Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658859 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6960 dnia: Października 01, 2009, 16:53:12 pm »
becetol, przeczytaj co napisałem. Spróbuj zrozumieć. 10 razy tego samego nie będę pisał - wystarczy kompletnie absurdalny cyrk jaki urządzałeś przy okazji afery Rywina. Wysil mózgownicę, jeśli ją masz. 

Po raz kolejny zasłaniasz swoje kłamstwo tanimi próbami obrażania (tekst o mózgownicy), czy równie tanią próbą przypominania tematu sprzed kilkunastu dni, w której z kretesem poległeś nie znając podstawowych faktów. Zrobię ci więc podsumowanie, abyś za daleko uciec nie mógł:

1. Napisałeś, że opluwałem Balcerowicza. (to jest kompletnym klamstwem)
2. Zaprzeczyłem, dodając że jeśli Balcerowicza obraziłem to proszę o podanie cytatu i miejsca gdzie to robiłem.
3. Tu zacząłeś sie plątać i nie potrafiąc podać przykładu bądź przyznać sie do błedu jak każde dziecko neo zbite z tropu uciekłeś w obrażanie wyzywając od najgorszych (kilka postów później edytowałeś tą wypowiedź całkowicie ją zmieniając, pokazując dobitnie jak zakłamaną postacią jesteś - złapany na błedzie wracasz do postów wcześniej napisanych, aby zakryć dowód swoich kłamstw.)
4. Poprosiłem raz jeszcze o podanie przykładu na to o co mnie oskarżałeś.
5. napisałeś więc żebym w takim razie napisał teraz co sądze o Balcerowiczu, to podasz to jako przykład :) (większego idioty już nie mogłeś z siebie zrobić)
6. Nie dając sie wciągnąć w twoje dziecinne gierki, poprosiłem raz jeszcze o podanie przykładu gdzie obrażam Balcerowicza, albo o publiczne przyznanie sie do kłamstwa.
7. Odpisujesz samymi wyzwiskami. Kolejny raz ani podanego przykładu gdzie Balcerowicz obrażam, ani przyznania sie do kłamstwa.

Leenk po prywatnych wiadomościach jakie dostałem wiem juz że jesteś osobą znaną na forum jako notoryczny klamca, nie mający krzty honoru, który nie potrafi przyznac sie do błedu. Proszę cie, udowodnij mi że jest inaczej - przyznaj sie i ładnie przeproś. Inaczej pod każdym swoim postem będziesz miał moje nawiązanie do tego tematu, w końcu przyznanie sie do kłamstwa na tobie wymusze. Tak perfidnego zakłamywania faktów nie przepuszcze. Jak masz chociaż krztynę honoru to zachowasz sie jak facet i przeprosisz za to perfidne klamstwo.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6961 dnia: Października 01, 2009, 18:52:52 pm »
el becetol, daję spoiler jednak bo zaczyna się robić równie absurdalnie jak kiedyś.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

: Październik 01, 2009, 18:23:58 pm
Wracając jeszcze do najnowszej afery. Tusk mówi że
Cytuj
Po spotkaniu z szefem CBA i analizie materiałów ws. ustawy, nic nie świadczy o popełnieniu przestępstwa
i faktycznie widać ze z dużej chmury mały deszcz. A jednocześnie ma rację, że
Cytuj
Styl, działania, które zostały potwierdzone przez Zbigniewa Chlebowskiego, były zachowaniami niestosownymi, które trudno akceptować u osoby, która powinna mocno przestrzegać standardów
Tu trzeba się z nim zgodzić po lekturze tych zapisków. Chlebowski musi polecieć nawet gdyby okazał się prawnie zupełnie czysty.  :???: A być może i Drzewiecki.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2009, 19:13:55 pm wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6962 dnia: Października 01, 2009, 18:54:50 pm »
Cytat: Leenk
wasze ogłupiałe z nienawiści do wszelkich innych poglądów środowisko
Cytat: Leenk
szczyt zwykłego chamstwa
Cytat: Leenk
jesteś kretynem, niespełna rozumu
Cytat: Leenk
Upadłeś strasznie nisko
Cytat: Leenk
Jesteś niezwykle żałosnym człowieczkiem

Ile wyzwisk w tak krótkim poście, chyba rekord forum :cool: Widać że grunt ci się pali pod nogami.

Leenk w skrócie - wracam do pierwszego posta, gdzie piszesz że my obrażamy Balcerowicza - to znaczy że Balcerowicza twoim zdaniem obrażałem ja i ktoś jeszcze. ch** mnie obchodzi reszta. Skoro napisałeś że ja obrażam Balcerowicza, to pokaż gdzie. A jeśli nie znajdziesz przykładu (bo nigdy tego nie robiłem) teraz wprost napiszesz że nigdy nie obrażałem Balcerowicza i ładnie przeprosisz za kłamstwo. Wprost. Tu i teraz.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6963 dnia: Października 01, 2009, 19:01:19 pm »
Chłopie
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Pisz na temat czyli o polityce, a wycieczki osobiste to na priva jak masz odrobinę odwagi i godności.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2009, 19:16:11 pm wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6964 dnia: Października 01, 2009, 19:15:19 pm »
Cytat: Leenk
Ty tu i teraz musisz przeprosić za to chamstwo jakiego  dopuściłeś się rzucając tekstami o prywatnych wiadomościach. Odszczekuj ładnie jeśli masz choćby odrobinę godności.

No to juz jest mistrzostwo spierdalania od odpowiedzi  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Wiem ze moze cie bolec, dlatego szczerze przepraszam. Publicznie sie kajam, ze to dzięki mnie dowiedziałeś sie że masz u innych użytkowników opinie kłamcy bez honoru. Publicznie przeprosiłem. Teraz TY przeproś za swoje kłamstwo.

Powrót do tematu:

Leenk w skrócie - wracam do pierwszego posta, gdzie piszesz że my obrażamy Balcerowicza - to znaczy że Balcerowicza twoim zdaniem obrażałem ja i ktoś jeszcze. ch** mnie obchodzi reszta. Skoro napisałeś że ja obrażam Balcerowicza, to pokaż gdzie. A jeśli nie znajdziesz przykładu (bo nigdy tego nie robiłem) teraz wprost napiszesz że nigdy nie obrażałem Balcerowicza i ładnie przeprosisz za kłamstwo. Wprost. Tu i teraz.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6965 dnia: Października 01, 2009, 19:20:52 pm »
OK. Szczerze Cię przepraszam, że pisałem zbyt trudnym dla Ciebie językiem i nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Obiecuję, że od teraz będę robił wszytko aby cokolwiek napiszę do Ciebie było tak proste jak to tylko możliwe.

A na serio: po prostu pisanie o prywatnych wiadomościach szkalujących innych jest albo 1. zmyślone i fatalnie świadczy o Tobie. 2. nawet zakładając ze priv jest prawdziwy  to też fatalnie świadczy o Tobie a jeszcze gorzej o osobniku który coś takiego wypisuje cichaczem.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2009, 19:53:03 pm wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6966 dnia: Października 01, 2009, 19:38:16 pm »
Dobra widze, że przez gardlo Ci to nie przejdzie  :grin: Wprost - nigdy nie plułem na Balcerowicza. Jakby ktoś pytał. Koniec, reszta może byc na priva.

Koncząca temat "kreska Musica":

-------------------------------------------------------------------------------------------

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Biznesmeni---rozmowcy-Chlebowskiego-wsparli-PO,wid,11553272,wiadomosc.html

Jak ustaliła "Rz" obaj biznesmeni, którzy kontaktowali się ze Zbigniewem Chlebowskim w sprawie ustawy o grach losowych wpłacali pieniądze na kampanię PO. Ryszard Sobiesiak w 2006 r. wpłacił 10 tys. zł na fundusz wyborczy Platformy Obywatelskiej. Jest na liście darczyńców Państwowej Kampanii Wyborczej, ma na niej numer 12516. Jan Kosek wraz z żoną wsparli PO w 2005 r. Na fundusz wyborczy Platformy przelali 18 tys. zł, na liście darczyńców mają numer 1783.

My płacimy PO, oni uchwalają korzystne dla nas ustawy. Jak tego nie nazwać "ukladem" polityczno-biznesowym, to nie wiem jak.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6967 dnia: Października 01, 2009, 19:51:58 pm »
To że w pełni przejrzyście wpłacają na fundusz to akurat normalne i tak powinno być.

Co do sprawy. Z dużej chmury... Prawdopodobnie. Zobaczymy jak się sprawy potoczą.

Chlebowski i Drzewiecki "na dziko" i trochę "po europejsku"
Cytuj
Zdaniem Witolda Michałka z Business Center Club, który był gościem TVN24, sytuacja w jakiej znaleźli się szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski i minister sportu Mirosław Drzewiecki to "dziki lobbing". - Nie jest to jednak działanie nielegalne, bo nie były prowadzone wbrew kodeksowi karnemu i nie było propozycji korupcyjnej - tłumaczy ekspert BCC.

Jak dodaje lobbyści próbują dotrzeć do polityków za wszelką cenę, a z kolei politycy uciekają od profesjonalnych lobbystów, choćby dlatego, że nie chce im się pisać notatek ze spotkań. - Dużo lepiej wygląda to w innych krajach UE. Tam nie ma przymusowej rejestracji, przepisy są bardziej otwarte i oparte raczej na obyczajach - mówi Michałek.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2009, 19:54:03 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6968 dnia: Października 01, 2009, 20:26:04 pm »
Lobbyści (w tym jeden z wyrokiem za korupcję na karku) lobbują, Drzewiecki wysyła list, rząd zmienia projekt ustawy, zyski kasyn pozostaną nietknięte, a skarb państwa chudszy o pół miliarda. Lobbyści całkiem legalnie wpłacą kaskę na PO, rząd w razie czego poszuka pieniędzy w naszych kieszeniach i wszyscy będą szczęśliwi. Nielegalne - niekoniecznie, nieetyczne - na pewno. Piękną władzę żeście sobie wybrali.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6969 dnia: Października 01, 2009, 22:50:36 pm »
Aż Chlebowskiego do Olejnik nie puścili, będzie grubsza afera jak nic.

Ciekaw jestem jutrzejszych komentarzy w wyborczej.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6970 dnia: Października 02, 2009, 09:36:49 am »
dajcie spokój, te 10 czy 18k to są śmieszne sumy jak na lobbing warty 500 mln. tu chodziło o coś znacznie grubszego, a te mikro sumki dziennikarze wyciągają dla sensacji.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6971 dnia: Października 02, 2009, 09:57:42 am »
Fajnie że w końcu coś takiego wyszło teraz widać że bliżej im do złodziejskiej lewicy niż do patriotycznego myślenia. Kasa sondaże i mydlenie oczu to dla nich się liczy. Dobrze że nie  głosowałem na PO jak większość młodych wyborców...

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6972 dnia: Października 02, 2009, 10:08:55 am »
niezłe śmiechy ,wybiórcza idzie w odsiecz broniąc swej jedynej nadziei na przywrócenie ładu w Polsce pani Jolanty Kwaśniewskiej ganiąc po raz kolejny CBA . 
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7102265,Operacja__Kwasniewska___CBA_zostal_dom.html

I najlepsze pod spodem
Cytuj
W tej akcji CBA po raz kolejny sprowokowało nielegalne działania osób rozpracowywanych

jak ja uwielbiam takie txty . Dzień bez sensacji w GW to dzień stracony .Szkoda imo że sprzedaż tego periodyka leci w dół :(
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6973 dnia: Października 02, 2009, 10:13:10 am »
Sprzedaż większości dzienników spada na łeb na szyję, bo ludzie wolą sobie wkleić linka z portalu niż otworzyć papierową gazetę.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6974 dnia: Października 02, 2009, 10:19:14 am »
dajcie spokój, te 10 czy 18k to są śmieszne sumy jak na lobbing warty 500 mln. tu chodziło o coś znacznie grubszego, a te mikro sumki dziennikarze wyciągają dla sensacji.

Sumy może i śmieszne, ale to i tak nie przeszkodziło Chlebowskiemu skłamać na konferencji, że owi biznesmeni nigdy nie wpłacali pieniędzy na rzecz PO.


Cytuj
Mariusz Kamiński, szef CBA, poinformował premiera Donalda Tuska o tzw. aferze hazardowej 12 sierpnia. A już 3 września rzeszowska prokuratura przygotowała postanowienie o postawieniu Kamińskiemu zarzutów w innej aferze - gruntowej.

(...)

Rzeszowscy prokuratorzy sugerują, że Kamińskiemu postawiono zarzuty na polityczne zlecenie. - Z tego powodu odwołano szefową Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Elżbietę Kosior - mówi jeden z nich.

Kosior przepracowała w prokuraturze ponad 20 lat, prowadziła wiele poważnych śledztw i miała opinię prokuratora, który z dala trzyma się od polityki. W czasach ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry była rzecznikiem rzeszowskiej prokuratury. Nowy szef resortu Zbigniew Ćwiąkalski awansował ją na szefa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Kolejny minister Andrzej Czuma odwołał ją ze stanowiska. - Wykorzystał jej kłopoty zdrowotne. Zamiast ją wspomóc, ocenił, że jest niepotrzebna - zarzucają prokuratorzy. Podejrzewają, że jej odwołanie było związane z "brakiem postępów śledztwa w sprawie afery gruntowej".

