Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658775 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7920 dnia: Kwietnia 10, 2010, 23:45:05 pm »
Wydaje mi się, że po dzisiejszym dniu szanse Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich wzrosły diametralnie.

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7921 dnia: Kwietnia 10, 2010, 23:48:09 pm »
Naprawdę myślisz, że po takiej stracie i z bardzo chorą matką, będzie kandydował?

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7922 dnia: Kwietnia 11, 2010, 00:04:48 am »
Naprawdę myślisz, że po takiej stracie i z bardzo chorą matką, będzie kandydował?
Watpie.
Ciekawe czy Cimoszewicz zmieni zdanie co do kandydatury.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7923 dnia: Kwietnia 11, 2010, 00:08:21 am »
Nie zmieni. Jeśli miał kandydować to tylko wtedy, kiedy mógłby utrudnić Lechowi Kaczyńskiemu wygraną, jak sam mówił. Teraz nie ma już po co.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7924 dnia: Kwietnia 11, 2010, 00:21:35 am »
Czyli kto nam teraz został z kandydatów na prezydenta?
Komorowski (teraz przez około 2.5 miesiąca będzie miał wersję trial prezydentury, więc będzie można zobaczyć, czy faktycznie się nadaje), Olechowski, Jurek, Nałęcz, Dorn... Niewiele.  :|
Jestem ciekaw, czy w obecnej sytuacji SLD i PiS wystawią nowych kandydatów. Jestem też ciekaw, jak teraz rozłożą się głosy, bowiem nie jest tajemnicą, że wiele osób głosowało/chciało głosować nie tyle na kandydata Platformy, ile przeciwko kandydatowi PiS. Jednak teraz, gdy Kaczyński nie żyje, sytuacja na pewno się zmieni.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2010, 00:24:28 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 339
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7925 dnia: Kwietnia 11, 2010, 00:24:09 am »
Czyli kto nam teraz został z kandydatów na prezydenta?
Komorowski (teraz przez około 2.5 miesiąca będzie miał wersję trial prezydentury, więc będzie można zobaczyć, czy faktycznie się nadaje), Olechowski, Jurek, Nałęcz, Dorn... Niewiele.  :|
Jestem ciekaw, czy w obecnej sytuacji SLD i PiS wystawią nowych kandydatów.
Korwin-Mikke. :puppy-eyes:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7926 dnia: Kwietnia 11, 2010, 00:28:42 am »
Naprawdę myślisz, że po takiej stracie i z bardzo chorą matką, będzie kandydował?

Ja bym w tej sytuacji pękł psychicznie. Brat, jego żona, wielu przyjaciół których znał od czasu młodości. Nie ździwiłbym się gdyby całkowicie wycofał się z życia publicznego.

Cytat: sieq
W końcu w mediach jakieś ładne zdjęcia pary prezydenckiej i samego prezydenta się pojawiły. Zaawsze jakieś przypałowe dawali.

Ogólnie wreszcie można pozytywny obraz prezydenta w mediach zobaczyć.

Taki to jest ten dzień, że myśli kotłują się po głowie i trzeba wciąż coś mówić. Oglądam więc – podobnie jak pewnie wielu z nas – telewizję i przed oczyma mam wciąż te zdjęcia. Zdjęcia prezydenta Kaczyńskiego i jego Żony. Zmarłego Prezydenta i Jego zmarłej żony. I patrzę na tę czarno-białe zdjęcia – czarno-białe, bo taka jest atmosfera, a też i media doskonale wiedzą, co wypada, i jak wypada – i po raz pierwszy od czterech już ponad lat widzę, że są zdjęcia, i nie ma ich aż tak mało, gdzie Prezydent nie wygląda jak najczystszej wody głupek, lecz jest po prostu zwykłym, miłym człowiekiem. Polakiem. I patriotą.


     I słucham też tych wspomnień. I nagle się okazuje, że nie ma człowieka, który by wspominał zmarłego prezydenta źle. Nagle się okazuje, że on był dobrym, inteligentnym i sympatycznym człowiekiem. Nawet red. Rymanowski w zupełnie nieprawdopodobny sposób przyznał, że „my dziennikarze” nie pokazywaliśmy Prezydenta takim jakim on naprawdę był. Że ten kto go znał, znał go jako kogoś zupełnie innego, niż myśmy pokazywali…

Nawet dziennikarz TVN w uniesieniu przyznał że prezydenta dotychczas pokazywali w nieprawdziwym świetle...

Tak sie zastanawiam, czy jakby TVN, GW i te wszystkie 'media' cały czas pokazywały Kaczyńskiego takiego "jak on był naprawdę" to jaka dziś byłaby sytuacja polityczna w kraju? I jaki klimat?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7927 dnia: Kwietnia 11, 2010, 00:36:06 am »
Tak sie zastanawiam, czy jakby TVN, GW i te wszystkie 'media' cały czas pokazywały Kaczyńskiego takiego "jak on był naprawdę" to jaka dziś byłaby sytuacja polityczna w kraju? I jaki klimat?

Wątpię, by się jakoś bardziej zmieniły. Ci, którzy Kaczyńskiego nie lubili, nie lubili go za jego poglądy oraz poczynania polityczne, nie za to, jak go media przedstawiają. Chyba, że sugerujesz, że te wszystkie 'media' ingerowały lub też wypaczały np. orędzia prezydenta.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7928 dnia: Kwietnia 11, 2010, 00:37:54 am »
Cytuj
Tak sie zastanawiam, czy jakby TVN, GW i te wszystkie 'media' cały czas pokazywały Kaczyńskiego takiego "jak on był naprawdę" to jaka dziś byłaby sytuacja polityczna w kraju? I jaki klimat?

