Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658782 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7880 dnia: Kwietnia 10, 2010, 15:42:08 pm »
je**e mnie to, szczerze mówiąc.

Interesują mnie w tej chwili dwie rzeczy:

- kto i kiedy zostanie nowym prezesem NBP,
- kiedy obsadzone zostaną stanowiska zabitych dowódców wojskowych

Wszystko inne - msze, konferencje, reportaże, debaty, chu** muje dzikie węże raz, że opóźnia to jeszcze przeszkadza mi w wyłuskaniu tych informacji.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7881 dnia: Kwietnia 10, 2010, 15:42:52 pm »
je**e mnie to, szczerze mówiąc.

Interesują mnie w tej chwili dwie rzeczy:

- kto i kiedy zostanie nowym prezesem NBP,
- kiedy obsadzone zostaną stanowiska zabitych dowódców wojskowych

Wszystko inne - msze, konferencje, reportaże, debaty, chu** muje dzikie węże raz, że opóźnia to jeszcze przeszkadza mi w wyłuskaniu tych informacji.
To sobie poczekasz na to pewnie pare dni.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7882 dnia: Kwietnia 10, 2010, 15:45:29 pm »
je**e mnie to, szczerze mówiąc.

Interesują mnie w tej chwili dwie rzeczy:

- kto i kiedy zostanie nowym prezesem NBP,
- kiedy obsadzone zostaną stanowiska zabitych dowódców wojskowych

Wszystko inne - msze, konferencje, reportaże, debaty, chu** muje dzikie węże raz, że opóźnia to jeszcze przeszkadza mi w wyłuskaniu tych informacji.

Nie ma się co bac, po to jest tylu zastępców tych dowódców, żeby szybko przejąc obowiązki.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7883 dnia: Kwietnia 10, 2010, 15:47:31 pm »
je**e mnie to, szczerze mówiąc.

Interesują mnie w tej chwili dwie rzeczy:

- kto i kiedy zostanie nowym prezesem NBP,
- kiedy obsadzone zostaną stanowiska zabitych dowódców wojskowych

Wszystko inne - msze, konferencje, reportaże, debaty, chu** muje dzikie węże raz, że opóźnia to jeszcze przeszkadza mi w wyłuskaniu tych informacji.

nowy przewodniczący RPP zostanie wybrany w poniedziałek.
dowódcy mają zastępców. wszystko będzie si.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7884 dnia: Kwietnia 10, 2010, 15:48:45 pm »
No mam taką cichą nadzieje, że polska armia jest na tyle "normalna", że łańcuch dowodzenia w przypadku śmierci dowódców zadziała tutaj automatycznie.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7885 dnia: Kwietnia 10, 2010, 15:49:33 pm »
Tak jakby kur** jutro wojna miała być.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2010, 15:53:16 pm wysłana przez s00s »

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7887 dnia: Kwietnia 10, 2010, 15:55:00 pm »
W ciagu 14dni marszalek musi oglosic termin wyborow i w ciagu 60 dni maja odbyc sie wybory czyli max 74 dni
A poslow ktorzy zgineli zastepuja ich ludzie ,ktorzy uzyskali najwiecej glosow na listach wyborczych .
Wiec teraz zobaczyma jak rzad sobie poradzi.
I powiem na koniec ,iz z tym kupnem samolotow to byly niezle walki za czasow po tez,gdyby ktos z rzadu 2lata temu posluchal gen.Pietrzyka to tego mozna bylo uniknac tej tragedii i w tym przypadku panowie z rzadu okazali sie wiekszymi populistami niz lepper.
oNe

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7888 dnia: Kwietnia 10, 2010, 15:57:08 pm »
W ciagu 14dni marszalek musi oglosic termin wyborow i w ciagu 60 dni maja odbyc sie wybory czyli max 74 dni
A poslow ktorzy zgineli zastepuja ich ludzie ,ktorzy uzyskali najwiecej glosow na listach wyborczych .
Wiec teraz zobaczyma jak rzad sobie poradzi.
I powiem na koniec ,iz z tym kupnem samolotow to byly niezle walki za czasow po tez,gdyby ktos z rzadu 2lata temu posluchal gen.Pietrzyka to tego mozna bylo uniknac tej tragedii i w tym przypadku panowie z rzadu okazali sie wiekszymi populistami niz lepper.
oNe

Wcale o tym NIE nie trąbiło przez ostatni rok. Ja aż nie mogę się doczekać poniedziałkowe numeru, dam sobie ręke uciąć, że na okładce będzie coś w stylu "A nie mówiliśmy".

Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7889 dnia: Kwietnia 10, 2010, 16:02:40 pm »
zwołał też nadzwyczajne posiedzenie rządu.

btw. czy według ciebie byłoby ok jakby obecnie najważniejsza osoba w państwie nie zabrała publicznie głosu w tej sprawie?

obecnie najważniejszą osobą w państwie jest marszałek sejmu

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7890 dnia: Kwietnia 10, 2010, 16:03:31 pm »
Ja to slyszalem za kazdym razem jak byla awaria samolotu badz katastrofa lotnicza i nie tak dawno jag-42 mial awarie.
Poprostu trzeba bylo podjac meska decyzje ,a nie zwlekac z tym ,az do tragiedii i ta sa czeste slowa pana Sobczaka...

Wiadomość scalona: [time]Kwiecień 10, 2010, 16:04:28 pm[/time]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2010, 16:05:30 pm wysłana przez wsciekly_blondyn »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7891 dnia: Kwietnia 10, 2010, 16:15:50 pm »
Cytuj
obecnie najważniejszą osobą w państwie jest marszałek sejmu

Czyli do czasu wyboru nowego jest również głównodowodzącym sił zbrojnych?

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7892 dnia: Kwietnia 10, 2010, 16:18:48 pm »
Raczej zwierzchnikiem sił zbrojnych. Zreszta co to za różnica? Ruscy nas zaatakują?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7893 dnia: Kwietnia 10, 2010, 16:50:55 pm »
W ciagu 14dni marszalek musi oglosic termin wyborow i w ciagu 60 dni maja odbyc sie wybory czyli max 74 dni
A poslow ktorzy zgineli zastepuja ich ludzie ,ktorzy uzyskali najwiecej glosow na listach wyborczych .
Wiec teraz zobaczyma jak rzad sobie poradzi.
I powiem na koniec ,iz z tym kupnem samolotow to byly niezle walki za czasow po tez,gdyby ktos z rzadu 2lata temu posluchal gen.Pietrzyka to tego mozna bylo uniknac tej tragedii i w tym przypadku panowie z rzadu okazali sie wiekszymi populistami niz lepper.
oNe

Tyle, że jak na razie nic się nie mówi o wadzie technicznej. Samolot był wyposażony we wszystkie najlepsze urządzenia nawigacyjne, a w zeszłym roku przeszedł generalny remont.

Ludzie, nie ukrywajmy - sytuacja jak w Gruzji. Pilot pewnie nie chciał lądować, ale albo Kaczyński albo jego otoczenie kazało mu wylądować. Tamten pilot w Gruzji się postawił, ten pewnie mając w pamięci nieprzyjemności jakie spotkały kolegę-pilota wolał ryzykować lądowanie. I po zabawie.

Natomiast Rosjanie imponują postawą, zarówno premier jak i prezydent. Może w końcu będą z nimi normalne relacje, chyba że Jarosław znowu coś palnie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2010, 16:54:57 pm wysłana przez Castor Krieg »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7894 dnia: Kwietnia 10, 2010, 17:00:45 pm »
Cytuj
Ludzie, nie ukrywajmy - sytuacja jak w Gruzji. Pilot pewnie nie chciał lądować, ale albo Kaczyński albo jego otoczenie kazało mu wylądować. Tamten pilot w Gruzji się postawił, ten pewnie mając w pamięci nieprzyjemności jakie spotkały kolegę-pilota wolał ryzykować lądowanie. I po zabawie.

