarzut łapownictwa czynnego postawiła warszawska prokuratura okręgowa dyrektorowi gabinetu prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Jarosławowi G. Został on zatrzymany przez CBA.
Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury Katarzyna Szeska, wystąpiono także z wnioskiem o areszt Jarosława G. - Sąd się jednak do tego nie przychylił. Po zapoznaniu się z uzasadnieniem zdecydujemy, czy będziemy składać zażalenie - dodała.

Szeska wyjaśniała, że zatrzymanie G. ma związek ze śledztwem prowadzonym przez CBA (pod nadzorem prokuratury) i dotyczącym przekroczenia uprawnień przez osoby pełniące funkcje publiczne w związku z chęcią uzyskania korzyści majątkowej. - Sprawa jest rozwojowa, dotyczy różnych podmiotów gospodarczych - powiedziała.

Teraz powinienem się dosrać do PO, bo w końcu oni zaprosili takich ludzi do władzy, a jak Lepper rozrabiał, tutaj obrywał PiS.
Ilu kretaczy jest w PSL a ilu w Samoobronie. Poza tym tragedia PSL bylo zawsze to ze maja cudownych dzialaczy w terenie (soltysi i wojtowie chyba najlepsi ze wszystkich partii) za to reprezentacja do Sejmu jest tragiczna.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3702 dnia: Sierpnia 22, 2008, 21:13:35 pm »
Bez rozumna małpo ,żart  :lol: Człowieku PIS musiało podjąć koalicje z tymi durniami bo PO nie chciało tego!!! I sie nie wykręcaj bo to tak właśnie było. PIS samo przyznało ze to był błąd ze miało koalicje z tymi złodziejami ale z kim miała mieć jak PO nie chciało???

 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3703 dnia: Sierpnia 22, 2008, 21:21:06 pm »
PO w temacie koalicji postawiło jeden warunek - chcieli Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Sprawiedliwości  :lol:

Z resztą teraz obiecywali cuda gospodarcze, a stosowne ministerstwa przerzucili na PSL. Grunt, że oni i ich wpływowi znajomi mogą spać spokojnie.

Widać wyraźne, o co im chodziło.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3704 dnia: Sierpnia 22, 2008, 21:31:17 pm »
Tak to jest jak sie naobiecywało gruszek na wierzbie. Druga Irlandia  :lol: A naiwny naród Polski oczywiście poszedł na to jak ryba na haczyk.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3705 dnia: Sierpnia 22, 2008, 21:36:42 pm »
Naiwny naród to pozwolił Kaczyńskim przejąć władzę. Na szczęście mądrzejsza większość, odsunęła od władzy ten niezdarny rząd. Trzeba się w końcu z tym pogodzić.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3706 dnia: Sierpnia 22, 2008, 21:45:53 pm »
Siła argumentów  8-)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3707 dnia: Sierpnia 22, 2008, 21:46:40 pm »
Siła argumentów  8-)

Dokładnie. :lol:

Tak to jest jak sie naobiecywało gruszek na wierzbie. Druga Irlandia  :lol: A naiwny naród Polski oczywiście poszedł na to jak ryba na haczyk.


PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3708 dnia: Sierpnia 22, 2008, 21:46:43 pm »
Jak byś nie wiedział marcepanku to PIS sam chciał wcześniejszych wyborów, a mogli jeszcze rządzić ale po co jak psełdo koalicja sie psuła. PO wygrało tylko dla tego ze naobiecywało Bóg wie czego. Szkoda ze mamy tak naiwny naród. Bo to co teraz wyprawia PO to nawet śmiać sie nie chce powiem więcej jest nad czym zapłakać

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3709 dnia: Sierpnia 22, 2008, 21:51:33 pm »
Jak byś nie wiedział marcepanku to PIS sam chciał wcześniejszych wyborów...

Też bym na ich miejscu tak postąpił skoro zewsząd napływał sygnały że nie radzą sobie zupełnie z rządzeniem a grupy zawodowe zaczęły masowe strajki. Największa frekwencja wyborcza w demokratycznej Polsce też mówi sama za siebie. Skoro ludzi wykształconych i ustabilizowanych społecznie (tacy w większości głosowali na PO) uważasz za naiwnych to gratuluję poglądu na takie sprawy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3710 dnia: Sierpnia 22, 2008, 22:02:29 pm »
...a grupy zawodowe zaczęły masowe strajki.