Miejsce Kosior, mimo negatywnej opinii zgromadzenia prokuratorów apelacji rzeszowskiej, zajął Robert Kiliański, młody prokurator z Tarnobrzega. - Po objęciu przez niego stanowiska w sprawie afery gruntowej i szefa CBA zaczęły się dziać dziwne rzeczy - opowiada rzeszowski śledczy. Twierdzi, że sprawa, która jego zdaniem nadawała się do umorzenia, nagle "dostała przyśpieszenia". - Robiono wszystko, by Kamińskiemu postawić zarzuty - dodaje.

http://www.rp.pl/artykul/2,371789.html

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6975 dnia: Października 02, 2009, 10:24:13 am »
z tymi prokuratorami i całą szopką to sami kręcą na siebie bata.
czy politycy nigdy nie uczą się na błędach poprzedników??

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6976 dnia: Października 02, 2009, 10:43:24 am »
Kamińskiemu pali się ziemia pod nogami to szaleje. Kij z samą Kwaśniewską ale już samo to  co facet wyprawiał (i to nawet nie jego ludzie w jego imieniu, tylko on sam osobiście) żeby ją umoczyć całkowicie dyskwalifikuje go do pełnienia funkcji publicznych.

W Wyborczej komentarz imho jak najbardziej prawidłowy, taki zresztą jak już tu padał wczoraj.


« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 10:45:44 am wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6977 dnia: Października 02, 2009, 12:28:52 pm »
Cytuj
Fajnie że w końcu coś takiego wyszło teraz widać że bliżej im do złodziejskiej lewicy niż do patriotycznego myślenia

A która partia myśli patriotycznie?  :]

Odchodząc na chwilę od najnowszej afery (zaraz i tak będzie kontynuowane), mamy coś znacznie ważniejszego:
Cytuj
Mam dla państwa dobra wiadomość. Skończyliśmy dziesięcioletni spór o PZU. Odzyskalismy kontrolę państwa. Negocjacje zakończyły się dziś nad ranem - powiedział minister skarbu Aleksander Grad.
- Cele strategiczne - odzyskanie kontroli państwa nad PZU, kontrolowane wyjście Eureko z inwestycji, uniknięcie odszkodowania, odblokowanie rozwoju PZU i wejście spółki na giełdę - to wszystkie cele znalazły odzwierciedlenie w zawartej przez nas umowie - poinformował Aleksander Grad. - To były piekielne trudne negocjacje, wielokrotnie obie strony wychodziły trzaskając drzwiami - zdradził minister skarbu.

Jeżeli jest to faktycznie prawdą, to jest to cholernie wielki sukces i ulga dla budżetu.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6978 dnia: Października 02, 2009, 12:48:05 pm »
i kilka mld dywidendy dla eureko.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 12:51:25 pm wysłana przez s00s »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6979 dnia: Października 02, 2009, 12:57:58 pm »
Tylko kilka mld dywidendy.
Lepiej niż 20, czy 30 jakie mieliśmy zapłacić.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6980 dnia: Października 02, 2009, 13:03:20 pm »
Cytuj
A która partia myśli patriotycznie?  :]
- Jest taka jedna partia. Gdyby to w niej doszło do takiej afery członkowie ponieśliby z całą pewnością odpowiedzialność a nie zostali wzięci w obronę. Nie chce wymieniać nazwy pewnie zostałbym za to tu przez co niektórych ukamieniowany   ;) Nie że jestem jakiś wielkim ich fanem z wieloma ich poglądami czasem bardzo radykalnymi (np. prawo narkotykowe)  się nie zgadzam jednak myślę że oni są najbardziej patriotyczni. W ogóle nie lubię rozmawiać o polityce w polsce zawsze z tego tylko kłótnia wychodzi (głośna wymiana zdań jak to się mówi bo lepiej brzmi).

Co do długów to moim zdaniem już dawno powinno się w Polsce zdepenalizować konopie indyjską. Holandia kiedyś miała podobną dziurę budżetową jak my wyszła z tego między innymi przez opodatkowanie miękkich narkotyków. Narkoturystyka też jest tu znaczącym elementem. Oczywiście nie doczekamy się tego nigdy za rządów partii o której wspominam wyżej  :lol: Jeśli w ogóle dojdzie do władzy jeszcze kiedyś  ;)
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 13:15:48 pm wysłana przez sieq »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6981 dnia: Października 02, 2009, 13:08:26 pm »

Cytuj

- Cele strategiczne - odzyskanie kontroli państwa nad PZU, kontrolowane wyjście Eureko z inwestycji, uniknięcie odszkodowania, odblokowanie rozwoju PZU i wejście spółki na giełdę - to wszystkie cele znalazły odzwierciedlenie w zawartej przez nas umowie - poinformował Aleksander Grad. - To były piekielne trudne negocjacje, wielokrotnie obie strony wychodziły trzaskając drzwiami - zdradził minister skarbu.

