Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658716 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5440 dnia: Stycznia 19, 2009, 10:27:11 am »
Dokładajmy do upadających hut i stoczni, fabryk i kopalni, zadłużonych zoz'ów. Umarzajmy im wielomilionowe długi pod przykrywką pisanych na kolanie ustaw restrukturyzacyjnych. Pogłębiajmy deficyt i dziurę budżetową w imię idei ochrony pracowników, których nie interesuje przekwalifikowanie, bo im się należy.
Polska powoli podnosi się po dziesiątkach lat życia utopijnymi ideami. Gospodarkę napędza wolny rynek, a nie postkomunistyczne mrzonki.

Za bonusowe przywileje, związki, utrzymywanie finansowych trupów płacisz Ty, ja oraz reszta forumowiczów. Nie państwo.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2009, 10:30:23 am wysłana przez northrend218 »

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5441 dnia: Stycznia 19, 2009, 10:42:57 am »
Cytuj
Gospodarkę napędza wolny rynek, a nie postkomunistyczne mrzonki.
Jak się problem unifikuje do czegoś takiego to wybacz, ale nie ma z czym polemizować. Jeśli nie jesteś za hegemonią wielkich korporacji i prywatyzacją czego się da, to jesteś post-komunistą?

Cytuj
Dokładajmy do upadających hut i stoczni, fabryk i kopalni, zadłużonych zoz'ów.
Przecież *jeszcze* nie dołożyliśmy, nie?

Cytuj
Pogłębiajmy deficyt i dziurę budżetową w imię idei ochrony pracowników, których nie interesuje przekwalifikowanie, bo im się należy
Ja tutaj dyskutuję z poglądem o rozpieprzeniu budżetówki (co miałoby niby być zabawiennym), a ty piszesz o zgoła innej sprawie - bo im się należy. Ja nie jestem za promocją nieróbstwa, emeryturami w wieku 35 lat dla policjantów itd. ale zakładanie, że NIE NALEŻY wspierać pewnyc sektorów rodzi to, czego tak bardzo nie chcecie - bezrobocie, zasiłki, strajki, aktywność związków. Pracę traci 1000 ludzi, państwo nie wspiera ich dalszej aktywności pracowniczej (chociażby w innym sektorze) i od razu zasiłek + strajk.

Błagam tylko, by nikt tu nie pisał o prywatyzowaniu służby zdrowia i szkolnictwa... (bo to tak fajnie się pisze z perspektywy ludzi, których nie dotyka pauperyzacja w trakcie kryzysu czy upadku gałęzi przemysłu)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2009, 11:18:47 am wysłana przez tarniak »

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5442 dnia: Stycznia 19, 2009, 10:50:12 am »
Nie dołożyliśmy?

Uzupełnij wiedzę w tym temacie i wtedy porozmawiamy.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5443 dnia: Stycznia 19, 2009, 11:12:12 am »
To miało zabrzmieć troszkę inaczej, miało być "jeszcze", bo na stocznie wzięliśmy spore pożyczki. ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2009, 11:18:26 am wysłana przez tarniak »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5444 dnia: Stycznia 19, 2009, 17:24:09 pm »
Cytuj
Ale biedy to nikt nie chce, nie? No ale kogo obchodzi, że upada gałąź przemysłu i wielopokoleniowe rodziny robotnicze tracą prace, nie mają szans na przekwalifikowanie. Niech idą do roboty za 600 zł netto do wielkiego, zagranicznego koncernu, który na szczęście nie wyzyskuje skarbu państwa!

Po pierwsze - nie wierzę w to, że jakaś osoba nie masz szans na przekwalifikowanie. Albo się uczy, albo pokazuje innym wała i lepiej jej na zasiłku lub pomocy społecznej.

Po drugie - te 600 złotych (chociaż płaca minimalna jest wyższa) to też są pieniądze. Nie duże, ale są. Uczciwie zarobione.

I po trzecie - jest to jakaś praca do wykonania. A żadna praca nie hańbi.

Mam jedną podstawową zasadę - kto nie pracuje ten nie je.

Cytuj
Niektóre branże NIGDY nie będą dochodowe, a mimo to nie można ich zlikwidować.