Obawiam się, że masz rację. Wygląda na to, że ktoś zadecydował iż musi lądować tam i tylko tam...


adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7895 dnia: Kwietnia 10, 2010, 17:02:20 pm »
Jak to się w ogóle stało, że cała śmietanka polskie polityki + dowództwo wojskowe znalazły się w jednym samolocie?
Czy naprawdę nikt nie przewidywał, że gdyby coś się stało, to raczej niekorzystne jest umieszczenie wszystkich tych ludzi razem?
Właśnie..., a może jednak ruscy mieli mimo wszystko z tą tragedią jakiś związek? Nie od dziś wiadomo że stosunki polsko-ruskie do najlepszych nie należały. Możecie mi tu wytknąć, że szukam spisku itp., ale jakby naprawdę tak było...

Cytuj
Prezydent Rosji poinformował też, że w poniedziałek 12 kwietnia będzie ogłoszony dzień żałoby narodowej w całej Rosji

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7896 dnia: Kwietnia 10, 2010, 17:03:52 pm »
Jak to się w ogóle stało, że cała śmietanka polskie polityki + dowództwo wojskowe znalazły się w jednym samolocie?
Czy naprawdę nikt nie przewidywał, że gdyby coś się stało, to raczej niekorzystne jest umieszczenie wszystkich tych ludzi razem?
Właśnie..., a może jednak ruscy mieli mimo wszystko z tą tragedią jakiś związek? Nie od dziś wiadomo że stosunki polsko-ruskie do najlepszych nie należały. Możecie mi tu wytknąć, że szukam spisku itp., ale jakby naprawdę tak było...

Cytuj
Prezydent Rosji poinformował też, że w poniedziałek 12 kwietnia będzie ogłoszony dzień żałoby narodowej w całej Rosji


I?

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7897 dnia: Kwietnia 10, 2010, 17:24:39 pm »
Samolot był wyposażony we wszystkie najlepsze urządzenia nawigacyjne
:lol:
nie posiadal takich
wiec nie pisz mi tu glupot  ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2010, 17:26:12 pm wysłana przez wsciekly_blondyn »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7898 dnia: Kwietnia 10, 2010, 17:28:16 pm »
Samolot był wyposażony we wszystkie najlepsze urządzenia nawigacyjne
:lol:
nie posiadal takich
wiec nie pisz mi tu glupot  ;)


http://wiadomosci.onet.pl/2153205,11,tu_154_byl_remontowany_w_zeszlym_roku,item.html

Cytuj
Według rosyjskiej telewizji, zainstalowano w nim wówczas najnowocześniejsze urządzenia nawigacyjne.

Tak, zaraz będzie że rosyjska telewizja kłamie, a za katastrofą stoją Rosjanie... :-?

Tutaj masz jeszcze o stanie tego Tu-154:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7754353,Prezydencki_Tu_154M_mial_wylatane_5004_godziny__wykonal.html

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7899 dnia: Kwietnia 10, 2010, 17:32:09 pm »
to ,ze byl remontowany  to nie znaczy ,ze posiadal jak to napisales wszystkie najlepsze urządzenia nawigacyjne
nie posiadal takowych przeciez dzisiaj w tvn przed poludniem byl redaktor SP i mowil ,ze nie mial najnowszych UN.
czytales zrodla na ktore powolywal sie onet 8)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2010, 17:33:41 pm wysłana przez wsciekly_blondyn »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7900 dnia: Kwietnia 10, 2010, 17:37:08 pm »
Cytuj
Ludzie, nie ukrywajmy - sytuacja jak w Gruzji. Pilot pewnie nie chciał lądować, ale albo Kaczyński albo jego otoczenie kazało mu wylądować. Tamten pilot w Gruzji się postawił, ten pewnie mając w pamięci nieprzyjemności jakie spotkały kolegę-pilota wolał ryzykować lądowanie. I po zabawie.

Obawiam się, że masz rację. Wygląda na to, że ktoś zadecydował iż musi lądować tam i tylko tam...

Jesteście żałośni. Nikt na razie nic nie wie, a wy już winnego znaleźliście. Za życia Kaczyńskiego też go atakowaliście, więc oczywiste że teraz jak zginął to wy już wiecie że to on (albo "jego otoczenie") jest winny tragedii. Po co szukać, badać, Kaczyński był winny dla was zawsze wszystkiego co złe, więc czemu oczekiwać że poszerzycie trochę horyzonty po jego śmierci? "Pilot nie chciał lądować, ale Kaczyński go zmusił." Dowody? Był tam - więc pewnie jest winny. Na zaślepionych nienawiścią nie ma rady.