Jeżeli jest to faktycznie prawdą, to jest to cholernie wielki sukces i ulga dla budżetu.

Pewnie ze fajnie by bylo jakby po tylu latach udalo sie odkrecic złodziejską prywatyzacje, niestety wątpie żeby mówili całą prawdę - Eureko tez swoje wywalczyć musiało, ta marna dywidenda ktora podal Grad, to przeciez część tego co chcieli, a mieli podstawy rzadać całości. Przy okazji - czy ty przypadkiem nie byłeś hura-zwolennikiem prywatyzacji, a teraz cieszysz sie z odzyskania przez państwo kontroli nad przedsiębiorstwem?  8) Wyglada to tak że raz popierasz prywatyzacje, raz nacjonalizacje -w zaleznosci czym pochwali sie ekipa rządząca.  :cool:

btw.

http://www.rp.pl/artykul/371787_Posada_dla_corki_lobbysty.html

Cytuj
Przy okazji śledztwa CBA w sprawie afery hazardowej na jaw wychodzą inne kłopotliwe dla polityków fakty ? ustaliła ?Rz?. Biznesmen Ryszard Sobiesiak w kontaktach z ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim i wpływowym posłem PO Zbigniewem Chlebowskim zajmował się nie tylko walką o korzystne dla branży hazardowej zapisy w ustawie o grach i zakładach wzajemnych, ale też załatwiał pracę dla córki.

Wiosną biznesmen przekazał jej CV Drzewieckiemu z prośbą o znalezienie intratnej posady. Minister obiecał pomóc. Zlecił sprawę Marcinowi Rosołowi, szefowi swojego gabinetu politycznego. Odtąd to on kontaktował się z Sobiesiakiem. Pytał go m.in., czy córkę interesuje stanowisko wicedyrektora Centralnego Ośrodka Sportu. ?Zrobiliby ją osobą zarządzającą bazą noclegową na terenie całego kraju? ? deklarował przez telefon Rosół.

Ale Sobiesiak nie był tą propozycją usatysfakcjonowany. ?Mirek proponował dla córki coś poza resortem, jakąś firmę turystyczną? ? twierdził.

W końcu doszli do porozumienia, że odpowiednia byłaby posada w Totalizatorze Sportowym. W efekcie Magdalena Sobiesiak złożyła aplikację jako kandydatka na członka zarządu TS. Rozmowa kwalifikacyjna

miała się odbyć 26 sierpnia. Dwa dni wcześniej spotkała się z Rosołem w warszawskiej restauracji Pędzący Królik, co potwierdził ?Rz? sam szef gabinetu Drzewieckiego. Dzień przed rozmową kwalifikacyjną zrezygnowała.

Jej ojciec tłumaczył znajomemu z branży, że wycofał córkę, ?bo tam KGB, CBA?.

Widać jakiego sortu ludzie nie lubią CBA :) A co do reszty - cała ta afera to kompletna kompromitacja PO. Patrzymy co dalej.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 13:18:23 pm wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6982 dnia: Października 02, 2009, 13:19:19 pm »
Jestem zwolennikiem prywatyzacji, ale w tym przypadku została ona przeprowadzona fatalnie- na tyle źle, że mieliśmy oddac częśc pozostałych akcji, dopłacac do tego interesu itd.
Eureko ma nóż na gardle przez kryzys, są zdesperowani i na skraju bankructwa, może dlatego zgodzili się na takie warunki.

Szczerze mówiąc mam nadzieję że teraz przeprowadzona zostanie druga prywatyzacja, tym razem skuteczna i kompletna.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6983 dnia: Października 02, 2009, 13:41:25 pm »
A czy przypadkiem za - jak zauważyłeś - fatalną prywatyzacją PZU nie stał guru domorosłej finansjery Leszek Balcerowicz?

Tymczasem prokuratorsko-polityczna farsa wymierzona w CBA trwa w najlepsze. Mariuszowi Kamińskiemu zostanie postawiony zarzut... wręczenia łapówki - tej kontrolowanej, którą otrzymali Ryba i K. - skazani za korupcję w aferze gruntowej  :lol:

http://www.dziennik.pl/polityka/article450583/Szef_CBA_odpowie_za_korupcje.html

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6984 dnia: Października 02, 2009, 13:48:15 pm »
Kamiński przekracza uprawnienia i wykorzystuje urząd państwowy jako do walki z przeciwnikami politycznymi oraz przybudówkę PiSu to nic dziwnego że prokurator siedzi mu na karku.

