Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658203 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3720 dnia: Sierpnia 23, 2008, 08:55:56 am »
Żebyś się nie zdziwił. Niedługo obiecanki i nawoływanie do oddawania krwi przestaną wystarczać, a ludzie zaczną się domagać konkretów.

Choć z drugiej strony, jeśli można zrobić raban o bateryjkę Patriotów, a później przedstawić umowę z Amerykanami jako sukces swojego rządu...
Jak mozna wynegocjowac Traktat z Lizbony a potem zastanawiac sie czy go podpisac? To tylko nasz Prezio i jego brat  tak moga. :-D

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3721 dnia: Sierpnia 23, 2008, 08:57:34 am »
A ja powiem, że CAŁA Polska polityka jest do d.... . Za dużo partii do koryta się dobiera. W USA mają tylko dwie strony i wygrywa albo jedna albo druga i nie trzeba robić jakiś koalicji :P.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3722 dnia: Sierpnia 23, 2008, 09:00:54 am »
Jak mozna wynegocjowac Traktat z Lizbony a potem zastanawiac sie czy go podpisac? To tylko nasz Prezio i jego brat  tak moga. :-D

Przecież to jakaś bzdura jest. Co innego negocjował PiS, a co innego chce ratyfikować Platforma. Traktat, a Traktat + KPP to nie jest to samo. Poza tym bezzasadne jest podpisywanie dokumentu, który jest martwy. Od początku było postanowione, że aby traktat mógł wejść w życie, muszą go ratyfikować wszystkie kraje. Irlandia powiedziała już "nie" i niech te k... z Brukseli nie próbują kombinować, żeby go mimo wszystko przepchnąć.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2008, 09:03:00 am wysłana przez Iras »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3723 dnia: Sierpnia 23, 2008, 09:01:51 am »
http://wiadomosci.onet.pl/1812268,11,item.html

Cytuj
Bo mnie strasznie bawi, jak ktoś, kto słabo zna angielski, rzuca się do przemawiania w tym języku.

przypomnijcie mi ile jezykow zna kaczynski.

Cytuj
Wszystko bierze się z tego, że on nie potrafi przeżyć porażki w poprzednich wyborach prezydenckich. A jeśli ktoś nie potrafi zmierzyć się z porażką, to jest wiele zajęć, jakie może wykonywać ale z pewnością nie może być w polityce.

a tego jakos nigdy nie komentowal:

Cytuj
Nie daliśmy rady potężnemu frontowi, który się rozciągał od "Faktów i Mitów" pisma, które zatrudniało kiedyś Grzegorza Piotrowskiego, mordercę księdza Popiełuszki, aż po "Nie", "Gazetę Wyborczą", różne telewizje, PO, LiD, itd. Nie daliśmy rady.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3724 dnia: Sierpnia 23, 2008, 09:17:07 am »
Takiś bystrzak??? A wiesz ile zna języków prezydentowa??? 3!! A ile znała poprzednia?? 0!!!![ oczywiście nie wliczam ojczystego zeby znów jakiś baran sie nie dowalił] A ile zna języków żona tuska??? 1!!!
Kiedyś podawali ze największy wpływ na wybory miała młodzież z rocznika 89 czyli z mojego. Czyli ludzie jeszcze nie wykształceni całkowicie panie Marcepan, kity to ty umiesz sprzedawać. Właśnie takimi ludzmi łatwo manipulować!!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2008, 09:19:53 am wysłana przez PS3IDTomasz19 »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3725 dnia: Sierpnia 23, 2008, 11:48:44 am »
Czyli ludzie jeszcze nie wykształceni całkowicie panie Marcepan, kity to ty umiesz sprzedawać. Właśnie takimi ludzmi łatwo manipulować!!

Widzę że nie zrozumiałeś. To że najwięcej ludzi głosujących na Tuska to rocznik 89 nie oznacza że PO nie miało przewagi w głosach ludzi wykształconych, porównując do wyniku PiS'u. Przecież jedno nie koliduje z drugim.