A dlaczego miałaby istnieć jedynie słuszna wizja oceny polityka - i to wyłącznie ta korzystna dla niego?
Co prawda o zmarłych należy mówić wyłącznie dobrze, albo wcale - jednak to wcale nie znaczy, że za życia był on wzorem cnót i doskonałości.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7929 dnia: Kwietnia 11, 2010, 00:44:06 am »
Niesamowicie irytuje mnie Bronisław Komorowski. Cała sprawę komentuje, jak codziennie wydarzenia, orędzie to jakaś paranoja - dykcja jakby czytał bajkę dla dzieci w przedszkolu, a nie orędzie w tak ważnej chwili dla narodu (pomijam już fakt, że czytał), którym planuje rządzić, zero emocji, jednolity bezpłciowy ton i później autoreklama w mediach - "ja potrafie przeprowadzic panstwo...". No co za dupek.

A to niby takiego Prezydenta nie chce Polska? A kto wybrał Kaczyńskiego? Polska prowincjonalna, Polska B. Ta sama Polska chce Komorowskiego bo jest "swój", jest nijaki, itd. Ten naród nie lubi indywidualności.

Tak na złość chyba zagłosuję na Olechowskiego - widać, że facet się nudzi i dla niego Prezydentura jest tylko ładnym dopisem do nazwiska, ale przynajmniej chłop się z tym nie kryje. :lol:

Co do dzisiejszej tragedii to ja mam mętlik w głowie - słyszy się jako bobas że Ruskie złe, a dzisiaj Ruskie całkiem przywoicie się zachowali. Miedwiedjew i Putin pokazali klasę. Widać jakieś przebłyski co by było, gdybyśmy z Rosją mieli normalne stosunki. W Rosji żałoba, komisja, itd. a w US co? Czekali z kondolencjami aż Obama wstanie. :lol:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2010, 01:06:10 am wysłana przez Castor Krieg »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7930 dnia: Kwietnia 11, 2010, 01:11:06 am »
Wiesz, z Rosją to my mamy prawie normalne stosunki. Tym, którzy sowietom grają na nerwach, zakręcają oni gaz.
A Miedwiediew i Putin zachowali się raczej normalnie. Po prostu jest dla nich bardzo niewygodne, że coś podobnego stało się na ich terenie.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7931 dnia: Kwietnia 11, 2010, 01:20:38 am »
Wątpię, by się jakoś bardziej zmieniły. Ci, którzy Kaczyńskiego nie lubili, nie lubili go za jego poglądy oraz poczynania polityczne, nie za to, jak go media przedstawiają. Chyba, że sugerujesz, że te wszystkie 'media' ingerowały lub też wypaczały np. orędzia prezydenta.

Chciałbym, żeby internetowe wrzuty dotyczyły orędzi. Ale to nie z orędzi szydzili, nie na nich budowano jego wizerunek. Raczej na wyciętych tekstach typu "irasiad", zdjęciu złapanym jak odwrotnie trzymał szalik, "spieprzaj dziadu" do jakiegoś menela który zaczął go wyzywać i tak dalej i tym podobne. Jakoś dziś ludzie mediów pokazali że można było Prezydenta pokazać inaczej. I który Kaczyński jest prawdziwy? Ten z dziś, czy ten z wczoraj? Sam Rymanowski wprost powiedział, że prawdziwy jest ten obraz który pokazują dziś, a tamten był nieprawdziwy.

A dlaczego miałaby istnieć jedynie słuszna wizja oceny polityka - i to wyłącznie ta korzystna dla niego?

A dlaczego dotychczas istniała jedyna słuszna wizja oceny tego polityka - i to wyłącznie ta niekorzystna dla niego?
Ja nie chce aby polityk był pokazywany tylko tak jak dziś. Ale między tym jaki obraz Kaczyńskiego media kreowały wczoraj, a jaki kreują dziś jest spora różnica. Każdy to widzi. Ja bym chciał aby ten obraz przedstawiany przez media leżał gdzieś po środku. Po równo wad i zalet. Obiektywnie.

Cytat: Castor Krieg
A kto wybrał Kaczyńskiego? Polska prowincjonalna, Polska B.

Eh. Odezwała się ze swym niesamowitym taktem Polska wielkomiejska, Polska A.
Aż szkoda klawiatury na odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2010, 01:28:49 am wysłana przez el becetol »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7932 dnia: Kwietnia 11, 2010, 01:28:41 am »
Eh. Odezwała się ze swym niesamowitym taktem Polska wielkomiejska, Polska A.
Aż szkoda klawiatury na odpowiedź.
A nie jest to prawda? Ja mieszkam w Warszawie, ale nie mam złudzeń, że klasa średnia, wykształcona jest większością w narodzie, ponieważ jest to nieprawdą. Nic z tym nie mogę zrobić, ot stwierdzam fakt.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 339
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7933 dnia: Kwietnia 11, 2010, 01:35:33 am »
Eh. Odezwała się ze swym niesamowitym taktem Polska wielkomiejska, Polska A.
Aż szkoda klawiatury na odpowiedź.
A nie jest to prawda? Ja mieszkam w Warszawie, ale nie mam złudzeń, że klasa średnia, wykształcona jest większością w narodzie, ponieważ jest to nieprawdą. Nic z tym nie mogę zrobić, ot stwierdzam fakt.
Fajnie czuć sie tym lepszym?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7934 dnia: Kwietnia 11, 2010, 01:39:37 am »
Sam Rymanowski wprost powiedział, że prawdziwy jest ten obraz który pokazują dziś, a tamten był nieprawdziwy.

Co oznacza "nieprawdziwy"? Sugerujesz więc, że prezydent nie pomylił komendy "Ira siad!" z imieniem "Irasiad"? Że nie trzymał odwrotnie szalika? Że nie powiedział do jakiegoś gościa "spieprzaj dziadu", nie powiedział o jakieś dziennikarce "małpa w czerwonym" itp itd? Było to prawdziwe, bo te wpadki faktycznie miały miejsce.