Istnieją tylko dwie takie: szkolnictwo i służba zdrowia. I też nie całe, chodzi wyłącznie o usługi przeznaczone dla najmniej zarabiających. Obronność - czyli wojsko i policja to już co innego.

Cytuj
Widzę, że neoliberalna myśl już wszystkim przysłoniła zdrowy rozsądek.

Tylko tobie, bo zrobiłeś z moich poglądów ich karykaturę.
Nie mówię o likwidacji pewnych instytucji, tylko o pewnych ograniczeniach przy ich stosowaniu.
Jeżeli państwo musi łożyć na edukację i służbę zdrowia - to niech to robi. Ale nie ma sensu, żeby obowiązywało to wszystkich. Kogo na to stać powinien korzystać z prywatnych instytucji.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5445 dnia: Stycznia 19, 2009, 20:48:59 pm »
Cytuj
Niektóre branże NIGDY nie będą dochodowe, a mimo to nie można ich zlikwidować.

Hę?
To przecież nielogiczne- po co w takim razie powstawałaby dana branża, jeśli nie byłaby dochodowa.

Weźmy energetykę- jeśli wydobywanie węgla jest takie niedochodowe w Polsce (nie dlatego, że jest tak z zasady, ale dlatego że idioci tym zarządzają i pracownicy liczą sobie kosmiczne pensje), to nie ma najmniejszego sensu go wydobywac, jeśli niepotrafimy. Kupujmy węgiel z zagranicy, jeśli nas to taniej wychodzi.

Jedyne chyba co jest niedochodowe z samego założenia to wojsko, no ale tu akurat mają specyficzną funkcję do spełnienia.
Aha, no i szkolnictwo i ochrona zdrowia jak wspomniał Krzych (choc po części nie całkiem- patrząc ogólnie, dobry poziom szkolnictwa produkuje świetne jednostki, które przynoszą zyski państwu podczas swojej pracy, wychodzi na plus, niż byśmy mieli sprowadzac specjalistów z zagranicy. A ochrona zdrowia, podobnie- taniej wychodzi wyleczyc/profilaktycznie leczyc, niż "produkowac" od podstaw specjalistę który właśnie umarł).

Cytuj
upada gałąź przemysłu i wielopokoleniowe rodziny robotnicze tracą prace, nie mają szans na przekwalifikowanie

Czemu nie mają szans na przekwalifikowanie się? Ktoś im zabrania i grozi kulką, jeśli to zrobią?

Jak wspomniałem kiedyś- standardem w społeczeństwie zachodnim aktualnie jest, że dany pracownik przekwalifikuje się w ciągu życia średnio 2, 3 razy, elastycznośc która pozwala utrzymac się "na fali". Jeśli rozgrywamy więc zachodnią grę, gramy według ich zasad, to jak ktoś rozłoży ręce i powie "ni ma", zamiast wziąśc się za siebie, to trudno.
Ale nie brońmy później takich ludzi.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5446 dnia: Stycznia 19, 2009, 21:31:56 pm »
Jak się ma dwadzieścia kilka lat, łatwo się mówi o przekwalifikowaniu. Ciekawe czy po czterdziestce albo pięćdziesiątce będziesz tak samo mądry. Druga sprawa - zlikwiduj stocznie i znajdź w trójmieście pracę dla pięciu tysięcy rzemieślników. No ale pewnie dla Ciebie przeprowadzka na drugi koniec Polski też nie byłaby żadnym problemem.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5447 dnia: Stycznia 19, 2009, 21:40:06 pm »
Po piędziesiątce, to ja już będę na emeryturze :]

Przeprowadzka na drugi koniec Polski byłaby problemem, ale też faktem że bardzo często pracownik w dzisiejszych czasach zmienia miejsce zamieszkania (to tak do tej elastyczności)- trudno, jeśli praca dla stoczniowca jest w górach, to nie narzekac, tylko jechac.

