Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658591 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4560 dnia: Października 15, 2008, 11:23:26 am »
@ Iras

Moze nam jeszcze bedziesz wklejal tu ankiety z Onet'u ?! Tam tez czasami sa bardzo ciekawe wyniki. ;)

A co do naszego prezydenta, ktos powinien nauczyc go kultury, jak wczoraj faktach widzialem jak "parskal" co chwile smiechem w odpowiedzi na pytania reporterow, to myslalem, ze wyjde z siebie ( przypomnialo mi sie jak podobnie zareagowal na angielski Tuska podczas spotkania z pania Rice ).

Cytuj

"Brat miał rację, pan wychował się na podwórku" - premier obrażony?

"Brat miał rację, pan wychował się na podwórku" - tak miał powiedzieć prezydent do premiera podczas poniedziałkowego spotkania ws. wyjazdu na szczyt UE. Tomasz Arabski nie chciał potwierdzić informacji dziennikarza RMF FM. - Zaskakuje mnie pana wiedza - powiedział Konradowi Piaseckiemu w "Kontrwywiadzie RMF FM".
...

Według osoby z otoczenia Tuska prezydent miał zapytać, dlaczego premier się upiera, żeby "prosty absolwent zawodówki reprezentował Polskę" (o Walesie i jego udziale w Europejskiej Radzie Medrcow - LoNdEk)
...
Arabski w rozmowie w RMF FM nie chciał zdradzić szczegółów spotkania. - Prawie połowę tego czasu (z 32-minutowego spotkania prezydenta z premierem - przyp.red.) - prezydent poświęcił na ocenę byłego prezydenta - przyznał Arabski.

No coz, panu Kaczynskiemu, nawet i z bratem jeszcze daleko do Walesy, a on przeciez jest tylko "prostym absolwentem zawodowki", a panowie Kaczynscy to czysta "elita" tylko szkoda, ze zyja w "swoim wlasnym swiecie".
Opublikowane: Październik 15, 2008, 11:12:48
Cytuj
"Samolot należy się prezydentowi jak psu zupa"

- Samolot należy się prezydentowi jak psu zupa - powiedziała reporterowi sejmowemu TVN24 posłanka PiS Elżbieta Jakubiak.
...

hahaha... to babeczka doje*ala tym komentarzem...
Opublikowane: Październik 15, 2008, 11:18:25
Ofensywa przeciw Kaczynskiemu trwa dalej...

Kwasniewski:
Cytuj

...
Jak podkreślił, trzeba będzie natychmiast wrócić do pomysłu ustawy kompetencyjnej i "powiedzieć, że Rada Europejska i sprawy UE sa domeną rządu, że premier kieruje delegacjami i wyznacza skład delegacji i premier ma prawo jako specjalnego gościa zaprosić prezydenta".

Pytany czy prezydent powinien jechać na szczyt, Kwaśniewski odpowiedział, że on nie jeździł na szczyty UE i "z jego doświadczenia uważał zawsze, że szczyty unijne są domeną rządu". - Prezydent z zasady nie powinien jeździć na te szczyty, ale powinien uczestniczyć w tych, które mają wyjątkowy charakter - dodał.

Opublikowane: Październik 15, 2008, 11:21:49
@ Iras

Inny sondaz, zupelnie inne wyniki:

Cytuj

"Gazeta Wyborcza": Polacy w ogromnej większości wstydzą się sporu o szczyt Unii Europejskiej, czują z tego powodu rozczarowanie i złość - wynika z sondażu PBS DGA. Na pytanie jakie uczucia budzi w tobie spór premiera z prezydentem na odpowiedź wstyd wskazało 83 procent badanych. Złość wybrało - 71 procent.
85 procent ankietowanych uważa, że spór pogorszy opinię o Polsce w Europie. 63 procent badanych rację w sporze przyznaje premierowi, 23 procent - prezydentowi. Również 63 procent badanych uważa, że wygra w tym sporze Donald Tusk. 13 procent jest zdania, że skorzysta na tym Lech Kaczyński.

Sondaż przeprowadzono wczoraj na reprezentatywnej próbie 500 osób.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4561 dnia: Października 15, 2008, 12:31:01 pm »
Iras- od kiedy Ty się kierujesz sądażami tak właściwie?
Non stop słyszymy że są fałszowane, że tak naprawdę nic nie pokazują, a kiedy w jednym prezydent ma przewagę to nagle traktujesz je poważnie? Zdecyduj się.

Cytuj
Według osoby z otoczenia Tuska prezydent miał zapytać, dlaczego premier się upiera, żeby "prosty absolwent zawodówki reprezentował Polskę" (o Walesie i jego udziale w Europejskiej Radzie Medrcow - LoNdEk)

O fak!