Co najwyżej można powiedzieć, że media za bardzo skupiały się na wpadkach prezydenta, chociaż i to nie jest do końca prawda, bowiem głównie te wszystkie rzeczy pojawiały się w programach satyrycznych bądź właśnie na internetowych wrzutach -- czyli w środowisku, gdzie królują filmiki w stylu "jestem hardcorem", "nie ma takiego bicia" i inne idiotyzmy. Nie wiem, jakie 'media' Ty oglądasz/czytasz, ale ja wielokrotnie widziałem wywiady (tak, również na TVN24) zarówno z prezydentem, jak i prezydentową, które prowadzone były jak poważna dyskusja dwóch inteligentnych ludzi, bez żadnych podśmiechujek i innych takich.

Trudno mi jest odnieść się do rzekomego tekstu Rymanowskiego, gdyż nie słyszałem tej wypowiedzi w telewizji, a w artykule, który podałeś, wypowiedź ta jest przytoczona, bez cytatu, bez kontekstu, i (zarówno w tekście, jak i w komentarzach) wysunięte są z niej daleko idące wnioski, jakoby media wręcz kłamały na temat Kaczyńskiego w stylu: zamiast powiedzieć "prezydent karmi bezdomne koty" mówiły "prezydent zabija bezdomne koty i ich flaki wywiesza na drzewie".
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2010, 09:15:02 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7935 dnia: Kwietnia 11, 2010, 01:40:41 am »
Jeśli juz mowa o Komorowskim to przed chwilą była relacja z jego wyjścia do zgromadzonych ludzi. Ok, wolno mu - tylko co u licha robiła obok niego jego żona?. Nie czas i miejsce aby prezentowac kandydatke na pierwszą dame. I dlaczego przemawiał tak jak w prawyborach kreując sie na poczciwego wujka Bronka?. Facet ewidentnie nie wyczuwa powagi sytuacji.

@Mr. Zombie

Z tym brakiem sympatii to sie grubo mylisz. Może jest jakiś mały procent społeczeństwa który naprawde interesuje sie polityką i wie jaki dany polityk ma program. Reszta dokonuje politycznych osądów w oparciu o to  jak dany polityk wypada/pokazywany jest w mediach.  Stąd chodźby wziął sie taki termin jak ,,demokracja telewizyjna". Nie ma już wielomilionowych parti politycznych. Teraz wystarczy grupka dobrze wyglądajacych, wygadanych ludzi, którzy w kilkudziesiecio sekundowych skrótach wiadomości w TV potrafilą porwać tłumy. Jak wiadomo, Kaczyński ani specjalnie przystojny nie był,  ani tłumów porywać nie potrafił. Mało tego, publika mu uwierała i często wychodził w mediach na gbura (chociaż prywatnie był podobno uroczym człowiekiem). Jego wady i słabości wykorzystywała w najniższy sposób opozycja i stąd takie pojęcia jak karły moralne (o dziwo Kaczyński był wyższy od Kwaśniewskiego)  czy kreowanie go człowieka przepełnionego nienawiścią (co jest nieprawdą - nawet Miller kiedyś w prywatnej rozmowie powiedział Kaczyńskiemu, że gdyby swoje prawdziwe, prywatne oblicze umiał on zaprezentować szerszej publice, reelekcjie miałby w garści). Taki negatywny przekaz docierał do ludzi nie zagłebiających sie w polityke,  wiec poparcie Kaczyńskiemu musiało spadać.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7936 dnia: Kwietnia 11, 2010, 01:52:32 am »
Cytuj
A dlaczego dotychczas istniała jedyna słuszna wizja oceny tego polityka - i to wyłącznie ta niekorzystna dla niego?
Ja nie chce aby polityk był pokazywany tylko tak jak dziś. Ale między tym jaki obraz Kaczyńskiego media kreowały wczoraj, a jaki kreują dziś jest spora różnica. Każdy to widzi. Ja bym chciał aby ten obraz przedstawiany przez media leżał gdzieś po środku. Po równo wad i zalet. Obiektywnie.

Nie wiedziałem, że Wprost, Nie, Wyborcza, Newsweek, Dziennik, Rzeczypospolita, Fronda reprezentowały jedną i tylko jedną linię polityczną i wszystkie tak samo oceniały prezydenta. Widać zawsze można się dowiedzieć czegoś nowego.

Cytuj
Chciałbym, żeby internetowe wrzuty dotyczyły orędzi. Ale to nie z orędzi szydzili, nie na nich budowano jego wizerunek. Raczej na wyciętych tekstach typu "irasiad", zdjęciu złapanym jak odwrotnie trzymał szalik, "spieprzaj dziadu" do jakiegoś menela który zaczął go wyzywać i tak dalej i tym podobne. Jakoś dziś ludzie mediów pokazali że można było Prezydenta pokazać inaczej. I który Kaczyński jest prawdziwy? Ten z dziś, czy ten z wczoraj? Sam Rymanowski wprost powiedział, że prawdziwy jest ten obraz który pokazują dziś, a tamten był nieprawdziwy.

Twój prawdziwy Kaczyński zawetował ustawę emerytalną, ograniczającą ilość osób uprawnionych do wcześniejszych emerytur, odbierając przy okazji uprawnień wszystkim, których mogło to dotyczyć. Tolerował również również fakt, że BBN po zmianie rządu zabrało do siebie akta WSI - i jeśli dobrze pamiętam to albo nie oddało ich w ogóle, albo część z powodów, które nie zostały nigdy wyjaśnione została zatrzymana.

