Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 650891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #520 dnia: Października 23, 2007, 12:05:18 pm »
Akurat ateiści i innowiercy to najmniejszy problem.To przede wszystkim wielu katolikom nie podoba się nadmierne "wpływy" Kościoła.
To właśnie takie oficjalne objawy powiązania Kościoła katolickiego z władzami państwowymi szkodzi temu Kościołowi najbardziej. Im większe ma Kościół te "wpływy" tym bardziej ludzie robią się antyklerykalni. Wiadomo że nawet najbardziej zagorzały ateista nie zniechęci do religii bardziej niż taki lokalny proboszcz mówiący z ambony na kogo ludzie mają głosować albo jak myśleć. Im więcej będzie hierarchów w TV tym bardziej puste będą kościoły, bo ludzi do chodzenia do kościoła zmusić się już nie da.
I odwrotnie - skromny, nie mieszający sie do polityki Kościół będzie naprawdę silny i wpływowy.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #521 dnia: Października 23, 2007, 12:05:51 pm »
Cytuj
Chcesz słuchać podczas mszy o polityce? Twoja sprawa

ja jeszcze w zyciu nie slyszalem gatki politycznej w Kosciele, a chodze do niego co tydzien od kiedy tylko pamietam. ALE NIE! U ciebie w miescie to tylko o polityce gadaja. btw widzac Twoje poglady Koscielne pewnie byles w nim ze 2 razy w zyciu.

Cytuj
Chodzi mi o sam pomysł. Jak już ktoś wcześniej napisał, zamiast religii powinno być wprowadzone religioznawstwo, gdzie uczono by o religiach, a nie jak wierzyć w boga [od tego jest kościół]. Czy wg Ciebie sytuacja gdzie ktoś nie wierzący bądź ktoś kto wyznaje inną religię ma wybór: albo jedyna i słuszna religia albo etyka, jest normalny.

Niechcesz chodzic na religie, bierzesz sobie nieuczęszczam i po problemie. Wierzysz w cos innego niz Katolicy to niechodzisz nigdzie. Puki co, w Polsce Chrześcijaństwo jest religia panstwowa i ona jest w szkole. Jakbys kiedys byl na religi, to bys wiedzial ze na niej rowniez uczy sie o innych religiach.



Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #522 dnia: Października 23, 2007, 12:10:58 pm »
To dziwne, bo u mnie w Kościele co tydzień namawiali do głosowania na partię najbliższej Bogu.

Cosmaty

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #523 dnia: Października 23, 2007, 12:21:57 pm »
Cytuj
Wierzysz w cos innego niz Katolicy to niechodzisz nigdzie. Puki co, w Polsce Chrześcijaństwo jest religia panstwowa i ona jest w szkole.
I Tobie to nie przeszkadza, że ludzie wyznający inną wiarę nie mają alternatywy?
Cytuj
Jakbys kiedys byl na religi, to bys wiedzial ze na niej rowniez uczy sie o innych religiach.
Zobacz, kiedyś chodziłem na religię. na początek zdrowaśka, potem odpytywanie z 10 przykazań, następnie sprawdzanie pieczątki, którą dostawało się za łażenie do kościoła w niedzielę, a na koniec ojcze nasz. Tak było wcale nie tak dawno temu, bo dopiero 10 lat od tego momentu minęło, zmieniło się coś przez ten czas?

Swoją drogą, niektórym naprawdę by się przydało to religioznawstwo, może zmniejszył by się odsetek ksenofobów, rasistów, antysemitów w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2007, 12:36:18 pm wysłana przez cosmaty »

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #524 dnia: Października 23, 2007, 12:38:03 pm »
Oczywiście że mają alternatywe, miejsca na świecie starczy dla wszytskich póki co... śmieszy mnie gadanie że to Polacy mają się do kogoś obcego dostosowywac :/ przecież jesteśmy u siebie !!! jestem ciekaw jak tam tolerancja w krajach arabskich dla chrześcijan... bo z tego co wiem to nawet potrafią nie udzielic pomocy medycznej umierającej osobie.

"Swoją drogą, niektórym naprawdę by się przydało to religioznawstwo, może zmniejszył by się odsetek ksenofobów, rasistów, antysemitów w Polsce."

Pewnie i narobic sobie takiego syfu jak już mają pewne państwa, między innymi współczucie dla Francji, jeżeli dla Ciebie jest ok że jakaś obca banda niszczy twój własny kraj heh to brak mi słów.Tolerowac to można kogoś wówczas gdy się zachowuje jak człowiek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #525 dnia: Października 23, 2007, 12:40:08 pm »
Alternatywa? Czy etyka ci nie wystarcza? Bo chyba nie sugerujesz, że w polskich szkołąch powinni uczyć islamu i innego ... ?

