Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658684 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5200 dnia: Grudnia 16, 2008, 18:55:00 pm »
Cytuj
UPR jest jedynym ratunkiem dla tego kraju.
Kolesie którzy nie są na razie dostać się nawet do parlamentu będą niewątpliwie jedynym ratunkiem dla tego kraju.  :???:

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5201 dnia: Grudnia 16, 2008, 18:58:19 pm »
Odpowiedzialność przed bogiem i rodakami - pięknie brzmi, tylko co z tego... Kaczora przed świrowaniem mogłoby powstrzymać chyba tylko wprowadzenie odpowiedzialności politycznej dla prezydenta (czyli de facto uczynienie zeń kanclerza), bo póki co odpowiadać może jedynie za łamanie konstytucji, a nie za głupotę.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5202 dnia: Grudnia 16, 2008, 19:01:08 pm »
Nie do mnie z pretensjami. Tak działa demokracja, tak działa polski system rządzenia.

Śmiejesz się z Donalda, że nic nie robi, tylko jak on ma coś zmienić skoro Lechu wszystko wetuje.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5203 dnia: Grudnia 16, 2008, 19:04:33 pm »
Czyli twoim zdaniem Iras od prezydenta nie można oczekiwać odpowiedzialności za kraj? Prezydent może zrobić wszystko, a konsekwencje jego rządów nie mają żadnego znaczenia?

Lechu nie odpowiada przed Bogiem i Historią, tylko przed obywatelami własnego kraju. I to o dobro kraju ma się starać.
Tylko, że nasze dobro dla niego nie istnieje.

oczywiście ty masz to gdzieś. Prezydent może WSZYSTKO. Nawet wypiąć się na własną ojczyznę i obywateli. Ale jest demokracja i to w porządku.

Uwierz mi, Prezydent właśnie w trosce o swój zwleka z podpisanie Traktatu, sprzeciwia się szybkiemu przyjęciu euro i blokuje niektóre "pomysły" PO. Nie wszyscy w tym kraju myślą jak Donald Tusk, a właściwie nie wszyscy kupują jego bajki.

Śmiejesz się z Donalda, że nic nie robi, tylko jak on ma coś zmienić skoro Lechu wszystko wetuje.

Może niech Donald zrobi coś w interesie większości Polaków, a nie wąskiej grupy finansowych elit.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5204 dnia: Grudnia 16, 2008, 19:09:53 pm »
Hm... OBOP podaje że ta "wąskie grupy finansowych elit" to ostatnio 60%...   :???:

Ciekawostka, nie wiem czy było. Przez dwa lata rzadów PiS pan prezydent zawetował jedna ustawę. W ciągu ostatnich 7 mies. - 13 ustaw.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5205 dnia: Grudnia 16, 2008, 19:13:19 pm »
Dobrze wiesz, że ogromna większość zwolenników partii politycznych (wszystkich) nie ma pojęcia co popiera.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5206 dnia: Grudnia 16, 2008, 19:24:31 pm »
Cytuj
Uwierz mi, Prezydent właśnie w trosce o swój zwleka z podpisanie Traktatu, sprzeciwia się szybkiemu przyjęciu euro i blokuje niektóre "pomysły" PO. Nie wszyscy w tym kraju myślą jak Donald Tusk, a właściwie nie wszyscy kupują jego bajki.

Wybacz, ale TERMIN podpisania traktatu nie zmieni jego TREŚCI. Hamulcowy może zwlekać z podpisaniem traktatu, co nie zmieni ani faktu, że sam go wynegocjował, ani że będzie to musiał wcześniej czy później zrobić.

Jego zwłoka NIC tu nie zmienia.

A co do przyjęcia euro, to nie da się tego zrobić szybko, trzeba przejść odpowiednie procedury i zastosować odpowiednie mechanizmy.

Zaś Hamulcowy blokuje te pomysły , które mogłyby poprawić życie obywateli.
Chce ci przypomnieć, że uniemożliwił, aby emeryci i renciści NIE MUSIELI płacić abonamentu RTV. Możesz mnie oświecić i wytłumaczyć, dlaczego obowiązek jego płacenia jest dobry dla starych ludzi, którzy muszą się liczyć z każdym groszem?

Cytuj
Może niech Donald zrobi coś w interesie większości Polaków, a nie wąskiej grupy finansowych elit.