Wbrew temu co twierdzisz - polityka ocenia się za to co robi. Tylko, że u ciebie Kaczyńskiego nie należy oceniać, bo już nie żyje i nabiera cech boskich.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7937 dnia: Kwietnia 11, 2010, 01:57:11 am »
@dante0 - naprawdę trudno mi jest się wypowiadać o tym, na co faktycznie zwracała większość ludzi (zanim mi to ktoś wypomni, tak, wiem, wcześniej mimo wszystko wypowiadałem się, jakbym to wiedział), więc mówię tylko na przykładzie swoim i swoich znajomych. Jasne, różnego rodzaju wpadki Kaczyńskiego jak i właśnie nieumiejętność zaprezentowania się publicznie wpływały negatywnie na jego wizerunek (chociaż w ostatnich miesiącach widać było znaczną poprawę w stosunku do tego, co było na początku kadencji) i media faktycznie nie robiły za wiele (jeżeli w ogóle), by mu w tym jakoś pomóc. Jednakże przekonanie, że gdyby media mu pomogły, to nagle prezydent byłby kochany przez wszystkich i w ogóle jest również błędne, bo mimo wszystko pewne poglądy polityczne, sposób myślenia czy też prywatne wypowiedzi zostają. I, przynajmniej niektóre osoby, właśnie za to Kaczyńskiego nie lubiły.

Cytuj
Jeśli juz mowa o Komorowskim to przed chwilą była relacja z jego wyjścia do zgromadzonych ludzi. Ok, wolno mu - tylko co u licha robiła obok niego jego żona?. Nie czas i miejsce aby prezentowac kandydatke na pierwszą dame. I dlaczego przemawiał tak jak w prawyborach kreując sie na poczciwego wujka Bronka?. Facet ewidentnie nie wyczuwa powagi sytuacji.

Jak pisałem wcześniej, niech te 2.5 miesiąca posłużą jako wersja demonstracyjna "prezydenta Komorowskiego". Być może, jeżeli Komorowski się nie sprawdzi, jego poparcie spadnie. Osobiście bowiem nie chciałbym, by został prezydentem, gdyż wówczas "trzecia władza" tak naprawdę traci w ogóle na znaczeniu, gdyż prezydent staje się po prostu przedłużeniem rządu; a nie o to chodzi.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2010, 02:02:39 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7938 dnia: Kwietnia 11, 2010, 04:29:06 am »
Wydaje mi się, że po dzisiejszym dniu szanse Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich wzrosły diametralnie.
Naprawdę myślisz, że po takiej stracie i z bardzo chorą matką, będzie kandydował?
Ryo, naprawdę myślisz, że ludzie z żalu i współczucia stwierdzą "tyle się nacierpiał, biedny jest i pokrzywdzony - zagłosujmy na niego"? Niby niektórzy mogliby tak pomyśleć, ale w sumie to by się kupy nie trzymało i nie sądzę, żeby to była jakaś przeważająca kwestia.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7939 dnia: Kwietnia 11, 2010, 10:21:32 am »
Mr_Zombie, zakorzeniona w wielu umysłach, głęboka nienawiść do Kaczyńskich, na pewno nie wynika z różnicy poglądów. Opcja rządząca, wcześniej opozycja, długo przedstawiała braci jako uosobienie wszystkiego co najgorsze, a media skutecznie tą atmosferę podsycały. Sam znam niestety masę osób, które uważają ich za wcielone zło, dumni z siebie szli głosować na Platformę "przeciw PiS", a o polityce nie ma z nimi żadnej dyskusji, bo praktycznie nic na jej temat nie potrafią powiedzieć. Duża w tym zasługa mediów.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7940 dnia: Kwietnia 11, 2010, 10:27:02 am »
Cytuj
Jak pisałem wcześniej, niech te 2.5 miesiąca posłużą jako wersja demonstracyjna "prezydenta Komorowskiego".
- ch** MU W DUPE. Orędzie czytał z kartki bez krzty emocji "wiem jak przeprowadzić przez to Polską" kur** przez chwile miałem wrażenie jakbym Kononowicza słyszał. Później jeszcze z żoną się pojawił to co ona jest też już pierwszą damą? ŻAL

Media z Kaczyńskiego zrobiły idiotę. W Polsce większość młodzieży kpiła z niego a wszystko to opierało się o przedstawianie go jak pionka Radia Maryja, niechlujnego robiącego wstyd Polsce za granicą. Dla mnie to był wykształcony człowiek przede wszystkim patriota. Zginął jak patriota na zawsze zapisał się na kartach Historii. Nie wiem czy pójdę do głosowania.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7941 dnia: Kwietnia 11, 2010, 10:29:18 am »
Mr_Zombie, zakorzeniona w wielu umysłach, głęboka nienawiść do Kaczyńskich, na pewno nie wynika z różnicy poglądów. Opcja rządząca, wcześniej opozycja, długo przedstawiała braci jako uosobienie wszystkiego co najgorsze, a media skutecznie tą atmosferę podsycały. Sam znam niestety masę osób, które uważają ich za wcielone zło, dumni z siebie szli głosować na Platformę "przeciw PiS", a o polityce nie ma z nimi żadnej dyskusji, bo praktycznie nic na jej temat nie potrafią powiedzieć. Duża w tym zasługa mediów.
wpis. bardzo dobrze napisane.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7942 dnia: Kwietnia 11, 2010, 10:55:02 am »
Wydaje mi się, że po dzisiejszym dniu szanse Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich wzrosły diametralnie.
Naprawdę myślisz, że po takiej stracie i z bardzo chorą matką, będzie kandydował?
Ryo, naprawdę myślisz, że ludzie z żalu i współczucia stwierdzą "tyle się nacierpiał, biedny jest i pokrzywdzony - zagłosujmy na niego"? Niby niektórzy mogliby tak pomyśleć, ale w sumie to by się kupy nie trzymało i nie sądzę, żeby to była jakaś przeważająca kwestia.
Tak, jeżeli będzie w ogóle kandydował to uważam, że spora część osób może tak właśnie pomyśleć. Zapewne znajdą się osoby, które pomyślą, że skoro zginął tragicznie Lech Kaczyński to najlepiej żeby stanowisko prezydenta przejął po nim jego brat. Na świeżo po katastrofie ciężko o tym myśleć, ale za 70 dni może to już trochę inaczej wyglądać. To takie moje dalekie przypuszczenia, przez chwilę pomyślałem "co teraz, co dalej?" i skrobnąłem.
Nie chcę myśleć w chwili obecnej na poważnie o polityce, bo to nie czas.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 997
  • Reputacja: 132
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7943 dnia: Kwietnia 11, 2010, 11:00:01 am »
Jeśli juz mowa o Komorowskim to przed chwilą była relacja z jego wyjścia do zgromadzonych ludzi. Ok, wolno mu - tylko co u licha robiła obok niego jego żona?. Nie czas i miejsce aby prezentowac kandydatke na pierwszą dame. I dlaczego przemawiał tak jak w prawyborach kreując sie na poczciwego wujka Bronka?. Facet ewidentnie nie wyczuwa powagi sytuacji.