Grupy zawodowe masowe strajki zaczęły za PO. Tak źle w III RP nigdy nie było.

Skoro ludzi wykształconych i ustabilizowanych społecznie (tacy w większości głosowali na PO) uważasz za naiwnych to gratuluję poglądu na takie sprawy.

W większości na PO głosowała młodzież, a o nich jak najbardziej można powiedzieć "naiwni".

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3711 dnia: Sierpnia 22, 2008, 22:13:29 pm »
Pełnoletni ludzi głosowali na PO. Nie nazwałbym ich naiwnymi. Zresztą o czym tu gadać, lud miał dość i skończyła się nieudolna polityka PiS'u.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3712 dnia: Sierpnia 22, 2008, 22:19:04 pm »

W większości na PO głosowała młodzież, a o nich jak najbardziej można powiedzieć "naiwni".
Natomiast na PiS glosowali przychlasty i robociarze (mniejsze miasteczka, wyksztl. srednie i nizej). Z dwojga zlego wole mlodziez.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3713 dnia: Sierpnia 22, 2008, 22:24:35 pm »
Zresztą o czym tu gadać, lud miał dość i skończyła się nieudolna polityka PiS'u.

Ale to był najlepiej oceniony przez wyborców, ustępujący rząd - do tej pory żadna partia w wyborach po okresie swoich rządów nie miała tak wysokiego wyniku, jak PiS ostatnio. Zobaczymy, jak w kolejnych wyborach ocenione zostanie PO.


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3714 dnia: Sierpnia 22, 2008, 23:22:48 pm »
Zresztą o czym tu gadać, lud miał dość i skończyła się nieudolna polityka PiS'u.

Ale to był najlepiej oceniony przez wyborców, ustępujący rząd - do tej pory żadna partia w wyborach po okresie swoich rządów nie miała tak wysokiego wyniku, jak PiS ostatnio. Zobaczymy, jak w kolejnych wyborach ocenione zostanie PO.



 :? Jak to mógł być najlepiej oceniony rząd skoro ludzie masowo ruszyli do urn by odsunąć ich od władzy. Kto robi tak denne badania i wysnuł taki wyniki?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3715 dnia: Sierpnia 23, 2008, 00:26:27 am »
To nie badania, a wyniki - bynajmniej - wyborów. Żadna, oddająca władzę partia, nie miała w wyborach tak dobrego wyniku.

Frekwencja była wysoka, bo nigdy wcześniej wybory nie były tak promowane w mediach.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3716 dnia: Sierpnia 23, 2008, 00:41:51 am »
Nieprawda. Udział w wyborach zawsze był promowany. Teraz frekwencja była wyższa głównie dzięki najbardziej ostremu i wyraźnemu podziałowi. Nastroje anty-PiS bardzo zmobilizowały m.in. młodzież. 

Nie wiem czy wynik PiS to jakiś wielki sukces - przejęli wyborców LPR i Samoobrony. Wiadomo jednak że teraz z takim stylem i takimi przywódcami nie ma szans na odzyskanie wladzy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3717 dnia: Sierpnia 23, 2008, 00:45:22 am »
Żebyś się nie zdziwił. Niedługo obiecanki i nawoływanie do oddawania krwi przestaną wystarczać, a ludzie zaczną się domagać konkretów.

Choć z drugiej strony, jeśli można zrobić raban o bateryjkę Patriotów, a później przedstawić umowę z Amerykanami jako sukces swojego rządu...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3718 dnia: Sierpnia 23, 2008, 00:52:47 am »
Chętnie bym zobaczył tekst kogoś z rządu uważającego że tarcza to sukces tylko rządu Tuska...  :???:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3719 dnia: Sierpnia 23, 2008, 08:53:53 am »
kaktus mi na rece wyrosnie jak w nastepnych wyborach wygra pis. oni juz sie dosc zblaznili.