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4562 dnia: Października 15, 2008, 12:39:40 pm »
Iras- od kiedy Ty się kierujesz sądażami tak właściwie?

:shock:

No, ale ogólnie to się zgadzam. I to w dodatku sondaż z tego zakłamanego, szatańskiego_niech_go_piekło_pochłonie i oczerniającego PiS TVNu :shock:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4563 dnia: Października 15, 2008, 12:44:38 pm »
Iras- od kiedy Ty się kierujesz sądażami tak właściwie?
Non stop słyszymy że są fałszowane, że tak naprawdę nic nie pokazują, a kiedy w jednym prezydent ma przewagę to nagle traktujesz je poważnie? Zdecyduj się.

Iras poprostu dosc "wybiorczo" kwestie sondazy traktuje... ;)

Cytuj
Cytuj
Według osoby z otoczenia Tuska prezydent miał zapytać, dlaczego premier się upiera, żeby "prosty absolwent zawodówki reprezentował Polskę" (o Walesie i jego udziale w Europejskiej Radzie Medrcow - LoNdEk)
O fak!

Moze panowie Kaczynscy by woleli, aby ktos taki jak prof. Nowak 9 pupilek o. Rydzyka) reprezentowal nasz kraj w tej radzie, w koncu liczy sie tytul naukowy, a nie to czlowiek zrobil/osiaglan, nie liczy sie co soba reprezentuje. Wogole konflikt Kaczynskich z Walesa mnie bawi, bracia Kaczynscy maja "manie wielkosci" i musi ich naprawde bolec, ze mimo usilnych staran, nie sa wstanie zniszczyc "pozycji" Walesy, a sami mimo staran nawet mu do "piet nie dorastaja", musi to bolec podwojnie, skoro jak widac w powyzszym przykladzie tak ich razi wyksztalcenie pana Walesy.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4564 dnia: Października 15, 2008, 13:00:36 pm »
Sondażami- przepraszam.
Dziwne błędy ostatnio robię- a to konstytucja, a to coś takiego. Zabiegany człowiek żyje.

Inna sprawa.
Wczoraj widziałem jak to nasz prezydent wolski właśnie rubasznie się śmiał i uśmiechał przy każdej wypowiedzi- nie wiem czy on tak sam z siebie, czy tak mu doradzili panowie od pr'u, ale wyglądało to naprawdę groteskowo.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4565 dnia: Października 15, 2008, 13:12:11 pm »
Sondażami- przepraszam.
Dziwne błędy ostatnio robię- a to konstytucja, a to coś takiego. Zabiegany człowiek żyje.

Inna sprawa.
Wczoraj widziałem jak to nasz prezydent wolski właśnie rubasznie się śmiał i uśmiechał przy każdej wypowiedzi- nie wiem czy on tak sam z siebie, czy tak mu doradzili panowie od pr'u, ale wyglądało to naprawdę groteskowo.

Wlasnie o tym wczesniej pisalem... :)

Kolejny sondaz:

Cytuj

Rośnie poparcie dla PO, maleje dla PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku października, PO otrzymałaby 55 procent głosów, a PiS - 24 procent - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Przedstawicieli do Sejmu wprowadziłyby także SLD i PSL (po 6 procent poparcia).
Poniżej pięcioprocentowego progu wyborczego znalazły się: Partia Demokratyczna-demokraci.pl (3 procent), Samoobrona (2 procent), Liga Polskich Rodzin, Socjaldemokracja Polska i Unia Pracy (po 1 procent).

20 procent respondentów nie wiedziało na kogo oddałoby głos.

Od września poparcie dla PO wzrosło o 1 punkt procentowy, a dla PiS - zmniejszyło się o 4 punkty procentowe. Notowania SLD utrzymują się na tym samym poziomie. Z kolei PSL zyskało 2 punkty procentowe.

Udział w wyborach, gdyby odbywały się na początku października, zadeklarowało w sposób zdecydowany 30 procent badanych, 29 procent respondentów odpowiedziało, że raczej poszłoby do wyborów. 13 procent raczej nie oddałoby głosu w wyborach, a 21 procent zadeklarowało, że zdecydowanie nie poszłoby do urn.

TNS OBOP przeprowadził sondaż w dniach 2-6 października na reprezentatywnej, losowej 959-osobowej ogólnopolskiej próbie osób powyżej 18. roku życia. Wyniki poparcia dla poszczególnych partii obliczone zostały na podstawie odpowiedzi osób, które deklarowały chęć wzięcia udziału w wyborach i wiedziały na kogo oddałyby swój głos (liczebność próby - 438 osób).