I nie brońmy tego biednego człowieka- ciężku mu, stracił pracę, ale umie jedną rzecz tylko. Gdzie ta dywersyfikacja umiejętności? Niestety, to wcześniejszy system odciska tu jeszcze swoje piętno, My takiego problemu w takim stopniu miec nie będziemy, tak zakończę bardziej optymistycznie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5448 dnia: Stycznia 19, 2009, 23:56:45 pm »
Cytuj
To przecież nielogiczne- po co w takim razie powstawałaby dana branża, jeśli nie byłaby dochodowa.
Kwestia tego dla kogo dochodowa. Dla niewielkiej części ludzi których stać na prywatne leczenie i edukacje z pewnością odpowiednie branże nie są dochodowe i wydają się zbędne. Z punktu widzenia dobra całych społeczeństw jednak te branże to absolutna czołówka branż najbardziej dochodowych. To dzięki m.in. powszechnej edukacji nowoczesne społeczeństwo jest  w stanie istnieć, jednocześnie umożliwiając pewnej grupie bogatszych obywateli na życie i dalsze bogacenie się. Powszechna edukacja pozwala na jakieś tam wyrównanie szans a bez tego ci mniej zaradni, mniej wykształceni, bez szans na choćby odrobinę godnego życia rzuciliby się do gardeł tym odnoszącym sukcesy młodym japiszonom.

Ogólnie neoliberalne poglądy na gospodarkę mają się obecnie nieco gorzej  w obliczu obecnego kryzysu i nie widzę sensu żeby to ukrywać. Dla wielu młodych ludzi, pełnych werwy i pomysłów na życie ideolo liberalne wydaje się bardzo atrakcyjne - proste i efektowne odpowiedzi są na wyciągnięcie reki tudzież filmików na jutjubie lub gazetek prawicowych. Są atrakcyjne w po części może i dlatego że po prostu... khm... nie zdążyli jeszcze dostać w dupę od życia i np. nie liznęli w dostatecznym stopniu korporacyjnej rzeczywistości.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2009, 23:59:00 pm wysłana przez Leenk »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5449 dnia: Stycznia 20, 2009, 01:04:36 am »
Jak się ma dwadzieścia kilka lat, łatwo się mówi o przekwalifikowaniu. Ciekawe czy po czterdziestce albo pięćdziesiątce będziesz tak samo mądry.

Tarniak mówił o wielopokoleniowych rodzinach robotniczych, czyli, tak przynajmniej ja to rozumiem, dziadek był stoczniowcem, tato był stoczniowcem, to i ja będę stoczniowcem. A w tym przypadku nikt nie mówi, żeby ten 40+ letni tato się przekwalifikowywał, bo to faktycznie nie jest najlepszy pomysł, tylko by to nowe pokolenie nie brnęło dalej w to gówno skoro wiadomo, że z pracą trudno i państwo do tego dopłaca.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5450 dnia: Stycznia 20, 2009, 02:05:48 am »
Wiem co mówił tarniak, ale zwróć uwagę, co mówią inni - na przykład _Music. Stocznie nie przynoszą zysku - zamknąć stocznie mając w tyłku los kilku tysięcy stoczniowców. Niech się przekwalifikują, przeprowadzą - nie nasz problem. Stocznie są nierentowne, zamknąć i kropka. Wydaje mi się, że nie tędy droga.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5451 dnia: Stycznia 20, 2009, 09:33:13 am »
To przecież nielogiczne- po co w takim razie powstawałaby dana branża, jeśli nie byłaby dochodowa.

Weźmy energetykę- jeśli wydobywanie węgla jest takie niedochodowe w Polsce (nie dlatego, że jest tak z zasady, ale dlatego że idioci tym zarządzają i pracownicy liczą sobie kosmiczne pensje), to nie ma najmniejszego sensu go wydobywac, jeśli niepotrafimy. Kupujmy węgiel z zagranicy, jeśli nas to taniej wychodzi.

zły przykład, termin "bezpieczeństwo energetyczne" jest znany???