A propos farsy - największą odgrywa obecnie PiSowski prezydent. Zwołuje jakieś niesamowicie ważne spotkania choć jak za PiSu afery i skandale przeganiały jedna drugą (najbliższa merytorycznie obecnej to afera z lekami) to nic takiego nie przychodziło mu do głowy.

« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 13:54:17 pm wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6985 dnia: Października 02, 2009, 13:53:36 pm »
Za tą prywatyzacją stał Wąsacz z tego co pamiętam.
I groziło nam nie 20-30 nawet jak napisałem, ale prawie 40mld zł odszkodowania.


Co do CBA- numer z Kwaśniewską to farsa, ile jeszcze będziemy znosic te wygłupy policji politycznej pisu?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6986 dnia: Października 02, 2009, 14:00:06 pm »
Cytuj
Wówczas minister skarbu, Emil Wąsacz sprzedał 30 proc. akcji największego polskiego ubezpieczyciela konsorcjum dwóch firm - Eureko i BIG-Bank. Wartość transakcji opiewała na 3,02 mld zł. 20 proc. przypadło holenderskiej spółce, a 10 proc. polskiemu bankowi (po kilku latach Holendrzy odkupują od banku jego udziały). Wydawało się wówczas, że przed PZU jest świetlana przyszłość. Bo już w rok później, a w najgorszym wypadku dwa, firma miała być w większości sprywatyzowana - 30 proc. udziałów miało trafić na giełdę.

Dziś minister Wąsacz uważa, że nie popełnił błędu. Winą obarcza swoją następczynię w rządzie AWS Aldonę Kamelę--Sowińską. Podpisała ona niekorzystny aneks do umowy, na podstawie którego Eureko miało nabyć kolejne 21 proc. akcji. Na to liczył prezes Eureko Joao Talone.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6987 dnia: Października 02, 2009, 14:03:17 pm »
Kamiński przekracza uprawnienia i wykorzystuje urząd państwowy jako do walki z przeciwnikami politycznymi oraz przybudówkę PiSu to nic dziwnego że prokurator siedzi mu na karku.

Na Ziobrę były równie "mocne" zarzuty. Też przekraczał uprawnienia i wykorzystywał urząd państwowy do walki z przeciwnikami politycznymi - wszyscy wiemy, jak to się skończyło. Psy szczekają, karawana jedzie dalej i tym razem finał z pewnością będzie podobny.

Poza tym absurdalne jest, że drobne nadużycia przy ściganiu prawdziwych przestępców, podnosi się do rangi czynów gorszych, niż same przestępstwa.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6988 dnia: Października 02, 2009, 14:13:31 pm »
"Policji politycznej pis" hahaha Przecież Kamiński odpowiada już bardziej przed Tuskiem, a nie Kaczyńskim. Zła organizacja pisowska, pewnie jak policja zlapała by pijanego kierowce z PO, to też było by działanie pisowskiej organizacji, przekroczenie uprawnień i wykorzystywanie urzedu państwowego jako do walki z przeciwnikami politycznymi :) Bo to CBA kazało biednemu Chlebowskiemu mataczyć :) Złapali za rękę przestępcow z PO - bić sie w pierś i przepraszać, a nie zasłaniać sie tym że to "wściekły atak służb" i "wygłupy policji politycznej pisu" :)

Zresztą ciekawa sprawa, bo wątkiem całej afery jest to, że po 12.08 premier osobiście rozmawia z Chlebowskim i Drzewieckim na temat zaangażowania ich w sprawę (co przyznał na konferencji), i natychmiastowo w prokuraturze Rzeszowskiej zmieniają prokuratora prowadzącego od 2 lat sprawę roli CBA w aferze gruntowej (zmierzającej do umorzenia) i dochodzi do przyspieszenia formułowania zarzutu Kamińskiemu :) Szybka próba odwrócenia uwagi od tego co miało nastąpić, na którą widać wielu z was sie złapało.

Tym dziwniejsze jest, że CBA informuje premiera o podsłuchach, a następnie podsłuchiwani "od przyjaciela" dowiadują sie że są podsłuchiwani. Jeśli to Tusk odpowiada za informowanie przestępców o toczących sie przeciwko nim dzialaniom - to w tym wypadku sprawa kwalifikuje sie wyłącznie do Trybunału Stanu.

Btw. włączyła sie lewica.

http://www.tvn24.pl/0,1622144,0,1,sld-sklada-wniosek-o-komisje-sledcza,wiadomosc.html

Cytat: tvn24
To oczywiste, że premier Donald Tusk powołał żołnierza do wykonywania trudnych politycznych zadań na stanowisku ministra sprawiedliwości. Dlatego ważne jest, abyśmy powołali komisje śledczą. Komisja zbada sprawę dotyczącą wpływania na ustawę i ewentualnych braków w budżecie w wysokości prawie 0,5 mld. złotych - tłumaczył Napieralski.