To znaczy ma przeprowadzać tylko te zmiany, które uzyskają błogosławieństwo Hamulcowego i jego brata? Oraz związków zawodowych i radia Maryja?

To ma być taki gwałt mniejszości na większości?

Cytuj
Dobrze wiesz, że ogromna większość zwolenników partii politycznych (wszystkich) nie ma pojęcia co popiera.

Jesteś tego bardzo dobitnym przykładem.
Racjonalne argumenty nie mają żadnych szans przebić się do twojej świadomości.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5207 dnia: Grudnia 16, 2008, 19:38:43 pm »
To całe odwoływanie Olejniczaka przez Napieralskiego to taka Moda na sukces się robi...  :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5208 dnia: Grudnia 16, 2008, 20:04:55 pm »
Racjonalne argumenty nie mają żadnych szans przebić się do twojej świadomości.

Tak sobie najwygodniej tłumaczyć. W tym przypadku nie warto tej dyskusji ciągnąć.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5209 dnia: Grudnia 16, 2008, 20:16:23 pm »
Cytuj
Tak sobie najwygodniej tłumaczyć.

Podałem ile będą kosztować świadczenia w ZUS'ie, ile każdy łoży na przywileje emerytalne, ile kosztowałoby przedłużenie obecnego stanu rzeczy. Nawet się nie zająknąłeś na ten temat.

Zapytałem się o płacenie abonamentu przez emerytów. Bez odpowiedzi.

Mogę ci bez trudu znaleźć artykuł jak strasznie wyłożyły się nasze spółki na kontraktach z bankami przy kupowaniu euro.
Pytanie po co, jak dla ciebie to wszystko nie istnieje.

Jedyne w co wierzysz to w partię.
Rzeczywistości jako takiej dla ciebie nie ma.

Cytuj
W tym przypadku nie warto tej dyskusji ciągnąć.

No to po co odpowiadasz na komentarze innych osób zasłaniając się stanowiskiem pisu i prezydenta?
My je naprawdę bardzo dobrze znamy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5210 dnia: Grudnia 16, 2008, 21:13:31 pm »
Super, jak już wiesz ile nas kosztują przywileje emerytalne, teraz sprawdź ile nas będzie kosztować obniżenie stawek podatku dochodowego najbogatszym. Kowalski niech tyra dziesięć lat więcej, a Palikot zapłaci mniejsze podatki. Wybacz, że mi się ten kierunek zbytnio nie podoba.

W ustawie medialnej chodziło o trochę więcej aspektów, niż zwolnienie emerytów z abonamentu.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5211 dnia: Grudnia 16, 2008, 21:17:19 pm »
Super, jak już wiesz ile nas kosztują przywileje emerytalne, teraz sprawdź ile nas będzie kosztować obniżenie stawek podatku dochodowego najbogatszym. Kowalski niech tyra dziesięć lat więcej, a Palikot zapłaci mniejsze podatki. Wybacz, że mi się ten kierunek zbytnio nie podoba.

Jest to typowa demagogia z Twojej strony, bo na obniżeniu podatków zyskają wszyscy - tylko w nierównym stopniu. Logiczne chyba jest, że jak ktoś zarabia 100000 miesięcznie to zyska bardziej od tego, kto zarabia 1000 - w końcu opiera się to na procentach!

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5212 dnia: Grudnia 16, 2008, 21:17:57 pm »
Jest jednak różnica: Palikot sam zarabia swoje pieniądze (w ten czy inny sposób) i nie żeruje na innych :/.

Już nawet pomijając kwestie, ile kosztują nas przywileje emerytalne, czemu niektórzy mają je mieć, a inni nie? Nie przepadam za Palikotem i jego tekstami, gdyż uważam, że często przegina pałę, ale akurat w tym, co ostatnio napisał na blogu się zgodzę - czemu pani kasjerka w PKP może pójść sobie na wcześniejszą emeryturę, ale już kasjerka z hipermarketu, która ma o wiele większy zapierdziel, takiego prawa nie ma i mieć nigdy nie będzie?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5213 dnia: Grudnia 16, 2008, 21:27:06 pm »
Jest to typowa demagogia z Twojej strony, bo na obniżeniu podatków zyskają wszyscy - tylko w nierównym stopniu. Logiczne chyba jest, że jak ktoś zarabia 100000 miesięcznie to zyska bardziej od tego, kto zarabia 1000 - w końcu opiera się to na procentach!

