Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658846 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7160 dnia: Października 17, 2009, 14:09:14 pm »
właśnie, że problem jest z prokuraturą. jakby skasowali te nagrania a nie świecili nimi na prawo i lewo to nie byłoby sprawy. zresztą oświadczenie ABW zdaje się to potwierdzać.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7161 dnia: Października 17, 2009, 14:30:24 pm »
Prawdopodobnie nawet to, że to prokuratura ma coś za uszami jest wątpliwe.  Grunt, że PiS znowu może sobie pokrzykiwać o polityce itd.  :cool:
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2009, 14:34:21 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7162 dnia: Października 17, 2009, 15:04:20 pm »
Rymanowski: Każdy dziennikarz może się znaleźć "na drutach"

To niebezpieczna sytuacja, bo każdy dziennikarz może się znaleźć na drutach. A taka rozmowa może być potem wykorzystana do szantażu - mówi dziennikarz TVN24 Bogdan Rymanowski, który - jak ujawniła "Rzeczpospolita" - był podsłuchiwany przez ABW. I wraz z drugim podsłuchiwanym, dziennikarzem "Rz" Cezarym Gmyzem, pytają publicznie: - Kto i po co wydał zgodę na podsłuchiwanie.
Rymanowski podkreślił, że to nie pierwsza historia, iż służby specjalne podsłuchują dziennikarzy, a powinno być odwrotnie. I zwrócił też uwagę, że nie ma rozmów prywatnych, a każda z nich może być wykorzystana jako hak na dziennikarza.

"Wiceszef AWB myśli, że wszystko może"

- Nie miałem złudzeń, że być może jestem podsłuchiwany, powiedział Rymanowski. I dodał: - Nie dowiedziałby się o tym, gdyby nie proces cywilny między "Rzeczpospolitą", a wiceszefem ABW Jackiem Mąką, który przedstawił te stenogramy jako dowód w sprawie. A to nie ma kompletnie z nią związku. Pokazuje natomiast, że Jacek Mąka myśli, że wszystko może zrobić.

Zdaniem Rymanowskiego, ta sytuacja - według niego niebezpieczna - pokazuje, że każdy dziennikarz, który kontaktuje się z osobą będącą w zainteresowaniu służb specjalnych może się "znaleźć na drutach". - I to jeszcze nie jest dziwne, ja to rozumiem, dziennikarze nie są świętymi krowami, jeśli wchodzą w taką relację. Ale zastanawiam się, czy to był wniosek dotyczący podsłuchiwania mnie czy Wojciecha Sumlińskiego czy Cezarego Gmyza, ludzi którzy wchodzą przypadkowo w te historie - powiedział Rymanowski.

"Nikt nie da już dziennikarzom informacji"

W jego opinii, podsłuchy powodują, że do dziennikarzy nie zgłosi się żaden informator. - Po udowodnieniu, że każdy z dziennikarzy jest podsłuchiwany żaden informator nie zadzwoni do żadnego dziennikarza, bo będzie miał świadomość, że minutę czy dwie minuty po tym telefonie jest już namierzony. Tak więc źródło, czyli podstawa naszej pracy, będzie się bał przekazywać te informacje, dlatego że nie będzie miał żadnej pewności, że w sprawie nie wypłynie - powiedział Rymanowski.

Odnosząc się do komunikatów, wydanego wcześnie rano w sobotę przez rzeczniczkę ABW oraz wiceszefa Agencji Jacka Mąkę stwierdził: - Można to skomentować jednym słowem: spychotechnika, to nie my jesteśmy winni tylko prokuratura, która zdecydowała się na odtajnienie tego typu stenogramów.


Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

http://www.tvn24.pl/-1,1624387,0,1,rymanowski-kazdy-dziennikarz-moze-sie-znalezc-na-drutach,wiadomosc.html

Leenk, proszę, nikt z PiS nawet nie zabrał w tej sprawie głosu (chyba, że o czymś nie wiem i Rymanowski wstąpił do partii).

