Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658740 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5560 dnia: Lutego 10, 2009, 20:01:05 pm »
Cytuj
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, wicemarszałek Stefan Niesiołowski, szef klub PO Zbigniew Chlebowski, wicepremier Grzegorz Schetyna, minister Sławomir Nowak i poseł Kazimierz Kutz - ci politycy PO, zdaniem PiS, złamali normy etyczne, wypowiadając się na temat byłej minister rozwoju regionalnego Grażyny Gęsickiej. Jak ustalił serwis internetowy tvp.info, klub PiS skierował do Komisji Etyki Poselskiej wnioski o ukaranie polityków.

Za to że została skrytykowana po jawnym kłamstwie i manipulacjach, pis chce oskarżac tych polityków- śmiech na sali. Tu właśnie wychodzi pojęcie sprawiedliwości wdłg. pis, czyli "my możemy kłamac, ale spróbujcie zwrócic nam nawet uwagę, to was zaskarżymy".

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5561 dnia: Lutego 10, 2009, 21:40:04 pm »
Może porozmawiamy o ministrze sprawiedliwości Czumie, który ukrywa się przed wierzycielami z USA?

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5562 dnia: Lutego 10, 2009, 22:14:21 pm »
Cytuj
Naciskałbym na stronę pakistańską w celu uwolnienia talibów. Czterech brudasów na wolności więcej nie robi różnicy - prędzej czy później i tak zginą w walkach. Gdyby to nie pomogło, wysłałbym Grom i spróbował odbicia siłą. Wysłałbym Grom, a nie straszył Gromem w mediach. W każdym bądź razie poszedłbym na zdecydowane kroki, a nie ch** wie na co czekał.

Nie jesteśmy potęgą gospodarczą, ani wojskową by mieć coś, co mogłoby posłużyć za kij albo marchewkę.
Więc nasze naciski, mimo iż jak najbardziej słuszne, mogłyby zostać zwyczajnie zignorowane.

Co do interwencji wojskowej... Nawet gdyby Pakistan się na to zgodził, to wcale to nie oznacza, że zakończyłaby się ona sukcesem. Ci bandyci nie są głupi i nie czekaliby spokojnie na to, aż zostaną wybici. Wiadomość o tym, że przebywali w jakimś miejscu oznacza tylko i wyłącznie tyle, że byli tam kilka godzin wcześniej. Po za tym jest to ich teren - znają go i jest prawdopodobne, że mogą liczyć na poparcie miejscowej ludności. Oraz nie można wykluczyć, że wojskowi też by im poszli na rękę...


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5563 dnia: Lutego 11, 2009, 00:59:22 am »
Cytuj
Może porozmawiamy o ministrze sprawiedliwości Czumie, który ukrywa się przed wierzycielami z USA?

Co to ma wspólnego z problematyką, którą przedstawiłem wyżej?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5564 dnia: Lutego 11, 2009, 01:07:01 am »
Co to ma wspólnego z problematyką, którą przedstawiłem wyżej?

To jest po prostu znacznie ciekawsza problematyka - wszak dotyczy obecnej władzy i to jednego z najważniejszych stanowisk.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5565 dnia: Lutego 11, 2009, 01:10:37 am »
Ale dlaczego zmieniasz temat o 180% nie rozumiem?
Zdajesz sobie sprawę że tym samym potwierdzasz wszystko co napisałem i przechodzisz do innej problematyki? :]

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5566 dnia: Lutego 11, 2009, 01:45:47 am »
Ale dlaczego zmieniasz temat o 180% nie rozumiem?
Zdajesz sobie sprawę że tym samym potwierdzasz wszystko co napisałem i przechodzisz do innej problematyki? :]

Eh, przecież to się tutaj cały czas wyprawia; nikt nikogo nie słucha, tylko w razie czego wyskakuje z innym tematem. Tyczy się to zarówno jednej, drugiej, jak i trzeciej strony.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5567 dnia: Lutego 11, 2009, 14:48:50 pm »
Jeszcze co do tego zabitego - Ten sam gen. Polko z niedzieli w TOK FM: "Nikomu nie zabrakło dobrej woli. Oskarżanie polityków że nie uczynili wszystkiego jest błędem". A to chyba jedyny kompetentny z tej całej ekipy "specjalistów" od terroryzmu jakimi nagle obrodziło...  :cool:

A Czuma na razie nieciekawie wygląda choć tak naprawdę skomentować będzie można po ustaleniu faktów. Jeden artykuł z gazety to za mało.

