Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658835 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7320 dnia: Listopada 02, 2009, 21:15:55 pm »
Cysiu, skoro jesteśmy przy Ziobrze, może porozmawiamy o sejmowym kabarecie z odebraniem mu immunitetu celem postawienia zarzutów, których nie widać do dzisiaj? Śledztwo się zakończyło, sprawy nie widać, ale grunt, że próba linczu się odbyła. To chyba temat nieco cięższej wagi niż przepraszanie z powództwa cywilnego skorumpowanej gnidy...

Nawiasem mówiąc, kiedy prokurator udostępnił v-ce szefowi ABW materiały operacyjne - sprawa podobna, choć Kaczyński akt mafii paliwowej w prywatnym procesie nie wykorzystał - problemu nie ma w ogóle.

CBA robi szwindle - czyli posługuje się fałszywkami, prowokuje przestępstwa, odbiera uczciwym obywatelom majątki.

Tego w ogóle żal komentować. Ci uczciwi ludzie to pewnie Sawicka i Garlicki?  :lol:

Dlatego mówię że nie jest to do końca dobre. Mówię nie do końca, ponieważ dopłacanie do stoczni nie było dobre w ogóle.

Dopłaty do Opla są nieporównywalnie gorsze.

I jeszcze muszę się odnieść do tego - teraz rzuciło mi się w oczy:

Wartość merytoryczna wtrętu o synu Tuska: zerowa. Dokładnie nic nie pokazuje poza złością na Wyborczą.

Dlaczego zerowa? Michał Tusk sam mówi w wywiadzie: "Pracuję w Gazecie Wyborczej i lubię tę pracę, bo mogę wpływać na rzeczywistość" - jak takie "wpływanie na rzeczywistość" przekłada się na dziennikarską rzetelność i jak wg ciebie należałoby to skomentować?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7321 dnia: Listopada 02, 2009, 22:25:59 pm »
Cytuj
Pracuję w Gazecie Wyborczej i lubię tę pracę, bo mogę wpływać na rzeczywistość. Jestem takim lokalnym patriotą. Marzy mi się, aby moje miasto stało się naprawdę dużą, rozpoznawalną metropolią, kierunek: Barcelona.
Co w tym dziwnego czy niestosownego? Jak lokalne gazety pisząc o lokalnych sprawach czy układach to wpływają na rzeczywistość skuteczniej niż ktokolwiek inny. Nic tu nie przeczy rzetelności dziennikarskiej.

Każdy dziennikarz w ten czy inny sposób wpływa na rzeczywistość. Taki Pacewicz organizuje akcje np, ta o bieganiu czy rodzić po ludzku i jak najbardziej wpływa pozytywnie na rzeczywistość. Masa publicystów pisze felietony. Nie wpływają na rzeczywistość? Dziennikarze Rzepy potulnie publikujący stenogramy na zlecenie Kamińskiego też jak najbardziej wpływają na rzeczywistość. Wildstein upubliczniając listę lustracyjną nie wplynął na rzeczywistość? Michnik rozpętujący "Rywina" nie pogrzebał SLD? Woodward i Bernstein? Dziennikarze mają wpływ na rzeczywistość - rzetelność to kwestia innych kryteriów.
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2009, 22:31:22 pm wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7322 dnia: Listopada 03, 2009, 00:01:59 am »
Cytat: Iras
Tego w ogóle żal komentować. Ci uczciwi ludzie to pewnie Sawicka i Garlicki?

Wpis.

Michnik rozpętujący "Rywina" nie pogrzebał SLD?

Kolejny raz pokazujesz swój kompletny brak wiedzy. Michnik "rozpętał Afere Rywina"?  :lol: :lol: :lol: O aferze Rywina mówił najpierw Wprost (2 września), potem TVN (3 września), potem Rzeczpospolita (5 września), potem Życie Warszawy (6 września). Potem pisali i mówili o tym już praktycznie wszyscy. Michnik nic nie rozpętał - wręcz przeciwnie (słynna sprawa z "Polityką", gdzie Paradowska usunęła pytanie o afere z wywiadu z Millerem, na 'prośbę' Michnika), a sam zadecydował sie odezwać kiedy sprawa była już wszystkim dobrze znana, a smród wokół SLD rozszedł sie po calym kraju. Artykuł Wyborczej na ten temat ukazał sie 27 grudnia - czyli kilka miesięcy po tym jak o sprawie dowiedziała się cala Polska. Pisanie więc o tym że to "Michnik rozpętal afere rywina i pogrzebał SLD" jest tak samo prawdziwe, jak mówienie że "Sobiesiak rozpętał afere hazardową i pogrzebał PO". Po prostu robili z politykami interesy pod stołem i się wydało. Nie róbmy z kłamliwego krętacza jakiegoś bohatera.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7323 dnia: Listopada 03, 2009, 13:16:11 pm »
Każda z tych kwestii  została już wyjaśniona bardzo dokładnie w poprzedniej wersji Polityki. Powtarzanie setki razy bredni które wciskają w prawicowych gazetkach i urządzanie cyrków jak to zrobiłeś wcześniej przy okazji tego tematu nie sprawia, że nimi być przestają.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2009, 13:18:11 pm wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7324 dnia: Listopada 03, 2009, 14:14:48 pm »
Każda z tych kwestii  została już wyjaśniona bardzo dokładnie w poprzedniej wersji Polityki. Powtarzanie setki razy bredni które wciskają w prawicowych gazetkach i urządzanie cyrków jak to zrobiłeś wcześniej przy okazji tego tematu nie sprawia, że nimi być przestają.

Każda z tych kwestii to fakt. Wiem że w obliczu niewygodnych faktów najłatwiej ci krzyknąć "to wszystko brednie wciskane przez prawicowe gazetki", a przytaczanie faktu który obala twoje kłamstwo nazwać "cyrkiem" który już rzekomo "wyjaśnileś" jest najłatwiejszą drogą do zakopania tematu.

