Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658667 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5120 dnia: Grudnia 06, 2008, 10:12:50 am »
Porównanie dość idiotyczne, bo Prezydentowi Polski daleko do Cesarza Japonii...


Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5121 dnia: Grudnia 06, 2008, 15:39:46 pm »
Porównanie dość idiotyczne, bo wizyta w Japonii była przygotowywana od kilkunastu miesięcy, a Sarkozy próbował się wprosić miesiąc wcześniej, wiedząc, że będzie to niemożliwe.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5122 dnia: Grudnia 06, 2008, 17:39:17 pm »
Odbiegnę od najnowszych wydarzeń ze świata polityki i zadam wam, panowie, takie oto pytanie: zmniejszyć czy zwiększyć kompetencje prezydenta? Co myślicie? Oczywiście trzeba brac pod uwagę również przyszłość, a nie tylko teraźniejszość w oparciu o to, ze "kaczor jest głupi" 8).

Mam na ten temat zrobić pracę na studia i chciałbym mieć przekrój opinii - a jako że są tu zwolennicy różnych opcji politycznych, to myślę, że wasze zdania bardzo mi pomogą :)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5123 dnia: Grudnia 06, 2008, 18:02:11 pm »
edit:
trochę zorientowałem się w temacie i zmieniam zdanie, należałoby jednak zmienić tą naszą konstytucje i wprowadzić jaśniejszy podział obowiązków :cool:

osobiście jestem za DOKŁADNYM doprecyzowaniem ustroju parlamentarno-gabinetowego.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2008, 18:52:05 pm wysłana przez s00s »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5124 dnia: Grudnia 06, 2008, 18:18:29 pm »
Zwiększyc, czy zmniejszyc- przykład systemu prezydenckiego mamy np. w Stanach, systemu rządowego w Niemczech powiedzmy.

Trudno się spierac która kwestia jest lepsza, która gorsza- obie są inne, niekoniecznie gorsze.
Jednakże.
IMO, patrząc przez pryzmat tych krajów, wydaje mi się że system prezydencki jest minimalnie sprawniejszy- jest jasno określone kto bierze na siebie odpowiedzialnośc za jakąś decyzję, prezydent jest kompetentnym rozmówcą za granicą, nie ma rozmycia odpowiedzialności kiedy coś nie wypali, jedna, wyraźna głowa państwa, robi silniejsze wrażenie niż dwie, jak to jest w Polsce np.

A teraz do aktualnej sytuacji u nas- prezydent zawsze był jak kwiatek do kożucha, jest żywą flagą Polski i nikim więcej na dobrą sprawę. Może teoretycznie wiele, w praktyce najlepiej jest jak nie miesza się w prace rządu. I tak też powinno byc imo- a więc zmniejszyc kompetencje prezydenta, tego i przyszłych. Jeśli umawiamy się że mamy system parlamentarny, to niech prezydent nie torpeduje tego. Aktualny tego nie rozumie i wykonuje fatalną robotę, warto więc zabezpieczyc się na przyszłośc gdybyśmy kiedyś mieli drugiego kaczora jako prezydenta- Polska zniosła 3 rozbiory i prl, ale dwóch kaczorów może już nie wytrzymac.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5125 dnia: Grudnia 06, 2008, 18:43:13 pm »
To nawet nie chodzi chyba o to który ustrój jest lepszy (oba mają zalety i wady. Bardziej o to który się lepiej sprawdza w konkretnym kraju. 

Cały system władzy w Polsce ułożony jest głównie pod rządy parlamentarnej większości. Zdecydowanie dalej nam do ustroju prezydenckiego. Owszem prezydent ma uprawnienia ale z realnych to on ma uprawnienia głównie do przeszkadzania. Władzy do tworzenia czegoś pozytywnego bardzo niewiele. Kiedyś tak było za Wałęsy, teraz Kaczyńskiego. Dlatego chyba lepiej w naszych realiach jeszcze bardziej zbliżyć się do ustroju kanclerskiego jak w Niemczech niż do prezydenckiego jak w USA czy Francji.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2008, 18:57:20 pm wysłana przez Leenk »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5126 dnia: Grudnia 06, 2008, 18:50:55 pm »
System prezydencki przy poziomie intelektualnym naszych elit politycznych??
Nie jestem w stanie tego sobie wyobrazić...