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4566 dnia: Października 15, 2008, 13:17:18 pm »
Cytuj
"Brat miał rację, pan wychował się na podwórku" - tak miał powiedzieć prezydent do premiera podczas poniedziałkowego spotkania ws. wyjazdu na szczyt UE.
Padłem.  Facet o takiej umysłowości jest polskim prezydentem... :???:



Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4567 dnia: Października 15, 2008, 13:26:16 pm »
Widzę, że merytoryczna dyskusja trwa w najlepsze. Po tym buractwie, które odpier*ala Tusk, po tym, jak nie szanuje Prezydenta, Polaków i Konstytucji, powiedzieć mu, że wychował się na podwórku, to bardzo delikatne określenie.

Poza tym szokuje mnie wasza hipokryzja. Z jednej strony krytykujecie kulturę Kaczyńskiego za mały przytyk do premiera, z drugiej strony wielbicie Wałęsę, który Prezydenta publicznie obraża, nazywając go skurwysynem.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4568 dnia: Października 15, 2008, 13:33:51 pm »
Poza tym szokuje mnie wasza hipokryzja. Z jednej strony krytykujecie kulturę Kaczyńskiego za mały przytyk do premiera, z drugiej strony wielbicie Wałęsę, który Prezydenta publicznie obraża, nazywając go skurwysynem.

Kaczynski bez zadnych dowodow, oskarza Walese o to ze ten byl agentem, dla czlowieka, ktory poswiecil wiele dla walki z systemem to bardzo mocna obraza. Jeszcze wezmy pod uwage, ze Kaczynskiemu nie przeszkadzaly podobne uwage pod adresem jego i jego zony wypowiadane przez o. Rydzyka, wiec i Walesa uznal, ze Kaczynski nie ma tyle honoru aby sie bronic i co sie okazalo mial racje. Bo prezydent Kaczynski o obraze urzedu do sadu zaciagnal tylko jakiegos "zula", wiec wielki, lol, Irasku. Bracia Kaczynscy sa ludzmi, ktorych zjadla ambicjia.

Co do Tuska, to nic nie robi, postepuje tak jak wypada, tak jak wskazuje konstytucja, Safjan nawet o tym mowil.

Cytuj

Trybunał Stanu za stocznie?

W Sejmie rusza procedura zmierzająca do postawienia byłego ministra skarbu z rządów PiS, Wojciecha Jasińskiego przed Trybunałem Stanu za zaniedbania przy prywatyzacji stoczni - informuje "Rzeczpospolita" na swoich stronach internetowych.
...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4569 dnia: Października 15, 2008, 13:40:28 pm »
Tusk szanuje urząd prezydenta. Sam Kaczyński na to zwyczajnie nie zasługuje. Polaków i Konstytucje też szanuje i dlatego nie pozwala żeby Kaczyński robił z Polski pośmiewisko - raz, drugi można pozwolić naginać Konstytucje ale robić tak cały czas bo Kaczyński zaczął już kampanię prezydencką? Śmieszne.
Cytuj
Poza tym szokuje mnie wasza hipokryzja. Z jednej strony krytykujecie kulturę Kaczyńskiego za mały przytyk do premiera, z drugiej strony wielbicie Wałęsę, który Prezydenta publicznie obraża, nazywając go skurwysynem.
Ostre słowo ale jak określić kogoś rzuca bezpodstawne i tak ciężkie oskarżenia na innego człowieka?



« Ostatnia zmiana: Października 15, 2008, 13:46:47 pm wysłana przez Leenk »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4570 dnia: Października 15, 2008, 13:47:42 pm »
Po tym buractwie, które odpier*ala Tusk, po tym, jak nie szanuje (...) Polaków i Konstytucji

WTF?
Wyrazy nieszacunku dla Polaków, bo nie chce, żeby mu się Prezio wcinał tam, gdzie nie jest potrzebny?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4571 dnia: Października 15, 2008, 13:50:21 pm »
WTF?
Wyrazy nieszacunku dla Polaków, bo nie chce, żeby mu się Prezio wcinał tam, gdzie nie jest potrzebny?

Ograniczanie kompetencji demokratycznie wybranego prezydenta odbieram jako brak szacunku dla jego wyborców - obywateli Polski.

Prezydent ma konstytucyjne prawo w szczycie UE uczestniczyć, został na niego zaproszony, więc jak mam traktować próby uniemożliwienia mu tego?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4572 dnia: Października 15, 2008, 13:51:43 pm »
Skoro nagle sondaże internetowe stały się tak wiarygodne...  :cool:
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2008, 13:55:55 pm wysłana przez Leenk »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4573 dnia: Października 15, 2008, 13:54:46 pm »
Prezydent ma konstytucyjne prawo w szczycie UE uczestniczyć, został na niego zaproszony, więc jak mam traktować próby uniemożliwienia mu tego?

