Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6080 dnia: Maja 02, 2009, 12:29:22 pm »
Stoczniowcy są ofiarami polityków. Każdej opcji. Mamiono ich że są wielkim zakładem nie do ruszenia, kolebką Solidarności, jeden z kluczowych działów gospodarki itd itp. Karmiono ich hasełkami wiele lat, organizowano bez przerwy happeningi polityczne na terenie stoczni, ich związki podlizywały się prawicy w sejmie od wielu lat. Mieli prawo uwierzyć, że są kimś szczególnym.

Ale chyba wszędzie jest tak że wielkie molochy państwowe każdemu krajowi wychodzą w końcu bokiem i trzeba było z nimi coś zrobić. I u nas chyba większosć po tylu latach ma serdecznie dosyć słuchania o problemach stoczniowców. Zwłaszcza w czasach kryzysu, gdy wszyscy mają swoje kłopoty. 


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6081 dnia: Maja 02, 2009, 12:32:50 pm »
O, piekny przykład na to, że po bankructwie jednej firmy szybko zostanie zapełniona luka:
Cytuj
Chrysler, pierwszy w historii wielki koncern samochodowy w USA, który splajtował ma szybko odrodzić się jako spółka amerykańskiego rządu i Fiata. Za akcje nowego Chryslera Włosi zapłacą licencjami na auta takie jak Fiat 500 z Tych - pisze "Gazeta Wyborcza".

Chryslera ma wyciągnąć z opresji związek z włoskim Fiatem mającym doświadczenie w produkcji aut zużywających mało paliwa. A takie promują rządzący dziś w USA Demokraci.

I to jest zdrowa kolej rzeczy. Wszyscy na tym wyjdą dobrze.


A tu już znowu związki domagają się, bo "im sie należy":
Cytuj
Związki zawodowe z Polskiej Grupy Energetycznej są przeciwne reorganizacji firmy i domagają się przyznania gwarancji przywilejów pracowniczych. Jeśli ich nie otrzymają - zatrzymają największego dostawcę energii w kraju,pisze "Rzeczpospolita".

Jak dowiedziała się "Rz", rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej zatwierdziła kilka dni temu plan dogłębnych zmian organizacyjnych w firmie. Zakłada on utworzenie z kilkudziesięciu firm wchodzących w skład grupy sześciu dużych spółek odpowiedzialnych za podstawowe rodzaje działalności. Plan nie przypadł do gustu związkowcom ze spółek dystrybucyjnych. Zdążyli oni powołać Komitet Obrony Dystrybucji, żądając rezygnacji z planu restrukturyzacji. W poniedziałek spotka się z nimi rada nadzorcza wraz z zarządem PGE.

Niewykluczone że w przyszłości rozłożą i energetykę.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6082 dnia: Maja 02, 2009, 12:44:57 pm »
Cytuj
roblem jeszcze w tym, że mamy nowy system, a klasa pracująca jeszcze się nie przyzwyczaiła do nowych reguł i zasad,
Ale jak klasa robotnicza ma się niby przyzwyczaić do pseudo-neoliberalnego systemu? Ma to polegać na akceptacji faktu, że ich robota to najpodlejsze gówno na świecie i jeśli gałąź przemysłu upada to mają wypier**lać? Ja myślę, że bardzo szybko to zrozumieli.

Jak niby w inny sposób mieli się "przyzwyczaić"? Zbudować sobie własną stocznię? :lol:

Cytuj
I tak, masz trochę racji, z tym decydowaniem o innych z wyższym statusem. Jeśli pamiętasz, była tu kiedyś (wciąż jest, ale za cholerę nie wiem na której stronie) dyskusja o wyborach i zaproponowałem swego czasu swoisty przelicznik punktowy- że głos jednego człowieka byłby wart 1 punkt, innego 2. Nierówność? Niestety.
Brzmi brutalnie, ale wtedy być może nie mielibyśmy w sejmie takich furiatów jak Sobecka, Macierewicz, Lepper, Giertych, czy inni.
Ale to już niszczy podstawowe zasady demokracji. Zresztą takie cenzusy są o kant dupy... Znam ludzi bez wykształcenia, którzy mają dużo więcej mądrych rzeczy do powiedzenia niż banda studentów po wyższych uczelniach. I czemu jakiś wyrostek, co ledwo dyplom dostał, ma decydować o losie kraju, w którym połowa (?) ludzi to klasa średnia? Cenzus majątkowy? Znam WIELU ludzi, którzy są kompletnymi debilami, a doszli do pieniędzy. Oni mają mieć większe prawa niż człowiek, który ledwo wiąże koniec z końcem? Bo co? Bo mają pieniądze? Przecież nie będzie kraju z własnej kieszeni utryzmywał, więc co mi po tym, że on niebywale majętny?
: Maj 02, 2009, 11:36:11 am
O, piekny przykład na to, że po bankructwie jednej firmy szybko zostanie zapełniona luka:
Cytuj
Chrysler, pierwszy w historii wielki koncern samochodowy w USA, który splajtował ma szybko odrodzić się jako spółka amerykańskiego rządu i Fiata. Za akcje nowego Chryslera Włosi zapłacą licencjami na auta takie jak Fiat 500 z Tych - pisze "Gazeta Wyborcza".

Chryslera ma wyciągnąć z opresji związek z włoskim Fiatem mającym doświadczenie w produkcji aut zużywających mało paliwa. A takie promują rządzący dziś w USA Demokraci.

Ej, ale wiesz, że ten przykład przeczy Twoim poglądom? :lol: Przecież ty jesteś przeciwko interwencjonizmowi, to o cyzm w ogóle gadka? Zresztą to nie jest żadne wypełnienie luki, bo przemysł ten sam. A jesli inny, to jak niby to się ma do przykładu stoczni? Wikliniarstwo i obróbkę skrawaniem miała zastąpić stocznię?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6083 dnia: Maja 02, 2009, 13:37:29 pm »
Cytuj
Ej, ale wiesz, że ten przykład przeczy Twoim poglądom?  Przecież ty jesteś przeciwko interwencjonizmowi, to o cyzm w ogóle gadka? Zresztą to nie jest żadne wypełnienie luki, bo przemysł ten sam. A jesli inny, to jak niby to się ma do przykładu stoczni? Wikliniarstwo i obróbkę skrawaniem miała zastąpić stocznię?

Z tego co wyczytałem, większość akcji ma dostać związek zawodowy, w ich imieniu tym pakietem będzie zarządzać rząd właśnie. Fiat ani nikt inny nie chciał brać na siebie takiego garba jakim sa rozszczenia związków i juz przynana pomoc, więc tzreba było kombinować. Zresztą dalsza jest już zapowiedziana, więc nie jest to czyste odrodzenie. Nie do końca jest to zdrowe (mimo tego co napisałem wcześniej), ale i tak kilka kroków w pozytywnym kierunku.
Najważniejsze że firma będzie produkować i z czasem wyjdzie na swoje, fiat tez skorzysta bo ma dobry start na rynek w usa.


: Maj 02, 2009, 12:33:48 pm
Cytuj
Skrytykował także kandydującego z pierwszego miejsca listy PO okręgu zachodniopomorsko-lubuskiego posła Sławomira Nitrasa. Nic nie zrobił dla stoczni, jest warty tyle, ile ta rolka papieru toaletowego - powiedział pokazując papier.
http://wiadomosci.onet.pl/1963321,11,item.html

Pis jak zwykle w najwyższej formie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6084 dnia: Maja 02, 2009, 13:59:08 pm »
Najważniejsze że firma będzie produkować i z czasem wyjdzie na swoje...

Więc dlaczego dla polskich stoczni stosujesz inny standard i popierasz uwalenie ich za wszelką cenę?

Cytuj
Skrytykował także kandydującego z pierwszego miejsca listy PO okręgu zachodniopomorsko-lubuskiego posła Sławomira Nitrasa. Nic nie zrobił dla stoczni, jest warty tyle, ile ta rolka papieru toaletowego - powiedział pokazując papier.
http://wiadomosci.onet.pl/1963321,11,item.html

Pis jak zwykle w najwyższej formie.

...