Fajnie jednak że teraz dowiedzieliśmy się, że zdaniem Leenka wikipedia jest "prawicową gazetką", skoro wikipedia i podane przez nią źródła mówią dokładnie to samo co ja.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Rywina

    * 2 września ? Robert Mazurek i Igor Zalewski w kpiarskiej rubryce "Życie koalicji" w tygodniku Wprost opisują wszystko ze szczegółami. Według "Wprost" przed pierwszym spotkaniem z Millerem Michnik zadzwonił jeszcze do Dariusza Szymczychy (Kancelaria Prezydenta, sam prezydent miał być wtedy za granicą), Krzysztofa Janika (szefa MSWiA) i Jerzego Koźmińskiego (były ambasador Polski w USA, bliski prezydentowi).
    * 3 września ? O historię opisaną przez "Wprost" pyta Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Grzegorza Kurczuka Monika Olejnik w "Kropce nad i" w TVN. Minister obiecuje, że zajmie się sprawą.
    * 5 września ? O sprawie wspomina "Rzeczpospolita" w artykule "Wielkie pieniądze i wielka polityka w cieniu ustawy o RTV"[6] (nie podaje jednak nazwiska Rywina). Dodaje, że Agora nie chce komentować tych informacji.
    * 6 września ? O notatkę "Wprost" pyta Rywina "Życie Warszawy". Ten odpowiada: "Prowadziłem pewne rozmowy handlowe, które zostały opisane tak jak w tym starym radzieckim dowcipie (...) Myślę, że jest nieporozumieniem, gdy niektórzy mylą politykę z negocjacjami handlowymi, z biznesem"[7].
    * 21 września ? Janina Paradowska przeprowadza dla "Polityki" wywiad z premierem Leszkiem Millerem. Jednym z poruszanych tematów była sprawa korupcyjnej propozycji Lwa Rywina. Już po autoryzacji wywiadu przez premiera, na prośbę Adama Michnika, Janina Paradowska usuwa z wywiadu wątki dotyczące Lwa Rywina.
    * 29 września ? Monika Olejnik w Radiu Zet przeprowadza wywiad z Grzegorzem Kurczukiem.
    * 27 grudnia ? publikacja w "Gazecie Wyborczej" tekstu "Ustawa za łapówkę czyli przychodzi Rywin do Michnika".


Tak przedstawiłem kolejne fakty dotyczące afery? Tak. Więc teraz jest miejsce w którym krzyczysz "Wikipedia kłamie!!!!111jedenaście", a następnie uciekasz od tematu nie podając nic w odpowiedzi, żeby za kilka dni wrócić i zacząć znów ten temat, pisząc że już wszystko powyjaśniałeś. :lol: :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2009, 15:08:54 pm wysłana przez el becetol »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7325 dnia: Listopada 03, 2009, 18:58:23 pm »
To, co tutaj prezentuje Leenk, jest właśnie efektem wpływania Wyborczej na rzeczywistość, a właściwie na postrzeganie rzeczywistości przez jej czytelników. Żyjecie w nierealnym świecie panowie, gdzie fakty przestają być faktami, a towarzysz Michnik pompuje wam do głów prawdę objawioną.


Ale cyrk! PO chce wezwać przed komisję Prezydenta. Kategorycznie nie godzą się na konfrontację Kamiński - Tusk, ale Palikot nie wyobraża sobie, żeby miało nie dojść do konfrontacji Kamiński - Kaczyński  :lol:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7326 dnia: Listopada 03, 2009, 19:51:57 pm »
Iras, jesteś z duetu za którego myśli Rzepa, rzeczywistość interpretuje Wildstein z Ziemkiewiczem, no i wstawiają przekomiczne teksty typu "No, przecież w Rzepie jest jak byk napisane!!!!". Sugerowałbym zacząć od siebie szukanie pokładów niezależności z myśleniu.  

Becetol wszystko to, łącznie z wiki, było omawiane. Jak zacząłeś się kompletnie plątać urządziłeś cyrk poza tematem którego tu chyba nie było nigdy. Nie uda ci się to po raz drugi. Po prostu. Przegrałeś wtedy, nie pogrążaj się i teraz.   :cool:
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2009, 19:59:15 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7327 dnia: Listopada 03, 2009, 20:43:35 pm »
Leenk - nie rozśmieszaj mnie. Kiedy becet podał kilka łatwo weryfikowalnych faktów odnośnie prasowych publikacji na temat Afery Rywina, zacząłeś wrzeszczeć o bredniach wciskanych przez prawicowe gazetki. Zwyczajnie skłamałeś, pisząc, że Michnik rozpętał Rywina, ale jak ci to wytknąć, nie potrafisz przyznać się do błędu. Nie pierwszy raz.

...i wstawiają przekomiczne teksty typu "No, przecież w Rzepie jest jak byk napisane!!!!".

W którym miejscu?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7328 dnia: Listopada 03, 2009, 21:51:13 pm »
Leenk ja ci umieszczam fakty encyklopedyczne, a ty mi wyjeżdzasz że to wymysły prawicowych gazetek i produkujesz się na temat Ziemkiewicza i Wildsteina  8) Zdradzasz objawy schizofrenii. W każdym wątku temacie czy fakcie dopatrujesz się spisku. Spoglądając na twoj udział w dyskusji, z obawą stwierdzam, że ten stan się pogarsza. Sam powołałaś sie na GW ktora powołuje się na Rzeczpospolitą, więc wkleiłem Ci co faktycznie, "jak byk", było napisane w tym artykule Rzeczpospolitej na który się sam powołałeś - na co odpowiadasz ... że Rzepa myśli za mnie  :cool: Niedługo jak podam aktualną datę albo inny fakt zaczniesz wrzeszczeć że to wymysły spisku prawicowców, bo ty właśnie czytasz GW sprzed miesiąca a tam masz na pierwszej stronie inna datę niż ja podałem - a to co napisali w GW to musi być prawda :cool:

Proponuje zaparzyć sobie melise i głęboko odetchnąć - tak nerwowo sie rzucasz w tym temacie, że możesz połamać sobie palce o klawiaturę pisząc kolejnego posta.

A tak już na poważnie Leenk - można widzieć ile masz lat i jakie wykształcenie?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7329 dnia: Listopada 04, 2009, 11:04:24 am »
Cytuj
Umorzono głośne śledztwo w sprawie Ziobry

Prokuratura Okręgowa w Płocku umorzyła śledztwo, w którym na początku tego roku postawiła byłemu ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze (PiS) zarzut przekroczenia uprawnień i ujawnienia tajemnicy służbowej.

Jak poinformowała rzecznik prokuratury Iwona Śmigielska-Kowalska, śledztwo umorzono z powodu braku danych dostatecznie uzasadniających popełnienie przestępstwa.

Śledztwo, dotyczyło ujawnienia na przełomie 2005 i 2006 r. prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu jako osobie nieuprawnionej materiałów z postępowania w sprawie mafii paliwowej.

W sprawie tej płocka prokuratura okręgowa chciała postawić także zarzut prokuratorowi Miłoszewskiemu, który na polecenie Ziobry - jako ówczesnego ministra sprawiedliwości - zgodził się zapoznać szefa PiS z aktami śledztwa. Sąd dyscyplinarny nie zgodził się jednak na uchylenie immunitetu prokuratorowi.

Z pozdrowieniami dla wyborców PO  :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7330 dnia: Listopada 04, 2009, 11:15:53 am »
No smutno się dzieje, ale cóż poradzic- jeśli jarka nie zamknęli na resztę życia, to i reszta tego menelstwa będzie jeszcze działała. Pytanie, ile tym razem złego zrobią.