Prawo ma, ale jeżeli jest wybór pomiędzy prezydentem, który ma kaprys uczestnictwa na szczycie, a premierem i ministrami, którzy będą odpowiedzialni za ewentualne reformy i ustawy, to sorry, ale tutaj właśnie kaprysy prezydenta należy traktować jako żart.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4574 dnia: Października 15, 2008, 13:55:24 pm »
WTF?
Wyrazy nieszacunku dla Polaków, bo nie chce, żeby mu się Prezio wcinał tam, gdzie nie jest potrzebny?

Ograniczanie kompetencji demokratycznie wybranego prezydenta odbieram jako brak szacunku dla jego wyborców - obywateli Polski.

Prezydent ma konstytucyjne prawo w szczycie UE uczestniczyć, został na niego zaproszony, więc jak mam traktować próby uniemożliwienia mu tego?

Prawda jest taka, ze jesli Tusk cokolwiek zrobilby wbrew prawu/konstytucji to Jaro i Ziobro by juz konferencjie zwolywali, a Edgar by zapi*rdalal z wnioskiem o uchylenie imunnitetu czy to Tuskowi/Sikorskiemu ... ale nic sie nie dzieje takiego, mamy tylko medialna przepychanke...Safjan - byly sedzia TK wyraznie powiedzial, ze prezydent nie powinien jechac, bo co kto moze, co kto powinien okresla wyraznie konstytucja, to rzad - Premier ustala sklad takiej delegacji.

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4575 dnia: Października 15, 2008, 13:59:17 pm »
WTF?
Wyrazy nieszacunku dla Polaków, bo nie chce, żeby mu się Prezio wcinał tam, gdzie nie jest potrzebny?

Ograniczanie kompetencji demokratycznie wybranego prezydenta odbieram jako brak szacunku dla jego wyborców - obywateli Polski.

Czyli, że niby jak prezydent wetuje ustawy rządu to też jest to oznaką braku szacunku dla Polaków [wyborców PO i PSL]?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4576 dnia: Października 15, 2008, 14:01:47 pm »
Tam będą decydować i targować się o rzeczy mające bardzo konkretny wpływ na nasze życie np. koszty utrzymania a prezydent chce sobie pojechać pogadać o Gruzji... To jest szacunek dla Polaków? 

Fajnie, ciekawe tylko że rozmowy o Gruzji są tam przewidziane tylko podczas spotkania ministrów spr. zagr. drugiego dnia. Chce się tam wprosić czy jak?  :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4577 dnia: Października 15, 2008, 14:12:50 pm »
Czyli, że niby jak prezydent wetuje ustawy rządu to też jest to oznaką braku szacunku dla Polaków [wyborców PO i PSL]?

Prezydentowi prawo weta daje konstytucja. Premier uziemić Głowy Państwa nie może.

Swoją drogą ośmieszacie się wracając za każdym razem do wetowania ustaw. Z ponad 70 Kaczyński zawetował dwie. Kwas robił to częściej.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4578 dnia: Października 15, 2008, 14:29:28 pm »
Prościej niż zrobił to Tusk już się chyba nie da wyjaśnić.
Cytuj
Nie decyduję gdzie pan prezydent się udaję i jakimi środkami transportu. Nie rozstrzygam o planach prezydenta. Ja - zgodnie z Konstytucją - rozstrzygam o kształcie delegacji rządowej. Proszę mnie zwolnić z odpowiedzialności za to co będzie robił prezydent. Uważam, że odpowiedzialny polityk w takiej sytuacji zadbałby o interes kraju a nie o własny prestiżowy interes. Mam nadzieję, że prezydent to rozumie


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4579 dnia: Października 15, 2008, 14:34:47 pm »
Cytuj
Polityczna gangsterka premiera

Przez cały dzień, w trzech różnych mediach (wliczając mój felieton w „Fakcie", który następnie opowiedziałem rano w Tok FM - w czterech), komentowałem sprawę szczytu w Brukseli i mam już trochę dość. Nie wracałbym do tego, gdyby nie to, że widzę najnowszego niusa: rząd odmówił prezydentowi samolotu. I tu krew się we mnie burzy oraz zmieniam zdanie, które wyraziłem w ostatnim wpisie: na tym konflikcie prezydent ma szansę wygrać.

W swojej dzisiejszej wypowiedzi dla mediów prezydent podkreślił umiejętnie, kto jest w tej historii agresorem. Stwierdził, że on nie blokuje wyjazdu premiera na szczyt (nie mógłby zresztą), ale premier blokuje jego wyjazd. Jeśli wczoraj pisałem, że przelicytował prezydent, to teraz muszę napisać, że właśnie przelicytował premier. Uciekł się do chwytu rodem z mafijnych rywalizacji. I na tym przegra.

