Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658726 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5520 dnia: Lutego 04, 2009, 11:00:44 am »
ej no, przecież ty teraz powiedziałeś:

Cytuj
Mamy objawy kryzysu...
nie kaczor, więc wtf?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5521 dnia: Lutego 04, 2009, 11:23:57 am »
Zwolennicy PO mają twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony ciężko przyznać rację Kaczyńskiemu, który od dawna ostrzegał przed kryzysem, z drugiej o kryzysie - o wiele miesięcy za późno - mówi samo PO. Donald niczym wzorowy debil z dnia na dzień zmienił zdanie, a innym ciężko się przyznać do błędu.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5522 dnia: Lutego 04, 2009, 14:26:35 pm »
Nikt rozsądny, z Tuskiem na czele, Kaczyńskiemu nie przyznaje racji. Debilem to chyba trzeba być żeby zgadzać się z tekstami Kaczynskiego o "katastrofie gospodarczej".  :???:
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2009, 14:29:23 pm wysłana przez Leenk »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5523 dnia: Lutego 04, 2009, 14:29:20 pm »
dokładnie, nie ma recesji, nie ma kryzysu.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5524 dnia: Lutego 04, 2009, 14:36:39 pm »
Czeka nas długie dotkliwe spowolnienie gospodarcze - jak długie zależy od kondycji reszty świata. PiS miał szczęście rządzić w okresie fenomenalnego choć iluzorycznego wzrostu na całym świecie ale teraz... Wyobrażacie sobie teraz w okresie światowego kryzysu rządy Kaczyńskiego, Leppera i Giertycha z ich bezustannymi wojenkami...  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5525 dnia: Lutego 04, 2009, 14:56:56 pm »
Gorzej nie byłoby na pewno. W końcu Tusk nie robi(ł) kompletnie nic.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5526 dnia: Lutego 04, 2009, 18:04:49 pm »
Cytuj
Gorzej nie byłoby na pewno. W końcu Tusk nie robi(ł) kompletnie nic.

Jeśli się nie mylę, to strona rządowa prowadziła rozmowy z Komisją Europejską celem zmiany sposobu wypłacania pieniędzy.
Dotychczas było tak, że były one wypłacane po sfinalizowaniu inwestycji. Ponieważ jednak banki bardzo się skąpią z kredytami, to zdecydowano, że lepiej będzie część pieniędzy wypłacać w formie zaliczek, aby przekonać je do pożyczania pieniędzy.

Zaś obcinanie wydatków dało oszczędności w wysokości blisko 20 miliardów złotych.


Twoi faworyci mają skłonności do drukowania pieniędzy i szastania nimi na wszystkie strony. Do tego i czczej propagandy nie masz zastrzeżeń.

Ale jak się oszczędza i pilnuje finanse to się oczywiście "nic nie robi"...

Cytuj
Zwolennicy PO mają twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony ciężko przyznać rację Kaczyńskiemu, który od dawna ostrzegał przed kryzysem, z drugiej o kryzysie - o wiele miesięcy za późno - mówi samo PO. Donald niczym wzorowy debil z dnia na dzień zmienił zdanie, a innym ciężko się przyznać do błędu.

Kaczyński "ostrzegał" przed kryzysem ze względów czysto propagandowych, gdy to robił, nie było jasne jak rozwinie się sytuacja. Nasza sytuacja była wtedy całkiem dobra. Zresztą nadal jest.

Trzeba też pamiętać, że politycy muszą czasami studzić nastroje - jeżeli zaczną grzmieć, że jest katastrofa, wszystko się wali - to obywatele ruszą do banków wycofywać oszczędności i ograniczą konsumpcje. I dopiero to stanie się prawdziwym problemem. 

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5527 dnia: Lutego 04, 2009, 21:51:59 pm »
ej no, przecież ty teraz powiedziałeś:

Cytuj
Mamy objawy kryzysu...
nie kaczor, więc wtf?


A Ty mnie słusznie poprawiłeś.

