Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658776 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5840 dnia: Kwietnia 17, 2009, 10:41:31 am »
PiS rządził tylko dwa lata, a w temacie niezrealizowania bardzo konkretnych, przedwyborczych obietnic moŻna im było zarzucić brak ośmiu milionów mieszkań. To było nie do zrobienia przez dwa lata. Odpowiednie ustawy zostały przygotowane, ale po rozsypaniu się koalicji, opozycja z PO na czele wszystkie odrzuciła.

Tymczasem PO...

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Oj będzie z czego rozliczać...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5841 dnia: Kwietnia 17, 2009, 10:54:14 am »
Tak samo PiS rzucał wiele konkretnych obietnic, z których wyszli "obronną ręką" starym, doskonałym hasłem: w jednej kadencji nie da się, mówiliśmy o kadencjach dwóch. W przyszłych wyborach nie będę głosował.

A ja będę głosował bo mieliśmy pokaz jaki syf mogą zrobić zakompleksieni ludzie na wysokich stanowiskach. Dzielili polaków na tych z podwórka, wykształciuchów i ciemny lud który kupi ich brednie. Teraz chcą wszystkich rozliczać, sięgać do teczek i zakłamywać historię. Jeśli mam wybierać między rządem, który mało robi ale zachowuje się po ludzku a rządem który mało robi ale za to więcej psuje, wprowadza podziały i obraża obywateli to wolę ten pierwszy.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5842 dnia: Kwietnia 17, 2009, 10:56:37 am »
Iras - rozlicznie jakiegokolwiek rządu z obietnic wyborczych jest totalnie bez sensu, więc nie spinaj się tak mocno.
Każda partia w czasie kampanii rzuca obietnice bez pokrycia, PiS również.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5843 dnia: Kwietnia 17, 2009, 12:53:52 pm »
KaŻdą partię rozlicza się z wyborczych obietnic i PO to nie ominie. Jak ktoś mi pokazuje mapkę wg której do 2012 Polkę wzdłuŻ i wszerz przecinają setki kilometrów autostrad, to raczej szybko mu tego nie zapomnę.

Tymczasem przypier*alamy z grubej rury:

Cytuj
Właściciele starych aut zapłacą wysoki podatek

Resort finansów przygotowuje rewolucyjne zmiany w opłatach za samochody - ujawnia "Dziennik".

Na biurku ministra Jacka Rostowskiego leŻą juŻ załoŻenia do projektu ustawy o podatku ekologicznym, który ma zastąpić akcyzę. Z informacji gazety, która dotarła do tego projektu wynika, Że podatek ma być płacony co roku w urzędzie skarbowym lub magistrackim wydziale komunikacyjnym. Zacznie obowiązywać prawdopodobnie od 2010 r.

Najwięcej zapłacą kierowcy jeŻdŻący motoryzacyjnymi starociami: 3 tys. zł za auto sprzed 1992 r. Właściciele pojazdów, których wiek nie przekracza 9 lat, zapłacą około 500 zł. Wygrają ci, którzy kupią samochód prosto z salonu, podatek za małolitraŻowe auto to zaledwie 100 zł - podaje gazeta.

http://podatki.wp.pl/kat,8791,title,Wlasciciele-starych-aut-zaplaca-wysoki-podatek,wid,11044070,wiadomosc.html
http://www.dziennik.pl/gospodarka/article362216/Rzad_zlupi_wlascicieli_starych_samochodow.html

Fajnie, co nie? <jupi>

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5844 dnia: Kwietnia 17, 2009, 13:01:48 pm »
To jest chore, chore, chore... może niech wprowadzą podatek 100% wartości od samochodów wyprodukowanych nie w Polsce. Wtedy wszyscy kupowaliby produkowane u nas i gospodarka by się rozwinęła. Cool...