Za to ty szukasz jakiś dziwnych teorii .... To już żona nie może mu towarzyszyć, ja pierd****

Cytuj
- ch** MU W DUPE. Orędzie czytał z kartki bez krzty emocji "wiem jak przeprowadzić przez to Polską" kur** przez chwile miałem wrażenie jakbym Kononowicza słyszał. Później jeszcze z żoną się pojawił to co ona jest też już pierwszą damą? ŻAL

Tak bo ty byś lepiej to zrobił, na pewno Komorowski był przygotowany na taką ewentualność. Co do żony to patrz wyżej... Po za tym, jest czas na smutki, ale Państwo musi działać i Komorowski jest Prezydentem Polski. Nie chcesz iść głosować, to nie idź, dla mnie KAczyński był wesolym człowiekiem i szanowałem go, ale na Prezydenta kompletnie się nie nadawał.

Mr_Zombie, zakorzeniona w wielu umysłach, głęboka nienawiść do Kaczyńskich, na pewno nie wynika z różnicy poglądów. Opcja rządząca, wcześniej opozycja, długo przedstawiała braci jako uosobienie wszystkiego co najgorsze, a media skutecznie tą atmosferę podsycały. Sam znam niestety masę osób, które uważają ich za wcielone zło, dumni z siebie szli głosować na Platformę "przeciw PiS", a o polityce nie ma z nimi żadnej dyskusji, bo praktycznie nic na jej temat nie potrafią powiedzieć. Duża w tym zasługa mediów.
wpis. bardzo dobrze napisane.

Tak samo jak duża zasługa Radia Maryja za wygrane PIS, normalne rzeczy. Niektórzy głosują ze względu politycznego, inni tylko dlatego że ich faworyt poparł kogoś, a inni tylko dlatego że Tusk ma wadę wymowy, każdy znajdzie powód.


« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2010, 11:13:26 am wysłana przez Moldar »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7944 dnia: Kwietnia 11, 2010, 11:12:33 am »
Cytuj
Mr_Zombie, zakorzeniona w wielu umysłach, głęboka nienawiść do Kaczyńskich, na pewno nie wynika z różnicy poglądów. Opcja rządząca, wcześniej opozycja, długo przedstawiała braci jako uosobienie wszystkiego co najgorsze, a media skutecznie tą atmosferę podsycały. Sam znam niestety masę osób, które uważają ich za wcielone zło, dumni z siebie szli głosować na Platformę "przeciw PiS", a o polityce nie ma z nimi żadnej dyskusji, bo praktycznie nic na jej temat nie potrafią powiedzieć. Duża w tym zasługa mediów.

Czy naprawdę konieczne jest odstawianie tak żenującego przedstawienia?
Chciałbym zauważyć, że cała Solidarność - z której wywodzi się zarówno obecny pis jak i po, walczyły z komuną o to, żeby można było swobodnie wyrażać swoje poglądy na dowolne tematy. Dlaczego twoim zdaniem walka ta była kompletnie bez sensu i uważasz, że lepiej by było mieć jakąś formę komunistycznego podejścia do mediów, gdzie można prezentować sprawy w jedynie słuszny sposób?

Narzekasz na media, jakby istniał jakiś odgórny przykaz, że o Kaczyńskich już za życia można było mówić wyłącznie dobrze, lub wcale.
A te straszne gazety czy telewizje się z tego wyłamywały i wytykały ich błędy - czego nie powinny robić.
Jeżeli w ten sposób patrzy się na media w demokratycznym kraju, to chyba nie rozumie się ani jak one działają, ani czemu służą.

Ich zadaniem nie jest sympatyzowanie z danymi opcjami politycznymi - jest to coś, co robić mogą, ale wcale nie muszą.
Gazeta czy tvn nie darzyły Kaczyńskich sympatią - i nigdzie nie było powiedziane, że są do tego zobowiązane. Zajmowały one takie stanowisko jakie uważały za słuszne. Udawanie teraz, że po za tą gazetą i telewizją nie ma w Polsce innych mediów, to żałosne wymaganie, by zmieniły one reprezentowane poglądy na zgodnie z linią partii. Bo ani tvp, ani Rzeczypospolita, ani Dziennik, ani Polska the Times, ani Fronda - nie zniknęły nagle z naszego rynku medialnego. Tylko z jakiegoś powodu ich nikt się nie czepia o nie sprzyjanie Kaczyńskim - ale też się nie dostrzega ich jako właśnie mediów.