PS. Gdybyś czytał forum dokładnie to widziałbyś dlaczego oddałem głos na PO.. Nie dlatego że uwierzyłem w jakąś "drugą Irlandię", tylko z inne bardzo prostego powodu. By odsunąć od władzy ten kompromitujący Polskę i Polaków rząd braci Kaczyńskich. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego że PO (czy PiS, PSL i cała reszta) niewiele zmieni w tym kraju bo od 89 roku to ciągle Ci sami ludzi przy korycie. Zmienia się tylko nazwa partii. Jednak nie mogłem już patrzyć jak PiS robi z siebie i z nas Polaków, naród zacofany i ośmieszony w Europie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3726 dnia: Sierpnia 23, 2008, 12:08:08 pm »
Podobno młody i wykształcony, a pluje jadem na wszystko i wszystkich jak zwykły warchoł.

Żebyś jeszcze potrafił napisać, jaka krzywda działa ci się w czasie rządów PiS i w czym teraz jest lepiej.

Pogratulować PO wyborców...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3727 dnia: Sierpnia 23, 2008, 12:52:28 pm »
Podobno młody i wykształcony, a pluje jadem na wszystko i wszystkich jak zwykły warchoł.

Typowy język dla krzykaczy z PiS'u.

Żebyś jeszcze potrafił napisać, jaka krzywda działa ci się w czasie rządów PiS i w czym teraz jest lepiej.

Szczególnej krzywdy nie miałem bo na szczęście nie trafiłem wtedy do szpitala gdyż zapewne odczułbym ten cały syf jaki powstał w służbie zdrowia za rządów PiS'u. Podkreślam raz jeszcze bo widzę że nie dociera. Nie głosowałem na PO ze względu na jakiekolwiek krzywdy (czy były czy nie) zza PiS'u, tylko dlatego że Ci ludzie po prostu kompromitowali kraj.

Pogratulować PO wyborców...

Hipokryta roku.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3728 dnia: Sierpnia 23, 2008, 12:57:00 pm »
Tymczasem w Gruzji...

Cytuj
Kluczowy port Gruzji w rękach Rosji - "nie będziemy stać za płotem"

Zastępca szefa sztabu generalnego sił zbrojnych Rosji, generał Anatolij Nogowicyn zapowiedział, że rosyjscy żołnierze patrolować będą również Poti, najważniejszy port Gruzji.

Poti, przez który m.in. w świat płynie ropa naftowa z regionu Morza Kaspijskiego, leży poza strefą buforową utworzoną przez rosyjskie wojska wzdłuż granicy administracyjnej Gruzji z Abchazją. Granica strefy przebiega jednak blisko portu.

- Funkcja patrolowania zapisana jest w międzynarodowych porozumieniach. Poti nie leży w strefie bezpieczeństwa. Nie znaczy to jednak, że będziemy siedzieli za płotem i przyglądali się, jak oni rozjeżdżają się na hummerach i ciężarówkami wożą amunicję - powiedział Nogowicyn na briefingu prasowym w Moskwie.

Ktoś jeszcze naiwnie wierzy, że Rosji faktycznie chodzi o Osetię?  :lol:

Szczególnej krzywdy nie miałem bo na szczęście nie trafiłem wtedy do szpitala gdyż zapewne odczułbym ten cały syf jaki powstał w służbie zdrowia za rządów PiS'u.

 :lol:

Największy syf w służbie zdrowia mięliśmy już za PO, kiedy Tusk obiecywał w kampanii godne wynagrodzenie dla lekarzy, a później pani minister Kopacz wypięła na nich tyłek. Wówczas strajkowało najwięcej lekarzy, zamknięto i ewakuowano najwięcej szpitalnych oddziałów. W porównaniu z tym cyrkiem PiS całkiem skutecznie trzymał w ryzach służbę zdrowia, ale kiedy się jest MarcePankiem, można podważać nawet oczywiste fakty  :?

narkoman

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-05-2006
  • Wiadomości: 716
  • Reputacja: 0
  • palenie zabija
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3729 dnia: Sierpnia 23, 2008, 13:56:03 pm »
Chętnie bym zobaczył tekst kogoś z rządu uważającego że tarcza to sukces tylko rządu Tuska...  :???:

politykaa polityka, na gua\\sad ble
dziewczyny, nie palcie marihuany ...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3730 dnia: Sierpnia 23, 2008, 14:42:45 pm »
Cytuj
Takiś bystrzak??? A wiesz ile zna języków prezydentowa??? 3!!