Cosmaty

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #526 dnia: Października 23, 2007, 12:42:09 pm »
Tak drogi Irasie sugeruję, że powinni uczyć:
Cytuj
islamu i innego

@VaaKo widzę, że z tobą nie ma co dyskutować, twój tok myślenia jest typu :inny = podczłowiek. Tu nie ma miejsca na dyskusję.

Zresztą pomyśl, czym to twoje gadanie różni się od np. ekstremistów islamskich: inny - niech wypi*rdala z kraju...
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2007, 12:49:44 pm wysłana przez cosmaty »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #527 dnia: Października 23, 2007, 12:47:13 pm »
Niech sobie siedzą, skoro im tu dobrze, ale nikt się nie będzie pod nich podporządkowywać.

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #528 dnia: Października 23, 2007, 12:55:44 pm »
Nie widzę problemu jakoś - oto przecież ponoć chodzi w demokracji. Rządzi większość. Większość jest katolikami, więc nie ma się co dziwić, że kasa z budżetu idzie na jakieś bajery z tym związane. U nas jest akurat więcej ludzi lubiących krzyże, pewnie gdzieś indziej turbany, jeszcze dalej - krokodyle. Więc wybiera sobie ta większość takiego a nie innego prezydenta, partie, itd. itp. Ot, bywa ;)


Nie wiem też czemu religia miałaby się izolować od polityki - skoro np. mój bóg, nazwijmy go - Stefan, kazałby mi codziennie zabijać innowiercę i pić Kuracjusza Beskidzkiego, to logicznym jest, że będę dążył do odpowiednich regulacji prawnych w tym temacie i nawoływał do tego braci w wierze z ambony (zrobionej z wielkiej czaszki). Proste ;)

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #529 dnia: Października 23, 2007, 12:59:11 pm »
Tak drogi Irasie sugeruję, że powinni uczyć:
Cytuj
islamu i innego

@VaaKo widzę, że z tobą nie ma co dyskutować, twój tok myślenia jest typu :inny = podczłowiek. Tu nie ma miejsca na dyskusję.

Zresztą pomyśl, czym to twoje gadanie różni się od np. ekstremistów islamskich: inny - niech wypi*rdala z kraju...

Widzisz i tu właśnie widac jak bardzo chora jest poprawnośc polityczna, próbujesz mnie przedstawic jaki to jestem zły heh, jak byk jest napisane do jakich osób kieruje te słowa, czyli ty tolerujesz jeżeli ktoś biega  po ulicy i niszczy wszystko w koło ciężką prace ludzi ?? bo tak to można zrozumiec.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #530 dnia: Października 23, 2007, 13:02:20 pm »
Nie widzę problemu jakoś - oto przecież ponoć chodzi w demokracji. Rządzi większość. Większość jest katolikami, więc nie ma się co dziwić, że kasa z budżetu idzie na jakieś bajery z tym związane.



Dobra, niech sobie na to kasa leci jak ludzie chcą mieć mega wypas świątynie. Ale te pieniądze powinny pochodzić od ludzi, którzy chcą tej świątyni, a nie z budżetu, który moim zdaniem powinien być bardziej rozsądnie wykorzystywany. 

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #531 dnia: Października 23, 2007, 13:25:56 pm »
Nie widzę problemu jakoś - oto przecież ponoć chodzi w demokracji. Rządzi większość. Większość jest katolikami, więc nie ma się co dziwić, że kasa z budżetu idzie na jakieś bajery z tym związane.
Dobra, niech sobie na to kasa leci jak ludzie chcą mieć mega wypas świątynie. Ale te pieniądze powinny pochodzić od ludzi, którzy chcą tej świątyni, a nie z budżetu, który moim zdaniem powinien być bardziej rozsądnie wykorzystywany. 

Pff - powiedz to większości - która wybrała takich właśnie ludzi odpowiedzialnych za decydowanie kasą ;)

Zresztą - nie można powiedzieć, że te pieniądze są wykorzystywane mało rozsądnie. Skoro Bóg chce Świątyni Opatrzności - to lepiej mu ją zbudować ;) Jeszcze się wnerwi i będzie po ptokach :)
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2007, 13:28:42 pm wysłana przez Von Zay »

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #532 dnia: Października 23, 2007, 13:34:51 pm »
Cytuj
Tobie to nie przeszkadza, że ludzie wyznający inną wiarę nie mają alternatywy?

Mają. Nie chodzić na religię. O czym my gadamy, przeciez w polsce jest stu Arabow :lol:

Cytuj
Dobra, niech sobie na to kasa leci jak ludzie chcą mieć mega wypas świątynie. Ale te pieniądze powinny pochodzić od ludzi, którzy chcą tej świątyni, a nie z budżetu, który moim zdaniem powinien być bardziej rozsądnie wykorzystywany. 