Chociaż pewnie zaraz sie od fanatyków PO dowiemy że SLD też jest "policja polityczną pisu"  :-D :-D :-D :-D :-D




Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6989 dnia: Października 02, 2009, 14:20:17 pm »
Najzabawniejsze, że to wy się tu specjalizujecie w oskarżeniach bez żadnych wyroków, dowodów itd. Nagle przypominamy sobie o praworządności i paragrafach? Dobre. Chlebowski najprawdopodobniej też nie popełnił żadnego przestępstwa z KK, a PiS i prezydent robi cyrk nie z tej ziemi. 
...
Co ciekawe, ta ustawa miała dopiero przejść całą ścieżkę legislacyjną w parlamencie i jeszcze zostać podpisana przez prezydenta. Widać jak na dłoni że CBA zaczęło wcześniej kampanię wyborczą. 

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6990 dnia: Października 02, 2009, 14:35:52 pm »
Cytat: Leenk
Widać jak na dłoni że CBA zaczęło wcześniej kampanię wyborczą.

Widać jak na dloni że potrafisz tylko powtarzać po PO :) Przeciez to słowa Tuska. Powtarzaj dalej 'że to PiS robi cyrki', a nie widzisz wypowiedzi innych opcji, ktore mowią to samo? Masz SLD u góry. A teraz koalicjant, PSL:

http://wiadomosci.onet.pl/2053528,11,to_koniec_chlebowskiego_czy_on_rozum_stracil,item.html
Cytat: PSL
- To koniec kariery Zbigniewa Chlebowskiego na eksponowanych stanowiskach - ocenił dziś w TVN24 Eugeniusz Kłopotek.
- Zbyszek, czyś ty rozum postradał? Jakieś spotkanie na cmentarzu? - pytał Chlebowskiego na antenie TVN24 Kłopotek. Zdaniem posła PSL, koalicjanta PO, Chlebowskiemu "zabrakło rozsądku, wyczucia".

- A jak się okaże, że miał z tego dostać jeszcze jakieś korzyści materialne, to już w ogóle jest po chłopaku - podsumował Kłopotek.

Nawet koalicjant wystawia aferzystów z PO. Brutus skorzystał ze sztyletu  :cool: Ale trzymaj sie dalej wersji że to tylko PiS wypowiada sie w tym tonie, tylko to pozostało fanatykom PO - udawać że przestepstwa nie było, tylko PiS cos tam sobie gada  8) Nawet media dotychczas uległe PO uciekają z tonącego okretu, tylko GW dalej kreci proporcjami, wiec z niej dalej możesz sobie cytować  :D

Comic relief:

http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw2MTA1NDc3MSwxNjI3MzQyODIsNzMwOTMwNywwLGZvcnVtMDAxLmpz

Wczorajsze propozycje internautów. A dzis wchodze na gazeta.pl i głowny news na środku strony: Czy na Euro 2012 największy wstyd przyniosą nam publiczne toalety? Zadaniem specjalnego patrolu jest powąchać każdy miejski szalet, nie wdepnąć i wyjść czysto z takiej konfrontacji.  :D A na pierwszej stronie GW "CBA uderza w rząd Tuska"  :D Widac onetowcy sie nie pomylili  :D
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 14:48:42 pm wysłana przez el becetol »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6991 dnia: Października 02, 2009, 14:37:39 pm »
Najzabawniejsze, że to wy się tu specjalizujecie w oskarżeniach bez żadnych wyroków, dowodów itd. Nagle przypominamy sobie o praworządności i paragrafach?

My się specjalizujemy w oskarżeniach bez żadnych wyroków, dowodów, itd.? A kogóż my tak oskarżamy? Garlicki - przyjęcie łapówki na taśmie i masa innych dowodów, Sawicka - wpadka na prowokacji, Ryba siedzi, Chlebowski - "Na 90%, Rysiu, załatwię", więc kogo my tak bezpodstawnie oskarżamy? Dla kontrastu może sobie przypomnij styl waszych oskarżeń pod adresem Ziobry, Kaczyńskiego czy Mularczyka i szukanie haków na nich.

PiS i prezydent robi cyrk nie z tej ziemi.

Zapomniałeś o SLD...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6992 dnia: Października 02, 2009, 14:47:53 pm »
Nie wiem czy to słowa Tuska - jeśli tak powiedział to dobrze mówi. Jedyne co jego cytowałem to jego słowa ze wczoraj: Chlebowski powinien wylecieć za swoje postępowanie.

Ataki opozycji są normalne. Czy to PiSu czy SLD czy nawet współkoalicjanta. Nawiasem mówiąc tekst Kłopotka czytałem już wcześniej i zgadzam się całkowicie.

Jednak to co wyprawia CBA na zlecenie PiSu i prezydent wrzeszczący o aresztowaniach normalne nie jest i o tym piszę.

Iras, pisanie przez was że to 'my' tutaj bezpodstawnie oskarżamy (chociaż to co wy wciąż wklejacie to jakaś niepotwierdzona pisanina prawicowych periodyków) jest tak śmieszne, że brak słów. I nie pisz o stylu naprawdę.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 14:59:45 pm wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6993 dnia: Października 02, 2009, 15:04:57 pm »
Faktem jest że PO wdepnęło równo; jak przeczytałem dzisiaj zapisy rozmowy Chlebowskiego, to jasno jest wszystko powiedziane- przez rok blokował zmianę w ustawie, wkręcał w to innych. Z tego się nie wywinie i dobrze.

Natomiast głupim pomysłem jest komisja śledcza- nie ma tu większej tajemnicy, powinno to byc załatwione szybko i sprawnie od ręki (czyli pociągnięcie do odpowiedzialności Chlebowskiego i innych zamieszanych), komisje działają z taką skutecznością (do tej pory ciągnie się sprawa pisu i nic nie ustalają), że za 15 lat coś by z tego było.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6994 dnia: Października 02, 2009, 15:12:05 pm »
Na spodkaniu to Tusk podnosił głos i nie chciał odpowiedzieć na żadne pytania. Prezydent jest człowiekiem wykształconym inteligentnym a przede wszystkim wielkim patriotą i to chyba normalne że interesują go takie sprawy. Z tego co wypisujesz to pewnie wolałbyś jeszcze oglądać tępego Wałęse albo najebanego Kwaśniewskiego w tv...   :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6995 dnia: Października 02, 2009, 15:19:20 pm »
Cytuj
Z tego co wypisujesz to pewnie wolałbyś jeszcze oglądać tępego Wałęse albo najebanego Kwaśniewskiego w tv... 

Oczywiście że tak.
Większośc Polaków marzy by oglądac kogokolwiek innego na tym urzędzie, niż Najwyższego Przedstawiciela Sił Zbrojnych (bo jak sam podkreśla, nie jest "tylko prezydentem").
Tyle zła w narodzie co on z bratem wyrządził, nie zrobił nikt po 89.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6996 dnia: Października 02, 2009, 15:22:28 pm »
Jednak to co wyprawia CBA na zlecenie PiSu...

Ex-panienkę do towarzystwa, striptizerkę-karierowiczkę i celebrytkę TVN też pewnie na zlecenie PiS uwalili  :lol:

CBA podsłuchiwało dwóch biznesmenów powiązanych z hazardem - jeden z wyrokiem za korupcję na karku i to pewnie wina PiS, że Chlebowski regularnie do takich ludzi telefonuje.

Natomiast głupim pomysłem jest komisja śledcza...

Skoro minister sprawiedliwości już ogłosił wyrok, jasnym jest, że prokuratura tego nie wyjaśni.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6997 dnia: Października 02, 2009, 15:25:26 pm »
Cytuj
Oczywiście że tak.
Większośc Polaków marzy by oglądac kogokolwiek innego na tym urzędzie, niż Najwyższego Przedstawiciela Sił Zbrojnych (bo jak sam podkreśla, nie jest "tylko prezydentem").
Tyle zła w narodzie co on z bratem wyrządził, nie zrobił nikt po 89.
- Nie wiem czy śmiać się z tego co napisałeś czy płakać... Patrząc na avatar to Kwaśniewski by na pewno szybciej pod pasował niż Wałęsa  :smile:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6998 dnia: Października 02, 2009, 15:29:17 pm »
Z Wałęsą vs Kaczyńskim byłoby ciężko na sercu wybierać IMHO bo obaj fatalni na tym stanowisku. Z Kwachem vs. Kaczyński nie byłoby problemu. Nawet nawalony mówi z większym sensem niż obecny prezydent na trzeźwo

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6999 dnia: Października 02, 2009, 16:05:19 pm »
Ja bym powiedział że ma na tyle światły umysł iż nie musi czytać z kartki przemówień pisanych przez kogoś zupełnie innego. IMO Nie każdy ma dar do jasnego/precyzyjnego wypowiadania się czasem na tematy bardzo trudne bez wcześniejszego przygotowania i znajomości pytań które będą zadawane.