Może jakiś kuzyn prezydenta zna 4...
No ale co z tego?????

Cytuj
Grupy zawodowe masowe strajki zaczęły za PO. Tak źle w III RP nigdy nie było.

To się nazywa pozostawić trupa w szafie przez pisowców.
Było tak świetnie wszystkim pracownikom za ich rządów, przyszło PO i nagle jest źle?

Cytuj
Frekwencja była wysoka, bo nigdy wcześniej wybory nie były tak promowane w mediach.

Promocja była jak zwykle.
Nigdy jeszcze nie było po prostu zrywu wyborczego, a takie zrywy mają to do siebie że odbywają się gdy jest źle w państwie.


Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3731 dnia: Sierpnia 23, 2008, 14:47:09 pm »
Jak mozna wynegocjowac Traktat z Lizbony a potem zastanawiac sie czy go podpisac? To tylko nasz Prezio i jego brat  tak moga. :-D

Przecież to jakaś bzdura jest. Co innego negocjował PiS, a co innego chce ratyfikować Platforma. Traktat, a Traktat + KPP to nie jest to samo. Poza tym bezzasadne jest podpisywanie dokumentu, który jest martwy. Od początku było postanowione, że aby traktat mógł wejść w życie, muszą go ratyfikować wszystkie kraje. Irlandia powiedziała już "nie" i niech te k... z Brukseli nie próbują kombinować, żeby go mimo wszystko przepchnąć.
Dowcip roku - tak, wynegocjujmy sobie cos, po tym dopiszmy dodatkowe linijki i to ratyfikujmy :lol: Znasz znaczenie slowa ratyfikacja? To bys wiedzial ze PO i Prezydent nie ma tutaj zadnego pola do manewru, zostal Traktat ustalony z wszystkimi czlonkami UE i gotowe - uwagi mozna bylo zglaszac wczesniej.

Co do drugiego - paranoja jest ze jeden kraj blokuje pozostalych (1 vs. 24 - nice). Inni chca ratowac sytuacje i moze zrobic referendum raz jeszcze, a nasz Prezydent w jezyk sie nie moze ugryzc i plecie jak ten gowniarz co mu slina na jezyk przyniesie. Odpowiedzialny polityk, nie ma co.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3732 dnia: Sierpnia 23, 2008, 15:06:03 pm »
To się nazywa pozostawić trupa w szafie przez pisowców.
Było tak świetnie wszystkim pracownikom za ich rządów, przyszło PO i nagle jest źle?

Było źle, Tusk naobiecywał śliwek na wierzbie (lekarzom wprost obiecywał godne wynagrodzenia), a po wyborach wypiął się na wyborców i zrobił się prawdziwy syf.

Dowcip roku - tak, wynegocjujmy sobie cos, po tym dopiszmy dodatkowe linijki i to ratyfikujmy :lol: Znasz znaczenie slowa ratyfikacja? To bys wiedzial ze PO i Prezydent nie ma tutaj zadnego pola do manewru, zostal Traktat ustalony z wszystkimi czlonkami UE i gotowe - uwagi mozna bylo zglaszac wczesniej.

Sorry, ale to PO dopisuje dodatkowe linijki. PiS zgodził się ratyfikować Traktat wraz z Protokołem Brytyjskim, a więc z wyłączeniem Karty Praw Podstawowych - Wielka Brytania zrobiła dokładnie tak samo. PO zmieniło stanowisko Polski w kwestii KPP, więc nie dziw się, proszę, stanowisku Prezydenta, bo to już bez wątpienia nie jest to samo, co wcześniej negocjowano. Karta całkowicie zmienia sytuację.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3733 dnia: Sierpnia 23, 2008, 15:30:55 pm »
Cytat: Iras
PiS całkiem skutecznie trzymał w ryzach służbę zdrowia
No to akurat fakt- J. Kaczyński skutecznie za pomocą policji wziął za mordy pielęgniarki a Pan Ziobro rozpieprzył transplantologie.