Nie jest to takie logiczne i nie jest to żadna demagogia. Niższa stawka podatkowa zamiast 19 ma wynosić 18% - dla osób, które się na nią łapią, jest to groszowa oszczędność, za to górna stawka z 40% spada aż do 32.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5214 dnia: Grudnia 16, 2008, 21:56:52 pm »
To całe odwoływanie Olejniczaka przez Napieralskiego to taka Moda na sukces się robi...  :cool:

Ja wlasnie na TVN24 slyszalem, ze Olejniczak jednak zostaje, 19 poslow glosowalo za jego odejsciem 20 przeciw.
: Grudzień 16, 2008, 21:43:15 pm
Już nawet pomijając kwestie, ile kosztują nas przywileje emerytalne, czemu niektórzy mają je mieć, a inni nie? Nie przepadam za Palikotem i jego tekstami, gdyż uważam, że często przegina pałę, ale akurat w tym, co ostatnio napisał na blogu się zgodzę - czemu pani kasjerka w PKP może pójść sobie na wcześniejszą emeryturę, ale już kasjerka z hipermarketu, która ma o wiele większy zapierdziel, takiego prawa nie ma i mieć nigdy nie będzie?

Wpis

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5215 dnia: Grudnia 16, 2008, 22:14:00 pm »
Cytuj
Super, jak już wiesz ile nas kosztują przywileje emerytalne, teraz sprawdź ile nas będzie kosztować obniżenie stawek podatku dochodowego najbogatszym. Kowalski niech tyra dziesięć lat więcej, a Palikot zapłaci mniejsze podatki. Wybacz, że mi się ten kierunek zbytnio nie podoba.

Rzeczowość tych argumentów mnie zniechęca, ale odpowiem.
Otóż kwestia tego ile się pracuje na emeryturę jest zawarta w odpowiednich przepisach i ma się nijak do tego ile się zarabia. Innymi słowy nie można pracować "10 lat dłużej", gdyż z wyjątkiem uprzywilejowanych grup - które wcale nie mają jakoś specjalnie dobrze pod względem zarobków - wszyscy pracują lub pracować powinni tyle samo. To po pierwsze.

Po drugie. Stosunki pracy są regulowane odpowiednimi przepisami oraz umowami między pracownikami i pracodawcami. Jeżeli ci drudzy się nie wywiązują ze swoich zobowiązań, to istnieją odpowiednie instancje - jak Państwowa Inspekcja Pracy - które mogą to sprawdzić i ewentualnie wymierzyć karę. Suma sumarum pracownik może pracować więcej - pod warunkiem, że się na to zgodził i dogadał z firmą, która go zatrudnia.
Więc ten Kowalski o którym piszesz to nie jest jakaś ofiara losu, tylko osoba, która ma swoje prawa.

Po trzecie. Komuna się już skończyła i nie ma "czy się stoi czy się leży trzy tysiące się należy".
Praca pracy nie równa. Jeżeli ktoś zarabia więcej od owego Kowalskiego, to znaczy, że musi posiadać większą wiedzę, doświadczenie, może to być również praca bardziej odpowiedzialna i obarczona ryzykiem.

Te większe zarobki nie biorą się z niczego, pokazują one ile jest warta praca dla osób, które za nią płacą.

Cytuj
W ustawie medialnej chodziło o trochę więcej aspektów, niż zwolnienie emerytów z abonamentu.

Oczywiście. Chodziło o to, że media mogłyby nie tylko kierowane przez osoby wybrane przez platformę - ale nawet mogłyby być niezależne. Dobrze zarządzane. Realizujące "misje". A czy po to Jarek wrzucił do mediów swoje marionetki, żeby teraz ktoś mu pokazywał, że mogą nimi kierować profesjonaliści, a nie ludzie z politycznego nadania? 

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5216 dnia: Grudnia 16, 2008, 22:23:12 pm »
Cytuj
Wcześniej krytykowało rząd, teraz opozycję .

To ja mam inne fakty w tv, bo na moim thomsonie krytykują po równo kiedy trzeba.

Cytuj
Nie jest to takie logiczne i nie jest to żadna demagogia. Niższa stawka podatkowa zamiast 19 ma wynosić 18% - dla osób, które się na nią łapią, jest to groszowa oszczędność, za to górna stawka z 40% spada aż do 32.