Rano w TOK FM zażartowałem, że najbardziej chamską metodą byłoby obiecać prezydentowi samolot, po czym w ostatniej chwili się z tego wycofać, zostawiając Lecha Kaczyńskiego na lodzie. Przez myśl mi nie przeszło, że Tusk posunie się do takiej politycznej gangsterki - bo trudno to inaczej nazwać. A jednak.

(...)

Wsłuchiwałem się w dzisiejsze wypowiedzi liderów PO. Nie miały już nic wspólnego z jakimikolwiek merytorycznymi aspektami sprawy. Donald Tusk mijał się z prawdą podczas konferencji prasowej, gdy twierdził, że konstytucja jasno określa kwestię reprezentowania Polski za granicą. Bynajmniej. Konstytucja nie przewidywała wcale sytuacji takiej jak obecnie i rzecz tonie w ogólnikach.

Z kolei marszałek Komorowski wywodził dziś, że lepiej, aby określonymi sprawami zajmowała się jedna osoba, a taka dwuwładza jest niekorzystna dla państwa. Owszem, zgoda. To niech pan marszałek skieruje swoje pretensje do twórców naszej konstytucji. Mógłby także powołać w końcu komisję konstytucyjną, która zaproponowałaby odpowiednie zmiany. A póki jest, jak jest, Lech Kaczyński korzysta po prostu z konstytucyjnych niuansów i ma do tego w ostrej politycznej grze prawo takie samo jak jego polityczni adwersarze.

Ciekaw jestem, czy Lechowi Kaczyńskiemu uda się jakoś dostać do Brukseli. Tak czy owak, mam wrażenie, że premier właśnie pogrzebał swoją szansę, żeby na tym sporze wygrać. Znamienne, że sondaż internetowy na portalu TVN24 wskazał właśnie rząd jako winnego zamieszania. Po tej akcji ta ocena może się tylko ugruntować.

http://lukaszwarzecha.salon24.pl/97664,index.html

Cytuj
Karnowski: Premier Tusk się zapędził

"Po raz pierwszy od bardzo, bardzo dawna widzimy premiera, który pokazuje się jako polityk zapiekły i nieprzewidywalny, kiedy stracił kontrolę nad sobą. A może i więcej - kontakt z rzeczywistością" - komentuje odmowę podstawienia samolotu prezydentowi Michał Karnowski, publicysta DZIENNIKA. Dodaje, ze rezultat tego posunięcia będzie zły. Tusk ani prezydenta w kraju nie zatrzyma, ani nie zyska szacunku.

"Trzeba złapać byka za rogi i raz na zawsze rozstrzygnąć, kto ma jakie kompetencje" - powiedział w TVN 24 marszałek Sejmu Bronisław Komorowski o sporze premier-prezydent w sprawie wyjazdu do Brukseli. I wygląda na to, że w chwilę po tej wypowiedzi szef rządu postanowił tego byka złapać.

Nie wiem, kto mu ten sposób (czyli nagły komunikat o niemożliwości przysłania z powrotem samolotu) podpowiedział, ale to była bardzo głupia rada. Po raz pierwszy od bardzo, bardzo dawna widzimy bowiem premiera, który pokazuje się jako polityk zapiekły i nieprzewidywalny, kiedy stracił kontrolę nad sobą. A może i więcej - kontakt z rzeczywistością.

Rezultat będzie zły: ani prezydenta w kraju nie zatrzyma, ani nie zyska szacunku. Bo choć to nie był konflikt toczony z klasą, to nie znaczy, że nie będzie w nim zwycięzcy. Wczoraj w DZIENNIKU stawiałem tezę, że przegra ten, kto tej klasy będzie miał mniej. Ruch z samolotem wysforował premiera na mocne prowadzenie.

http://www.dziennik.pl/opinie/article251481/Karnowski_Premier_Tusk_sie_zapedzil.html

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4580 dnia: Października 15, 2008, 14:41:56 pm »
"Premier ma sto proc. racji". Eksperci o sporze
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,5812004,_Premier_ma_sto_proc__racji___Eksperci_o_sporze.html

Jakoś nie widać żadnych ekspertyz prawnych przyznających rację prezydentowi. Odwrotnych jest już konkretna ilość.  :cool:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4581 dnia: Października 15, 2008, 14:43:42 pm »
Cytuj
"Rz": odlot samolotu prezydenta opóźnił się przez imieniny

Odlot wyczarterowanego przez Kancelarię Prezydenta samolotu do Brukseli opóźnił się przez imieniny mamy prezydenta - informuje "Rzeczpospolita" w swoim serwisie internetowym.

http://wiadomosci.onet.pl/1844440,11,rz_odlot_samolotu_prezydenta_opoznil_sie_przez_imieniny,item.html

Ciekawe czy Sarkozy zostal poinformowany ?!  :lol: :lol: :lol: :lol:

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4582 dnia: Października 15, 2008, 14:47:24 pm »
Czyli, że niby jak prezydent wetuje ustawy rządu to też jest to oznaką braku szacunku dla Polaków [wyborców PO i PSL]?
Prezydentowi prawo weta daje konstytucja.