40 mln zł z budżetu państwa to jest jak splunąć. To po pierwsze. Po drugie. Dlaczego mamy sie podporzadkowywac mniejszosciom? Jakby w polsce bylo w huj Arabow, to mozna by bylo wybrac ta religie w szkole. Skoro Arabow nie ma, to nie ma ich religi. Takie trudne?

Panowie nie popadajmy w skrajności...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #533 dnia: Października 23, 2007, 13:40:10 pm »
btw widzac Twoje poglady Koscielne pewnie byles w nim ze 2 razy w zyciu.

Zdziwię Cię. Chodze do kościoła co tydzień (czasami nawet częściej). Ba, od 6 lat jestem ministrantem, od roku lektorem.
Moje poglądy Kościelne? Że nie podoba mi się pchanie polityków do pulpitu na prezbiterium czy też polecanie "jedynej słusznej partii"? Albo poruszanie sprawy wojenki Busha w Iraku podczas homilii na mszy dla przedszkolaków (tak, było takie coś)?
Że uważam pomysł wydawania 40 mln zł na budowę kolejnej świątyni za bezsensowny, kiedy w kraju lekarze strajkują, szpitale upadają, nauczyciele domagają się podwyżek, a organizacje pozarządowe muszą się zajmować dożywianiem dzieciaków?
A może to, że wiem, iż nie wszyscy muszą wierzyć w Boga i nie można im narzucać naszej wiary i naszych przykazań?
Tak, to na pewno świadczy o moim antyklerykaliźmie, jak nic.

Cytuj
ja jeszcze w zyciu nie slyszalem gatki politycznej w Kosciele, a chodze do niego co tydzien od kiedy tylko pamietam. ALE NIE! U ciebie w miescie to tylko o polityce gadaja.

Jak napisałem, u mnie w parafii akurat jest jeden ksiądz, który lubi do tematów politycznych nawiązywać. Poza tym nie raz już czytałem o tym, jak to księża mówią podczas homilii, jaką partię należy popierać.
No i nie mów mi, że premier (czy tez inni ludzie z rządu) nie wypowiadali się nigdy na tematy polityczne, np. podczas mszy na Jasnej Górze.
Albo poszukaj sobie informacji o księdzu prałacie Henryku Jankowskim, dawnym proboszczu Kościoła Najświętszej Marii Panny w Gdańsku, do którego politycy (różnych partii) przyjeżdżali na msze by się promować, albo u którego w Grobie Pańskim pojawiały się elementy antysemickie czy polityczne.

A stosowanie argumentu "u mnie nie ma tego problemu, więc zapewne nie ma go wcale" jest żałosne :/.
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2007, 14:11:46 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #534 dnia: Października 23, 2007, 14:34:24 pm »
"naprawdę by się przydało to religioznawstwo, może zmniejszył by się odsetek ksenofobów, rasistów, antysemitów w Polsce."

No w polsce to mamy całe masy antysemitów. Wprost szok. Co prawda wystarczy pojechać do Francji żeby się przekonać że u nas to w ogóle nie jest problem ale po co poszerzać horyzonty. GW ci napisze, TOK FM powie i już nie trzeba myśleć. Życie staje się takie proste :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #535 dnia: Października 23, 2007, 15:19:12 pm »
Cytuj
O żydach złego słowa powiedzieć nie można, za to teraz jeździmy sobie po kościele katolickim 

Pobił cię lub opluł jakiś żyd? Groził ci?
Ja mogę powiedzieć że to super uprzejmi i rozrywkowi ludzie.

Cytuj
Polska to kraj katolików i wg mnie tak powinno zostać.

Nie, Polska to kraj świecki- idź spieraj się z konstytucją.

Cytuj
Co do tego, ze rzady SLD byly lepsze od PiSu, to trzeba być nienormalnym 

Nie ma to jak konkretny argument.

Cytuj
Ograniczymy wpływy kościoła, zaczniemy budować meczety, a potem ani się obejrzeć, jak naszym kobietom zaczną zasłaniać twarze chustami 

Ograniczmy wpływy kościoła i tyle. A jeśli muzłumanów chcesz wpuszczać do Polski to inna sprawa. Wogóle nie powiązana z pierwszą częścią wypowiedzi, więc nie wiem dlaczego je łączysz.

Cytuj
@Mr_Zombie - innowiercy i ateiści to w Polsce mniejszość - z jakiej racji kraj ma podporządkować się mniejszości?

Większość i mniejszość ma się podporządkować konstytucji i prawu.

Cytuj
ja jeszcze w zyciu nie slyszalem gatki politycznej w Kosciele,

Ja słyszałem, choć chodzę raz na rok.