A to po to, by więcej odprowadzali do budżetu, nie uciekając do rajów podatkowych, tak więc zostanie z nich ściągniętych więcej podatku.
Oraz po to, byś Ty miał w przyszłości pracę, bo to są najczęściej potężni przedsiębiorcy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5217 dnia: Grudnia 16, 2008, 22:50:43 pm »
Twoja naiwność Krzysiu mnie poraża. Ustawa medialna zmieniłaby tyle, że w TVP zamiast ludzi PiS'u, zasiedliby ludzie PO. Niezależne i dobrze zarządzane  :lol:  Żart roku... PO to nie jest żadna utopia tylko partia jak każda inna, która co może obsadza swoimi ludźmi - niezależnie od kwalifikacji (a raczej ich braku).

Środowiska artystyczne były przeciwne ustawie medialnej i mnie ten argument wystarcza.

Jeszcze co do pomostówek - postaw się w sytuacji człowieka, który od lat żyje w przeświadczeniu, że np. w 2010 przechodzi na emeryturę, a teraz - z dnia na dzień dowiaduje się, że ma pracować do 2020. Fajna perspektywa, co nie?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5218 dnia: Grudnia 16, 2008, 22:57:15 pm »
To ja mam inne fakty w tv, bo na moim thomsonie krytykują po równo kiedy trzeba.

To był żart, ha ha. ;/

Wiem, że TVN krytykuje też rząd obecny, bo nie jeden raz widziałem, jak jechano po Tusku i jego ludziach. To, że Jarek się uparł, że wszystkie stacje się na niego uwzięły (jakby celem mediów nie było m.in. patrzenie na ręce rządzących) to już jego sprawa.
Nie powiem, że TVN, Polsat czy Gazeta nie faworyzowały/faworyzują Tuska, jednak nie jest to tak, że są wobec jego rządu pobłażliwi i patrzą na niego bezkrytycznie.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5219 dnia: Grudnia 16, 2008, 23:19:39 pm »
Cytuj
Rajd ulicami stolicy

Warszawa, ulica Armii Ludowej. Przy ograniczeniu do 60 km/h auto marszałka mknie nawet 140 km/h. Jedzie z taką prędkością, że dziennikarze nie są go w stanie dogonić. Zatrzymują go dopiero światła. Marszałek wjeżdża na Trasę Łazienkowską. Pędzące auto często zmienia pasy ruchu. Nawet na skrzyżowaniu.

Aleje Jerozolimskie to kolejny punkt "warszawskiego rajdu" marszałka Sejmu. Przy ograniczeniu do 70 km/h, BMW Komorowskiego mknie z prędkością 120 km/h. Reporterom udaje się go dogonić, ale tylko dzięki korkowi. I to nie na długo. Dalej auto jedzie tak szybko, że reporterzy tracą je z oczu.

http://www.tvn24.pl/12690,1577609,0,1,komorowski-pedzil-140-kmh-po-warszawie,wiadomosc.html

A taka była nagonka na Kurskiego, zresztą sam Komorowski ochoczo komentował sprawę posła PiS  :lol:

Teraz coś o pośle PiS i byłym ministrze środowiska:

Cytuj
PROF. JAN SZYSZKO NAGRODZONY PRESTIŻOWYM LAUREM

To dopiero drugi - po Janie Pawle II - Polak w gronie laureatów tego prestiżowego wyróżnienia. Profesor Jan Szyszko - były minister środowiska, a obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości został nagrodzony przez Światową Federację Naukowców.
Nagroda "Ettore Majorana ? Erice ? Science for Peace Prize" jest przyznawana co roku przez członków Światowej Federacji Naukowców (World Federation of Scientists - WFS) przedstawicielom świata kultury i nauki, którzy mają ważny udział w rozwoju nauki dla celów pokojowych. Została ustanowiona przez Parlament Sycylijski.

(...)

Działalność naukowa prof. Szyszki dotyczy m.in. roli zarządzania lasami i krajobrazem w ochronie klimatu, środowiska i bioróżnorodności; dynamiki liczebności populacji i regeneracji systemów leśnych. Badacz jest autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologii.

Bada i uczy

Założył i prowadzi prywatną stację naukowo-badawczą dla studentów krajowych i zagranicznych, w której prowadzone są badania nad podnoszeniem zdrowotności lasów i wykorzystaniem zasobów przyrodniczych dla rozwoju gospodarczego. Jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski.