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5845 dnia: Kwietnia 17, 2009, 19:53:11 pm »
Cytuj
Nie pieprz waść. Wyciągasz bzdurne wnioski i stawiasz mi bzdurne zarzuty, a do tego piszesz o rzeczach oczywistych z których nic nie wynika. Niepierwszy raz udowadniasz, że nie warto z tobą dyskutować, ale ok - ostatni raz.

To naprawdę nie moja wina, że kiedy przychodzi o pisaniu o przywilejach, osoby które mają z nich korzystać wynosisz pod niebiosa, a te które będą je wypracowywać zupełnie pomijasz. Jakby były obywatelami drugiej kategorii, których zadaniem jest harówka, by grupy uprzywilejowane mogły się cieszyć z cudzych efektów.

Cytuj
Jak na razie to ja podaję dane, a ty nie podpierasz się niczym. I co ma do rzeczy cena węgla na wolnym rynku? Podałem koszty wydobycia, podałem cenę przy bramie kopalni, podałem również liczbę pracowników i roczne wydobycie, co w zupełności wystarczyło, żeby obalić twoje bzdury, jakoby górnicy przejedli wszystkie zyski kopalń. Poza tym lwia część wydobycia idzie na potrzeby przemysłu, a węgiel przemysłowy jest blisko trzykrotnie tańszy niż twoje 600 złotych na skupie.

....
Dziecko, czy ty rozumiesz co piszesz? Mam spore wątpliwości czy wyrabiasz z rozumieniem tekstu.

Po pierwsze żadna z informacji jakie podałeś nie mówi nic o wynikach finansowych kopalni. Podałeś jedynie oderwane od siebie nawzajem dane, które nawet razem nie mają większego znaczenia.

200 złotych za tonę? Cennik Kompanii Węglowej.
Podaj mi pozycję w której kosztuje on tyle co podałeś.

To, że na opuszczając kopalnie węgiel tyle kosztuje wcale nie oznacza, że za tyle jest sprzedawany.
Górnik który dostanie te 6 ton nie sprzeda go za 200 złotych, tylko za kwotę kilkakrotnie wyższą. Bo taka jest faktyczna gdy osoba fizyczna bądź firma będzie go chciała nabyć.

Wydobycie? Z wydobytego węgla nie ma żadnego pożytku. Liczy się wyłącznie fakt ile się sprzeda i za ile. Zatrudnienie? A ile trzeba było wydać na płace i inne koszty związane z pracownikami? O tym jakie były wyniki firmy decyduje różnica między wartością sprzedanych produktów i usług, a poniesionymi kosztami. ŻADNE z podanych przez ciebie informacji nie dają możliwości określenia tych danych nawet w przybliżeniu.

Rozumiem, że miałeś wielkie nadzieje co do napisanego przez siebie akapitu, jednak nie da się traktować tego serio.

Cytuj
Czy jak kiedyś nie będziesz miał ciepłej wody, bo w ciepłowni nie ma węgla - nie ma go kto wydobywać, bo nikt nie chce je*** pod ziemią za 500 złotych, też będziesz miał to gdzieś? Proponuję czasem spojrzeć dalej niż na czubek własnego nosa.

Jak nikt w Polsce nie będzie chciał wydobywać węgla, to będzie się go kupować za granicą. O tym pomyślałeś?
Nie jesteśmy skazania na nasze kopalnie, które górnicy chcą puścić z torbami.

Górnicy to taki sam zawód jak każdy inny i nie ma absolutnie żadnego powodu, dla którego mieliby być traktowani w sposób wyjątkowy.
Ty ich hołubisz z uwagi na skrzywione poczucie wartości pracy: ich doceniasz, praca każdej osoby, która nie należy do klasy uprzywilejowanej jest dla ciebie bez wartości.

Przynajmniej nigdy chyba nie widziałem, żebyś uznał iż praca innych osób ma jakąś wartość, liczy się tylko zarabianie na górników i innych takich...

Cytuj
PiS rządził tylko dwa lata, a w temacie niezrealizowania bardzo konkretnych, przedwyborczych obietnic można im było zarzucić brak ośmiu milionów mieszkań. To było nie do zrobienia przez dwa lata. Odpowiednie ustawy zostały przygotowane, ale po rozsypaniu się koalicji, opozycja z PO na czele wszystkie odrzuciła.

Jaki wspaniały pokaz hipokryzji.
Pis usprawiedliwiasz, ponieważ rządził tylko dwa lata - po platformie jeździsz za to, że po półtora roku nie zrealizowała kompletu tego o czym mówili. I olewasz fakt, że sytuacja gospodarcza "nieco" się zmieniła.

Po za tym jestem przekonany, że jakby się lepiej przyjrzeć to tych niespełnionych obietnic Pisu byłoby znacznie więcej...
Chyba była mowa o lepszym dostępie do zawodów prawniczych, o stoczniach też się coś tam mówiło...

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5846 dnia: Kwietnia 17, 2009, 20:39:39 pm »
PiS zarzuca PO bankructwo stoczni a samo zapomina, że Platforma przejęła władzę jak już było praktycznie pozamiatane.

To PiS właśnie mógł załatwić tę sprawę - swoją bezczynnością sprawili, że stocznie upadły a teraz próbują zrzucić odpowiedzialność na PO!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5847 dnia: Kwietnia 17, 2009, 20:47:45 pm »
Myślę że to wie każdy kto potrafi racjonalnie podjeść do sprawy i nie ma problemów z logicznym rozumowaniem. Ciemny lud natomiast kupi/kupił bajkę PiSu i w kółko powtarza utarte hasełka. Swoją drogą to Krzych bardzo konkretnie i rzeczowo pisze.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5848 dnia: Kwietnia 17, 2009, 21:09:39 pm »
Wtrącając się jak zwykle między wódkę a zakąskę i dopieprzając do szczegółów:

Dziecko, czy ty rozumiesz co piszesz? Mam spore wątpliwości czy wyrabiasz z rozumieniem tekstu.

Zabawne, Że mówisz o "wyrabianiu z rozumieniem tekstu", samemu ignorując to, co "przeciwnik" wcześniej napisał:
Jak sobie zrobisz dzieciaka, będziesz mógł się do niego w ten sposób zwracać. Do mnie - jeśli nie umiesz normalnie - moŻesz pisać 'proszę pana'.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5849 dnia: Kwietnia 18, 2009, 12:36:56 pm »
Ujmę to tak.
Trudno mi traktować jak osobę dorosłą kogoś, kto nie umie się zachowywać jak człowiek dorosły.
Czyja logika, jeśli decyduje się ją ujawnić jest dziurawa jak ser szwajcarski, zaś opinie dotyczące pracy czy pieniędzy...
Nie odnoszę wcale wrażenia, że on w takich przypadkach wie o czym mówi, jest to bardziej coś, co przeczytał i zaadaptował jako własne.
Teoria, za którą nie stoi praktyka.

Po za tym w moim odczuciu osoba naprawdę dorosła nie zdenerwowałaby się nazwaniem jej dzieckiem.
Wiedziałaby, że może to zbyć w bardzo łatwy sposób: jest dzieckiem swoich rodziców i to nie podlega dyskusji, prawda?
Szybko i sprawnie można temat zamknąć.

Dlatego Iras nie jest dla mnie osobą dorosłą, ani pełnoprawnym partnerem do rozmów. Sam się tym zajmuje dla zabicia czasu. Jest dzieciakiem, który próbuje udowodnić swoją "dorosłość" wypowiadając się w tematach raczej dla dorosłych, dającym się bardzo łatwo sprowokować i popełniającym przez to elementarne błędy. Zdecydowania większość jego opinii to takie ctrl-c, ctrl-v.


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5850 dnia: Kwietnia 18, 2009, 13:49:18 pm »
Kurde widzę że nie tylko ja rozszyfrowałem Irasa. :grin:

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5851 dnia: Kwietnia 18, 2009, 16:30:19 pm »
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6513173,J_Kaczynski__nie_walczy_sie_z_kryzysem.html

Ple, ple, ple
Facet, mówiłeś to tysiąc razy... Zmień płytę i powiedz tym razem coś mądrego, co się da zastosować.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5852 dnia: Kwietnia 18, 2009, 22:30:35 pm »
Nie odnoszę wcale wraŻenia, Że on w takich przypadkach wie o czym mówi, jest to bardziej coś, co przeczytał i zaadaptował jako własne.
Teoria, za którą nie stoi praktyka.

Yy... to tak jak w większości przypadków tu wypowiadających się? Chyba, Że mam rozumieć, Że jesteś politologiem, wiesz dokładnie co i jak dzieje się w polityce (a nie, co przeczytasz w gazecie czy usłyszysz w TV/radio); Że jesteś ekonomistą, i moŻesz ze 100% pewnością stwierdzić, jak działa wielki państwowy biznes i jakie faktycznie są dobre środki na walkę z kryzysem...

Spójrz prawdzie w oczy, większość ludzi wypowiadających się o polityce czy o ekonomii, szczególnie na forum poświęconym grom, gówno o niej wie; większość z tego, co mówią, to poglądy wpojone im (świadomie bądź nieświadomie) przez media bądź partię polityczną, za którą optują; to teksty usłyszane bądź przeczytane, podpieranie się zdaniem jednego czy drugiego człowieka, który faktycznie wie, o czym mówi (i oczywiście z którym się zgadzamy, inaczej taki autorytet jest głupi, przekupny, preferuje inną partię itp itd.).
Ewentualnie pozostają jeszcze własne teorie, które z rzeczywistością tak naprawdę nie mają nic wspólnego bądź w jakiś sposób mijają się z prawdą.


Cytuj
Po za tym w moim odczuciu osoba naprawdę dorosła nie zdenerwowałaby się nazwaniem jej dzieckiem.
Osoba naprawdę dorosła nie uciekałaby się do Żenującego chwytu nazywania przeciwnika w dyskusji, nie waŻne jak bardzo się z nim nie zgadza, "dzieckiem", dając tym samym wyraz, jak bardzo nim pogardza i uwaŻa za gorszego.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2009, 22:34:34 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5853 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:10:31 pm »
Daj spokój, nie warto. Niech Krzyś Żyje w przekonaniu o swojej nieomylności. Ja na zaczepki na tym poziomie nie zamierzam więcej reagować. Jak argumenty w dyskusji się kończą, trzeba spróbować zdyskredytować przeciwnika - typowe dla osób bardzo niedorosłych. Próbując ze mnie zrobić szczeniaka na utrzymaniu rodziców, który gówno wie o pracy i prawdziwym Życiu, pokazuje jedynie, Że sam ma bardzo niewiele wiosen na karku.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5854 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:13:36 pm »
Cytuj
Spójrz prawdzie w oczy, większość ludzi wypowiadających się o polityce czy o ekonomii, szczególnie na forum poświęconym grom, gówno o niej wie; większość z tego, co mówią, to poglądy wpojone im (świadomie bądź nieświadomie) przez media bądź partię polityczną, za którą optują; to teksty usłyszane bądź przeczytane, podpieranie się zdaniem jednego czy drugiego człowieka, który faktycznie wie, o czym mówi (i oczywiście z którym się zgadzamy, inaczej taki autorytet jest głupi, przekupny, preferuje inną partię itp itd.).

Nie zgodzę się.
Zapewne nie jedna osoba tutaj stale zaczytuje się różnymi analizami i opiniami różnych ludzi, w różnych pismach, o dośc wysokim poziomie merytorycznym. Nawet jeśli chodzi o gazety, jeśli ktoś czyta wyborczą zamiast faktu, to też powinien miec jako takie pojęcie o podstawowych rzeczach.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5855 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:27:56 pm »
Czytanie samej Wyborczej bardzo źle kształtuje opinię, a dokładniej - kształtuje tak, jak sobie redaktorzy tej gazetki życzą. Dlatego jeżeli chcemy z czystym sumieniem powiedzieć, że znamy się na polityce, to wypadałoby czytać co najmniej 2-3 różne gazety. Warto nawet rzucić okiem na Nasz Dziennik (gazetę Rydzyka) czy NIE Urbana (czy inną skrajną), by mieć szeroki ogląd sytuacji. Niestety media są stronnicze, pod wpływami partii, właścicieli itd. Dlatego przestałem prenumerować jedną gazetę, bo po pewnym czasie czułem się skażony "ich poglądem", zmieniał mi punkt widzenia na wiele spraw. Trudno ocenić czy na lepsze, na pewno na takie, jakie sobie życzą twórcy gazety.

Może przesadzam, ale naprawdę, czasami gazetki aż nadto manifestują swoją postawę - Wyborcza i ich akcja Ratujmy Rospudę z numerem pełnym zdjęć, analiz, jeszcze mogli dać płytę cd "dźwięki z Rospudy" - PRZESADA. Ginie jakaś osoba związana z Żydami - wstawiają żałobne logo. Inne gazety tak samo "zepsute", brak obiektywizmu razi czasem aż nadto. Stronniczość niesamowita jest w mediach, aż do przesady.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5856 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:33:23 pm »
Dlatego lepiej opierac się na tygodnikach typu newsweek, wprost i inne.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5857 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:35:53 pm »
Zapewne nie jedna osoba tutaj stale zaczytuje się róŻnymi analizami i opiniami róŻnych ludzi, w róŻnych pismach, o dośc wysokim poziomie merytorycznym.

Naprawdę w to wierzysz? Gratuluję optymizmu i wiary w ludzi.

Cytuj
Nawet jeśli chodzi o gazety, jeśli ktoś czyta wyborczą zamiast faktu, to teŻ powinien miec jako takie pojęcie o podstawowych rzeczach.

Setezer napisał juŻ po części to, co chciałem napisać. Czytając artykuły z jednego źródła, z jednej "strony", nigdy nie będziesz miał pełnego obrazu na daną sprawę. To raz.
Dwa, Krzych zarzucił Irasowi, Że ten "[pisze] coś, co przeczytał i zaadaptował jako własne. Teoria, za którą nie stoi praktyka".
A czymŻe jest czytanie artykułów w gazetach jak właśnie nie przyswajanie i opieranie się na czyichś wypowiedziach nie mając samemu 100% pewności, jak coś działa?

Nie twierdzę, Że poznawanie opinii specjalistów jest złe - wręcz przeciwnie. Ale jeŻeli ktoś nagle wypada z argumentem, Że ktoś nie jest partnerem do rozmowy, bo nie posiada "praktyki", tylko "teorię" i do tego przeczytaną, szczególnie jeŻeli mowa o polityce czy ekonomii, to zaczyna być naprawdę... zabawnie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2009, 23:38:43 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5858 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:36:58 pm »
Dlatego lepiej opierac się na tygodnikach typu newsweek, wprost i inne.
Bo Wprost, Newsweek czy Polityka nie są przecież stronnicze. :lol: :lol: :lol: :lol:

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5859 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:37:56 pm »
Ja czytam tylko i wyłącznie NIE, Jurek Urban 4 Life.

ps. Wprost = tabloid.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5860 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:40:27 pm »
Czytanie samej Wyborczej bardzo źle kształtuje opinię, a dokładniej - kształtuje tak, jak sobie redaktorzy tej gazetki życzą. Dlatego jeżeli chcemy z czystym sumieniem powiedzieć, że znamy się na polityce, to wypadałoby czytać co najmniej 2-3 różne gazety. Warto nawet rzucić okiem na Nasz Dziennik (gazetę Rydzyka) czy NIE Urbana (czy inną skrajną), by mieć szeroki ogląd sytuacji. Niestety media są stronnicze, pod wpływami partii, właścicieli itd. Dlatego przestałem prenumerować jedną gazetę, bo po pewnym czasie czułem się skażony "ich poglądem", zmieniał mi punkt widzenia na wiele spraw. Trudno ocenić czy na lepsze, na pewno na takie, jakie sobie życzą twórcy gazety.

Może przesadzam, ale naprawdę, czasami gazetki aż nadto manifestują swoją postawę - Wyborcza i ich akcja Ratujmy Rospudę z numerem pełnym zdjęć, analiz, jeszcze mogli dać płytę cd "dźwięki z Rospudy" - PRZESADA. Ginie jakaś osoba związana z Żydami - wstawiają żałobne logo. Inne gazety tak samo "zepsute", brak obiektywizmu razi czasem aż nadto. Stronniczość niesamowita jest w mediach, aż do przesady.

No i po to masz tyle różnych dzienników, żebyś wybrał sobie ten, który reprezentuje poglądy podobne do twoich. Jeśli natomiast nie masz żadnych poglądów - wyrób je sobie czytając różną prasę i opinie różnych ludzi, a potem zacznij kupować jeden konkretny dziennik, który ci najbardziej pasuje. To nie jest łatwe, sam z tym miałem problem, dlatego olałem to i w zasadzie jedyne, co czytam w gazetach/pismach, to teksty z działu "kultura" lub społeczno-obyczajowe. Gazeta - "Dziennik" (niebieski), pismo - "Polityka".

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5861 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:42:29 pm »
Ja czytam tylko i wyłącznie NIE, Jurek Urban 4 Life.

ps. Wprost = tabloid.
Podwójny WPIS.
Do tego jeszcze regularnie Polityka i od niedawna Dziennik, który dorzucają za friko do gazety Prawnej.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5862 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:45:01 pm »
Dlatego lepiej opierac się na tygodnikach typu newsweek, wprost i inne.
Bo Wprost, Newsweek czy Polityka nie są przecież stronnicze. :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale są różne perspektywy.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5863 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:47:31 pm »
K*rwa, wprost tabloid? Nie rozśmieszajcie mnie :lol:

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5864 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:52:59 pm »
K*rwa, wprost tabloid? Nie rozśmieszajcie mnie :lol:

Wybacz prawda boli tym bardziej że sam uwielbialem czytać natomiast przez ostatnie 2 lata to co oni zrobili z tą gazetą woła o pomste do nieba. Czasami jeszcze mnie ciśnie żeby kupić ale płacić 4,50 czy ile teraz kosztuje za Mazurka i Zalewskiego i felieton Rybińskiego to jest ciut za dużo.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5865 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:55:53 pm »
Tak, strasznie boli mnie ta prawda. Może gdyby redaktor naczelny nie był moim starym to by mnie tak nie bolała. Przy okazji - "Wprost" nie jest gazetą. A jeśli chcesz poczytać Rybińskiego, to możesz sobie kupić prawdziwy tabloid, jakim jest "Fakt".

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5866 dnia: Kwietnia 19, 2009, 00:01:16 am »
Tak, strasznie boli mnie ta prawda. Może gdyby redaktor naczelny nie był moim starym to by mnie tak nie bolała. Przy okazji - "Wprost" nie jest gazetą. A jeśli chcesz poczytać Rybińskiego, to możesz sobie kupić prawdziwy tabloid, jakim jest "Fakt".

Cóż oże jak może :lol: Wprost był moją ulubioną ga.... ulubionym tygodnikiem opiniotwórczym, ale nawet ja nie mogłem patrzeć na to co oni z nim zrobili. W tej chwili naprawde jeśli chodzi o poziom to jest tabloid. Tyle że wychodzi co tydzień. RIP Wprost.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5867 dnia: Kwietnia 19, 2009, 00:11:28 am »
No, ja do dziś pamiętam niezbyt mądra minę pani z pobliskiego kiosku kiedy po raz pierwszy kupiłem jednocześnie GW, NIE, ND i Tygodnik Powszechny. Teraz już się przyzwyczaiła.  :cool: Warto znać wiele różnych opinii.
 