Cytuj
Puki co, w Polsce Chrześcijaństwo jest religia panstwowa

Że jak!????????????????????????? Nie mogę twoich słów brać na poważnie, bo nie wiesz co piszesz. Albo nie wiesz o jakim kraju piszesz, bo my tu gadamy o Polsce. A ty?

Cytuj
Mają. Nie chodzić na religię.

I są przez to poszkodowani, bo ocena im się nie wlicza do średniej.

Cytuj
No w polsce to mamy całe masy antysemitów.

No niestety mamy, ale ludzie boja się tego czego nie znają bądź nie rozumieją.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #536 dnia: Października 23, 2007, 15:35:44 pm »
"No niestety mamy, ale ludzie boja się tego czego nie znają bądź nie rozumieją."

Masz rację. Co prawda żadnych przykładów nie podajesz ale spoko - po co :lol:

"Ja mogę powiedzieć że to super uprzejmi i rozrywkowi ludzie."

Wśród żydów taki sam jest procent fajnych ludzi i skurwieli jak wśród wszystkich...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #537 dnia: Października 23, 2007, 16:10:16 pm »
@Mr_Zombie - innowiercy i ateiści to w Polsce mniejszość - z jakiej racji kraj ma podporządkować się mniejszości?
Jednym z podstawowych postulatów demokracji jest to, że mniejszość ma takie same prawa jak większość, a jej zdanie też musi się liczyć. Gdyby tak nie było, żylibyśmy w dyktaturze sprawowanej przez większość.

Cytuj
Ograniczymy wpływy kościoła, zaczniemy budować meczety, a potem ani się obejrzeć, jak naszym kobietom zaczną zasłaniać twarze chustami  Mad
Wiążesz skrajności, a co najważniejsze mówisz nieprawdę. Co mają wpływy kościoła do budowania meczetów?
Iras - zachowujesz się jakbyś był skrajnym konserwatystom, a skrajności nigdy nie są dobre.

Mr_Zombie - w 100% się z tobą zgadzam.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #538 dnia: Października 23, 2007, 16:13:58 pm »
"Jednym z podstawowych postulatów demokracji jest to, że mniejszość ma takie same prawa jak większość, a jej zdanie też musi się liczyć. Gdyby tak nie było, żylibyśmy w dyktaturze sprawowanej przez większość."

A jakich praw nie mają ateiści w polsce? Kurde ja jakoś pracuję, mam kobitke fajną, dom, samochód i nikt mnie nie prześladuje :sad:
Jedź do krajów arabskich - zobacz jak tam to wygląda bo za przeproszeniem wam się w dupach poprzewracało.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #539 dnia: Października 23, 2007, 16:16:36 pm »
Cytuj
A jakich praw nie mają ateiści w polsce? Kurde ja jakoś pracuję, mam kobitke fajną, dom, samochód i nikt mnie nie prześladuje
W Polsce, zwlaszcza w szkolach i we wsiach albo wierzysz albo Cię linczują

Cytuj
bo za przeproszeniem wam się w dupach poprzewracało.
Bo nie jestesmy slepo oddani kosciołowi? Coś czuje ze niekotorzy tu piszący byli by za krucjatami :lol:


fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #540 dnia: Października 23, 2007, 16:46:31 pm »
Masz rację. Ja byłem za krucjatami, hitlerem, pinochetem, paleniem czarownic, zabijaniem ateistów i innych heretyków.
Masz rację, jakże mogło by być inaczej.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #541 dnia: Października 23, 2007, 17:14:19 pm »
Cytuj
Masz rację. Co prawda żadnych przykładów nie podajesz ale spoko - po co

Jakie tu chcesz przykłady niby? Mam zacząć wymieniac ludzi z imienia i nazwiska?

Cytuj
Wśród żydów taki sam jest procent fajnych ludzi i skurwieli jak wśród wszystkich...

No więc tym bardziej mnie dziwią glosy że "żydzi to zło", hasło tak popularne pośród pisu, lpr'u i ich zwolenników.

Cytuj
Jedź do krajów arabskich - zobacz jak tam to wygląda bo za przeproszeniem wam się w dupach poprzewracało.

Twoim zdaniem Polska powinna wlaśnie dążyć do takiego modelu społecznego, tylko że w wersji katolickiej.




ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #542 dnia: Października 23, 2007, 17:27:40 pm »
Cytuj
Pobił cię lub opluł jakiś żyd? Groził ci?
Ja mogę powiedzieć że to super uprzejmi i rozrywkowi ludzie

Nie o to mi chodzi. Ja do Zydow nic nie mam. Chodzi o to, ze jak w niemieckich gazetach wyzywają prezydenta od Kartoflów i Kaczorów to wszystko jest zajebiście, nic nie mozna powiedzieć. Ale jak zoabaczy sie choćby najmniejszy podtekst o wydźwięku antysemickim w radiu to jest ku*** halo na poł Swiata. O to mi chodzi.

Cytuj
Nie ma to jak konkretny argument.


Myslalem ze to oczywiste i nic nie trzeba dodawać ;)
Korupcja za czasow, gdy polska rzadzilo SLD, byla tak wielka ze naprawde ciezko w to uwierzyć. Niemal codzienie wybuchała afera korupcyja, w ktora zamieszany był rzad. Baroni SLD robili co chcieli i byli bezkarni.
Miller zaczynał kierowanie krajem na fali euforii po zwycięstwie wyborczym SLD w 2001 roku, a odchodził skompromitowany licznymi aferami. Żaden z wcześniejszych rządów III RP nie miał pod koniec sprawowania władzy tak złych notowań.

Jak mozesz popierac ludzi, ktorzy wczesniej siedzieli w PZPR i chwalili Zwiazek Radziecki, a teraz pragną wprowadzić Euro w polsce i jednoczyc sie z zachodem? To świadczy jak fałszywi są to ludzie. Im chodzi tylko o żłób! gadaja to, co chca ludzie slyszac, a jak sa u wladzy to kradną(pownie mi powiesz, ze SLD to uczciwi ludzie :lol: :lol: :lol: .

Cytuj
Że jak!????????????????????????? Nie mogę twoich słów brać na poważnie, bo nie wiesz co piszesz. Albo nie wiesz o jakim kraju piszesz, bo my tu gadamy o Polsce. A ty?

Chodzi o to, ze polska od zarania dziejów to kraj Katolicki. gdy bedzie potrzeba, to sie bedzie wprowadzac w polsce inne religie. Narazie nie ma takiej potrzeby.

Cytuj
I są przez to poszkodowani, bo ocena im się nie wlicza do średniej.


No tak. to jest glowny problem.

Cytuj
hasło tak popularne pośród pisu, lpr'u i ich zwolenników

PiS glosił hasła antysemickie? hm. jakos o nich nie slyszalem, a bardzo czesto ogladam wiadomosci, glownie na TVP3 i na Polsacie.
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2007, 17:32:15 pm wysłana przez ÓFO »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #543 dnia: Października 23, 2007, 18:11:22 pm »
Dla mnie wykorzystywanie państwowych pieniędzy na budowę kościołów to paranoja. Rozumiem - (97% Polaków jest ochrzczona, 60% to czynni katolicy ale bez przesady. Nie oznacza to, że mogą sobie budować za pieniądze podatników jakieś kościółki których i tak jest w cholerę w całej Polsce. Nie płaca podatków, zbierają pieniążki od anonimowych darczyńców to niech budują sobie ile chcą ale nie za pieniądze podatników.

A co do polityczności kościoła - no nie wiem co wy sie tak przyczepiliście, że namawia sie w "radyjku" do głosowania na jedną partie? Rydzykowi podoba się PiS, ma on władzę w TV Trwam i Radyjku Marysi no to ja wykorzystuje by namówić obywateli na głosowanie na nią. A Kaczka jak Kaczka wierny katolik to i Rydzyka lubi, bo właściwie obiektywnie patrząc nie robi on nic złego. Babcie moherowe dają mu datki - dobrze niech płacą co Was to obchodzi. Że niby lepiej można wykorzystać tą kasę? Ok, dajcie dobry przykład i dofinansujcie fundacje Ronalda McDonalda czy tez fundacje Donalda Tuska albo Zbigniewa Religii.

A co do wypowiedzi Kaczyńskich w sprawie przegranej.
-O akcji "Idź na wybory - zmień kraj" to sam do takiego wniosku też doszedłem przed kaczką. Człon "zmień kraj" ewidentnie wskazuje na to, iż jedna partia jest zła. No ale cóż możecie tak nie uważać, ale serio ma to wpływ na ludzi (reklamy proszku do prania tak samo - niby " e dupa co za kit ten Vanish Oxyaction", jednak gdy będziecie mieli plamę trudną do usunięcia to na 100% weźmiecie Vanisha, a nie inny wybielacz czy co to tam jest właśnie pod wpływem tej reklamy).
- Że młodzież poszła na wybory - też racja, bo studenci niby tacy dorośli już mają 23 lata to są kól i w ogóle. Większość studentów raczej polityką się nie interesuję, ale słysząc wypowiedzi w TV i Radiu o strasznie złym rządzie (który był co najmniej 4 razy lepszy od SLDowskiego ścierwa[moje zdanie] lepszy) no to idą na wybory PO. A to iż tacy studenci są podatni na TV to przecież każdy logicznie myślący wie. Można to wywnioskować z tego, iż dziwnym trafem w podstawówkach, gimnazjach i liceach wyniki szkolnych wyborów miały prawie takie same wyniki jak studencików PO -55% PiS - 15% a reszta to (zapewne) głosowało dla jaj jak to dzieci. A skad takie wysokie poparcie dla PO u dzieci? Co według psychologów tworzy świadomość u dzieci? Co w wolnych chwilach robią te dzieci? Czemu te wyniki z "nic nie wiedzących" dzieci są zbliżone do głosowań studentów?

Sami sobie odpowiedzcie ale już widzę, iż uznacie, że "na mnie reklamy i inne rzeczy w TV nie mają wpływu". Czasem pewnie się zdarza Wam nucić jakaś piosenkę, której NIGDY nie słyszeliście (niby), a potem okazuje się, że poszczają to na okrągło w radiu. Tak jest i z innymi rzeczami "niby" nie mającymi wpływu na Nas.

EDIT: Posta mi ucięło o.O
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2007, 18:54:26 pm wysłana przez Master_666 »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #544 dnia: Października 23, 2007, 19:12:19 pm »
Cytuj
Chodzi o to, ze polska od zarania dziejów to kraj Katolicki. gdy bedzie potrzeba, to sie bedzie wprowadzac w polsce inne religie. Narazie nie ma takiej potrzeby.

Nie rozumiem- sądzisz aktualnie nie sa wprowadzone żadne inne religie? Ja ci powiem że są i to większość jakie jest na świecie.

Cytuj
No tak. to jest glowny problem.

To jest problem, bo wyższa średnia to łatwiejszy dostep na studia.

Cytuj
PiS glosił hasła antysemickie?

Zwierzchnik pisu głosi, współkoalicjant głosi, a pis to akceptuje więc się pod tym podpisuje. Gdyby nie akceptował, to by cos z tym zrobili.

Cytuj
Większość studentów raczej polityką się nie interesuję, ale słysząc wypowiedzi w TV i Radiu o strasznie złym rządzie

Ja ci powiem, że większość studentów polityką raczej się interesuje.


Zapytam się jedno- czy wam zwolennicy pisu nie jest trochę wstyd że na waszą partie głosowali w totalnej większości ludzie niewykształceni, po podstawówce i zawodówce?

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #545 dnia: Października 23, 2007, 19:15:19 pm »
Cytat: UFO
Nie o to mi chodzi. Ja do Zydow nic nie mam. Chodzi o to, ze jak w niemieckich gazetach wyzywają prezydenta od Kartoflów i Kaczorów to wszystko jest zajebiście, nic nie mozna powiedzieć
Co ty gadasz, rpzecież afera na sto chu*ów była w całej Polsce (co jest żenujące swoja drogą).

Te, wszyscy katolicy, żydomaniacy, Jezus też był żydem... :lol: Ale to był dobry żyd, bo biedny.

Enyłej, retoryka niektórych mnie zabija. A od kiedy to jesteśmy państwem wyznaniowym?

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #546 dnia: Października 23, 2007, 19:20:27 pm »
Cytuj
Zapytam się jedno- czy wam zwolennicy pisu nie jest trochę wstyd że na waszą partie głosowali w totalnej większości ludzie niewykształceni, po podstawówce i zawodówce?
A czy Ci ludzie są gorsi? Polska to nie tylko wykształceni ludzie, który stoją na kierowniczych stanowiskach, to też zwyczajni robole. Ktoś musi przecież przewalać ziemię, budować chodniki. Dlaczego uważasz ich za gorszych?

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #547 dnia: Października 23, 2007, 19:21:37 pm »
"Twoim zdaniem Polska powinna wlaśnie dążyć do takiego modelu społecznego, tylko że w wersji katolickiej. "

Buahaha gdzie to napisałem? Typowa retoryka "postępowców" wsadzania w gębę ludziom tego czego nigdy nie powiedzieli.

"No więc tym bardziej mnie dziwią glosy że "żydzi to zło", hasło tak popularne pośród pisu, lpr'u i ich zwolenników. "

Tia kaczyński który chyba jedną z najlepszych wizyt zagranicznych zaliczył w izraelu jest antysemitą. Bosz.


"Zapytam się jedno- czy wam zwolennicy pisu nie jest trochę wstyd że na waszą partie głosowali w totalnej większości ludzie niewykształceni, po podstawówce i zawodówce?"

Sam głosowałem na PO ale znam ludzi po wyższych studiach którzy głosowali na PIS. Poza tym to mi powinno być wstyd że na PO głosowało 75% więźniów?
Poza tym taki argument mnie zawsze rozwala w ustach "demokratów"
To kufa dobra ta demokracja czy jednak do dupy? Zdecydujcie się.

