Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6280 dnia: Maja 28, 2009, 12:48:51 pm »
Ten cały populistyczny cyrk PiSu z Niemcami i decydowanie Kaczyńskiego o tym kto jest Polakiem itd. Żenada. Coraz gorzej z prezesem.  :???:
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2009, 12:52:35 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6281 dnia: Maja 28, 2009, 13:20:11 pm »
A PO jest w koalicji z partią, która ma wybitnie antypolskie zapędy...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6282 dnia: Maja 28, 2009, 13:35:07 pm »
Chwytu na "dziadka z Wehrmachtu" po raz kolejny ludziom nie da się wcisnąć. (mam nadzieję...  :cool:) Operując na tym poziomie - PiS jest w koalicji z partią, która chce znieść wszelkie dopłaty dla rolników w całej Europie. PO mogłoby teraz rozpętać kampanię: PiS chce zrujnować polskich rolników. PiS nie ma po prostu pomysłu na tą kampanię to wali na oślep i tyle.

hanza

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6283 dnia: Maja 28, 2009, 15:56:53 pm »
Cytuj
Klienci kupujący alkohol będą nagrywani?

Każdy klient, kupując w sklepie alkohol, ma być filmowany i nagrywany na twardy dysk. Co kupuje, ile, wszystko z dźwiękiem i w kolorze - chce tego sejmowa komisja "Przyjazne państwo"

Kamery w sklepach wymyśliła Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Mają ograniczyć spożycie alkoholu wśród nieletnich. - 90 proc. dzieci poniżej 15. roku życia zna smak alkoholu. Aż 70 proc. twierdzi, że nie ma problemów z jego kupnem - twierdzi Krzysztof Brzózka, dyrektor PARPA. - Zgłosiłem pomysł posłom z komisji "Przyjazne państwo". Powiedzieli: super.

Jeśli wypalą kamery w sklepach, można będzie pomyśleć o kamerach w pubach i restauracjach - rozmarza się Brzózka.

- Kamery już nas nagrywają, gdy kupujemy paliwo na stacjach benzynowych. Dlaczego nie można by nagrywać ludzi kupujących alkohol - mówi Mirosław Sekuła (PO), przewodniczący komisji "Przyjazne państwo", którą powołano, by odbiurokratyzować gospodarkę i ułatwić życie obywatelom.

Kamery nagrywałyby każdego klienta stoiska monopolowego. Urząd miasta w każdej chwili mógłby żądać od sklepu nagrań z ostatnich 30 dni. Za to, by kamera się nie zacinała, a obraz był wyraźny, odpowiadałby sprzedawca. Jak mówi Sekuła, o tym, czy kamery instalować na terenie danej gminy, decydowałyby lokalne władze.

...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6658841,Klienci_kupujacy_alkohol_beda_nagrywani_.html

We łbach im się coraz bardziej przewraca.
pomysl w cipke wole byc znanym pijakiem niz anonimowym alkoholikeim.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6284 dnia: Maja 28, 2009, 17:57:55 pm »
Chwytu na "dziadka z Wehrmachtu" po raz kolejny ludziom nie da się wcisnąć. (mam nadzieję...  :cool:) Operując na tym poziomie - PiS jest w koalicji z partią, która chce znieść wszelkie dopłaty dla rolników w całej Europie. PO mogłoby teraz rozpętać kampanię: PiS chce zrujnować polskich rolników. PiS nie ma po prostu pomysłu na tą kampanię to wali na oślep i tyle.

PO jest w koalicji z partią, która domaga się potępienia wypędzeń i poszanowania praw wypędzonych do ziemi.

Jeśli nie są wstanie skrytykować swojego koalicjanta i się od niego odciąć, sami są sobie winni.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6285 dnia: Maja 29, 2009, 01:01:02 am »
Akcja niemieckich Chadeków to gra polityczna, Iras, i to wiadomo. Nie bądź hipochondryk jak PiS i awanturuj się o wszystko, tylko pomyśl. Chadecja gra pod publikę, po wyborach wszystko ucichnie. Toż to nawet nie warto komentować, jak z Steinbach PiS robi z marginalnej rzeczy problem rangi narodowej.