Zaraz, zaraz- czy prokuratura nie powinna byc upartyjniona przez po?  :shock:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7331 dnia: Listopada 04, 2009, 12:04:19 pm »
Gdyby prokuratura nie była partyjna, nie byłoby wniosku o odebranie immunitetu.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7332 dnia: Listopada 04, 2009, 14:17:05 pm »
Yep- po to by nie skazac później :]

Tak czy siak- Po przepchnęło (dosłownie) tą ustawę o komisji hazardowej i średnio to wygląda. Krytyka jak najbardziej na miejscu, a najmądrzej gada (o dziwo) sld w tej sprawie. Także pomysł pisu na rotacyjne przewodniczenie nie jest głupi.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7333 dnia: Listopada 04, 2009, 14:51:11 pm »
Ty sobie żarty robisz? W tym kraju skazują sądy, które partyjne na szczęście jeszcze nie są. Wyimaginowane zarzuty, szopka z odebraniem immunitetu, próba linczu przed komisją etyki, przeciągnięcie sprawy przez dziesięć miesięcy bez szans dla Ziobry na obronę, a teraz umorzenie wszystkiego po cichu. Każdy, kto nie ma na oczach klapek, oceni to właściwie.

Jeśli chodzi o ustawę powołującą komisję hazardową, PO przepchnęło niekonstytucyjny projekt - i to nie według PiS czy prawicowych gazetek, ale Biura Analiz Sejmowych. Panom się chyba wydaje, że są ponad jakimkolwiek prawem, nawet ponad Konstytucją.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7334 dnia: Listopada 04, 2009, 16:36:46 pm »
Mariusz Kamiński niewinny.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prokuratura-Mariusz-Kaminski-nie-popelnil-przestepstwa,wid,11659279,wiadomosc.html?ticaid=190b9

Były szef CBA Mariusz Kamiński nie złamał prawa w aferze stoczniowej. Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa z zawiadomienia szefa kancelarii premiera - podaje Radio Zet.


 :cool:

Z jeszcze bardziej gorącymi pozdrowieniami dla psychofanów PO. Kolejna PR-wska zasłona dymna w który uwierzyliście, okazała sie zwykłym kłamstwem. Dziś zdecydowanie nie jest dobry dzień dla wyborców PO - najpierw uniewinniony Ziobro, a teraz Kamiński. No i wykreowany przez GW wirtualny świat na którym opieraliście całą swoją argumentacje się zawalił. Współczuje - szerokim uśmiechem.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2009, 16:39:42 pm wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7335 dnia: Listopada 04, 2009, 19:19:58 pm »
<gasp>
Oh nie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7336 dnia: Listopada 04, 2009, 19:32:36 pm »
Zabawne.  :cool:

Tyle tu zawsze waszych pokrzykiwań pod adresem prokuratur i sądów gdy jakieś orzeczenie/ wyrok jest nie po waszej myśli. Teraz taki becet szcza ze szczęścia po orzeczeniu jednego prokuratora... Musicie uzgodnić jakąś wspólną wersję bo się gubicie panowie...  

Iras, zdanie beceta które wspomniałem było już tu, poszukaj. O wszystkich "faktach" odnośnie 'Rywina' było w poprzednim wątku. Poczytaj, zamiast bluzgać o kłamstwach.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2009, 19:55:59 pm wysłana przez Leenk »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7337 dnia: Listopada 04, 2009, 20:43:55 pm »
Cytuj
Tego w ogóle żal komentować. Ci uczciwi ludzie to pewnie Sawicka i Garlicki?  :lol:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,97906,7146348,Jak_CBA_osierocila_dom_w_Kazimierzu.html

W wyniku działania tak ubóstwianej przez co poniektórych instytucji, obywatel w stosunku do którego nie było prowadzone żadne postępowanie, który nie był o nic oskarżony, a który postępował zgodnie z przepisami  - stracił nieruchomość na rzecz nieistniejącej osoby, oraz nie otrzymał za nią pieniędzy.

Ale oczywiście tego "żal komentować", tak? Ponieważ szef tej instytucji został namaszczony przez Kaczyńśkiego - to CBA wszystko wolno. Walić obywateli, po cholerę mają się dorabiać? Jak są wątpliwości to podsunie się im fałszywkę, a potem pokaże wała.


Jeszcze jeden kwiatek.

http://wyborcza.pl/1,76842,7218209,Gdy_agent_CBA_melduje_ci_sie_w_domu.html

Macie szanse się wykazać i udowodnić, że naprawdę popieracie tą instytucję.
Zameldujcie u siebie agentów operacyjnych. Co prawda istnieje ryzyko, że dostaniecie bęcki od karków, ale chyba osoby, które tak popierają CBA pokażą, że umieją nie tylko gadać, ale również coś robić. Prawda?  8)

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7338 dnia: Listopada 04, 2009, 22:27:36 pm »
Teraz taki becet szcza ze szczęścia po orzeczeniu jednego prokuratora...

Czego można sie było spodziewać po Leenku - argumentu, ustosunkowania sie, dyskusji? A może przeproszenia za swoje słowa - skoro właśnie sąd udowodnił że przez kilka stron kłamał? Nic z tych rzeczy. Jak zwykle pozbawiony argumentów wylał na forum szambo bluzgów, tym razem za broń wybrał sobie "szczyny". Ręce opadają, poziom dyskusji rodem spod monopolowego.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fakty z dnia dzisiejszego.

1. Ziobro uniewinniony. PO i usłużne jej media (głównie GW) przez ten cały czas podawały nieprawdę - w którą co głupsi uwierzyli.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ziobro-wolny-od-zarzutow-Ta-sprawa-byla-wielka-hucpa,wid,11657882,wiadomosc.html

2. Kamiński uniewinniony. PO i usłużne jej media (głównie GW) przez ten cały czas podawały nieprawdę - w którą co głupsi uwierzyli.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prokuratura-Mariusz-Kaminski-nie-popelnil-przestepstwa,wid,11659279,wiadomosc.html

Krzychu czy naprawdę po takich dwóch ostatecznych i dobitnych dowodach na to że GW po prostu kłamie musisz kompromitować sie wrzucając kolejne linki z tej gadzinówki? Nie mów mi ze jeszcze w to wierzysz.  :lol: To już by była przesada, w głowie się nie mieści że ktoś po wydarzeniach dzisiejszego dnia byłby aż tak naiwny żeby dawać wiarę w to co się pisze w Wyborczej. W to co pisali o Ziobrze i Kamińskim też wierzyłeś? No to dziś sądy pokazały ile warte są teksty wyborczej. Nic. Tyle samo co te bujdy o CBA rzekomo zabierającym dom niewinnym ludziom (fakt: właściciel domu jak i jego żona są aresztowani. Na jakiej podstawie twierdzisz że byli "niewinni"? Na podstawie GW? I widzisz - znowu dałeś się oszukać  :cool: ).

A i jeszcze fakt numer 3.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Byly-wiceminister-zdrowia-z-PO-skazany-za-korupcje,wid,11659025,wiadomosc.html

Były wiceminister zdrowia z PO skazany za korupcję

Kolejna skorumPOwana szuja ubita. Oby tak dalej.







Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7339 dnia: Listopada 04, 2009, 22:40:57 pm »
Cytuj
Ręce opadają, poziom dyskusji rodem spod monopolowego.
LOL.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
. Tyle.



« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2009, 23:04:51 pm wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7340 dnia: Listopada 04, 2009, 22:55:21 pm »
Jak zwykle u Leenka masa rozbudowanych odpowiedzi na dane przykłady, argumentów, odniesien, źródeł i dowodów.

A, nie, zaraz.

Znowu cały post to offtop, prywata i unikanie jak ognia odpowiedzi na podane przeze mnie przykłady. No tak. Bez zmian.


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7341 dnia: Listopada 04, 2009, 23:03:13 pm »
Ja tylko na chwilę wejdę z butami z drobnym ogłoszeniem:

Chcecie sobie gadać o polityce po "cywilizowanemu", to se gadajcie, ale miejcie chociaż jajca i nie zgłaszajcie do moderacji postów, że ktoś was wyzwał czy cośtam, bo gdybym tak miał przejrzeć posty w temacie "Polityka" (tym oryginalnym i tym obecnym) to każdy z Was ma co nieco na sumieniu; wyzywanie "przeciwników" od głupców, kretynów, idiotów, debili, czy nawet faszystów (a to tylko krótka lista, bo nie chce mi się więcej szukać) to jest tu norma. Chcecie się w ten sposób bawić, to się bawcie, ale jednocześnie nie płaczcie, że ktoś również chce się bawić, bo to naprawdę śmierdzi hipokryzją.

Tyle ode mnie. Rozmawiajcie sobie dalej.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7342 dnia: Listopada 04, 2009, 23:07:15 pm »
el becetol, nerwy puściły i ślesz PMki do moderacji?  :lol:

Dobra. Co do tematu: prokuratura odrzuciła sprawę i tyle. Sprawa niejednoznaczna, świadczą o tym różne materiały tu cytowane że wspomnę o tym co pisał Kalisz. Niemniej jest jakieś prawne orzeczenie i tyle. Koniec, kropka. Kamiński mógł najpierw lecieć rozgłaszać gdzie chciał a dopiero potem zabrać się za poważną robotę czyli zając się dowodami i zanosić je do prokuratury. Luz.

Powtarzam co innego: w mediach masa oburzonych PISowców gdy jakiś wyrok/ orzeczenie  jest nie po ich myśli, tu też pełno tekstów o upolitycznieniu i nieprofesjonalności prokuratur. Macie jakiś wskaźnik kiedy wyrok/ umorzenie jest sprawiedliwe/ ma sens a kiedy nie? Oczywiście poza takim wytłumaczeniem że sprawiedliwy wyrok czy słuszna decyzja prokuratury jest wtedy tylko kiedy nam odpowiada.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2009, 23:21:41 pm wysłana przez Leenk »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7343 dnia: Listopada 04, 2009, 23:28:29 pm »
el becetol, nerwy puściły i ślesz PMki do moderacji?  :lol:

Nikt żadnych PMek teraz nie słał.
Piszę ogólnie, bo już wielokrotnie trafiały do nas (moderatorów) różne powiadomienia z tego tematu.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7344 dnia: Listopada 04, 2009, 23:47:17 pm »
Tyle tu zawsze waszych pokrzykiwań pod adresem prokuratur i sądów gdy jakieś orzeczenie/ wyrok jest nie po waszej myśli. Teraz taki becet szcza ze szczęścia po orzeczeniu jednego prokuratora... Musicie uzgodnić jakąś wspólną wersję bo się gubicie panowie...  

Każdy, kto do myślenia nie używa GW zamiast mózgu, widzi, że stawiane Ziobrze czy Kamińskiemu zarzuty są typowo polityczne i ze sprawiedliwością nie mają nic wspólnego. Czy wg ciebie dlatego, że je krytykujemy, mamy nie przyjmować z zadowoleniem umarzania tak bezsensownych postępowań? Doprawdy zabawne rozumowanie  :cool:

Iras, zdanie beceta które wspomniałem było już tu, poszukaj. O wszystkich "faktach" odnośnie 'Rywina' było w poprzednim wątku. Poczytaj, zamiast bluzgać o kłamstwach.

Było? Tym gorzej dla ciebie, bo było, a ty dalej powtarzasz kłamstwa o Michniku rozpętującym 'Rywina'...

+

Widzę, że już cię becet ustrzelił  :cool:

@Ksyś - akcja z kupnem domu była zatwierdzona przez prokuraturę, a sprawa rozwojowa. Wiemy o niej tylko tyle co pisze Wyborcza i co Czuma chlapnął na konferencji - za co zresztą powinien beknąć, bo takie ujawnienie będącej w toku operacji służb i prokuratury nie może ujść na sucho. Jeśli chcesz sobie poszczekać o nieprawidłowościach w CBA, dobrze by było, gdybyś potrafił to podeprzeć czymś więcej.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7345 dnia: Listopada 05, 2009, 00:01:38 am »
Leenk:

"Dobra". Znowu budujesz argumentacje na manipulacji - ja nie jestem PiSowcem, więc w imieniu PiSowców nie będę odpowiadać. Moge odpowiedzieć za siebie - respektuje wyroki sądów. O wiele bardziej niż sądów kapturowych przeprowadzanych w mediach. GW od kilku miesięcy powtarzała że Ziobro jest winny. Okazało się, że jest niewinny. Pisała że Kamiński jest winny - okazało się, że jest niewinny. W takim przypadku wyrok sądu sprawę ostatecznie wyjaśnia. Ziobro i Kamiński niewinni, GW kłamała, sprawiedliwości stało sie zadość. Dla mnie to ostateczna weryfikacja faktów (nikt się odwoływać nie będzie, postanowienia są ostateczne). Dalej trzymanie sie wersji GW, pomijając wersje sądu, byłaby skrajną głupotą. Mam nadzieje że dzisiejsze wyroki dotrą do świadomości wyborców PO, bo od jutra pewnie w GW zacznie sie odwracanie kota ogonem, które te dwa fakty będzie miało przesłonić.

Druga sprawa to już kolejny POwski minister złapany i skazany za korupcje. Krzysztof Grzegorek usłyszał: "jest winny zarzucanym czynom". Bardzo to dobra wiadomość, plaga korupcji musi być zwalczana. Szkoda ze wyrok taki mizerny, 25 lat i konfiskata majątku dała by przykład innym "rysiom misiom", że nie warto kręcić lodów.