Ciszej nad trumną.


wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7901 dnia: Kwietnia 10, 2010, 17:40:08 pm »
Cytuj
Ludzie, nie ukrywajmy - sytuacja jak w Gruzji. Pilot pewnie nie chciał lądować, ale albo Kaczyński albo jego otoczenie kazało mu wylądować. Tamten pilot w Gruzji się postawił, ten pewnie mając w pamięci nieprzyjemności jakie spotkały kolegę-pilota wolał ryzykować lądowanie. I po zabawie.

Obawiam się, że masz rację. Wygląda na to, że ktoś zadecydował iż musi lądować tam i tylko tam...

Jesteście żałośni. Nikt na razie nic nie wie, a wy już winnego znaleźliście. Za życia Kaczyńskiego też go atakowaliście, więc oczywiste że teraz jak zginął to wy już wiecie że to on (albo "jego otoczenie") jest winny tragedii. Po co szukać, badać, Kaczyński był winny dla was zawsze wszystkiego co złe, więc czemu oczekiwać że poszerzycie trochę horyzonty po jego śmierci? "Pilot nie chciał lądować, ale Kaczyński go zmusił." Dowody? Był tam - więc pewnie jest winny. Na zaślepionych nienawiścią nie ma rady.

Ciszej nad trumną.


ALE Z niektorymi juz tak jest co najgorsze to Kaczynski...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7902 dnia: Kwietnia 10, 2010, 17:44:31 pm »
Jesteście żałośni. Nikt na razie nic nie wie, a wy już winnego znaleźliście. Za życia Kaczyńskiego też go atakowaliście, więc oczywiste że teraz jak zginął to wy już wiecie że to on (albo "jego otoczenie") jest winny tragedii. Po co szukać, badać, Kaczyński był winny dla was zawsze wszystkiego co złe, więc czemu oczekiwać że poszerzycie trochę horyzonty po jego śmierci? "Pilot nie chciał lądować, ale Kaczyński go zmusił." Dowody? Był tam - więc pewnie jest winny. Na zaślepionych nienawiścią nie ma rady.

Ciszej nad trumną.



Argument z cyklu "chłopiec się zastrzelił z broni tatusia w USA, ale pod żadnym pozorem nie dyskutujmy o dostępie do broni". Na FB już zamykają się grupy nieprzychylne Kaczyńskiemu - paranoja jakaś.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7903 dnia: Kwietnia 10, 2010, 17:47:58 pm »
Jeśli nawet na CNN jest raport specjalny to jest to tragedia nieprawdopodobna. Myślę że nasze pokolenie(mam na myśli osoby urodzone w latach 80-tych) przechodzi przez wiele kluczowych dla kraju, europy czy świata przeżyć, wydarzeń itd. Taką mam refleksję.

To fakt. Jesteśmy świadkami bardzo wielu dobrych i złych wydarzeń. Stała się wielka tragedia i ciężko cokolwiek sensownego napisać w tej sytuacji.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7904 dnia: Kwietnia 10, 2010, 17:59:48 pm »
Cytuj
Ludzie, nie ukrywajmy - sytuacja jak w Gruzji. Pilot pewnie nie chciał lądować, ale albo Kaczyński albo jego otoczenie kazało mu wylądować. Tamten pilot w Gruzji się postawił, ten pewnie mając w pamięci nieprzyjemności jakie spotkały kolegę-pilota wolał ryzykować lądowanie. I po zabawie.

Obawiam się, że masz rację. Wygląda na to, że ktoś zadecydował iż musi lądować tam i tylko tam...

Jesteście żałośni. Nikt na razie nic nie wie, a wy już winnego znaleźliście. Za życia Kaczyńskiego też go atakowaliście, więc oczywiste że teraz jak zginął to wy już wiecie że to on (albo "jego otoczenie") jest winny tragedii. Po co szukać, badać, Kaczyński był winny dla was zawsze wszystkiego co złe, więc czemu oczekiwać że poszerzycie trochę horyzonty po jego śmierci? "Pilot nie chciał lądować, ale Kaczyński go zmusił." Dowody? Był tam - więc pewnie jest winny. Na zaślepionych nienawiścią nie ma rady.

Ciszej nad trumną.


Amen...

Odpowiedź na pytanie

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-03-2010
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7905 dnia: Kwietnia 10, 2010, 18:14:19 pm »
Jesteście żałośni. Nikt na razie nic nie wie, a wy już winnego znaleźliście. Za życia Kaczyńskiego też go atakowaliście, więc oczywiste że teraz jak zginął to wy już wiecie że to on (albo "jego otoczenie") jest winny tragedii. Po co szukać, badać, Kaczyński był winny dla was zawsze wszystkiego co złe, więc czemu oczekiwać że poszerzycie trochę horyzonty po jego śmierci? "Pilot nie chciał lądować, ale Kaczyński go zmusił." Dowody? Był tam - więc pewnie jest winny. Na zaślepionych nienawiścią nie ma rady.

Ciszej nad trumną.



Argument z cyklu "chłopiec się zastrzelił z broni tatusia w USA, ale pod żadnym pozorem nie dyskutujmy o dostępie do broni". Na FB już zamykają się grupy nieprzychylne Kaczyńskiemu - paranoja jakaś.


Samolot był po generalnym remoncie (chyba nawet coś koło 3 miesiecy temu), przy takim remoncie ze starego samolotu zostaje praktycznie tylko kadłub, reszta jest wymieniana. Przed każdym wylotem maszyna jest sprawdzana i nikt raczej nie zdecydowałby się na dopuszczenie niesprawnej maszyny do lotu. Pewnie tak jak jest mówione nałożyło się kilka czynników takich jak: złe warunki atmosferyczne przede wszystkim, brak sprzętu pomagającego przy lądowaniu przy takich warunkach - z tego mógł wynikać niezawiniony błąd pilota i gotowe. To odnośnie przyczyn.

Z tego co wiem to kapitan na samolocie to świętość i on i tylko on przy porozumieniu z wieżą na lotnisku podejmuje decyzje dotyczące stricte lotu.
Takie są fakty. Więc jeśli się czegoś nie wie to po co mówić? Zwłaszcza, że sprawa jest delikatna.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7906 dnia: Kwietnia 10, 2010, 18:15:26 pm »
Cytuj
Jesteście żałośni. Nikt na razie nic nie wie, a wy już winnego znaleźliście. Za życia Kaczyńskiego też go atakowaliście, więc oczywiste że teraz jak zginął to wy już wiecie że to on (albo "jego otoczenie") jest winny tragedii. Po co szukać, badać, Kaczyński był winny dla was zawsze wszystkiego co złe, więc czemu oczekiwać że poszerzycie trochę horyzonty po jego śmierci? "Pilot nie chciał lądować, ale Kaczyński go zmusił." Dowody? Był tam - więc pewnie jest winny. Na zaślepionych nienawiścią nie ma rady.

Ciszej nad trumną.



Idąc za twoim tokiem myślenia, ze śledztwa w ogóle powinno się zrezygnować.
Bo skoro istnieje opcja, że przyczyną katastrofy był czynnik ludzki - czytaj piloci bądź osoby na pokładzie - to zgodnie z logiką, że o zmarłych należy mówić dobrze lub wcale, to lepiej w ogóle pozostawić wszystko jak jest.

Cytuj
Z tego co wiem to kapitan na samolocie to świętość i on i tylko on przy porozumieniu z wieżą na lotnisku podejmuje decyzje dotyczące stricte lotu.
Takie są fakty. Więc jeśli się czegoś nie wie to po co mówić? Zwłaszcza, że sprawa jest delikatna.

