Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658783 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5920 dnia: Kwietnia 23, 2009, 21:26:16 pm »
W tym orzeczeniu sąd ani na moment nie odnosi się do tego co dana partia ma do wrzucenia drugiej. Odnosi się tylko do tego czy prawdą jest, że rząd PO załatwiał Misiakowi kontrakty. Nie załatwiał. Czy rząd PO załatwiał Gradwej kontrakty? Nie załatwiał.Czy PO zwlania pracowników? Nie zwalnia. Czy Waltzowa daje premie swoim kolesiom? Nie, daje wielu urzędnikom.

PiS może jechać po takiej Waltzowej od rana do wieczora 15 spotami dziennie za to że daje urzednikom... ( :cool:). To normalne, PO czy SLD też walą populizmem. Ale kłamać nie może. I żadne teksty o skrótach  myślowych nie pomogą. Wyrok na Ziobrę ich niczego nie nauczył.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2009, 21:29:49 pm wysłana przez Leenk »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5921 dnia: Kwietnia 23, 2009, 21:32:15 pm »
Różnica jest tylko taka że PiS przegrał w sądzie a to że Ty uważasz iż PO miało podobne reklamy to luźna ocena jakiegoś tam gościa z forum GO. Językiem forumowym Sąd>>>>>>>Mr_Zombie.

Eh...
Czy ja gdziekolwiek, gdziekolwiek napisałem, że się nie zgadzam z decyzją sądu?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5922 dnia: Kwietnia 23, 2009, 21:35:46 pm »
Eh...a czy ja gdziekolwiek napisałem że Ty się z nią nie zgadzasz?

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5923 dnia: Kwietnia 23, 2009, 21:41:16 pm »
Marcepan bronisz PO prawie jak ps trójki. Tylko dlaczego? Wolisz, żeby nic nie robili i żeby nie było szumu, czy żeby ktos coś z Polską robił przy harmidrze?

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5924 dnia: Kwietnia 23, 2009, 21:43:35 pm »
No tak, po Palikocie przeszliśmy do spotów reklamowych. Jeszcze porozmawiajmy o pijanej Kruk, bo to z ważkich tematów dotyczących naszego państwa, zostało nierozstrzygnięte. :lol:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5925 dnia: Kwietnia 23, 2009, 21:45:55 pm »
No, wiesz przecież, że zrobili nam leguminę z mózgów.  :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5926 dnia: Kwietnia 23, 2009, 21:53:18 pm »
No tak, po Palikocie przeszliśmy do spotów reklamowych. Jeszcze porozmawiajmy o pijanej Kruk, bo to z ważkich tematów dotyczących naszego państwa, zostało nierozstrzygnięte. :lol:

Może pogadamy o wysokości podatku, który od przyszłego roku możesz zapłacić za swoje Tico?  ;)

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5927 dnia: Kwietnia 23, 2009, 21:56:56 pm »
No tak, po Palikocie przeszliśmy do spotów reklamowych. Jeszcze porozmawiajmy o pijanej Kruk, bo to z ważkich tematów dotyczących naszego państwa, zostało nierozstrzygnięte. :lol:

Może pogadamy o wysokości podatku, który od przyszłego roku możesz zapłacić za swoje Tico?  ;)
Daj spokój. To nie przejdzie... a jeśli tak, to przysłowiowy członek w anus tym, którzy zagłosowali na PO.

PS. Zerknij do pomocy, bo potrzebuję Twojej... pomocy ;).
: Kwiecień 23, 2009, 20:56:13 pm
No, wiesz przecież, że zrobili nam leguminę z mózgów.  :cool:
Owszem zrobili, skoro tak TRYWIALNE sprawy są przedmiotem dyskusji w Polityce.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5928 dnia: Kwietnia 23, 2009, 22:10:30 pm »
Marcepan bronisz PO prawie jak ps trójki. Tylko dlaczego? Wolisz, żeby nic nie robili i żeby nie było szumu, czy żeby ktos coś z Polską robił przy harmidrze?