Gmyza tymczasem jest traktowany prawie jak opozycyjni dziennikarze na Białorusi.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7163 dnia: Października 17, 2009, 15:39:46 pm »
Cytuj
chyba, że o czymś nie wiem
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Tymczasem sama prokuratura twierdzi że nawet nie ustalano że obaj panowie nazywają się jak się nazywają.
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2009, 15:48:22 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7164 dnia: Października 17, 2009, 16:04:55 pm »
Nikt nie zrobił nic złego, wiec jak do tego doszło, że v-ce szef ABW wykorzystuje w zupełnie innym, cywilnym procesie materiały operacyjne Agencji, które dawno powinny zostać zniszczone? Nawet najbardziej odmóżdżona, niezdolna do samodzielnego myślenia, partyjna kukiełka powinna zauważyć, że ktoś w tej sprawie MUSIAŁ złamać prawo, ale jak widać zwolennicy PO potrafią zaskakiwać...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7165 dnia: Października 17, 2009, 18:12:29 pm »
Ani abw ani prokuratura się tutaj nie popisali.

Inna sprawa- pis zrobiło w konia sld jeśli chodzi o tvp, jarek złamał ustalenia i wsadził we wszystkie ważne miejsca pisowców, tym samym robiąc sld psikusa :]
No cóż, w ten sposób absolutnie każda partia w sejmie w jakimś tam stopniu współpracowała z pis'em i każda się na tym przejechała- to już pewien fenomen.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7166 dnia: Października 17, 2009, 22:47:05 pm »
Cytuj
To, że CBA za Kamińskiego było służbą PiSu wie każdy normalny człowiek używający mózgu od czasu zresztą gdy Kamiński sam wyraźnie sugerował głosowanie na jedną partię.
coraz bardziej pogrążasz się tym językiem nienawiści . Kamiński utopił PiS w 2007 ,teraz niezle urządził PO . Nie wiem na czym miałaby polegać strategia Kamińskiego by pogrążać partie ,na którą podobno oddał głos .Skłaniałbym się raczej  ku wersji nonkonformisty , który czaił się na każdego bez względu na plakietke partyjną . Wildstein ładnie uciszył ostatnio polecznika  Donalda stwierdzając ,że Kamińskiego bynajmniej nie zdymisjonowano ze wzledu na  /charakter przeprowadzanych akcji/upatrywania polityczne ,ale ze wzgledu właśnie na niewogodny dla łapówkarskiej sceny politycznej pęd ku sprawiedliwości . Zerknijcie w wasze portfele i zreflktujcie ile taki porky pig Kalisz wcina z waszych pensji . A tuczy się się już ho ho ho ładnych parę kadencji .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7167 dnia: Października 17, 2009, 23:43:44 pm »
jay jay, wiem, że najłatwiej zgrywać tego najbardziej mega super duper cool kolesia który to niby stoi ponad wszelkimi zagadnieniami bieżącej polityki i patrzy pobłażliwie na toczące się tu dyskusje. Bardzo to, że tak to wyrażę, wygodne. Wtedy łatwo uwolniony od nieprzyjemnych więzów konkretnych faktów walić teksty o pork pigu Kaliszu itd.

Ciut trudniej jest wyjaśnić podstawowe fakty, nie za bardzo przystające do założonej tezy. Tu akurat np. czemu ten dzielny rycerz sprawiedliwości, nonkonformiasta od siedmiu boleści, Kamiński jakoś nie miał wątpliwości żeby w mediach ogłaszać tekstów o tym na kogo należy głosować albo żeby niemiłe sprawy np. Lipca przesuwać na 'po wyborach, a patent z Sawicką na parę dni przed wyborami. Przykładów można podać jeszcze wiele.

Ale jak już pozwoliłem sobie zauważyć najlepiej użyć wygodnych wtrętów i na przykład walnąć tekstem o pogrążaniu się językiem nienawiści.