Prezydent w Gruzji też był świętością, co nie przeszkodziło mu dać się wykorzystać i wywieźć na linię frontu.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7907 dnia: Kwietnia 10, 2010, 18:32:20 pm »
Argument z cyklu "chłopiec się zastrzelił z broni tatusia w USA, ale pod żadnym pozorem nie dyskutujmy o dostępie do broni".
"Dyskusja o dostępie do broni" w tym porównaniu to "dyskusja o stanie polskich samolotów rządowych" i nikt tego nie wycisza.

Cytat: Castor Krieg
Na FB już zamykają się grupy nieprzychylne Kaczyńskiemu - paranoja jakaś.
Bo te grupy już nie mają sensu istnienia, prawda? Z kim mają walczyć? Ze zmarłym?

Cytat: Krzych Ayanami
Idąc za twoim tokiem myślenia, ze śledztwa w ogóle powinno się zrezygnować.
Wręcz przeciwnie. Zrezygnować sie powinno z ferowania wyroków przed jakimkolwiek śledztwem. Zwłaszcza że te wasze teorie oparte są na nie raz prezentowanej na forum niechęci do Lecha Kaczyńskiego. Nie mówię o badaniu czynnika ludzkiego w czasie śledztwa, tylko o bezpodstawnym rzucaniu wyroków na forum. Zresztą:

Cytat: Odpowiedź na pytanie
Z tego co wiem to kapitan na samolocie to świętość i on i tylko on przy porozumieniu z wieżą na lotnisku podejmuje decyzje dotyczące stricte lotu.
Takie są fakty. Więc jeśli się czegoś nie wie to po co mówić? Zwłaszcza, że sprawa jest delikatna.

I nic nie mam więcej do dodania.


 

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7908 dnia: Kwietnia 10, 2010, 18:36:21 pm »
W czarnych skrzynkach zapisane są rozmowy pilotów z wieżą kontrolną - niedługo dowiemy się jak było naprawdę.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7909 dnia: Kwietnia 10, 2010, 18:43:29 pm »
Cytuj
Wręcz przeciwnie. Zrezygnować sie powinno z ferowania wyroków przed jakimkolwiek śledztwem. Zwłaszcza że te wasze teorie oparte są na nie raz prezentowanej na forum niechęci do Lecha Kaczyńskiego. Nie mówię o badaniu czynnika ludzkiego w czasie śledztwa, tylko o bezpodstawnym rzucaniu wyroków na forum.

Tych wyroków nikt nie feruje.
Jest wyłącznie mowa o tym, że mogło dojść do takiej a innej sytuacji - co wcale nie oznacza, że do niej doszło. Po prostu nie można jej wykluczyć.
Ale ty chcesz skorzystać z okazji, żeby zamknąć wszystkim usta - u ciebie nie można mieć żadnych wątpliwości, żadnych własnych opinii i nie można nic powiedzieć.

Bo powiedzenie czegokolwiek oznacza, że można człowieka zjechać.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 997
  • Reputacja: 132
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7910 dnia: Kwietnia 10, 2010, 19:08:16 pm »
Swoją drogą z innej beczki taka ciekawostka, tzn nawołującej do tej tragedii, było to napisane w styczniu.

Cytuj
Jezeli mi nie wierzycie, to zapamietajcie moje słowa, ŻE W KWIETNIU TEGO ROKU OGŁOSZONA BEDZIE ŻAŁOBA NARODOWA.
W LIPCU ZNOWU, a WE WRZESNIU UMRZE KTOS BARDZO ZNANY i CENIONY!

Wcześniej pisała o snach które się spełniają, o 2012 itp. Ciekawe ciekawe, co do kwietnia trafiła idealnie, dla mnie czysty przypadek, ale są osoby które wierzą z pewnością w złe przeczucia i przepowiednie. Zresztą, już moja dziewczyna ma coś takiego, opowiadała mi o snach, ze nie mogła zasnąć a na drugi dzień coś złego się wydarzyło. Raz byłem tego świadkiem, nie mogła spać całą noc, bała się że coś się stanie i... jej babcia miała wypadek następnego dnia i była w szpitalu...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2010, 19:11:04 pm wysłana przez Moldar »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7911 dnia: Kwietnia 10, 2010, 19:09:53 pm »
Kto to powiedział?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 997
  • Reputacja: 132
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7912 dnia: Kwietnia 10, 2010, 19:12:47 pm »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7913 dnia: Kwietnia 10, 2010, 19:14:31 pm »
Kolejny idiota:



2.33

Ta sama teoria, tylko że Irak się z Gruzją myli. pier**lona era internetowych luntków, rutowicz i tego typu autorytetów. Każdy chce pobłyszczeć tym jak bardzo jest e-zdystansowany i jak bardzo ma w dupie dzisiejszą tragedie, przy okazji najlepiej obśmiać i dojebać zmarłemu Kaczyńskiemu, wtedy w internecie jest się królem. Ręce opadają.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7914 dnia: Kwietnia 10, 2010, 19:19:17 pm »
Tym którzy już obwiniają Lecha Kaczyńskiego przypominam, że nie był on jedynym V.I.P-em na pokładzie i nie tylko jemu zależało na tym, aby pojawić się na uroczystościach w Katyniu. W samolocie byli też inni oficjele, którzy nie lecieli po to, aby przelecieć się samolotem i z powrotem zawrócić do kraju. Tak więc jeżeli były jakiekolwiek naciski na pilotów to nie musiały pochodzić one jedynie od prezydenta.

Ohtar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7915 dnia: Kwietnia 10, 2010, 20:14:10 pm »
Swoją drogą z innej beczki taka ciekawostka, tzn nawołującej do tej tragedii, było to napisane w styczniu.

Cytuj
Jezeli mi nie wierzycie, to zapamietajcie moje słowa, ŻE W KWIETNIU TEGO ROKU OGŁOSZONA BEDZIE ŻAŁOBA NARODOWA.
W LIPCU ZNOWU, a WE WRZESNIU UMRZE KTOS BARDZO ZNANY i CENIONY!

Wcześniej pisała o snach które się spełniają, o 2012 itp. Ciekawe ciekawe, co do kwietnia trafiła idealnie, dla mnie czysty przypadek, ale są osoby które wierzą z pewnością w złe przeczucia i przepowiednie. Zresztą, już moja dziewczyna ma coś takiego, opowiadała mi o snach, ze nie mogła zasnąć a na drugi dzień coś złego się wydarzyło. Raz byłem tego świadkiem, nie mogła spać całą noc, bała się że coś się stanie i... jej babcia miała wypadek następnego dnia i była w szpitalu...

Zapisałem sobie, żeby do września nie przyszło mi do głowy zostać kimś bardzo znanym i cenionym.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7916 dnia: Kwietnia 10, 2010, 20:20:46 pm »
W końcu w mediach jakieś ładne zdjęcia pary prezydenckiej i samego prezydenta się pojawiły. Zaawsze jakieś przypałowe dawali.

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7917 dnia: Kwietnia 10, 2010, 21:05:35 pm »
Smutno sie robi nie tylko na mysl o tragedii ale też gdy czyta sie komentarze na roznych stronach to czlowiek dochodzi do wniosku ile jest w tym kraju pojebów.

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7918 dnia: Kwietnia 10, 2010, 23:37:24 pm »
Niesamowicie irytuje mnie Bronisław Komorowski. Cała sprawę komentuje, jak codziennie wydarzenia, orędzie to jakaś paranoja - dykcja jakby czytał bajkę dla dzieci w przedszkolu, a nie orędzie w tak ważnej chwili dla narodu (pomijam już fakt, że czytał), którym planuje rządzić, zero emocji, jednolity bezpłciowy ton i później autoreklama w mediach - "ja potrafie przeprowadzic panstwo...". No co za dupek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7919 dnia: Kwietnia 10, 2010, 23:40:09 pm »
Niesamowicie irytuje mnie Bronisław Komorowski. Cała sprawę komentuje, jak codziennie wydarzenia, orędzie to jakaś paranoja - dykcja jakby czytał bajkę dla dzieci w przedszkolu, a nie orędzie w tak ważnej chwili dla narodu (pomijam już fakt, że czytał), którym planuje rządzić, zero emocji, jednolity bezpłciowy ton i później autoreklama w mediach - "ja potrafie przeprowadzic panstwo...". No co za dupek.
Mam dokładnie takie same odczucia.