Trzecią kwestią do ktore chcialbym sie odnieść, jest pominięta w tym calym szumie kolejne (delikatnie mówiąc) "nieprawidłowość" rzadu PO, czyli badana przez prokuraturę sprawa przekrętów przy budowie Orlików.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Katowicka-prokuratura-z-zawiadomienia-CBA-bada-Orliki,wid,11634520,wiadomosc.html

Wcześniej już o tym mówił Tomaszewski. Podobno sprowadzana z Chin murawa nie ma niezbędnych atestów i może być trująca  :shock:
http://www.wprost.pl/ar/170776/Jan-Tomaszewski-zamknac-Orliki/

Mam nadzieje że prze chwile uda sie chociaż porozmawiać na temat. :cool:
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2009, 00:03:16 am wysłana przez el becetol »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7346 dnia: Listopada 05, 2009, 00:59:20 am »
1. Powtarzam po raz któryś: Ziobro odstaje wyroki źle, hańba, wyrok stalinowski i skandal. Ziobro czy Kamiński ma umorzona/ nie przyjętą do akt sprawę  - jest wielkie święto. Kompletny brak konsekwencji, logiki i typowe manipulacyjne interpretacje rzeczywistości rodem z ukochanej przez wasz duet Rzepy.

2. Czego Kamiński  jest niewinny? Czy wy w ogóle wiecie o czym była sprawa przeciw Kamińskiemu? Czy mógł powiadomić paru polityków zanim powiadomił prokuraturę? Tyle i tylko tyle. Wyroki czy też umorzenia nie określają w najmniejszym stopniu nieuwikłania takiego Kamińskiego w bieżące 'afery' PiSu i kłamstwa, a Ziobry w skandaliczne praktyki IV RP. Z tego zdaje sobie sprawę większość trzeźwo myślących ludzi co widać po sondażach.

3. Ignorujesz wszystko co podają inni lub zbywasz je szczekaniem: nie dziw się że inni nawet nie czytają twoich ścian tekstu. Zasada jest tu prosta.

4. Sprawa Ziobry: masz pecha becetol bo akurat GW pisała już na początku tej akurat sprawy Ziobry że ma słabe podstawy i zahacza o to co sam Ziobro i ekipa uprawiła za swoich rządów. Żeby było śmieszniej: sam tu pisałem że łatwo będzie to obalić, jak sprawa się zaczęła. Wierzysz, nie wierzysz, dynda mi to.  

5.
Cytuj
Mam nadzieje że prze chwile uda sie chociaż porozmawiać na temat. Cool
To nie wrzeszcz na innych tylko z nimi dyskutuj. Z linków które podajesz: " całe postępowanie prowadzone jest w sprawie - dodał prokurator." Na razie nie ma żadnych zarzutów wobec kogokolwiek ani tym bardziej wymarzonej kolejnej afery. Jeśli będzie cokolwiek konkretnego to będzie o czym dyskutować.



« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2009, 01:11:46 am wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7347 dnia: Listopada 05, 2009, 02:06:08 am »
Leenk rozbijasz odpowiedź na 5 punkty, podczas gdy tak naprawdę jeden to prywata, jeden to unik od odpowiedzi, a w 3 z nich mówisz na temat Ziobry :cool: Co prawda jest to jakiś postęp, ale dalej temu daleko do rzeczowej dyskusji. Zwłaszcza że po raz kolejny przedstawiasz jakieś teorie spiskowe z rządzącą światem "Rzeczpospolitą" - i znów czuje się jakbym dyskutował z kimś, kto właśnie garść pigułek gwałtu popił wódką. Chęci jak najbardziej widać, ale możliwości do nich nie dorastają.

Co do wyroku - wypowiedziałem się jasno, że wyroki sądów szanuje. Wszystkie. Pierwszy punkt jest skierowany chyba do kogoś innego, kto udziału w dyskusji nie bierze, albo tak odgórnie wrzucony jako zapychacz. Offtopic.

Co do Kamińskiego, to pytasz "czego jest niewinny?". Niewinny jest zarzutom postawionym mu przez Premiera. Premier sie mylił, Kamiński miał racje. Tylko tyle i aż tyle.

Co do Ziobry, to został teraz uniewinniony w sprawie która była przez PO i SLD podnoszona do rangi afery stulecia. Okazało się, że te zarzuty były wyssane z palca. Teraz podnosisz sprawę rzekomych "skandalicznych praktyk IV RP" praktykowanych przez Ziobrę - przypominam więc, że z zarzutów kryjących się pod tym medialnym sloganem został uniewinniony wcześniej, tego roku.

Cytuj
To miała być sprawa, która zakończyłaby polityczną karierę obecnego europosła PiS a w przeszłości ministra sprawiedliwości ? Zbigniewa Ziobry (39 l.). Przez konkurencyjne wobec partii Jarosława Kaczyńskiego (60 l.) siły polityczne była zaś podnoszona jako koronny dowód łamania standardów demokratycznych i zamordyzmu w czasach rządów koalicji PiS, LPR i Samoobrony. Tymczasem prokuratura umorzyła śledztwo wobec... "braku znamion czynu zagrożonego".
 

Trzymajmy się więc faktów, zamiast powtarzać Wybiórczą propagandę o rzekomych "skandalicznych praktykach IV RP", skoro ten zarzut również sąd oddalił.

Cytat: Leenk
Ignorujesz wszystko co podają inni 

Zabawne. Przecież przez ostatni tydzień nic nie podałeś. Ani jednego źródła, linka, cytatu. Nic. Nie było co ignorować.  :cool: Ale i tak fajna próba manipulacji. Niech ktoś wejdzie do tematu, przeczyta ten tekst i pomyśli "no tak ten Leenk ciągle daje jakieś dowody, a zly el becetol je ignoruje" 8) Fajna strategia gry. Ja jednak w takie głupotki nie mam zamiaru się angażować.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7348 dnia: Listopada 05, 2009, 10:51:57 am »
1. Powtarzam po raz któryś: Ziobro odstaje wyroki źle, hańba, wyrok stalinowski i skandal. Ziobro czy Kamiński ma umorzona/ nie przyjętą do akt sprawę  - jest wielkie święto. Kompletny brak konsekwencji, logiki i typowe manipulacyjne interpretacje rzeczywistości rodem z ukochanej przez wasz duet Rzepy.

Człowieku, co ty bierzesz? Krytykowanie politycznych zarzutów i satysfakcja, kiedy są wycofywane, to dla ciebie brak konsekwencji? Umarzając postępowanie, kiedy nadszedł termin skierowania sprawy do sądu, prokuratura przyznała się, że zarzuty i wniosek o odebranie immunitetu były bezpodstawne, potwierdzając to, co pisaliśmy od dawna.

Tymczasem PSL poparł pisowską poprawkę do ustawy o powołaniu komisji hazardowej, w myśl której zbadana będzie również sprawa przecieku. Jeśli się okaże - a wiele na to wskazuje, że przecież pochodził z kancelarii premiera, to może być polityczny pogrzeb Donalda Tuska  8-)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7349 dnia: Listopada 05, 2009, 13:05:28 pm »
Nie sądzę. Przetrzyma to.
Kaczory dały pokaz, jak to nie potrafią nic ugrac gdy po było osłabione od momentu wybuchu "afery", zarówno jako partia rządząca jak i opozycyjna są do d**y w tym co robią.