Cytuj
Do zebranych przemówił także jeden ze zwolnionych ostatnio ze Stoczni Szczecińskiej Nova Zbigniew Wysocki. Nawoływał do mądrego głosowania w zbliżających się wyborach do PE i krytykował - jego zdaniem - brak działań obecnego rządu w celu ratowania polskich stoczni. Skrytykował także kandydującego z pierwszego miejsca listy PO okręgu zachodniopomorsko-lubuskiego posła Sławomira Nitrasa. Nic nie zrobił dla stoczni, jest warty tyle, ile ta rolka papieru toaletowego - powiedział pokazując papier.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6085 dnia: Maja 02, 2009, 14:35:56 pm »
Cytuj
Więc dlaczego dla polskich stoczni stosujesz inny standard i popierasz uwalenie ich za wszelką cenę?

Bo dla stoczni nie ma tego światełka w tunelu. Na daną chwilę.
Najlepszą decyzją byłoby ogłoszenie upadłości stoczni i niech na jej gruzach powstanie nowa stocznia- wolna od wcześniejszych prezesów, menadżerów, ludzi którzy przyczynili się do upadku obecnej, oraz z ograniczoną potęgą związków zawodowych. Jeśli stocznie na świecie zarabiają na swoich produktach, to może i u nas można? Oczywiście niechaj będzie w prywatnych rękach, bo prywaciarz najlepiej zadba o zysk dla siebie.

Cytuj
...

Mniejsza o to, że to PO zabiło stocznie (bo te funcjonowały doskonale przed obecnym rządem), ale chodziło mi własnie o porównanie do papieru toaletowego- ot retoryka najwyższej próby.


: Maj 02, 2009, 13:22:52 pm
Jest i kolejny spot pis'u- no masakra.

I po raz kolejny jest zabawnie- pokazuje że europa nie liczy się z premierem i rządem, za to liczy się z prezydentem. No i że PO odpowiada za upadek stoczni.

Od czegu tu zacząć...
Zdumiewa mnie nachalne i bezczelne kłamanie po prostu ludziom w żywe oczy z tych ostatnich reklamówek pisu. PO może zrobić reklamówkę, gdzie powie "jarek w zeszły poniedziałek zgwałcił dwie dziewczynki, chłopca i kota"- wartość merytoryczna taka sama.

A z prezydentem tak się europa liczy, że nie chcieli z nim nawet rozmawiać, bo ten miał brata na telefonie, który mówił co ma robić.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6086 dnia: Maja 02, 2009, 18:59:05 pm »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6087 dnia: Maja 02, 2009, 19:09:25 pm »
Wyborcom PiS gratulujemy panów Kaczyńskich, Ziobry, Kurskiego, Brudzyńskiego i wielu innych...

Przecież on nie robi nic ponad to co wyprawiają ci panowie.   :???:
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2009, 19:15:14 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6088 dnia: Maja 02, 2009, 19:25:28 pm »
Masz fantazję.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6089 dnia: Maja 02, 2009, 19:34:53 pm »
Czym się różni Palikot cytujący pracę prezydenta od masy tekstów m.in. J. Kaczyńskiego poza tym że J.K. najwyraźniej traktuje swoje poważnie? Sorry, ale mnie strasznie śmieszy oburzenie akurat ludzi PiSu na Palikota.

Enyłej...
Kancelaria Prezydenta wydała 300 tys. zł na długopisy
http://infobot.pl/r/1ctJ

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6090 dnia: Maja 02, 2009, 19:45:21 pm »
Kwoty za wszystkie prezenty i wódę dla kancelarii, powinny zostać ściągnięte z pensji urzędników weń działających i oddane na cele charytatywne. Popierdoliło ich już dokumentnie.  :???:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6091 dnia: Maja 02, 2009, 19:46:02 pm »
Mnie śmieszy porównywanie tego błazna do jakiegokolwiek polityka, bo tego zwyczajnie porównać się nie da. Wstydziłbym się przyznać, że to coś dzięki moim głosom znalazło się w sejmie, ale rozumiem - premier się nie odcina, to jakoś trzeba Palikota bronić.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6092 dnia: Maja 02, 2009, 20:10:26 pm »
Tak, Kaczyński gadający coś o torturowanych dziewczynkach na gestapo, o tym gdzie stało ZOMO, o tym kto dziś wywodzi się z Komunistycznej Partii Polski i 10tki innych poodbnych tekstów jest z pewnością nieporównywalny do jajcarskich tekstów Palikota...  :???:
 
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2009, 20:12:49 pm wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6093 dnia: Maja 02, 2009, 20:18:41 pm »
Mnie śmieszy porównywanie tego błazna do jakiegokolwiek polityka, bo tego zwyczajnie porównać się nie da. Wstydziłbym się przyznać, że to coś dzięki moim głosom znalazło się w sejmie, ale rozumiem - premier się nie odcina, to jakoś trzeba Palikota bronić.