Co do tej afery zgadzam się w 100% z Sikorskim:

http://eurowybory.onet.pl/526,pis_nie_ma_prawa_decydowac_kto_jest_polakiem_a_kto_nie_,artykul.html

PiS i kurdupel-kartofel nie będzie mi mówił jakim jestem Polakiem. Urodziłem się tutaj i jestem tak samo polski jak (niestety) to to sepleniące coś.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6286 dnia: Maja 29, 2009, 01:13:04 am »
Najśmieszniejsze jest to przekonanie, że jak się u nas pokrzyczy to ktoś się gdzieś tam przestraszy. Sikorski to dobrze opisał zresztą
Cytuj
Ale to jest twardość w gębie, bo gdy przychodzi co do czego, np. do wynegocjowania pierwiastka albo do wynegocjowania pakietu klimatycznego, albo korzyści dla Polski w związku ze szczytem NATO, to przywódcy PiS i pan prezydent bardzo szybko oddają pole, wtedy ich nie ma, wtedy dostają miękkich kolan. Tylko tu w Polsce krzyczeć na Niemców to jest łatwo
W Niemczech mają Steinbach, my mamy Jarka.
http://www.tvn24.pl/-1,1602656,0,1,prezes-pis-przekonuje-radio-maryja-do-lizbony,wiadomosc.html
Eee... ale przecie Lizbona to samo zóo...  :shock:
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2009, 01:19:42 am wysłana przez Leenk »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6287 dnia: Maja 29, 2009, 04:37:36 am »
Cytuj
PO jest w koalicji z partią, która domaga się potępienia wypędzeń i poszanowania praw wypędzonych do ziemi.

A z tego co słyszałem, to pis jest w koalicji z partią, która chce cofnąć dotacje dla rolnictwa.
Ładnie to tak współpracować ze stronnictwem działającym na szkodę naszych gospodarstw?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6288 dnia: Maja 29, 2009, 13:04:30 pm »
Przed chwilą słyszałem w radiu że Polska jest numerem 1 w EU jeśli chodzi o wzrost PKB. Skąd więc narzekania PiS'u? Aż tak bardzo ich boli że ktoś potrafi sobie radzić w czasach kryzysu i przy tym nie zadłużać państwa jak to Pisuary mieli w planach.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6289 dnia: Maja 29, 2009, 15:36:01 pm »
Przed chwilą słyszałem w radiu że Polska jest numerem 1 w EU jeśli chodzi o wzrost PKB. Skąd więc narzekania PiS'u?

Z kompletnej bezczynności rządu, bo PO w kierunku walki z kryzysem nie zrobiło kompletnie nic.

Do poczytania na temat Palikota:

http://www.dziennik.pl/polityka/article389142/Tajemnica_wielkich_pieniedzy_posla_Palikota.html

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6290 dnia: Maja 29, 2009, 17:02:54 pm »
Wiesz Iras, cudem wzrostu gospodarczego jest także to, że o tyle jest on większy o ile rząd się do tego nie miesza vide Socjalizm --> Kapitalizm  :lol:

PiS miał inne problemy na głowie, ci wszyscy geje i krypto-komuniści - nie możesz pozwolić im latać po ulicach. I jeszcze promowanie chrześcijańskiego trybu życia, to zabiera dużo czasu! Obowiązkowe wizyty u logopedy co czwartek i na gospodarkę już nie starcza czasu :grin: Oczywiście mogło być lepiej np.: jakimś obniżeniem podatków, wzmocnieniem ściągalności, rezygnacją z abonamentu, itd., itp. ale i tak było nieżle jak na tych oszołomów.

Popatrzcie na to:  :shock:

http://edition.cnn.com/SPECIALS/2009/autumn.of.change/  :shock: :shock: :shock:
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2009, 22:02:41 pm wysłana przez Castor Krieg »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6291 dnia: Maja 29, 2009, 23:15:53 pm »
Nieźle.  :cool:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Ta dzisiejsza mapa za rudym mówi wszystko o tezach specjalistów PiSu jakich słuchaliśmy od dawna. Jasne, reszta roku może być ciężka ale faktów nie zmieni żaden spin doktor.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6292 dnia: Maja 29, 2009, 23:23:42 pm »
Rozumiem, że o bezrobociu, wirtualnym budżecie i niekontrolowanym deficycie ta mapka również mówi wszystko?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6293 dnia: Maja 29, 2009, 23:56:46 pm »
Rozumiem, że o bezrobociu, wirtualnym budżecie i niekontrolowanym deficycie ta mapka również mówi wszystko?
Jakim niekontrolowanym? To PO uparcie chce deficytu nie przekraczać, PiS co chwila trąbi o jakiś nowych wydatkach.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6294 dnia: Maja 30, 2009, 09:18:46 am »
Jakim niekontrolowanym? BudŻet zakładał deficyt na poziomie 18,2 miliarda złotych, podczas gdy po czterech miesiącach przekroczono 15 miliardów, czyli 85% sumy załoŻonej na cały rok, więc o czym my tutaj mówimy?! BudŻet jest ustalony pod wzrost PKB na poziomie 3,7%, a wczoraj 0,4% ogłoszono jako wielki sukces.