Tusk popełnił b. poważny błąd- dał się wkręcic w grę Kamińskiego. W ogóle nie powinien przyjmowac żadnych dokumentów, tylko zawołac od razu ministra sprawiedliwości.
: Listopad 05, 2009, 13:02:29 pm
Fajny tekst z wywiadu Maleńczuka:
Cytuj
Ale masz dyskomfort, mając Lecha Kaczyńskiego za prezydenta?

Tak, zdecydowanie tak. On reprezentuje ten cały zły stereotyp Polaka. Polaka nie znającego języka, ofermę, kurdupla z brzuszkiem, nie umiejącego się odnaleźć na salonie, ewidentnie zagubionego, walczącego z futerałem od okularów [Maleńczuk demonstruje zachowanie prezydenta Kaczyńskiego], czy ze słuchawkami. Założonym odwrotnie zegarkiem na ręce, trzymającym odwrotnie szalik z napisem Polska na meczu, mylącym nazwiska osób ogólnie nam znanych i bliskich jak np. Boruc i Beenhakker itd. Mistrz obciachu, faux pas i braku znajomości języka. Uosabiający cały ten stereotyp ciapowatego Polaka, gamonia, który nie wie gdzie się wkłada bilet.
:]

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7350 dnia: Listopada 05, 2009, 13:23:22 pm »
Heh... Zaćpany wokalista nowym ulubieńcem zwolenników PO. Tak trzymać panowie <ok>

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7351 dnia: Listopada 05, 2009, 13:46:37 pm »
Heh... Zaćpany wokalista nowym ulubieńcem zwolenników PO. Tak trzymać panowie <ok>

A ty co się tak rzucasz jak wsza na grzebieniu? Maleńczuk zaćpany czy nie, powiedział całą prawdę o prezydencie. Nie udzielam się zazwyczaj w takich dyskusjach, ale takie młode moherki potrafią człowieka zażenować na tyle, że odpowiedź sama się ciśnie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7352 dnia: Listopada 05, 2009, 14:50:47 pm »
To może Maciej Erkcardt, wicemarszałek woj. kujawsko-pomorskiego, protegowany PiSu i znany w regionie zwolennik tej partii. O Lechu Kaczyńskim oczywiście tzn o jego szansach na reelekcje.
Cytuj
A nie ma tych szans nie tylko ze względu na sondaże, którymi można dowolnie sterować, ale ze względu na czynniki obiektywne, które sprawiają, że Lech Kaczyński nie ma gdzie zbierać głosów. Przez okres swojej prezydentury kompletnie nie udało mu się pozyskać nowych zwolenników. Ba, stracił poważną część dotychczasowego elektoratu, zdegustowanego miałkością upływającej kadencji, znaczonej partyjnym uwikłaniem i nieznośną małostkowością, która powinna być obca głowie państwa.

Lech Kaczyński przegra, bo nie potrafił w porę przejrzeć się w lustrze własnych ułomności. Przegra, bo nie ma już ?ciągu? na twardego szeryfa z Warszawy, którym był jeszcze cztery lata temu. Przegra, bo nie wiadomo, co tak naprawdę pozostawia po swojej pięcioletniej kadencji. Polityka historyczno-kombatancka, skądinąd bardzo ważna, to stanowczo za mało, by okres bytności w pałacu prezydenckim uznać za w pełni wykorzystany. Per capita mamy więc do czynienia z okresem straconym, choć na swój sposób interesującym.

Brat Jarosława Kaczyńskiego przegra, bo ma w sobie trudny do nazwania, acz zauważalany defetyzm. Przypomina miotającego się w klatce ptaka, oddzielonego od świata prętami ideologicznych miazmatów IV Rzeczypospolitej, która zeszła ze sceny w dość smutnych okolicznościach, grzebiąc pod zgliszczami wiele ludzkich nadziei na zmianę. Brat Jarosława Kaczyńskiego nie wygra, bo nawet w strukturach partii mu najbliższej nie ma ? delikatnie mówiąc ? entuzjazmu dla tej kandydatury, który był podstawą sukcesu w 2005 roku.

Prezydent Lech Kaczyński zakończy swoją karierę na jednej kadencji, tak jak Lech Wałęsa, bo łączą ich liczne podobieństwa charakterologiczne, które mają wpływ na obraz prezydentury. Obu nie udało się wypracować języka komunikacji ze współczesnym światem. Obaj grzęźli w personalnych utarczkach oraz infantylnej pamiętliwości. Obu nie udało się też zdystansować swojego urzędu do polityczno-partyjnej bieżączki, w którą niepotrzebnie się angażowali, stając na przegranej pozycji, bo pozycja prezydenta w polskich warunkach konstytucyjnych jest dość licha.

Lech Kaczyński przegra, bo nie będzie reprezentował całej prawicy. Głosów na niego nie oddadzą już środowiska eurosceptyczne, bo je upokorzył, kiedy z podpisania traktatu lizbońskiego uczynił irytujące show medialne. Nie zagłosuje na niego również elektorat orbitujący wokół Radia Maryja, bo mu nie ufa w takich sprawach jak obrona życia dzieci nienarodzonych czy polityka wobec Unii Europejskiej. Zresztą sam pan prezydent dystansuje się od tego środowiska, co ono doskonale wyczuwa i będzie o tym pamiętać w dniu wyborów.

Lechowi Kaczyńskiemu niezbędne głosy odbierze prawicowy drobiazg, m.in. Marek Jurek, który inkasując 2-3 proc. głosów skutecznie pogrzebie szanse Kaczyńskiego na walkę stulecia z Donaldem Tuskiem w pojedynku finałowym. Nadto nie wiemy jeszcze, jacy egzotyczni kandydaci wystartują po prawej stronie, ale każdy z nich odbierając Kaczyńskiemu nawet 0,5 proc. głosów, pozbawiać go będzie szans na wejście do drugiej tury. A to jest w tej chwili największe zmartwienie jego sztabu, bo niewejście do finału oznaczać będzie już nie porażkę, a kompromitację.

Minorowe nastroje wokół Lecha Kaczyńskiego pogłębiać będzie nadspodziewanie dobrze napompowany sondażowo Włodzimierz Cimoszewicz, który coraz częściej wyprzedza Kaczyńskiego w przedwyborczych rankingach. Jeśli udałoby się, o czym pisałem onegdaj, dogadać dwóm panom: Cimoszewiczowi i Olechowskiemu, to któryś z nich przy poparciu drugiego, mógłby bardzo poważnie zagrozić Tuskowi w drugiej turze i kto wie, czy przy korzystnym zbiegu okoliczności nie zgarnąć głównej wygranej. W takiej konfiguracji słuch o Lechu Kaczyńskim zaginąłby w turze pierwszej.

Lech Kaczyński nie jest moim kandydatem. Jego prezydentura rozczarowała. Nienazwanie po imieniu zbrodni ukraińskich na Polakach w imię poprawnych relacji z Wiktorem Juszczenką, budowanie sojuszu z ewidentnym oszołomem i satrapą Saakaszwilim, groteskowe uzależnianie podpisania traktatu lizbońskiego od wyników irlandzkiego referendum, toczenie trzeciorzędnych bojów o czwartorzędne sprawy, nadpobudliwa proamerykańskość, mała zwartość intelektualna i niespójny przekaz intencji, to pierwsze z brzegu powody, dla których nie będę mógł oddać głosu na urzędującego prezydenta.