Palikot nie jest głupi, on tego wszystkiego nie robi dla zabawy.
Mówi głośno to, co mówią wszyscy inni politycy, tylko ci nie mają odwagi się do tego przyznać i robią to po cichu, są hipokrytami.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6094 dnia: Maja 02, 2009, 20:32:27 pm »
Czyli w kuluarach głównym tematem jest alkoholizm Prezydenta

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6095 dnia: Maja 02, 2009, 20:53:51 pm »
Cytuj
Co więcej wg ciebie mógł zrobić Kaczyński? Rząd PiS uruchomił przetargi na wszystkie trzy stocznie, a prywatyzacji z miesiąca na miesiąc przeprowadzić się nie da (no chyba, że chce się doprowadzić do upadku i rozdać majątek za bezcen).

Jasno i szczerze powiedzieć, jak to sobie wyobraża, a następnie konsekwentnie to realizować.
Okres Marcinkiewicza był dla stoczni zupełnie spalony - Jarek sobie uznał, że nie chce wchodzić w buty SLD i stoczniami zajmie się zupełnie inaczej. Strategia prywatyzacji zostaje ostatecznie ustalona w sierpniu 2006 roku i od tego czasu można było zacząć działać...

Polecam przeczytanie tego:
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33203,5686462,Jak_tonely_polskie_stocznie.html

Tobie się serio wydaje, że Kaczyński zrobił WSZYSTKO co było do zrobienia, że uratować przemysł stoczniowy?

Cytuj
I to jest właśnie ta unijna równość. Sarkozego krytykujemy, Polsce upier*alamy przemysł stoczniowy.

Przemysł stoczniowy i tak był u nas martwy, ty tego nie widzisz, bo z jednej strony nie masz niczego w dotowaniu naszych firm, a z drugiej ze względów zupełnie dla mnie niezrozumiałych się pieklisz, że brakuje na strażaków. Chociaż gdyby nie trzeba było marnować pieniędzy na nierentowne przedsiębiorstwa, to może owi strażacy mogliby dostać więcej pieniędzy z budżetu... Ale przecież ty się nie przyznasz, że jeśli da się forsę górnikom czy stoczniowcom, to jednocześnie nie będzie ich można dać innym potrzebującym...

Cytuj
Osobiście możesz mnie w tyłek cmoknąć, ale jeśli napiszesz do Tuska i on ci da dwa tysiące z podatków, które płacę, nie widzę specjalnego problemu.

Wolałbym je dostać od ciebie  :lol: . Dla ciebie to i tak bez różnicy więc w czym problem  :twisted: ?

Cytuj
Cały ten strajk stoczniowców traktuję jako zwykłą awanturę po prostu, bo w sumie to w jakim celu oni protestują?

To była demonstracja na polityczne zamówienie. Pis nie ma własnych pomysłów na kampanię, ma za to sympatię związków i musi dokopać platformie...

Cytuj
Ale jak klasa robotnicza ma się niby przyzwyczaić do pseudo-neoliberalnego systemu? Ma to polegać na akceptacji faktu, że ich robota to najpodlejsze gówno na świecie i jeśli gałąź przemysłu upada to mają wypier**lać? Ja myślę, że bardzo szybko to zrozumieli.

Albo niech nauczy się tego sama, albo trzeba ją będzie zmusić. Jakoś Thatcher dała sobie radę i pokazała, że można. My mamy pielęgnować pijawki tylko dlatego, bo jest nam ich żal?