Cytat: Iras
Nawet najbardziej odmóżdżona, niezdolna do samodzielnego myślenia, partyjna kukiełka powinna zauważyć, że ktoś w tej sprawie MUSIAŁ złamać prawo, ale jak widać zwolennicy PO potrafią zaskakiwać...
Takie teksty nie są dla ciebie językiem nienawiści? Obczaj słowo 'hipokryzja' jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Drogi jay jayu, lecisz chłopcze na łatwiznę i tyle.  :cool:
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2009, 23:53:30 pm wysłana przez Leenk »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7168 dnia: Października 17, 2009, 23:59:27 pm »
Kalisz , Kaczyński , Obama jeden pies . Dla mnie każdy polityk hołdujący hołocie , tandecie i głupocie pozostaje do odstrzału . A takich bez liku w niezwykle dupnym i dziurawym administracyjnie ustroju jakim jest demokracja . Mam jednak cichą nadzieję ,że jednak w pewnym momencie ciemny lud skonfiguruje pare faktów i ułoży własną wizję idealną wizję państwa ,które przede wszystkim nie okrada i nie utrudnia życia obywatelom co zdaje sie jest synonimem państwa polskiego . I tak jak pzpn musi zauważyć ,że jest zbedny dla narodu tak wladza powinna miec na uwadze to ze podlega literze prawa bez wzledu na swoje mandaty i inne celibaty .
Doprawdy żenują mnie te wojenki personalne o trajektori myślowej kto ?ile ? z jakiej partii ? w jaki sposób ? To sprawy drugorzędne , faktem jest to ,że przez 20 lat od chwalebnego upadku komunizmu taktyka łatwego łupu wsrod politykow nic a nic sie nie zmieniła . Najlepszą droga wyjścia w takim momencie byłoby wlepienie czerwonej kartki całej władzy przez społeczeństwo poprzez negacje ideii wyboru . Bo jakiż to wybór między większym bądz mniejszym złodziejem ?
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7169 dnia: Października 18, 2009, 00:13:38 am »
Jeśli wszystko to jeden pies i jeden cholerny teatr dla tępych mas (i tu pewnie wielu się z tym może zgodzić) i w ogóle jesteś taki ponad ten cały burdel to wal po wszystkich tutaj, a nie przypierdalaj się tylko do mnie.  :cool:

Bo jakbyś zapodał że my tu wszyscy to banda naiwnych idiotów to byłby godny temat do omówienia.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2009, 00:20:59 am wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7170 dnia: Października 18, 2009, 00:26:23 am »

Ciut trudniej jest wyjaśnić podstawowe fakty, nie za bardzo przystające do założonej tezy. Tu akurat np. czemu ten dzielny rycerz sprawiedliwości, nonkonformiasta od siedmiu boleści, Kamiński jakoś nie miał wątpliwości żeby w mediach ogłaszać tekstów o tym na kogo należy głosować albo żeby niemiłe sprawy np. Lipca przesuwać na 'po wyborach, a patent z Sawicką na parę dni przed wyborami. Przykładów można podać jeszcze wiele.


"Fakty"  :lol:

"Kamiński jakoś nie miał wątpliwości żeby w mediach ogłaszać tekstów o tym na kogo należy głosować"
Dasz jakiś cytat jak mówil wprost że trzeba głosować na PiS? To podaj źródło.

"żeby niemiłe sprawy np. Lipca przesuwać na 'po wyborach"
Kłamstwo. Zatrzymanie Lipca miało miejsce na polecenie prowadzacej śledztwo prokuratury i to ona ustaliła termin. Po co kłamiesz, że to CBA coś przesuwało?

"a patent z Sawicką na parę dni przed wyborami."
Kłamstwo. Złe CBA, że złapało biedniutką uczciwą poslankę transparentnego PO akurat, jak zażądała i przyjeła łapówke, zamiast przekonać ja żeby poczekała na 'po wyborach'. :cool: Do swojej wybranki Sawickiej miej pretensje że chciwość kazała jej żądać łapówki przed wyborami, a nie do Kamińskiego że ją złapał na gorącym uczynku!

Twoje przykłady, które nazywasz "faktami" jak widać sa klamliwą manipulacją rodem z jakiegoś G.W.nianego brukowca służalczego wobec PO. Mówisz że "Przykładów można podać jeszcze wiele.", wiec czekam, ale niech chociaz jeden będzie prawdziwy, a nie z Wyborczej :cool:

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7171 dnia: Października 18, 2009, 00:31:02 am »
Idiotami nie ,ale nie mogę rozumieć tych ciągłych personalnych przywar i obozow lewica vs prawica . To przecież taki wyzuty ze znaczenia pojedynek ,że szkoda klawiatury na wklepanie zylionów znaków po to tylko by utwierdzić siebie ( i tylko siebie) w przekonaniu ,że ma rację . Nie twierdze ,że tak jest zawsze ,ale w większości przypadków . Najciekawsze dysputy są na poziomie czysto moralnym ,a nie ideologii mniej lub bardziej skutecznych . To było dobre ,ale w ubiegłym wieku . Naprawdę żadna mi korzyśc ,z tego że jakiś polityk funduje sobie ladny koszycz świadczeń w postaci nietykalności i niezobowiązujacych wypraw służbowych . To tylko napędzanie machiny , która nie ma końca . Sfera publiczna ,która nie powinna być obiektem zainteresowań dla zdrowo rozsądkowego człowieka .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7172 dnia: Października 18, 2009, 01:13:06 am »
Wyzuty ze znaczenia pojedynek tak samo jak np. te durne System Warsy i inne tego typu tematy. Nie daje nic poza zabawą dla paru udzielających się.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7173 dnia: Października 18, 2009, 09:44:41 am »
Cytuj
Mam jednak cichą nadzieję ,że jednak w pewnym momencie ciemny lud skonfiguruje pare faktów i ułoży własną wizję idealną wizję państwa ,które przede wszystkim nie okrada i nie utrudnia życia obywatelom co zdaje sie jest synonimem państwa polskiego

Tiaa... bezpiecznym jest założenie że takiej rewolucji nie doczekamy nigdy, więc wróćmy do rzeczywistości.
Też nie demonizuj tak tych 20 lat demokracji, to za mało byśmy wykształcili społeczeństwo obywatelskie, było i jest wielu cwaniaków przy władzy, ale też mamy ogromne sukcesy i z czasem będzie tylko lepiej imo.

Widzisz że społeczeństwo trochę na błędach się uczy jednak- pokazało sld takiego faka, że do tej pory nie może się pozbierac i jeszcze przez kilka kadencji przesiedzi na ławce rezerwowych, idealiści okazali się niezwykle groźni i dla samych siebie, lpr już na dobre wyleciał z tej gry, samoobrony też już nigdy nie zobaczymy.



Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7174 dnia: Października 18, 2009, 12:04:41 pm »
Takie teksty nie są dla ciebie językiem nienawiści? Obczaj słowo 'hipokryzja' jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

W obliczu ewidentnego złamania prawa starasz się wybielić winnych tylko dlatego, że mają twoje barwy polityczne i oczekujesz za to głaskania po główce? Takie rzeczy tylko u partyjnych kolegów - choć nie wszystkich, bo nawet _Music widzi, że ABW i prokuratura mają swoje za uszami. Poza tym nigdy nie udawałem, że polityka miłości jest moją domeną, więc proszę mi hipokryzji nie zarzucać.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7175 dnia: Października 18, 2009, 13:09:44 pm »
Wyzuty ze znaczenia pojedynek tak samo jak np. te durne System Warsy i inne tego typu tematy. Nie daje nic poza zabawą dla paru udzielających się.
doprawdy nie wiem na czym miałaby polegać gloryfikacja tego tematu nad np. SW . Posunąłbym się do stwierdzenia ,że ten topic jest najmniej ważny z tych najbardziej obleganych . Systemy polityczne zostały stworzone dla władz i podlegającym ich masom ,które o ironio ich jeszcze dopingują .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7176 dnia: Października 18, 2009, 15:31:49 pm »
To pozostaje tylko anarchia w takim razie :]

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7177 dnia: Października 18, 2009, 18:23:21 pm »
albo utopia.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7178 dnia: Października 18, 2009, 19:14:38 pm »
Albo systemy totalitarne. Wujek Winston mimo wszystko zapodał najlepszą definicję demokracji.

Tymczasem Janusz Korwin Mikke podjął pewną decyzję.



s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7179 dnia: Października 18, 2009, 19:39:18 pm »
system totalitarny to też system, w przeciwieństwie do anarchii czy utopii, która niby system jest, ale samej utopii nie ma;)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7180 dnia: Października 18, 2009, 20:33:26 pm »
Bo w zasadzie nie wiadomo co by miało byc tą utopią (dla każdego coś innego- dla pana X, to gdy każdy miałby najnowszego mercedesa i kupę kasy, dla pana Y dwie bmk'i i jeszcze więcej kasy, a dla buma Z darmowe piwo na każdym zakręcie), tak więc dogodzenie wszystkim jest niestety niemożliwe :]

