Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658692 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5280 dnia: Grudnia 18, 2008, 13:42:08 pm »
I znow te zwiazki zawodowe, bo protestow pasazerow nie slychac. Wedlug logiki zwiazkow zawodowych nie rentowne trasy tez trzeba utrzymac, mimo ze jest male zainteresowanie pasazerow, ale praca bedzie dla czlonkow WZZ.

A ja od kilku dni słyszę, że między innymi dzieci nie będą miały czym dojeżdżać do szkół  :?

Ale Palikot jakims cudem wyciagnal liste wszystkich ktorzy byli przed komisja, nie uwierze, ze PiS o takiej liscie nie wiedzial!

Pieprzysz jak naćpany. Palikot wyciągnął listę wszystkich, którzy byli przed JEGO komisją - no cud normalnie...

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5281 dnia: Grudnia 18, 2008, 14:44:00 pm »
Cytuj
? Jak zapewnił na posiedzeniach komisji mogą być obecni wszyscy chętnie, niezależnie od zajmowanego stanowiska.

Cytuj
Wśród wymienionych przez Palikota lobbystów znalazł się m.in. szef Banku Światowego Robert Zoellick czy aktor Marek Kondrat.

Ja juz teraz nie rozumie o co takie halo bylo, o to, ze przedstawiciel/szef organizacji zrzeszajacej hipermarkety reprezentowal je ?!  - To jest ok, ale przeszkadza ci juz ze ten sam pan pracuje w TESCO na wysokim/kierowniczym stanowisku, to ja sie pytam, czy to jego wina, ze jest rowniesz szefem organizacji, ktorej czlonkiem jest jego pracodawca - TESCO ?! Ja tu naprawde nie widze konfliktu! I nie wiem czemu dziwi to, ze ten pan, o ktorego bylo to cale zamieszanie wczoraj lobbowal na korzysc firm wchodzacych w sklad stowarzyszenia, ktore reprezentowal.

Ok, co do dzieci - teraz lokalny samorzad moze przy zlozyc wniosek do UE i dostac pieniazki na nowego Gimbusa. Bo jak widac, taka trasa/utrzymywanie jej jest nie oplacalne - gdyby PKP zarabialo to by nie zamknelo tej "trasy". Ale rozumie dzieci nie mogace dojach do szkoly to taki chwytliwy argument.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5282 dnia: Grudnia 18, 2008, 14:44:13 pm »
Jeśli Ty tego nie rozumiesz, to nie jest moja wina.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5283 dnia: Grudnia 18, 2008, 14:49:00 pm »
Cytuj
Ponad 1000 osób protestuje przeciwko "pomostówkom"

Ponad 1000 osób - jak szacują organizatorzy - protestuje przed Sejmem na demonstracji, zorganizowanej przez NSSZ "Solidarność", przeciwko ustawie o emeryturach pomostowych.
- Domagamy się rozmów z rządem, nie tylko na temat emerytur pomostowych, ale całego systemu emerytalnego. Rząd jest zobowiązany prowadzić dialog społeczny - powiedział przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek.

Demonstranci przynieśli transparenty z hasłami: "cudów nie ma, wszystko ściema", i "cudy Tuska policzymy, przy wyborach rozliczymy". Mają kukłę symbolizującą premiera z napisem "kłamałem".


Ciekawe czy poslowie, ktorzy maja glosowac nad wetem prezydenta wiedza jakie beda konsekwencje ich decyzji czy moze podobnie jak prezydent i jego doradcy zaglosuja czysto ideologicznie !?
: Grudzień 18, 2008, 14:46:44 pm



Cytuj
Palikot wraca do kwestii zdrowia prezydenta

Janusz Palikot (PO) przygotował projekt ustawy zobowiązującej prezydenta i premiera do przedstawienia raz w roku informacji o stanie ich zdrowia.

...

http://wiadomosci.onet.pl/1883366,11,palikot_wraca_do_kwestii_zdrowia_prezydenta,item.html


Cytuj
Kamiński: to kolejna niepoważna propozycja Palikota

To kolejna niepoważna propozycja posła Janusza Palikota - tak prezydencki minister Michał Kamiński skomentował propozycję szefa komisji "Przyjazne Państwo", który przygotował projekt ustawy zobowiązującej prezydenta i premiera do przedstawienia raz w roku informacji o stanie ich zdrowia.


...


http://wiadomosci.onet.pl/1883396,11,kaminski_to_kolejna_niepowazna_propozycja_palikota,item.html

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5284 dnia: Grudnia 18, 2008, 17:34:13 pm »
Cytuj
"Ja mam rację, a ty masz beton zamiast mózgu" - sorry, ale w tyłek sobie wsadź takie tłumaczenie.



Cytuj
Iras, na litośc boską- ile Ty masz lat? Naprawdę nie masz pojecia jak działa państwo?

Mam podstawy uważać, że niewiele.
Osoba dorosła patrzy na finanse z perspektywy pieniędzy, które sama zarabia. Jest to dla niej właściwie temat osobisty, nie lubi marnotrawstwa.

Gdy padła kwestia pieniędzy przy okazji przywilejów, to Iras ją właściwie zignorował, nie chciał zająć stanowiska.
Trudno mi nie odnieść wrażenia, że nie jest osobą pracującą i nie zarabia samodzielnie pieniędzy.