Jesteśmy w połowie roku, a budŻetu praktycznie nie ma, bo to co jest, jest kompletnie oderwane od rzeczywistości.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6295 dnia: Maja 30, 2009, 09:59:26 am »
Przypomnij mi.
Czy skrytykowałeś przypadkiem wystąpienie prezydenta w sejmie? On radził, żeby zmniejszyć stawkę VAT.
Mniejsza stawka Vat -> mniejsze wpływy do budżetu  -> większy deficyt.

Wiesz, skoro jeden z twoich idoli wręcz się domaga rozwalenia budżetu, to nie wiem skąd te skargi.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6296 dnia: Maja 30, 2009, 10:17:58 am »
Mniejsza stawka Vat -> mniejsze wpływy do budŻetu  -> większy deficyt.

Mniejsza stawka VAT -> niŻsze ceny -> większa konsumpcja -> większe wpływy do budŻetu -> mniejszy deficyt.

Proponuję skupić się na ewentualnym krytykowaniu tego, co aktualnie funkcjonuje, bo na działania proponowane przez opozycję i Prezydenta rynek mógłby reagować zupełnie inaczej.

Swoją drogą obniŻenie stawki VAT to pomysł Zyty Gilowskiej. Kolesiowi, który pracuje jako sprzątaczka i marzy o zrobieniu papieru na wózki widłowe, chyba nie godzi się krytykowanie profesora, doktora habilitowanego nauk ekonomicznych. Twoje gdybanie jest tym mniej warte, Że skuteczności zaproponowanych przez nią działań nie moŻna aktualnie ocenić w praktyce.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6297 dnia: Maja 30, 2009, 10:22:44 am »
Nawet osobisty doradca ekonomiczny prezydenta uznaje obniżenie stawki VAT za absurdalny pomysł:
Cytuj
w większości" podobało mu się orędzie prezydenta, ale były też tam elementy, z których musiał się tłumaczyć przed swoimi przyjaciółmi. "Jest jeden element, który mnie tam (w orędziu) rzeczywiście zbulwersował. On dotyczył obniżenia stawek podatków pośrednich VAT. Nie wiem, kto prezydentowi to (pomysł obniżki podatku VAT) podsunął
.
Sam tu Iras broniłeś kwalifikacji Bugaja. Teksty propagandowe swoje, a ekonomia swoje.  :cool:


« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2009, 10:25:03 am wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6298 dnia: Maja 30, 2009, 10:24:31 am »
Sam tu Iras broniłeś kwalifikacji Bugaja, Iras.  :cool:

A Gilowska niby ma mniejsze kwalifikacje?

Poza tym sam wtedy po Bugaju jechałeś, więc wstydziłbyś się nim teraz zasłaniać.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6299 dnia: Maja 30, 2009, 10:31:56 am »
Bugaj nie jest do tego potrzebny. Akurat zasłaniać można się opiniami wielu innych ludzi. Tylko dlaczego teraz Bugaj już nie jest wiarygodny skoro jeszcze niedawno robił za autorytet? Jak już mają cudowne pomysły na obecną sytuację to niech chociaż zdecydują się na jedną wersję.   :cool:
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2009, 10:36:26 am wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6300 dnia: Maja 30, 2009, 10:37:22 am »
Bugaj ma swoje racje, Gilowska ma swoje, a 100% osób na tym forum nie ma najmniejszych kwalifikacji, które pozwalałyby im podwaŻać opinię któregokolwiek z nich. Za to działania Vicka moŻna oceniać po efektach - PKB znacznie niŻsze od przewidywanego i 85% zakładanego deficytu wykorzystane w cztery miesiące.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6301 dnia: Maja 30, 2009, 13:06:02 pm »
W sytuacji gdy w każdym bez wyjątku kraju nieustannie zmieniają prognozy gospodarcze teksty o Rostowskim to czysty populizm.