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5452 dnia: Stycznia 20, 2009, 12:04:38 pm »
(nie dlatego, że jest tak z zasady, ale dlatego że idioci tym zarządzają i pracownicy liczą sobie kosmiczne pensje)

Cytuj
Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl - 2003 C Agora SA

1300 zł netto - górnik w jednej z kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego

1300 zł netto - górnik ślusarz z rybnickiej kopalni, która wchodzi w skład Kompanii Węglowej

1400 zł brutto - górnik w prywatnej firmie, która dostaje zlecenia na pracę pod ziemią. Pracuje na umowę o dzieło, nie ma płatnych urlopów, żadnych przywilejów, które mają górnicy w kopalni

1400 zł netto - górnik w jednej z rybnickich kopalń

1800 zł netto - górnik przodowy z rybnickiej kopalni, który pracuje w ścianie. To jedno z najlepiej opłacanych stanowisk robotniczych w kopalni

1952 zł netto - górnik przodowy, który pracuje w oddziale transportowym w jednej z kopalń byłej Gliwickiej Spółki Węglowej, dziś Kompanii Węglowej

1983 zł netto - górnik elektryk w jednej z gliwickich kopalń

2006 zł netto - ślusarz hydraulik w jednej z kopalń gliwickich

2200 netto - górnik pracujący na przodku w kopalni węgla kamiennego. To jedno z najlepiej opłacanych stanowisk robotniczych w kopalni

2260 zł netto - górnik na przodku w gliwickiej kopalni

2300 zł netto - sztygar oddziałowy w kopalni KHW

2500 zł netto - nadsztygar w kopalni Wujek (deputat węglowy i wysługa lat wliczona w pensję)

2500 zł netto - ratownik w jednej z kopalń Rudzkiej Spółki Węglowej

2500 zł netto - sztygar oddziałowy w kopalni, która wchodzi w skład Kompanii Węglowej

3237 zł netto - sztygar oddziałowy w gliwickiej kopalni

3000-4000 zł netto - nadsztygar wentylacji

3909 zł netto - nadsztygar ds. wentylacji w jednej z kopalń byłej Gliwickiej Spółki Węglowej

4500-5000 zł netto - nadsztygar z oddziału górniczego rybnickiej kopalni

5059 zł netto - kierownik robót górniczych w jednej z kopalń byłej Gliwickiej Spółki Węglowej, dziś Kompanii Węglowej

5600 zł netto - kierownik robót górniczych w rybnickiej kopalni

To ja proponuję, żeby kolega _Music poszedł pracować do kopalni za te "kosmiczne pensje"...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5453 dnia: Stycznia 20, 2009, 13:51:48 pm »
Ostatnio słyszałem w tv, że górnicy kłocili się o podwyżkę, bo nędzne "4000" jest poniżające.

Cytuj
Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl - 2003 C Agora SA

Byłbyś łaskaw nie przedstawiac mi danych sprzed 6 lat? Zaraz rzucisz zarbokami z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Cytuj
zły przykład, termin "bezpieczeństwo energetyczne" jest znany???

Co to znaczy bezpieczeństwo energetyczne? To znaczy, że mamy zapasy i zdywersyfikowane źródła dostaw. Zapasy to żaden problem zrobic, różne źródła, więc kupujemy węgiel od 4 różnych państw np, jeśli wydobycie go w Polsce jest droższe.

Cytuj
Stocznie są nierentowne, zamknąć i kropka. Wydaje mi się, że nie tędy droga.

Właśnie że tędy. Ile lat jeszcze będziesz chciał, by twoja kasa szła na pzredłużanie agoni niektórych zakładów? 10 lat? 30? Jeśli skończyc, to jak najszybciej, tu i teraz, możliwie zamortyzowac wydalenie z pracy tylu ludzi.
Zresztą patrz, jak to jest możliwe że stocznie są nierentowne. Dlaczego? Czy zakłądasz firmę po to, by ta przynosiła straty? Nie i założeniem stoczni było na siebie zarabiac (tak samo jak z wydobyciem węgla, które miało mniej kosztowac niż import), tak się dzieje ze względu na zarządzanie takimi kolosami- wzięli się za to głupi ludzie z nadania politycznego (w zależności od rządu, ale każdy ma to na sumieniu), rozwalili sprawnie działającą machinę i nie ma.
Nasza głupota (jako narodu) do tego doprowadziła i tyle.


