Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658768 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8040 dnia: Kwietnia 12, 2010, 18:21:45 pm »
Cytuj
Czyli w interesie państwa jest prezydent, który będzie bezrefleksyjne podpisywał wszystkie, podsuwane mu przez rząd, ustawy. Kompletnie nieistotne są jego własne przekonania i oczekiwania jego wyborców - często innych niż elektorat opcji rządzącej, a jeśli jednak zdecyduje się mieć własne zdanie, na pewno kieruje się prywatnymi sympatiami i działa na szkodę państwa, bo racja zawsze jest po stronie rządu. Pod warunkiem że jest to rząd PO oczywiście.

Naprawdę nie wiem, co siedzi we łbach zwolenników PO, że mają tak skrzywione pojmowanie demokracji i w ogóle wysuwają tego typu oczekiwania.

Wytłumaczmy coś sobie bo najwyraźniej nie rozumiesz.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej NIE PEŁNI SWOJEGO URZĘDU W IMIENIU WYBORCÓW.
Po objęciu stanowiska reprezentuje CAŁY NARÓD. Nie 52% które go wybrało, nie 30% które popierało jego politykę - tylko 100% ludzi mających polskie obywatelstwo.

I tak - można oczekiwać, że jeśli opcja polityczna z której się wywodzi nie reprezentuje zdecydowanej większości naszych obywateli, to kiedy zajdzie potrzeba wyniesie ponad tą opcje i wybierze to co jest dobre dla ogółu. Prezydent może sobie myśleć, że niektórym grupom zawodowym jest jakoś ciężko i wymagają specjalnego traktowania. Ale co on sobie myśli to jest nieistotne, bo jeśli ma to oznaczać haracz dla reszty społeczeństwa, żeby utrzymać grupę uprzywilejowaną, to ma albo nie wyrazić zgody na jej powstanie, albo ma zrobić co może, żeby inni obywatele byli tą grupą jak najmniej obciążeni.

Tylko, że według twojej chorej filozofii prezydenta wybiera się, żeby reprezentował partię i wyborców - a tym samym naród ma spier*****. 

Cytuj
http://wiadomosci.onet.pl/2153773,11,posel_pis_w_naszym_dzienniku_rosja_mataczy,item.html

Uznam to za krzyk rozpaczy po utracie idola.
Po za tym to chyba pojedynczy głos, a nie stanowisko partii.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8041 dnia: Kwietnia 12, 2010, 18:33:24 pm »
Nie ma co się oszukiwać, fanatycy są po jednej i drugiej stronie. Gdyby to Tusk zginął w wypadku, to na pewno też znalazłaby się grupa ludzi otwierająca szampany. Nie wiadomo tylko, czy byłaby większa, czy mniejsza. Przykład ten tylko pokazuje, że w Polsce idiotów nie brakuje.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8042 dnia: Kwietnia 12, 2010, 18:42:11 pm »
Cytuj
Zresztą co się spodziewać, jak na wieść o śmierci na forach od lewa do prawa wyborcy PO otwierali z radości butelki szampana, nazywali Kaczyńskiego draniem (music), pisali że z radości pójdą zapalić blanta, czy rozpoczynali rozbudowane tyrady mieszając kaczyńskiego z błotem, jeszcze zakłamując fakty próbowali zwalić na niego winę za wypadek (castor). Tacy już jesteście, wychowani przez palikota i michnika tylko do plucia jadem i siania nienawiści, inaczej nie potraficie. Nawet zmarłych oplujecie i to już w dniu ich śmierci, ot tak, dla rozrywki. Kompletne dno moralne.

Komu jako pierwszemu spalisz dom?
Człowieku, wyluzuj trochę. Rozumiem, że darzyłeś Kaczyńskiego sympatią - ale on nie był nieomylnym Bogiem za życia.
Ludzie mają o nim różne wspomnienia - niekoniecznie pozytywne. Dlaczego wylewasz za to na nich pomyje, myślisz, że dzięki temu będziesz po drugiej stronie tego dna?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8043 dnia: Kwietnia 12, 2010, 18:52:27 pm »
Nie ma co się oszukiwać, fanatycy są po jednej i drugiej stronie. Gdyby to Tusk zginął w wypadku, to na pewno też znalazłaby się grupa ludzi otwierająca szampany. Nie wiadomo tylko, czy byłaby większa, czy mniejsza. Przykład ten tylko pokazuje, że w Polsce idiotów nie brakuje.

Dokładnie.

Teraz w TVP mieliśmy pokaz możliwości idiotów z obozu wyborców PiS'u. Pod pałacem przeprowadzano wywiady i w jednym starsza pani powiedziała mniej więcej coś takiego.

"Głosowałam na Lecha Kaczyńskiego, teraz też bym to zrobiła ale już nie mogę. Nie wierzę, że to był wypadek. W tym samolocie leciało mnóstwo osób niewygodnych dla rządzących elit. Nie wierze w przypadek tej katastrofy".

Wstyd i hańba. Ludzie z tyłu, którzy to słyszeli kręcili głowami. Także po każdej stronie można spotkać idiotów. W wyborcach PiS'u też.

Dziś rano w radiu słyszałem że Brudziński nie przyjął zaproszenia Putina. Nie wiem dlaczego bo nie posłuchałem do końca (musiałem do pracy jechać). Wie ktoś o co tutaj chodzi?

A to:

Cytuj
http://wiadomosci.onet.pl/2153773,11,posel_pis_w_naszym_dzienniku_rosja_mataczy,item.html

Nawet szkoda komentować. Ja rozumiem, że niektórzy politycy to po prostu ludzie, którym brak wychowania. Jednak media nie powinny publikować takich wypowiedzi. Chociaż czego się spodziewać po naszym dzienniku. Dla nich każda okazja jest dobra do wypłynięcia.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8044 dnia: Kwietnia 12, 2010, 18:57:36 pm »
Krzychu, czy wg ciebie prawicowy Prezydent powinien podpisać legalizację aborcji, jeśli taką ustawę podsunąłby mu lewicowy rząd? Nie kompromituj się bardziej, błagam. Ludzie głosują na człowieka o określonych poglądach i oczekują, że tymi poglądami i własnym sumieniem będzie się kierował przez całą prezydenturę, a nie zmieniał stanowisko w zależności od obowiązującej władzy. Prezydent nie jest sługusem rządzącej partii, który ma tylko parafować ustawy! I tak, Kaczyński zawsze kierował się dobrem społeczeństwa.

Ok, teraz możecie pluć dalej.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8045 dnia: Kwietnia 12, 2010, 19:10:25 pm »
ja tam mam nadzieję, że z tej tragedii będą też jakieś "plusy".
w rosji,w porze największej oglądalności, pokazali "katyń" wajdy, na cnn cały czas trąbią o możliwym zwrocie w stosunkach polski z rosją. nawet tu gdzie teraz jestem (oman) na pierwszych stronach gazet są artykuły przypominające cel wizyty prezydenta i przytaczene są głównie nadzieje na ożywienie stosunków polsko-radzieckich. czas zweryfikuje, czy coś z tego będzie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2010, 19:12:04 pm wysłana przez s00s »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8046 dnia: Kwietnia 12, 2010, 19:35:31 pm »

Komu jako pierwszemu spalisz dom?
Człowieku, wyluzuj trochę. Rozumiem, że darzyłeś Kaczyńskiego sympatią - ale on nie był nieomylnym Bogiem za życia.
Ludzie mają o nim różne wspomnienia - niekoniecznie pozytywne. Dlaczego wylewasz za to na nich pomyje, myślisz, że dzięki temu będziesz po drugiej stronie tego dna?

Jaki dom spale? Jakim Bogiem? Ja wylewam pomyję, mówiąc że ludzie źle robią wylewając pomyje na zmarłych? Zło trzeba złem nazywać i się mu przeciwstawiać - pisałem już to. Jakbym rzucił się na bandytę okradającego staruszkę, to też byś mnie nazwał bandytą, który atakuje innych? Krzychu ... a zresztą. Przecież ty i tak nigdy nie czytasz co inni piszą, dlatego wyciągasz wnioski z kosmosu. Napisze że nie lubię filmów M. Baya, to wyjdzie że mu dom chce spalić.

Pisałem tylko jedno - okażcie szacunek zmarłym. A jak nie okazujecie - to postępujecie źle.

Już nie przeszkadzam. Plujcie dalej.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2010, 19:37:19 pm wysłana przez el becetol »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8047 dnia: Kwietnia 12, 2010, 21:52:21 pm »
Właśnie sobie obejrzałem przekazanie ciała Prezydenta przez Rosję w ręce Polaków ale na niepolskim kanale youtube.

Bardzo mi się spodobało, jak wiele osób z różnych krajów pod tym filmem składało swoje kondolencje w komentarzach. Portugalczycy, Czesi, Włosi...

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8048 dnia: Kwietnia 12, 2010, 22:16:12 pm »
Krzychu, czy wg ciebie prawicowy Prezydent powinien podpisać legalizację aborcji, jeśli taką ustawę podsunąłby mu lewicowy rząd? Nie kompromituj się bardziej, błagam. Ludzie głosują na człowieka o określonych poglądach i oczekują, że tymi poglądami i własnym sumieniem będzie się kierował przez całą prezydenturę, a nie zmieniał stanowisko w zależności od obowiązującej władzy. Prezydent nie jest sługusem rządzącej partii, który ma tylko parafować ustawy! I tak, Kaczyński zawsze kierował się dobrem społeczeństwa.

Ok, teraz możecie pluć dalej.

Dlatego jest problem z podziałem władzy. Dwuwładza (bardzo ograniczona u prezydenta, ale jednak) jest maksymalnie nieefektywna, nic poważnego nie da się zrobic jeśli te dwa stanowiska są sobie przeciw, a odpowiedzialnych wtedy brak. Taka bylejakośc i to właśnie trzeba zmienic jako pierwsze w państwie.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8049 dnia: Kwietnia 12, 2010, 22:37:19 pm »
Cytuj
Krzychu, czy wg ciebie prawicowy Prezydent powinien podpisać legalizację aborcji, jeśli taką ustawę podsunąłby mu lewicowy rząd? Nie kompromituj się bardziej, błagam. Ludzie głosują na człowieka o określonych poglądach i oczekują, że tymi poglądami i własnym sumieniem będzie się kierował przez całą prezydenturę, a nie zmieniał stanowisko w zależności od obowiązującej władzy. Prezydent nie jest sługusem rządzącej partii, który ma tylko parafować ustawy! I tak, Kaczyński zawsze kierował się dobrem społeczeństwa.

Dlaczego tak uparcie nie chcesz zrozumieć elementarnych spraw?
Nie wymagam, żeby prezydent podpisywał ustawy niezgodne ze swoim światopoglądem - wymagam wyłącznie by dbał o dobro społeczeństwa. Kwestia aborcji nie ma z tym dobrem nic wspólnego, ponieważ jest to już regulowane ustawą i nie ma potrzeby jej zmieniania.

Co do dbania o "dobro społeczeństwa" to Kaczyński bardzo dobrze je pokazał, kiedy zawetował ustawę zmniejszającą ilość zawodów uprawnionych do otrzymywania wcześniejszych emerytur. Bo oczywiście wszystkie grupy dostają tyle ile same na siebie zapracują, nikt tu do nikogo nie dokłada...

No ale przecież u ciebie jest normalne, że kasjerka zarabiająca 900 złotych na rękę ma potrącane składki po to, żeby co poniektórzy dostawali 900 złotych ekstra do swoich emerytur...

Cytuj
Ja wylewam pomyję, mówiąc że ludzie źle robią wylewając pomyje na zmarłych?

Jeżeli owi zmarli podejmowali za życia takie a nie inne decyzje, przedstawiali określone poglądy, to ich przypominanie nie ma nic wspólnego z wylewaniem pomyj - jak to nazywasz. Jest tylko i wyłącznie przedstawianiem ich wizerunku. Wyprowadź mnie z błędu, Kaczyński wetując ustawę emerytalną postępował zgodnie ze swoimi przekonaniami, uważał, że postępował słusznie. Samo wydarzenie miało miejsce, nie jest niczyim wymysłem.
Więc skoro nic z tego nie jest nieprawdą, to co może dla niego krzywdzące? Interpretacja osób, którym nie przypadło to do gustu? Przecież komentarze są wyłącznie reakcją na wykonanie przez kogoś takiej a nie innej czynności, nie mogą jednak jej samej w żaden sposób zmienić. Zresztą wcale nie próbują.

No więc jeśli ja w żaden sposób nie zmieniam działań prezydenta - które wykonał on z pełnym przekonaniem - i nie przedstawiam nieprawdy, to co złego może mu zrobić moja prywatna opinia w danej kwestii?


Cytuj
Pisałem tylko jedno - okażcie szacunek zmarłym. A jak nie okazujecie - to postępujecie źle.

Mogę szanować Kaczyńskiego jako człowieka - za działalność opozycyjną, za rządy w stolicy czy kierowanie NIK'iem. Lub za wiele innych rzeczy.
Jego działalność polityczna to coś zupełnie innego. Dla ciebie jednak Lech Kaczyński urodził się, żył i umarł wyłącznie jako prezydent.

Cytuj
Już nie przeszkadzam. Plujcie dalej.

Proponuje jednak, żebyś dorzucił od siebie jedną rzecz.
Listę kwestii dokonanych przez Kaczyńskiego o których nie wolno pisać, bo same z siebie przedstawiają prezydenta w złym świetle.
No czekam.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8050 dnia: Kwietnia 12, 2010, 23:15:02 pm »
Dla ciebie jednak Lech Kaczyński urodził się, żył i umarł wyłącznie jako prezydent.

O czym ty w ogóle piszesz? :o
Skąd ty bierzesz takie brednie?

Cytat: Krzych Ayanami
Proponuje jednak, żebyś dorzucił od siebie jedną rzecz.
Listę kwestii dokonanych przez Kaczyńskiego o których nie wolno pisać, bo same z siebie przedstawiają prezydenta w złym świetle.
No czekam.

Czy ja gdzieś pisałem o tym że nie można analizować jego decyzji jako prezydenta? Gdzie? Po czym to wnioskujesz?  Po tym ze oburzam się że ktoś na wieść o jego śmierci wkleja otwieranego szampana i pisze "zajebiście że wreszcie zdechł tej je**ny kurdupel", albo na pisanie że był draniem i małostkowym człowiekiem? To uważasz za racjonalną krytykę działań Kaczyńskiego jako prezydenta? Ludzi którzy tak piszą tak bronisz? A może za racjonalna i wyważoną krytykę uważasz zdjęcie Kaczyńskiego z polandballem i podpisem "poland cannot above the ground" i oskarżanie go o spowodowanie katastrofy? A może nazywanie go kurduplem i poj**em uważasz za kwestie dokonaną przez Kaczyńskiego o której teraz powinno się rozmawiać? Albo śpiewanie "ding dong the witch is gone"?

Bo ja właśnie przeciwko takiemu kurestwu protestowałem, to nazywam wylewaniem pomyj. Nie o kwestii reformy emerytur. A ty od kilku postów siedzisz tu i mówisz że protestując przeciwko takim kretyńskim znieważającym zmarłych postom zabraniam rzetelnej i kulturalnej analizy prezydentury Kaczyńskiego. Ja daje przykłady karygodnych wpisów gdzie Kaczyński był wyzywany od najgorszych, a ty dalej powtarzasz że ja wylewaniem pomyj określam "przypominanie że owi zmarli podejmowali za życia takie a nie inne decyzje, przedstawiali określone poglądy". Nie wiem ja można było dojść do takiego absurdalnego wniosku, ale nie po raz pierwszy udowadniasz że jesteś mistrzem w kategorii "brak zrozumienia treści wiadomości umieszczanych w tym temacie".

Przecież ty nawet w swoim własnym poście umieszczasz mój cytat w którym jasno z przykładami jest określone co uważam za znieważanie zmarłych! Wprost jest napisane. Prościej się nie da.

Pomimo tego dalej nie potrafisz zrozumieć czym się różni analiza prezydentury od wylewania pomyj. Przeczytaj jeszcze raz całą dyskusję, bo nie pierwszy raz wydaję mi się że nawet nie czytasz postów na które odpisujesz. I nie wzywaj mnie więcej do odpowiedzi, mi już znudziło się gadanie do ściany. Stronę temu już powiedziałem wprost co sądzę, nie będę po raz kolejny tłumaczyć tego typowi, któremu nawet nie chce się przeczytać moich postów, bo mu nie pasują do teorii, w której ktoś kto mówi "ciszej nad trumną" to musi być furiat, który chce wszystkim spalić domy.

Dziękuje, dobranoc.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8051 dnia: Kwietnia 13, 2010, 18:40:32 pm »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8052 dnia: Kwietnia 13, 2010, 21:06:59 pm »
Bectolowi odpowiem później - pewnie jutro, bo dzisiaj już mi się nie chce.

Ale co do pochówku na Wawelu...
Ujmę to tak: nie znam żadnego obecnie żyjącego Polaka, który zasługiwałby na podobny zaszczyt. Nie ma nikogo odpowiedniego kalibru.
Nie jest to nic innego jak załatwianie prywaty przy okazji żałoby narodowej.

Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8053 dnia: Kwietnia 13, 2010, 21:59:03 pm »
jest coś pozytywnego, świat dowiaduje się o Katyniu

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article586600/Swiat_zasypal_TVP_pytaniami_o_Katyn.html
Cytuj
USA, Kanada, Litwa, Portugalia, Ukraina, Macedonia. Po sobotniej katastrofie lotniczej w Smoleńsku do Telewizji Polskiej z całego świata płyną pytania o możliwość emisji filmu Andrzeja Wajdy "Katyń". Ale nie tylko. Światowe telewizje proszą też o materiały filmowe na temat zbrodni katyńskiej.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8054 dnia: Kwietnia 13, 2010, 22:27:28 pm »
Teraz na TVN właśnie wypowiada się Nałęcz odnośnie pochówku Kaczyńskiego i mówi, że to jest niefotrunna dacyjza.

Również dowiedziałem się, że to na prośbę Jarosława, prezytent ba być pochowany pod Wawelem.

Nałęcz mówił, a się zna na rzeczy jako historyk, że o ile w komnacie królów chowana wszyskich królów, o tyle w komnacie gdzie leży Piłsudski chowano tylko i wyłacznie ludzi za ich zasługi.

Teraz wszyscy mają zamknięte usta, politycy, politolodzy, dziennikaże itp. ponieważ jest świeżo po śmierci prezydenta, jest jeszcze żałoba i nie wypada krytykować tej decyzji.

Poza tym, jak można było w ogóle dopuścić do taj kontrowersyjnej sytuacji. Już w Krakowie ludzie protestują. Po co to? Jakby pochowali go w Warszawie, bądź w krakowie gdzie innych prezydentów pochowano to by nie było niepotrzebnych spięć i kontrowersji.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 339
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8055 dnia: Kwietnia 13, 2010, 22:29:08 pm »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8056 dnia: Kwietnia 13, 2010, 22:29:53 pm »
Zdecydujcie się w którym temacie jest o tym dyskusja, bo chyba leci w 3 naraz. Moderatorzy, przenosić.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8057 dnia: Kwietnia 13, 2010, 22:40:11 pm »
Jeśli Kaczyński zostanie tam pochowany to jest chyba oczywiste, że Wałęsa i Kwaśniewski również tam w stosownym czasie się znajdą. Prawda?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8058 dnia: Kwietnia 13, 2010, 22:46:29 pm »
"O decyzji o pochowaniu na Wawelu, w krypcie obok Józefa Piłsudskiego poinformował we wtorek kardynał Stanisław Dziwisz. - W ten sposób rodzina chciałaby go zapisać wśród wybitnych bohaterów, zaliczając go do grona najbardziej zasłużonych ludzi - ogłosił."
Chyba powinienem to dać do "Co was ostatnio rozśmieszyło".  :-?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8059 dnia: Kwietnia 13, 2010, 22:52:19 pm »
Jeśli Kaczyński zostanie tam pochowany to jest chyba oczywiste, że Wałęsa i Kwaśniewski również tam w stosownym czasie się znajdą. Prawda?

Osobiście nie widzę nic złego w tym aby prezydentów wolnej Polski tak honorować.
 

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8060 dnia: Kwietnia 13, 2010, 23:18:32 pm »
Jasne. Premierzy też powinni być tak honorowani. Wraz z ich żonami oczywiście. No kurde, to się kupy nie trzyma.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8061 dnia: Kwietnia 13, 2010, 23:29:41 pm »
A chowanie tam królów wraz z rodzinami, bez względu na ich zasługi twoim zdaniem "trzyma się kupy"? Skoro już tak wielu internautów postawiło się za sędziów oceniających zasługi to mam pytanie czy np. Michał Korybut Wiśniowiecki waszym zdaniem zasługuje leżeć obok Piłsudskiego, czy lepiej go stamtąd wykopać i zakopać gdzie indziej, gdziekolwiek Internetowa Loża Oceny Osiągnięć sobie życzy, na przykład na plaży w Mielnie?

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8062 dnia: Kwietnia 13, 2010, 23:32:48 pm »
Nie jestem pewien czy wiesz, ale żadnego króla nie chowano tam od dłuższego czasu. Jakoś tak wyszło. Wówczas plebs generalnie miał mniej do gadania na temat tego gdzie zostanie pochowany ich władca. Chyba, że nic się od tamtego czasu nie zmieniło.


Teraz to co znajduje się na Wawelu jest generalnie spuścizną kulturalną i historyczną. I równie dobrze Egipcjanie mogliby pochować jakiegoś swojego tragicznie zmarłego prezydenta w którejś z piramid. O, a Karolosa Papouliasa wrzućmy po jego śmierci do Akropolu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2010, 23:36:49 pm wysłana przez Kresq »


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8063 dnia: Kwietnia 13, 2010, 23:40:53 pm »
Ci protestujący to wyglądają bardzo dojrzale. Noszą na sobie bagaż doświadczeń życiowych i niepojętej wręcz wiedzy, pasują do

Cytuj
Internetowa Loża Oceny Osiągnięć

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 133
  • Reputacja: 63
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8064 dnia: Kwietnia 14, 2010, 00:18:05 am »
Jak na moje to może być pochowany w dowolnym miejscu, ale protestujących trochę rozumiem. Nie ten kaliber postaci, co tam już spoczywający. No, chyba, że od Kaczyńskiego rozpoczęłaby się tradycja chowania wszystkich prezydentów Polski, wtedy spoko.
SW-5606-3156-4802

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8065 dnia: Kwietnia 14, 2010, 00:27:24 am »
Agenta Bolka niech tam pochowają.

Ci młodzi pikietujący to śmiech na sali. Kiedy Lechu kadencje zaczynali to oni do gimnazjum jeszcze chodzili. Ich argumenty są denne i banalne. Cała ta ich demonstracja to wygląda jakby dostali SMS'a "Chodź Jasiek, skoczymy na piwo, a potem na demonstrację skoczymy Kaczora z Waelu wypędzimy, bo on wielkich reform nie podpisywał".

Dużo bardziej przekonuje mnie argument A. Klich niż Ci inteligenci:

http://wyborcza.pl/1,105766,7768972,Na_Wawel_zywym_daleko.html

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8066 dnia: Kwietnia 14, 2010, 00:31:10 am »
Nie jestem pewien czy wiesz, ale żadnego króla nie chowano tam od dłuższego czasu. Jakoś tak wyszło. Wówczas plebs generalnie miał mniej do gadania na temat tego gdzie zostanie pochowany ich władca. Chyba, że nic się od tamtego czasu nie zmieniło.

Króla nie chowano, bo - tu może Cie zaskoczę - od ponad dwóch wieków w Polsce nie było króla. Ogólnie mieliśmy dosyć ciężki okres w czasie ostatniego wieku, gdzie monarchia raczej nie cieszyła przychylnością "władz" - do tego stopnia że nawet orzeł w godle stracił koronę. Pomimo tego pochowano na Wawelu Marszałka (spełniono jego prośbę, pomimo protestów) oraz Generała, pomimo protestów które trwały aż 12 lat. Ogólnie od czasu Królów, kiedy nikt nie protestował, każda kolejna kandydatura do spoczynku na Wawelu spotykała się z silną falą protestujących, krzyczących że każdy następny zmarły nie jest godny leżeć z obecnymi, bo Wawel po tym już nie będzie Wawelem. Pomimo protestów byli tam jednak umieszczani (nie wszyscy, Henryk Sienkiewicz został 'wyprotestowany'), a Wawel jak wiemy dalej stoi. Domniemam, że gdyby jednak uznano że Sienkiewicz był jednak godny i byłby też tam pochowany, Wawel również dalej stałby tak jak stoi. I dalej byłby Wawelem.

Przy okazji  - zastanawiam się czy z obecnymi protestującymi stoją ci sami którzy przez 12 lat darli mordy że gen. Sikorski nie zasługuję na spoczynek pod Wawelem, czy jest to jakaś całkowicie nowa fala wojowniczych oportunistów? A może krewni? Następne pokolenie? Czy to jakieś więzi rodzinne, tradycja czy coś, że zawsze jak ktoś ma być pochowany na Wawelu to ktoś jest przeciw i zaczyna wrzeszczeć ten sam tekst. Coś na wzór tajnego bractwa "NIE nowym ciałom na Wawelu, bo niegodne", którego zasady są przekazywane z ojca na syna. Od dwustu lat.

Reasumując - protesty były zawsze. Nie przejmuję się bardzo nimi. Sam jak mówiłem - wolałbym mogiłę Lecha Kaczyńskiego w Warszawie, ale do żadnych protestów się nie przyłączę, bo to dla mnie żałosna dziecinada. Niech se wrzeszczą. Zapiszą się na kartach historii jako kolejny wiecznie narzekający motłoch zakłócający pogrzeby na Wawelu, jakich już było wiele w historii, praktycznie przy każdym nowym pogrzebie w tym miejscu.

Cytuj
No, chyba, że od Kaczyńskiego rozpoczęłaby się tradycja chowania wszystkich prezydentów Polski, wtedy spoko.

Ja myślę że nie byłby to zły pomysł. Zwłaszcza że tym razem zginęło dwóch prezydentów.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 00:33:31 am wysłana przez el becetol »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8067 dnia: Kwietnia 14, 2010, 00:36:16 am »
Ci młodzi pikietujący to śmiech na sali. Kiedy Lechu kadencje zaczynali to oni do gimnazjum jeszcze chodzili.
No patrz - to tak jak ty! Ale widzisz, tobie nikt nie mówi żebyś wypierdalał z topicu "polityka", bo mleko masz pod wąsem i jeszcze nie ruchałeś, a jak Kaczyński zaczynał, to... Hm, kurde - miałeś wtedy 13 lat... Chodziłeś już wtedy do gimnazjum, czy kończyłeś podstawówkę?



Cytat: el beton
Króla nie chowano, bo - tu może Cie zaskoczę - od ponad dwóch wieków w Polsce nie było króla.
Cytat: Kresq
Nie jestem pewien czy wiesz, ale żadnego króla nie chowano tam od dłuższego czasu.
Napisałem coś niezgodnego z prawdą, że musiałeś mi z takim poematem wyjechać (nota bene nic nowego mi nie powiedziałeś - sorry, nie jestem zaskoczony). Poza tym nie rozśmieszaj mnie - chcesz porównywać Lecha Kaczyńskiego z Piłsudskim czy z kim? Już nawet taki Sienkiewicz ma większy wkład w polską kulturę i polską spuściznę w ogóle. Choć jego też bym tam nie pochował.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8068 dnia: Kwietnia 14, 2010, 00:42:24 am »
Cytuj
No patrz - to tak jak ty! Ale widzisz, tobie nikt nie mówi żebyś wypierdalał z topicu "polityka", bo mleko masz pod wąsem i jeszcze nie ruchałeś, a jak Kaczyński zaczynał, to... Hm, kurde - miałeś wtedy 13 lat... Chodziłeś już wtedy do gimnazjum, czy kończyłeś podstawówkę?

No po patrz - a czy ja paraduje jak idiota przed wawelem, gadając że to miejsce dla króli, a nie prezydenta, kiedy na krakowskim wzgórzu wcale nie są pochowani tylko monarchowie? Nie wiem jak Ty, ale dla mnie zdanie o dwa lata starszych studentów przypominających Damianejro (czy jak się pisze imie tego dziwaka z jutuba) mało interesuje. Gdyby to byli osoby starsze, mający wyrobione spostrzeżenie na sytuacje polityczną, własne zdanie, a nie ludzi, któzy podążają za tłumem to bym nie mówił tak o tej pikiecie.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8069 dnia: Kwietnia 14, 2010, 00:50:18 am »
O zaczyna się przekręcanie ksywki. Kresq wszedł na ścieżkę wojenną.

Cytat: Kresq
Poza tym nie rozśmieszaj mnie - chcesz porównywać Lecha Kaczyńskiego z Piłsudskim czy z kim?

Przewrotnie odpowiedziałem na to pytanie kolejnym pytanie, zanim je jeszcze zadałeś.
Cytat: el becetol
Skoro już tak wielu internautów postawiło się za sędziów oceniających zasługi to mam pytanie czy np. Michał Korybut Wiśniowiecki waszym zdaniem zasługuje leżeć obok Piłsudskiego, czy lepiej go stamtąd wykopać i zakopać gdzie indziej, gdziekolwiek Internetowa Loża Oceny Osiągnięć sobie życzy, na przykład na plaży w Mielnie?

Bo z internetowych dyskusji wynika że zdaniem dużej części internautów, na Wawelu zakopany jest Piłsudski i jeszcze jakiś Dwóch Wielkich Królów, dlatego ciągle się do niego odwołują. Jest tam jeszcze masa innych ludzi, a zwłaszcza wśród Władców Polski znajdzie się wielu których kontestatorzy Kaczyńskiego uznaliby za niegodnych leżenia obok Piłsudskiego  - którego pogrzeb na Wawelu swoją drogą też by pewnie oprotestowali gdyby żyli w tamtych czasach, i gdyby wtedy był facebook, który daje poczucie brania udziału w rewolucji przy czym nie wymaga ruszania dupy z fotela.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8070 dnia: Kwietnia 14, 2010, 00:53:50 am »
Ci młodzi pikietujący to śmiech na sali. Kiedy Lechu kadencje zaczynali to oni do gimnazjum jeszcze chodzili.

No patrz, jakoś jak w TV się wypowiadały osoby z owej demonstracji, to były tam zarówno i osoby młode, jak i takie, które do gimnazjum chodziły, gdy na świecie nie było nawet Twoich rodziców :roll:. Więc jeżeli Twoim jedynym argumentem przeciwko tej demonstracji jest młody wiek demonstrujących, to zaliczyłeś lekkiego faila.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8071 dnia: Kwietnia 14, 2010, 01:02:53 am »
Cytuj
No patrz - to tak jak ty! Ale widzisz, tobie nikt nie mówi żebyś wypierdalał z topicu "polityka", bo mleko masz pod wąsem i jeszcze nie ruchałeś, a jak Kaczyński zaczynał, to... Hm, kurde - miałeś wtedy 13 lat... Chodziłeś już wtedy do gimnazjum, czy kończyłeś podstawówkę?

No po patrz - a czy ja paraduje jak idiota przed wawelem, gadając że to miejsce dla króli, a nie prezydenta, kiedy na krakowskim wzgórzu wcale nie są pochowani tylko monarchowie? Nie wiem jak Ty, ale dla mnie zdanie o dwa lata starszych studentów przypominających Damianejro (czy jak się pisze imie tego dziwaka z jutuba) mało interesuje. Gdyby to byli osoby starsze, mający wyrobione spostrzeżenie na sytuacje polityczną, własne zdanie, a nie ludzi, któzy podążają za tłumem to bym nie mówił tak o tej pikiecie.
Nie paradujesz, ale żywo się wypowiadasz np. w tym temacie i gadasz inne rzeczy. Równie dobrze ktoś mógłby polecieć do tematu o ciuchach, obczaić twoje i powiedzieć, że nie obchodzi go zdanie kolesia, który wygląda tak i tak. Nie wiem kim jest "damianejro", nie oglądałem też żadnych relacji z tego protestu. Ale chcesz mi powiedzieć, że tam nie było żadnych starszych ludzi?
Poza tym dlaczego uogólniasz jak bodajże becetol, który wszystkich należących do wiadomej grupy na facebooku od razu skreślił przypinając im plakietkę debili i szmaciarzy. To, że dopuścili (jak rozumiem) takich i takich ludzi do mikrofonu, nie znaczy, że wszyscy są tam tak tendencyjni. Poza tym znam ludzi dwa-trzy lata starszych od ciebie (wyobraź sobie, że studenci, może niektórzy wyglądają jak damianejro - chociaż nie wiem jak wygląda ktoś taki - a niektórzy jak typowy nerd) i są o wiele bardziej zorientowani w sytuacji politycznej niż ktoś 10 czy 20 lat starszy. Nie wspominając o wyrobionych poglądach. Więc nie wiem, może chociaż połowa tej pikiety też taka jest, hmm?  :roll:

Okej, Zombie mnie uprzedził i skwitował sytuację w dwóch zdaniach, ale trudno.

A, i już pomijam fakt, że dla mnie z kolei argumenty tej całej Klich są WYBITNIE śmieszne. Bo daleko - w ogóle przecież trzeba się nieźle namęczyć żeby na ten pagórek wejść (chyba w każdym przeciętnym mieście cmentarze nie znajdują się w centrum miasta obok rynku), bo "Niewiele w nim emocji, wiele rekwizytów, masek, napuszonej, sztucznej wzniosłości". Jak dla mnie ten artykuł jest napuszony i pełen sztucznej wzniosłości.
Cytat: el becetol
Cytat: el becetol
Skoro już tak wielu internautów postawiło się za sędziów oceniających zasługi to mam pytanie czy np. Michał Korybut Wiśniowiecki waszym zdaniem zasługuje leżeć obok Piłsudskiego, czy lepiej go stamtąd wykopać i zakopać gdzie indziej, gdziekolwiek Internetowa Loża Oceny Osiągnięć sobie życzy, na przykład na plaży w Mielnie?

Bo z internetowych dyskusji wynika że zdaniem dużej części internautów, na Wawelu zakopany jest Piłsudski i jeszcze jakiś Dwóch Wielkich Królów, dlatego ciągle się do niego odwołują. Jest tam jeszcze masa innych ludzi, a zwłaszcza wśród Władców Polski znajdzie się wielu których kontestatorzy Kaczyńskiego uznaliby za niegodnych leżenia obok Piłsudskiego  - którego pogrzeb na Wawelu swoją drogą też by pewnie oprotestowali gdyby żyli w tamtych czasach, i gdyby wtedy był facebook, który daje poczucie brania udziału w rewolucji przy czym nie wymaga ruszania dupy z fotela.


Ech, ja się zgadzam z tym, że już i tak tam leży trochę ludzi, którzy w żaden sposób się niczym specjalnym nie wyróżnili i gdybym np. miał wyrazić swoją opinię, to jasne, czemu nie - można by rozkopać te groby i przeprowadzić przeciętnych lokatorów, te szare myszki. Tylko po co, po tak długim czasie? Niektórzy wcale nie powinni się tam znaleźć, ale jeśli teraz są trochę inne czasy, inna sytuacja etc., to po co dokładać ludzi, których 200 lat temu też bym tam nie pochował? Inna sprawa, że te parę wieków tego władcę i jego rodzinę chowali na Wawelu tylko z tego powodu, że był władcą, a jego rodzina była jego rodziną. Co do jakichś wieszczów czy polityków, to i tak nie widzę sensu się teraz rozwodzić, bo chyba zgodzisz się, że jednak czasy mamy trochę inne i nie ma co porównywać właściwie?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 01:07:23 am wysłana przez Kresq »


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8072 dnia: Kwietnia 14, 2010, 01:19:58 am »
Bo z internetowych dyskusji wynika że zdaniem dużej części internautów, na Wawelu zakopany jest Piłsudski i jeszcze jakiś Dwóch Wielkich Królów, dlatego ciągle się do niego odwołują. Jest tam jeszcze masa innych ludzi, a zwłaszcza wśród Władców Polski znajdzie się wielu których kontestatorzy Kaczyńskiego uznaliby za niegodnych leżenia obok Piłsudskiego  - którego pogrzeb na Wawelu swoją drogą też by pewnie oprotestowali gdyby żyli w tamtych czasach, i gdyby wtedy był facebook, który daje poczucie brania udziału w rewolucji przy czym nie wymaga ruszania dupy z fotela.

Jak można porównać protest przeciwko osobie, która stworzyła wolną Polskę po 120 latach zaborów z protestem przeciwko prezydentowi, który niczym nadzwyczajnym się nie wsławił? Chyba jakieś żarty. Jak masz wątpliwości do roli Piłsudskiego to popatrz sobie na jego kondukt żałobny w latach 30-tych z tym obecnym. :lol:

Król zasługi miał albo i nie, ale był to KRÓL, co w tamtych czasach było czymś nieporównywalnie ważniejszym niż obecnie prezydent, niewazne jaki. Wstyd i hańba, że ktoś zaproponował Jarosławowi Wawel, widać że Dziwiszowi się nudzi od pogrzebu Papieża, i chciałby trochę przed kamerami powystępować. :evil:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8073 dnia: Kwietnia 14, 2010, 01:54:21 am »
Castor, ty się najpierw czytać naucz, a później bierz się za pisanie.

Wawel był również opcją dla Prezydenta Kaczorowskiego. Żona wybrała inaczej. Nie mnie to oceniać. Tak czy inaczej uważam, że trzeba być wyjątkowo bezczelnym, żeby w ten sposób ingerować w wybór miejsca czyjegoś pochówku, jak próbują robić to protestujący. Nie wam decydować, kto jest godny spoczywać obok królów, Kościuszki i Piłsudskiego. Pochowanie Kaczyńskiego w żaden sposób nie umniejsza im ani temu miejscu. Poza tym absolutnie nie uważam, żeby pierwszy lepszy król, który tron mógł objąć w zupełnie różnych okolicznościach, był z definicji ważniejszy od demokratycznie wybranego prezydenta.

Nawiasem mówiąc wykupcie sobie za życia kilka sąsiedzkich kwater na cmentarzu, żeby się przypadkiem nie okazało, że obok was pochowają kogoś uboższego, gorzej wykształconego, z mniejszymi osiągnięciami lub w jakikolwiek inny sposób "niegodnego".

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8074 dnia: Kwietnia 14, 2010, 02:13:00 am »
Castor, ty się najpierw czytać naucz, a później bierz się za pisanie.

Wawel był również opcją dla Prezydenta Kaczorowskiego. Żona wybrała inaczej. Nie mnie to oceniać. Tak czy inaczej uważam, że trzeba być wyjątkowo bezczelnym, żeby w ten sposób ingerować w wybór miejsca czyjegoś pochówku, jak próbują robić to protestujący. Nie wam decydować, kto jest godny spoczywać obok królów, Kościuszki i Piłsudskiego. Pochowanie Kaczyńskiego w żaden sposób nie umniejsza im ani temu miejscu. Poza tym absolutnie nie uważam, żeby pierwszy lepszy król, który tron mógł objąć w zupełnie różnych okolicznościach, był z definicji ważniejszy od demokratycznie wybranego prezydenta.

Nawiasem mówiąc wykupcie sobie za życia kilka sąsiedzkich kwater na cmentarzu, żeby się przypadkiem nie okazało, że obok was pochowają kogoś uboższego, gorzej wykształconego, z mniejszymi osiągnięciami lub w jakikolwiek inny sposób "niegodnego".

Chcesz mi powiedzieć, że każdy może sobie wybrać Wawel? Chcesz mi powiedzieć, że jedna osoba/rodzina ma prawo decydować, czy pochować swojego członka w najważniejszej nekropolii w Polsce? Wawel jest dobrem narodowym, o sprawach z nim związanych powinien decydować cały Naród.

I owszem, pochowanie Kaczyńskiego na Wawelu umniejsza temu miejscu.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8075 dnia: Kwietnia 14, 2010, 02:13:57 am »
Co do jakichś wieszczów czy polityków, to i tak nie widzę sensu się teraz rozwodzić, bo chyba zgodzisz się, że jednak czasy mamy trochę inne i nie ma co porównywać właściwie?

Zgadzam się, tyle tylko że ten cały protest oparty jest na argumencie wynikającym z tego porównania. Co zresztą przypieczętował wielki baner jaki nieśli ze sobą protestujący - "Czy jest godny królów?" - który jak widać wprost mówi że sprzeciw wobec chowaniu Kaczyńskiego na Wawelu wynika z porównania ludzi z dawnych czasów do człowieka z dzisiejszych. Skoro oni wytaczają argument o nieosiągalnej wielkości leżących na Wawelu ludzi, to ja daje przykłady ludzi którzy tam leżą a którym obecność trumny Kaczyńskiego bardziej dodaje niż ujmuję. Nie odbijaj więc "porównywanie nie ma sensu" bo ten argument trafia przede wszystkim w te śmieszne protesty, które w całości opierają się na porównywaniu.

Idąc dalej nie uważam żeby obecność ciała Kaczyńskiego na Wawelu cokolwiek ujmowała ludziom takim jak Anna Austriaczka, Marysieńka czy Aleksander Karol Waza który w historii zapisał się chyba tylko tym że zmarł na ospę. Jest jeszcze cała masa ludzi, których określasz jako "szare myszki", którzy nigdy nie panowali. I takie kwiatki jak August Poniatowski, pionek Katarzyny II, który był tak zajebisty, że za jego panowania mieliśmy dwa rozbiory, a jego największym sukcesem było to wszedł do języka potocznego, gdyż na tego kto się "zeszmacił" politycznie, mówiło się, że się "zestanisławoauguścił". Faktycznie zacna persona.

Problem z tym że większość tego protestującego tłumu idzie jak barany za hasłem "Na Wawelu to wielkie króle są pochowane i Wieszcze tylko" samemu gówno wiedząc o tym kto tam leży, ważne tylko że można sie przejść i pokrzyczeć. Przepraszam Kresq ale jak czytam tego fejsbuka, to widzę same rekordy debilizmu. chciałem nawet wkleić kilka, ale nawet nie wiedziałbym od czego zacząć, bo jeden łeb bardziej popsuty od drugiego. Już o tym że co chwilę trafia się przykład zwykłego rzucania gównem nawet nie wspomnę. Niestety większość tego tłumu, tak jak tłum ma w zwyczaju, nawet nie wie po co i dlaczego idzie i krzyczy, ale idzie i krzyczy, bo tak robią inni. Zresztą idealny przykład jest wprost pod twoim postem, gdzie CK sugeruję ze mam wątpliwości do roli Piłsudskiego, tak jakby cokolwiek w moich postach to sugerowało :lol: I znowu usilnie wraca do Piłsudskiego, tak jakby jego osoba była reprezentatywna dla całości spoczywających na Wawelu. A nie jest, co rozumie każdy kto się trochę orientuje w zasługach osób tam pogrzebanych. No ale jak ktoś wyjeżdża z argumentem:

Cytat: CK
Król zasługi miał albo i nie, ale był to KRÓL

To naprawdę nie chce mi się nawet odpowiadać. Późno jest więc przekleję wypowiedź użytkowników z innego forum która doskonale oddaje co sądzę o takim podejściu.

Cytuj
Cytuj
Na Wawelu to leżą niezłe ananasy, których obecność już od kilkuset lat "uwłacza" temu miejscu (August, Wiśniowiecki). Przy nich L. Kaczyński to uosobienie cnót i wzór do naśladowania.

No ale rozumiem, że po prostu nie masz o tym pojęcia i wydaje Ci się, że tam byli chowani tylko "Mickiewicze, Sobieskie i inne takie".

To jest dość jasne. Ot, kolejna okazja, żeby niewykształceni ludzie mogli przypomnieć każdemu, jacy są daremni. O jejku, KRÓLOWIE POLSKI tam leżą, no masakra. Królowie. No jaki hardkor. Jacy zaje'biści ci królowie byli. Jestem ich wielkim fanem. No bo królami byli.

Ot i tyle w temacie.


Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8076 dnia: Kwietnia 14, 2010, 02:17:41 am »
To naprawdę nie chce mi się nawet odpowiadać. Późno jest więc przekleję wypowiedź użytkowników z innego forum która doskonale oddaje co sądzę o takim podejściu.



No własnie, a ja się staram tobie (i innym) wytłumaczyć o co chodzi z tymi królami. Dobrzy czy nie - tutaj podstawą jest pozycja i stosunek do króla w społeczeństwie tamtego okresu, które to podejście było zgoła inne niż obecnie dt. prezydenta RP.

Ja chciałbym aby podano do wiadomości publicznej kto zaproponował rodzinie pochowanie Kaczyńskiego na Wawelu.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8077 dnia: Kwietnia 14, 2010, 03:34:19 am »
Nie odbijaj więc "porównywanie nie ma sensu" bo ten argument trafia przede wszystkim w te śmieszne protesty, które w całości opierają się na porównywaniu.
Ja akurat wbijam w ten protest. A raczej ludzi, którzy nie potrafią go sensowniej poprzeć niż "czy jest godny królów?" lub "na Wawel za daleko".



Idąc dalej nie uważam żeby obecność ciała Kaczyńskiego na Wawelu cokolwiek ujmowała ludziom takim jak Anna Austriaczka, Marysieńka czy Aleksander Karol Waza który w historii zapisał się chyba tylko tym że zmarł na ospę. Jest jeszcze cała masa ludzi, których określasz jako "szare myszki", którzy nigdy nie panowali. I takie kwiatki jak August Poniatowski, pionek Katarzyny II, który był tak zajebisty, że za jego panowania mieliśmy dwa rozbiory, a jego największym sukcesem było to wszedł do języka potocznego, gdyż na tego kto się "zeszmacił" politycznie, mówiło się, że się "zestanisławoauguścił". Faktycznie zacna persona.
Akurat już napisałem, że w ch** ludzi bym najchętniej stamtąd wyje**ł. Tylko po co TERAZ to roztrząsać?


Problem z tym że większość tego protestującego tłumu idzie jak barany za hasłem "Na Wawelu to wielkie króle są pochowane i Wieszcze tylko" samemu gówno wiedząc o tym kto tam leży, ważne tylko że można sie przejść i pokrzyczeć
Fakt.

Przepraszam Kresq ale jak czytam tego fejsbuka, to widzę same rekordy debilizmu.
Fakt.


Ale wiesz, na taką ilość osób nie jest trudno znaleźć masę idiotów, zwłaszcza, że takie poglądy są, hmm, popularne? Umówmy się - nie jest jakąś tajemnicą, że zdecydowana większość ludzi W OGÓLE, to po prostu cymbały i bydło w szerokim tego słowa znaczeniu. Wyjdź na ulicę, wejdź na facebooka czy na naszą klasę, poczytaj opisy na liście gadu. Tak więc jakieś zdziwienie lub bulwersowanie się jest trochę nie na miejscu. W sensie, dziwię się, jeśli ktoś się dziwi. Ale da się tam znaleźć jakieś sensowne wypowiedzi, jedną nawet zacytowałem tutaj.
No ale jak ktoś wyjeżdża z argumentem:

Cytat: CK
Król zasługi miał albo i nie, ale był to KRÓL

To naprawdę nie chce mi się nawet odpowiadać. Późno jest więc przekleję wypowiedź użytkowników z innego forum która doskonale oddaje co sądzę o takim podejściu.
Myślę, że jemu nie chodziło o to, że jakoś zgadza się lub popiera taką praktykę, ale przecież było tak, że jakiś darmozjad nie musiał nic robić, tylko był tam chowany ze względu na status króla, taki miał przywilej. Z tym, że te czasy już dawno odeszły.



To naprawdę nie chce mi się nawet odpowiadać. Późno jest więc przekleję wypowiedź użytkowników z innego forum która doskonale oddaje co sądzę o takim podejściu.



No własnie, a ja się staram tobie (i innym) wytłumaczyć o co chodzi z tymi królami. Dobrzy czy nie - tutaj podstawą jest pozycja i stosunek do króla w społeczeństwie tamtego okresu, które to podejście było zgoła inne niż obecnie dt. prezydenta RP.

Ja chciałbym aby podano do wiadomości publicznej kto zaproponował rodzinie pochowanie Kaczyńskiego na Wawelu.
Ja akurat słyszałem jedynie taką wersję, że to rodzina Kaczyńskiego wyszła sama z taką inicjatywą i nikt się do nich nie zwrócił.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8078 dnia: Kwietnia 14, 2010, 09:14:02 am »
Ja już nie mogę słuchać radia i patrzeć na to co dzieję się w tv oraz internecie. Czemu nasz naród taki jest. Nie potrafimy uszanować nawet ofiar tak wielkiej tragedii. Decyzje o pochówku zostały podjęte takie a nie inne. Po co to ciągle wałkować? Po co te durne manifestacje? Nie można po prostu wyciszyć się i godnie przeżyć chociażby czas żałoby. Nie liczę na dłuższy czas spokoju w Polsce, bo natura polaczka jest taka, że za chwile zacznie się od nowa cały ten syf jaki był przed tragedią. Naprawdę niewiele minęło od soboty i mamy już pierwsze popisy obywateli. Potem się dziwią, że na świecie mają nas za pieniaczy i buraków.
Już nawet nie chce komentować zachowania polityków, którzy zaczynają coraz częściej oskarżać Rosjan. Co za wstyd! Nasi sąsiedzi zachowali się tak wspaniale. Taki wielki krok w stronę znacznego polepszenia relacji między Polską a Rosją, a niestety wygląda na to, że znowu wszystko zostanie zaprzepaszczone. To jest bardzo smutne, że nawet takie zdarzenia nie zmieniają nic w naszej mentalności.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 997
  • Reputacja: 132
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8079 dnia: Kwietnia 14, 2010, 10:04:58 am »
Skończy się na tym że teraz każdy będzie chciał być pochowany na Wawelu aby ludzie o nich pamiętali, dla mnie to jest już muzeum, a oni na nowo chcą cmentarz z tego zrobić...