Na SGGW kieruje Pracownią Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych. Wykłada także w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Nauka na rzecz pokoju

Światowa Federacja Naukowców (World Federation of Scientists - WFS) została założona w 1973 roku w Erice na Sycylii przez grupę wybitnych naukowców, na czele której stali Isidor Isaac Rabi i Antonino Zichichi. Jej celem jest promowanie współpracy naukowców z całego świata w dziedzinie nauki i technologii. W swoim statucie federacja sprzeciwia się wykorzystaniu nauki dla działań militarnych i promuje korzystanie z nauki na rzecz pokoju. Obecnie zrzesza powyżej 10 tys. naukowców z ponad 110 krajów.

http://www.tvn24.pl/12690,1577754,0,1,posel-pis-jak-papiez,wiadomosc.html

No ale zdaniem niektórych w PiS'ie to sam niekompetentny, niewykształcony, nieznający się na niczym beton...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5220 dnia: Grudnia 16, 2008, 23:30:20 pm »
Ano- niekażdy nigdzie indziej nie znajdzie się takich mózgów jarek, tak szczerych jak Kurski i tak przystojnych jak pan kadłubek (alias Gosiewski).

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5221 dnia: Grudnia 17, 2008, 04:31:29 am »
Cytuj
Twoja naiwność Krzysiu mnie poraża. Ustawa medialna zmieniłaby tyle, że w TVP zamiast ludzi PiS'u, zasiedliby ludzie PO.

Mnie poraża twoja. Jak media są rządzone przez ludzi pisu, którzy często nie mają do tego żadnych kwalifikacji - to jest to super. Bo tak rzekł Jaro.

Jak miałyby być rządzone przez platformersów - o to już jest zbrodnia. Tak być nie może i trzeba za wszelką cenę to uniemożliwić.

Jaka jest różnica która opcja rządzi w mediach, skoro i tak są one uwiązane do polityków?

Cytuj
Jeszcze co do pomostówek - postaw się w sytuacji człowieka, który od lat żyje w przeświadczeniu, że np. w 2010 przechodzi na emeryturę, a teraz - z dnia na dzień dowiaduje się, że ma pracować do 2020. Fajna perspektywa, co nie?

To nie jest argument merytoryczny, tylko emocjonalny.
Po pierwsze nie podałeś żadnego powodu dla którego miałoby dojść do takiej sytuacji.

Po drugie państwo opiera się na prawie, a nie na przeświadczeniu obywateli.

A po trzecie to widzę zastanawiające podejście do pracy. W naszym systemie - pomijając drugi i trzeci filar - pieniądze ze składek płaconych przez obywateli nie są odkładane na później. Wypłaca się z nich renty i emerytury dla osób aktualnie ich potrzebujących. Ci którzy na te składki pracują, nic z nich nie mają.

Dla ciebie biedny obywatel to ten, który musi pracować. Bo mu się jakaś krzywda dzieje. Spoci się.
Jak się obciąża sobą innych, którzy muszą na człowieka łożyć - o to już jest w porządku...


jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5222 dnia: Grudnia 17, 2008, 09:07:42 am »
z innej beczki
http://wiadomosci.onet.pl/1881691,12,item.html
ciekawe czy kiedyś coś napomknie o WTC ><
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5223 dnia: Grudnia 17, 2008, 10:06:18 am »

A taka była nagonka na Kurskiego, zresztą sam Komorowski ochoczo komentował sprawę posła PiS  :lol:

No tak, biorac pod uwage, ze aby Kurskiego zatrzymac potrzebna byla policyjna blokada, nie reagowal posel Kurski na polecenia zatrzymania, a cala sytuacja zostala uznana za probe odbicia adwokatow powiazanych z silnym gangiem. No normalnie to to samo, co przekroczenie predkosci, do tego jeszcze immunitet Kurskiego, ktorego wlasnie to, ze jest poslem uratowalo przed aresztowanie.

btw. To nie Komorowski siedzial za kierownica!


Spojrzcie tylko na ten link:
http://www.tvn24.pl/12690,1577609,0,1,komorowski-pedzil-140-kmh-po-warszawie,wiadomosc.html


TVN24 i takie rzeczy o posle PO mowia. Jak oni moga !? :)  :lol: :lol: :lol:


Cytuj
No ale zdaniem niektórych w PiS'ie to sam niekompetentny, niewykształcony, nieznający się na niczym beton...