Kaczyńskich można wybielać, można twierdzić, że byli oni lepsi niż w rzeczywistości, można pisać, że sytuacja byłaby inna w innych okolicznościach.
Ale to wszystko nie zmieni faktu, że byli oni pokazywani również za to co rzeczywiście robili. A pokazywano tych Kaczyńskich którzy zgłaszali wykonanie zadania, mówili, że oni są tam gdzie wtedy była solidarność, zrobili desant na telewizję państwową i KRRiTV - co się teraz odbija czkawką, bo muszą się układać z sld - narzekali na przedłużające się negocjacje a amerykanami w sprawie tarczy, bo sami chodzili na ich pasku, narzekali na ograniczanie listy osób uprawnionych do wcześniejszych emerytur w sytuacji kiedy każdy wie, że nas nie stać na utrzymanie obecnego systemu...

Twierdzenie, że tego wszystkiego - i wielu innych rzeczy - wcale nie było, że w ogóle nie doszło do podobnych sytuacji, że nie wykorzystywali oni podległych sobie stanowisk do własnych celów, to no cóż... Malowanie trawy na zielono.



Jeśli chodzi o ewentualne kandydowanie Kaczyńskiego na prezydenta, to moim zdaniem to nie wypali. Nie taki był scenariusz, nie takie podejmowano przygotowania. Lech był jedyną opcją tego stronnictwa na te stanowisko. Jarosław? Przepraszam, że się pytam, ale jakie on ma predyspozycje do pełnienia podobnej funkcji? Nie zna języków, nie pełnił ani ostatnio, ani nie wiem czy kiedykolwiek pełnił funkcje kierownicze w administracji państwowej, to kawaler... Nie rysuje się to w jasnych barwach, zresztą moim zdaniem nie zrobi tego. Pis w zasadzie nie ma teraz kogo wystawić do wyborów.

Prezydenta wybiera się, żeby pełnił określone funkcje - a nie na litość. To nie jest kot, którego można wziąć na ręce i pogłaskać.

Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7945 dnia: Kwietnia 11, 2010, 11:20:32 am »
zauważcie, że jeśli chodzi o kondolencje to tylko Obama powiedział, że jest to "tragedia dla całego świata". Do tej pory każdy z przywódców europejskich mowił o niesamowitej tragedii POLSKI, a przecież jesteśmy w UE i taka Merkel czy Sarkozy mogliby się bardziej zsolidaryzować i powiedzieć chociaż o tragedii Europy. Trochę się w tym momencie izolują i uważam, że Obama zachował sie naprawdę bardzo dobrze, jeśli nie najlepiej.
Jeśli chodzi o Rosję to zdziwiłbym się niezmiernie, gdyby nie dążyli do wyjasnienia katstrofy - nie powołali komisji. Również dbają o swój wizerunek, ale ja jeszcze nie widziałem na temat tej tragedii prawdziwej, ludzkiej wypowiedzi Putina (orędzie do Polaków dopiero ma być, nie?).

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7946 dnia: Kwietnia 11, 2010, 11:26:34 am »
Cytuj
zauważcie, że jeśli chodzi o kondolencje to tylko Obama powiedział, że jest to "tragedia dla całego świata". Do tej pory każdy z przywódców europejskich mowił o niesamowitej tragedii POLSKI, a przecież jesteśmy w UE i taka Merkel czy Sarkozy mogliby się bardziej zsolidaryzować i powiedzieć chociaż o tragedii Europy. Trochę się w tym momencie izolują i uważam, że Obama zachował sie naprawdę bardzo dobrze, jeśli nie najlepiej.

Wiesz, to są tylko słowa. Niczego one nie zmienią i nikogo nic nie kosztują.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7947 dnia: Kwietnia 11, 2010, 11:27:51 am »
Kolejny, nic nie wnoszący, słowotok Krzysia. Tak, walka z reżimem była bezcelowa - komuno wróć! I oczywiście wyczytałeś to z mojego postu...

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 997
  • Reputacja: 132
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7948 dnia: Kwietnia 11, 2010, 11:35:27 am »
zauważcie, że jeśli chodzi o kondolencje to tylko Obama powiedział, że jest to "tragedia dla całego świata". Do tej pory każdy z przywódców europejskich mowił o niesamowitej tragedii POLSKI, a przecież jesteśmy w UE i taka Merkel czy Sarkozy mogliby się bardziej zsolidaryzować i powiedzieć chociaż o tragedii Europy. Trochę się w tym momencie izolują i uważam, że Obama zachował sie naprawdę bardzo dobrze, jeśli nie najlepiej.
Jeśli chodzi o Rosję to zdziwiłbym się niezmiernie, gdyby nie dążyli do wyjasnienia katstrofy - nie powołali komisji. Również dbają o swój wizerunek, ale ja jeszcze nie widziałem na temat tej tragedii prawdziwej, ludzkiej wypowiedzi Putina (orędzie do Polaków dopiero ma być, nie?).

Komisja jest chyba powołana, orędzie chyba już było, nie pamiętam do końca bo masa wiadomosci przeszła wczoraj, co ciekawe puszczą Katyń w publicznej rosyjskiej telewizji. Co do wypowiedzi głów państw, to bym nie przesadzał tak z tym i nie szukał teraz dziur w całym.

Jakoś tak po tragedii zawsze jest ale... A to Komorowski czyta z kartki, a to z żoną wyszedł, a to inny że PO cię cieszy, jeszcze że niby Tusk jedzie dla publiczki do Rosjii, jest tragedia a tu gdzie rusz teorie spiskowe... Nic tylko czekać aż ktoś palnie że PO zamach zgotowało....
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2010, 11:40:15 am wysłana przez Moldar »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7949 dnia: Kwietnia 11, 2010, 11:40:49 am »
Widzę, że niektórzy zagorzali zwolennicy jednej partii nawet w świetle takiej tragedii nie mogą sobie darować obrzucania błotem. Przykre to. :-?