Aha, jeszcze jedna rzecz dotycząca ostatniego wystąpienia prezydenta.
Zostało ono nagrane przez prywatną firmę za 10 tysięcy złotych, TVP nic na tym nie zarobiła...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6096 dnia: Maja 02, 2009, 20:59:06 pm »
Mnie lekko zaskoczyło to orędzie. Niby przez prywatną firmę specjalizująca się w takich imprezach, ale poza zmianą scenerii wypadło niewiele lepiej niż poprzednio. Dużo lepiej było z samą treścią - troszkę tam doszpilił ale ogólnie pozytywnie.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6097 dnia: Maja 02, 2009, 22:42:26 pm »
Cytuj
Albo niech nauczy się tego sama, albo trzeba ją będzie zmusić. Jakoś Thatcher dała sobie radę i pokazała, że można. My mamy pielęgnować pijawki tylko dlatego, bo jest nam ich żal?
Ta, społeczeństwo pokochało Tatcher. Między innymi dlatego jest tam teraz wielki bum na socjalizm, bo w dupie wszyscy mają kapitalizm jak Ciapaci i Polacy rozpieprzają rynek pracy niższych warstw.

Cytuj
My mamy pielęgnować pijawki tylko dlatego, bo jest nam ich żal?
Dobra, raczej nie ma o czym gadać.  :lol: Żeby tylko Ciebie nikt, nigdy nie uznał za zbędną pijawkę. :o

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6098 dnia: Maja 03, 2009, 09:28:34 am »
Cytuj
Ta, społeczeństwo pokochało Tatcher. Między innymi dlatego jest tam teraz wielki bum na socjalizm, bo w dupie wszyscy mają kapitalizm jak Ciapaci i Polacy rozpieprzają rynek pracy niższych warstw.

Z tego co wiem niczego nie musieliśmy rozpieprzać, bo sami Anglicy nie chcieli przyjmować prac "poniżej ich godności". Nasi wypełnili tylko pewną lukę rynkową. U nas jest dokładnie tak samo. Jak przychodzi pracować za płacę minimalną, to nagle ilość chętnych gwałtownie się zmniejsza...

Cytuj
Dobra, raczej nie ma o czym gadać.  :lol: Żeby tylko Ciebie nikt, nigdy nie uznał za zbędną pijawkę.  :-o

Mnie nie przyszły zasiłek dla bezrobotnych więc nie ma takiej możliwości.
Po za tym ważniejsze jest dbanie o całą gospodarkę, a nie o niektóre grupy, przy których z góry się zakłada, że nic się nie da zrobić.
Górnikami są i górnikami pozostaną, więc trzeba ich hołubić, żeby przypadkiem im się krzywda nie stała?
Dlaczego ich ma to dotyczyć, a nie będzie się tego robić w stosunku do pielęgniarek, do nauczycieli czy strażaków? Skąd te promowanie nierówności?

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6099 dnia: Maja 03, 2009, 09:50:01 am »
Cytuj
Dlaczego ich ma to dotyczyć, a nie będzie się tego robić w stosunku do pielęgniarek, do nauczycieli czy strażaków? Skąd te promowanie nierówności?
Ale kto ich promuje? Pielęgniarki nie strajkowały? Zresztą to chyba logiczne, że grupie najbardziej poszkodowanej, poświęca się najwięcej uwagi. Szpital w mojej okolicy: pielęgniarka dostaje na rękę ponad 2k. Nauczyciel robi w szkole nie więcej niż 27 godzin tygodniowo, prawie 3 miesiące płatnego urlopu w roku, reszta czasu na dowolną pracę. Po jaką cholerę oni mają strajkować? Jasne, zawsze odezwie się ktoś kto będzie miał za mało. Tyle, że szpitale w takiej czy innej (sprywatyzowanej) formie, będą działały zawsze, system edukacji również. A przemysł stoczniowy, górniczy chylą się szybciej lub wolniej ku upadkowi. I co wtedy? Ja nie wiem gdzie ty mieszkasz, ale na śląsku wielopokoleniowe rodziny pracują w przemyśle górniczym. Nierzadko jedna osoba pracuje i jednocześnie jest jedynym żywicielem rodziny. No ale wiadomo, promowanie nierówności bo reszta obecnie nie ma problemów z posadami. :lol:

Cytuj
Mnie nie przyszły zasiłek dla bezrobotnych więc nie ma takiej możliwości.

Przemyśl to zdanie. A nie tylko zasiłek dla bezrobotnych, czyni człowieka społeczną pijawką. To tak na marginesie.

Cytuj
Z tego co wiem niczego nie musieliśmy rozpieprzać, bo sami Anglicy nie chcieli przyjmować prac "poniżej ich godności".
Przecież piszę o klasie robotniczej, to co ty mi wyskakujesz z pracą poniżej godności? :???:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6100 dnia: Maja 03, 2009, 13:56:25 pm »
http://www.tvn24.pl/0,1598409,0,1,sponsorzy-palikota-placili-tez-na-po,wiadomosc.html

Krzysiu, moŻe o te dwa patyki poproś tych studentów, którzy tak chętnie na PO i Palikota wpłacali  :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6101 dnia: Maja 05, 2009, 10:59:49 am »
Cytuj
"Rzeczpospolita": Politycy PiS nie zostali zaproszeni na urodziny ojca dyrektora Radia Maryja.
Jak ustaliła "Rzeczpospolita", pojawił się za to pomysł budowy nowej prawicowej formacji popieranej przez toruńska rozgłośnię.

Przemysław Gosiewski, Joachim Brudziński, Zbigniew Ziobro - to politycy PiS najczęściej występujący w charakterze komentatorów, gości lub ekspertów w audycjach Radia Maryja. Ale jak się dowiedziała nieoficjalnie "Rz", jeżeli PiS nie odniesie sukcesu w czerwcowych wyborach do europarlamentu, toruńska rozgłośnia pożegna się z partią Jarosława Kaczyńskiego.

Uuu...
Bez mocherów pis zniknie całkowicie ze sceny politycznej...
Aż chce mi się iśc teraz na eurowybory.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6102 dnia: Maja 05, 2009, 11:05:56 am »
Po aktualnych rozróbach "związkowców" też nabrałem ochoty.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6103 dnia: Maja 05, 2009, 11:09:16 am »
Stoczniowcy zapowiadają krwawe rozróby 4 czerwca. Do czego to doszło. Policja powinna ostro z nimi pojechać jak zaczną wariować.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6104 dnia: Maja 05, 2009, 11:23:26 am »
Już nawet proPiSowska gazeta krytykuje PiS za używanie Steinbach przeciw Tuskowi
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6105 dnia: Maja 05, 2009, 12:11:22 pm »
Stoczniowcy zapowiadają krwawe rozróby 4 czerwca. Do czego to doszło. Policja powinna ostro z nimi pojechać jak zaczną wariować.

Pacyfikacja jak za komuny. Do czego to doszło... W wolnym kraju.

Wczoraj związkowcy z Sierpnia 80 pokojowo okupowali biuro poselskie Tuska. Usunęła ich - a jakŻe - policja siłą.

A pomyśleć, Że jeszcze kilka lat temu białe miasteczka i pielęgniarki okupujące kancelarię premiera, były przez ówczesną opozycję tak poŻądane.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6106 dnia: Maja 05, 2009, 13:30:16 pm »
I bardzo dobrze.
Gdyby banda dresów protestowała i po drodze rozwaliła Ci pół domu, to też byś ich bronił, bo "przecież muszą miec prawo do nieskrępowanej wypowiedzi, a że to robią w taki sposób to szanujmy to"?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6107 dnia: Maja 05, 2009, 13:40:03 pm »
Zeby było śmieszniej - tu nawet nie chodzi o jakieś postulaty (ich są jakieś absurdalne, typu żądamy zbawienia świata) tylko o to że szef Sierpnia 80 urządził ze tych panów bojówki robiące mu reklamę w TV - sam startuje do europarlamentu.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2009, 14:07:00 pm wysłana przez Leenk »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6108 dnia: Maja 05, 2009, 14:00:40 pm »
I bardzo dobrze.
Gdyby banda dresów protestowała i po drodze rozwaliła Ci pół domu, to też byś ich bronił, bo "przecież muszą miec prawo do nieskrępowanej wypowiedzi, a że to robią w taki sposób to szanujmy to"?

co jak co, ale trochę konsekwencji jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6109 dnia: Maja 05, 2009, 14:02:58 pm »
W ogóle to jakie postulaty mają stoczniowcy. Czego dokładnie żądają?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6110 dnia: Maja 05, 2009, 14:10:17 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6568718,21_postulatow_Sierpnia_80.html

Ja bym jeszcze dał coroczne wakacje na Hawajach, powszechne rozbrojenie, powszechną szczęśliwość itd.. Co się ograniczać.  :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6111 dnia: Maja 05, 2009, 14:17:33 pm »
Większość tych postulatów jest jak najbardziej sensowna.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6112 dnia: Maja 05, 2009, 14:21:19 pm »
Z tego co widzę to te postulaty wyglądają na plan doszczętnego wyniszczenia polskiej gospodarki.