Ponadto mimo poruszania spraw politycznych czy gospodarczych, traktuje je bardzo powierzchownie.
Jakby by się bał zająć stanowisko i mogłoby się okazać jak niewiele ma do powiedzenia.

Cytuj
Straszenie katastrofą też sobie daruj. Do tej pory było nas stać na pomostówki, kraj się rozwija, PKB rośnie, a wcześniejsze emerytury nagle stały się zbyt dużym obciążeniem? To pytanie retoryczne - nie odpowiadaj, najlepiej nic już do mnie nie pisz.

Nie dziecino, odpowiem ci. Za dużo jak widać czasu spędzasz nad grami, prasa którą czytujesz to chyba odpowiednik "Bravo Girl" dla chłopaków, a jak wchodzisz na strony gazet to ograniczasz się wyłącznie do stron głównych i tego co jest napisane dużymi literami.

Sytuacja w Rosji.

Sytuacja w Polsce.

Sytucja na Ukrainie.


Nie wystarczy, że spiszesz w wikipedi terminy ekonomiczne i wrzucisz je do jednego czy dwóch zdań. Co zrobiłeś.
Trzeba jeszcze umieć je zastosować i mieć odpowiednią perspektywę. To u ciebie leży i kwiczy.

Wszędzie wokół panuje - lub zapanuje - kryzys. Po katastrofie subprime w Stanach, która zmiotła ponad dwadzieścia banków z rynku wstrzymują udzielanie kredytów, przez co firmy nie mają pieniędzy na inwestycje. Również w Polsce.
W budżecie na przyszły rok zapisano 40 MILIARDÓW złotych na przeciwdziałania recesji i wcale nie jest powiedziane, że nie trzeba będzie dać jeszcze więcej. Firmy zapowiadają zwolnienia - co oznacza kolejki po zasiłki dla bezrobotnych. Oprócz tego zapowiadana jest obniżka podatków - i na to wszystko też są potrzebne pieniądze.

Emerytury to wcale nie jest jedyny nasz problem.
No ale jak tylko udajesz, że interesujesz się poważnymi tematami, a nie robisz tego naprawdę, to czego się spodziewać.

Aha. Katastrofa systemu emerytalnego nie jest moim pomysłem.
Gdybyś czytał dodatki gospodarcze wiedziałbyś, że ekonomiści przewidują załamanie. Którego źródłem będzie fakt, że coraz mniej pracujących będzie musiało utrzymać coraz więcej pobierających świadczenia.
Oczywiście nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem, że o problemie który jest wałkowany od lat tylko ty nic nie wiesz.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5285 dnia: Grudnia 18, 2008, 18:28:49 pm »
Jesteście po prostu zajebiście. W ch** czasu temu pisałem o kryzysie, ale wtedy były teksty, że to straszenie ze strony PiS'u, że sytuacja na giełdzie nie przekłada się na realną gospodarkę i że absolutnie nic nam nie grozi - co najlepsze, wtedy również podpieraliście się opiniami "ekspertów", a teraz macie czelność uświadamiać MNIE, że niby mamy jakiś kryzys? Z dnia na dzień oczka się otworzyły, czy zmieniliście front, bo Donald zmienił zdanie?

Trzeba oszczędzać? Czemu akurat na tych, którym i tak się nie przelewa, a którym sam Tusk w kampanii naobiecywał najwięcej? Gdyby 15 miesięcy temu powiedział nauczycielom, kolejarzom, itp., że zabierze im pomostówki, pewnie bym dzisiaj jego ryżej gęby nie musiał oglądać. Poza tym ta konieczność oszczędzania w obliczu grożącej nam katastrofy gospodarczej ( :lol: ) całkowicie koliduje mi z - praktycznie - zniesieniem górnej stawki podatku dochodowego. A może Donald Tusk chce być jak Robin Hood, tylko mu się kierunki pomyliły i będzie dawał bogatym zabierając biednym?

Koniec końcu Prezydent zawetował ustawę o pomostówkach, ponieważ uważa zaproponowany przez Platformę podział za niesprawiedliwy. Mam rozumieć, że zapoznałeś się dokładnie z listą zawodów, które prawo do pomostówek zachowały i tymi, które je utraciły, podobnie jak premier jesteś zdania, że tancerz zasługuje na wcześniejszą emeryturę bardziej niż kolejarz i dlatego z Prezydentem się nie zgadzasz?

PS: Obszerną analizę mojej osoby mogłeś sobie darować.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5286 dnia: Grudnia 18, 2008, 18:36:07 pm »
I weto prezydentckie gwarantuje nam, ze nie bedzie zadnych podzialow, bo nie bedzie i pomostowek,

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5287 dnia: Grudnia 18, 2008, 18:39:41 pm »
Iras, wygodnie przeinaczasz fakty - PiS, a konkretnie Jarosław Kaczyński,  nie straszył kryzysem a rychłą katastrofa gospodarczą (jego dosłowne słowa) co było absurdem. A już na pewno absurdem jest próba wywołania paniki wbrew opinii ekspertów przez pana który nie ma konta bankowego. Tu nie zmieniło się dokładnie nic.

Cała ta reforma jest bardzo niewdzięczna bo niesłychanie łatwo wzbudzić protesty społeczne kiedy ludziom odbiera się jakiekolwiek przywileje, choćby najbardziej absurdalnie uzyskane i niesprawiedliwe.  Tak jest było i będzie zawsze i w każdym kraju.