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7950 dnia: Kwietnia 11, 2010, 11:43:04 am »
Cytuj
Kolejny, nic nie wnoszący, słowotok Krzysia. Tak, walka z reżimem była bezcelowa - komuno wróć! I oczywiście wyczytałeś to z mojego postu...

Wiem, że czytanie jest dla ciebie męczące, bo u ciebie wszystko musi być podane na tacy i być łatwe, proste i przyjemne. Żeby się dało szuflą włożyć do głowy.
Z twojego postu wynika dla mnie, że twoim zdaniem jedynie słuszną opcją medialną jest bezwarunkowe popieranie Kaczyńskich. Nic innego się nie liczy.

Widzę, że niektórzy zagorzali zwolennicy jednej partii nawet w świetle takiej tragedii nie mogą sobie darować obrzucania błotem. Przykre to. :-?

Ja nikogo błotem nie obrzucam, tylko nie zgadzam się na to, żeby wykorzystywać śmierć naszych polityków do uprawiania polityki i twierdzenia, że za życia byli oni inni niż w rzeczywistości. A to się próbuje robić.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2010, 11:46:43 am wysłana przez Krzych Ayanami »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7951 dnia: Kwietnia 11, 2010, 11:49:25 am »
Nie pisałem tylko o Tobie.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7952 dnia: Kwietnia 11, 2010, 11:50:49 am »
Widzę, że niektórzy zagorzali zwolennicy jednej partii nawet w świetle takiej tragedii nie mogą sobie darować obrzucania błotem. Przykre to. :-?
nawet bardzo przykre :(
tak sie zastanawiam jakim cudem w jednym samolocie leciał prezydent, Dowódca Sił Powietrznych RP, Dowódca Wojsk Lądowych RP,Dowódca Marynarki Wojennej RP,  Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP i na dokladke  Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP? brakuje tusku i komorowskiego juszcze kur** :(

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7953 dnia: Kwietnia 11, 2010, 11:55:24 am »
Ja nikogo błotem nie obrzucam, tylko nie zgadzam się na to, żeby wykorzystywać śmierć naszych polityków do uprawiania polityki i twierdzenia, że za życia byli oni inni niż w rzeczywistości. A to się próbuje robić.

Za życia byli draniami, których śmierć niesie same plusy i należy ją uczcić jointem lub kieliszkiem szampana. Ok, rozumiem.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7954 dnia: Kwietnia 11, 2010, 11:55:55 am »
zauważcie, że jeśli chodzi o kondolencje to tylko Obama powiedział, że jest to "tragedia dla całego świata". Do tej pory każdy z przywódców europejskich mowił o niesamowitej tragedii POLSKI, a przecież jesteśmy w UE i taka Merkel czy Sarkozy mogliby się bardziej zsolidaryzować i powiedzieć chociaż o tragedii Europy. Trochę się w tym momencie izolują i uważam, że Obama zachował sie naprawdę bardzo dobrze, jeśli nie najlepiej.
Jeśli chodzi o Rosję to zdziwiłbym się niezmiernie, gdyby nie dążyli do wyjasnienia katstrofy - nie powołali komisji. Również dbają o swój wizerunek, ale ja jeszcze nie widziałem na temat tej tragedii prawdziwej, ludzkiej wypowiedzi Putina (orędzie do Polaków dopiero ma być, nie?).

Orędzie było już wczoraj wieczorem, Putin osobiście poprosił TVP o nagranie go. Miedwiedjew ogłosił poniedziałek dniem żałoby w Rosji. Putin i Miedwiedjew jako pierwsi zadzwonili z kondolencjami. Na tym tle Obama, który kondolencję przysłał dopiero jak wstał (wcześniej wypowiedział się Departament Stanu) zalicza porażkę na całej linii.


tak sie zastanawiam jakim cudem w jednym samolocie leciał prezydent, Dowódca Sił Powietrznych RP, Dowódca Wojsk Lądowych RP,Dowódca Marynarki Wojennej RP,  Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP i na dokladke  Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP? brakuje tusku i komorowskiego juszcze kur** :(

Taki, że mamy dupa nie wojskowych. Żaden z Panów generałów się nie zorientował, że może to nie najlepszy pomysł tak lecieć razem? I po czorta oni tam wszyscy byli?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7955 dnia: Kwietnia 11, 2010, 12:17:26 pm »
Widzę, że niektórzy zagorzali zwolennicy jednej partii nawet w świetle takiej tragedii nie mogą sobie darować obrzucania błotem. Przykre to. :-?
nawet bardzo przykre :(
tak sie zastanawiam jakim cudem w jednym samolocie leciał prezydent, Dowódca Sił Powietrznych RP, Dowódca Wojsk Lądowych RP,Dowódca Marynarki Wojennej RP,  Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP i na dokladke  Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP? brakuje tusku i komorowskiego juszcze kur** :(

To też mnie bardzo zastanawia. Kto wydał takie rozkazy. Czemu samolot lądował w takich warunkach, podczas gdy inne maszyny zostały wcześniej przekierowane na najbliższe lotniska. Jednak nie wiem, czy warto to wyjaśniać. To i tak nic nie zmieni. Należy uszanować ofiary tej katastrofy, bez względu na to czyje to były decyzje.