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5568 dnia: Lutego 11, 2009, 15:02:22 pm »
Nie jestem populistą, choć tak teraz zabrzmię.
Każdego dnia w Polsce, chociażby na drogach, giną ludzie. O niektórych wspomną, o niektórych nie. Zabici stają się statystyką długich, czy krótkich weekendów. A o Olewniku czy ostatnio zabitym polskim inżynierze, mówi się tygodniami, miesiącami, a czasami i latami.
Ja osobiście nie chcę aby wyjaśniła się sprawa zabójstwa P. Olewnika. Nie dlatego, że to jemu czy jego rodzinie się nie należy, ale dlatego, że pochłania to pieniądze z mojej pensji i płaconych przeze mnie podatków. Jest wiele ciekawszych wydatków niż uruchamianie wielkich machin i szukanie winnych.
Niech chociażby przeznaczą te pieniądze na poprawienie warunków drogowych, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zabitych na drogach.
Żałosne.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5569 dnia: Lutego 11, 2009, 16:51:11 pm »
Politykom się opłaca...  :cool: Dlatego np. rodziny zabitych w jakiejś spektakularnej katastrofie (np. ta hala na Śląsku) dostają wysokie odszkodowania - można pokazać obłudną buźkę  w TV, wykazać się wrażliwością. Za naszą kasę.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5570 dnia: Lutego 11, 2009, 17:01:35 pm »
North, ale ściganie zabójców Olewnika to powinność państwa. Im mnie takich debili tym lepiej. Tak samo z inżynierem. Ja bym wysłał jakiś ultra-komandosów, najlepszą jednostkę w Polsce i odbił gościa a tak to jakieś śmierdziele zamęczyli go pewnie na śmierć.

Na drogach niech będzie więcej policji, ale nie takiej, że łapią za 5 km/h przekroczonych tylko ścigających pijaków i prawdziwych piratów drogowych.

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5571 dnia: Lutego 11, 2009, 17:07:07 pm »
Mogli wysłać naszą 5-osobową drużynę z Halo.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5572 dnia: Lutego 11, 2009, 17:08:19 pm »
 :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5573 dnia: Lutego 12, 2009, 10:04:57 am »
Cytuj
W nowym spocie reklamowym z udziałem znanego (i lubianego) kwartetu kierowanego przez prezesa PiS, pojawiła się tym razem recepta na kryzys. - Każdy z nas może pomóc kupując produkty wytwarzane w Polsce - mówią zgodnie panie.
Kolorowe wykresy, srebrne laptopy, sterylne wnętrze ultranowoczesnego biura, a w nim Aleksandra Natalli-Świat, Grażyna Gęsicka i Joanna Kluzik-Rostkowska. Podają sobie skomplikowane analizy, rzucając pomysły na wyjście z kryzysu.

Chciałem dac do "co was rozśmieszyło".
Na tym polega uber plan kaczora, by wyjśc z kryzysu? Masakra.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5574 dnia: Lutego 12, 2009, 11:55:21 am »
Mnie rozśmieszyło w jaki sposób wczoraj wielu ludzi w Polsce poszerzyło swoją znajomość niemieckiego o jedno słówko...  8)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5575 dnia: Lutego 12, 2009, 11:59:20 am »
Na tym polega uber plan kaczora, by wyjśc z kryzysu? Masakra.

Wiesz jaki jest cel spotów reklamowych? A moŻe za naganne uwaŻasz promowanie polskich produktów?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5576 dnia: Lutego 12, 2009, 12:19:27 pm »
Tylko że ten spot reklamowy mówi głupotę. To tak jakby reklamowac proszek do prania, który zamiast czyścic brudzi ubrania.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5577 dnia: Lutego 17, 2009, 19:17:46 pm »
Serialu z Czumą w roli głównej ciąg dalszy - mimo zapewnień, wciąż jest członkiem rady nadzorczej firmy syna, co jest łamaniem prawa i stoi w sprzeczności z ustawą antykorupcyjną. Ba, sama firma ma na swoim koncie łamanie prawa. Niezły minister sprawiedliwości nam się trafił...

Tymczasem Tusk dużo gada i - jak zwykle - szkodzi.

Cytuj
Sadowski ocenił decyzję rządu jako "wyjątkowo nieodpowiedzialną i szkodliwą dla polskiej gospodarki". Zaznaczył, że po takiej zapowiedzi jest gwarantowane, że euro będzie kosztowało 5 zł.

Przypomniał, że kiedy wicepremier Waldemar Pawlak i prezes NBP Sławomir Skrzypek zapowiedzieli, że nie będzie żadnej obrony złotego, to wystąpiła tendencja spadkowa. Tę tendencję odwróciła deklaracja wiceministra finansów, który powiedział, że w tym roku wejdziemy do ERM2, a to oznacza, że musimy bronić złotego w określonym wąskim paśmie.

"Dzisiejszą wypowiedź premiera należy traktować jako najbardziej szkodliwą w okresie jego urzędowanie w zakresie konsekwencji gospodarczych" - podkreślił Sadowski.

http://biznes.onet.pl/0,1918405,wiadomosci.html

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5578 dnia: Lutego 17, 2009, 19:21:41 pm »
no walnął głupotę, którą wcześniej wytknął kaczyńskiemu. euro pewnie i tak by do 5 zł doszło, ale teraz to jest pewne jak w banku i nastąpi to szybciej niż poszłoby normalną drogą.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5579 dnia: Lutego 17, 2009, 19:33:55 pm »
Cytuj
Tymczasem Tusk dużo gada i - jak zwykle - szkodzi.

Zgodzę się, że pomysł jest zły, mam nadzieję, że to nie wypali.
Ale to "jak zwykle" to tylko niechęć za to, że nie chodzi na pasku bratniej partii :P .

Ja bym zwrócił większą uwagę na to, że mając euro bylibyśmy zabezpieczeni przed podobnymi zjawiskami. Oczywiście dla niektórych nie będzie to argument i zawsze będą twierdzić, że złotówka jest świętością...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5580 dnia: Lutego 19, 2009, 12:06:33 pm »
Cytuj
Wiceszef klubu Platformy Waldy Dzikowski zapowiedział złożenie zastrzeżenia do kandydatury Macierewicza. PO argumentuje, że posłowi PiS został odebrany - w związku z prowadzonymi śledztwami prokuratorskimi - certyfikat dopuszczenia do dokumentów ściśle tajnych.

Z kolei rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński powiedział, że jego klub nie będzie składał zastrzeżeń do żadnego z kandydatów zgłoszonych przez pozostałe ugrupowania. - Szanujemy autonomię innych klubów - dodał

http://wiadomosci.onet.pl/1918843,11,item.html

Pis wystawia tego psychopatę do komisji- ile jeszcze Polska będzie musiała znosic tego świra?


: Luty 18, 2009, 13:27:50 pm
Cytuj
Natalli-Świat: zwiększenie deficytu o ok. 7 mld zł sposobem na walkę z kryzysem

Większe zaangażowanie środków publicznych w gospodarkę oraz zwiększenie dopuszczalnego limitu deficytu budżetowego o ok. 7 mld zł - to niektóre z propozycji antykryzysowych Prawa i Sprawiedliwości.

Taki z niej ekspert gospodarzy jak z jarka.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5581 dnia: Lutego 19, 2009, 13:01:01 pm »
Jak na razie wszystkie kraje zadłużają się na potęgę i pompują miliardy w pobudzenie gospodarki.

Donek albo jest ekonomicznym geniuszem, albo boleśnie odczujemy skutki jego działań.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5582 dnia: Lutego 19, 2009, 13:23:47 pm »
Donek głupi nie jest. Pomyślał koleś i ściemnił że jak ojro osiągnie 5zł to sprzeda trochę a tu wykiwał inwestorów i teraz rząd sprzedał Euro. Dobre posunięcie bo wszyscy wstrzymali się z inwestycjami by poczekać do poziomu 5zł a Doniu ich z zaskoczenia wziął.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5583 dnia: Lutego 19, 2009, 14:22:10 pm »
Cytuj
Jak na razie wszystkie kraje zadłużają się na potęgę i pompują miliardy w pobudzenie gospodarki.

Jakakolwiek byłaby sytuacja danego kraju, chyba nigdy nie jest dobrze zadłużac się, prawda?
Tym bardziej że później drugie tyle trzeba będzie wydawac na obsługę tego długu.

Jeśli straciłbyś pracę i nie miał źródła utrzymania, to brałbyś 10 kredytów w bankach?

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5584 dnia: Lutego 19, 2009, 14:28:31 pm »
Cytuj
Jeśli straciłbyś pracę i nie miał źródła utrzymania, to brałbyś 10 kredytów w bankach?
Ja nie, ty nie, on nie... ale ludzie to robią na potęgę. Chociaż ostatnio, faktycznie, ludzie omamieni widmem kryzysu z rezerwą przechodzą przez prób banku.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5585 dnia: Lutego 19, 2009, 14:40:08 pm »
Jak na razie wszystkie kraje zadłużają się na potęgę i pompują miliardy w pobudzenie gospodarki.

Donek albo jest ekonomicznym geniuszem, albo boleśnie odczujemy skutki jego działań.

zadłużenie byłoby mega złym posunięciem z ekonomicznego punktu widzenia.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5586 dnia: Lutego 19, 2009, 14:52:23 pm »
Najlepsze co może zrobić Tusk w sprawie "kryzysu" to nic nie robić. Gospodarka sobie poradzi, a że na zachodzie ładują miliardy to nic dziwnego skoro można zarobić na globalnym ociepleniu to czemu nie na najbardziej rozdmuchanym "kryzysie"...

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5587 dnia: Lutego 19, 2009, 18:39:36 pm »
Cytuj
Jak na razie wszystkie kraje zadłużają się na potęgę i pompują miliardy w pobudzenie gospodarki.

Jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić!!!

Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać  :cool:

Parę uwag na temat wydawania pieniędzy w czasach kryzysu.
Sowieci wydali 200 miliardów dolarów na ratowanie rubra - i nie uzyskali żadnych efektów.
Amerykanie wypłacili przynajmniej 100 miliardów bankom na uruchomienie działalności kredytowej - i nikt nie wie, gdzie się podziały te pieniądze. Nie było obowiązku tłumaczenia się, co się nimi stanie.

Wyrzucanie pieniędzy przez okno nie jest sztuką, sztuką jest wydać je mądrze.
A na razie nie ma przekonujących dowodów na to, że środki zainwestowana przez państwa, które w ten sposób walczą z kryzysem, rzeczywiście przyniosą jakiekolwiek efekty.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5588 dnia: Lutego 19, 2009, 18:52:51 pm »
A Sarkozy zapłacił miliardy euro koncernom samochodowym, żeby nie zwalniały pracowników i nie zamykały fabryk we Francji, tylko w innych krajach UE.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5589 dnia: Lutego 19, 2009, 18:53:06 pm »
Ogólnie to obecną sytuację ktoś fajnie imho podsumował do lawiny w którą zsuwają się wszyscy (czyli wszystkie kraje) i nikt tak naprawdę nie wie jak się zachować i co czeka nas na dole.  Nie sposób stwierdzić kto ma rację. Na zdrowy chłopski rozum kolejne powiększanie deficytu i zadłużanie się jako recepta na kryzys wynikający z życia na kredyt niczego nie rozwiązuje.

Jest teraz masa artykułów próbująca objaśniać co się dzieje. Do mnie zdecydowanie najbardziej przemówił ten z GW i teraz znalazłem go w sieci... Polecam:
Koniec orgii: http://wyborcza.pl/1,75480,6251875,Bauman__koniec_orgii.html

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5590 dnia: Lutego 20, 2009, 01:00:44 am »
Jak tam, co sądzicie o nowym pomyśle Słońca Peru? Wcześniejsze emerytury dla uczciwie pracujących - nie, dokładanie do gospodarki - nie, ale spłacanie z naszych podatków kredytów hipotecznych dla bezrobotnych jak najbardziej.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5591 dnia: Lutego 20, 2009, 02:33:38 am »
Najlepsze co może zrobić Tusk w sprawie "kryzysu" to nic nie robić. Gospodarka sobie poradzi, a że na zachodzie ładują miliardy to nic dziwnego skoro można zarobić na globalnym ociepleniu to czemu nie na najbardziej rozdmuchanym "kryzysie"...
Rozdmuchany kryzys?
Mnóstwo ludzi traci pracę, także w Polsce.
Ci ludzie nie będą mieli pieniędzy, więc nie będą ich wydawać, co z kolei uderzy w innych, którzy to inni też być może będą musieli zwolnić w związku z mniejszym popytem na ich produkty swoich pracowników itd...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5592 dnia: Lutego 20, 2009, 07:42:52 am »
Jak tam, co sądzicie o nowym pomyśle Słońca Peru? Wcześniejsze emerytury dla uczciwie pracujących - nie, dokładanie do gospodarki - nie, ale spłacanie z naszych podatków kredytów hipotecznych dla bezrobotnych jak najbardziej.

sugerujesz, że lepiej dać bankom kilkadziesiąt miliardów złotych na poradzenie sobie z toksycznymi kredytami, niż spłacić je bezpośrednio dużo niższym kosztem?

ogólnie nie jestem za żadną z opcji ale z dwojga złego wolałbym dać te pieniądze ludziom niż sprawcom całego zamieszania.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5593 dnia: Lutego 20, 2009, 11:26:14 am »
Zapewne Tusk uznał, dokładanie tak samo jak wcześniej Kaczyński, że rozdawanie wcześniejszych emerytur wg tego że ktoś uczciwie pracuje doprowadziłby ten kraj ro ruiny.  :cool:

Szkoda że w Sejmie było tak skandalicznie chłodno i pan prezes podczas debaty o kryzysie nie udzielił swoich cennych wskazówek...  :???: 




Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5594 dnia: Lutego 20, 2009, 11:39:42 am »
s00s - ja nic nie sugeruję, ale spłacanie bezrobotnym kredytów uwaŻam za pomysł skandaliczny. Tu cięcia, tam oszczędności, a pieniądze rozdać zadłuŻonym nierobom. Po prostu super.

Swoją drogą orientujecie się, jak dzisiaj wygląda nasze wojsko i jak wyglądać będzie po wakacjach? Kumpel odbywa ZSW i chciał się przenieść do terminowej, obdzwonił ze dwadzieścia jednostek - przyjmowanie jest zawieszone do grudnia. Ostatni poborowi wyjdą z koszar w lipcu (lub wcześniej). Ilu Żołnierzy będzie wtedy liczyć nasza armia?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5595 dnia: Lutego 20, 2009, 11:59:45 am »
s00s - ja nic nie sugeruję, ale spłacanie bezrobotnym kredytów uważam za pomysł skandaliczny. Tu cięcia, tam oszczędności, a pieniądze rozdać zadłużonym nierobom. Po prostu super.

Swoją drogą orientujecie się, jak dzisiaj wygląda nasze wojsko i jak wyglądać będzie po wakacjach? Kumpel odbywa ZSW i chciał się przenieść do terminowej, obdzwonił ze dwadzieścia jednostek - przyjmowanie jest zawieszone do grudnia. Ostatni poborowi wyjdą z koszar w lipcu (lub wcześniej). Ilu żołnierzy będzie wtedy liczyć nasza armia?

ja nie popieram żadnego rozwiązania, ale z dwojga złego już powiedziałem co by, według mnie, było odpowiedniejsze. może dla ciebie wydawać się to skandaliczne, ale dla mnie skandalem jest działanie odwrotne.

nasza armia liczyła jakieś 120 tyś żołnierzy( stan z połowy 2008), z czego ludzi z poboru jest ok. 38 tyś. reszta to zawodowcy. prosta kalkulacja i wiadomo co się stanie. ministerstwo chce uzupełnić liczbę zawodowców dzięki ochotnikom. przy obecnej "promocji" wojska będzie ciężko, z odsieczą może przyjść sytuacja na rynku pracy. wojsko może się okazać bardzo stabilnym, dobrze płacącym pracodawcą, ch*j wie czy to wystarczy.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5596 dnia: Lutego 20, 2009, 12:11:50 pm »
Cytuj
Z kolei posłanka PiS Grażyna Gęsicka tłumaczyła w czwartek wieczorem w TVN24, że o nieobecności prezesa PiS zadecydowała... klimatyzacja. - Takie debaty można oglądać również na monitorach w innym miejscu, niekoniecznie trzeba siedzieć na sali sejmowej, która jest klimatyzowana i wyjątkowo źle działa na osoby, które są uczulone na różne substancje - tłumaczyła Gesicka. Dopytywana, czy prezes PiS jest uczulony na klimatyzację, stwierdziła, że "źle ją znosi".

Śmiac się, czy płakac? Jarek widocznie olewa kryzys i rozwiązania by go zamortyzowac skutki, dużo mówi, ale jak przyjdzie co do czego, to palcem nie kiwnie.


Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5597 dnia: Lutego 20, 2009, 19:44:12 pm »
Cytuj
A Sarkozy zapłacił miliardy euro koncernom samochodowym, żeby nie zwalniały pracowników i nie zamykały fabryk we Francji, tylko w innych krajach UE.

Idealny przykład na to, jak przemysłowcy robią z polityków frajerów. Te pieniądze nie zmienią faktu, że producenci samochodów w pierwszej kolejności potrzebują klientów, ludzi, którzy będą ich produkty kupować. Jeśli ich nie będzie, to i tak będą musieli zwalniać pracowników. Odwlekają tylko w czasie to co nieuniknione.

Cytuj
s00s - ja nic nie sugeruję, ale spłacanie bezrobotnym kredytów uważam za pomysł skandaliczny. Tu cięcia, tam oszczędności, a pieniądze rozdać zadłużonym nierobom. Po prostu super.

Niespecjalnie mi się to podoba, ale byłbym ostrożny przy ocenianiu tego. Te "nieroby" o których wspominasz nie zostały nimi dlatego bo tego chciały. Zostały nimi, ponieważ firmy w których pracowali miały problemy i ich wywaliły. Jeżeli nie będą mogli spłacić swoich zobowiązań - to najbardziej uderzy to w producentów danych produktów. Bo nie dostaną pieniędzy za to co zdołali już wypuścić na rynek i w konsekwencji poniosą z tego tytułu straty.

Dlatego bardziej patrzę na to jako na bardzo skoncentrowaną pomoc dla firm. Nie dla banków, które jej nie potrzebują i chcą tylko wydębić kasę od państwa i nie dla konsumentów, którzy po prostu mogliby nie mieć majątku, który można by zająć i przeznaczyć na spłaty, ale dla producentów, którzy sami zatrudniają.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5598 dnia: Lutego 20, 2009, 19:51:22 pm »
Idealny przykład na to, jak przemysłowcy robią z polityków frajerów. Te pieniądze nie zmienią faktu, że producenci samochodów w pierwszej kolejności potrzebują klientów, ludzi, którzy będą ich produkty kupować. Jeśli ich nie będzie, to i tak będą musieli zwalniać pracowników. Odwlekają tylko w czasie to co nieuniknione.

Oczywiście, że będą zwalniać, ale będą zwalniać za granicą, bo fabryki we Francji są zabezpieczone gwarancjami, których przy udzielaniu wsparcia wymagał francuski rząd.

Sytuacja również bardzo dobrze obrazuje, ile w chwilach próby warta jest UE.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5599 dnia: Lutego 20, 2009, 20:11:45 pm »
Cytuj
Oczywiście, że będą zwalniać, ale będą zwalniać za granicą, bo fabryki we Francji są zabezpieczone gwarancjami, których przy udzielaniu wsparcia wymagał francuski rząd.

Chyba się nie zrozumieliśmy. Jeżeli konsumenci nie będą kupować samochodów, to żadne gwarancje nie pomogą. Francuskich pracowników trzeba będzie zwolnić i tak.

Cytuj
Sytuacja również bardzo dobrze obrazuje, ile w chwilach próby warta jest UE.

Unia jest DOBROWOLNYM związkiem niezależnych państw, z których każde może prowadzić swoją własna politykę.
Jak wyobrażasz sobie zmuszenie Francji do zmiany decyzji?