Rozśmieszył mnie ten pan...
"Karski: Bojkot to problem TVN, bo spada im oglądalność. "
http://politbiuro.pl/politbiuro/1,85402,5609955,Karski__Bojkot_to_problem_TVN__bo_spada_im_ogladalnosc.html
Akurat TVN ma zwiększoną oglądalność a PiS wciąż kombinuje jak się wycofać z tego zabawnego pomysłu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2008, 15:33:50 pm wysłana przez Leenk »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3734 dnia: Sierpnia 24, 2008, 12:02:47 pm »
...ale kiedy się jest MarcePankiem, można podważać nawet oczywiste fakty  :?

Zapomniałeś napisać "oczywistą oczywistość". :lol:

Co do służby zdrowia to PO zastało nieopisany syf po PiS'ie z którym sobie poradzili i teraz ni widu nie słychu o jakiś białych miasteczkach itp. Wiem że Cię to boli i będziesz starał się znowu przekręcać fakty ale tutaj takie numery nie przejdą i Twoje kłamstewka szybko zostaną wyprostowane.

-------

Z innej beczki. Widzieliście jak pan prezydent parsknął śmiechem gdy Tusk wypowiedział się po angielsku? Ludzie bez jaj, ale z każdym kolejnym wystąpienie Lech Kaczyński pokazuje że mamy do czynienia z prostakiem i zakompleksionym człowieczkiem. 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3735 dnia: Sierpnia 24, 2008, 12:20:10 pm »
Nie wina Prezydenta, że Tusk się skompromitował, mówiąc po angielsku tak płynnie, że go Condoleezza nie mogła zrozumieć.

Wstyd i tyle. Jak się nie zna języków obcych, korzysta się z tłumacza.

O dobrych zwyczajach i wychowaniu Donald też zapomniał, bo w takich sytuacjach Prezydent przemawia pierwszy.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3736 dnia: Sierpnia 24, 2008, 12:20:35 pm »
Nie wina Prezydenta, że Tusk się skompromitował, mówiąc po angielsku tak płynnie, że go Condoleezza nie mogła zrozumieć.

Wstyd i tyle. Jak się nie zna języków obcych, korzysta się z tłumacza.
Czy ktoś kto nie zna języka nawet w stopniu podstawowym, zawsze korzystając z tłumacza, jest w pozyzcji uprawniającej go do wyśmiewania innych? Nie sądzę.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3737 dnia: Sierpnia 24, 2008, 12:21:53 pm »
Nie wina Prezydenta, że Tusk się skompromitował, mówiąc po angielsku tak płynnie, że go Condoleezza nie mogła zrozumieć.

Wstyd i tyle. Jak się nie zna języków obcych, korzysta się z tłumacza.

Prezydent dobrze po Polsku mówić nie potrafi że już o wymawianiu nazwisk obcojęzycznych a nawet polskich nie wspomnę. W takim razie niech się nie dziwi że drwi z niego cały naród skoro sam parska do mikrofonu jak guziec, gdy ktoś wypowiada się po ang.
Wstydem to jest właśnie takie reagowanie jak prezydenta przy tak ważnej okoliczności.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3738 dnia: Sierpnia 24, 2008, 12:39:00 pm »
Czy ktoś kto nie zna języka nawet w stopniu podstawowym, zawsze korzystając z tłumacza, jest w pozyzcji uprawniającej go do wyśmiewania innych? Nie sądzę.

Chyba zdecydowanie lepiej skorzystać z tłumacza, niż próbować błysnąć łamaną angielszczyzną, gdzie rozmówca - rodowita amerykanka, nie jest w stanie cię zrozumieć. Niestety Tusk ma takie odbicia - z tłumacza nie korzysta, lata samolotami pasażerskimi, a później świat się śmieje.

Poza tym zastanawiam się, kiedy sobie uświadomi, że jest tylko premierem, a nie prezydentem.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3739 dnia: Sierpnia 24, 2008, 12:50:26 pm »
Chyba zdecydowanie lepiej skorzystać z tłumacza, niż próbować błysnąć łamaną angielszczyzną, gdzie rozmówca - rodowita amerykanka, nie jest w stanie cię zrozumieć.