Gilowska sama niemal nic pożytecznego nie zrobiła więc ją tez można oceniać po efektach. Niemal zerowych. Bugaj nie wiem jakie ma efekty w czymkolwiek więc chyba tez można oceniać po efektach.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2009, 13:08:09 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6302 dnia: Maja 30, 2009, 13:35:58 pm »
W innych krajach moŻe i zmieniają prognozy, ale Rostowski tego nie robi. Od miesięcy mami społeczeństwo bajkami, a budŻet nie trzyma się kupy. Dyskutujmy o faktach - PKB dramatycznie niŻsze w stosunku do zakładanego i 85% planowanego deficytu wykorzystane przez cztery miesiące. Nie wiem jak moŻna bronić człowieka, który kompletnie nie panuje nad wydatkami publicznymi. Nie wiem równieŻ na jakiej podstawie aktualne propozycje Gilowskiej oceniasz "po efektach", skoro nie miała okazji zmagać się z podobnym kryzysem i tych propozycji wprowadzać w Życie.

Jak tak dalej pójdzie, angola z wirtualnym budŻetem okrzykniecie najlepszym ministrem finansów, jakiego widział świat  :lol:

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6303 dnia: Maja 30, 2009, 13:46:17 pm »
Mam nadzieje ,ze pan Olechowski myli sie mowiac ze bedzie gorzej niz teraz ...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6304 dnia: Maja 30, 2009, 14:05:10 pm »
Raczej się nie myli niestety. Choćby tylko z tego względu, że całej reszcie idzie jeszcze gorzej.
Cytuj
Dyskutujmy o faktach
Fakt - Polska jest na razie jednym z trzech krajów całej EU, które są na plusie. Tyle,
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2009, 14:08:11 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6305 dnia: Maja 30, 2009, 14:38:29 pm »
Fakt - Polska jest na razie jednym z trzech krajów całej EU, które są na plusie. Tyle,

Żałosna próba ucięcia tematu, ale rozumiem - argumentów brakuje, a do błędu przyznać się trudno.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6306 dnia: Maja 30, 2009, 15:01:08 pm »
To po prostu fakt. Goły i wesoły. Nie da się go zakrzyczeć co faktycznie denerwuje PiSowską opozycję.

Ja pierdzielę - cały świat kombinuje jak z tego wyjść, koryguje prognozy, zmienia budżety, całe (bogate i nie) kraje na skraju bankructwa, a PiS żąda żeby za argumenty uznać, że PKB nie takie jak planowano.  :???:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6307 dnia: Maja 30, 2009, 15:23:00 pm »
Jeszcze raz - fakty - ustawa budŻetowa - 3,7% wzrost PKB (po korekcie, bo najpierw było 4,8) i deficyt na poziomie 18,2 miliarda złotych; stan faktyczny - 0,8% wzrost PKB (a będzie na pewno gorzej) i 85% rocznego deficytu wykorzystane w trzy miesiące (pomimo rzeźnickich cięć w resortach strategicznych dla bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego kraju). Trzeba mieć niezły tupet, Żeby tak bardzo się pomylić, wyjść przed kamery i oznajmić swój "sukces".

KaŻdy normalny minister finansów, zamiast tkwić w wirtualnej rzeczywistości, dawno przygotowałby nowelizację budŻetu, ale gdzie tam - u nas będzie się mamić społeczeństwo, Że jesteśmy w świetnej sytuacji, przynajmniej do wyborów do PE.

W sumie moŻecie napisać, Że ustawa budŻetowa to taki niewiele warty stos kartek. Mnie juŻ nic nie zdziwi...

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6308 dnia: Maja 30, 2009, 15:24:30 pm »
Jeszcze raz - fakty - ustawa budżetowa - 3,7% wzrost PKB (po korekcie, bo najpierw było 4,8) i deficyt na poziomie 18,2 miliarda złotych; stan faktyczny - 0,8% wzrost PKB (a będzie na pewno gorzej) i 85% rocznego deficytu wykorzystane w trzy miesiące (pomimo rzeźnickich cięć w resortach strategicznych dla bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego kraju). Trzeba mieć niezły tupet, żeby tak bardzo się pomylić, wyjść przed kamery i oznajmić swój "sukces".

Każdy normalny minister finansów zamiast trwać w wyimaginowanej rzeczywistości, dawno przygotowałby nowelizację budżetu, ale gdzie tam - u nas przynajmniej do wyborów do PE będzie się mamić społeczeństwo, że jesteśmy w świetnej sytuacji.

W sumie możecie napisać, że ustawa budżetowa to taki niewiele warty stos kartek. Mnie już nic nie zdziwi...

Iras, wszyscy wiedzą dlaczego jeszcze nie ma noweli budżetu - wszyscy poza Tobą...



Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6309 dnia: Maja 30, 2009, 15:26:39 pm »
Iras, wszyscy wiedzą dlaczego jeszcze nie ma noweli budżetu - wszyscy poza Tobą...

To może mnie ku.wa oświecisz?  :shock:

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6310 dnia: Maja 30, 2009, 15:29:06 pm »
Pytanie wprowadzające, które pozwoli Ci łatwiej przyswoić nadchodzącą wiedzę:

Co dałaby nowelizacja budżetu w maju albo jeszcze wcześniej??

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6311 dnia: Maja 30, 2009, 15:39:57 pm »
PoniewaŻ wyborcy PO często logiką nie grzeszą, w zgaduj-zgadula bawić się z tobą nie zamierzam. Rozumiem, Że kiedy w pół roku przekroczymy roczny, planowany deficyt budŻetowy, a PKB spadnie o 4% w stosunku do przewidywanego, to będzie dobry okres na nowelizację? Powód, dla którego jeszcze jej nie przeprowadzono, jest jeden - wybory do PE.

Żeby nieco uprościć i przybliŻyć ci obecną sytuację - z pracy wyrzucają cie dzisiaj, domowe wydatki ograniczasz za pół roku.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6312 dnia: Maja 30, 2009, 15:44:19 pm »
Tego się mogłem spodziewać..

Nie masz pojęcia co dałaby szybka nowelizacja budżetu więc udzielę Ci odpowiedzi - NIC!
Szybka nowela w marcu czy kwietniu spowodowałaby potrzebę kolejnej nowelizacji w 3 kwartale.
Rząd przeprowadzi nowelizację w lipcu - po tym jak spłyną dane za I półrocze, dzięki czemu będzie można z dużą dozą prawdopodobieństwa osądzić w jakim stadium kryzysu się znajdujemy!
Do tego nie wiem czy wiesz - ale w aktualnej wersji budżetu nie jest wpisany prawie 20 mld plan oszczędnościowy Tuska. W nowelizacji zostanie to ujęte - chyba domyślasz się co wtedy stanie się z deficytem?

Poza tym apel o zwiększenie deficytu już teraz jest całkowicie nieodpowiedzialnym zachowaniem typowym dla rozdawniczej opozycji. Zapowiedź zwiększenia deficytu będzie miała bardzo negatywny wpływ na złotówkę oraz pogrzebie nasze szanse na Euro na kilka lat..


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6313 dnia: Maja 30, 2009, 15:56:19 pm »
Tak jak myślałem - logika nie jest twoją mocną stroną. Od dawna wiemy, że grozi nam recesja, a kasę wydajemy jak przy blisko 4%-owym wzroście PKB - mądre i roztropne. Na prawdę nie trzeba czekać pół roku, żeby założyć minimalny lub zerowy wzrost PKB i znowelizować budżet, chyba, że - wzorem Rostowskiego - zaklina się rzeczywistość. Plan oszczędnościowy dawno wszedł w życie - gdyby nie to, deficyt już teraz byłby znacznie wyższy.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6314 dnia: Maja 30, 2009, 16:09:15 pm »
Budżet państwa to nie jest Twój kalendarz i nie wolno go dowolnie poprawiać jak tylko coś pójdzie nie tak jak planowano!

Każda nowelizacja budżetu powoduje rozchwianie rynku - efekty nieodpowiedzialnej nowelizacji mogą tylko nasilić kryzys.
Brak nowelizacji w tej chwili nie powoduje ŻADNYCH negatywnych skutków dla gospodarki.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6315 dnia: Maja 30, 2009, 16:11:04 pm »
 :lol:

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6316 dnia: Maja 30, 2009, 16:18:09 pm »
Cytuj
Brak nowelizacji w tej chwili nie powoduje ŻADNYCH negatywnych skutków dla gospodarki.

Zastanawia mnie ile właściwie jest negacji w tym zdaniu.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6317 dnia: Maja 30, 2009, 16:22:05 pm »
:lol:

ładnie to podsumowałeś

Rozumiem, że skończyły Ci się wiecowe hasła których mógłbyś używać zamiast argumentów.

W takim razie i ja skończę, bo nie lubię produkować się na darmo...


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6318 dnia: Maja 30, 2009, 16:31:31 pm »
Nie wiem ile razy trzeba upaść na głowę, żeby stwierdzić, że życie ponad stan przez pół roku nie niesie żadnych negatywnych skutków. Rozumiem, że jeśli stracisz pracę/zmienisz na gorszą/obetną ci wynagrodzenie, również przez wiele miesięcy nie zrewidujesz wydatków - twój wybór.

Jeśli coś było nieodpowiedzialne, to założenie w grudniu blisko czteroprocentowego wzrostu PKB.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6319 dnia: Maja 30, 2009, 20:23:11 pm »
Anyłej... wybory za tydzień...  :cool: