Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6120 dnia: Maja 05, 2009, 16:23:50 pm »
Dziwię się hipokryzji rządzących i ich wyborców, bo związkowcy na usługach PiS'u, z którymi należy jechać jak z bydłem, jeszcze niedawno byli przyjaciółmi, którym Waltzowa kanapeczki pod kancelarię przynosiła.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6121 dnia: Maja 05, 2009, 16:28:48 pm »
taki już też los tych związkowców.
zachowują się, za przeproszeniem, jak kur.wy co lecą tam gdzie im więcej dadzą.
opozycja korzysta z tego ile wejdzie.
co do samej sytuacji już się wypowiedziałem:

trochę konsekwencji jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6122 dnia: Maja 05, 2009, 16:30:00 pm »
@Iras
Piszesz jakby to była nowość w polskiej polityce. Jak już wcześniej wspominałem, u nas wybiera się najmniejsze zło głosując na którąś partię a nie ludzi, którzy mogą wyprowadzić Polskę na prostą.

Co do samych stoczniowców to udają głupich, jakby nie wiedzieli parę lat wcześniej że taki los spotka te zakłady.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6123 dnia: Maja 05, 2009, 16:36:36 pm »
Jak za komuny...

A jeszcze niedawno zagłuszanie telefonów komórkowych okupujących kancelarię premiera pielęgniarek było skandalem.
Nie było skandalem. Komedią.

Szef tego całego Sierpnia
Cytuj
- Przestrzegam polityków PiS-u i SLD, przed próbą przyłączenia się do tych protestów. To nie są protesty wymierzone przeciwko Platformie Obywatelskiej na waszą rzecz. Macie takie same grzechy jak Platforma Obywatelska -
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2009, 19:10:30 pm wysłana przez Leenk »

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6124 dnia: Maja 05, 2009, 23:46:32 pm »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6125 dnia: Maja 06, 2009, 15:59:18 pm »
Związkowcy z KGHM wywalczyli podwyżki i jednorazowe bonusy w kwocie 5000zł. Super. Kto będzie startował na przyszłe wybory pod hasłem zakazu formowania jakichkolwiek związków, ma mój głos.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6126 dnia: Maja 06, 2009, 16:18:32 pm »
Związkowcy z KGHM wywalczyli podwyżki i jednorazowe bonusy w kwocie 5000zł. Super. Kto będzie startował na przyszłe wybory pod hasłem zakazu formowania jakichkolwiek związków, ma mój głos.

A jak się to ma do Twojego poparcia dla Traktatu Lizbońskiego i Karty Praw Podstawowych?

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6127 dnia: Maja 06, 2009, 18:15:29 pm »
apropo , czeski rząd przyjął traktat , który wymaga jeszcze podpisu Klausa . Całość jednak jest uzależniona od Irlandi , która na przekór UE odrzuciła już 2 razy traktat . Biurokraci jednak chyba nie dadzą za wygraną .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6128 dnia: Maja 06, 2009, 19:11:46 pm »
Związkowcy z KGHM wywalczyli podwyżki i jednorazowe bonusy w kwocie 5000zł. Super. Kto będzie startował na przyszłe wybory pod hasłem zakazu formowania jakichkolwiek związków, ma mój głos.

A jak się to ma do Twojego poparcia dla Traktatu Lizbońskiego i Karty Praw Podstawowych?

Ale o co chodzi tak jakby?

Czemu też Polska nie może podjąc decyzji o traktacie samodzielnie? Czemu Najwyższy Zwierzchnik Sił Zbrojnych uzależnia się z decyzją od innych państw?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6129 dnia: Maja 06, 2009, 19:27:08 pm »
Czemu też Polska nie może podjąc decyzji o traktacie samodzielnie? Czemu Najwyższy Zwierzchnik Sił Zbrojnych uzależnia się z decyzją od innych państw?

Ale o czym Ty do mnie rozmawiasz? Jako przeciwnik związków zawodowych powinieneś być bezwzględnym przeciwnikiem KPP.

Tyle.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6130 dnia: Maja 07, 2009, 15:26:10 pm »
Jestem przeciwny KPP, ale trudno, niewiele da się zrobic w tej materii.
: Maj 06, 2009, 19:44:59 pm
Cytuj
- Element czysto polityczny uroczystości, czyli szczyt Grupy Wyszehradzkiej nie odbędzie się w Gdańsku. Nie chcę żeby 4 czerwca wyglądał tak, że związkowcy z flagami "Solidarności" biją policjantów i na odwrót. Do takiej sytuacji w żadnym wypadku nie powinniśmy dopuścić - zapowiedział premier Donald Tusk. Obchody 4 czerwca, ich element polityczny, odbędą się w Krakowie.

I bardzo dobrze.
Komentarz prezydenta Gdańska:
Cytuj
- 4 czerwca dziesięciu przywódców państw europejskich chciało podziękować Polsce za Solidarność i pokojowe zjednoczenie Europy. Nie przyjadą. Nie podziękują. Miało się odbyć wielkie, radosne święto. Nie odbędzie się. Tym samym udało się Wam skompromitować Gdańsk. Udało się Wam skompromitować Polskę - głosi list Adamowicza odczytany przez niego dziennikarzom na konferencji prasowej w Gdańsku.

- Swoim postępowaniem udowodniliście, że sprzeniewierzyliście się wspaniałej tradycji Solidarności - ocenił prezydent Gdańska.

Jak najbardziej słuszyny. Szkoda że zadymiarze mają polityczne aspiracje, szkoda mi stoczniowców, dla których te zwiazki działają na szkodę, ale trudno- sami to sobie zgotowali.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6131 dnia: Maja 07, 2009, 16:37:59 pm »
Prezydent Gdańska równieŻ z PO, więc jakiej wypowiedzi się po nim spodziewałeś?

A strajki to nie tylko związkowcy, ale równieŻ zwykli stoczniowcy, którzy w ogromnej większości popierają swoje związki zawodowe.

W ogóle zlikwidować kilku tysiącom ludzi miejsca pracy i dziwić się, Że im się to nie podoba - komedia.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6132 dnia: Maja 07, 2009, 16:56:42 pm »
Swoją drogą gratuluje pomyślunku. Informacja prasowa o uroczystości na pewno nie trafiła do stoczniowców i na pewno nie zmienią oni planów, mając na uwadze obecność dodatkowych, ważnych widzów. :lol: Po prostu dostaną po ryju policjanci z innego województwa.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6133 dnia: Maja 07, 2009, 16:57:24 pm »
Cytuj
W Gdańsku będzie Polska, a na Wawelu będzie ZOMO - tak wiceszef Komisji Międzyzakładowej Solidarności Stoczni Gdańsk Karol Guzikiewicz skomentował decyzję premiera o przeniesieniu politycznej części obchodów 20. rocznicy upadku komunizmu do Krakowa.
Mając takich "związkowców" utaplanych w politykę stoczniowcy jak widać daleko zaszli.   :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6134 dnia: Maja 07, 2009, 17:36:42 pm »
Ok, ale nie musicie na każdym kroku podkreślać, że wszyscy, którzy są przeciwko Tuskowi, to sterowane przez PiS marionetki z politycznymi aspiracjami  :lol:

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6135 dnia: Maja 07, 2009, 17:39:37 pm »
Komedią jest robienie awantury z podobnego powodu.
Na strajki to się czas ma? Zrobić demonstrację to można? I coś sobie spalić przy okazji?
Inni obywatele też tracą pracą, też ich zakłady pozbywają się pracowników. Stoczniowcy nie są żadną wyjątkową grupą zawodową.

Jakby człowiekowi zależało na pracy, to ostatnią rzeczą, jaką by się zajmował, byłoby branie udziału w demonstracji. Bo  jej trakcie albo by się uczył języków, albo by brał udział w jakimś kursie urządzanym przez urząd pracy, ewentualnie rozglądał się za robotą.

Jak widać niektórzy chcą mieć pracę, ale nie chcą się wysilać by ową pracę zdobyć. Wolą ją dostać.

Cytuj
Swoją drogą gratuluje pomyślunku. Informacja prasowa o uroczystości na pewno nie trafiła do stoczniowców i na pewno nie zmienią oni planów, mając na uwadze obecność dodatkowych, ważnych widzów.

Wiesz, oprócz opon i wódki musieliby kupować bilety kolejowe. Pierwsze dwie rzeczy są naturalne, a tak dodatkowe wydatki...
W każdym razie ogłosili, że się nie pojawią.

No chyba, że pis zrobi jakiś przekręt z subwencjami i postawi im przejazdy.

Cytuj
W Gdańsku będzie Polska, a na Wawelu będzie ZOMO - tak wiceszef Komisji Międzyzakładowej Solidarności Stoczni Gdańsk Karol Guzikiewicz skomentował decyzję premiera o przeniesieniu politycznej części obchodów 20. rocznicy upadku komunizmu do Krakowa.

Dziękujemy za pokazanie na pasku której opcji politycznej teraz ta banda siedzi.

Cytuj
Ok, ale nie musicie na każdym kroku podkreślać, że wszyscy, którzy są przeciwko Tuskowi, to sterowane przez PiS marionetki z politycznymi aspiracjami

Nie wszyscy. Ci związkowcy - z całą pewnością. Albo z poparcia pisu korzystają na całego.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6136 dnia: Maja 07, 2009, 17:46:32 pm »
Ok, ale nie musicie na każdym kroku podkreślać, że wszyscy, którzy są przeciwko Tuskowi, to sterowane przez PiS marionetki z politycznymi aspiracjami  :lol:
Tak nie jest. Stoczniowcy nie są na usługach PiSu (związki może, nie zaprzeczam), acz są używani jako narzędzie. Takim samym narzędziem, jak bezideowi studenci, którzy poszli głosować na PO, bo PiS był zabawny, śmieszny. To logiczne, że partie świadomie wykorzystują/żerują na pewnych grupach społecznych by zapewnić sobie głosy. Niezależnie od tego czy to PiS czy PO.

Cytuj
Jakby człowiekowi zależało na pracy, to ostatnią rzeczą, jaką by się zajmował, byłoby branie udziału w demonstracji. Bo  jej trakcie albo by się uczył języków, albo by brał udział w jakimś kursie urządzanym przez urząd pracy, ewentualnie rozglądał się za robotą.
Daj spokój. Znowu patrzysz na sprawę ze swojej pozycji klasy wyższej-średniej. Nie mierz wszystkich swoją miarką, bo klasa robotnicza to w większości (poza zarządem) ludzie niewykształceni, którzy nie mieli okazji opanować w pełni ojczystego języka, bo zaczynali robotę w wieku 16 lat. Podobnie z górnikami etc.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6137 dnia: Maja 07, 2009, 17:53:44 pm »
Tak nie jest. Stoczniowcy nie są na usługach PiSu (związki moŻe, nie zaprzeczam), acz są uŻywani jako narzędzie. Takim samym narzędziem, jak bezideowi studenci, którzy poszli głosować na PO, bo PiS był zabawny, śmieszny. To logiczne, Że partie świadomie wykorzystują/Żerują na pewnych grupach społecznych by zapewnić sobie głosy. NiezaleŻnie od tego czy to PiS czy PO.

Wiadomo, ale takie zarzuty z ust wyborców PO to szczyt hipokryzji, bo PO lepsze nie było, a być moŻe i gorsze - Że przypomnę strajki pielęgniarek, gościnne występy Ewy Kopacz i Waltzową z kanapkami. PiS na razie tak aktywny na wiecach demonstrantów nie jest.

Daj spokój. Znowu patrzysz na sprawę ze swojej pozycji klasy wyŻszej-średniej. Nie mierz wszystkich swoją miarką, bo klasa robotnicza to w większości (poza zarządem) ludzie niewykształceni, którzy nie mieli okazji opanować w pełni ojczystego języka, bo zaczynali robotę w wieku 16 lat. Podobnie z górnikami etc.

Daj spokój, jemu nie przetłumaczysz. W końcu firma Misiaka miała stoczniowcom do zaoferowania zawód psiego stylisty, więc i po wyborcach PO nie ma sensu się zbyt wiele spodziewać.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6138 dnia: Maja 07, 2009, 18:32:59 pm »
Pielegniarki nie bredzily o ZOMO jak Kaczynski i jego zwiazkowi koledzy. Porownywanie ich do bandy robiacej polityczne burdy od wielu lat jest wlasnie szczytem hipokryzji.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6139 dnia: Maja 07, 2009, 19:44:11 pm »
Cytuj
Daj spokój. Znowu patrzysz na sprawę ze swojej pozycji klasy wyższej-średniej. Nie mierz wszystkich swoją miarką, bo klasa robotnicza to w większości (poza zarządem) ludzie niewykształceni, którzy nie mieli okazji opanować w pełni ojczystego języka, bo zaczynali robotę w wieku 16 lat. Podobnie z górnikami etc.

A czy ty mógłbyś dać spokój twierdzeniem, że zarówno górnicy jak i stoczniowcy są kompletnymi życiowymi pierdołami, które po pracy w swoich zakładach nie posiadają żadnych umiejętności i już NIGDY nie będą się nadawać, do  ŻADNEJ innej pracy? Że pracowanie w kopalni czy stoczni to niemal wyrok śmierci, bo albo będą harować w swoich zakładach, albo będą musieli być bezrobotni?

Z wielką chęcią usprawiedliwiasz ich postawy. Ale dlaczego czytam, że jedna emerytka, pragnącą dorobić do świadczenia, siedziała w kiosku?
Jakaś babcia - która wisiała dwa grosze urzędowi - mogła się rozejrzeć za pracą, zaś wykwalifikowany pracownik ze stoczni ma dwie lewe ręce? Niech Bóg broni ich przed wszelkimi zmianami! Inni obywatele mogą być zmuszeni do respektowania innych zasad, a górnicy czy stoczniowcy mają po wsze czasy korzystać z państwowej pomocy! Bo to są jakieś grupy szczególne - korona im z głowy spadnie jak zmienią pracę! To taki wstyd, taka hańba, że mogliby nie przeżyć czegoś podobnego!

Cytuj
Daj spokój, jemu nie przetłumaczysz. W końcu firma Misiaka miała stoczniowcom do zaoferowania zawód psiego stylisty, więc i po wyborcach PO nie ma sensu się zbyt wiele spodziewać.

Psi stylista też jest zawodem. Jeżeli byłby na dodatek nieźle płatny, to nie byłoby powodu go nie przyjmować. Oczywiście nie dla wszystkich, no ale nie można oczekiwać, że wszyscy jak jeden przejdą do jednej fabryki.

tarniak stoi na stanowisku, że obywatele w Polsce dzielą się na dwa rodzaje: pracujących i dzieci specjalnej troski z kopalni i stoczni, które albo pracują w swoich zawodach, albo mają do usranej śmierci być na garnuszku państwa. To znaczy wszystkich pozostałych. Oni są wyłącznie od tego, żeby im coś dawać. Niech sobie siedzą na dupach i żłopią piwsko - oto ideał!

Dla mnie osoba, która chce pracować, będzie się o tą pracę starać. Nie chce lub nie może się za bardzo wysilać - niech zobaczy, czy gdzieś nie przydałoby się otworzyć kiosku, albo niech zasiądzie za kierownicą taksówki. Niech zobaczy czy jakaś fabryka nie potrzebuje szeregowych pracowników. Tak można zrobić. Nie dotyczy to jednak pewnych osób...

Nikt mi nie wmówi jednej rzeczy - że jak komuś się NIE CHCE PRACOWAĆ, to trzeba go hołubić. Bo bezrobocie i nieróbstwo to cechy, które należy chwalić.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6140 dnia: Maja 07, 2009, 20:10:29 pm »
A czy ty mógłbyś dać spokój twierdzeniem, że zarówno górnicy jak i stoczniowcy są kompletnymi życiowymi pierdołami, które po pracy w swoich zakładach nie posiadają żadnych umiejętności i już NIGDY nie będą się nadawać, do  ŻADNEJ innej pracy? Że pracowanie w kopalni czy stoczni to niemal wyrok śmierci, bo albo będą harować w swoich zakładach, albo będą musieli być bezrobotni?

Stoczniowcy i górnicy to prawdopodobnie świetnie wykwalifikowani pracownicy, ale wykwalifikowani w konkretnym fachu, którzy raczej nie mają ochoty na pracę bukieciarza albo psiego stylisty. Kompletnie nie bierzesz pod uwagę, że to ludzie wychowani w innym systemie, nieposiadający wszechstronnego wykształcenia, prawdopodobnie nieznający języków. Zapominasz, że to często ludzie w starszym wieku, będący jedynymi żywicielami rodziny, dla których utrata pracy jest życiowym dramatem.

Zamykając zakład zatrudniający tysiące pracowników, wielu z nich skazujesz na niemożność znalezienia pracy w danym regionie. Dla ludzi młodych przeprowadza może być niewielkim problemem, ale nie dla ludzki koło 40-50 roku życia, którzy mają dzieci i rodzinę na utrzymaniu.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6141 dnia: Maja 07, 2009, 20:55:18 pm »
Cytuj
tarniak stoi na stanowisku, że obywatele w Polsce dzielą się na dwa rodzaje: pracujących i dzieci specjalnej troski z kopalni i stoczni, które albo pracują w swoich zawodach, albo mają do usranej śmierci być na garnuszku państwa. To znaczy wszystkich pozostałych. Oni są wyłącznie od tego, żeby im coś dawać. Niech sobie siedzą na dupach i żłopią piwsko - oto ideał!
Doskonały profil psychologiczny stworzyłeś. Tylko polecam głębszy research, bo jestem absolutnym przeciwnikiem alkoholu pod jakąkolwiek postacią, dlatego odpada motyw ze żłopaniem piwa.

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś taki podział. Zapytaj się matki czy ojca (pewnie mają około 50tki) czy chcieliby byś ich pouczył angielskiego czy nauczył C++? W końcu pewnie nie są bogaczami skoro musisz robić kursy na wózki widłowe, więc chętnie spróbują sił w sektorze informatyki, który jest przecież bardzo dobrze płatny. :lol: :lol: :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6142 dnia: Maja 07, 2009, 21:13:58 pm »
Ja tylko spytam, dlaczego taki stoczniowiec nie mógłby pracowac jako bukieciarz, po odpowiednim przeszkoleniu? Bo jest stworzony do wyższych celów? Z takim tokiem rozumowania, to pozostaje tylko te opony palic.

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6143 dnia: Maja 07, 2009, 21:37:25 pm »
Palikot do jakiegoś imbecyla z Sierpnia 80 mówi, że chce się z nim umówić na rozmowę, a ten do niego, że poseł PO nie jest premierem, ale ma takie ambicje by nim zostać i żąda realizacji wszystkich 23 postulatów. :?
Oto cały dialog ze związkowcami.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6144 dnia: Maja 07, 2009, 21:49:36 pm »
i żąda realizacji wszystkich 23 postulatów. :?

21 postulatów...
...które, swoją drogą, oni sobie chyba wymyślali na kolanie, bo teksty typu "Bezpłatny internet dla wszystkich!" naprawdę trudno brać na poważnie :/. Nie mówiąc już o tym, że chociaż zgadzam się z jednym czy dwoma postulatami, to jednak wprowadzenie całości w życie kompletnie zrujnowało by państwo. Jeżeli oni tego nie widzą, to naprawdę jest to banda egoistycznych idiotów, którzy chcą sobie zrobić dobrze sądząc, że to tylko i wyłącznie źli politycy, robiąc im na złość, utrudniają im życie.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6145 dnia: Maja 07, 2009, 22:04:40 pm »
Palikot nie jest Żadnym partnerem do rozmów, ale czy mimo wszystko mogę prosić o jakiś link?

Z moich informacji wynika, Że Palikot wcale nie spotkał się ze związkowcami.

http://www.rp.pl/artykul/2,301901_Policja_usunela_zwiazkowcow_z_biura_Palikota_.html

@Mr_Zombie - postulaty związkowców są mniej więcej tak samo oderwane od rzeczywistości, jak przedwyborcze obietnice Tuska.

"Trafiła kosa na kamień" moŻna powiedzieć.

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6146 dnia: Maja 07, 2009, 22:04:41 pm »
Palikot nie jest żadnym partnerem do rozmów, ale czy mimo wszystko mogę prosić o jakiś link?

Z moich informacji wynika, że Palikot wcale nie spotkał się ze związkowcami.

http://www.rp.pl/artykul/2,301901_Policja_usunela_zwiazkowcow_z_biura_Palikota_.html
Była rozmowa na tvn 24. Palikot był w studiu, a przez telefon nadawał do niego związkowiec. Palikot mówił, że nie było go w biurze i chciał się umówić z nim na rozmowę.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6147 dnia: Maja 07, 2009, 22:17:17 pm »
Po dobroci nie chcieli (czyli pizzy) to niech spadają.  Poza tym sam Palikot
Cytuj
Ich akcja jest dosyć dziwna, bo związkowcy doskonale wiedzieli, że mnie nie będzie, bo jest posiedzenie sejmu i po południu mamy ważne głosowania. Zapraszam ich na spotkanie w poniedziałek.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6148 dnia: Maja 07, 2009, 23:18:39 pm »
Ja tylko spytam, dlaczego taki stoczniowiec nie mógłby pracowac jako bukieciarz, po odpowiednim przeszkoleniu? Bo jest stworzony do wyższych celów? Z takim tokiem rozumowania, to pozostaje tylko te opony palic.
Ej, dobra, ja ich nie bronię ślepo, ale setki stoczniowców jako bukieciarze? Ciebie chyba kompletnie sam wiesz co. Nie, to nie chodzi o wyższe cele, ale o sytuację na rynku pracy... bukieciarzy! :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6149 dnia: Maja 08, 2009, 00:22:59 am »
Ja tylko spytam, dlaczego taki stoczniowiec nie mógłby pracowac jako bukieciarz, po odpowiednim przeszkoleniu? Bo jest stworzony do wyższych celów? Z takim tokiem rozumowania, to pozostaje tylko te opony palic.
Ej, dobra, ja ich nie bronię ślepo, ale setki stoczniowców jako bukieciarze? Ciebie chyba kompletnie sam wiesz co. Nie, to nie chodzi o wyższe cele, ale o sytuację na rynku pracy... bukieciarzy! :lol:

Nie bier ztego dosłownie, nie będę wymyślał nowego zawodu każdemu stoczniowcowi z osobna. Takich prac, również potrzebnych są setki.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6150 dnia: Maja 08, 2009, 00:56:59 am »
Bukieciarz ma zerową przydatność społeczną w kwestiach zawodowych. Robotnik troszkę większą.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6151 dnia: Maja 08, 2009, 10:59:03 am »
Cytuj
Aby obchodów 20. rocznicy upadku komunizmu nie przenosić do Krakowa, wiceprzewodniczący komisji zakładowej Solidarności Stoczni Gdańsk Karol Guzikiewicz zaproponował, aby rządowa część uroczystości odbyła się w Dworze Artusa w Gdańsku. Tymczasem szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak powiedział w RMF FM, że od tej decyzji nie ma odwrotu, a jako "kompromis" zaproponował stoczniowcom świętowanie w siedzibie PiS.

http://wiadomosci.onet.pl/1966703,11,item.html

To się nazywa dialog publiczny.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6152 dnia: Maja 08, 2009, 11:15:25 am »
Bukieciarz ma zerową przydatność społeczną w kwestiach zawodowych. Robotnik troszkę większą.

Przydatnośc społeczną?  :shock:

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6153 dnia: Maja 08, 2009, 11:18:33 am »
Cytując Ciebie: nie bierz tego dosłownie

Mówiąc od siebie, bukieciarz to najgłubszy zawód jaki mogłeś wykmini, dla chłopa z palcami jak bochenki chleba. Proszę, nie rozmawiajmy na takim poziomie.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6154 dnia: Maja 08, 2009, 11:43:26 am »
A wiec spawaczem niech zostanie. Cieślą. Jest tyle możliwosci, że mnie to naprawdę przeraża, jeśli ktoś mówi "nie ma pracy dla mnie" to już musi byc naprawdę wstecznie uzdolniony.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6155 dnia: Maja 08, 2009, 11:45:59 am »
Większośc z nich spawaczami pewnie jest, w końcu "stoczniowiec" to nie zawód...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6156 dnia: Maja 08, 2009, 12:04:54 pm »
 :lol:

Ktoś tu ma chyba skrzywione wyobrażenie na temat zdobywania zawodu. Cieślą po krótkim kursie przygotowawczym nikt nie zostanie. W najlepszym wypadku to kursy teoretyczne, dwa lata praktyk i egzamin zawodowy - prosta sprawa mając na utrzymaniu rodzinę. Inna rzecz - nie wyobrażam sobie mistrza, który przyjmie czterdziestopięcioletniego praktykanta.

Spawacz - no fajnie, kilka tysięcy miejsc pracy na stanowisku spawacza już czeka na zwalnianych stoczniowców. Dodatkowo większość pewnie w okolicy trójmiasta, co by się starsi ludzie z rodziną przeprowadzać nie musieli.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6157 dnia: Maja 08, 2009, 19:26:28 pm »
Zeby stoczniowcom i innym robotnikom żyło się choć trochę lepiej należałoby spełnić następujące warunki:
Cytuj
1. Zatrzymanie na czas wychodzenia z kryzysu gospodarczego wszelkich strajków i akcji protestacyjnych o jawnie politycznym podłożu!
2. Ograniczenie liczby etatowych działaczy związkowych o połowę!
3. Zmniejszenie wysokości płac działaczy związkowych do poziomu średniej krajowej w gospodarce!
4. Ograniczenie liczby związków zawodowych w jednym zakładzie pracy do maksimum pięciu!
5. Kary więzienia i grzywien dla osób łamiących przepisy obowiązujące organizatorów demonstracji!
6. Zakaz palenia opon, niszczenia budynków i przewracania barierek podczas manifestacji!
7. Zakaz używania stylisk do kilofów podczas akcji protestacyjnych!
8. Zakaz walk ulicznych z policjantami!
9. Zakaz okupowania budynków użyteczności publicznej, w tym biur poselskich!
10. Więcej humoru, mniej uporu!

?i proszę nie zapomnieć o jeszcze jednym postulacie:

11. Zerwanie przez związki zawodowe wszelkich, anarchizujących życie w kraju form współpracy politycznej z Prawem i Sprawiedliwością!

Z wielkim szacunkiem do wszystkich ludzi, którzy wolą smak dialogu od smrodu palonych opon.
Mimo że celem listy Palikota jest obśmianie obłudy związkowców to jednak nawet na serio każdy z tych punktów jest bardziej sensowny niż postulaty upolitycznionych związków.
« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2009, 19:29:52 pm wysłana przez Leenk »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6158 dnia: Maja 08, 2009, 19:41:36 pm »
Cytuj
Stoczniowcy i górnicy to prawdopodobnie świetnie wykwalifikowani pracownicy, ale wykwalifikowani w konkretnym fachu, którzy raczej nie mają ochoty na pracę bukieciarza albo psiego stylisty.

Wiesz, powiem tak. Jestem zwolennikiem teorii kto nie pracuje, ten nie je.
Nie ma czegoś takiego, że się nie ma ochoty na prace. Chcą jeść, mieć co do garnka włożyć - to niech nie pieprzą, tylko się wezmą za uczciwą robotę. Jeżeli pracować nie chcą, to znaczy że nie chcą jeść - czyli wolą zdechnąć z głodu. A ponieważ są dorosłymi ludźmi, to ze swoim życiem mogą zrobić co chcą. Chcą iść do piachu - ich wola.

Cytuj
Kompletnie nie bierzesz pod uwagę, że to ludzie wychowani w innym systemie, nieposiadający wszechstronnego wykształcenia, prawdopodobnie nieznający języków.

W jakim innym systemie? Komuna nie padła rok czy dwa lata temu. Padła dwadzieścia lat temu! A w tym czasie osoba, która zaczynała wtedy pracę w stoczni, mogła się dorobić wnucząt. I trzeba było być zupełnie oderwanym od rzeczywistości, żeby nie zauważyć, że kraj się zmienił. Że był kryzys, że w pracy mogą wymagać języka obcego, że trzeba się uczyć. Że sytuacja ze stoczniami jest fatalna.

Jeżeli któryś stoczniowiec nie przygotował sobie żadnego planu awaryjnego - to sam ponosi za to odpowiedzialność.

Cytuj
Zapominasz, że to często ludzie w starszym wieku, będący jedynymi żywicielami rodziny, dla których utrata pracy jest życiowym dramatem.

Nie wszyscy ludzie w starszym wieku pracują w stoczniach i jakoś pozostałymi nikt się nie przejmuje. Po za tym czy ma to być usprawiedliwienie dla dotowania firmy przez najbliższe dwadzieścia lat - dopóki wszyscy nie otrzymają emerytur?

Cytuj
Doskonały profil psychologiczny stworzyłeś. Tylko polecam głębszy research, bo jestem absolutnym przeciwnikiem alkoholu pod jakąkolwiek postacią, dlatego odpada motyw ze żłopaniem piwa.

To nie moja wina, że "nie zauważyłeś", że ta opinia nie była skierowana do ciebie, tylko do stoczniowców, których tak bronisz. Nie wiem tylko czy specjalnie, czy też czepiasz się po to, żeby czepiać.

Cytuj
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś taki podział. Zapytaj się matki czy ojca (pewnie mają około 50tki) czy chcieliby byś ich pouczył angielskiego czy nauczył C++?

Nie muszę się pytać. Wiem.
Moja matka miała organizowany w pracy kurs angielskiego, pracowała w biurze projektowym i musiała opanować AutoCada. Ojciec korzystał z różnych programów i też był w podobnym wieku, gdy zaczął je stosować w pracy. Oni musieli się przystosować do zmieniających się warunków i zrobili to.

Cytuj
W końcu pewnie nie są bogaczami skoro musisz robić kursy na wózki widłowe, więc chętnie spróbują sił w sektorze informatyki, który jest przecież bardzo dobrze płatny.

Uczciwa praca nie hańbi. A zarówno operator wózka, bukieciarz, taksówkarz, czy opiekun psów należą do tych takich zawodów.
Może nie są jakoś wspaniale płatne, ale dają możliwości utrzymania się.

Z uporem godnym lepszej sprawy wzbraniasz się przed myślą, że stoczniowcy, których bronisz, mieliby pójść w ślady uczciwych obywateli i podjąć pracę w normalnym zawodzie. Nikt tutaj nie mówi, że mają obowiązkowo przyjąć taką pracę o której jest tutaj mowa. Są to wyłącznie pewne opcje. Ale u ciebie wiąże się to wyłącznie z kpinami. U ciebie uczciwa praca jest niegodna stoczniowców.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6584274,Kownacki_o_demonstracjach__Palenie_aut_i_opon_to_normalka.html

Widzę, że sympatii do bandytów ciąg dalszy.
Gdy policja potraktowała tych stadionowych jak należy - pisowcy krzyczeli "no jak tak można!" Biedni kibole dostali łomot!
Gdy policja stara się utrzymywać porządek przed bandytami ze stoczni - znowu jest zła. Znowu to ci którzy wszczynają burdy są tymi dobrymi.

Jestem ciekaw kiedy przejdą do obrony sutenerów i handlarzy narkotyków przed tą okropną policją...

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6159 dnia: Maja 08, 2009, 19:44:11 pm »
Cytuj
Nie muszę się pytać. Wiem.
Moja matka miała organizowany w pracy kurs angielskiego, pracowała w biurze projektowym i musiała opanować AutoCada. Ojciec korzystał z różnych programów i też był w podobnym wieku, gdy zaczął je stosować w pracy. Oni musieli się przystosować do zmieniających się warunków i zrobili to.

Mylisz przystosowanie ze zmianą kwalifikacji. Powiedzmy, że hipotetycznie język niemiecki kompletnie umiera w polsce. Nie uczy się go w szkołach, nie robi się tłumaczeń. Prócz wyjazdu za granicę, co pozostaje germaniście? Robota fizyczna. Powinien pracować, ale czy nie może czuć się oszukany przez system? Nie może podnieść głosu, że uczciwie pracował i został wydymany? Czyli co, wg Ciebie państwo/przedsiębiorstwa mogą Cię je*** jak psa, a ty, zgodnie z zasadą przystosowywania się do warunków na rynku, będziesz uległy. Gdyby wszyscy byli tacy ulegli, to nie mielibyśmy teraz demokracji, a kto wie, może Polski nie byłoby na mapie.

Cytuj
U ciebie uczciwa praca jest niegodna stoczniowców.
Nie mam siły się kłócić, a widzę, że masz jakąś niezdrową potrzebę skrytykowania mnie wszelkimi dostępnymi środkami. Bo jak inaczej nazwać kłamstwo? Gdzie ja napisałem, że uczciwa praca jest niegodna stoczniowców? Mylisz pojęcia, w dodatku kłamiesz. Napisałem, że bukieciarz to niegodna praca? Wspomniałem coś o tym, by mieli jakieś specjalne warunki? Napisałem, że winni zostać obdarzeni szczególną uwagą w chwili obecnej?

NIE, NIE i NIE. Dalsza dyskusja nie ma sensu, bo albo nie potrafisz czytać, albo to jest Twój sposób na dyskusję.

BTW. Nie cytuj dwóch osób w jednym poście, jeśli nie podpisujesz ich nickiem, bo jakieś pierdoły wychodzą.
« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2009, 19:53:12 pm wysłana przez tarniak »