North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5454 dnia: Stycznia 20, 2009, 14:03:51 pm »
Panowie. Kopalnie to nie przymusowe obozy pracy. Do górników strażnicy nie strzelają, kiedy Ci próbują wyjść na powierzchnię. Każdy z nich wybrał pracę świadomie. Doskonale wiem, że w tamtych rejonach z pracą w innej branży nie jest łatwo, ale nie żyjemy w czasach przymusu. To samo tyczy się nauczycieli, stoczniowców czy hutników. Państwowe instytucje mają generować zysk, a nie straty.

Oczywiście państwowa edukacja nie jest nastawiona na zysk, ale - na litość boską ;P - nauczycielem zostajesz "z powołania" czy "z chęci". Nauczyciele wybierając pracę wiedzieli jakie są zarobki. Szkoda tylko, że mówiąc o nauczycielach nikt nie spojrzy na nich przez pryzmat Karty Nauczyciela - mocno ograniczonego godzinowo tygodnia pracy, 2 miesięcy wakacji, 2 tygodni ferii, wszystkie święta itd.

Jeśli ktoś chciał zarobić na "byciu nauczycielem", założył działalność gospodarczą i świadczy usługi polegające na przekazywaniu wiedzy i szkoleniach - świadczy zlecenie dla prywatnych szkół i łupie kasę. I on nie będzie strajkował, wymuszając siłą od państwa pieniędzy, moim, kur**, kosztem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2009, 14:08:23 pm wysłana przez northrend218 »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5455 dnia: Stycznia 20, 2009, 14:11:48 pm »
Cytuj
Dlaczego górnicy protestują?

28.12.2007

Średnie zarobki w kopalniach brzmią imponująco: 4000-5200 zł brutto. A jednak górnicy strajkują, a młodzi nie garną się do pracy pod ziemią. Dlaczego? Bo rzeczywistość nie jest tak różowa, jak ją przedstawiają górnicze spółki. W kopalni szeregowy "hajer" zarabia od 1000 do 2500 zł na rękę. A harówki, szczególnie tej na przodku przy wydobyciu węgla, nie da się słowami opisać.

W rybnickiej kopalni Jankowice należącej do Kompanii Węglowej początkujący górnik ma szansę raz w miesiącu przynieść żonie 1200 zł. Taki z 10-letnim stażem, który pracuje nocami i w weekendy dostaje 2000-2500 zł. Górnicy z oddziałów pomocniczych zarobią już o 20 proc. mniej, choć pracują równie ciężko. Najgorzej mają ci z powierzchni. Na przeróbce węgla za miesiąc harówki na ich konto wpłynie 1000-1200 zł. A najlepiej zarabia dozór. Średnio 2500-3000 zł na rękę. - Młody górnik po szkole ma około 50-60 zł dniówki. Doświadczony, pracujący przy wydobyciu - około 100 zł. Ale tych ostatnich jest tylko 25 procent w zakładzie. Do tego dochodzi tzw. karta górnicza, czyli wysługa lat. To dodatkowe od 200 do 400 zł miesięcznie. Od tego trzeba odjąć podatki. Dostajemy też talony na jedzenie. To 11 zł za przepracowaną dniówkę - wyjaśnia Tomasz Adamski związkowiec z Sierpnia 80 w kopalni Jankowice.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

I jak, zainteresowany pracą w kopalni?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5456 dnia: Stycznia 20, 2009, 14:37:35 pm »
Nie, ponieważ ja się do ciężkiej pracy fizycznej nie garnę, to nie dla mnie.
Ci ludzie tak, bo świadomie przypuszczam zostali górnikami.

Cytuj
wyjaśnia Tomasz Adamski związkowiec z Sierpnia 80 w kopalni Jankowice.

Niestety, wciąż nie wierzę temu źródłowi Iras, tym bardziej że wyliczenia prowadzi związkowiec.

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5457 dnia: Stycznia 20, 2009, 14:42:14 pm »
Ja proponuję, żeby Pan Adamski podał swoje dochody. :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5458 dnia: Stycznia 20, 2009, 14:52:57 pm »
Ci ludzie tak, bo świadomie przypuszczam zostali górnikami.

Ci ludzie świadomie zostali górnikami, a Ty chcesz ich wszystkich udupić zamykając kopalnie. W tym problem.

Niestety, wciąż nie wierzę temu źródłowi Iras...

Jakiego języka uczysz, _Music?  :-o

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5459 dnia: Stycznia 20, 2009, 16:15:55 pm »
Cytuj
Ci ludzie świadomie zostali górnikami, a Ty chcesz ich wszystkich udupić zamykając kopalnie. W tym problem.

Ja też świadomie wybrałem zawód i jak mi zamkną szkołę, to nie będę miał pracy. Dlatego jeśli ma się choc elementarne chęci, to się różnicuje swoje umiejętności, by w takiej sytuacji nie zostac na lodzie. Jeśli Ci ludzie tego nie rozumieją, to ja nie zamierzam dopłacac do nich, ponieważ nie potrafią robic nic innego, a ich praca przynosi straty państwu.

Cytuj
Jakiego języka uczysz, _Music?

Nie polskiego.
Jeśli popełniłem gdzieś błąd ("źródło" źle odmieniłem?), to sorki.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5460 dnia: Stycznia 20, 2009, 17:18:32 pm »
Ci ludzie wychowali się w innych czasach i w innym systemie, a Ty bez zawahania pozbawiłbyś ich środków do życia.

Dla mnie to jest szokujące.

Poza tym porównujesz zamknięcie szkoły do likwidacji całej gałęzi przemysłu. Fajnie.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5461 dnia: Stycznia 20, 2009, 17:51:16 pm »
Ci ludzie wychowali się w innych czasach i w innym systemie, a Ty bez zawahania pozbawiłbyś ich środków do życia.

Mówisz tak, jakby oni jedyni żyli w tych "innych czasach i w innym systemie", podczas gdy to stwierdzenie tyczy się większości ludzi obecnie pracujących i mających 40-50 lat na karku.

Moi rodzice (oboje po ok. 50 lat) w trakcie swojego życia kilkakrotnie zmieniali prace, i to nie tylko jako fizyczne miejsce pracy, ale również stanowiska. Np. ojciec, który z zawodu jest grafikiem (projektuje loga, reklamy, ulotki, reklamy wielkoformatowe, banery itp. itd.) przez kilka lat prowadził biuro u kolegi-prywaciarza, pomimo iż początkowo nie miał o tym bladego pojęcia. Matka również z administratora nieruchomości, po upadku firmy, siedziała na stanowisku głównego kasjera w innej firmie.

Firmy upadają bądź bankrutują, a ludzie zmieniają zawody cały czas.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2009, 17:52:58 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5462 dnia: Stycznia 20, 2009, 18:07:27 pm »
Niby tak, ale teraz właśnie trzeba mieć papierek, żeby zmienić zawód. Mamy to co jest w innych krajach-"wąski rozwój" i teraz firmy zapewne tylko na dyplom patrzą...

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5463 dnia: Stycznia 20, 2009, 18:52:19 pm »
Cytuj
Ci ludzie wychowali się w innych czasach i w innym systemie, a Ty bez zawahania pozbawiłbyś ich środków do życia.

A pozwól, że zadam ci pytanie: co ty byś zrobił?
Jeśli ani restrukturyzacja, ani sprzedaż nie przynoszą efektów, to ludzie są zwalniani. I albo sami się zajmą swoimi sprawami i poszukają następnej - albo wylądują na zasiłku. Przy założeniu, że oczywiście byli zatrudnieni na umowę o pracę i maja do niego prawo... Sam jestem na zleceniu i jak mnie wywalą to nikt mi nie pomoże. Na szczęście robię w branży odpornej na kryzys.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5464 dnia: Stycznia 20, 2009, 20:04:23 pm »
Utylizacja odpadów? Pytam teraz całkiem poważnie, bo to mi przyszło na myśl jako branża odporna na kryzys.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5465 dnia: Stycznia 20, 2009, 20:50:48 pm »
Może coś z żarciem- nawet w kryzysie ludzie muszą coś jeść. :-D

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5466 dnia: Stycznia 20, 2009, 20:59:30 pm »
Usługi. A konkretnie sprzątanie. Jestem teraz w fabryce Proctera w Warszawie i nie ma bata, żeby sami dali sobie radę zapanować nad tym co się tam dzieje. Zawsze będą potrzebować firmy zewnętrznej, która to za nich zrobi.

W ostateczności mogę się podszkolić i pójść na wózki widłowe, albo przejść na produkcję. To ostatnie nie specjalnie mi się podoba, ponieważ mają tam system zmianowy: powiedzmy, że trzy dni od 6 rano do 14, potem dwa dni od 14 do 22, a potem jeszcze dwa od 22 do 6 rano... Fabryka pracuje na okrągło i nie ma w niej czegoś takiego jak 5-dniowy tydzień pracy.
A ja przyzwyczaiłem się wysypiać dwa razy w tygodniu, bo zwyczajowo wstaje o 3.35 .

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5467 dnia: Stycznia 20, 2009, 21:01:05 pm »
O em dzi. Dla mnie ból to wstać o 5.30.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5468 dnia: Stycznia 24, 2009, 10:52:07 am »
Czuma nowym ministrem sprawiedliwości a Wy nic , no co jest ludki .
Na jego nominacji pojawił sie Majk , a to dobry znak . Jest między innymi za legalką broni w Polsce  :twisted:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5469 dnia: Stycznia 24, 2009, 11:16:19 am »
No super.
Teraz zamiast chodzić z nożami po ulicy, dresy będą łaziły z gnatami. To nas przybliży do ameryki, gdzie można zostać postrzelonym na ulicy przez czarnucha, jeśli krzywo się na niego popatrzysz.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5470 dnia: Stycznia 24, 2009, 11:24:12 am »
im bardziej jest propagowana miłość i tolerancja tym bardziej ludzie sie nienawidzą .

ja z g lockiem czułbym sie bezpiecznie na chacie 
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5471 dnia: Stycznia 24, 2009, 11:36:04 am »
To się ubiegaj o pozwolenie i se kup. Co za problem. Ten system, które teraz działa jest jak najbardziej <ok>. Tak jak pisze Music, wystarcz że debile z nożami chodzą.

A co do Ministra Sprawiedliwości to bardzo fajny gość ten Czuma.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5472 dnia: Stycznia 24, 2009, 11:51:44 am »
można to i własną firmę założyć , ale jakim kosztem .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5473 dnia: Stycznia 24, 2009, 12:00:07 pm »
Nie podszedł specjalista, to dali swojego ziobrę, tylko ten wydaje się bardziej stonowany i oby nie oskarżał ludzi o morderstwo bez wyroku sądu i działał zgodnie z prawem.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5474 dnia: Stycznia 24, 2009, 12:05:16 pm »
Ja tam ani Ziobrę ani Cwiąka nie lubiłem, więc każda alternatywa jest dobra.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5475 dnia: Stycznia 24, 2009, 12:18:57 pm »
Najpierw szemrany adwokacina, teraz przewodniczący komisji powołanej tylko w celu dupienia opozycji.

Inna sprawa - PO, walcząc z pseudo kibicami, wprowadza pozwolenie picia piwa na stadionach  :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5476 dnia: Stycznia 24, 2009, 12:25:23 pm »
UE chyba naciska na to.

I tak nie pobiją pisu tutaj, które jest niesamowicie oburzone "niegrzecznym" potraktowaniem huliganów, którzy rozwalali miasto i napadali na policjantów i chcą by ich uniewinnić, bo przecież nic złego nie zrobili.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5477 dnia: Stycznia 24, 2009, 13:32:51 pm »
Jest między innymi za legalką broni w Polsce  :twisted:

przecież jest, więc wtf?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5478 dnia: Stycznia 24, 2009, 13:48:36 pm »
No tak, ale jest za tym, aby jak najwięcej ludzi ją miało.

W ten sposób będzie większa adrenalina idąc rano po chleb do sklepu.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5479 dnia: Stycznia 24, 2009, 13:49:53 pm »
Bedzie gorzej, ale bez przesady...

W ten sposób będzie większa adrenalina idąc rano po chleb do sklepu.
Ile razy idac rano po bulki ktos machal Ci nozem przed nosem?