Ciekawi mnie w tym wszystkim, co zrobi owa mityczna narodowa część wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości. Mityczna dlatego, że takiej w partii Jarosława Kaczyńskiego nie ma. Są na pewno patrioci, ale jest to patriotyzm a?la Józef Piłsudski, co z tradycją narodową ma niewiele wspólnego. W PiS-ie nie ma, czego nie dostrzegają komentatorzy, opcji, a tym bardziej grupy narodowej. Za taką próbuje uchodzić grono posłów oddelegowanych na odcinek Radia Maryja po to, by Prawu i Sprawiedliwości nie wymknęła się ważna część elektoratu, bez którego partii groziłby uwiąd.

Grupa narodowa w PiS-ie to kondotierzy Jarosława Kaczyńskiego, zawzięcie walczący o swoją pozycję w ramach partii. Ich znakiem rozpoznawczym jest utrzymywanie elektoratu Radia Maryja w specyficznym napięciu i transponowanie na jego grunt wytycznych płynących z partyjnej góry w taki sposób, by docelowy elektorat nie dostrzegł, że na prawicy poza PiS-em może istnieć życie polityczne. Ich rolą jest takie ogniskowanie uwagi na sobie, by nawet kontestując jakąś część linii politycznej partii, w odpowiednim momencie dokonać takiej syntezy poglądów, by jedynym pozytywnym układem odniesienia było Prawo i Sprawiedliwość.
 
Kondotierzy za chwilę z cała mocą uderzą, by udowodnić elektoratowi Radia Maryja, że Lech Kaczyński wprawdzie ma wady, jak każdy człowiek, ale jest jedyną skuteczną nadzieją na zatrzymanie liberalnego potopu, a PiS jedyną arką, która może Polskę przed potopem uratować. Zaczną się intelektualne i pijarowskie wygibasy, mające na celu udowodnienie, że miałka prezydentura Lecha Kaczyńskiego, była najlepszą od czasów II Rzeczypospolitej, pomimo wściekłych ataków mediów i kuksańców bezwzględnej konkurencji.

Będzie zatem na co popatrzeć i czego posłuchać. I już sobie ostrzę zęby na audycję ?Rozmowy niedokończone?, kiedy po tyradach kondotierów, jakiś przytomny słuchacz RM zapyta: panie pośle, a dlaczego pan prezydent, którego pan tak pięknie i żarliwie broni, jest nagi?
PiSowi oczywiście wpadli w szał i zaczęli bluzgać zupełnie jak tu nasz duecik Iras/ becet po innych dyskutantach. Fakty są jednak takie że już nawet wśród szabel PiSu widać 'zmęczenie materiału'.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7353 dnia: Listopada 05, 2009, 15:38:45 pm »
Retoryka na poziomie Niesioła. Od kilku stron nic tylko bluzga, ale co złego to nie on - to inni  :?

Nie mamy ochoty tłumaczyć się z kłamstewek i zmieniamy temat? Ok, ale o Kaczyńskiego się nie martw. Wybory dopiero za rok - jak nie będzie miał szans, to się wystawi Ziobrę. Zamiast starego szeryfa z Warszawy, będzie młody szeryf z Krakowa.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7354 dnia: Listopada 05, 2009, 17:17:47 pm »
Bredzisz cały czas o jakichś moich kłamstwach. Wskaż gdzie kłamię albo przestań bluzgać. Masz szczęście że fora internetowe to nie realny świat gdzie za bezpodstawne oskarżanie innych można ponosić realne konsekwencje
Cytuj
Europoseł PiS Jacek Kurski ma przeprosić Agorę S.A., wydawcę m.in. "Gazety Wyborczej", za nieprawdziwe i godzące w jej renomę zarzuty, że "funkcjonuje w układzie medialnym" ze spółką J&S, z czego mają wynikać "oszalałe ataki na PiS" ze strony "GW". Kurski ma też wpłacić 10 tys. zł na Zakład dla Niewidomych w Laskach. Sąd Najwyższy oddalił kasację europosła.

Cytuj
W całej sprawie chodziło o wypowiedź Kurskiego z maja 2006 r., gdy był on gościem programu "Warto rozmawiać" w TVP. Demonstrując egzemplarz "Gazety Wyborczej" z artykułem o sobie powiedział, iż są w nim "same kłamstwa".
Zauważasz uderzające podobieństwo swojej retoryki do pana Kurskiego?  :lol:
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2009, 17:32:52 pm wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7355 dnia: Listopada 05, 2009, 17:26:09 pm »
Fajny tekst z wywiadu Maleńczuka:
Cytuj
Ale masz dyskomfort, mając Lecha Kaczyńskiego za prezydenta?

Tak, zdecydowanie tak. On reprezentuje ten cały zły stereotyp Polaka. Polaka nie znającego języka, ofermę, kurdupla z brzuszkiem, nie umiejącego się odnaleźć na salonie, ewidentnie zagubionego, walczącego z futerałem od okularów [Maleńczuk demonstruje zachowanie prezydenta Kaczyńskiego], czy ze słuchawkami. Założonym odwrotnie zegarkiem na ręce, trzymającym odwrotnie szalik z napisem Polska na meczu, mylącym nazwiska osób ogólnie nam znanych i bliskich jak np. Boruc i Beenhakker itd. Mistrz obciachu, faux pas i braku znajomości języka. Uosabiający cały ten stereotyp ciapowatego Polaka, gamonia, który nie wie gdzie się wkłada bilet.
:]

To samo mówiła Tola z Blog27, koleżanka z Maleńczuka z branży muzycznej w wywiadzie u Wojewódzkiego. Pokazuje to że wyborcy PO postrzegaja politykę tylko w kategoriach popkultury - wygrywa ten kto jest ładny, cool, luźny super i fajny. Uczciwość, inteligencja, patriotyzm, powaga i kompetencje to rzeczy kompletnie nie istotne. Liczy się tylko otoczka. To jest pop-polityka, liczy sie PR, wygląd, moda i kandydaci rodem z głupich programów na MTV. Jeszcze tylko dać możliwość głosowania smsem, gdzie w wiadomości zwrotnej dostajesz odpowiedź czy kolega z klasy cie kocha - o i PO wygrywa z 95% poparciem.