Cytuj
Gorzej nie byłoby na pewno. W końcu Tusk nie robi(ł) kompletnie nic.

Tusk podjął słuszną decyzję o cięciu wydatków w ministerstwach- do takiej akcji trzeba miec trochę odwagi, raczej niewielu by się również na to zdecydowało.
Plus, zrobił już kilka razy więcej przez ten rok niż kaczor przez dwa lata.

Gdyby to pis teraz rządziło, to jak wspomniałem, po pół roku kraj ogłosiłby bankructwo po prostu, bo żadna gospodarka nie przetrwałaby interwencji imperatora kaczora.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5528 dnia: Lutego 04, 2009, 22:06:52 pm »
Ja bym chciał wiedzieć, co ma na celu to oszczędzanie. Na oszczędnościach w MON straci polska armia i polski przemysł zbrojeniowy. Jakie będą tego plusy? Co Donek zamierza zrobić z dwudziestoma miliardami - w magiczny sposób pobudzi gospodarkę? Populistyczny krok, nastawiony tylko na wzrost poparcia w sondażach.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5529 dnia: Lutego 04, 2009, 22:10:38 pm »
To na wypadek, gdyby wpływy do budżetu nie były takie jak ustalone (bo jest spowolnienie), możliwe że oszczędności wcale nie są potrzebne, ale to na wszelki wypadek. W przeciwnym wypadku, powiększalibyśmy deficyt (czyli coś co kaczor by podwyższył bez wachania jak sam proponował gorąco kilka tygodni temu), dlatego to jest dobry krok.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5530 dnia: Lutego 05, 2009, 04:25:05 am »
mi się też podoba, że zaciskamy pasa. zawsze to lepsze niż rozdawanie na prawo i lewo.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5531 dnia: Lutego 05, 2009, 13:00:55 pm »
Armia na zaciskaniu pasa ucierpi, polski przemysł zbrojeniowy ucierpi, pacjenci ucierpią również.

http://www.tvn24.pl/12690,1584842,0,1,ciecia-w-ministerstwie-zdrowia-dotkna-pacjentow,wiadomosc.html

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5532 dnia: Lutego 05, 2009, 13:19:22 pm »
Zdanie takiego Olechowskiego jest więcej warte niż całej ekipy partyjnych "fachowców". Twierdzi że ciąć po kosztach właśnie trzeba. Pomysł PiSu zwiększający deficyt?:
Cytuj
Jak przyjrzeć się ich propozycjom to poza argumentem, że "my zrobilibyśmy to lepiej" nie mają za wiele do powiedzenia. Dzisiaj zwiększanie deficytu to byłoby szaleństwo. Zwłaszcza, że łatwo znaleziono tłuszczyk, który można było odciąć (to o cięciach w ministerstwach)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5533 dnia: Lutego 05, 2009, 13:43:19 pm »
Mówisz o Andrzeju Olechowskim? No tak, czyje zdanie mogłoby być więcej warte niż jednego z założycieli PO? Chyba tylko samego Tuska...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5534 dnia: Lutego 05, 2009, 13:57:18 pm »
Prestiżu i kasy jaką ma pracując w instytucjach finansowych nie dostaje za przynależność do PO.
http://www.tvn24.pl/-1,1584870,0,1,nie-wykonujesz-malpich-ruchow-kryzys-cie-nie-siegnie,wiadomosc.html

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5535 dnia: Lutego 05, 2009, 21:43:36 pm »
http://bartoszweglarczyk.blox.pl/2009/02/Prezydent-pisze-do-Amerykanow.html

Jak nasz prezydent realizuje się za granicą.
Polecam również komentarze...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5536 dnia: Lutego 07, 2009, 10:38:52 am »
Co będzie następne, komentarze na onecie?


No i co, obszczekaliście Prezydenta, jego kancelarię i specjalistów od PR-u, a okazuje się, Że artykuł w Washington Times zarekomendowało MSZ. Czy nasz gołodupiec z Wyborczej, który aktualnie robi karierę u boku Kingi Rusin w Dzień Dobry TVN, sprostował sprawę na swoim blogu? AleŻ skąd.


http://wiadomosci.onet.pl/1912328,12,item.html

No cóŻ... Szkoda faceta, ale jestem ciekaw konsekwencji politycznych.