Wczoraj czytałem wywiad z panią z PiSu która za jego rządów przygotowywała z Dornem i Gosiewskim plan dokładnie tej samej reformy z niemal identyczną listą zawodów! Bo to trzeba będzie zrobić, jak nie PO to kto inny. Jak nie teraz to później tylko że im później tym bardziej będzie to bolesne.

Dziwne że PiS zamiast korzystać z okazji i pozwolić PO zapłacić utratą poparcia społecznego za odwalenie brudnej ale niezbędnej roboty próbuje hamować coś co jest zwyczajnie nieuniknione.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2008, 18:43:31 pm wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5288 dnia: Grudnia 19, 2008, 01:52:30 am »
Cytuj
Jesteście po prostu zajebiście. W ch** czasu temu pisałem o kryzysie, ale wtedy były teksty, że to straszenie ze strony PiS'u, że sytuacja na giełdzie nie przekłada się na realną gospodarkę i że absolutnie nic nam nie grozi - co najlepsze, wtedy również podpieraliście się opiniami "ekspertów", a teraz macie czelność uświadamiać MNIE, że niby mamy jakiś kryzys? Z dnia na dzień oczka się otworzyły, czy zmieniliście front, bo Donald zmienił zdanie?

Kryzys nie dotyczy nas bezpośrednio, a pośrednio jednak- nikt nie wiedział jak się potoczy jego sprawa.
Zresztą nie jest powiedziane, że władowanie tych pieniędzy w gospodarkę coś zmieni- raczej inflacja może pójśc do góry.

Predzio znowu zawalił strasząc katastrofą gospodarczą, bo mógł przestraszyc częśc ludzi, a kryzys teraz jest napędzany przez brak zaufania banków do siebie, więc mogłyby wpaśc w kłopoty, gdyby nie pożyczali sobie wcześniej wpłaconych sum na wypłaty dla klientów.
Tak więc, w ramach kryzysu najwięcej złego popełnił kaczor ponownie.

Nadzieja że sld odrzuci weto- są głupi jak but, to kłóci się z ich programem i wogóle.
Mamy pierwszą w historii prawicową lewicę :]

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5289 dnia: Grudnia 19, 2008, 09:47:43 am »
Dzis rano w TVN24 widzialem rozmowe z prof. Gora z SGH, ekonomista, ktory pracowal nad ustawa emerytalna z 1999 r. (?). I on bardzo pozytywnie wypowiadal sie o rzadowym projekcie. Co najwazniejsze, mowil, ze zmiany sa potrzebne, ze ludzie powinni byc lepiej oplacani, a pieniadze zaoszczedzone na "pomostowkach" mozna, trzeba przeznaczyc na inne, wazniejsze cele, bo w krotce bedziemy mieli sytuacje, ze bedzie wiecej osob nie pracujacych ( emerytow ) niz pracujacych i wtedy zaczyna sie zonk, ale o tym pisal Krzych.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5290 dnia: Grudnia 19, 2008, 11:39:58 am »
Przecież żaden ekonomista nie ma takiej wiedzy jak kaczor, więc napewno kłamie.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5291 dnia: Grudnia 19, 2008, 11:49:41 am »
Przecież żaden ekonomista nie ma takiej wiedzy jak kaczor, więc napewno kłamie.

FSB go oplace, to napewno...w kazdym badz razie jest czlonkiem ukladu :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5292 dnia: Grudnia 19, 2008, 11:58:59 am »
Waszym zdaniem wykształconych i doświadczonych doradców Prezydent nie ma?

Co do lewicy... tarniak i Ty na nich głosowałeś?!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5293 dnia: Grudnia 19, 2008, 12:05:59 pm »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5294 dnia: Grudnia 19, 2008, 12:16:16 pm »
Lewica się sama rozbija - PO niewiele musi robić w tym zakresie.

Dobrze, że pomostówki przeszły - ciekawe jakim kosztem PO zyskało poparcie SLD...

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5295 dnia: Grudnia 19, 2008, 12:17:13 pm »
Cytuj
Solidna odprawa Kownackiego

Paliwowy koncern Orlen co miesiąc wypłaca szefowi Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ponad 120 tysięcy złotych odprawy. W sumie Piotr Kownacki, prezes Orlenu za rządów PiS, dostanie nawet półtora miliona złotych - wylicza "Dziennik".

...

http://www.tvn24.pl/-1,1578123,0,1,solidna-odprawa-kownackiego,wiadomosc.html

No niby to wszystko OK, zgodne z prawem, ale...


Cytuj
Zdaniem Andrzeja Sadowskiego z Centrum im. Adama Smitha, w tym przypadku nie ma konfliktu interesu, a raczej kwestia etyki. - Orlen podlega wielkim ciśnieniom ze świata polityki, dlatego warto zadać sobie pytanie, czy spółka ta powinna wypłacać członkom zarządu tak kosztowne odszkodowania - podsumowuje w "Dzienniku".

: Grudzień 19, 2008, 12:16:41 pm
Oooo i przeszla w sejmie ustawa, o obnirzeniu emerytur bylym oficerom PRL i WRON

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5296 dnia: Grudnia 19, 2008, 12:24:18 pm »
No niby to wszystko OK, zgodne z prawem, ale...

Masz jakieś ALE?! Jeśli podpisana umowa gwarantuje mu taką odprawę, to co masz za problem?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5297 dnia: Grudnia 19, 2008, 12:33:31 pm »
No niby to wszystko OK, zgodne z prawem, ale...

Masz jakieś ALE?! Jeśli podpisana umowa gwarantuje mu taką odprawę, to co masz za problem?

No nie ma zadnych ALE, ale pan z C.A.S. ma.


Cytuj
Lis zawieszona za Tuska

Od tygodnia próżno szukać nazwiska Hanny Lis w grafiku prezenterów "Wiadomości". Jak wynika z poufnego raportu TVP o Hannie Lis, do którego dotarł "Nasz Dziennik", powód to nierzetelność, niewiarygodność i błędy warsztatowe żółtodzioba podczas wywiadu z premierem. Dokument sugeruje, że Donald Tusk wyprowadził w pole prowadzących rozmowę, a oni mu na to pozwolili.

...

http://www.tvn24.pl/-1,1578138,0,1,lis-zawieszona-za-tuska,wiadomosc.html


Nie zniszczyla Tuska w wywiadzie, to ja Urbanski zawiesil :)

: Grudzień 19, 2008, 12:26:13 pm
Fajne podsumowanie:

http://www.tvn24.pl/-1,1578155,0,1,nie-dla-komercjalizacji-szpitali,wiadomosc.html
: Grudzień 19, 2008, 12:27:49 pm

Pieknie wylozona sprawa "pomostowek". Co, jak i dlaczego.

http://www.tvn24.pl/0,7225,,,komu-wczesniejsza-emerytura,raport.html

Cytuj
...
Czas nagli, a polityczne podziały nie ułatwiają zadania. Przez 10 lat żaden rząd nie kwapił się do przeprowadzenia ostatniego etapu reformy emerytalnej - i wszystkie miały swoje powody. Właściwie jeden powód: można na tym tylko stracić. Jest dość oczywiste, że lista zawodów uprawnionych do wcześniejszego odejścia na emeryturę powstawała w czasach, gdy komunistyczna władza starała się o społeczne uznanie, a przynajmniej społeczny spokój - i nijak nie przystaje do dzisiejszych czasów. Ale każda próba odebrania przywilejów musi wywołać sprzeciw tych, którzy je tracą.

...

Panowie w rzadzie pokazali, ze maja jaja. Chwala im za to.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5298 dnia: Grudnia 19, 2008, 12:35:30 pm »
Cytuj
Lis zawieszona za Tuska

Od tygodnia próżno szukać nazwiska Hanny Lis w grafiku prezenterów "Wiadomości". Jak wynika z poufnego raportu TVP o Hannie Lis, do którego dotarł "Nasz Dziennik", powód to nierzetelność, niewiarygodność i błędy warsztatowe żółtodzioba podczas wywiadu z premierem. Dokument sugeruje, że Donald Tusk wyprowadził w pole prowadzących rozmowę, a oni mu na to pozwolili.

...

http://www.tvn24.pl/-1,1578138,0,1,lis-zawieszona-za-tuska,wiadomosc.html


Nie zniszczyla Tuska w wywiadzie, to ja Urbanski zawiesil :)

Ludzie się potem dziwią że prezydent wetuje ustawę medialną. Jak prezydent PiS'u mógłby dopuścić do tego żeby w publicznej tv było normalnie. Musi być tak jak chce PiS i koniec gadki.


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5299 dnia: Grudnia 19, 2008, 12:51:41 pm »
Cytuj
Polityka rządu zaszkodziła jednemu z kanałów TV

"Nasz Dziennik": Niepewny jest los telewizji Polonia. Koalicja rządząca Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego zrezygnowała z koncepcji zwiększonego finansowania tej stacji, przyjętej przez poprzedni rząd.
"Nasz Dziennik" dodaje, że sytuację finansową TV Polonia pogarszają zmniejszone wpływy ze ściągalności abonamentu, będącego - jak pisze gazeta- wynikiem propagandy partii rządzącej, która zapowiadała jego zlikwidowanie.

- Jeżeli telewizja dostaje mniej pieniędzy, siłą rzeczy mniej jest również środków dla telewizji Polonia. A kondycja finansowa telewizji odbija się również na poziomie programu - przekonuje w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jego zdaniem, stacja powinna być finansowana z budżetu.


Cytuj
jeden stary film, 15 mszy świętych


Ogolnie przeciez TV Polonia pokazuje materialy z archiwow TVP, nie prowadzie wlasnych audycji wiec to w sumie taka kalka z TVP, wiec nie rozumiem o co ten krzyk, przeciez TV Polonie ogladaja tylko starzy ludzi na emigracji, w sumie teraz maja TV Trwam. Ale, nasz dziennik, tuba Rydzyka, musi sie doje*ac do czegos zwiazanego z rzadem. Do tego PiS sie boii stracic wpywow w TVP, wiec pokazuje ze polityka rzadu wobec mediow jest zla, a juz w szczegolnosci proponowana ustawa medialna.
: Grudzień 19, 2008, 12:47:10 pm
Rada nadzorcza TVP zawiesila zarzad spolki, na 3 miesiace. Urbanski tez sie zalapal

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5300 dnia: Grudnia 19, 2008, 13:01:50 pm »
Czy jedna transmisja mszy świętej tygodniowo to jest dla Ciebie problem?! I w ogóle co widzisz złego w telewizji "dla starych ludzi na emigracji"?

Jak widać poprzesz każdą decyzję rządu - nie ważne jak szkodliwą  :?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5301 dnia: Grudnia 19, 2008, 14:41:01 pm »
Czy jedna transmisja mszy świętej tygodniowo to jest dla Ciebie problem?! I w ogóle co widzisz złego w telewizji "dla starych ludzi na emigracji"?

Jak widać poprzesz każdą decyzję rządu - nie ważne jak szkodliwą  :?

Iras ogladasz TVPolonie !? Jak widac po ofercie programowej tego kanlu, nie potrzeba duzych pieniedzy na jej funkcjonowanie, nie mam pojecia ile moze korztowc re-emisja tego samego co w TVP, no chyba ze podmiana logo jest tak kosztowna. Nie nie poprw kazdej decyzji rzadu, ale obaj nie znamy konkretnych liczb, a moze ktos poprostu ladnie dorabial sobie z publicznych pieniedzy wyciagajac kilka milionow zl. rocznie na TVPolonia.
: Grudzień 19, 2008, 13:11:09 pm


No wreszcie Donald pokazuje, ze ma jaja

Premier Tusk do PiS:będziecie bezradni

http://www.tvn24.pl/-1,1578177,0,1,premier-tusk-do-pis--bedziecie-bezradni,wiadomosc.html

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5302 dnia: Grudnia 19, 2008, 14:48:24 pm »
Obawiam się, że teraz prezydent będzie wetował wszystko jak leci :D
Kaczyńscy nie potrafią pogodzić się z porażką - i będą starali się dowalić koalicji z każdej strony...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5303 dnia: Grudnia 19, 2008, 14:54:42 pm »
Obawiam się, że teraz prezydent będzie wetował wszystko jak leci :D
Kaczyńscy nie potrafią pogodzić się z porażką - i będą starali się dowalić koalicji z każdej strony...

każdy kij ma dwa końce i w ostatecznie na takich zagraniach dobrze nie wyjdą.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5304 dnia: Grudnia 19, 2008, 15:40:53 pm »
Spoko, jeszcze niecałe trzy latka pipy z "jajami"  :?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5305 dnia: Grudnia 19, 2008, 15:56:21 pm »
Spoko, jeszcze niecałe trzy latka pipy z "jajami"  :?

Nie, kadencja Prezydenta mija za dwa lata.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5306 dnia: Grudnia 19, 2008, 15:58:10 pm »
Dobrze wiesz o kim mówię.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5308 dnia: Grudnia 19, 2008, 16:46:31 pm »
Spoko, jeszcze niecałe trzy latka pipy z "jajami"  :?
Nom, patrząc na sondaże, to na pewno trzy latka. Presidente za to ma super poparcie w granicach ~20% :lol:.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5309 dnia: Grudnia 19, 2008, 16:53:55 pm »
Przez ostatnie lata wyniki wyborów były regularnie inne od sondaży, a poza tym o zniknięcie ze sceny PO jestem całkowicie spokojny.

Nie wiem, czy wygra PiS czy Lewica, ale PO nie będzie na pewno.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5311 dnia: Grudnia 19, 2008, 17:19:16 pm »
Cytuj
Napieralski: będziemy dalej walczyć o związkowców

Szef SLD Grzegorz Napieralski, po odrzuceniu przez Sejm weta prezydenta do emerytur pomostowych, powiedział dziennikarzom, że jego partia będzie "dalej walczyć o związkowców".

"Moja nieustępliwa postawa i przywiązanie do programu wyborczego pokazało, że możemy wywalczyć jeszcze więcej dla pracowników. W Trybunale Konstytucyjnym będziemy walczyć o trzy zapisy ustawy o pomostówkach, które są według nas niekonstytucyjne" - powiedział Napieralski.

Lewica wsparła koalicję rządową w piątkowym głosowaniu nad wetem prezydenta do ustawy o emeryturach pomostowych. Decyzje o tym, że będą za odrzuceniem weta, posłowie Lewicy podjęli w czwartek wieczorem. Jednocześnie klub Lewicy zapowiedział, że skieruje ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.

Sojusz chce, aby Trybunał zbadał przede wszystkim zapis, zgodnie z którym "pomostówki" mają przysługiwać jedynie osobom urodzonym po 1 stycznia 1948 r., które do 1 stycznia 1999 r. przepracowały co najmniej 15 lat w szczególnych warunkach albo wykonywały przez ten czas pracę o szczególnym charakterze.

Napieralski skrytykował w piątek PO za działania w sprawie ustawy o emeryturach pomostowych. "PO źle postąpiła z ustawą o emeryturach pomostowych, wprowadziła ją na sam koniec, przystawiła wszystkich do muru i szantażowała" - powiedział dziennikarzom przewodniczący SLD. "PO szantażowała w ten sposób, że jeżeli nie wprowadzimy tej ustawy teraz, to od nowego roku nie będzie emerytur pomostowych. To dla mnie jest szantaż" - podkreślił Napieralski.

Jak dodał, Platforma "wprowadziła złe zapisy" i dlatego SLD zdecydował się skierować część ustawy o emeryturach pomostowych do Trybunału Konstytucyjnego. "Nie czuję się wykorzystany, czuję się tylko jako przewodniczący partii bardzo niekomfortowo, ponieważ PO postąpiła bardzo niegodnie" - powiedział przewodniczący SLD.

Pytany, czy czuje, że przegrał rozgrywkę z szefem klubu SLD Wojciechem Olejniczakiem (który opowiadał się za odrzuceniem weta w sprawie "pomostówek") odpowiedział: "Nie przegrałem szanowni państwo, absolutnie". "To ja wczoraj proponowałem wniosek, abyśmy skierowali tę ustawę do Trybunału i żebyśmy mieli szanse uratować więcej" - dodał Napieralski.

http://www.wprost.pl/ar/147998/Napieralski-bedziemy-dalej-walczyc-o-zwiazkowcow/

Wiedzieć, ze ustawa jest zła, być może nawet niezgodna z Konstytucją, a mimo to ją poprzeć  :lol:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5312 dnia: Grudnia 19, 2008, 17:25:32 pm »
Wiedzieć że rok wcześniej przygotowywało się taką samą ustawę i teraz niemal identyczną zawetować żeby dopieprzyć PO to szczyt gównażerii ze strony PiSu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5313 dnia: Grudnia 19, 2008, 17:53:03 pm »
Czy to jest jakaś nowa taktyka specjów od pr-u Donalda, specjalnie dla części społeczeństwa przeciwnej pomostówkom - "spieprzyliśmy, ale PiS chciał zrobić to samo"?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5314 dnia: Grudnia 19, 2008, 18:14:47 pm »
Wiedzieć że rok wcześniej przygotowywało się taką samą ustawę i teraz niemal identyczną zawetować żeby dopieprzyć PO to szczyt gównażerii ze strony PiSu.

Spodziewałeś się że PiS zagłosuje za tą ustawą? Mi wystarczyły te 2 lata, żeby przekonać się iż to zwykłe warchoły. Bardzo dobrze się stało że weto zostało odrzucone.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5315 dnia: Grudnia 19, 2008, 19:49:15 pm »
Cytuj
Jesteście po prostu zajebiście. W ch** czasu temu pisałem o kryzysie, ale wtedy były teksty, że to straszenie ze strony PiS'u, że sytuacja na giełdzie nie przekłada się na realną gospodarkę i że absolutnie nic nam nie grozi - co najlepsze, wtedy również podpieraliście się opiniami "ekspertów", a teraz macie czelność uświadamiać MNIE, że niby mamy jakiś kryzys?

Mam czelność zauważyć, że stawiając sprawę w ten sposób jesteś wyłącznie chorągiewką na wietrzę, zmieniającą poglądy w zależności od tezy jaką chcesz udowodnić. Jeżeli zaledwie kilka postów temu napisałeś, że sytuacja naszego kraju pod względem ekonomicznym jest wspaniała, a teraz dostajesz piany kiedy ci wypomniałem, że nie zauważasz kryzysu, co jakoby robiłeś - no to wybacz, ale to jest taka logika snu.

Jesteś tutaj tak przekonujący jak Jarosław "nie mam konta" Kaczyński  8) .

Cytuj
Trzeba oszczędzać? Czemu akurat na tych, którym i tak się nie przelewa, a którym sam Tusk w kampanii naobiecywał najwięcej? Gdyby 15 miesięcy temu powiedział nauczycielom, kolejarzom, itp., że zabierze im pomostówki, pewnie bym dzisiaj jego ryżej gęby nie musiał oglądać. Poza tym ta konieczność oszczędzania w obliczu grożącej nam katastrofy gospodarczej ( :lol: ) całkowicie koliduje mi z - praktycznie - zniesieniem górnej stawki podatku dochodowego. A może Donald Tusk chce być jak Robin Hood, tylko mu się kierunki pomyliły i będzie dawał bogatym zabierając biednym?

Gdyby odwlec reformę o rok, zadawałbyś takie same pytania.
A czemu oszczędzać na tych którym i tak się nie przelewa?
Odpowiedź brzmi następująco: żeby ci którzy pozostaną z odsiewu mogli liczyć na jakieś pieniądze i były one coś warte.  
Jeżeli jest ograniczona ilość pieniędzy na świadczenia socjalne, to im więcej osób je pobiera, tym statystycznie mniej jest ich dla każdego.

Właśnie dlatego nasze emerytury są tak mało warte, ponieważ trzeba je wypłacać całej masie ludzi. Gdy będzie ich mniej, będą mogli dostawać oni odpowiednio więcej.

Tak swoją drogą, to może podam ci kilka ciekawostek na temat naszych emerytur.
Okres składkowy z tego co pamiętam to 30 lat w przypadku kobiet i 35 w przypadku mężczyzn.
Tyle tylko, że ZUS przy wyliczaniu wysokości wypłat nie kieruje się całym tym okresem, tylko ogranicza się do tych 15 lat gdy wpłacało się najwięcej.

Druga sprawa dotyczy chyba bardziej rent, ale są to tematy bardzo zbliżone, więc to tutaj podam.
Otóż osoba pobierająca rentę mogła dorobić pewną ograniczoną limitem kwotę, po przekroczeniu której renta nie była wypłacana. Po nowym roku ów limit zniknie.

Sprawa trzecia. Mam nadzieję, że wiesz o tym iż wysokość wcześniejszej emerytury jest niższa niż w sytuacji kiedy się z niej zrezygnuje i przepracuje odpowiednią ilość lat.

A co się tyczy tego, że premier wprowadza obniżkę podatków w chudym roku, to pokazuje to iż mamy do czynienia z gotowym na podejmowanie trudnych decyzji politykiem. I tak swoją drogą to chcę powiedzieć, że odpowiedzią Kaczyńskich na kryzys finansowy miała być podwyżka cen w sklepach. Przynajmniej takie miały być konsekwencje ich pomysłów.
Wyszli oni bowiem z propozycją podwyższenia deficytu budżetowego. Co oznacza ni mniej ni więcej dodrukowanie pieniędzy. Im więcej jest zaś pieniędzy, tym mniej są one warte. To tyle jeśli chodzi o prospołeczne pomysły twoich idoli.

I ostatnia kwestia. Większe ulgi na najlepiej zarabiających mogą się nie podobać, miej tylko na uwadze, że bodaj grubo więcej niż 80% podatków jest płaconych przez nie więcej kilkanaście procent najbogatszych i firm. Pomijając kwestię dziedziczenia, która dotyczy bardzo ograniczonego grona - nikt nie staje się bogaty sam z siebie. Ci ludzie na to zapracowują i automatycznie dają pracę innym. W tej sytuacji atakowanie najbogatszych jest podcinaniem gałęzi na której samemu się siedzi. Im więcej pieniędzy im zostanie, tym więcej zainwestują i tym więcej dadzą pracy. Oni mogą wyprowadzić swoje pieniądze i dadzą sobie radę - ale ci którzy dzięki nim pracowali wylądują przez to na bruku.


Takie rzeczy już zrobiono. Mugabe w Zimbabwe wypędził białych farmerów, którzy dysponowali najlepszymi ziemiami.
Efekty? Bezrobocie 80%, ceny podwajają się co 48 godzin, a państwo nie funkcjonuje. Służba zdrowia jest w takim stanie, że panoszy się cholera i WHO mówi już o epidemii.

Cytuj
Koniec końcu Prezydent zawetował ustawę o pomostówkach, ponieważ uważa zaproponowany przez Platformę podział za niesprawiedliwy. Mam rozumieć, że zapoznałeś się dokładnie z listą zawodów, które prawo do pomostówek zachowały i tymi, które je utraciły, podobnie jak premier jesteś zdania, że tancerz zasługuje na wcześniejszą emeryturę bardziej niż kolejarz i dlatego z Prezydentem się nie zgadzasz?

Obecna lista została opracowana z tego co wiem przez specjalistów medycyny pracy, ona nie wzięła się z niczego.
Rząd jej nie wymyślił rzucając lotkami do tarczy.

To, że ty ufasz przede wszystkim Kaczyńskim to twoja sprawa. Ja bardziej ufam zawodowcom, ludziom którzy swoją pozycje osiągnęli dzięki wykształceniu i własnej pracy. Są oni dla mnie daleko bardziej godni zaufania niż jacykolwiek politycy. To oni odpowiadają za reformę naszych emerytur i to do nich powinieneś mieć żal, że tancerz będzie mógł przejść na wcześniejszą emeryturę - a kolejarz nie.  

Ii tak szczerze mówiąc jedyny system emerytalny jaki uważam za sprawiedliwy to taki, w którym każdy sam odkłada na swoją emeryturę, a nie finansuje innych.

Cytuj
Dobrze, że pomostówki przeszły - ciekawe jakim kosztem PO zyskało poparcie SLD...

Podobno partii groził rozłam, a wyborcy wieszali psy za chodzenie na pasku pisu.
Po za tym bez odparcia weta przepadłyby również propozycje dla nauczycieli...

Cytuj
Masz jakieś ALE?! Jeśli podpisana umowa gwarantuje mu taką odprawę, to co masz za problem?

Szczerze? Podatnicy otrzymują wypłaty za wykonana pracę, on zaś praktycznie za nic.
Powiem jeszcze, że płaca minimalna to mniej niż 1300 złotych brutto.

Cytuj
Przez ostatnie lata wyniki wyborów były regularnie inne od sondaży, a poza tym o zniknięcie ze sceny PO jestem całkowicie spokojny.


Platforma zniknie ze sceny kiedy Kaczyńscy wycofają się z życia politycznego.
Partia sama w sobie nie jest jakaś nadzwyczajna. Ale Jarosław jest tak niejadalny, że wyborcy do upadłego będą głosować przeciw niemu.

Cytuj
Czy to jest jakaś nowa taktyka specjów od pr-u Donalda, specjalnie dla części społeczeństwa przeciwnej pomostówkom - "spieprzyliśmy, ale PiS chciał zrobić to samo"?

Nie, to nowa taktyka zwolenników pisu - krytykować w czambuł opracowaną przez pis ustawę za to, że wprowadziła ją platforma.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2008, 20:03:09 pm wysłana przez Krzych Ayanami »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5316 dnia: Grudnia 19, 2008, 19:56:47 pm »
Właśnie dlatego nasze emerytury są tak mało warte, ponieważ trzeba je wypłacać całej masie ludzi. Gdy będzie ich mniej, będą mogli dostawać oni odpowiednio więcej.

Nie masz racji - wysokość emerytury nie zależy od tego, ile osób ją pobiera.
Wyliczana jest ona indywidualnie dla każdego składającego wniosek...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5317 dnia: Grudnia 19, 2008, 20:26:18 pm »
Akurat był wywiad ze panią która stoi za nową klasyfikacją zawodów w tej ustawie i akurat bardzo klarownie i przekonująco wytłumaczyła dlaczego taki tancerz jest na tej liście.  :cool:

To tak jak ostatnio z tekstem Schetyny o żołnierzach. Poszły nagłówki o tym że zły Schetyna chce pozbawić praw żołnierzy narażających życie. Tymczasem faktycznie Schetyna mówił o wojsku ale konkretnie o tym że jest coś nie tak kiedy takie same prawa ma wojak z misji a wieloletni trębacz w reprezentacyjnej orkiestry wojska polskiego...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5318 dnia: Grudnia 19, 2008, 20:28:33 pm »
Ja pier... Zwięźlej się nie dało?  :|  Przydałoby się cytowanie selektywne...

Właśnie dlatego nasze emerytury są tak mało warte, ponieważ trzeba je wypłacać całej masie ludzi. Gdy będzie ich mniej, będą mogli dostawać oni odpowiednio więcej.

Tak jak pisze A-n - odebranie tych pomostówek nijak nie zwiększy mojej przyszłej emerytury.

Sprawa trzecia. Mam nadzieję, że wiesz o tym iż wysokość wcześniejszej emerytury jest niższa niż w sytuacji kiedy się z niej zrezygnuje i przepracuje odpowiednią ilość lat.

Tym bardziej niekoniecznie trzeba było je tak ochoczo odbierać - albo wcześnie, albo więcej - wolny wybór.

A co się tyczy tego, że premier wprowadza obniżkę podatków w chudym roku, to pokazuje to iż mamy do czynienia z gotowym na podejmowanie trudnych decyzji politykiem.

Szkoda tylko, że tak je obniżył, że odczuje to jedynie niewielki procent Polaków.

Obecna lista została opracowana z tego co wiem przez specjalistów medycyny pracy, ona nie wzięła się z niczego.
Rząd jej nie wymyślił rzucając lotkami do tarczy.

To, że ty ufasz przede wszystkim Kaczyńskim to twoja sprawa. Ja bardziej ufam zawodowcom, ludziom którzy swoją pozycje osiągnęli dzięki wykształceniu i własnej pracy. Są oni dla mnie daleko bardziej godni zaufania niż jacykolwiek politycy. To oni odpowiadają za reformę naszych emerytur i to do nich powinieneś mieć żal, że tancerz będzie mógł przejść na wcześniejszą emeryturę - a kolejarz nie.

Specjaliści? Tacy jak ci, którzy piszą ustawy dla Komisji Przyjazne Państwo? Wybacz, ale ostatni skandal w komisji Palikota i kilka innych przypadków każą mi się poważnie zastanowić, w czyim interesie działa PO, bo obawiam się, że nie w interesie większości obywateli.

Czy ci sami specjaliści pisali ustawę dotyczącą OFE, która zwyczajnie nas okrada? OFE to nie ZUS - wpłacane przeze mnie pieniądze pracują na moją emeryturę, więc czemu nie wracają do mnie w całości? OFE nie dość, że pobiera gigantyczną prowizję, może zawłaszczyć całą sumę w przypadku (w większości przypadków) mojej śmierci. Na dodatek moje pieniądze, kiedy już jestem na emeryturze, nadal pracują, ale moja emerytura nigdy nie będzie ponownie przeliczona. Czy taki "specjalistom" - prawdopodobnie lobbystom funduszy emerytalnych ufasz?

Podobno partii groził rozłam, a wyborcy wieszali psy za chodzenie na pasku pisu.

Podjęcie skrajnie nielewicowej decyzji na pewno umocni SLD.

Szczerze? Podatnicy otrzymują wypłaty za wykonana pracę, on zaś praktycznie za nic.

Pieniądze należne z tytułu umowy, której sam ze sobą nie podpisał.

Platforma zniknie ze sceny kiedy Kaczyńscy wycofają się z życia politycznego.
Partia sama w sobie nie jest jakaś nadzwyczajna. Ale Jarosław jest tak niejadalny, że wyborcy do upadłego będą głosować przeciw niemu.

Przypomnieć Ci wyniki ostatnich wyborów? 41-32, a tylko jedna partia obiecywała cud gospodarczy.

Wyborcy drugi raz się nie nabiorą, więc daruj sobie takie czerstwe kawałki.

Akurat był wywiad ze panią która stoi za nową klasyfikacją zawodów w tej ustawie i akurat bardzo klarownie i przekonująco wytłumaczyła dlaczego taki tancerz jest na tej liście.

Potańczy taki 15 lat w młodości, a przywileje ma większe, niż ktoś, kto całe życie .ebie na kolei.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5319 dnia: Grudnia 19, 2008, 20:48:44 pm »

Przypomnieć Ci wyniki ostatnich wyborów? 41-32, a tylko jedna partia obiecywała cud gospodarczy.

Wyborcy drugi raz się nie nabiorą, więc daruj sobie takie czerstwe kawałki.

Wyborcy jeśli staną między wyborem PO czy PIS wybiorą Platformę. To jest tzw. mniejsze zło. Lepsze PO niż ciągłe kłótnie i tropienie wszędobylskiego układu - a to oferuje PiS swoim wyborcom...