Widocznie wyrywkowo czytasz ten temat bo ja PO nie mam w zwyczaju bronić. Po prostu stwierdziłem fakty. Nie raz i nie dwa pisałem iż PO bardzo mało robi dla zwykłego szarego obywatela. Nie raz również pisałem że głosowałem na nich tylko z tego powodu że PiS narobił totalnego syfu i smrodu przez te 2 lata rządów i chciałem żeby w końcu było spokojnie a Polska nie była pośmiewiskiem w Europie.

Także Ciapkas jak następnym razem będziesz usiłował się do mnie dowalić przy pierwszej nadarzającej się okazji to chociaż poznaj moje pełne zdanie na temat w danej dyskusji.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5929 dnia: Kwietnia 23, 2009, 22:25:20 pm »

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5930 dnia: Kwietnia 23, 2009, 22:37:19 pm »
Ależ ja się nie dowalam, tylko dziwi mnie taka postawa.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5931 dnia: Kwietnia 23, 2009, 22:38:32 pm »
Zauważ że bardziej najeżdżam PiS niż bronię PO a to różnica.


adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5932 dnia: Kwietnia 23, 2009, 22:39:00 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/1957877,12,item.html

Miły artykuł.

Szkoda, że obce państwa mają lepsze zdanie na nasz temat -  niż my o nas samych...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5933 dnia: Kwietnia 23, 2009, 22:40:14 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/1957877,12,item.html

Miły artykuł.

Napisałbym że nawet bardzo miły. To potwierdza że działania naszego rządu w czasie kryzysu są jednymi z najbardziej słusznych w Europie i na świecie. Czyli nie taki ten rząd głupi jakby PiS chciał.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5934 dnia: Kwietnia 23, 2009, 22:45:36 pm »
No ale i tak zaraz będzie że pis wie lepiej niż jacyś tam dziennikarze żydowscy (pewnie przekupieni przez masonerię, by zabic resztkę polskości w postaci jarka śmiałego).

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5935 dnia: Kwietnia 23, 2009, 22:47:42 pm »
Słyszeliście o Teksasie? Mają wojenkę z rzadem o subwencje na bezrobotnych i ogólnie inne podejście do zwalczania kryzysu. Nie chcą po prostu wydawać tej kasy akurat na zasiłki. Niektórzy z tego stanu nawet groża wystąpieniem z USA. Taki jeden nawet co się Chuck Norris nazywa.  8)

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5936 dnia: Kwietnia 23, 2009, 22:51:01 pm »
Cytuj
Obamy, wzorującego się na New Dealu prezydenta Franklina Delano Roosevelta.

zestawiają z naszym "neoliberalizmem" (śmiech na sali)? New Deal nie zdał egzaminu tylko dlatego, że po złotych latach 20tych zapaść była ogromna. Żadna interwencja nie mogła tego naprawić. Jak można przypisać PO nagły wzrost PKB w obliczu kryzysu, jak żadnych radykalnych ruchów finansowych nie było..

Cytuj
W obliczu światowego kryzysu ekonomicznego przywódcy w Warszawie obcięli stopy podatkowe, zredukowali wydatki państwa i czasowo zawiesili niektóre regulacje rządowe

O czym oni piszą w tym momencie?

Cytuj
Polska wyróżnia się dzięki swemu przywiązaniu do polityki wolnorynkowej.

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5937 dnia: Kwietnia 23, 2009, 22:52:22 pm »
No ale i tak zaraz będzie Że pis wie lepiej niŻ jacyś tam dziennikarze Żydowscy (pewnie przekupieni przez masonerię, by zabic resztkę polskości w postaci jarka śmiałego).

Przypomnij sobie najpierw, jak było jechane po Kaczyńskim i Washington Times, kiedy nasz Prezydent coś dla nich napisał w okolicy wyborów prezydenckich w USA. Rozumiem, Że podrzędny dziennik, w którym zamieszczenie tekstu kompromitowało nasz kraj, stał się nagle wyrocznią.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5938 dnia: Kwietnia 23, 2009, 22:57:52 pm »
Rozumiem, Że podrzędny dziennik, w którym zamieszczenie tekstu kompromitowało nasz kraj, stał się nagle wyrocznią.
To właśnie miałem na myśli pisząc, Że "zaleŻnie po której stronie barykady się stoi, to na róŻne rzeczy patrzy się w inny sposób i albo się ich broni, albo atakuje" :lol:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2009, 10:44:37 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5939 dnia: Kwietnia 24, 2009, 09:37:10 am »
Cytuj
"Gazeta Wyborcza": W drogeriach sieci Rossmann młode osoby, które chcą kupić prezerwatywy są proszone o pokazanie dowodu osobistego. Odmawiając sprzedaży nieletnim sprzedawcy powołują się na konwencję o prawach dziecka.
Rzecznik sieci Roman Lewandowski twierdzi, że w sklepach wcale nie ma takiego zakazu. Przyznaje jednak, że dwa lata temu do Rossmanna zaapelowała ówczesna Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska, by chroniąc dzieci przed demoralizacją nie sprzedawały im prezerwatyw. Sieć posłuchała.

To i szokuje i śmieszy i załamuje, ale też jest sprawą polityczną- Sobińska jest temu winna, echa pisu jeszcze długo będą nas nawiedza.

Inna sprawa, to ponownie fotyga- najgorszy minister IIIrp w historii, tak tragiczna że trafi do książek i dzieciaki za 20 lat będą się o niej uczyc na lekcjach. Zamiast przeciąc tą smutną nic i przestac angażowac do czegokolwiek (bo nie nadaje się nawet do składania ołówków nocą), Najwyższy Zwierzchnik Sił Zbrojnych Niepodlegający Nikomuchce by była ambasadorem w Nowym Jorku! Masakra, lepiej wysłac tam trenowaną małpę, lepiej spełniłaby swoje zadanie.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5940 dnia: Kwietnia 24, 2009, 10:20:53 am »
To zadziwiające i zastanawiające zarazem jak mocno bracia Kaczynscy lobbują na rzecz tego dyplomatycznego beztalęcia...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5941 dnia: Kwietnia 24, 2009, 10:49:17 am »
To i szokuje i śmieszy i załamuje, ale teŻ jest sprawą polityczną- Sobińska jest temu winna, echa pisu jeszcze długo będą nas nawiedza.

Nie do końca rozumiem, co "szokuje i śmieszy i załamuje"? To, Że Rossman nie sprzedaje dzieciakom prezerwatyw, czy teŻ to, Że dzieciaki chcą kupić prezerwatywy?
Rozumiem, w czym moŻesz widzieć problem, jednak... bardziej nienormalne wydaje mi się fakt, Że nieletni chcą sobie pouŻywać. ChociaŻ w czasach, gdzie 15-latka ma dziecko z 13-latkiem, a gimnazjalistki dorabiają sobie robiąc lody na parkingu przed centrum handlowym, moje myślenie jest "staroświeckie".
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2009, 10:52:14 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5942 dnia: Kwietnia 24, 2009, 11:00:55 am »
Mnie szokuje, Że ktoś o tak wspaniałym (złe słowo) nienagannym Życiorysie i takich kwalifikacjach jak Fotyga, moŻe być przez kogoś postawiony poniŻej małpy.

Wszystko powinno mieć jakieś granice  :?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2009, 11:14:16 am wysłana przez Iras »

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5943 dnia: Kwietnia 24, 2009, 11:01:28 am »
Rozumiem, w czym możesz widzieć problem, jednak... bardziej nienormalne wydaje mi się fakt, że nieletni chcą sobie poużywać.

Na jakim Ty świecie żyjesz amiszu? :lol:

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5944 dnia: Kwietnia 24, 2009, 11:08:59 am »
Mnie szokuje, że ktoś o tak wspaniałym życiorysie i takich kwalifikacjach jak Fotyga, może być przez kogoś postawiony poniżej małpy.

Wszystko powinno mieć jakieś granice  :?

Music przesadził - to pewne.
Ale czego to Pani Fotyga dokonała w swoim życiu, ze jej życiorys nazywasz wspaniałym?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5945 dnia: Kwietnia 24, 2009, 11:27:30 am »
Ale czego to Pani Fotyga dokonała w swoim życiu, ze jej życiorys nazywasz wspaniałym?

Jak to czego? Nagrała wypasiony singiel.



:lol: :lol: :lol:

Wybaczcie ale tylko tak można podsumować tą żałosną próbę wepchania Fotygi na stołek ambasadora.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5946 dnia: Kwietnia 24, 2009, 15:38:42 pm »
Cytuj
Mnie szokuje, że ktoś o tak wspaniałym (złe słowo) nienagannym życiorysie i takich kwalifikacjach jak Fotyga, może być przez kogoś postawiony poniżej małpy.

Jakiś specjalnych kwalifikacji to ona znowu nie ma.

Ale przynajmniej zna języki obce, to już coś.
Pytanie tylko wobec kogo będzie lojalna - wobec kraju, czy wobec prezydenta.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,85275,6534253,Prezes_JSW_uderzyl_w_zwiazkowe_przywileje.html

Facet, jesteś moim idolem.
Na drzewa z tą hołotą, która bierze kasę za nic!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2009, 15:43:38 pm wysłana przez Krzych Ayanami »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5947 dnia: Kwietnia 24, 2009, 15:44:18 pm »
Pani Fotyga atakuje politykę zagraniczną Polski. Nazwya ją "głęboko poranioną" itd. czyli te wszystkie hasełka z czasów PiSu. Byłoby absurdalne lekko gdyby Polska miała przedstawiciela, który nie zgadza się z jej polityką zagraniczną.

Ale może w końcu pojedzie gdzie chce. Trzeba coś ustąpić prezydentowi bo ten zablokował nominacje sześciu ambasadorów, nie składając podpisu. Dlaczego? Bo tak mu się podoba.  


Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5948 dnia: Kwietnia 24, 2009, 15:51:16 pm »
Pani Fotyga atakuje politykę zagraniczną Polski. Nazwya ją "głęboko poranioną" itd. czyli te wszystkie hasełka z czasów PiSu. Byłoby absurdalne lekko gdyby Polska miała przedstawiciela, który nie zgadza się z jej polityką zagraniczną.
Przecież jasne jest, że w tym kraju jedyna słuszna polityka jest polityka Pana Prezydenta. :lol: :lol: :lol:

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5949 dnia: Kwietnia 24, 2009, 15:59:52 pm »
Ambasador jest reprezentantem kraju, który z zasady prezentuje stanowisko rządu.
Ambasador będący w opozycji do rządu?? :shock:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5950 dnia: Kwietnia 24, 2009, 16:12:34 pm »
No właśnie, to jest też absurd. Choc nie jest przesadą że pani fotyga nie nadawałaby się nawet do składania ołówków nocą.

Widac w linku co podał Krzych jaką władzę mają związki, mam nadzieję że kiedyś zostaną one rozwiązane w cholerę raz na zawsze. 

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5951 dnia: Kwietnia 24, 2009, 16:16:12 pm »
Widac w linku co podał Krzych jaką władzę mają związki, mam nadzieję że kiedyś zostaną one rozwiązane w cholerę raz na zawsze. 

Nie mów tak, bo PiS oskarży nas o bezwzględny kapitalizm (jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  :lol: )

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5952 dnia: Kwietnia 24, 2009, 16:52:03 pm »
Szczerze mówiąc to mnie rozpier*alacie Panowie.

Z jednej strony chcecie zlikwidować związki zawodowe, z drugiej jesteście za ratyfikacją Karty Praw Podstawowych.

Zdecydowalibyście się...  :?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5953 dnia: Kwietnia 24, 2009, 17:12:47 pm »
Nie podoba mi się każde krępowanie inwestorów i pracodawców.

Związki zawodowe na całym świecie niszczą swoje zakłady, im związek większy, tym szybciej to następuje.
Wspomniec tylko Forda, który wykrwawia się właśnie dzięki związkom, bo im ulegli kilkadziesiąt lat temu, sponsorując emerytury byłym pracownikom, działając jak służba zdrowia i Bóg wie co jeszcze. Min. przez nie, prawdziwego kapitalizmu nie ma tak naprawdę nigdzie na świecie (najbliżej tego jest chyba HongKong, lub Tajwan, nie pamiętam), tak więc nie dajemy szansy rynkowi samemu się regulowac, sztucznie przedłużając istnienie niektórych podmiotów, które nie mają prawa istniec, przez co tracimy wszyscy ogromne pieniądze.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5954 dnia: Kwietnia 24, 2009, 17:35:33 pm »
No normalnie słodko, ale Kartę Praw Podstawowych, która praktycznie każdemu daje prawo założenia lub przystąpienia do związku, jednocześnie sprawiając, że wszelkie próby ich ruszenia będą lądowały przez Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości, koniecznie przyjmijmy.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5955 dnia: Kwietnia 24, 2009, 18:02:00 pm »
Związki zawodowe były potrzebne kiedyś, gdy sytuacja pracowników byłą faktycznie do niczego i właściciel fabryki był niemalże panem życia i śmierci dla robotników. Teraz, kiedy stosunki pracy są regulowane przez przepisy, które bronią osobę pracującą przed nieuczciwymi pracodawcami, są to wyłącznie skupiska spryciarzy, którzy nie chcą sobie ubrudzić rąk uczciwą pracą, a którym trzeba płacić za to, że są chociaż niczego pożytecznego nie robią.

Tam jest zresztą podana jedna bardzo ciekawa rzecz: w zakładzie, gdzie pracuje 22 tysiące osób utrzymanie tych darmozjadów kosztuje 16 milionów złotych. Jeśli dobrze pamiętam, to Kompanii Węglowej jest jakieś trzy razy więcej górników, więc jeśli jest tam również proporcjonalnie więcej tych nierobów, to przejadają oni prawie 50 milionów złotych... Czyli chyba więcej niż wyniósł zysk przedsiębiorstwa.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2009, 21:28:41 pm wysłana przez Krzych Ayanami »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5956 dnia: Kwietnia 24, 2009, 21:54:47 pm »
Problemem nie są związki jako takie. Te są potrzebne. Problemem w Polsce jest skupienie się w wielkich zakładach przemysłowych czy sferze budżetowej i uwikłanie w politykę. Na pewno takie najwyższe władze w Solidarności są zwykłymi liżydupami PiSu i wciąż bardzo lubią mieszać się w politykę zamiast działać tam gdzie prawa pracowników sa naprawdę zagrożone - sieci handlowe itd. 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5957 dnia: Kwietnia 25, 2009, 00:09:50 am »
Liżydupy PiS'u?

Aż się przypomina białe miasteczko za rządów Kaczyńskiego i Ewa Kopacz - krzycząca, że pielęgniarki zasługują na godne wynagrodzenie.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5958 dnia: Kwietnia 25, 2009, 10:20:12 am »
Cytuj
Liżydupy PiS'u?

Aż się przypomina białe miasteczko za rządów Kaczyńskiego i Ewa Kopacz - krzycząca, że pielęgniarki zasługują na godne wynagrodzenie.

Pis hołubi związkowców, którzy zachowują się jak bydło - czyli będą palić opony, wybijać szyby i deklarować "my mamy mieć kasę więc niech te pierd**** społeczeństwo weźmie się do roboty na nasze przywileje!".  A pielęgniarki... kto by się liczył z kobietami, za którymi nie stoją żadni silnoręki.


Cytuj
Problemem nie są związki jako takie. Te są potrzebne.

Nie wiem komu. Chyba wyłącznie sobie nawzajem.
Ostatni do zwolnienia - pracowników związków nie można ruszyć, za to firmy muszą im wszystko fundować.
Wykorzystują tylko niewiedzę osób, które nie wiedzą jakie prawa im przysługują, żeby nabić sobie kabzy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2009, 14:37:04 pm wysłana przez Krzych Ayanami »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5959 dnia: Kwietnia 25, 2009, 14:34:28 pm »
Dlatego właśnie zz powinny się wystrzegać się kojarzenia z jakimikolwiek politykami, PiS, PO czy SLD. Kwestia wiarygodności.