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7181 dnia: Października 18, 2009, 23:08:33 pm »
Do działu s-f sie przenieście z dyskusjami o utopii :cool:

http://ft.onet.pl/107093,34928,slony_polski_rachunek_za_opla,komentarz.html

Rząd Tuska tak sie bronił przed "pomocą dla nierentownych stoczni", a dla nierentownego niemieckiego Opla znalazł jakoś około 1,9 mld złotych na pomoc w czasach kryzysu, żeby tylko uratować 437 miejsc pracy w Gliwicach. To 4,3 mln złotych za jednego pracownika.
:-?
Niezłe jaja.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7182 dnia: Października 18, 2009, 23:28:13 pm »
Broniłeś prawie miliardowej dopłaty dla stoczni, teraz masz za złe 2mld pomoc dla opla w Gliwicach? Stosujesz jakiś specjalny przelicznik, czy dany zakład jest wart ratunku, czy jak?

Centrala Opla zrobił chamsko, ale alternatywą było zamknięcie rentownego zakładu, więc można się zastanawiać czy było warto.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7183 dnia: Października 19, 2009, 02:06:44 am »
Cytat: Music
Broniłeś prawie miliardowej dopłaty dla stoczni, teraz masz za złe 2mld pomoc dla opla w Gliwicach?

Teraz mi pokażesz, gdzie broniłem dopłat do stoczni. Teraz.

Cytuj
Centrala Opla zrobił chamsko, ale alternatywą było zamknięcie rentownego zakładu, więc można się zastanawiać czy było warto.

Gdyby był rentowny, nie trzeba by było pomagać.

Jak chodziło o dopłatę dla stoczni, to PO jak i jej klakierzy twardo stali przy tym że nie opłaca się dopłacać. Jak chodzi o pomoc dla Opla to "można się zastanawiać". Stosujesz jakiś specjalny przelicznik, czy dany zakład jest wart ratunku, czy jak? Dopłacanie miliarda dla ratowania kilkudziesięciu tysięcy miejsc pracy to marnowanie pieniędzy, a prawie dwóch miliardów dla ratowania niespełna pół tysiąca miejsc pracy to już opcja warta zastanowienia?

A może chodzi jedynie o to że dopłacanie z polskiego budżetu do polskiego przedsiębiorstwa uważacie za idiotyczne, a dopłacanie z polskiego budżetu do niemieckiego przedsiębiorstwa już uważacie za słuszne? Co jak co, ale tak właśnie wygląda z ta POwska decyzja.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7184 dnia: Października 19, 2009, 06:24:43 am »
przecież to są na razie wielkie "chyba", "może", "prawdopodobnie". nigdzie nie ma jasno powiedziane ile dostaną, w jakiej formie i od kogo. jedno wielkie sianie fermentu, póki co.  
do tego musi się jeszcze zgodzić KE.

btw.gwoli ścisłości. w Polsce sam opel, bez kooperantów, zatrudnia 3,5 tyś osób.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2009, 06:32:53 am wysłana przez s00s »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7185 dnia: Października 19, 2009, 11:05:24 am »
Cytuj
Teraz mi pokażesz, gdzie broniłem dopłat do stoczni. Teraz.

No przecież się oburzałeś że faszystowska UE domaga się zwrotu całej pomocy publicznej przez kilkanaście stron. Więcej, że trzeba było je wciąż dotować, czyli dawać im z budżetu jeszcze więcej kasy. 

Cytuj
Gdyby był rentowny, nie trzeba by było pomagać.

Taki jest wymysł nowego właściciela, co poradzisz?

Cytuj
Dopłacanie miliarda dla ratowania kilkudziesięciu tysięcy miejsc pracy to marnowanie pieniędzy, a prawie dwóch miliardów dla ratowania niespełna pół tysiąca miejsc pracy to już opcja warta zastanowienia?

Czyli jednak masz przelicznik :]
Zwróć tylko uwagę, że ten wpompowany mld (dobry mld) został przejedzony i stocznie były tak fantastycznie zarządzane, że upadły. Gdyby wpakować w nie jeszcze 5 mld, to podziałały by 2 lata dłużej i mielibyśmy powtórkę z tego roku. Tak więc to ten mld jakby nie patrzec został zmarnowany.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7186 dnia: Października 19, 2009, 12:41:52 pm »
Cytat: Music
Broniłeś prawie miliardowej dopłaty dla stoczni, teraz masz za złe 2mld pomoc dla opla w Gliwicach?