Osobiście oczekuję dymisji Radka Sikorskiego.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5537 dnia: Lutego 07, 2009, 10:46:29 am »
Ja tam osobiście oczekuję dymisji Prezydenta RP i się doczekać nie mogę.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5538 dnia: Lutego 07, 2009, 10:54:48 am »
Tak - gdyby rządził Jarek K. to tupnąłby nogą, Fotyga najechałaby Pakistan jako "hardcore negotiator" a terroryści posraliby się ze strachu...   :cool:

Cokolwiek się dzieje lub robi zawsze jest źle a PiSowscy wrzeszczą o dymisjach bez ładu i sensu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5539 dnia: Lutego 07, 2009, 11:05:26 am »
Cokolwiek się dzieje lub robi zawsze jest źle...

Zginął człowiek - no chyba ku*wa nie powiesz, że nie jest źle?!

Przez cztery miesięce zrobiono jeśli nie nic, to bardzo niewiele. Dymisja szefa MSZ to i tak dla rządu niewielkie konsekwencje.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5540 dnia: Lutego 07, 2009, 11:21:37 am »
Każda śmierć jest zła. Wpier..lanie do tego niechęci politycznych też jest złe.

Nie zrobiono nic bo na stronce PiSu tak napisali? Znamy może z 1/10 wszystkich faktów. Mieli z tego zdawać relacje w Sejmie? PiSmani zrobiliby coś lepiej, więcej? Już to widzę.  :???:
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2009, 13:23:30 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5541 dnia: Lutego 07, 2009, 13:48:20 pm »
Czy ja piszę, że PiS zrobiłby coś lepiej? W ogóle PiS teraz nie rządzi i proponuję rozliczać obecny rząd, a nie zastanawiać się, jak zrobiłby to PiS za każdym razem, kiedy PO coś spartoli.

Cytuj
Polko: premier popełnił błąd

Po uprowadzeniu polskiego inżyniera w Pakistanie popełniono szereg błędów, uważa gen. Roman Polko, były szef GROM-u. Jednym z nich było jego zdaniem piątkowe oświadczenie premiera Donalda Tuska, że Polska nie będzie płacić okupu terrorystom. Z kolei prezydencki minister Władysław Stasiak stwierdził, że na ocenę działań rządu w tej sprawie "przyjdzie jeszcze czas". Pakistańskie media podały w sobotę informację o zabiciu Polaka.

Generał Polko zwrócił uwagę, że od samego początku popełniono błędy. Na przykład kiedy tuż po porwaniu pojawiły się głosy, by w ogóle nie negocjować z terrorystami, ale wysłać na miejsce GROM. - Z pewnością to był błąd - ocenił polski dowódca.

Specjaliści powinni podpowiedzieć premierowi

- Błędem było też jednak powiedzenie otwarcie, że strona polska nie będzie płaciła pieniędzy za życie polskiego obywatela ? powiedział Polko. Donald Tusk zapytany w piątek na konferencji, czy Polska jest gotowa zapłacić okup, aby uwolnić uprowadzonego Polaka odpowiedział, że "rząd polski nie płaci nikomu okupów?.

- W tego typu rozmowach, w tego typu negocjacjach nie można, nawet jeśli jest taka zasada działania, ogłaszać tego publicznie, w tak wrażliwym, tak ważnym momencie, gdy to życie się decydowało ? dodał generał.

- Każdy członek rządu, czy każdy decydent jest członkiem sztabu kryzysowego. Sztab kryzysowy składa się z ekspertów, z ludzi z wywiadu i to oni powinni podpowiedzieć panu premierowi, co powinien powiedzieć na konferencjach ? ocenił Polko.

- Zdajemy sobie sprawę, że rzeczywiście zasadą działania jest, że nie płaci się okupów, nie negocjuje się, ale prawda jest taka, że się gra. Gra się również tym, że się zapowiada, że ten okup będzie zapłacony ? stwierdził generał. - Gra się propagandowo ? dodał.

http://www.tvn24.pl/0,1585195,0,1,polko-premier-popelnil-blad,wiadomosc.html

Premier jak zwykle robi nie wiele i za dużo mówi. Zaszkodził? Być może.

PS: Leenk, trzy razy się zastanów, nim w charakterystyczny dla siebie sposób postanowisz pojechać generała Wojska Polskiego.

Odchodząc od tragicznych wydarzeń - specjalnie dla wielbicieli blogów - o czarowaniu Tuska słów kilka:

Cytuj
Ale czaruś z tego Tuska

Od czasu Premiera, który obiecywał "krew, pot i łzy", ale przegrał wybory, żaden rozsądny szef rządu podobnych obietnic nie składa. Nawet jeżeli kryzys gospodarczy jest w niektórych krajach Europy nazywany "najgorszym od II wojny światowej".

Partia naszego szefa rządu została kiedyś nazwany "ciamciaramcią" ale to było w opozycji. Gdy rządzi, Przewodniczący tej partii posiada przede wszystkim umiejętności czarowania rzeczywistości.

Wystarczyło kilka dni by telewizyjną różdżką zaczarować Polaków, że ten zły i groźny kryzys został rozpędzony "rządowymi cięciami". Że już po wszystkim, przynajmniej do lipca. Że będzie OK, bo zamiast 17'stu mamy 20 mld oszczędności. A że Premier ma Dar, którego zazdrości mu wielu telewizyjnych prezenterów, dar przechodzenia przez ekran, to wielu widzów z pewnością jest zachwyconych tym, jak rząd poradził sobie z kryzysem.

I ja też bym był pod wpływem tego Daru, gdyby nie jedno wydarzenie, sprzed kilku już miesięcy, które często teraz do mnie wraca. Kolega z redakcji poprosił, żebym zapytał Premiera na konferencji w Sejmie o jakąś firmę budowlaną, która remontowała Kancelarię Premiera, a teraz pozywa ją o odszkodowanie za przedłużanie robót. Więc zapytałem.

I Donald Tusk, wkładając w to cały swój Dar (a rzecz była transmitowana przez wszystkie kanały informacyjne) wytłumaczył mi przy wszystkich, że artykułu nie czytał, że sprawy jeszcze nie zna, ale że za sekundę konferencja się skończy, on do mnie podejdzie, wszystkiego się dowie i wszystko wyjaśni.

I za chwilę konferencja się skończyła. I gdy zgasły czerwone lampki kamer, Premierowi skończył się Dar. Minął mnie bez słowa, jak gdyby przed sekundą nie złożył publicznej obietnicy. Nie było mowy nawet o próbie wyjaśnienia sprawy.

I od tego czasu wiem, że to co Donald Tusk mówi przed kamerami, niekoniecznie zgadza się z tym, co się naprawdę dzieje.

Dlatego nie byłem nawet bardzo zdziwiony, gdy dziś dokonałem pierwszych ustaleń w sprawie cięć budżetowych. A chciałem dowiedzieć się w szczegółach, gdzie ministrowie będą oszczędzać, co nie powstanie, komu nie zapłacą.

I oto cztery dni po spektaklu cięć w KPRM, minister Rostowski mówi "O szczegóły- pytać ministrów" Minister Zdrojewski mówi- "plan oszczędności przedstawię w piątek." Minister Schetyna: "oszczędzaliśmy, oszczędzamy, będziemy oszczędzać. Pensje nie ucierpią." Szczegółów brak. Ale najzabawniejszy jest minister obrony.

Bogdan Klich nie wie dziś, o ile mniej zleceń i pieniędzy dostanie zbrojeniówka. Nie wie, ilu żołnierzy będzie liczyć w grudniu armia zawodowa. Nie wie ile ćwiczeń na poligonach nie odbędzie się z powodu oszczędności. Nie wie, jak na program wyszkolenia żołnierzy wpłyną cięcia. I każe na odpowiedzi czekać do 13 lutego.

Czyli rząd uciął, ale nie wie jeszcze gdzie. Czyli uciął na ślepo. To nie lepiej było poczekać dwa tygodnie i uciąć świadomie? Kilkadziesiąt tysięcy pracowników zbrojeniówki miałoby spokojniejszy czas. Premier mówi, że musi działać wyjątkowo ostrożnie, że całe dnie rozmawia z ekonomistami, ale cięcia zrobił nie lancetem ale wielkim tasakiem.

Wszystko to było wyłącznie po to, żeby zaczarować publiczność. Szef rządu próbował też czarować wczoraj w "Kropce nad I". Już jednak z dużo gorszym skutkiem. A moim zdaniem z najgorszym, gdy na pytanie o kurs złoty/ euro zapytał: "A w jaki sposób Pani Redaktor, Pani odczuwa drogie euro". Monika Olejnik odpowiedziała, że to nie jest program o niej.

Podpowiem inną odpowiedź: "Panie Premierze, wiele towarów w sklepach podrożało, droższe są wakacje, samochody, wiele firm może zbankrutować z powodu opcji walutowych, pierwsze bankructwa już były, Pan oszczędził w budżecie 20 mld, banki na opcjach mogą stracić 50 mld złotych, kto wie, czy niektóre nie zbankrutują z powodu toksycznych opcji. I by the way, wielu Polaków bardzo się boi o swoje kredyty hipoteczne. I jeżeli to będzie dalej tak szło, a Szwajcaria podniesie stopy, to zrobi się bardzo niewesoło".

Ale Premier tego nie usłyszał więc czarował dalej. Mówił o jakiś ustawach antykryzysowych, które niby już weszły w życie. Polecam wywiad z Henryką Bochniarz ("Kryzys dotknie każdego" w GW). Można się dowiedzieć, co naprawdę weszło w życie (prawie nic). Premier też upiera się przy ograniczeniu pieniędzy dla partii. Dla wyborcy w Zbuczynie, to brzmi świetnie. Tyle, że to jest kilka PROMILI budżetu a zamrożenia nie popiera w Sejmie nikt poza PO.

Zadaniem Premiera nie jest sianie paniki. To jasne. Ale w czasach kryzysu, czarowanie, to jest żadna metoda.

http://machala.salon24.pl/384555.html

Autor wpisu jest reporterem politycznym polsatowskich Wydarzeń i - zgrozo - synem posłanki PO  :lol:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5542 dnia: Lutego 07, 2009, 13:56:21 pm »
Ten tekst na tvn24 czytałem dziś rano. Tylko że w tym samym tekście wypowiadali się równie wiarygodni ludzie którzy twierdzili coś odwrotnego. Szkoda że nie dałeś całego tekstu. Bardzo charakterystyczne że wybierasz tylko to co pasuje...  :cool:

Znajdź mi tekst gdzie jadę po ludziach którzy udowodnili że znają się na rzeczy. Polko jest celny bo wiadomo że zna się na rzeczy o której mówi. Wpinanie tekstów takich jakich dałeś poniżej jest śmieszne - sa równie warte co każdego z nas. Równie dobrze można wklejać 10 innych tekstów innych kolesi z innym zdaniem. Nie czaisz tego?
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2009, 14:12:46 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5543 dnia: Lutego 07, 2009, 14:08:11 pm »
Jeden człowiek - nie wiem skąd liczba mnoga, który stwierdził, że oświadczenie premiera raczej nie miało znaczenia.

Arabista, wykładowca Zakładu Arabistyki i Islamistyki Instytutu Orientalistycznego  :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5544 dnia: Lutego 07, 2009, 14:13:28 pm »
Cytuj
Przez cztery miesięce zrobiono jeśli nie nic, to bardzo niewiele. Dymisja szefa MSZ to i tak dla rządu niewielkie konsekwencje.

Skąd wiesz że nie zrobiono nic, brałeś udział w negocjacjach? Bo chyba oczywiste jest, że te były tajne i nic nie było podawane mediom.