Co nie zmienia faktu, że będąc przeciwko ustawom PO, nie ma szacunku do ich wyborców (ja tylko idę Twoim tokiem myślenia, bejbe).

Cytuj
Premier uziemić Głowy Państwa nie może.

a uziemia go?

Cytuj
Swoją drogą ośmieszacie się wracając za każdym razem do wetowania ustaw.

Aha. :-(

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4583 dnia: Października 15, 2008, 14:56:59 pm »
"Premier ma sto proc. racji". Eksperci o sporze
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,5812004,_Premier_ma_sto_proc__racji___Eksperci_o_sporze.html

Jakoś nie widać żadnych ekspertyz prawnych przyznających rację prezydentowi. Odwrotnych jest już konkretna ilość.  :cool:

Ekspertyzy prawnej nie zauważyłem żadnej. Tylko TK może ten spór rozstrzygnąć.

Tytuł na gazecie zajebiście oddaje treść artykułu  :lol:

Cytuj
Kik: Tusk chce zatrzymać ofensywę Lecha Kaczyńskiego

Prof. Kazimierz Kik ocenił, że prezydent rozpoczął kilkanaście dni temu intensyfikację swoich działań (objeżdżanie kraju, referendum ws. służby zdrowia). Zdaniem politologa walka o wyjazd na szczyt UE jest tylko kontynuacją tej ofensywy. - Najpewniej strona rządowa zorientowała się, że chodzi o przejęcie inicjatywy politycznej przez prezydenta i nie chce do tego dopuścić - uważa ekspert.

W jego ocenie, szef rządu zdał też sobie sprawę, że prezydent nie będzie miał zahamowań przed działaniami, które będą zgodnie z jego wizją Polski w stosunkach międzynarodowych. Kik przypomniał, że Tusk podkreślał przed wylotem do Brukseli, że stanowisko głowy państwa różni się od stanowiska rządu w sprawach, które będą poruszane na szczycie.

Politolog jest zdania, że to jednak szef rządu może ponieść większe straty w tym sporze, bo jego oponenci będą mu zarzucali, że wszystko co robi przyporządkowuje swoim aspiracjom prezydenckim.

Krasnodębski: Rząd podgrzewa konflikt z prezydentem

- Stroną, która podgrzewa konflikt odnośnie składu delegacji na szczyt UE jest rząd - ocenia socjolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego Zdzisław Krasnodębski. Zdaniem Krasnodębskiego "premier przekroczył jednak pewną granicę". - Nawet to jest takie udaremnianie prezydentowi wykonywania jego funkcji - powiedział socjolog.

W jego opinii obecnie dzieją się "rzeczy niebywałe do tej pory w polskiej polityce". - Niezależnie jak interpretowalibyśmy konstytucję prezydent, stojąc na straży suwerenności, nie jest podwładnym premiera - dodał.

Według socjologa obecny konflikt między prezydentem i premierem wynika z faktu, iż "nie do końca jest jasna konstytucja". Dlatego, jego zdaniem, obecnie mamy do czynienia z dużym konfliktem politycznym i "odmiennymi koncepcjami polityki zagranicznej".

Migalski: Kancelaria Premiera przeszarżowała

- Prezydent Kaczyński może teraz zacząć uchodzić za ofiarę małostkowości i złośliwości otoczenia premiera, bo to kolejna taka sytuacja w ciągu ostatnich dni. Premier Tusk nie rozumie chyba, że Polacy solidaryzują się z ofiarami. Zyska na tym bezpośrednio prezydent, który zresztą szantażuje rolą ofiary mówiąc np., że poleci na szczyt z prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem - mówi dr Marek Migalski z UniwersytetuŚląskiego.

Według niego premier straci na konflikcie, zaprzeczając w nim w pewnym sensie swojemu wizerunkowi z ubiegłorocznych wyborów. - Wtedy wygrał, bo był sympatyczny, ludzie go lubili, uważali, że jest innym politykiem, bo posługuje się językiem przyjaźni, miłości. Krótko mówiąc, prezydent zyska jako ofiara, premier straci jako złośliwiec - dodał.

Zaznaczył, że prezydent "rozpycha się" w ramach konstytucyjnych uprawnień, chce wygospodarować więcej, niż na razie ma. Ocenił, że obwiązująca konstytucja jest "niezbyt jasna" jeśli chodzi o podział niektórych kompetencji prezydenta i premiera. - Nie zaszkodziłoby doprecyzowanie tych kwestii choćby w ustawie kompetencyjnej, o której mówi rząd. Nie sądzę jednak, by nawet jaśniejsze zapisy zapobiegły obecnemu konfliktowi. To bardziej kwestia obyczaju politycznego i bieżącej walki politycznej - zaznaczył. Marek Migalski nie ma wątpliwości, że konflikt wpisuje się w kampanię przed wyborami prezydenckimi w 2010.

Co nie zmienia faktu, że będąc przeciwko ustawom PO, nie ma szacunku do ich wyborców (ja tylko idę Twoim tokiem myślenia, bejbe).

Jeśli dla Ciebie nie zgadzać się z kimś, a nie szanować go, to to samo, mogę Ci jedynie współczuć  :-(

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4584 dnia: Października 15, 2008, 15:11:45 pm »
Cytat: Iras
Co nie zmienia faktu, że będąc przeciwko ustawom PO, nie ma szacunku do ich wyborców (ja tylko idę Twoim tokiem myślenia, bejbe).

Jeśli dla Ciebie nie zgadzać się z kimś, a nie szanować go, to to samo, mogę Ci jedynie współczuć  :-(

Koteczku słodki - premier nie zgadza się z prezydentem, nie chce żeby jechał na szczyt, więc twierdzisz, że nie szanuje tym samym Polaków, a teraz piszesz mi coś takiego? Kuwasz, Ty to chyba jesteś dla mnie zbyt fajski i mądrusieńki, a ja bidulka nie jestem w stanie pojąć Twojego toku myślenia.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2008, 15:27:41 pm wysłana przez ruszmusk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4585 dnia: Października 15, 2008, 15:18:56 pm »
Nie wiem, czy się zgrywasz, czy faktycznie tego nie rozumiesz, ale jeśli dla Ciebie zgodne z konstytucyjnymi uprawnieniami zawetowanie jakiejś tam ustawy i blokowanie bandyckimi metodami wyjazdu prezydenta to to samo, to ja nie mam zamiaru Cie z błędu wyprowadzać.

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4586 dnia: Października 15, 2008, 15:24:40 pm »
A jakie to są te bandyckie metody? Czyżby Donald pobił prezydenta? Zastraszał jego rodzinę? Zara, zara, on tylko sprzeciwił się wyjazdowi Leszka na szczyt. Osz to kuwa kryminalista jeden! No, ale wiadomo - jak się jest częścią układu...
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2008, 15:26:37 pm wysłana przez ruszmusk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4587 dnia: Października 15, 2008, 15:45:36 pm »
Przeczytaj wpis "Polityczna gangsterka premiera" i przestań błaznować.

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4588 dnia: Października 15, 2008, 15:57:50 pm »
Przeczytaj wpis "Polityczna gangsterka premiera" i przestań błaznować.

"Polityczna gangsterka premiera" - autor: Łukasz Warzecha.

Łukasz Warzecha - komentator dziennika "Fakt".

:lol:

Pozwól, że sobie podaruje czytanie wpisów tego Pana, bo "Fakt" to dopiero gangsterka... dziennikarska.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2008, 15:59:21 pm wysłana przez ruszmusk »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4589 dnia: Października 15, 2008, 16:36:11 pm »
Na razie błaznujesz tu tylko Ty Iras wklejając wypociny kogo tam udało Ci się znaleźć na necie. Dajesz tekst jakiegoś pajaca z Faktu (:lol:) i co to niby ma udowadniać? Przecież takimi wpisami anonimowych ludków z różnych gazecin można się przerzucać bez końca. Spoważniej.

Były minister spraw zagranicznych  Dariusz Rosati: Prezydent na szczycie jest dekoracją. Rząd może instruować prezydenta.
http://infobot.pl/r/PnT
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2008, 16:40:00 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4590 dnia: Października 15, 2008, 16:44:12 pm »
Dajesz tekst jakiegoś pajaca z Faktu (:lol:)

Błyszczysz  :?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4591 dnia: Października 15, 2008, 16:50:32 pm »
Są granice śmieszności - tak konstytucjonalista, profesor Piotr Winczorek, ocenia spór o kompetencje, samolot i akredytacje między premierem a prezydentem.
Cytuj
W Konstytucji jest wyraźny zapis, że to Rada Ministrów prowadzi politykę zagraniczną, a prezydent w tej kwestii musi z rządem współdziałać. To na prezydencie ciąży obowiązek współdziałania

Czekamy na teksty z różnych pudelków i onetów...  :cool:
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2008, 17:06:17 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4592 dnia: Października 15, 2008, 17:08:38 pm »
Gazeta i TVN - nie, prawicowe serwisy - nie, niezależni dziennikarze - nie, więc ja się pytam, jakimi źródłami wolno mi się posługiwać  :?

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4593 dnia: Października 15, 2008, 17:12:42 pm »
Nowe informacje czytałem na komórce, a teraz na wyborczą i inne serwisy to nie chce mi wchodzić, bo się natychmiast zdenerwuję. Postaram się jednak napisać spokojnie co mi chodzi po głowie.

W pewnym stopniu działania Kaczyńskiego, chcącego zdobyć jak najwięcej władzy w ramach istniejącego systemu są zrozumiałe. Kto by nie spróbował, gdyby miał taką okazję. Myślę jednak, że będzie go to bardzo drogo kosztować.
Po pierwsze dlatego, że Kaczyński ma spory elektorat negatywny, który teraz w moim odczuciu gwałtownie mu się powiększy.
I nie jest to na zasadzie tak zwanego męża stanu, po którym byłoby widać poczucie misji, umiejętność jednoczenia wokół siebie ludzi i konsekwentnie realizował zamierzone cele. Nie ma charyzmy, ani posłuchu za granicą, nie zna języków... Jest odpowiednikiem swojego brata w Belwederze i właściwie niczym więcej. Jak większa część naszej klasy politycznej właściwie zupełnie bezbarwny.

Teraz pokazuje się od właściwie najgorszej możliwej strony. Nie widać bowiem, aby chociaż przez myśl mu przyszło iż za obecną sytuację ponosi odpowiedzialność - i nawet nie mówię o całkowitej, bo i Tusk nie jest bez winy. Wywleka nasze polskie piekiełko za granicę, naraża nas na kompromitację na arenie międzynarodowej i z pogardą niewybaczalną u polityka wypowiada się o demokratycznie wybranych władzach.

Kaczyńscy twierdzą, że Polaków trzeba uczyć patriotyzmu, jednak tym razem ten patriotyzm będzie gwoździem do trumny kariery politycznej Lecha. Nie będzie miał szans na zwycięstwo w pierwszej turze, zaś w drugiej powtórzy się sytuacja z wyborów parlamentarnych. Wyborcy będą głosować przeciw niemu, nie wybaczą mu bowiem tego co robi teraz.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4594 dnia: Października 15, 2008, 17:16:08 pm »
Czujesz różnicę między tym co piszą konstytucjonaliści, eksperci, ministrowie spraw zagranicznych a tym co pisze sobie jakiś pismak? Najwidoczniej nie.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4595 dnia: Października 15, 2008, 17:16:50 pm »
Cytuj
...
Do wniosków końcowych, które przywódcy mają przyjąć na szczycie, ma być dołączony ma być aneks ze składem tzw. grupy refleksji nad przyszłością Unii Europejskiej, pod warunkiem oczywiście, że zaaprobują go przywódcy. Zgodnie z propozycją przewodniczącego grupy, byłego socjalistycznego premiera Hiszpanii Felipe Gonzaleza w dwunastoosobowej grupie będzie Lech Wałęsa.

To moze po to Lechu tam sie pchal, co by zablokowac kandydature Walesy?!


btw. Kaczynski wygral ;) dostal krzeslo i go na sale wpuscili :)

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4596 dnia: Października 15, 2008, 17:22:23 pm »
Usiadł zamiast ministrów finansów i spraw zagranicznych. Ci wyszli. Nie wie o temacie nic, nie zna stanowiska rządu, nie wniesie dokładnie nic korzystnego a wręcz przeciwnie bo na sali nie będzie tych którzy na omawianych sprawach się znają.

Ale co sobie siadł to sobie siadł.  :cool:

« Ostatnia zmiana: Października 15, 2008, 17:24:58 pm wysłana przez Leenk »

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4597 dnia: Października 15, 2008, 17:26:22 pm »
I ciul. Dla mnie ta sytuacja to kolejna porażka polityki polskiej.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4598 dnia: Października 15, 2008, 17:31:31 pm »
I ciul. Dla mnie ta sytuacja to kolejna porażka polityki polskiej.
z samej definicji polityka oznacza porażkę dla spoleczeństwa .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4599 dnia: Października 15, 2008, 17:45:57 pm »
Cytuj
Lech Kaczyński opuścił salę

Na szczycie UE w Brukseli rozpoczęła się sesja robocza o kryzysie finansowym. Na sali jest premier Donald Tusk i minister finansów Jacek Rostowski - dowiedziała się PAP z polskich źródeł dyplomatycznych.

http://wiadomosci.onet.pl/1844667,12,lech_kaczynski_opuscil_sale,item.html

hahahha... posiedzial, nic nie powiedzial... i poszedl, i po co byl ten caly cyrk dzis!?