Ktoś pisał wcześniej, że nie dało się tutaj dyskutować o polityce. Dla mnie to co działo się przez ostatnie kilka lat niewiele miało wspólnego z polityką w takim rozumieniu w jakim powinna ona służyć obywatelowi. Jednak jeśli już ktoś podejmował takie dyskusje to zaraz zaczynało się obrzucanie błotem, bo miał inne poglądy. Chciałbym, żeby po tej tragedii ci na górze zrozumieli jak powinno prowadzić się kraj z tak bogatą w doświadczenia historią. Chociaż wiem, że to i tak jedynie życzenia. Za jakiś czas zapewne wszystko wróci do tej nieciekawej normy. Mam nadzieję, że jednak coś się zmieni.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7956 dnia: Kwietnia 11, 2010, 12:35:31 pm »
Cytat: Tok FM
Sam wypowiadałem o nim sądy nie zawsze sprawiedliwe - mówił Adam Michnik o prezydencie Lechu Kaczyńskim. - Ale zawsze widziałem w nim wielkiego polskiego patriotę, człowieka dla którego Polska była najważniejsza. To straszna, bolesna rana dla naszego kraju.

Zawsze widział patriotę? Szkoda że nazywał go raczej 'zaściankowym karłem moralnym'. Widział wielkiego Polaka, ale pisał o nim "żałosny mały człowiek".

Rzygać się chce od tej hipokryzji.

Każdy kto do niedawana prześcigał się w pluciu na Kaczyńskiego, dziś ściga się w rzewnym płaczu i przyznawaniu jakim Kaczyński był fantastycznym prezydentem. Każdy chce się przypucować na tragedii i zrobić z siebie żałobnika ponad podziałami. Mielibyście hieny chociaż taktu. Dobrze chociaż to że najpierw TVN przyznał że pokazywali nieprawdziwy obraz prezydenta, teraz red Wyborczej przyznał że wydawał o nim "sądy nie zawsze sprawiedliwe" (delikatnie kur** powiedziane - rzucał w nim najgorszym gównem). Nikt już nie będzie polemizował z tym że kłamali na temat PiS, teraz kiedy się przyznali.
 

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7957 dnia: Kwietnia 11, 2010, 12:58:34 pm »
"Naród wspaniały, tylko ludzie chu**!!!"

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 133
  • Reputacja: 63
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7958 dnia: Kwietnia 11, 2010, 13:20:59 pm »


Rzygać się chce od tej hipokryzji.

Każdy kto do niedawana prześcigał się w pluciu na Kaczyńskiego, dziś ściga się w rzewnym płaczu i przyznawaniu jakim Kaczyński był fantastycznym prezydentem. Każdy chce się przypucować na tragedii i zrobić z siebie żałobnika ponad podziałami. Mielibyście hieny chociaż taktu.
 

Nie każdy, ja na przykład mam wyje**ne. Katastrofa lotnicza to katastrofa lotnicza. Różnica jest taka, że na pokładzie był prezydent i dowództwo armii co trochę komplikuje sytuację w państwie, na szczęście są procedury, które pomagają uporać się tymi problemami w niedługim czasie. Czarne wstażki, opaski, świeczki z gadugadu czuwanie pod pałacem prezydenckim... dajcie spokój.
SW-5606-3156-4802

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7959 dnia: Kwietnia 11, 2010, 13:25:39 pm »
Mr_Zombie, zakorzeniona w wielu umysłach, głęboka nienawiść do Kaczyńskich, na pewno nie wynika z różnicy poglądów. Opcja rządząca, wcześniej opozycja, długo przedstawiała braci jako uosobienie wszystkiego co najgorsze, a media skutecznie tą atmosferę podsycały. Sam znam niestety masę osób, które uważają ich za wcielone zło, dumni z siebie szli głosować na Platformę "przeciw PiS", a o polityce nie ma z nimi żadnej dyskusji, bo praktycznie nic na jej temat nie potrafią powiedzieć. Duża w tym zasługa mediów.

Wiesz jednak, że to działa również w drugą stronę? Że nie wszystko jest czarno-białe?
Opozycja, wcześniej opcja rządząca, również przedstawiała Platformę jako uosobienie wszystkiego, co najgorsze ("stoją tam, gdzie stało ZOMO"), i również niektóre media tą atmosferę podsycały.
Ba, przejdź się po różnego rodzaju portalach informacyjnych - od gazety zaczynając, poprzez wp, onety, naszemiasto, dziennik, polskatimes i inne, i zobaczysz, że bezpodstawny hejt od fanbojów obu partii idzie zarówno w Kaczyńskich, jak i Tuska. Wyzywanie się od "PISiorów", "POpaprańców", "żydo-komunę" -- to jest obecne w obie strony. Cóż jednak poradzić na to, że są ludzie, którzy po prostu lubią hejtować na zasadzie "bo tak"?

Poza tym, tak jak pisałem wcześniej, i też co pisał Krzychu, to nie jest tak, że te media krytykowały PiS i Kaczyńskich "bo tak", tylko krytykowały ich za pewne działania, słowa, czyny, poglądy. Tak, TVN24 i GW są mediami pro-PO, jednak tak samo Rzepa czy TVN (przynajmniej przez pewien moment) były mediami pro-PiS.

"Naród wspaniały, tylko ludzie chu**!!!"

Z tym się akurat zgodzę.
Rzygać się chce od tej hipokryzji.

Każdy kto do niedawana prześcigał się w pluciu na Kaczyńskiego, dziś ściga się w rzewnym płaczu i przyznawaniu jakim Kaczyński był fantastycznym prezydentem.
Zdajesz sobie sprawę, że nawet jeżeli się kogoś nielubi (czy wręcz, w przypadku Kaczyńscy-Michnik, bo idzie to w obie strony, nienawidzi), to mimo to można człowieka darzyć szacunkiem i być smutnym z powodu jego śmierci (szczególnie takiej śmierci)? Niekoniecznie trzeba być tu hipokrytą?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.