Pis zrobiłby z tego 5 konferencji prasowych, chyba faktycznie fotygę by tam wysłał, bądź osobiście sam prezes by się przeleciał i odbił więźnia swoim pistolecikiem.

Cytuj
Jednym z nich było jego zdaniem piątkowe oświadczenie premiera Donalda Tuska, że Polska nie będzie płacić okupu terrorystom.

Super rada. Dzięki temu za tydzień mielibyśmy 10 porwanych polaków.


Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5545 dnia: Lutego 07, 2009, 14:16:27 pm »
Znajdź mi tekst gdzie jadę po ludziach którzy udowodnili że znają się na rzeczy. Tekst Polko jest celny bo wiadomo że zna się na rzeczy o której mówi. Wpinanie tekstów takich jakich dałeś poniżej jest śmieszne - sa równie warte co każdego z nas. Równie dobrze można wklejać 10 innych tekstów innych kolesi dziennikarzy, bloggerów itp z innym zdaniem.

Cytuj
Arabista, wykładowca Zakładu Arabistyki i Islamistyki Instytutu Orientalistycznego  Laughing
W ten sam deseń: Polko - kolo który się sku..wił występując w reality show... W ten sposób można bez końca.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5546 dnia: Lutego 07, 2009, 14:19:55 pm »
Leenk, kurcze, z jednej strony profesor z cholernie życiowego kierunku jest dla Ciebie wiarygodnym autorytetem, z drugiej opinię dziennikarza i komentatora politycznego uważasz za nic niewartą. Powoli się gubię.

_Music, tego typu docinki w kierunku PiS są żałosne.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5547 dnia: Lutego 07, 2009, 20:30:37 pm »
Tak, bardziej wiarygodnym. Dziennikarzy i komentatorów jest od cholery i jeszcze więcej. Mamy tu się zasypywać komentarzami i felietonikami kolesi którzy mają takie same poglądy jak my?  Wór i System Warsy się schowają.  :cool:
: Luty 07, 2009, 14:25:53 pm
Cytuj
Polski rząd zrobił ws. porwanego Polaka wszystko, co możliwe. Pakistański - przeciwnie - mówi w TVN24 prof. Piotr Mickiewicz, politolog i ekspert od spraw międzynarodowych. Jak ocenia, to od rządu Pakistanu zależało życie Polaka, a ten musiałby spełnić polityczne żądania talibów, co by mu zaszkodziło.
Cytuj
- Będę bronił premiera, bo to standardowa procedura władz każdego państwa, które deklaruje, ze nie zapłaci okupu, by mieć argumenty w rozmowie. Polski rząd w miarę swoich możliwości zrobił wszystko

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5548 dnia: Lutego 07, 2009, 22:28:54 pm »
Cytuj
Przez cztery miesięce zrobiono jeśli nie nic, to bardzo niewiele. Dymisja szefa MSZ to i tak dla rządu niewielkie konsekwencje.

Przecież i tak byś wieszał na tym psy. Kiedy minister sprawiedliwości podał się do dymisji narzekałeś, że ma to wyłącznie wymiar propagandowy. Teraz sam się dopominasz o tą samą propagandę.

Osobiście uważam, że jeśli ktoś się dostał w ręce tych pojebów, to równie dobrze można mu już kopać grób. Żywego go nie wypuszczą. Albo sami rozwalą zakładnika, albo ich się rozwali.

Tutaj moim zdaniem wszystko i tak zależało od ich dobrej woli. Faceta szkoda - natomiast zupełnie mi nie jest szkoda, że nasz rząd nie poszedł na żadne ustępstwa. To już by była zbrodnia.

I tak szczerze: co DOKŁADNIE ty byś zrobił na miejscu rządu?

A co do kryzysu... Chcę poczekać na konkretne informacje i zobaczyć co z tego wszystkiego wyjdzie. Na razie jest bardzo wiele niejasności.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5549 dnia: Lutego 07, 2009, 22:45:09 pm »
Kiedy minister sprawiedliwości podał się do dymisji narzekałeś, że ma to wyłącznie wymiar propagandowy. Teraz sam się dopominasz o tą samą propagandę.

To jest zwyczajne kłamstwo. Piszesz o czymś, co nie miało miejsca.

I tak szczerze: co DOKŁADNIE ty byś zrobił na miejscu rządu?

Naciskałbym na stronę pakistańską w celu uwolnienia talibów. Czterech brudasów na wolności więcej nie robi różnicy - prędzej czy później i tak zginą w walkach. Gdyby to nie pomogło, wysłałbym Grom i spróbował odbicia siłą. Wysłałbym Grom, a nie straszył Gromem w mediach. W każdym bądź razie poszedłbym na zdecydowane kroki, a nie ch** wie na co czekał.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5550 dnia: Lutego 08, 2009, 04:31:51 am »
uwolnienie zakładników to akurat najgorsza rzecz jaką mógłbyś zrobić. teraz w pakistanie jest 5000 porwań rocznie, statystyka na jeden dzień jest przerażająca. wyobraź sobie co by się stało jakby porywacze zauważyli, że ich działania odnoszą skutki. co do gromu to spoko, można wysłać, tylko gdzie, mieli cały pakistan przeczesać???

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5551 dnia: Lutego 08, 2009, 10:53:48 am »
Od pewnego czasu było mówione, że wiedzą gdzie przetrzymują Polaka.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5552 dnia: Lutego 08, 2009, 11:00:14 am »
Kryzys jest, chyba, że mówimy o masowym zbiegu okoliczności, że nagle wszyscy w moim otoczeniu muszą pracować przez 4 dni zamiast 5, lądują na bezrobociu, a filie przedsiębiorstw idą na odstrzał. Znajomego po technikum nie chcą nawet wziąć na budowę centrum handlowego (a budują obecnie 2 kolosy). Jeśli to nie są objawy kryzysu, to nie wiem czym on dla was jest.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5553 dnia: Lutego 08, 2009, 12:01:42 pm »
Prawdziwi ekonomiści stan gospodarki oceniają po prognozach PKB, a te mówią, że nie ma kryzysu, nie ma nawet recesji - jest spowolnienie  :lol:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5554 dnia: Lutego 08, 2009, 14:17:54 pm »
Jest jescze gorzej - jedyny prawdziwy w tym kraju powszechnie uznany ekonomista twierdzi wręcz że to katastrofa gospodarcza.  :???:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5555 dnia: Lutego 08, 2009, 18:07:53 pm »
Od pewnego czasu było mówione, że wiedzą gdzie przetrzymują Polaka.

http://wiadomosci.onet.pl/1912674,12,item.html

Cytuj
Przenoszono go z miejsca na miejsce.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5556 dnia: Lutego 09, 2009, 17:36:44 pm »
Ciekawe niby jak mieli go znaleźć skoro PiSowski "specjalista" od służb specjalnych Maciarewicz całkowicie je rozwalił ujawniając dane służb w swoich śmiesznych raportach.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5557 dnia: Lutego 09, 2009, 17:49:13 pm »
No tak, wszystkiemu winny jest PiS  :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5558 dnia: Lutego 09, 2009, 21:41:54 pm »
No tu akurat i polski wywiad by nie pomógło, bo od nas nic nie zależało. Nie my prowadziliśmy negocjacje, nie my mieliścmy spełniac warunki.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5559 dnia: Lutego 09, 2009, 22:18:52 pm »
Fakt - nawet USA ma bardzo ograniczone możliwości wpływania na Pakistan więc pomysł żeby GROM robił tam cokolwiek jest nieco komiczny.

Skoro jednak politycy i zwolennicy PiSu tak radośnie rzucili się do oceniania faktycznych działań jakie miały miejsce a o których mają bardzo blade pojęcie to warto przypomnieć znane fakty o tym jak pan Maciarewicz bardzo osłabił służby które mogłyby mieć jakiś tam wkład w ew. uratowanie tego pechowca.