"To jest problem, bo wyższa średnia to łatwiejszy dostep na studia. "

Co ty za kit tu ludziom wciskasz? Na studia jeśli nawet biorą pod uwagę średnią to z określonych przedmiotów i każda uczelnia robi to według własnego uznania.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #548 dnia: Października 23, 2007, 19:22:33 pm »
Na studia można chodzić z niską średnią. Wystarczy zapłacić.

Cytuj
Ja ci powiem, że większość studentów polityką raczej się interesuje.

Licealista to samo powie. Gimnazjalista też. Uwierz mi.

A Twoje ostatnie zdanie jest na naprawdę na wysokim poziomie intelektualnym. Gratulacje, że argumenty masz na tak niskim poziomie i musi Ci mówić to "gupi" 15-latek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #549 dnia: Października 23, 2007, 19:30:38 pm »
_Music - piszesz o antysemityzmie, kseno- i homofobii, a sam dyskryminujesz ludzi ze względu na wykształcenie? Brawo. Czego niby mamy się wtydzić? Wstydzę się tylko za młodzież - otumanioną przez media, wykształconą, ale niezdolną do samodzielnego myślenia, która za obietnicę "cudu" poszła głosować na PO, nie wiedząc nic o ich programie, ani nie potrafiąc podać żadnych argumentów "dlaczego nie PiS"  :?

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #550 dnia: Października 23, 2007, 19:35:46 pm »
Idąc dalej jakimś przewrotowym rozumowaniem, to więźniowie zagłosowali we większości na PO, bowiem mają mokre pory ze strachu. PiS SKUTECZNIE łapie bandytów, oni już nie mogą dokazywać. Boją się Kaczyńskiego, który jest uczciwy, sprawiedliwy i nie odpuszcza przestępcom.

No dobrze, może trochę przestańcie kombinować z argumentami dlaczego PiS, a nie Po lub LiD itp.

Porozmawiajmy o tym za 4 lata, gdy się okaże, że był cud lub nie. Porozumienie ponad podziałami.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #551 dnia: Października 23, 2007, 19:39:20 pm »
Cytuj
Zapytam się jedno- czy wam zwolennicy pisu nie jest trochę wstyd że na waszą partie głosowali w totalnej większości ludzie niewykształceni, po podstawówce i zawodówce?
Jeżeli ma się zaniżone poczucie wartości to można się dowartościować głosując na PO, bo "PO jest dla elit, a PiS dla plebsu".

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #552 dnia: Października 23, 2007, 19:41:47 pm »
Trochę przesadziłeś _Music, równie dobrze mógłbym Cię zapytac czy nie jest Ci wstyd, tych wykształconych Polaków którzy mają Bóg wie jakie mniemanie o sobie, a nstępnie kończą zamiatając ulice w UK ?? Wykonując te same prace co ludzie po zawodówkach, czasami nawet bez szkoły, przykład mój znajomy student 3 rok na akademii rolniczej, pracował na budowie w UK między innymi,z Australijczykiem i Jamajczykiem którzy jak sie okazało nie mieli żadnego wykształcenia...

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #553 dnia: Października 23, 2007, 19:47:23 pm »
Trochę przesadziłeś _Music, równie dobrze mógłbym Cię zapytac czy nie jest Ci wstyd, tych wykształconych Polaków którzy mają Bóg wie jakie mniemanie o sobie, a nstępnie kończą zamiatając ulice w UK ?? Wykonując te same prace co ludzie po zawodówkach, czasami nawet bez szkoły, przykład mój znajomy student 3 rok na akademii rolniczej, pracował na budowie w UK między innymi,z Australijczykiem i Jamajczykiem którzy jak sie okazało nie mieli żadnego wykształcenia...
Ale zarazbiał więcej od polaka pracującego w polsce nawet na lepszym stanowisku. Poza tym wykształcenie to nie wszystko aby odrazu być Bóg wie kim..
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #554 dnia: Października 23, 2007, 19:48:11 pm »
Cytat: Iras
Wstydzę się tylko za młodzież
Za co się wstydzisz? Że nie podzielają Twoich pociesznych poglądów o "szwabach" i "homosiach"?  :cool: Całe szczęście też że nie daje sobie wciskać takich kitów.
Cytat: setezer
PiS SKUTECZNIE łapie bandytów
Nie ma jakichkolwiek danych które by wskazywały na wyższą wykrywalność przestępstw za rządów PiSu. Nie nastąpiło żadne wielkie łapanie przestępców. No, chyba że mówimy o tych z koalicji PiS/LPR/ Samoobrona. Tam takich szemranych kolesi była cała masa... 

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #555 dnia: Października 23, 2007, 19:54:18 pm »
Leenek, Setezerowi raczej nie chodziło o takich przestępców co zabrali dziecku lizaka, a o takich jak z afery Rywina.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #556 dnia: Października 23, 2007, 19:55:38 pm »
Właśnie przez tą młodzież tak nas kochają na zachodzie i cieszą się ze zwycięstwa PO.

Młodzież wykształcona, chętna do pracy, nie mająca wygórowanych wymagań finansowych - czemu nie dymać ich na własnym podwórku? Niemcy, Holendrzy i inni będą masowo otwierać swoje firmy u nas - gospodarki to nie wzmocni, a oni zarobią na taniej sile roboczej - PO im to na dodatek ułatwi.

Tym właśnie Polska jest dla UE - tanią siłą roboczą. Ktoś kiedyś obiecał drugą Japonię, teraz zrobią z nas drugie Chiny  :???:

@Leenk, widzę, że z czytaniem ze zrozumieniem krucho u Ciebie.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #557 dnia: Października 23, 2007, 19:56:03 pm »
Master_666 - zgadzam się, po części, z Tobą. Ale - wybory są po to, by coś w kraju zmienić (nikt nie robi wyborów, by nic się nie zmieniło, no, chyba, że na Białorusi), więc takie hasło jest logiczne. Rozumiem, o co chodzi, jednak nikt nie napisał "zmień rząd", tylko "zmień kraj", a to różnica. Przecież nawet głosując na PiS, głosujesz, by miał on więcej ludzi w sejmie i mógł rządzić sam - w ten sposób również zmieniasz kraj.

Zaś co do ludzi młodych, którzy głosowali. Ten wiek to już okres, kiedy ludzie zaczynają się interesować polityką, "Wiadomości" czy "Fakty" przestają być już nudnym programem, a prasa jest czytana codziennie. Zgodzę się, że jeszcze dzieciaki z podstawówki, gimnazjum czy liceum (chociaż tutaj już znacznie mnie) nie interesuje się polityką (mówię tutaj to na doświadczeniu swoim i otaczającego mnie środowiska), tylko chłoną to, co ludzie mówią, pisze prasa bądź (najważniejsze) co mówią rodzice. Jednak trudno jest do tego samego worka wrzucić ludzi po dwudziestce. Przykłady mam zresztą również ze swojego środowiska, gdzie kilka osób wręcz należy do niektórych partii.

Poza tym, wydaje mi się, że każdy powinien się cieszyć, że tyle osób (również młodzież) w końcu ruszyła zadki i poszła na wybory, dzięki czemu nie powtórzyła się frekwencja sprzed 2 lat (ok 40%). A narzekanie na nich mówiąc, że jest to grupa na którą wpływa ta straszna TV, radio, gazety i internet uważam za śmieszne, gdyż to samo można powiedzieć o niemalże wszystkich dorosłych (zapytajcie się kogokolwiek, czy wie, jaki dana partia ma poglądy, jaki ma plan) - oni również polityką interesują się za pomocą mediów.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Cosmaty

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #558 dnia: Października 23, 2007, 20:00:39 pm »
_Music - piszesz o antysemityzmie, kseno- i homofobii, a sam dyskryminujesz ludzi ze względu na wykształcenie? Brawo. Czego niby mamy się wtydzić? Wstydzę się tylko za młodzież - otumanioną przez media, wykształconą, ale niezdolną do samodzielnego myślenia, która za obietnicę "cudu" poszła głosować na PO, nie wiedząc nic o ich programie, ani nie potrafiąc podać żadnych argumentów "dlaczego nie PiS"  :?

Za ludzi pokroju mojego sąsiada, który przed klatką mnie zaczepił i zaczął namawiać do głosowania na PiS przeciwko PO. Argumenty? Oczywiście, pierwszy: żydzi; drugi: wysprzedali 55% fabryk; trzeci: komuniści itd, itp. Za takich ludzi wyborcy PiSu powinni się wstydzić i o takich Music'owi chodziło.

Tak się zastanawiam nad tym otumanieniem, ale większość argumentów Twoich i tobie podobnych jest identyczna z teoriami wygłaszanymi przez kolegów Jarka...

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #559 dnia: Października 23, 2007, 20:01:53 pm »
Iras ale będą zarabiać więcej, czy to źle? Czy warto dymać u polskiego pracodawcy za 1000zł czy może u Niemca za 2000zł? Iras nie rozumiem Ciebie, czy dla Ciebie najlepiej by było aby rządzący zrobił dziure budżetową wielkości równika i dał na pensje nauczycieli, otworzył firmy, które nie wiadomo czy się opłacą...
Yeahh, me and hate that's an odd couple