Punkt 12 to już totalne nieporozumienie.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6113 dnia: Maja 05, 2009, 14:33:27 pm »
Cytuj
1. Polska obywateli, nie elit!

2. Europejska płaca minimalna!

O k.... :lol:

Cytuj
3. Dochód gwarantujący minimum godnej egzystencji!

To teraz stoczniowcy zarabiali po 400zł miesięcznie i im to nie przeszkadzało?

Cytuj
8. Tani transport publiczny!
Cytuj
10. Bezpłatny internet dla wszystkich!
Cytuj
12. Polska wolna od energii atomowej!
Cytuj
15. Zakaz eksmisji na bruk!
Cytuj
16. Sprawiedliwe podatki (VAT 16%)!

Przecież to się kwalifikuje do Monty Pythona...
Z takimi postulatami, to nic dziwnego że nikt normalny nie chce z nimi rozmawiac- rozpędzic chołotę przy następnym strajku, nałożyc kary na zniszczone mienie publiczne jeśli coś rozwalą.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6114 dnia: Maja 05, 2009, 14:35:36 pm »
Ty bezpłatnym internetem to chyba chcieli sobie znaleźć zwolenników wśród dzieci neo.

Co do samych stoczni to nie było innej możliwości jak sprywatyzować. Ma ktoś lepszy pomysł?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6115 dnia: Maja 05, 2009, 14:36:29 pm »
 1. Polska obywateli, nie elit!

no ładnie, ładnie. nie dość, że elity to też obywatele to jeszcze brzmi dość "populistycznie".

2. Europejska płaca minimalna!

i europejskie ceny, mimo że spożywka czy elektronika już jest podobna to nie chcę w podrzędnym pubie płacić za piwko 10 zł, a za fryzjera 60 zł

3. Dochód gwarantujący minimum godnej egzystencji!

czyli ile?

4. Przywrócić prawo do wcześniejszych emerytur!

tu się chyba w głowach poprzestawiało

5. Emerytury i renty wolne od podatku dochodowego!

loooooooooool, bo jakby to dochód nie był

6. Naprawdę bezpłatna, dostępna, publiczna opieka medyczna!

naprawdę taka jest.

7. Zachowanie Państwowego Ratownictwa Medycznego!

no to się zgodzę

8. Tani transport publiczny!

to już zależy od miasta czy spółki kolejowej, nie ten adres.

9. Kara więzienia dla nie płacących za pracę!

nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale chyba można pozwać złego pracodawcę.

10. Bezpłatny internet dla wszystkich!

niby są plany udostępnienia radiowej częstotliwości dla wszystkich (co prawda ma być 256 kb/s, ale zawsze)

11. Więzienie dla oszustów wymuszających samozatrudnienie!

samozatrudnienie nie jest złe, moja siostra jest na takim i nie narzeka.

12. Polska wolna od energii atomowej!

wysokie rachunki za prąd-nie, limity na co2-nie, atom- nie. to co kur.wa?
polecam artykuł w najnowszej polityce i ogólnoeuropejskich nastrojach odnośnie energii atomu.

13. Kodeks pracy równy dla całej Europy!

wierzcie mi, że mamy całkiem niezły kodeks pracy na tle europejskim.

14. Zagwarantowane prawo do mieszkania w godnych warunkach!

niby jak zagwarantowane? jak mieszkasz w syfie to eksmisja? a może z podatków wszyscy zapłacimy za luksusy co poniektórych?

15. Zakaz eksmisji na bruk!

przecież jest o_O

16. Sprawiedliwe podatki (VAT 16%)!

i państwo leży i kwiczy(przy 16%), chociaż za stawką 20% sam bym oponował.

17. Podwyżki płac dla nauczycieli i pielęgniarek!

nauczycieli, hhmmmm nie bardzo, dla pielęgniarek jak najbardziej, chociaż te źle nie zarabiają( przynajmniej nie wszystkie).

18. Ratowanie polskie przemysłu stoczniowego, zbrojeniowego, wydobywczego, energetycznego i kolei!

mnie też uratujcie!

19. Rządowy program wsparcia polskiego rolnictwa, rybołówstwa i przetwórstwa!

jest program unijny więc WTF?

20. Zniesienie obowiązku odrabiania chorobowego i dni oddawania krwi, przy przechodzeniu na emeryturę!

a to nie wiem, pierwsze słyszę, nie jestem w temacie, nie wypowiadam się.

21. Jawny dialog pomiędzy społeczeństwem i władzą!

no tak, i pokój na świecie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6116 dnia: Maja 05, 2009, 16:00:33 pm »
2. Europejska płaca minimalna!

i europejskie ceny, mimo Że spoŻywka czy elektronika juŻ jest podobna to nie chcę w podrzędnym pubie płacić za piwko 10 zł, a za fryzjera 60 zł

Fryzjera co prawda mam taniej, ale z piwem to nawet na moim zadupiu dobija się do dychy, Że o pubach w Łodzi nie wspomnę...

6. Naprawdę bezpłatna, dostępna, publiczna opieka medyczna!

naprawdę taka jest.

Z tą dostępnością to niebardzo, bo na niektóre zabiegi czekasz kilka - kilkanaście miesięcy.

11. Więzienie dla oszustów wymuszających samozatrudnienie!

samozatrudnienie nie jest złe, moja siostra jest na takim i nie narzeka.

Samozatrudnienie nie jest złe, ale juŻ sytuacja, kiedy pracodawca zmusza Cie do przejścia na samozatrudnienie, Żeby obniŻyć własne koszty zatrudnienia pracownika - jak najbardziej.

12. Polska wolna od energii atomowej!

wysokie rachunki za prąd-nie, limity na co2-nie, atom- nie. to co kur.wa?
polecam artykuł w najnowszej polityce i ogólnoeuropejskich nastrojach odnośnie energii atomu.

Do atomu nic nie mam, ale limity CO2 śmieszne są. PrzecieŻ nawet naukowcy odwołali efekt cieplarniany.

14. Zagwarantowane prawo do mieszkania w godnych warunkach!

niby jak zagwarantowane? jak mieszkasz w syfie to eksmisja? a moŻe z podatków wszyscy zapłacimy za luksusy co poniektórych?

Jak mieszkasz w hotelu socjalnym, jak ten w Kamieniu Pomorskim, przenieść do lokalu, który nie zagraŻa Twojemu Życiu?

20. Zniesienie obowiązku odrabiania chorobowego i dni oddawania krwi, przy przechodzeniu na emeryturę!

a to nie wiem, pierwsze słyszę, nie jestem w temacie, nie wypowiadam się.

Przechodzący na wcześniejszą (między innymi?) górnicy, muszą odpracować chorobowe, które wzięli po roku 1991. O ile samego odrabiania chorobowego nie chcę komentować, to sposób, w jaki potraktowano dawców krwi, uwaŻam za skandaliczny. Biorąc jeden dzień wolnego na oddanie krwi, odpracować muszą cały miesiąc.

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/107130,czy_odchodzacy_na_wczesniejsza_emeryture_musza_odpracowywac_zwolnienia_chorobowe.html


Represji za okupowanie biur poselskich PO ciąg dalszy...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Po-okupacji-biura-poselskiego-PO-uslyszeli-zarzuty,wid,11095923,wiadomosc.html

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6117 dnia: Maja 05, 2009, 16:02:22 pm »
No i bardzo dobrze.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6118 dnia: Maja 05, 2009, 16:11:57 pm »
Jak za komuny...

A jeszcze niedawno zagłuszanie telefonów komórkowych okupujących kancelarię premiera pielęgniarek było skandalem.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6119 dnia: Maja 05, 2009, 16:21:23 pm »
No to co się dziwisz w takim razie.