Gdzieś było podane, że go Condoleezza nie zrozumiała? Bo to, co powiedział Tusk, to były raczej proste zdania, wypowiedziane (wydukane) dosyć wyraźnie bez jakichś większych zniekształceń językowych. Zdziwiłbym się więc bardzo, gdyby rodowita amerykanka nie potrafiła go zrozumieć. 

Jeżeli chodzi o zwyczaje i wychowanie, może faktycznie złamał reguły, jednak poprosił prezydenta o pozwolenie przywitania jej.
No i jak się już czepiasz wychowania, prychanie w mikrofon przez głowę państwa w obecności gościa też nie należy do najlepszych zachowań.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3740 dnia: Sierpnia 24, 2008, 13:03:42 pm »
Ktos tu wspomniał o służbie zdrowia?? hehe Właśnie widać co chce zrobic PO sprywatzować wszystkie szpitale do tego obciąć fundusze dla ludzi chorych na raka!!! Było o tym głośno kilka dni temu w TV!!

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3741 dnia: Sierpnia 24, 2008, 13:50:59 pm »
Cytuj
Poza tym zastanawiam się, kiedy sobie uświadomi, że jest tylko premierem, a nie prezydentem.
Ja się zastanawiam kiedy Kaczyński sobie uświadomi że jest tylko prezydentem a nie szefem rządu.
Cytuj
Gdzieś było podane, że go Condoleezza nie zrozumiała? Bo to, co powiedział Tusk, to były raczej proste zdania, wypowiedziane (wydukane) dosyć wyraźnie bez jakichś większych zniekształceń językowych. Zdziwiłbym się więc bardzo, gdyby rodowita amerykanka nie potrafiła go zrozumieć.
Dokładnie. Z ciekawości sobie poszukałem tego wydarzenia. Tusk powiedział swoje dosyć niepewnie ale nie ma szans żeby Rice go nie zrozumiała. Tymczasem śmiech Kaczyńskiego to pokaz jego kultury osobistej. Tzn. jej braku.

Ogólnie choćby Tusk i ekipa stawali na głowie to i tak niemal codziennie będziemy mieli durne popisy Kamińskiego i samego Kaczyńskiego usiłujących robić wielkie skandale i afery z czegokolwiek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3742 dnia: Sierpnia 24, 2008, 14:18:02 pm »
Ogólnie choćby Tusk i ekipa stawali na głowie to i tak niemal codziennie będziemy mieli durne popisy Kamińskiego i samego Kaczyńskiego usiłujących robić wielkie skandale i afery z czegokolwiek.

Dokładnie to samo dzieje się w drugą stronę.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3743 dnia: Sierpnia 24, 2008, 19:10:03 pm »
Najwidoczniej żyjemy w innych krajach...

W każdym razie reguły w tej materii to znają ją Czesi - po prostu była Rice i czeski minister spraw zagranicznych. A u nas niestety zaczyna się kampania prezydencka i sami siebie ośmieszamy.

Jeszcze o angielskim Tuska - faktycznie Pan Prezydent miał prawo się roześmiać - sam ma Received Pronunciation taki że królowa Ela de Sekend by się powstydziła...  :cool:
http://www.pardon.pl/artykul/5980/biegly_angielski_prezydenta_kaczynskiego_posluchaj

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3744 dnia: Sierpnia 24, 2008, 19:25:18 pm »
Dlatego Kaczyński korzysta z tłumacza. Swoją drogą w takich sytuacjach powinno się używać ojczystego języka. Nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek na świecie zagranicznego gościa próbowano witać w jego języku. Jesteśmy w Polsce i mówimy po polsku.

Kampania prezydencka faktycznie jest dla Donalda Tuska dużym problemem i dostrzegają to również wyborcy.

Cytuj
65% Polaków: niech Tusk daruje sobie prezydenturę i skupi się na pracy premiera

Na dwa lata przed wyborami, Donald Tusk ma największe szanse na zdobycie prezydenckiego fotela - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Jednocześnie 65% Polaków uważa, że obecny premier powinien zrezygnować ze startu w wyborach i skupić się na pracy szefa rządu.

Z sondażu GfK Polonia dla "Rz" wynika, że Donalda Tuska w walce o prezydenturę wspiera prawie 30% Polaków. Obecny prezydent Lech Kaczyński ma ponad trzykrotnie mniejsze poparcie.

71% Polaków twierdzi, że jeśli Tusk zdecyduje się na start w wyborach prezydenckich, to nie powinien łączyć kandydowania z funkcją premiera.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3745 dnia: Sierpnia 24, 2008, 19:35:28 pm »
Chyba zdecydowanie lepiej skorzystać z tłumacza, niż próbować błysnąć łamaną angielszczyzną, gdzie rozmówca - rodowita amerykanka, nie jest w stanie cię zrozumieć.

Gdzieś było podane, że go Condoleezza nie zrozumiała?

Właśnie, gdzie to jest podane? Czyżby kolejne kłamstewko Iraska? Jeszcze się nie nauczył Iras że na tym forum ściemy nie przechodzą.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3746 dnia: Sierpnia 25, 2008, 11:19:10 am »
Cytuj
Irlandzki minister: potrzebne drugie referendum

Irlandia musi przeprowadzić drugie referendum w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, aby uniknąć izolacji - powiedział dziennikowi "Irish Independent" irlandzki minister ds. europejskich Dick Roche.

Według ostatnich sondaży dwie trzecie Irlandczyków jest przeciwnych drugiemu referendum.

- Moim zdaniem kolejne referendum jest właściwą odpowiedzią na sytuację, w której się znaleźliśmy - powiedział Roche. - Na tym etapie jest to moje prywatne zdanie - dodał w rozmowie z gazetą. Irlandczycy odrzucili w referendum z 12 czerwca Traktat Lizboński, który miał zastąpić konstytucję UE odrzuconą z kolei w referendach przez Francuzów i Holendrów w 2005 roku.

Minister spraw zagranicznych Irlandii Micheal Martin zapowiedział w ubiegłym miesiącu, że poinformuje Unię Europejska o dalszych działaniach w sprawie Traktatu Lizbońskiego przed grudniem.

Zdaniem ministra Roche'a pozostałych 26 członków UE prawdopodobnie przyjmie traktat do końca roku, co zepchnie Irlandię na europejski margines.

- Jeśli chcemy utrzymać naszą pozycję konstruktywnego członka UE nie możemy po prostu siedzieć z założonymi rękoma, i powtarzać, że "nie znaczy nie" - powiedział minister ds. europejskich.

Takimi właśnie okrzykami został przywitany w lipcu w Dublinie prezydent Francji Nicolas Sarkozy, którego kraj sprawuje obecnie półroczne przewodnictwo w UE.

- Minister Roche nie nawołuje do przeprowadzenia kolejnego referendum. To nie byłaby uczciwa odpowiedź. Zamiast tego rząd realizuje działania, które zapowiedział, że podejmie w przypadku fiaska referendum - skomentował wywiad rzecznik rządu Irlandii.

Rozumiem, że kluczowe decyzje w UE będą głosowane tak długo, aż wyniki będą zadowalające dla Brukseli?  :o

Nie znaczy tak  :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3747 dnia: Sierpnia 25, 2008, 12:38:53 pm »
Jeśli są na nie, to niech wystąpią z UE.

Cytuj
W sprawie kardiochirurga mówiłem o podejrzeniach, nie przesądzałem o faktach, moje wypowiedzi były wyrwane z kontekstu i wadliwie interpretowane - powiedział w krakowskim sądzie były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Masakra- to jest właśnie ziobro.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3748 dnia: Sierpnia 25, 2008, 13:08:01 pm »
Aha, więc albo podporządkowanie Brukseli, albo wypad z UE?

I co masz do zarzucenia wypowiedzi Ziobry?

Cytuj
Ziobro: to media wywołały napięcie

W sprawie kardiochirurga mówiłem o podejrzeniach, nie przesądzałem o faktach, moje wypowiedzi były wyrwane z kontekstu i wadliwie interpretowane - powiedział w krakowskim sądzie były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Stawił się on w sądzie na kolejną rozprawę w procesie, jaki o zniesławienie wytoczył mu kardiochirurg Mirosław G. Zatrzymany w marcu ub.r. przez CBA i podejrzany m.in. o zabójstwo i korupcję lekarz - ówczesny ordynator oddziału kardiochirurgii warszawskiego szpitala MSWiA - domaga się od Ziobry przeprosin i 70 tys. zł zadośćuczynienia. Powodem są słowa ministra z konferencji prasowej tuż po zatrzymaniu G.: "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Ostatecznie prokuratura umorzyła sprawę zabójstwa.

Zbigniew Ziobro stawił się w poniedziałek do sądu z dwoma pełnomocnikami. Nieobecnego Mirosława G. reprezentuje mec. Aleksander Bentkowski, który zastępuję pełnomocniczkę lekarza.

W związku z pismem procesowym, jakie złożył były minister, sąd zarządził trzy godziny przerwy w rozprawie, by mec. Bentkowski zdążył zapoznać się z argumentami strony pozwanej.

- Moje wypowiedzi wielokrotnie były wyrwane z kontekstu. W treści konferencji prasowej blisko 20-krotnie podkreślam, że mamy do czynienia z zarzutem - powiedział Zbigniew Ziobro dziennikarzom w przerwie rozprawy.

- Zarzut jest to stwierdzenie podejrzenia. Jeżeli więc blisko 20-krotnie mówiłem, że czyn pana doktora G. ma charakter zarzutu, to mówiłem o podejrzeniu. Myślę, że to wyjaśnia wszystko - powiedział Zbigniew Ziobro.

Podkreślił także, że podczas konferencji mówił o "pozbawieniu życia", a nie o zabójstwie; zwrócił przy tym uwagę, iż pozbawić życia można także nieumyślnie. Ziobro powołał się także na atmosferę napięcia i olbrzymiego niepokoju, jaka towarzyszyła zatrzymaniu lekarza i późniejszej konferencji prasowej. Jego zdaniem, wywołali ją dziennikarze, wyolbrzymiający posiadane - cząstkowe - informacje. Rozdał także dziennikarzom fragmenty swoich wypowiedzi z konferencji jako potwierdzenie swojego stanowiska.

Bardzo rzeczowa argumentacja. Na pewno bardziej poważna, niż Twoje "masakra"  :?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3749 dnia: Sierpnia 25, 2008, 13:14:30 pm »
To nie jest rzeczowa argumentacja tylko zwykłe pie..lenie. Facet który nie jest w stanie pojąć najbardziej podstawowej zasady domniemania niewinności nigdy nie powinien być ministrem sprawiedliwości w normalnym kraju.

Reklama pewnego banku...  niby nie o polityce ale jednak... :cool:

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2008, 13:28:54 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3750 dnia: Sierpnia 25, 2008, 17:44:26 pm »
Cytuj
Urzędnicy boją się ukarać Palikota

Janusz Palikot pomalował kilka dni temu ścianę swojej kamienicy bez wymaganego pozwolenia na budowę. - Inspektorzy przestraszyli się i stwierdzili, że prawa nie złamałem. Gdyby ścianę pomalował zwykły Kowalski, to zapłaciłby kilka tysięcy złotych kary - komentuje w rozmowie z dziennik.pl poseł PO.

- Nadzór budowlany i służby architekta miasta uznały, że wcale nie malowałem, a jedynie konserwowałem ścianę - powiedział Palikot.

Poseł był pewny, że zostanie ukarany. Zdecydował się jednak pomalować kamienicę niezgodnie z prawem budowlanym, aby naświetlić absurdalne, jego zdaniem, przepisy. O nielegalnym malowaniu powiadomił nie tylko media, ale także stosownych urzędników, którzy twierdzili, że by móc odnowić kamienicę, poseł musi za 28 tysięcy złotych przygotować projekt jej pomalowania. Mimo że nie zmieniał nawet jej koloru - przypomina dziennik.pl. - W ramach prac sejmowej komisji "Przyjazne państwo" do marszałka Sejmu trafił już projekt ustawy, który przewiduje likwidację pozwoleń na budowę. Zamiast tego obowiązkowe będzie jedynie zgłoszenie inspektorom budowlanym wykonania remontu czy właśnie malowania - mówi Palikot.

Łamie prawo, szczyci się tym i jest bezkarny. Państwo prawa wg PO  :?

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3751 dnia: Sierpnia 25, 2008, 18:33:10 pm »
Iras, czy ty jesteś tak tępy, czy może Twoje umiejętności czytania ze zrozumieniem są na poziomie trzylatka?

Przeczytaj jeszcze raz zacytowany artykuł. Może w końcu zrozumiesz o co chodziło Palikotowi.

grzeczniej troszkę, proszę /t.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2008, 18:45:46 pm wysłana przez tarniak »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3752 dnia: Sierpnia 25, 2008, 18:42:20 pm »
Iras, faktycznie nie zrozumiałeś chyba tego tekstu...  :???:

A skoro o prawie mowa...  :lol: :lol: :lol:
Cytuj
Krakowski sąd zdecydował, że były minister sprawiedliwości musi przeprosić doktora Mirosława G. za słowa " już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie" wypowiedziane na konferencji prasowej po zatrzymaniu lekarza przez CBA.

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2008, 18:45:48 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3753 dnia: Sierpnia 25, 2008, 18:45:03 pm »
Polityk będący u władzy i mający realny wpływ na przepisy nie powinien uciekać się do tego typu demonstracji.

Poza tym - parafrazując znane, łacińskie powiedzenie - głupie prawo, ale prawo. Palikot je złamał. Czyż nie?


PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3754 dnia: Sierpnia 25, 2008, 18:47:29 pm »
Widzę ze strasznie jedziecie po Irasie a nikt nie raczy odp na moje argumenty, sa chyba dla was za bardzo porażające :lol:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3755 dnia: Sierpnia 25, 2008, 18:50:16 pm »
Faktycznie zgroza że złamał przepis prawa budowlanego żeby pokazać absurd przepisu... Nie wiedzieć czemu taki Kurski i Wasserman jakoś to olewają nie wykonując z rozmysłem wyroków sądowych.

Ciekawe czy teraz Ziobro wykona wyrok i przeprosi tego doktorka.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3756 dnia: Sierpnia 25, 2008, 19:07:00 pm »
Faktycznie zgroza że złamał przepis prawa budowlanego żeby pokazać absurd przepisu...

Jaki był cel tej demonstracji, skoro tylko on i jego koledzy mogą te przepisy zmienić, wiedzą pewnie tylko (p)owieczki Donalda.

Głupie i zupełnie niepotrzebne złamanie prawa, ale - jak widać - swoim można wszystko wybaczyć.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3757 dnia: Sierpnia 25, 2008, 19:16:57 pm »
Jesteś tak przejęty zgrozą z powodu złamania jednego przepisu prawa budowlanego w jak najbardziej dobrym celu że nawet nie próbuję sobie wyobrazić Twojego szoku przy łamaniu i lekceważeniu prawa i wyroków sądowych przez pana Ziobrę, Wassermana, Kurskiego... ?  :cool:

Obecnemu prezydentowi też będzie ciężko... http://sondaz.wp.pl/wiadomosc.html?title=Czy-prezydentowi-uda-sie-poprawic-wizerunek&kat=1342&wid=10288963&ticaid=167d7
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2008, 19:22:53 pm wysłana przez Leenk »

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3758 dnia: Sierpnia 25, 2008, 19:18:57 pm »
Przepraszam, tarniak, ale już po prostu nie daję rady z Irasem. Co post to większe pierdoły.

PS3IDTomasz19 - a gdzie te przytłaczające argumenty niby?

Iras - cel był taki, jak masz wyżej napisane: żeby pokazać jak głupie jest polskie prawo. I nie zależy tylko ono od "kolegów Palikota".

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3759 dnia: Sierpnia 25, 2008, 19:26:07 pm »
Trzy godzinki i już nie dajesz rady? Alby się przyzwyczaj, albo - dla własnego dobra - zmień forum.