No niestety na pierwszy plan w PiS sa "wypuszczani" tylko poslowie slepo zapatrzeni w Jarka - czyli ci malo inteligentni. 8) 8)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5224 dnia: Grudnia 17, 2008, 11:41:37 am »
Krzysiu, na prawdę nie mam ochoty dalej z Tobą dyskutować. Miało być lepiej, więc nie widzę powodów, żeby komukolwiek cokolwiek odbierać, tym bardziej, że PO zaoszczędzonej kasy z korzyścią dla większości obywateli i tak nie spożytkuje. O wiele bardziej są potrzebne inne zmiany w systemie emerytalnym. Koniec, kropka.

LoNdEk, kto spowodował większe zagrożenie - jadący za konwojem policyjnym Kurski, czy pędzący w obszarze zabudowanym 140 Komorowski?

Zanim zaczniesz się martwić o inteligencję posłów PiS, popatrz najpierw na swoją forumową twórczość.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5225 dnia: Grudnia 17, 2008, 11:44:09 am »
Krzysiu, na prawdę nie mam ochoty dalej z Tobą dyskutować.
Ej, sorry, Iras, ale to jest tak, ze zawsze najglosniej krzyczysz, a jak ktos podaje Ci jakies argumenty, to kwitujesz to tym, ze 'nie masz juz z <nick> dyskutowac'.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5226 dnia: Grudnia 17, 2008, 11:49:30 am »
Ja już swoje napisałem. Niech się panowie z PO zajmą drugim filarem, żeby moja kasa jak zdechnę nie przepadła na rzecz funduszu, żebym dostał wszystko co tam wpłacam i żeby moja emerytura (z drugiego filara) była okresowo przeliczana, a nie tylko w momencie przejścia na emeryturę, skoro te pieniądze cały czas są obracane. Niech się rząd zajmie tymi, którzy w biały dzień okradają obywateli, a nie odbiera obywatelom przywileje.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5227 dnia: Grudnia 17, 2008, 11:52:38 am »
LoNdEk, kto spowodował większe zagrożenie - jadący za konwojem policyjnym Kurski, czy pędzący w obszarze zabudowanym 140 Komorowski?

Zanim zaczniesz się martwić o inteligencję posłów PiS, popatrz najpierw na swoją forumową twórczość.

Obaj panowie, Kurski jak i kierowca Komorowskiego ( bo to nie marszalek kierowal) spowodowali podobne zagrozenie, nie ma co gdybac, ktory postapil gorzej, obaj powinni poniesc konsekwencje, ale pewnie kierowca Komorowskiego nie moze pochwalic sie immunitetem.

Tak jak napisales, forumowa tworczosc, mam glupi nick czasami trolluje, bo to jest forum internetowe do tego dosc luzne. A ci panowie pracuja w sejmie za nasze pieniadze, jest pewna roznica i twoje porownanie nie jest do konca trafne, ale mimo wszystko moge sie zalozyc, ze sa sprawy, w ktorych wykazalbym sie wieksza wiedza niz pan Gosiewski czy Kaczynski. ;) ;)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5228 dnia: Grudnia 17, 2008, 12:02:49 pm »
Niech się rząd zajmie tymi, którzy w biały dzień okradają obywateli, a nie odbiera obywatelom przywileje.

Czyli co, to, że większość Polaków płaci na czyjąś wcześniejszą emeryturę nie jest okradaniem obywateli?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5229 dnia: Grudnia 17, 2008, 12:07:31 pm »
Wierzysz, że jeśli zlikwidują pomostówki, ta kasa w jakikolwiek sposób do Ciebie wróci?

Z drugim filarem sprawa była prosta i dali ciała - ciekawe w czyim interesie.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5230 dnia: Grudnia 17, 2008, 12:08:39 pm »
Nie wiem, czy wróci, ale wiem, że przynajmniej nie będę komuś, bez mojej zgody, sponsorował wcześniejszych wakacji.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5231 dnia: Grudnia 17, 2008, 12:13:07 pm »
Czyli jakimkolwiek podwyżkom dla sektora budżetowego też się sprzeciwiasz, bo to w końcu z Twoich pieniędzy?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5232 dnia: Grudnia 17, 2008, 12:19:33 pm »
Czyli co, to, że większość Polaków płaci na czyjąś wcześniejszą emeryturę nie jest okradaniem obywateli?