Cytuj
Teraz mi pokażesz, gdzie broniłem dopłat do stoczni. Teraz.

No przecież się oburzałeś że faszystowska UE domaga się zwrotu całej pomocy publicznej przez kilkanaście stron. Więcej, że trzeba było je wciąż dotować, czyli dawać im z budżetu jeszcze więcej kasy. 

Dobra dość tego żałosnego cyrku. Teraz pokazujesz mi te moje cytaty w sprawie stoczni, kłamco. Albo odszczekujesz swoje bzdury.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7187 dnia: Października 19, 2009, 14:43:22 pm »
Po pierwsze nie tym tonem do mnie.

Po drugie- jak się będę nudził to poszukam tych postów, choc już bezpośrednio we wcześniejszym się burzysz, że na ratowanie Opla tyle się wydaje, kiedy na ratowanie stoczni tylko ok. 1mld poszło, więc ta dopłata jest już ok. 

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7188 dnia: Października 19, 2009, 15:10:02 pm »
Piszesz do mnie kłamstwo "Broniłeś prawie miliardowej dopłaty dla stoczni" następnie dodając że robiłem to przez "kilkanaście stron". Jest to kompletna bzdura bo w ogóle nie wypowiadałem się na ten temat!
Ani razu.
Nie znalazłeś tego w archiwum moich postów. Zamiast więc przyznać się do błędu zgrywasz luzaka któremu się nie chce szukać dowodów na swoje tezy i ewentualnie poszuka jak mu "się będzie nudzić". Przy tym marnie próbujesz manipulować ostatnim moim postem i insynuować że gdzieś napisałem o dopłacie na stocznie że "ta dopłata jest już ok.", chociaż nigdy nie stałem nawet obok takiego stwierdzenia. Jesteś zwykłym kłamcą panie Music.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7189 dnia: Października 19, 2009, 17:52:41 pm »
Cytuj
Nie znalazłeś tego w archiwum moich postów.

Bo nie szukałem? Zresztą napisałem to wcześniej, więc czytaj uważniej.


Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7190 dnia: Października 19, 2009, 19:28:29 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7160663,Prezydent_jedzie_na_przyszlotygodniowy_szczyt_UE.html

Znowu wiocha. Musi pokazać, że może popsuć wszystko co tylko może - nie ma prawa podejmowania decyzji, ale chce postawić rząd przed faktem dokonanym.

Ale tak się kończy prezydentura partyjnego aparatczyka.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7191 dnia: Października 19, 2009, 19:53:14 pm »
Trybunał Konst. dał radę swego czasu. Orzekł, że prezydent jeździć sobie może, choć nie ma po co bo i tak sam żadnej decyzji nie może podjąć.  :cool:

Przynajmniej często jest zabawnie.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7192 dnia: Października 19, 2009, 20:16:08 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7160663,Prezydent_jedzie_na_przyszlotygodniowy_szczyt_UE.html

Znowu wiocha. Musi pokazać, że może popsuć wszystko co tylko może - nie ma prawa podejmowania decyzji, ale chce postawić rząd przed faktem dokonanym.


No - jedzie poprzeć POwskiego kandydata - Lewandowskiego. Tak samo jak poparł wcześniej Buzka. Pomimo partyjnych podziałów popiera polskich kandydatów dla wzmacniania roli Polski w Europie. Naprawdę psuje i psuje tylko ten prezydent. Straszna wiocha  :sad:

Oczywiście na tle tej kompromitującej afery- niczym dla POwskich klakierow jest wiadomość że:

Spółka MGGP - której udziałowcem był Aleksander Grad, a teraz jest jego żona - ma milionowe kontrakty od państwa, m.in. na wykonywanie map lotniczych. Z powodu nieprawidłowości przy wykorzystaniu tych map do rozdzielania unijnych dopłat, Unia nałożyła na Polskę 400 milionów złotych kary

http://www.dziennik.pl/gospodarka/article455730/400_milionow_za_uslugi_firmy_zony_Grada.html