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5127 dnia: Grudnia 08, 2008, 10:54:42 am »
Cytuj
"SE": popularny wirus dopadł ministra w Sejmie?

"Super Express": Mętny wzrok, dojmująca senność, problemy z zachowaniem równowagi - w ten sposób gazeta opisuje zachowania ministra Platformy Obywatelskiej w piątkowy wieczór w Sejmie.
- Czyżby to zwykłe zmęczenie zmogło ministra infrastruktury, czy może zaatakował go popularny ostatnio w parlamencie wirus? - zastanawia się gazeta.

- Na temat różnych takich niedyspozycji u posłów Platformy już wiele razy się wypowiedziałam. Takich zachowań w tej partii jest wiele, dlatego czuję do nich obrzydzenie. Już nawet nie patrzę w ich stronę - mówi "Super Expressowi" Jolanta Szczypińska.

Więcej w "Super Expressie".

http://wiadomosci.onet.pl/1876430,11,se_popularny_wirus_dopadl_ministra_w_sejmie,item.html


A to wszystko przez ten stres  :lol: :lol: :lol:

Co do podzialu wladzy... uwazam, ze ten ktory mamy jest dobry, bo nie daje zbytniej wladzy jednej osobie, jest tylko jeden powazny problem, prezydent powinien byc ponadpartyjny, a tak nie jest. Ale to tak jak A-n pisze, to wina poziomu "intelektualnego" naszych "elit".

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5128 dnia: Grudnia 09, 2008, 13:16:36 pm »
Ja musze powiedzieć ,że mam już dość polityki wszystkich parti dla mnie one są takie same ,dojdą do koryta zapominają o najważniejszym o obywatelach kraju .Mamy pana Prezydenta który wogóle niewiem co ma robić .
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5129 dnia: Grudnia 09, 2008, 14:21:26 pm »
Cytuj
Mamy pana Prezydenta który wogóle niewiem co ma robić
Jak na razie jego zadaniem jest wpychanie się na wszystkie możliwe spotkania i zebrania. Nawet, jeżeli nie jest na nich potrzebny. :???:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5130 dnia: Grudnia 09, 2008, 16:43:17 pm »
Sąd Apelacyjny w Krakowie odrzucił apelację pana Zbyszka i koleżka nie tylko będzie musiał jednak przeprosić tego chirurga ale zapłacić nie 7 a 30 tys. zł.  :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5131 dnia: Grudnia 09, 2008, 16:59:50 pm »
Nie ma to jak się cieszyć, że walczący z przestępczością polityk musi przepraszać skorumpowaną gnidę tylko dlatego, że powiedział jedno słowo za dużo  :?

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5132 dnia: Grudnia 09, 2008, 17:02:10 pm »
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5133 dnia: Grudnia 09, 2008, 17:10:33 pm »
Każdy normalny człowiek który zna historie i wie jak wyglądały realia tamtych czasów, tak bardzo różnych od dzisiejszych gdzie każdy może anonimowo do woli opluwać dowolną postać, nawet najbardziej zasłużoną?  :lol:

« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2008, 17:14:03 pm wysłana przez Leenk »

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5134 dnia: Grudnia 09, 2008, 17:13:55 pm »
Nie ma to jak się cieszyć, że walczący z przestępczością polityk musi przepraszać skorumpowaną gnidę tylko dlatego, że powiedział jedno słowo za dużo  :?
Ta, zrujnował karierę jednemu z najlepszych lekarzy w Polsce. Super.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5135 dnia: Grudnia 09, 2008, 18:29:38 pm »
Nie ma to jak się cieszyć, że walczący z przestępczością polityk musi przepraszać skorumpowaną gnidę tylko dlatego, że powiedział jedno słowo za dużo  :?

Dla pisowców ziobro jest jak batman- niezrozumiany, sam vs całe zło świata- teraz jeszcze zły sąd go skazał (zapewne sędzia był z wywiadu rosyjskiego, finansowany przez niemiecką propagandę).

Czekam, aż ziobro odpowie za śmierc pacjentów, którzy nie doczekali się ratunku po zapaści, gdy ten oskarżył dr. G.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5136 dnia: Grudnia 09, 2008, 19:22:24 pm »
Rozumiem, że można mieć swoje sympatie polityczne i nie lubić członków opozycji, ale w tej sytuacji mnie szokujecie. Skorumpowany lekarz świętszy od papieża, a prokurator generalny, który dobrał mu się do dupy, głównym czarnym charakterem? Trochę Wam się normy moralne poprzestawiały.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5137 dnia: Grudnia 09, 2008, 19:27:16 pm »
Nie, nie, Irasie. Jak sam napisałeś, Ziobro powiedział jedno słowo za dużo.
Oskarżanie o łapówkarstwo, to jedno. Oskarżanie o zabójstwo, to coś innego.

Jeżeli prokurator generalny nie potrafi w odpowiednim czasie ugryźć się w język, tylko paple, co mu ślina na język przyniesie przed kamerami, to potem musi za to ponieść konsekwencje.

W ogóle problemem Ziobry było to, że jeżeli wg niego ktoś był winny, on już to ogłaszał wszem zapominając o zasadzie domniemanej niewinności; co z tego, że zarzutów nie udowodniono, co z tego, że wyrok jeszcze nie zapadł, Ziober uważa, że ktoś jest winny, to tak musi być.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2008, 19:33:56 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5138 dnia: Grudnia 09, 2008, 19:30:57 pm »
Gówno tam, jedno jest pewne- oskarżył go bezpodstawnie i musi za to przeprosić.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5139 dnia: Grudnia 09, 2008, 19:32:06 pm »
Mnie nieodmiennie szokuje niesłychana łatwość zwolenników prawicy do opluwania niewinnych ludzi (tzn takich którzy nie są skazani wyrokiem niezawisłego sądu). Robił to pan Zbysiu, pan Jarek ostatnio po raz n-ty rzucił kłamstwami o przeciwniku politycznym (wbrew kilku wyrokom sądowym) i tak dalej.

Pan Zbysiu czy pan prezes powiedzą na konferencji prasowej lub w Sejmie że ktoś jest zabójcą/ złodziejem/ współpracownikiem SB itd to oczywiście jest winny. I Ty Iras piszesz o normach moralnych?  :???:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2008, 19:34:34 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5140 dnia: Grudnia 09, 2008, 19:42:09 pm »
A Kolega Zombie czyta wszystkie posty? Ktoś tam pisał o zrujnowaniu kariery wspaniałemu lekarzowi i odpowiedzialności Ziobry za śmierć pacjentów. Czy to nie jest przegięcie? Czy przypadkiem Garlicki nie zrujnował sobie kariery biorąc - ba, nawet wymuszając łapówki? Czy uważasz, że Ziobro sprawiedliwie jest piętnowany bardziej niż faktyczny przestępca?

@Leenk - wyrżnę Ci rodzinkę, to nie nazwiesz mnie mordercą, dopóki mnie sąd nie skarze?  :lol:  :?

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5141 dnia: Grudnia 09, 2008, 19:50:47 pm »

Cytuj
@Leenk - wyrżnę Ci rodzinkę, to nie nazwiesz mnie mordercą, dopóki mnie sąd nie skarze?

Leenk to sobie może, niemniej jest coś takiego jak domniemanie niewinności. Nawet dziennikarze w artykułach nie mogą nikogo nazwać mordercą dopóki nie zapadnie prawomocny wyrok. I nieważne, że pół miasta widziało, jak podejrzany (TAK, do momentu ustalenia werdyktu przez sąd ten człowiek jest PO-DEJ-RZA-NY) dźga nożem swoją matkę. Dziennikarze nie mogą nikogo tak nazywać, a co dopiero taki Ziobro. Jeśli Zbyś tego nie wiedział, to jest zwykłym kretynem. Natomiast jeśli o tym wiedział, a mimo to grzmiał na lewo i prawo, że "G. to łapówkarz i morderca", to jest nieprzeciętnym, wręcz wybitnym kretynem.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5142 dnia: Grudnia 09, 2008, 19:55:50 pm »
Dokładnie. Chodzi o łatwość oskarżania bez dowodów - Ziobro to jedynie przykład. Nie wciskaj tu demagogicznych argumentów które nijak się mają do sprawy.

Tylko że ten lekarz nikogo nie zabił a Ziobro go o to oskarżył. Niesiołowski nikogo nie kapował a Kaczyński opluł go w Sejmie na podstawie książki której nawet nie czytał itd. 

Wszystko jest cacy dopóki oskarżają kogoś innego, w dodatku oskarża idol polityczny. Jakby ktoś Cie publicznie nazwał złodziejem ot tak bo komuś się tak wydaje to rychło byś sobie przypomniał o tym że łatwe oskarżanie potrafi niszczyć ludzi.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2008, 20:01:54 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5143 dnia: Grudnia 09, 2008, 20:00:41 pm »
Ziobro oskarżył go o odpowiedzialność za śmierć pacjentów. Tak, lekarz, który wykonanie zabiegu/leczenie uzależnia od otrzymania korzyści majątkowych, może być winnym śmierci pacjentów. Poza tym może mi się wydaje, ale prokurator chyba jest od oskarżania.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5144 dnia: Grudnia 09, 2008, 20:03:49 pm »
Może mi się wydaje ale już dwie instancje sądowe uznały że Ziobro oskarżył go o zabójstwo a nie o odpowiedzialność za śmierć pacjentów.  :cool:

W każdym razie ten szpital za rządów tego kolesia wykonywał 1/4 wszystkich przeszczepów w Polsce. Teraz nie wykonuje żadnych.

Dobre wieści dla PiSu - notowania PO niedługa drastycznie spadną...  :eek:
http://www.tvn24.pl/-1,1576631,0,1,flaszka-bedzie-kosztowac-18-zl,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2008, 20:08:03 pm wysłana przez Leenk »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5145 dnia: Grudnia 09, 2008, 20:14:01 pm »
problem ziobry jest taki, że zbyt emocjonalnie podszedł do sprawy. o ile się nie mylę, ma tam jakąś sprawę z ojcem i lekarzami. prowadzi samotną krucjatę, właśnie taki batman. dla mnie "G" łapówkarzem był na sto procent, niemalże każdy lekarz jest i tu chwała dla ziobry, że chciał zrobić z tym porządek. co do morderstw na stole to hmmmm, polska to nie stany, jeszcze trochę czasu upłynie zanim do sądów zaczną wpływać wnioski w sprawach błędów w sztuce( co za tym idzie nieumyślne spowodowanie śmierci). nie zapominajmy też, że jeżeli sąd nie wykazał winy "G." to nie znaczy, że on jej nie popełnił.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5146 dnia: Grudnia 09, 2008, 20:19:05 pm »
Ziobro oskarżył go o odpowiedzialność za śmierć pacjentów. Tak, lekarz, który wykonanie zabiegu/leczenie uzależnia od otrzymania korzyści majątkowych, może być winnym śmierci pacjentów. Poza tym może mi się wydaje, ale prokurator chyba jest od oskarżania.

... a nie od orzekania winy.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 930
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5147 dnia: Grudnia 09, 2008, 21:27:02 pm »
Może mi się wydaje ale już dwie instancje sądowe uznały że Ziobro oskarżył go o zabójstwo a nie o odpowiedzialność za śmierć pacjentów.  :cool:

W każdym razie ten szpital za rządów tego kolesia wykonywał 1/4 wszystkich przeszczepów w Polsce. Teraz nie wykonuje żadnych.

Dobre wieści dla PiSu - notowania PO niedługa drastycznie spadną...  :eek:
http://www.tvn24.pl/-1,1576631,0,1,flaszka-bedzie-kosztowac-18-zl,wiadomosc.html

Zajebiście, za paczkę fajek będę płacił jak za zboże. 

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5148 dnia: Grudnia 10, 2008, 10:38:17 am »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5149 dnia: Grudnia 10, 2008, 10:50:56 am »
Czy oni na prawdę nie mają już z czego kraść?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5150 dnia: Grudnia 10, 2008, 11:21:39 am »
Zajebiście, za paczkę fajek będę płacił jak za zboże. 


Tak dla porownia dodam:
W UK, butelka : Absolut - 15 GPB; Smirnoff (najpewniej jest lewy) - 11 GBP; Zubrowka, Polska Wodka, Finlandia - 16 GBP; Jack Daniels - 17 GBP. Wszystkie ceny sa za 0,7 L, bo 0,5 ciezko trafic, pewnie jakis przepis unijny. Paczka 20 papierow: Marlboro - 5,7 GBP, Davidoff Classic - 6 GBP, Pall Mall - 4,20 GBP.

W UK bardzo popularne, szczegolnie wsrod mniej zamoznych brytyjczykow, jest palenie tytoniu ktory recznie zwija sie w bibulke, wklada filter i sie pali - taki hand made papierosik, bardzo czesto mozna takie motyw zauwazyc, Polacy najczesciej sami zaopatruja sie w papieroski w Polsce i przywoza je tutaj, wiele sklepow, najczesciej tureckich, sprzedaje (nielegalnie) polskie/ukrainskie papierosy z pod lady - ok. 3-4 GBP za paczke Marlboro.

Sam jak ostanio bylem w PL, to troche bylem zaskoczony 10 zl za paczke fajek (Marlboro) jak wyjezdzalem ok. 2 lata temu ta sama paczka kosztowala 6 zl. Co do palenia, to ceny powinny byc moim zdaniem jeszcze wyzsze, bo jest to wybitnie nie zdrowy nalog ( sam jestem palaczem ) i zwiekszanie cen ma zobligowac obywateli do rzucania tego wlasnie nalogu.

http://wiadomosci.onet.pl/1878069,11,item.html

To mi się podoba.

Jak wszyscy to wszyscy. Ciekawe czy wojskowi podobnie jak WZZ beda strajkowali !?  :cool: :cool:

Ogolnie popieram taki pomysl.  

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5151 dnia: Grudnia 10, 2008, 11:49:04 am »
Mnie jak na razie nie zmobilizował, więc to jest gówno i złodziejstwo, a nie mobilizacja.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5152 dnia: Grudnia 10, 2008, 14:34:24 pm »
Mnie wysokie ceny fajek co najwyżej mobilizują do zaopatrywania się w nie z Ukrainy/Rosji.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5153 dnia: Grudnia 10, 2008, 16:33:53 pm »
informacja , która nie znalazła miejsca w socjalistycznych mediach
http://www.fronda.pl/news/czytaj/skandal_w_pradze
rispekt dla prezydenta Czecch , ja bym wziął sztachete i powycinał w pień tych euroiluzjonistów
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5154 dnia: Grudnia 10, 2008, 16:55:21 pm »
Dlatego jedynie prawdziwie polska Fronda o tym pisze :]

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5155 dnia: Grudnia 10, 2008, 17:00:35 pm »
informacja , która nie znalazła miejsca w socjalistycznych mediach
http://www.fronda.pl/news/czytaj/skandal_w_pradze
rispekt dla prezydenta Czecch , ja bym wziął sztachete i powycinał w pień tych euroiluzjonistów

dziwne, bo i na onecie, i na gazecie czytałem news o tym.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5156 dnia: Grudnia 10, 2008, 17:25:28 pm »
Cytuj
informacja , która nie znalazła miejsca w socjalistycznych mediach
Co za gadka. Możę zacznę cytować indymedia, co da mi pole do dywagacji nad prawicowym charakterem światowych mediów... :cool:

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5157 dnia: Grudnia 10, 2008, 17:34:23 pm »
intrygujące , większą ciekawość wzbudził mój komentarz niż sam nius

prawicowe media z tych bardziej znanych to Der Dziennik , ale jego tez nie postrzegałbym jako obiektywne zródło informacji

''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5158 dnia: Grudnia 10, 2008, 17:40:11 pm »
intrygujące , większą ciekawość wzbudził mój komentarz niż sam nius

prawicowe media z tych bardziej znanych to Der Dziennik , ale jego tez nie postrzegałbym jako obiektywne zródło informacji


Ja wiem, że "trzeba poznać wroga", ale z zasady nie odwiedzam portali typu fronda, nacjonalista.org, nie czytuję Naszego Dziennika itd. Dlatego, owszem, komentarz wzbudził większą ciekawość z mojej strony niż artykuł, przyznaję się do winy.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5159 dnia: Grudnia 10, 2008, 20:07:18 pm »
informacja , która nie znalazła miejsca w socjalistycznych mediach
http://www.fronda.pl/news/czytaj/skandal_w_pradze
rispekt dla prezydenta Czecch , ja bym wziął sztachete i powycinał w pień tych euroiluzjonistów

A ja na TVn24 to widzialem