Wedlug mnie to wybitnie nie uczciwe, cale te pomostowki, bo przeciez nie moze byc tak, ze w demokratycznym panstwie funkcjonuja przepisy emerytalne pozostalosc ustroju komunistycznego, wynoszace pewne grupy zawodowe ponad inne. Demokratyczna konstytucja gwarantuje nam przeciez rownosc.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5233 dnia: Grudnia 17, 2008, 12:24:48 pm »
Czyli jakimkolwiek podwyżkom dla sektora budżetowego też się sprzeciwiasz, bo to w końcu z Twoich pieniędzy?

Nie widzisz różnicy pomiędzy otrzymywaniem wynagrodzenia za wykonywaną pracę, a otrzymywaniem wcześniejszej emerytury?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5234 dnia: Grudnia 17, 2008, 12:33:49 pm »
Jest mi zupełnie obojętne, czy Kowalski za moje pieniądze dostanie podwyżkę, czy za moje pieniądze pójdzie na wcześniejszą emeryturę.

Poza tym jest dla mnie oczywiste, że w niektórych zawodach do 65. roku życia pracować się nie da.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5235 dnia: Grudnia 17, 2008, 12:41:20 pm »
Jest mi zupełnie obojętne, czy Kowalski za moje pieniądze dostanie podwyżkę, czy za moje pieniądze pójdzie na wcześniejszą emeryturę.

Poza tym jest dla mnie oczywiste, że w niektórych zawodach do 65. roku życia pracować się nie da.

Tak i po to sa pomostowki, aby ludzie wykonujacy ciezkie/uciazliwe dla zdrowia zawody mogli wczesniej przejsc w stan spoczynku, ale to tak nie wyglada, bo dzieki zwiazkom zawodowym wiele grup zawodowych nieslusznie uzyskalo ten przywilej.

Zreszta jest inna propozycja, chyba UPR'u, aby calkowicie zlikwidowac pomostowki, a w zamian ludziom wykonujacym te "ciezkie" zawody poprostu placic wiecej, aby sami mogli zapewnic sobie lepsza przyszlosc.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5236 dnia: Grudnia 17, 2008, 12:46:16 pm »
Poza tym jest dla mnie oczywiste, że w niektórych zawodach do 65. roku życia pracować się nie da.

Nic nie szkodzi na przeszkodzie, by zawód zmienić. Czasy, gdy raz podjęty zawód w danej firmie wykonuje się aż do emerytury już dawno minęły.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5237 dnia: Grudnia 17, 2008, 12:49:06 pm »
Jak się ma 22 lata to łatwo tak mówić. Ciekawe czy w wieku 50. będziesz miał takie samo zdanie.

Zresztą kto zatrudni 50-letniego górnika w innym (jakim?) zawodzie?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5238 dnia: Grudnia 17, 2008, 12:54:31 pm »
Ciekawe czy w wieku 50. będziesz miał takie samo zdanie.

Znam ludzi, którzy byli zmuszeni w wieku 30, 40 a nawet 50 lat zmieniać zawód, bo np. firma, w której pracowali, upadła.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5239 dnia: Grudnia 17, 2008, 13:00:48 pm »
Jak się ma 22 lata to łatwo tak mówić. Ciekawe czy w wieku 50. będziesz miał takie samo zdanie.

Zresztą kto zatrudni 50-letniego górnika w innym (jakim?) zawodzie?

To juz lepiej za pieniadze zaoszczedzone na pomostowkach uruchomic programy pomocy dla ludzi w takim wieku, aby mogli pracowac, szkolenia, pomoc w przekfalikowaniu sie, czy jakas zachete dla potencjalnego pracodawcy. Lepiej takim ludziom do 50 zapewnic wyzsza pensje i niech sami sobie planuja swoja przyszlosc. Do tego Irasku, czemu za ten przyklad daje tego gornika !? Przeciez paniz z kasy PKP bezproblemowo znajdzie miejsce pracy w takim TESCO, tym bardziej kiedy bedzie juz na emeryturze (bo jesli sie nie myle, pracodawca placi mniejsze skladki za takiego pracownika). Do tego, wszyscy wiemy jak wyglada sytuacja w naszej gospodarce jak i w swiatowej i niestety lepiej "zmusic" czesc ludzi aby pracowala tak jak reszta, nie zapominaj ze w Polsce i tak mamy niski wiek emerytalny i procentowo naprawde mala czesc naszego spoleczenstwa jest aktywna zawodowo ( w porownaniu z innymi krajami EU).