Jest to smutne zezwierzęcenie. Nie zgadzam sie z Irasem i nie wierze że Kaczyński ma szanse wygrać wybory. Jest po prostu niemodny. Tylko niewielki procent ludzi głosujących ma jakiekolwiek pojęcie o polityce. Wiekszość to barany ktore idą za tym co jest modne - Tola z Bloga27 im powie że PO jest fajne, to lecą głosować na PO. Wojewodzki im powie kilka żartów o Kaczyńskim i powiąze je z Radiem Maryja - i już lecą głosować na PO. Maleńczuk im powie że Kaczyński to kurdupel z brzuszkiem, a Tusk jest supersexy to lecą głosować na Tuska. Co z tego że Tusk nie potrafi poprawnie złożyć zdania po angielsku? O tym nie mówmy. Co z tego że Kaczyńskiemu zrobiono zdjęcie jak zakładał szalik na szyje - lepiej napisać że trzymał ten szalik odwrotnie. To wszystko nieważne, tak jak faktyczna polityka. Nie ważne że PO jest do szpiku skorumpowane a ich decyzje niszczą Polskę. To nieważne. Najważniejsze że "Borubar", "Benhałer" i "Irasiad" - to jest wyznacznikiem dla pokolenia MTV.

Szkoda że potem obudzimy się z ręką w nocniku. Ale winę i tak będzie można zwalić na PiS. Bo Kaczyński źle szalik 'trzymał'.

A co do samej gwiazdki Idola która nagle w proPOłowskim Dzienniku robi za autorytet wszelaki, to tu jest całkiem celny komentarz:
Cytat: zezem.salon24.pl
Męska wersja Dody, czyli Maciej Maleńczuk, udzielił był wywiadu internetowemu tabloidowi pn. onet.pl. Oprócz rozmaitych kabotyńskich zwierzeń i pseudoprowokacji, w wywiadzie nie mogło zabraknąć polityki, rzecz jasna. Wiadomo wszak, że w Polsce szansoniści robią za autorytety od wszystkiego. Oto znamienny fragment:

Wspominałeś o polityce. Nagrałeś jakiś czas temu z Wojciechem Waglewskim kawałek "Kaczory", a na jakimś koncercie mówiłeś: "kto głosował na PiS niech wyp*****la z sali".

A wyszedł ktoś? Chyba jestem jedynym artystą, który ma odwagę coś takiego powiedzieć.


Dwa zdanie i trzy kłamstwa :) Po pierwsze - znam takich, co wyszli. Po drugie - z Maleńczuka taki artysta, jak z koziej dupy rajzentasza albo z Dody primadonna La Scali. A po trzecie - gdzie tu odwaga? Toż to mniej więcej taka sama odwaga, jak w Sowietach rzucić ze sceny: "Wrogowie socjalizmu - wynocha!" Albo wyszydzić Reagana. Prawdą zaś w powyższym cytacie jest chyba to, że faktycznie Maleńczuk jest jedynym takim chamem, który traktuje w ten sposób publiczność.

Cóż, trudno wymagać za dużo od kogoś, kto się deklaruje jako socjalista, a dawno, dawno temu skończył osiemnaście lat.

Lepszym "kwiatkiem" jest ocena prezydenta Kaczyńskiego - bardzo merytoryczna i jakże odległa od stereotypów serwowanych przez media tzw. lemingom :)

Ale masz dyskomfort, mając Lecha Kaczyńskiego za prezydenta?

Tak, zdecydowanie tak. On reprezentuje ten cały zły stereotyp Polaka. Polaka nie znającego języka, ofermę, kurdupla z brzuszkiem, nie umiejącego się odnaleźć na salonie, ewidentnie zagubionego, walczącego z futerałem od okularów [Maleńczuk demonstruje zachowanie prezydenta Kaczyńskiego], czy ze słuchawkami. Założonym odwrotnie zegarkiem na ręce, trzymającym odwrotnie szalik z napisem Polska na meczu, mylącym nazwiska osób ogólnie nam znanych i bliskich jak np. Boruc i Beenhakker itd. Mistrz obciachu, faux pas i braku znajomości języka. Uosabiający cały ten stereotyp ciapowatego Polaka, gamonia, który nie wie gdzie się wkłada bilet.


Jasne, że każdy ma prawo oceniać Kaczyńskiego, bądź go nie lubić, ale - na litość boską - co to za argumenty?

A swoją drogą ciekawe, jaki stereotyp Polaka reprezentuje Maleńczuk - pijaczyna i ćpun (Nie, nie byłem trzeźwy. Miałem wtedy taki okres, że w ogóle miałem problem z utrzymaniem trzeźwości. Większość programów nakręciłem co najmniej ujarany. Co najmniej), nazywający publicznie swoją żonę (i wszystkie żony w ogóle) - dziwkami? Który publiczność festiwalu opolskiego wyzywa ze sceny od "niemieckiej mniejszości" i pyta "czy są tu jacyś Polacy?"

Jakieś sugestie?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7356 dnia: Listopada 05, 2009, 18:21:56 pm »
Bredzisz cały czas o jakichś moich kłamstwach. Wskaż gdzie kłamię albo przestań bluzgać.

A o Michniku rozpętującym aferę Rywina pisały krasnoludki.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7357 dnia: Listopada 05, 2009, 18:36:10 pm »
Bo uważam że rozpętał. Nie żadna wcześniejsza króciutka żartobliwa notatka we Wprost, tylko wielostronnicowy dokładny opis zaszłych faktów i zapisy rozmów który ukazał się w GW.

To że uważasz inaczej to nie znaczy że to jakieś kłamstwo. To twoja interpretacja. Jak się z tobą nie zgadzam w interpretacji jakichś faktów to nie zarzucam ci kłamstw. Może to dla ciebie być szokujące ale twoja interpretacja pewnych zdarzeń nie jest obiektywną prawdą.   Tego uczą już dzieci w gimnazjach zdaje się.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2009, 18:39:18 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7358 dnia: Listopada 05, 2009, 19:20:58 pm »
Nie rozśmieszaj mnie. Uważać to sobie nawet możesz, że ziemia jest płaska - mam to gdzieś. Faktem jest, że przed GW o aferze Rywina informowała telewizja i inne gazety. Artykuł w Wyborczej ukazał się trzy miesiące później, był szeroko krytykowany, a sam autor (notabene udziałowiec Agory) w wywiadzie na łamach Press przyznał się do pewnych błędów.

Przechodząc na chwilę do spraw bieżących i afery hazardowej, chciałbym spytać zwolenników Tuska, jak PO zamierza sprawę "wyjaśnić" w cztery miesiące - osiem lat prac nad ustawą, powiązania swoich polityków z biznesem hazardowym i kwestię wycieku z kancelarii premiera w cztery miesiące?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7359 dnia: Listopada 05, 2009, 20:19:04 pm »
Już nie ma da się wciskać tekstów o kłamstwach - pozostają tylko takie.  :???:Albo kolejne oszczercze PMki do beceta...   :cool:

Żadna komisja w Polsce jeszcze nie wyjaśniła niczego. Nawet w pierwszej było kilka końc. wersji. Dla PiSu mają to być wyłącznie igrzyska dla mas, a nie żadne ustalanie prawdy. Nie dziwię się PO, że chce PiSowi odebrać zabawkę.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2009, 21:42:16 pm wysłana przez Leenk »