Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658756 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8120 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:48:19 pm »
Jakieś źródło? Bo ja z kolei czytałem o dwóch próbach, dlatego jestem ciekawy.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

svonston

  • Gość

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8122 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:55:21 pm »
3 s to niezły czas. Myślę, że wygrasz w olimpiadzie w odpowiedniej dyscyplinie. No i dzięki za info.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8123 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:56:19 pm »
Też liczę na podium, dzięki za wsparcie.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8124 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:58:34 pm »
Wiem, że czytałem to też gdzieś indziej, ale nie mogę teraz znaleźć artykułu. Tak czy inaczej m.in. tutaj jest o tym mowa:

Cytuj
Rzepa wykluczył wersję by prezydencki samolot podchodził do lądowania w Smoleńsku kilka razy. "Podejście było tylko jedno i od razu złe" - podkreślił.

http://www.dziennik.pl/katastrofa-smolensk/article586988/Piloci_wiedzieli_ze_sie_rozbija.html

Uh, svon mnie ubiegł :(
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8125 dnia: Kwietnia 14, 2010, 23:00:22 pm »
Piter_Neo masz przedprzedprzedwczorajsze wiadomości, ale to jeszcze nic, gorzej że na ich podstawie rzucasz wyrokami. Już o tym pisałem.

TVP podało że informacja o 4 próbach lądowania była nieprawdziwa. A wielu na podstawie takich informacji ze strony rosyjskiej już ferowało wyroki na temat winnych. Apeluje, aby z oskarżeniami się wstrzymać, jak widać informacje które do nas dochodzą, mogą być nieprawdziwe. Na TVN24 powiedziano też o lądowaniu w Gruzji, o którym pisał Castor tak:

Cytuj
Ludzie, nie ukrywajmy - sytuacja jak w Gruzji. Pilot pewnie nie chciał lądować, ale albo Kaczyński albo jego otoczenie kazało mu wylądować. Tamten pilot w Gruzji się postawił, ten pewnie mając w pamięci nieprzyjemności jakie spotkały kolegę-pilota wolał ryzykować lądowanie.

'Nieprzyjemności' jakie spotkały tamtego pilota to takie, że został odznaczony medalem - srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności - i oczywiście później dalej pilotował samolot prezydencki. Faktycznie, tez bym się bał takich konsekwencji. Podczas lądowania w Gruzji pilot nie chciał wylądować, ponieważ nie było wtedy zgody dyplomatycznej na lądowanie, a nie dlatego że były złe warunki. Prezydent wtedy nalegał, ponieważ uważał że "papierki" można załatwić później - nie było zagrożenia. A pilot nie może ot tak posłuchać prezydenta i na jego prośbę zmieniać procedur ponieważ wtedy byłby oskarżony o narażenie prezydenta na utratę życia za co czekał by go sąd wojskowy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8126 dnia: Kwietnia 14, 2010, 23:17:46 pm »
Poza tym prezydent sobie wymyslił te dodatkowe obchody bo nie chciał byc na tych co Tusk i Putin i dlatego mógł nie chcieć się spóźnić bądź nie przybyć na wymyslone przez siebie obchody i dlatego mógł naciskać, (albo tylko wywierać presje) na pilotach.

Prezydent sobie niczego nie wymyślił. Uroczystości 10 kwietnia były organizowane jak co roku przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa i były to jak najbardziej główne obchody. Już bardziej na miejscu byłoby się zastanowić, dlaczego były te dodatkowe z udziałem Tuska i Putina.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8127 dnia: Kwietnia 14, 2010, 23:52:42 pm »
Cytat: RP
Wawel to nie jest właściwe miejsce – napisał Andrzej Wajda w otwartym liście do Gazety Wyborczej, odnosząc się do pomysłu pochowania Lecha i Marii Kaczyńskich w krakowskiej katedrze.

Gdy sześć lat temu zmarł Czesław Miłosz i postanowiono go pochować na krakowskiej Skałce, “GW” broniła tego pomysłu. Jego przeciwników nazywano obrońcami “Skałki przed rzekomą profanacją”, w których “splata się w nich nacjonalistyczny obskurantyzm”. Wypominała im wówczas: “Niech pamiętają choćby tylko jedno – kiedyś i oni i im bliscy też udadzą się na miejsce wiecznego spoczynku. Z pewnością nie przychodzi im do głowy, że ktoś odważyłby się naruszyć powagę i smutek takiej chwili.”

Pomysłodawcą pochowania Czesława Miłosza na Skałce był m.in. Andrzej Wajda

Definicja hipokryzji.






Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8128 dnia: Kwietnia 15, 2010, 08:16:40 am »
Mam nadzieję, że wiesz, jaka jest różnica pomiędzy Wawelem a Skałką?

hint: Wikipedia
Cytuj
W latach 1876-1880 urządzono według projektu Teofila Żebrawskiego w podziemiach kościoła narodowy panteon w postaci Krypty Zasłużonych, w której spoczęły znamienite postacie polskiej kultury i nauki.


Poza tym, fajnie jest się teraz przejść po forach (czy nawet poczytać komentarze do tekstu, który dałeś powyżej), gdy ludzie sobie nagle przypomnieli, że Wajda popierał pogrzebanie Miłosza na Skałce, i zobaczyć, jaką pianę toczą; plucie na Wajdę, plucie na Miłosza :lol:.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2010, 08:22:03 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8129 dnia: Kwietnia 15, 2010, 12:07:04 pm »
Oczywiście najłatwiej jest odbić argument, którego nigdy nie napisałem. Skąd wziąłeś, że nie widzę różnicy między Skałką a Wawelem? Mówię o hipokryzji Wajdy i jego kolegów, którzy kiedyś pisali tak:

Cytat: GW
“Niech pamiętają choćby tylko jedno – kiedyś i oni i im bliscy też udadzą się na miejsce wiecznego spoczynku. Z pewnością nie przychodzi im do głowy, że ktoś odważyłby się naruszyć powagę i smutek takiej chwili.”

Kiedyś, kiedy grzebali "swojego" było "nie wolno naruszać powagi i smutku tej chwili" i wartościować czy ktoś jest godny pogrzebu w jakimś szczególnym miejscu, a teraz sami walą na dwóch pierwszych stronach 4 (słownie: cztery) artykuły stosując tą samą retorykę którą tak potępiali w przypadku pochówku Miłosza (w tym jeden podpisany "cała redakcja"). Co jak co ale to jest zwykły powrót do polityki nic więcej, tym żałośniejsze, że w trakcie żałoby.

Edit:
http://wyborcza.pl/1,75968,7773324,Przerywamy_dyskusje_o_miejscu_pochowku_pary_prezydenckiej.html

Wycofali się z tej szopki. I bardzo dobrze zrobili.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2010, 12:32:28 pm wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8130 dnia: Kwietnia 15, 2010, 12:36:49 pm »
Wracając do wyborów prezydenckich. Negatywnie zaskakują mnie decyzje potencjalnych kandydatów. Nałęcz ponoć chce się wycofać. Uzasadnia to tym, że nie chce brać udziału w tej całej szopce jaka zapewne nastąpi gdy minie żałoba. Stwierdza, że z szacunku dla ofiar nie zrobi tego. Chciałbym widzieć też Wojciecha Olejniczaka jako kandydata. Cimoszewicz też niestety nie dał się namówić na kandydaturę. Osobiście jeśli miałbym wybierać, to tych trzech panów brałbym pod uwagę. Nie obchodzi mnie z jakiej opcji politycznej pochodzą. Po ich wielu wystąpieniach widać, że każdy z nich godnie reprezentowałby kraj i byłby prezydentem całego narodu. Chyba najbardziej na tym stanowisku chciałbym widzieć Olejniczaka. Nigdy nie widziałem żeby zachował się nieodpowiednio. Zawsze pokazywał się ze strony człowieka konkretnego, uczuciowego i sympatycznego. Przynajmniej ja go tak odbieram.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2010, 17:21:52 pm wysłana przez BoBaN »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8131 dnia: Kwietnia 15, 2010, 16:35:54 pm »
Czyli wcale i ani trochę go tak odbierasz?


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8132 dnia: Kwietnia 15, 2010, 16:58:03 pm »
http://www.rmf24.pl/wideo/video,vId,169639,vSort,1,vTime,1
to pozostawie bez komentarza kto w czesci protestowal...

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8133 dnia: Kwietnia 15, 2010, 17:37:22 pm »
Nie tyle protestował, co organizował. Grupa na facebooku, która wczoraj miała 40 tys ludzi, dziś ma poniżej 20 tys. Wyborcza wycofała swoje poparcie dla akcji. Widać że się uspokaja szał antypisów.

Przy okazji przypomniał mi się artykuł:

http://dziennik.pl/wydarzenia/article355615/Dzieci_wyzywaja_prezydenta_bo_tak_wypada.html

Nadal aktualny.


maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8134 dnia: Kwietnia 15, 2010, 17:51:01 pm »
Nie tyle protestował, co organizował. Grupa na facebooku, która wczoraj miała 40 tys ludzi, dziś ma poniżej 20 tys. Wyborcza wycofała swoje poparcie dla akcji. Widać że się uspokaja szał antypisów.

Przy okazji przypomniał mi się artykuł:

http://dziennik.pl/wydarzenia/article355615/Dzieci_wyzywaja_prezydenta_bo_tak_wypada.html

Nadal aktualny.



Najgorsze jest to, że wiele dorosłych i pełnoletnich osób ma taki sam repertuar argumentów co te dzieci.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8135 dnia: Kwietnia 15, 2010, 18:02:55 pm »
Nie tyle protestował, co organizował. Grupa na facebooku, która wczoraj miała 40 tys ludzi, dziś ma poniżej 20 tys. Wyborcza wycofała swoje poparcie dla akcji. Widać że się uspokaja szał antypisów.

Przy okazji przypomniał mi się artykuł:

http://dziennik.pl/wydarzenia/article355615/Dzieci_wyzywaja_prezydenta_bo_tak_wypada.html

Nadal aktualny.


Bierzesz w ogóle pod uwagę bandę niedorozwiniętych gówniarzy? Generalnie i tak zabrałbym tym bachorom komputer i zagonił do podstawówki, nie tylko z tych względów.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8136 dnia: Kwietnia 15, 2010, 18:26:37 pm »
Wracając do wyborów prezydenckich. Negatywnie zaskakują mnie decyzje potencjalnych kandydatów. Nałęcz ponoć chce się wycofać. Uzasadnia to tym, że nie chce brać udziału w tej całej szopce jaka zapewne nastąpi gdy minie żałoba. Stwierdza, że z szacunku dla ofiar nie zrobi tego. Chciałbym widzieć też Wojciecha Olejniczaka jako kandydata. Cimoszewicz też niestety nie dał się namówić na kandydaturę. Osobiście jeśli miałbym wybierać, to tych trzech panów brałbym pod uwagę. Nie obchodzi mnie z jakiej opcji politycznej pochodzą. Po ich wielu wystąpieniach widać, że każdy z nich godnie reprezentowałby kraj i byłby prezydentem całego narodu. Chyba najbardziej na tym stanowisku chciałbym widzieć Olejniczaka. Nigdy nie widziałem żeby zachował się nieodpowiednio. Zawsze pokazywał się ze strony człowieka konkretnego, uczuciowego i sympatycznego. Przynajmniej ja go tak odbieram.
Ja mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński nie będzie kandydował, bo ludzie ze współczucia i ogólnie całej tej szopki robienia bohatera z Lecha mogą zagłosować na Jarosława.

Ja chciałbym Cimoszewicza, ale nie kandyduje. Z pozostałych ludzi to niech będzie Komorowski - spokojny, nie awanturuje się, niekontrowersyjny. Przyjemny i ciepły człowiek.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8137 dnia: Kwietnia 15, 2010, 18:38:51 pm »
Najbardzie mNie smieszyl transparent Nie dla Prezydenta Nie dla warszawy

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8138 dnia: Kwietnia 15, 2010, 18:53:39 pm »
Panowie a jak zapatrujecie się na niedzielne uroczystości? To będzie naprawdę trudny sprawdzian dla służ specjalnych. Tyle głów państwa, bardzo krótki okres przygotowawczy i samo miejsce, które posiada mnóstwo zakamarków i jest dosyć ciasne. Dużo się o tym mówi w tv.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8139 dnia: Kwietnia 15, 2010, 19:07:17 pm »
Najbardzie mNie smieszyl transparent Nie dla Prezydenta Nie dla warszawy

Dla mnie najlepszy transparent to ten:



"NIE".
A czemu?
"Nie bo nie. I ch**."

Od razu Dzień Świra mi się przypomina i ta scena:



Cytat: Kresq
Bierzesz w ogóle pod uwagę bandę niedorozwiniętych gówniarzy?
Nie jestem zwolennikiem opcji "ignoruj użytkownika", więc jak zabierają głos to odpowiadam. Skąd mam wiedzieć czy ktoś po drugiej stronie to student, prawnik, czy gimbus? Argumenty tam przedstawiane były prezentowane i na tym forum. Głupota nie ma ograniczeń wiekowych, co celnie zauważył Maertin.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8140 dnia: Kwietnia 15, 2010, 19:21:15 pm »
Panowie a jak zapatrujecie się na niedzielne uroczystości? To będzie naprawdę trudny sprawdzian dla służ specjalnych. Tyle głów państwa, bardzo krótki okres przygotowawczy i samo miejsce, które posiada mnóstwo zakamarków i jest dosyć ciasne. Dużo się o tym mówi w tv.

Ide jutro do sklepu narobić zapasów, zamykam się w mieszkaniu na trzy dni i niech się w tym pierdolonym mieście dzieje co chce.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8141 dnia: Kwietnia 16, 2010, 13:06:17 pm »
Populizm ponad wszystko! Podobno ruszył już proces beatyfikacyjny Kaczyńskich..

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8142 dnia: Kwietnia 16, 2010, 17:05:59 pm »
Cytat: Piter_neo
Ja mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński nie będzie kandydował, bo ludzie ze współczucia i ogólnie całej tej szopki robienia bohatera z Lecha mogą zagłosować na Jarosława.

Ja chciałbym Cimoszewicza, ale nie kandyduje. Z pozostałych ludzi to niech będzie Komorowski - spokojny, nie awanturuje się, niekontrowersyjny. Przyjemny i ciepły człowiek.

No on tez kilka razy dał popis np tu


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8143 dnia: Kwietnia 16, 2010, 17:22:54 pm »
Przede wszystkim trzeba się chyba mocno w głowę uderzyć, żeby o Komorowskim powiedzieć przyjemny i ciepły. Abstrahując od poglądów i przynależności politycznych, koleś jest jak robot - chłodny i szorstki, wręcz odpychająco nieludzki.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 997
  • Reputacja: 132
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8144 dnia: Kwietnia 16, 2010, 17:45:39 pm »
Panowie a jak zapatrujecie się na niedzielne uroczystości? To będzie naprawdę trudny sprawdzian dla służ specjalnych. Tyle głów państwa, bardzo krótki okres przygotowawczy i samo miejsce, które posiada mnóstwo zakamarków i jest dosyć ciasne. Dużo się o tym mówi w tv.

bombka na Kraków i pół świata zostanie bez prezydenta  :lol:

A generalnie cała ceremonia mnie tam mało obchodzi, nie zamierzam oglądać, miałem iść do kina ale będą zamknięte, więc po prostu jako gracz będę grać  :)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8145 dnia: Kwietnia 16, 2010, 18:27:10 pm »
tak czytam ostatnio co się dzieje i widzę niesamowitą wrzawę wokół pochowania tragicznie zmarłego prezydenta na wawelu.
naczytałem się niesamowicie dużo argumentów potępiających tą decyzję. jedne były z sensem, inne całkowicie bez (typu "nie i ch**"). co ciekawe, praktycznie nie idzie znaleźć ŻADNYCH sensownych argumentów za tym pochówkiem. większość można skrócić "tak i ch**", "bo to wielki prezydent był", "bo zmarł tragicznie". jako, że mamy na forum na pewno mamy kilku zwolenników taj decyzji ( teraz do głowy przychodzi mi el becetol, może Iras, nie wiem czy ktoś jeszcze) to prosiłbym o zabranie głosu w tej sprawie.

dlaczego Kaczyński zasługuje na spoczynek na wawelu?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8146 dnia: Kwietnia 16, 2010, 18:51:54 pm »
Coś ci się musiało s00sie pomylić, bo ja żadnych zwolennikiem pochówku na Wawelu nie jestem. Nie uważam, żebym miał jakiekolwiek moralne prawo oceniać tą decyzję, a tym bardziej ją blokować. Demonstracje, wychodzenie na ulicę uważam za wysoce niestosowne, niesmaczne i żenujący, a wkład w sprawę młodzieżówki PO za przejaw całkowitego skundlenia. Sądzę jedynie, że ani miejsce na tym nie ucierpi, ani żadnemu z królów korona z głowy nie spadnie, jeśli obok spocznie para prezydencka.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8147 dnia: Kwietnia 16, 2010, 19:26:52 pm »
Ja nie jestem ani za ani przeciw (mnie to zupełnie obojętne) ale z argumentów za to można powiedzieć, że pochówek prezydenta na Wawelu upamiętniałbym tragedie w Katyniu, symbolem wszystkich którzy zginęli w katastrofie lotniczej jak i samego mordu na oficerach 70 lat temu. Oczywiśćie można, powiedzieć, zę czemu nie grób zbiorowy, ale taka jest prawda, że najważniejszą osobą w samolocie był właśnie on. Więc, jak jego się tam pochowa to będzie on "reprezentował" wszystkich zmarłych, nie tylko siebie. A że żona jest no to cóż - tak bywa, iż małżonkowie razem spoczywają w jednym grobie.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8148 dnia: Kwietnia 16, 2010, 19:27:21 pm »
Cytat: s00s
jako, że mamy na forum na pewno mamy kilku zwolenników taj decyzji ( teraz do głowy przychodzi mi el becetol

 :roll:
Cytat: el becetol
Zawsze Lecha Kaczyńskiego uważałem za Warszawiaka, który wiele zrobił dla tego miasta, a zwłaszcza upamiętniania jego historii (Muzeum Powstania Warszawskiego). Sądzę że powinien spocząć w Warszawie, na Powązkach, w Alei Zasłużonych na specjalnym miejscu, obok ludzi o których pamięć tak dbał.

Natomiast co do protestów to pozostaje mi się tylko podpisać pod postem Irasa, zresztą sam już kilka postów na ten temat stworzyłem.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8149 dnia: Kwietnia 16, 2010, 19:50:37 pm »
a to sorka za pomyłkę, mój błąd.

miło czytać, że nawet forumowi zwolennicy prezydenta Kaczyńskiego są za pochowaniem go w Warszawie a nie pośród królów. Tak trzymać panowie, zdrowy rozsądek ponad wszystko ;)

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8150 dnia: Kwietnia 17, 2010, 00:17:46 am »

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8151 dnia: Kwietnia 17, 2010, 03:03:49 am »
Całkowicie nie rozumiem tej dyskusji... Zaraz okaże się, że o tym gdzie będzie człowiek pochowany będzie decydował motłoch w "demokratycznych" wyborach, to jest interes tylko jego rodziny i właściciela danego miejsca... Oczywiście decyzja jest dziwna, ale jest taka a nie inna. Osobiście uważam, że chowanie demokratów wśród Królów jest obelgą dla tych drugich... nie ujmując nic Kaczyńskiemu. Piłsudskiego też tam nie powinno być.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8152 dnia: Kwietnia 17, 2010, 04:09:42 am »
Ok, to też chcę być pochowany koło Kaczyńskiego na Wawelu, w końcu to tylko mój interes. I właścicieli, tego, no - Wawela. Że co, że nie mogę? Ale dlaczego? Ludzie w Polsce są równi i równiejsi pod tym względem? Ech, może to przez to, że wywodzę się z plebsu i motłochu, albo może pieniążków mam za mało...


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8153 dnia: Kwietnia 17, 2010, 04:42:34 am »
Ok, to też chcę być pochowany koło Kaczyńskiego na Wawelu, w końcu to tylko mój interes. I właścicieli, tego, no - Wawela. Że co, że nie mogę? Ale dlaczego? Ludzie w Polsce są równi i równiejsi pod tym względem? Ech, może to przez to, że wywodzę się z plebsu i motłochu, albo może pieniążków mam za mało...
No to na co czekasz ? w końcu jesteś wolnym człowiekiem , a jeśli dostaniesz odmowę to nie widzę powodu aby właściciel "jakiegokolwiek" miejsca miałby się z tego tłumaczyć. Różnica jest taka, że Kaczyński dostał taką możliwość. I oczywiście, że są ludzie równi i równiejsi, zawsze tak było i będzie, tak jak są wyżsi i niżsi,  gadki o równości wszystkich stworzeń pozostawiam hipisom. Nikt nie karze Ci być plebejuszem, skoro zakładasz że nim jesteś... postaraj się zostać prezydentem, zwojuj coś, albo rozbij się gdzieś może wtedy dostaniesz swoje 5 minut ha. Twój post przypomniał mi gościa z uniwersytetu warszawskiego, który podczas dyskusji zapytał oburzony, dlaczego dzieci z biednych rodzin nie mają mieć prawa na spędzanie takich samych wakacji jak te z bogatych. Byłem w szoku, skąd takie rzeczy biorą się w ludzkich głowach...

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 997
  • Reputacja: 132
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8154 dnia: Kwietnia 17, 2010, 07:47:12 am »
No w Łodzi zaczynają telebimy rozkładać, jeden zaraz obok mojego mieszkania

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8155 dnia: Kwietnia 17, 2010, 13:39:36 pm »
I oczywiście, że są ludzie równi i równiejsi, zawsze tak było i będzie, tak jak są wyżsi i niżsi,  gadki o równości wszystkich stworzeń pozostawiam hipisom.
No właśnie. Dlatego np. ja Piłsudskiego tam jeszcze zniosę, ale nie uważam żeby Kaczyński był wystarczająco równy, aby tam spocząć. Dla Irasa żenujące są te wszystkie protesty i tak dalej. Okej, mam je w dupie. Ale dla mnie żenująca jest chęć wykorzystania tej tragedii, aby osiągnąć takie czy inne cele. A nie oszukujmy się - ta katastrofa ma duży wpływ na to wszystko i pod tym względem jest nawet wygodna. Jakkolwiek to nie brzmi.


Nikt nie karze Ci być plebejuszem
"Każe".


Twój post przypomniał mi gościa z uniwersytetu warszawskiego, który podczas dyskusji zapytał oburzony, dlaczego dzieci z biednych rodzin nie mają mieć prawa na spędzanie takich samych wakacji jak te z bogatych.
To jednak coś innego, nie sądzisz? Taki Kulczyk mógłby sobie pewnie zapłacić nawet za wycieczkę w kosmos razem z rodziną, ale mimo tych wszystkich pieniążków, nie mógłby raczej wykupić sobie miejsca nawet koło jakiegoś Korybuta. Chociaż kto tam wie tego Dziwisza.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8156 dnia: Kwietnia 17, 2010, 15:08:46 pm »
Kupiłem sobie dzisiaj NIE(zawsze na weekend kupuje żeby mi w tygodniu nie zabierało czasu) i okazuje się, że Jurek Urban jest pierdolonym prorokiem.

"Katastrofa prezydenta K."

Treść felietonu dotyczy zaproszenia Jaruzela, ale to nieistotne. Co prawda ten numer wyszedł w poniedziałek ale wydanie zamknięto w piątek i, przynajmniej tak twierdzi redakcja, nie mieli możliwości tego zmienić.

Ten człowiek nawet jak nie chce to wychodzi na skurwysyna :lol:

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8157 dnia: Kwietnia 17, 2010, 17:11:08 pm »
Tego wieprza akurat nie cierpię, więc tej gazetce też mówię nie.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8158 dnia: Kwietnia 17, 2010, 17:39:55 pm »
Ehh... coraz bardziej irytuje ta cała szopka. Aktualnie można kupic wejściówkę na rynek na jutrzejszy dzień- żałoba żałobą, ale interes musi byc.

Od ludzi się nie spodziewałem by z dystansem do tego wszystko podeszli, nawet miłe że tak to ich poruszyło. Dziennikarze też jakoś się powstrzymują, z wyjątkiem niektórych furiatów pisowskich, atakujących wściekle przeciwników prezydenta.

Ciekawe jakie jeszcze cudowne zdolności zostaną przypisane Kaczyńskiemu, już się okazało że był wybitnym mężem stanu, od współlokatora wczoraj słyszałem że bez problemu porozumiewał się w kilku językach i że jest największym bohaterem naszego kraju od czasów Kazimierza Wielkiego.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8159 dnia: Kwietnia 17, 2010, 17:42:59 pm »
Music z tego co wiem to głosowałeś na partię bez poglądów, więc nie wiem czy ten post coś wnosi. :P
Jeśli chodzi o politykę...