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5868 dnia: Kwietnia 19, 2009, 00:16:24 am »
No, ja do dziś pamiętam niezbyt mądra minę pani z pobliskiego kiosku kiedy po raz pierwszy kupiłem jednocześnie GW, NIE, ND i Tygodnik Powszechny. Teraz już się przyzwyczaiła.  :cool: Warto znać wiele różnych opinii.

I nie mieć swojej. Na pewno czytanie skrajnie różnych opinii pomaga w wyrobieniu własnej..... Wole żeby mi jeden Urban robił wodę z mózgu niż żeby robił to Urban, Michnik, Rydzyk i cholera wie kto jeszcze. Poza tym szkoda mi kasy na tyle makulatury(zwłaszcza wyborcza z 20 dodatkami w każdy dzień tygodnia których i tak nie czytam poza regionalnym), nie mam gdzie tego składować i mam na uwadze lasy tropikalne :lol:

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5869 dnia: Kwietnia 19, 2009, 00:33:16 am »
Cytuj
No i po to masz tyle różnych dzienników, żebyś wybrał sobie ten, który reprezentuje poglądy podobne do twoich. Jeśli natomiast nie masz żadnych poglądów - wyrób je sobie czytając różną prasę i opinie różnych ludzi, a potem zacznij kupować jeden konkretny dziennik, który ci najbardziej pasuje. To nie jest łatwe, sam z tym miałem problem, dlatego olałem to i w zasadzie jedyne, co czytam w gazetach/pismach, to teksty z działu "kultura" lub społeczno-obyczajowe. Gazeta - "Dziennik" (niebieski), pismo - "Polityka".
Wiesz, każdy kto w moim wieku mówi, że już ma ukształtowany światopogląd jest niesamowitym obłudnikiem i megalomanem. Miałem okres, że czytałem tylko Wyborczą, potem Wprosta, w między czasie Gazetę Polską, też NIE i ogólnie wszystkie te gazetki zasysają. Nie wiem, ale czuję, że są obłudne i stronnicze - Newsweek, podobnie jak Wprost, więcej stawia na śmieszne sytuacje/absurdy niż coś konkretnego. Najlepsze są ich analizy i tematy z okładki: JAKIE JEST POKOLENIE WOLNEJ POLSKI? - ja pier... no nie wypada takich śmiesznych rzeczy zamieszczać w "opiniotwórczym" magazynie. O ile nadal takim jest.

Szczytem jest Przekrój - więcej obrazków niż tekstów i ogólnie zalatuje "uroczą lewicą", że aż do przesady, choć oczywiście za zasłonką "intelektualizmu/wykształciuchów".

Te, ale Wuher czytając Urbana tez nie masz swojej opinii, ale jego.

Może siedząc z długą brodą, w fotelu bujany z długą fajką, w wieku 70-80lat osiągniemy "własną" opinię. Czytanie gazetek to jedynie część, jak pisał Krzychu - TEORIA, jeszcze praktyka.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5870 dnia: Kwietnia 19, 2009, 00:38:25 am »
Czytam NIE bo mam takie a nie inne poglądy a nie po to żeby je sobie wyrobić. Jestem wrogiem KK więc to pismo daje mi dokładnie taką pożywkę mojej nienawiści jaka jest mi potrzebna:lol:

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5871 dnia: Kwietnia 19, 2009, 00:40:31 am »
Ty, a nadal w Nie mają artykuły o pomysłach na biznes, czyli sprzedawanie używanych gaci na eksport? Bo to dobry pomysł był, bo szukam co mógłbym w życiu robić.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5872 dnia: Kwietnia 19, 2009, 00:42:00 am »
Ty, a nadal w Nie mają artykuły o pomysłach na biznes, czyli sprzedawanie używanych gaci na eksport? Bo to dobry pomysł był, bo szukam co mógłbym w życiu robić.