Tu dwa miliardy dla kolegów z niemiec, tu pół miliarda dla od "zbysia" dla "rysia", tu 400 milionów za żonke Grada... a potem się astronomiczną dziurę budżetową i tak zwali na "kryzys", a głupi wyborcy czytający tylko wyborczą i tak w to uwierzą. :cool:
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2009, 20:33:28 pm wysłana przez el becetol »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7193 dnia: Października 19, 2009, 21:04:53 pm »
to co się dzieję w ostatnich tygodniach coraz bardziej przekonuje mnie do tezy, że władza jest toksyczna. przecież kurw.a ręce opadają jak się to czyta.
najpierw lobbing hazardowy (spoko, idzie przełknąć bo niby odcinając się grubą krechą wyszedł tusk z tego z twarzą), potem stocznie (tu już tak różowo nie było), teraz to. już pomijam fakt, że podpisywał umowy za wszystkich rządów (od SLD, przez PIS na PO skończywszy), ale czy naszym krajem zawsze muszą rządzić albo złodzieje, albo nieudacznicy/frustraci, albo "biznesmeni" (złodzieje w białych kołnierzykach lepiej tu pasuje)? czy naprawdę w polsce nie ma innej alternatywy? każdy kurw.a rząd obiecuje ch.uj wie co, że będzie fajnie, sraty, taty. potem film jest ten sam, aktorzy się zmieniają.
szkoda gadać. ja chyba pierd**.e ten cyrk i na następne wybory nie idę. w końcu brak udziału w głosowaniu to też forma głosowania. obywatelski obowiązek(lol) będzie spełniony, szkoda tylko że władza swoje ma w dupie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7194 dnia: Października 19, 2009, 22:34:34 pm »
No, na to czekałem.  :cool: Najnowszy sondaż pokazuje że jednak ludziska nie dali się nabrać na wszelkie bujdy Kamińskiego i bezustanne porykiwania PiSmanów w Sejmie czy bojówkarzy na forach. Zapewne wpływ na to miało konkretne czyszczenie na jakie zdecydował się Tusk.

W ramach ciekawostki: Ryszard Kalisz, kolo którego trudno podejrzewać o sympatię POwskie i brak wiedzy prawniczej, masakruje w wywiadzie m.in. różne fantazje o tym jakie materiały i komu najpierw powinien przekazywać Kamiński oraz dowodzi, że koleżka w ogóle nie powinien się znaleźć na czele CBA jako politruk z ramienia PiSu.  :cool:.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2009, 22:38:17 pm wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7195 dnia: Października 20, 2009, 09:57:22 am »
http://konflikty.wp.pl/kat,1020345,title,Wojna-swiatowa-wisi-na-wlosku---Izrael-gotowy-do-ataku-na-Iran,wid,11610857,wiadomosc.html

1. Jak myślicie, zaczną wreszcie? 
2. Jak waszym zdaniem powinna zareagować Polska? (jeśli faktycznie Izrael zaatakuje)
3. Czy umrzemy?  :lol:

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7196 dnia: Października 20, 2009, 10:07:25 am »
Nie wiem, mi wystarczy, że choć raz będziemy siedzieć cicho i nie wpakujemy sie w następna wojnę...

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7197 dnia: Października 20, 2009, 10:16:57 am »
http://konflikty.wp.pl/kat,1020345,title,Wojna-swiatowa-wisi-na-wlosku---Izrael-gotowy-do-ataku-na-Iran,wid,11610857,wiadomosc.html

1. Jak myślicie, zaczną wreszcie? 
2. Jak waszym zdaniem powinna zareagować Polska? (jeśli faktycznie Izrael zaatakuje)
3. Czy umrzemy?  :lol:

Ad. 1 moim zadnie nie zaczną... choć strach się bać gdyby zaczeli...
Ad. 2 jeśli NATO reaguję to my też, przynajmniej tak powinno być, jeśli połowa członków NATO reaguję a połowa nie to my nie, dość bycia przydupasem USA za darmo
Ad. 3 jeśli się zacznie to prawie na 100% umrzemy

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7198 dnia: Października 20, 2009, 10:30:35 am »
Dupa sraka, chyba nikomu nie zależy na zagładzie ludzkości, jak coś to będzie konflikt na Bliskim Wschodzie a nie Wojna Światowa.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7199 dnia: Października 20, 2009, 10:32:20 am »
a jak w ruch pójdą atomówki  :sad: