Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7080 dnia: Października 10, 2009, 15:08:53 pm »
Cytuj
dowodów na popełnienie przestępstwa może nie być
I to jest piękne podsumowanie hipokryzji PiSmanów w obecnej sytuacji. Dowodów na to że Garlicki jest zabójca może nie być ale konfa się odbędzie. Na Blidę nic może nie być ale kolo z kamerą przed domem już czeka. I tak w kółko. Na nic dowodów może nie być - wystarczy że takim CBA rządzi kolo który na konfie mówi że eraz wiadomo na kogo głosować.  :cool:

Co z tą Rz.? W ustawie o CBA też jest przesyłaniu tajnych materiałów do gazet?
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2009, 15:19:12 pm wysłana przez Leenk »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7081 dnia: Października 10, 2009, 15:15:58 pm »
Leenk przyhamuj troche z tymi wyzwiskami, ok?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7082 dnia: Października 10, 2009, 15:17:33 pm »
I to jest piękne podsumowanie hipokryzji PiSmanów w obecnej sytuacji.

Poczytaj zapisy rozmów telefonicznych Chlebowskiego i spółki, a później wróć rozmawiać o hipokryzji.

Co z tą Rz.? W ustawie o CBA też jest przesyłaniu tajnych materiałów do gazet?

Ze sprawą Kwaśniewskiej do mediów pobiegł Czuma, a afera stoczniowa wypłynęła dzięki kancelarii premiera, więc na jakiej podstawie podejrzewasz CBA o przecieki?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7083 dnia: Października 10, 2009, 15:20:55 pm »
Leenk przyhamuj troche z tymi wyzwiskami, ok?
Ale innych co tu rzucają wyzwiskami to już nie hamujesz? Wystarczy że mają te same poglądy. Trochę mniej hipokryzji OK?
Cytuj
Ze sprawą Kwaśniewskiej do mediów pobiegł Czuma, a afera stoczniowa wypłynęła dzięki kancelarii premiera, więc na jakiej podstawie podejrzewasz CBA o przecieki?
Czyli ktoś z PO poleciał z tajnymi aktami do Rzepy? Wow.  :???:
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2009, 15:24:53 pm wysłana przez Leenk »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7084 dnia: Października 10, 2009, 15:24:11 pm »
A ktoś inny tu ubliża ludziom od idiotów? Nie widze. I domyślałem sie że to zostanie tak skomentowane. Z mojej strony EOT i radze uważać.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7085 dnia: Października 10, 2009, 15:26:25 pm »
A ktoś inny tu ubliża ludziom od idiotów? Nie widze. I domyślałem sie że to zostanie tak skomentowane. Z mojej strony EOT i radze uważać.
Najwidoczniej czytasz bardzo selektywnie ten wątek. Przez kolegę becetola byłem tu wyzywany od idiotów x razy. Najlepiej uciec w EoT gdy się zwróci uwagę na to jaką niekonsekwencję wykazujesz.  :???:
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2009, 15:31:11 pm wysłana przez Leenk »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7086 dnia: Października 10, 2009, 15:30:32 pm »
To co, mam teraz dawać osty za czasy kiedy nie byłem modem? Od czasów kiedy jestem modem był tu względny spokoj więc nie było potrzeby interwencji. Wyjaśniłem w pierwszym zdaniu o co mi chodzi, nie odniosłeś sie do tego. Tak jak mówie EoT i radze uważać tutaj. Wszystkim.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7087 dnia: Października 10, 2009, 15:34:37 pm »
OK, masz rację, sorry: zero odp. na osobiste przytyki i podobnych tekstów z mojej strony od teraz. Tylko o konsekwencję proszę.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2009, 18:45:12 pm wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7088 dnia: Października 11, 2009, 00:27:47 am »
http://wiadomosci.onet.pl/2058158,11,pijany_urzednik_grada_brutalnie_pobil_radnego,item.html

Grzegorz K., ważny urzędnik w kierowanym przez Aleksandra Grada ministerstwie skarbu, pobił przewodniczącego rady powiatu augustowskiego, który w wyniku bójki trafił do szpitala - informuje na swojej stronie internetowej "Dziennik"

Radny powiatu augustowskiego został pobity przez dwóch napastników wczoraj wieczorem pod sklepem na augustowskim osiedlu Borki. Według informacji radia Białystok radny wdał się w utarczkę słowną z dwoma mężczyznami. Jeden z napastników uderzył radnego w twarz, a następnie mężczyźni skopali ofiarę - informuje podinspektor Tomaszczuk.

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article455045/Pijacki_incydent_urzednika_Grada.html

Z relacji pobitego wynikało, że gdy wszedł do sklepu, natknął się na awanturę. Dwóch klientów kłóciło się ze sprzedawczynią: chcieli, aby sprzedała im alkohol. Odmawiała, gdyż byli wyraźnie pijani. Wtrącił się do dyskusji i pomógł sprzedawczyni. Obaj podpici mężczyźni wyszli, ale zaczekali na klienta przed sklepem. Gdy wyszedł, został zaatakowany: jeden z nich uderzył go pięścią w twarz, kilkukrotnie go kopnął.



 :shock:

Wkleiłbym jakiegoś śmieszny tekst, ale tu nie ma nic do śmiechu. Co się dzieje z tym rządem? Pijany naczelnik wydziału nadzoru w Departamencie Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji I Ministerstwa Skarbu Państwa kopie ludzi pod osiedlowym sklepem monopolowym? To są te "nowe standardy" o jakich mówił Tusk przedwczoraj w czasie zjazdu w Novotelu? Tego sortu ludzie mają wg PO odpowiadać za uczciwe prywatyzacje?


« Ostatnia zmiana: Października 11, 2009, 00:34:18 am wysłana przez el becetol »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7089 dnia: Października 11, 2009, 00:32:05 am »
Przechodzi ludzkie pojęcie co wyprawia Kurski na drogach, radny PiSu w stosunku do uchodźców, albo choćby wcześniej złodzieje 300zł dniówki z prezesem Kaczyńskim na czele...  Itd itp.

Co się dzieje z tą smutną ekipą z buziami pełnymi frazesów o prawie i sprawiedliwości...  :lol:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7090 dnia: Października 11, 2009, 00:35:20 am »
Przechodzi ludzkie pojęcie co wyprawia Kurski na drogach, radny PiSu w stosunku do uchodźców, albo choćby wcześniej złodzieje 300zł dniówki z prezesem Kaczyńskim na czele...  Itd itp.

Co się dzieje z tą smutną ekipą z buziami pełnymi frazesów o prawie i sprawiedliwości...  :lol:
Ale oni nie rządzą, czyż nie? A poza tym kto tu o nich wspomina w tym momencie?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7091 dnia: Października 11, 2009, 00:36:02 am »
PO idzie na wojnę. Dosłownie?  :lol:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7092 dnia: Października 11, 2009, 00:46:35 am »
Cytuj
Ale oni nie rządzą, czyż nie? A poza tym kto tu o nich wspomina w tym momencie?
Pokazuję do jakich absurdów tutaj niektórzy dochodzą. Mamy się teraz tu przerzucać tym co robią jacyś urzędnicy? Dobra luz, możemy też pogadać też o pewnym ważnym urzędniku urzędującego prezydenta tego od kilku kg koki. Itd.

Potem proponuję zejść na sprzątaczki i nocnych cieciów w różnych instytucjach.  Równie logiczny temat.  :cool:

Cytuj
W resorcie K. pracuje od 2004 roku, obecnie jest Naczelnikiem Wydziału Nadzoru Właścicielskiego w Departamencie Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji.
Że się tak spytam: czy to że kolo był też urzędnikiem ministra za czasów PiSu nie pogłębia jeszcze bardziej absurdu używania takich 'argumentów'?
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2009, 01:04:05 am wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7093 dnia: Października 11, 2009, 01:38:39 am »
TO PROWOKACJA CBA POLICJI POLITYCZNEJ PISU I I JEJ AGENTA KAMIŃSKIEGO PUPILA KACZORA PODSLUCHY KGB BORUBAR IRASIAD IPN RYDZYK POLACZKI HOMOFOBY DOŚĆ HAHAHAHA NISZCZYĆ KACZYZM WOLNA POLSKA ANTYKATOLICKA YES WE CAN CHANGE!!!!!!11111ONEONOE


Leenk - stworzyłem powyższy szablon abyś w następnych postach nie musiał tracić cennej energii na myślenie i tworzenie od podstaw kolejnej próby odwrócenia uwagi od wypływających na światło dzienne faktów na temat rządu Tuska i kolesi. Po prostu zapisz te kilka słów (ctrl+c) a następnie wklej (ctrl+v) do nowego posta jak tylko któregoś POwca na czymś znów przyłapią. Widzę z jakim zawzięciem od kilkunastu dni starasz się to robić, i jak wiele czasu Ci to zajmuje - zebrałem więc najbardziej rzeczowe argumenty jakie udało Ci się stworzyć i ułożyłem "Uniwersalna Odpowiedź Leenka Na Każdy Nowy Post W Temacie Polityka". Wyciągam pomocną dłoń do forumowego kolegi. Co więcej, ta odpowiedź będzie się sprawdzać również w temacie "Tolerancja". Mam nadzieje że zrewanżujesz się plusikiem  :cool:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7094 dnia: Października 11, 2009, 10:15:59 am »
Rządzisz el becetol  xD Najbardziej dobitna riposta, jaka pojawiła się na forum. A Tusk z resztą ferajny, jakby miał nieco honoru, to podał by się do dymisji. Tak przynajmniej twierdzą obeznani z polityka.
Bowiem tak na zachodzie jest. Ale nie, miękkie , rude 'r" pragnie wyssać , póki jeszcze jest w stanie, jeszcze więcej dla siebie, dla swej uroczej latorośli. Notabene nie ma się mu co dziwić. 96% z nas tak by postąpiła. W rządzie każdy tak robi. Czemu Maczu Pikczu z wadą wymowy miałby inaczej postępować.

Tak, czy siak, jego szanse na głowę państwa zmalały znacznie. Jakoś nie jest mi smutno z tego powodu.

+ el becetol , to tak, jakby kolega zapomniał oferować go w podzięce.

 8)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7095 dnia: Października 11, 2009, 11:23:16 am »
widać sylvan tak się podnieciłeś wypowiedzią becelota, że hamulce ci pękły. jaka dymisja, za co??

za aferę hazardową, gdzie poleciało już więcej głów niż powinno i cała ustawa jest przepisywana? a może za aferę stoczniową o której kompletnie nic nie wiadomo, poza tym że w ogóle nie miała miejsca (no chyba, że komuś te stocznie w końcu sprzedali i nic o tym nie wiem)?

piętnowanie premiera i całej partii za jednego ciecia co się nie potrafi zachować też jest dość śmieszne. szczególe z ust ludzi którzy murem stoją za partią, która wbrew swoim ideałom, wcześniejszym zapowiedziom i opinii społeczeństwa wprowadziła kryminalistów i aferzystów na najwyższe szczeble władzy.


Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7096 dnia: Października 11, 2009, 11:29:19 am »
Gratuluje becetol widze że pracujesz nad ironią ale jeszcze Ci trochę brakuje. Tylko następnym razem jak będe stosował szyderczą retorykę to nie waż się słowem odezwać i czegokolwiek w związku z tym mi zarzucać.

Sylvan ile Ty masz lat? 7?

Powtórzę to co już pisałem - tu nie ma dobrych i złych. Leenk próbuje wybielić PO używając przekrętów PiS'u, co jest bzdurą, becetol i reszta udają że zapomnieli co się w tym kraju działo przed dwoma laty(za mało orzechów panowie) co też jest bzdurą tego samego kalibru.

Aczkolwiek muszę przyznać, że niesamowitą radość sprawiają mi takie kłótnie na prawicy :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7097 dnia: Października 11, 2009, 11:53:02 am »
a może za aferę stoczniową o której kompletnie nic nie wiadomo, poza tym że w ogóle nie miała miejsca (no chyba, że komuś te stocznie w końcu sprzedali i nic o tym nie wiem)?

Coś wiemy - chodzi o jakieś wcześniejsze wyprowadzanie pieniędzy i coś jednak jest na rzeczy, bo w resorcie już sypią się głowy.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7098 dnia: Października 11, 2009, 12:11:12 pm »
to racje, ale z takim stanem wiedzy to sam przyznasz, że wołanie o dymisję jest raczej przejawem jakiegoś spazmu a nie racjonalnego myślenia.
ujawnią sprawę, przeprowadzą dochodzenie. jak wyjdzie gnój to będzie można mówić o dymisji.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7099 dnia: Października 11, 2009, 13:05:37 pm »
Rządzisz el becetol  xD Najbardziej dobitna riposta, jaka pojawiła się na forum.

Cytat: Wuher
Gratuluje becetol widze że pracujesz nad ironią ale jeszcze Ci trochę brakuje.

Wszystkich nie zadowolisz 8)

Cytat: Wuher
Leenk próbuje wybielić PO używając przekrętów PiS'u, co jest bzdurą, becetol i reszta udają że zapomnieli co się w tym kraju działo przed dwoma laty(za mało orzechów panowie) co też jest bzdurą tego samego kalibru.

Ja po prostu komentuje aktualne wydarzenia. Może idźmy jeszcze dalej i zamiast zajmować sie aktualną polityką, wrócmy do afer lewicy z Rywinem na czele, panie lewicowo-antyklerykalny? A może od razu na nowe wieści o aferze stoczniowej pisać "A co tam Tusk, pamietasz co Niemcy w 1941 robili?" albo "Nie wolno nam oceniać negatywnie Tuska w świetle Potopu Szwedzkiego". To jest właśnie ta sama socjotechniczna technika, która sam stosujesz w Tolerancji - taktyka odpowiedzi na kazde pytanie tekstem "A u was murzynów biją!", jak w tym kawale. Nikt o niczym nie zapomniał - ani o rządach PiS, ani o rządach SLD, ani o II Wojnie Światowej, ani o Potopie. Po prostu komentujemy aktualne wydarzenia.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7100 dnia: Października 11, 2009, 13:36:23 pm »
"CBA "polowało" na Schetynę; Sawicka "poległa" przy okazji"
Cytuj
Ani "Miro" ani "Zbyszek" - prawdziwym celem operacji CBA był wicepremier Grzegorz Schetyna. Tak wynika z ustaleń dziennikarzy "Newsweeka". Elementem tych działań miała być korupcyjna propozycja wobec posłanki Sawickiej, uznawanej za bliską współpracowniczkę Schetyny.

Według informacji "Newsweeka" CBA intensywnie szukało dowodów na łamanie prawa lub też podejrzane kontakty biznesowe wicepremiera i szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji.

CBA - podaje internetowa strona tygodnika - zainteresowało się Schetyną już za rządów PiS. - Było dla nas oczywiste, że uderzając w Schetynę, tak naprawdę zaatakujemy Tuska - opowiada jeden z polityków PiS zaangażowanych w tę operację.

Lider PO był poza zasięgiem CBA, bo nigdy nie prowadził interesów, wystrzegał się kontaktów z biznesmenami i był biedny jak kościelna mysz. Schetyna przeciwnie - od połowy lat 90. prowadził rozmaite interesy. Jest człowiekiem majętnym, który ma dobre kontakty z biznesie. Stanowił idealny cel dla CBA, tropiącego układy polityczno-biznesowe a jednocześnie był na tyle ważny w PO, że uderzenie w niego mogło rozbić tę partię.

Rozmówcy tygodnika twierdzą, że elementem działań wobec Schetyny była korupcyjna pułapka CBA, zastawiona na posłankę PO Beatę Sawicką, która w Platformie uchodziła za jego bliską współpracowniczkę. Z tego samego powodu CBA interesowało się Tomaszem Misiakiem, senatorem PO z Wrocławia. Z jego firmą Work Service współpracowała agencja reklamowa Effectica, której właścicielem była do grudnia 2006 r. Kalina Rowińska-Schetyna, żona wicepremiera - podaje "Newsweek".

Wrocławskim biznesmenem z branży hazardowej Ryszardem Sobiesiakiem - słynnym "Rysiem" CBA zajęło się także dlatego, że Schetyna prowadził z nim interesy - twierdzi "Newsweek".

Czy CBA rzeczywiście znalazło dowody przeciwko wicepremierowi? To wątpliwe. Według informacji tygodnika ludzie Mariusza Kamińskiego ostatnio węszyli nawet w kierowanym przez Schetynę MSWiA, choćby przy przetargach informatyzacyjnych, jednak bez powodzenia.

W ubiegłym tygodniu zdesperowani agenci CBA wydzwaniali do dziennikarzy, badających w przeszłości interesy wicepremiera i wypytywali, gdzie szukać na niego haków - podaje "Newsweek".
Każdy trzeźwo myślący przyzna ze tą całą PiSowską ekipę i ich służby trzeba trzymać z dala od rządzenia w tym kraju.  :lol:

Cytuj
Aczkolwiek muszę przyznać, że niesamowitą radość sprawiają mi takie kłótnie na prawicy
Mi też by sprawiały gdyby istniała sensowna alternatywa, która by trzymała PiSowską bandę z dala od władzy. Ale takiej obecnie nie ma.
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2009, 13:46:12 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7101 dnia: Października 11, 2009, 13:45:53 pm »
A że Schetyna prowadził interesy ze skazanym za korupcję Sobiesikiem, już ci nie przeszkadza? Wg mnie to właśnie takich ludzi trzeba trzymać jak najdalej od rządzenia. Teoria spiskowa całkiem zabawna. Sawicka sama wzięła w łapę, a reszta za kontakty z szemranym towarzystwem może podziękować tylko sobie. W ten sposób wzięcie za tyłek kogokolwiek z Platformy można podciągnąć pod polowanie na Tuska, ale jak rozumiem wyborcy PO woleliby, żeby ich pupile byli nietykalni.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7102 dnia: Października 11, 2009, 13:52:28 pm »
Według informacji "Newsweeka" CBA intensywnie szukało dowodów na łamanie prawa lub też podejrzane kontakty biznesowe wicepremiera i szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Czyli robili dokładnie to do czego zostali stworzeni. Zwalczali korupcje na szczytach władzy. Odkryli konszachty "Grzesia" z "Rysiem", za co "Grzesiu", za kare od Tuska dostał... awans w szeregach partii i teraz jest szefem PO.  :lol: Ot, "nowe standardy".

EDIT:
Wprost dotarł do dokumentów premiera przesłanych z CBA.

http://www.wprost.pl/ar/174749/JANECKI-Afera-stoczniowa-to-najwieksza-afera-III-RP/

Afera stoczniowa to największa afera III RP

Najwyżsi urzędnicy Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) oraz Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) przeprowadzili fikcyjny przetarg na sprzedaż majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. Z dokumentów przesłanych przez Mariusza Kamińskiego, szefa CBA, do najważniejszych osób w państwie wyłania się obraz totalnego bezprawia, degrengolady i łamania zasad.


Przetarg był ustawiony tak, żeby wygrał go tylko jeden podmiot ? Stiching Particulier Fonds Greenrights. Na początku przesunięto termin rejestracji uczestników przetargu, żeby Greenrights wpłacił na czas wadium. Potem kombinowano, jak uniemożliwić rozpoczęcie licytacji, bo ten właściwy podmiot potrzebuje czasu na konsultacje. A już podczas licytacji szefowie ARP i urzędnicy ministerstwa skarbu złamali wszelkie reguły. Cały czas byli w kontakcie ze ?swoim" oferentem, pomagając mu w licytacji (nawet wtedy, gdy zawodziło go internetowe połączenie), co stawiało ?wybrańca? w uprzywilejowanej sytuacji. Próbowano nawet manipulować zegarem odmierzającym czas podczas licytacji: zastanawiano się, czy nie można go spowolnić dla innych niż ?swój? uczestników licytacji, żeby ten ?właściwy? wiedział wszystko przed innymi.

Dokumenty CBA dowodzą, że operacja z ustawieniem przetargu służyła przede wszystkim libańskiemu handlarzowi bronią Abdulowi Rahmanowi El-Assirowi. To on wpłacił wadium w imieniu Greenrights. El-Assir domagał się, by urzędnicy MSP oraz ARP zapewnili mu zwrot wadium, gdyby nie dopełnił warunków umowy. I urzędnicy robili wszystko, żeby El-Assirowi wadium zwrócono. Sam Libańczyk zainteresowany był wyłącznie odzyskaniem od Bumaru SA kwot należnych mu prowizji za handel bronią polskiej spółki. Urzędnicy MSP i ARD gotowi byli zabezpieczyć go udziałami Bumaru, byle tylko doszło do transakcji.
I tu pojawia się problem, czy tzw. katarski inwestor w ogóle istniał. Bo z dokumentów CBA wynika, że wtedy, gdy po wygraniu aukcji Greenrights zaczął kręcić, to polska strona na siłę szukała jakiegoś ?katarskiego łącznika", żeby się nie skompromitować (co groteskowe, nie wiedziano nawet, jak przedstawić zwycięzcę przetargu, bo ten nie chciał nic o sobie ujawnić). Z podsłuchanej rozmowy między ministrem Gradem a prezesem ARP Dąbrowskim wynika, że na siłę szukano jakiegoś katarskiego inwestora, który by się podłączył pod ofertę El-Assira. Oznaczałoby to, że minister Grad wiedział, iż katarska oferta to fikcja.


Oprócz niebywałej kompromitacji polskiego państwa, afera z ustawieniem przetargu na majątek stoczni może spowodować daleko idące konsekwencje finansowe dla budżetu. Bo oszukani uczestnicy przetargu mogą skarżyć państwo polskie o wysokie odszkodowania. Nie warto już nawet przypominać, że ta oszukańcza operacja zaszkodziła samym stoczniom ? teraz już nikt nie kupi ich za taką cenę, za jaką mogły być sprzedane. A ile firm kooperujących ze stoczniami zbankrutowało bądź zbankrutuje? A ilu ludzi straciło pracę?


Po przeczytaniu stenogramów jestem w ciężkim szoku...
...
...
...
Afera Rywina? Tam nie było żadnej afery w porównaniu do tego... Tusk już zapowiedział, ze wycofuje sie z kandydowania na urząd prezydenta. Znajdujemy się w historycznym momencie.
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2009, 16:30:54 pm wysłana przez el becetol »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7103 dnia: Października 11, 2009, 17:00:11 pm »
Cytuj
Ten akapit oraz cała reszta posta to chyba nie jest odpowiedź na mój wpis... albo za dużo piłeś i faktycznie widzisz że:
 stwierdziłem, że uważam że Kamiński może "fałszować urzędowe pisma",

Jakoś nie zdarzyło mi się widzieć słów krytyki za podobnego jego działania.
A jeżeli bronisz go za to, że został namaszczony przez twoich faworytów i nie wyrażasz zastrzeżeń co do jego działalności, to znaczy, że ją popierasz.

Facet jest ewidentnie politrukiem, któremu się wydaje, że ma do spełnienia misję i bawi się w politykę. Bo takie zadania postawili przed nim jego polityczni mocodawcy.

Cytuj
nie mam "nic przeciwko temu, żeby moi faworyci układali się z postkomuną"

Co wychodzi z tych deklaracji to bardzo dobrze widzę, kiedy krytykujesz działania Platformy w mediach za to co zrobili twoi faworyci.
Ani pis, ani zwolennicy tej partii nie mają najmniejszego prawa krytykować kogokolwiek za działalność Farfała, bo znalazł się on w telewizji dzięki staraniom Kaczyńskich. Którzy sprzymierzyli się z lewicą, żeby do telewizji wrócić. Ale tego ty nie masz im za złe, masz za złe platformie jakieś zupełnie wymyślone przymierze z nim, jakby wziął się on znikąd.

Kaczyński idący na porozumienia z Samoobroną, LPR'em i SLD - mogą to robić, żeby wsadzić swoich ludzi do mediów.
Jak się im trochę poprzeszkadza, to to już jest niewybaczalne.

Cytuj
Nigdy nic takiego nie pisałem, a w każdym z tych przypadków sądzę coś zupełnie odwrotnego.

NIGDY tego nie widziałem.

Cytuj
Tu nie ma na co odpowiadać. Napisałeś kilka setek znaków, w których nie ma żadnej treści. Jesteś w tym mistrzem forum.

Dlaczego czepiasz się mnie za coś, co sam robiłeś?
Ty uważałeś, że oznaką dobrych kontaktów z sowietami jest embargo na nasze towary i niemożność ich sprzedaży na terenie Rosji.
Co miało miejsce za czasów rządów Kaczyńskich, którzy jakoby prowadzili słuszną politykę zagraniczną z tym krajem.

Przy takim podejściu trudno powiedzieć coś więcej...

Po za tym ty jakoś uważasz, że możesz popierać pewne osoby nie popierając ich działań, co dla mnie jest zupełnie niedorzeczne.


Cytuj
Czyli robili dokładnie to do czego zostali stworzeni. Zwalczali korupcje na szczytach władzy. Odkryli konszachty "Grzesia" z "Rysiem", za co "Grzesiu", za kare od Tuska dostał... awans w szeregach partii i teraz jest szefem PO.


Innymi słowy to zupełnie ci nie przeszkadza, jest całkowicie normalne i bez zastrzeżeń i wcale a wcale nie oznacza, że ta instytucja bawi się w politykę próbując za wszelką ceną uderzyć w rząd - nawet nie mając ku temu podstaw. Ale jedynym legalnym rządem może być ten Kaczyńskich, każdy inny jest do luftu, tak?

Cytuj
W ubiegłym tygodniu zdesperowani agenci CBA wydzwaniali do dziennikarzy, badających w przeszłości interesy wicepremiera i wypytywali, gdzie szukać na niego haków - podaje "Newsweek".
[/b][/u]

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7104 dnia: Października 11, 2009, 17:00:35 pm »
Uważaj el becetol, bo zaraz się dowiemy, że Wprost to również pisowska gazetka, naczelny chodzi na smyczy Kaczyńskiego, materiały niechybnie dostarczył im sam Kamiński, a cała afera to pisowka hucpa. Tego już nawet nie trzeba komentować - koń jaki jest, każdy widzi. Na PO nie głosowałem, więc sumienie mam czyste. Spokojnie czekam na rozwój wydarzeń.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7105 dnia: Października 11, 2009, 17:09:14 pm »
turbo gnój z tymi stoczniami.

ale teraz też trzeba przyznać, że donos na kamińskiego za niepoinformowanie w porę jest jak najbardziej słuszny. skoro wiedział to dlaczego nie powiedział??? czekał na kampanię?

a tuska rozliczą wyborcy, jak zwykli to robić przez ostatnie 20 lat ;)

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7106 dnia: Października 11, 2009, 17:16:16 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7132446,Szczyglo_grozi_Tuskowi_Trybunalem_Stanu___Dymisji.html

Innymi słowy: Kamińśki jest nasz skur**** i nie istnieje prawo, mogące go odwołać! Walić ustawę i premiera!

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7132975,Adwokaci__sluzby_inspiruja_do_popelniania_przestepstw.html

Oczywiście nie jest winą Kamińskiego, że CBA najpierw robi wszystko, żeby nasi obywatele łamali prawo a później ogłasza jako sukces fakt jego złamania. To jest w porządku i jest w pełni akceptowalne.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7107 dnia: Października 11, 2009, 17:46:42 pm »
turbo gnój z tymi stoczniami.

ale teraz też trzeba przyznać, że donos na kamińskiego za niepoinformowanie w porę jest jak najbardziej słuszny. skoro wiedział to dlaczego nie powiedział??? czekał na kampanię?

Jaki donos na niepoinformowanie w pore - twoim zdaniem powinien poinformować zanim zdobyli dowody? Chyba nie masz pojęcia jak wygląda i ile trwać może śledztwo. To, biorąc pod uwagę ogrom afery, było przeprowadzone "turbo" szybko i zdobyto ogromną ilość dowodów, które jutro przedstawione będą do prokuratury. Zarzut że "za późno" można było użyć obojętnie kiedy by to nie zostało przedstawione, a początek kampanii to PO już zarzucało oponentom pół roku temu - oba zarzuty są więc bezpodstawnym piarowskim odwracaniem uwagi od sedna sprawy.

A sedno jest takie, że rząd PO na usługach Libańskiego handlarza bronią spowodowało aferę która odbije się szerokim echem na całym świecie a tysiące ludzi stracą pracę. Odwracanie uwagi i przerzucanie odpowiedzialności tak jak robi to Krzych (Że to niby CBA robi wszystko, żeby nasi obywatele łamali prawo. Tak bo to CBA kazało Chlebowskiemu lizać Rysia po jajkach, to CBA zrobiło wszystko aby APR dogadało sie z z Libanczykiem na szkode Polski) jest jawnym popieraniem aferzystów.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7108 dnia: Października 11, 2009, 18:05:05 pm »
Cytuj
a tuska rozliczą wyborcy, jak zwykli to robić przez ostatnie 20 lat
I to jest najbardziej frustrujące dla tutejszej ekipy krzykaczy.

PiSmani ze swoimi służbami ryją ile mogą żeby znaleźć haki na przeciwników, bo do tylko do tego się nadają, obrzucają g..nem na zasadzie "A może coś się przylepi" a tu większość społeczeństwa jak na złość wciąż nie daje sobie wciskać tego kitu, słusznie wciąż pamiętając co było w latach 2005-7.

Tez byłbym sfrustrowany i walił capslockiem...  :cool:
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2009, 18:06:37 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7109 dnia: Października 11, 2009, 18:09:41 pm »
A nawet jak wam plunąć w twarz, to wy mówicie, że deszcz pada...

Pierwotnie o SLD, ale pasuje idealnie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7110 dnia: Października 11, 2009, 18:13:16 pm »
Kto tak o was powiedział? :cool:

Cytuj
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7132975,Adwokaci__sluzby_inspiruja_do_popelniania_przestepstw.html

Oczywiście nie jest winą Kamińskiego, że CBA najpierw robi wszystko, żeby nasi obywatele łamali prawo a później ogłasza jako sukces fakt jego złamania. To jest w porządku i jest w pełni akceptowalne.
Heh, zapewne Naczelna Rada Adwokacka to część słynnego Układu.

Dolniak, ktoś tam z klubu parl. PO, nieważne. Jednak dobrze podsumował
Cytuj
Przede wszystkim zaskakuje mnie, że po raz kolejny jeden z periodyków podaje informacje, które powinny być w dyspozycji prokuratury. To niewyobrażalne, ze z CBA wyciekają informacje oznaczone gryfem ?tajne?. Mariusz Kamiński okazał się sprawnym minerem, który po raz kolejny odpala podłożone wcześniej ładunki
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2009, 18:20:00 pm wysłana przez Leenk »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7111 dnia: Października 11, 2009, 18:21:39 pm »
turbo gnój z tymi stoczniami.

ale teraz też trzeba przyznać, że donos na kamińskiego za niepoinformowanie w porę jest jak najbardziej słuszny. skoro wiedział to dlaczego nie powiedział??? czekał na kampanię?

Jaki donos na niepoinformowanie w pore - twoim zdaniem powinien poinformować zanim zdobyli dowody? Chyba nie masz pojęcia jak wygląda i ile trwać może śledztwo. To, biorąc pod uwagę ogrom afery, było przeprowadzone "turbo" szybko i zdobyto ogromną ilość dowodów, które jutro przedstawione będą do prokuratury. Zarzut że "za późno" można było użyć obojętnie kiedy by to nie zostało przedstawione, a początek kampanii to PO już zarzucało oponentom pół roku temu - oba zarzuty są więc bezpodstawnym piarowskim odwracaniem uwagi od sedna sprawy.

A sedno jest takie, że rząd PO na usługach Libańskiego handlarza bronią spowodowało aferę która odbije się szerokim echem na całym świecie a tysiące ludzi stracą pracę. Odwracanie uwagi i przerzucanie odpowiedzialności tak jak robi to Krzych (Że to niby CBA robi wszystko, żeby nasi obywatele łamali prawo. Tak bo to CBA kazało Chlebowskiemu lizać Rysia po jajkach, to CBA zrobiło wszystko aby APR dogadało sie z z Libanczykiem na szkode Polski) jest jawnym popieraniem aferzystów.

oskarżasz mnie, że mam oczy zamknięte a sam nie widzisz, że można było tej aferze zapobiec.
z resztą już się wypowiedział co sądzę o całej sprawie. mua:*

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7112 dnia: Października 11, 2009, 18:28:47 pm »
Wiec oskarżamy teraz CBA że nie zapobiegło aferze, wywołanej przez PO. A PO jest czyste. To tak jakby policjantów badających sprawę handlu narkotykami oskarżać o zbrodnie gorszą niż samych handlarzy, tylko dlatego że sprawą się zajęli.

A afery można było uniknąć, nie głosując na PO.  :cool:

Cytat: Leenk cytujący partyjnego Dolniaka
To niewyobrażalne, ze z CBA wyciekają informacje oznaczone gryfem ?tajne?.

A skąd wie pan Dolniak że wyciekło z CBA? Przypominam że to kancelaria Tuska pierwsza z tą informacją pobiegła do mediów już w piątek, a Wprost mówi wprost że cytuje list CBA do premiera. Pewnie Tusk sam rzucil informacje do Wprost, aby teraz sprytnie odwracać uwagę od sedna sprawy, kierując dyskusje na kwestie przecieku. Zresztą Tusk w piątek przesłał informacje do prokuratury, może wyciek pochodzi stamtąd? Tego wszystkiego nie dowiemy sie nigdy, bo dziennikarz nigdy nie ujawni swojego źródła. Nigdy. To podstawowa zasada prasy. Dlatego cały argument i skupianie sie na wycieku jest odwracaniem kota ogonem.
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2009, 18:39:02 pm wysłana przez el becetol »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7113 dnia: Października 11, 2009, 18:37:56 pm »
A PO jest czyste.
turbo gnój z tymi stoczniami.

specjalnie dużymi.
jak masz dalej problemy to prześlę ci audio plik.

btw. jakby wyżej wymienieni policjanci byli umoczeni w innym gównie to jak najbardziej trzeba by ich też oskarżyć, a nie uważać za święte krowy tylko dlatego, że zajęli się bandytami.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7114 dnia: Października 11, 2009, 18:43:15 pm »
@Leenk - postaraj się zachować przynajmniej resztki godności. O hakach można mówić przy wyciągania dziadka z Wermachtu albo jarania zioła w czasach studiów, a nie u progu największej afery III RP. Rząd Tuska na usługach libańskiego handlarza bronią - wypadałoby raczej zapaść się pod ziemię albo przynajmniej siedzieć cicho, a nie czepiać się, że ktoś miał czelność dobrać im się do tyłka.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7115 dnia: Października 11, 2009, 18:47:45 pm »
według mnie wygląda to bardziej na zbieranie dowodów tak długo, że aż sprawie łba mało co nie ukręcono. z resztą zobaczymy, prokuratura wyjaśni czy wiedział dostatecznie dużo, dostatecznie wcześnie i czy świadomie przeciągał sprawę. jak go oczyszczą to wszystko odszczekam ;)

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7116 dnia: Października 11, 2009, 18:48:16 pm »
Cytuj
turbo gnój z tymi stoczniami.

I gdzie tu masz informacje o PO panie s00s?

Stoisz w jednym rzędzie z POwskimi klakierami, ktorzy też sądzą że jest gnój ze stoczniami, ale afery nie dopatrują sie w nieprawidłowym przetargu, ale w winą obarczają tych co afere wykryli. Piszesz 5 słów że "turbo gnoj ze stoczniami" a nastepnie rozpisujesz sie jaki to Kamiński jest winny. Wydźwięk twojego postu jest taki - slowa nie napisałeś o PO, a objechałeś jak szmatę Kamińskiego. Twoja opinia jest jasna i taka sama jak Leenka i Krzycha. Jak chcesz sie od klaskania PO odciąć - to zrób to wprost. Bo na razie nie wyszło.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7117 dnia: Października 11, 2009, 18:52:45 pm »
Tak, stenogramy w gadzinówce PISu Rzepie i teraz we Wprost są od Tuska... ?!? Piszcie więcej, jest tu dzięki temu bardzo wesoło.  :lol:

Za wcześnie żeby osądzać meritum sprawy ale wyłazi już na wierzch parę rzeczy. Grad w tej sytuacji nie pytający o prawne możliwości odwołania przetargu powinien wylecieć.
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2009, 18:56:52 pm wysłana przez Leenk »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7118 dnia: Października 11, 2009, 19:00:48 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

a niby kto się stoczniami zajmował, kamiński???
pomyśl następnym razem zanim komuś łatkę przypniesz.

btw. zapomniałeś dodać, że jestem w układzie ;)
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2009, 19:13:33 pm wysłana przez s00s »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7119 dnia: Października 11, 2009, 19:22:52 pm »
a niby kto się stoczniami zajmował, kamiński???
pomyśl następnym razem zanim komuś łatkę przypniesz.


O "winie" Kamińskiego w sprawie stoczni napisałeś 4 posty. O winie PO - 5 słów. Sam sobie łatkę przyklejasz ustawianiem proporcji na modłę klakierów Tuska.

Btw.

Cytat: rozmowy PO
Grad: ?? Jak wygląda rejestrowanie?"
Wojciech Dąbrowski: ?Przed chwilą patrzyłem i jest tam 10 podmiotów zarejestrowanych, no ale nie ma tego oczywiście, którym jesteśmy zainteresowani"
Grad: ??Czy wyście analizowali możliwość przerwania tej procedury, czy od strony prawnej, formalnej?? (?) ? bo my tu walczymy, różne rozmowy itd. Natomiast pytanie co zrobić jeżeli oni będą chcieli mieć odłożenie tego w czasie, czy można coś takiego zawiesić?(?) jakby była taka potrzeba z jakiś tam powodów"

 

Kilkadziesiąt minut później Roman Nojszewski, zarządca kompensacyjny majątku stoczni, dzwoni do Wojciecha Dąbrowskiego, który wcześniej próbował przekonać go do pomysłu Grada:

Roman Nojszewski: ??Wojtek, nie mogę tego zrobić, tu już mam opinie, leży na papierze, wiesz co obserwator jest na miejscu w ogóle nie mam naruszonych ani przepisów prawa, ani regulaminu, ani nic, co mogło być powodem tego? (?)? wszystko jest zgodne z przepisami, obserwator siedzi cały czas i patrzy na ręce, wylazłem nawet? naruszenie regulaminu w ocenie Komisji Europejskiej też nie nastąpiło, nie mogę, Wojtek nie można (?)? a poza tym mogą mieć roszczenia odszkodowawcze, bo wynajęli kancelarie prawne, prawda, dla sprawdzenia majątku a były takie, zaciągnęli niektórzy kredyty na wpłatę wadium i potem będzie no odpowiedzialność za to, za odszkodowania na Zarządcy Kompensacji a tak a propos to ciebie tyczy, a potem Związki Zawodowe wsadzą nas do prokuratury i będziemy się tłumaczyć"

Narazie "potem Związki Zawodowe wsadzą nas do prokuratury i będziemy się tłumaczyć" przegrywa z "na dziewięćdziesiąt procent, Rysiu, że załatwimy. Tam walczę, nie jest łatwo, tak ci powiem." w kategorii najlepszego tekstu tego rządu, ale może jakieś jeszcze nieautoryzowane teksty wyjdą na jaw i dostarczą więcej beki 8)