Nie widziałem ostatnio nic takiego :lol: Dobra bania

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5873 dnia: Kwietnia 19, 2009, 00:45:20 am »
Cytuj
Szczytem jest Przekrój - więcej obrazków niż tekstów i ogólnie zalatuje "uroczą lewicą"
Pierwsze - ok. Drugie - wtf? :lol:

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5874 dnia: Kwietnia 19, 2009, 01:03:35 am »
Raczej gazetką prawicową nie jest, lubi gejów i Żydów. Nazwałem to uroczą lewicą, bo to wszystko nie jakoś ohydnie nachalne, a okraszone pięknymi obrazkami i dużą dozą fajnych żarcików. To taka luźna opinia, raczej "stałym" czytelnikiem nigdy nie byłem. Utkwiło mi jednak w pamięci, gdy naczelny w wywiadzie z Tuskiem atakował "prowokacje łapówkarskie" (jakie CBA urządzało). Podkreślam - luźna opinia nie podparta długimi analizami.

Czasem mam wrażenie, że niektórzy kupując Dziennik lub Wyborczą od razu, z miejsca mianują się sami intelektualistami. W końcu dużo tekstu i w piątki czy soboty wkładka kulturalna.

Wiem Leenk, że nie ma, ale znajdź mi choć jedną personę z SLD/ogólnie lewicy, której się ta akcja podobała. Jakoś prawica zadowolona (nawet Donald).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2009, 01:07:46 am wysłana przez setezer »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5875 dnia: Kwietnia 19, 2009, 01:06:25 am »
Atakowanie tego co wyprawia(ło) CBA nie ma nic wspólnego z lewicowością...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5876 dnia: Kwietnia 19, 2009, 09:48:32 am »
Cytuj
Kancelaria Prezydenta kupuje w dużych ilościach miniaturowe alkohole, zwane potocznie "małpkami". Radio ZET dotarło do dokumentów potwierdzających zakupy. 50-gramowe buteleczki można niepostrzeżenie trzymać w kieszeni.
- Ktoś w Kancelarii Prezydenta ma problemy z alkoholem - komentuje dla Radia Zet poseł Janusz Palikot.

Według dokumentów, w lutym do Pałacu Prezydenckiego dostarczono 96 buteleczek wódki, 120 whisky i 96 koniaku. Kolejną partię miniaturek KP kupiła w kwietniu. Zamówiono wtedy 60 buteleczek wódki i 120 whisky.

Tylko w tych dwóch miesiącach KP wydała na mini-alkohole prawie 3 tys. złotych.

Komentarz Palikota bezcenny :]

Ale swoją drogą też nie rozumiem- w jakim celu kancelaria prezydenta zamawia takie butelki? Widocznie mają za duży budżet, jeśli wydają na takie rzeczy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5878 dnia: Kwietnia 20, 2009, 10:51:37 am »
Eh, Palikot przegina pałę. Mogę się mylić, ale czy on robi coś poza ciągłą "krytyką" (Żeby to była chociaŻ jakaś rzeczowa krytyka, to jest bardziej przypierniczanie się do idiotycznych szczegółów) prezydenta? PoniewaŻ prawda jest taka, Że w tej chwili robi on głównie za politycznego błazna, który przed kamerami robi polityczne widowisko :/.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2009, 11:00:22 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5879 dnia: Kwietnia 20, 2009, 12:18:35 pm »
Palikot przegina? Nie od dziś mówił o problemach Lecha Kaczyńskiego z alkoholem i okazuje się że coś jest na rzeczy. Bo jak wytłumaczyć logicznie (nie pierdoły o zakupach do samolotu) taką ilość małpek.