Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658753 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8080 dnia: Kwietnia 14, 2010, 10:14:21 am »
Cytuj
Kto mówi, że decyzja o pochówku prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu jest pochopna, znajduje się w stresie - mówił Kowal.

Nie, po prostu jesteśmy w stresie :]

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8081 dnia: Kwietnia 14, 2010, 10:23:04 am »
Ja już nie mogę słuchać radia i patrzeć na to co dzieję się w tv oraz internecie. Czemu nasz naród taki jest. Nie potrafimy uszanować nawet ofiar tak wielkiej tragedii. Decyzje o pochówku zostały podjęte takie a nie inne. Po co to ciągle wałkować? Po co te durne manifestacje? Nie można po prostu wyciszyć się i godnie przeżyć chociażby czas żałoby. Nie liczę na dłuższy czas spokoju w Polsce, bo natura polaczka jest taka, że za chwile zacznie się od nowa cały ten syf jaki był przed tragedią. Naprawdę niewiele minęło od soboty i mamy już pierwsze popisy obywateli. Potem się dziwią, że na świecie mają nas za pieniaczy i buraków.
Już nawet nie chce komentować zachowania polityków, którzy zaczynają coraz częściej oskarżać Rosjan. Co za wstyd! Nasi sąsiedzi zachowali się tak wspaniale. Taki wielki krok w stronę znacznego polepszenia relacji między Polską a Rosją, a niestety wygląda na to, że znowu wszystko zostanie zaprzepaszczone. To jest bardzo smutne, że nawet takie zdarzenia nie zmieniają nic w naszej mentalności.
A czy nie sądzisz, że powinno być odwrotnie?

To Jarosław oraz kardynał Dziwisz powinni przed swoją decyzją pomyśleć o tym jaka decyzja jest najlepsza i nie będzie kontrowersyjna. Braciszek wymyślił sprytny sposób na wykożystanie tragedii i żałoby na gloryfikowanie swojego brata. Wiedział, że teraz nie wypada mu się sprzeciwiać.

Żałosne to jest bo z pewnością Lech Kaczyński nie chciałby być tam pochowany i jako warszawiak zapewne pragnąłby spocząć w Warszawie. Wszyscy o tym wiedzą, dlatego jest dziwne, ze jego rodzony brat praktycznie sprzeciwia się woli zmarłego.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8082 dnia: Kwietnia 14, 2010, 10:58:10 am »
Może i decyzja jest kontrowersyjna w oczach wielu ludzi. Tylko co zmienią teraz te wszystkie niepotrzebne manifestacje i protesty? Brzydko to wygląda i według mnie jest zupełnie zbędne. Nie wiem też skąd podejrzenia, iż to tylko decyzja Jarosława. Z tego co mówią to jest to decyzja wielu osób w tym członków całej rodziny.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8083 dnia: Kwietnia 14, 2010, 11:20:11 am »
Może i decyzja jest kontrowersyjna w oczach wielu ludzi. Tylko co zmienią teraz te wszystkie niepotrzebne manifestacje i protesty? Brzydko to wygląda i według mnie jest zupełnie zbędne. Nie wiem też skąd podejrzenia, iż to tylko decyzja Jarosława. Z tego co mówią to jest to decyzja wielu osób w tym członków całej rodziny.

Dokładnie.

Poza tym, można wprowadzić nowy zwyczaj, by prezydentów III RP chować na Wawelu i będzie wszystko ok.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8084 dnia: Kwietnia 14, 2010, 13:02:49 pm »
Feisar dobrze mówisz.

Żałosne to jest bo z pewnością Lech Kaczyński nie chciałby być tam pochowany i jako warszawiak zapewne pragnąłby spocząć w Warszawie. Wszyscy o tym wiedzą, dlatego jest dziwne, ze jego rodzony brat praktycznie sprzeciwia się woli zmarłego.

Co wy z tym bratem? Duda chyba jednoznacznie stwierdził, że decyzje podjęta była wcześniej, a dopiero potem przedstawiona "rodzinie". Z tego od razu metodą głuchego telefonu zmieniło się to w "Jarosław prowadzi kampanie zagarniając nasz wawel". Przypominam, że zanim zapyta się o zgodę rodzinę, trzeba mieć wstępna zgodę Kardynała, Komorowskiego i rząd Tuska. Zanim więc dotarła ta informacja do Jarosława, została już "klepnięta" przez nich wszystkich.
Pamiętajcie sprawę przyznania Lechowi Kaczyńskiemu tytułu honorowego obywatela miasta Krakowa? Wtedy tez na ulicę wyszła grupa wyznawców PO i lewicy, którzy drastycznie się temu sprzeciwili. Lech Kaczyński odmówił wtedy przyjęcia tytułu, ponieważ nie chciał przyjmować tytułu w takiej atmosferze i dzielić tym ludzi. Jarosław dobrze o tym wiedział, i jak sądzę teraz nie podjął by innej decyzji gdyby wiedział z jaką spotka się to reakcją.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8085 dnia: Kwietnia 14, 2010, 13:27:26 pm »
Nie paradujesz, ale żywo się wypowiadasz np. w tym temacie i gadasz inne rzeczy. Równie dobrze ktoś mógłby polecieć do tematu o ciuchach, obczaić twoje i powiedzieć, że nie obchodzi go zdanie kolesia, który wygląda tak i tak. Nie wiem kim jest "damianejro", nie oglądałem też żadnych relacji z tego protestu. Ale chcesz mi powiedzieć, że tam nie było żadnych starszych ludzi?
Poza tym dlaczego uogólniasz jak bodajże becetol, który wszystkich należących do wiadomej grupy na facebooku od razu skreślił przypinając im plakietkę debili i szmaciarzy. To, że dopuścili (jak rozumiem) takich i takich ludzi do mikrofonu, nie znaczy, że wszyscy są tam tak tendencyjni. Poza tym znam ludzi dwa-trzy lata starszych od ciebie (wyobraź sobie, że studenci, może niektórzy wyglądają jak damianejro - chociaż nie wiem jak wygląda ktoś taki - a niektórzy jak typowy nerd) i są o wiele bardziej zorientowani w sytuacji politycznej niż ktoś 10 czy 20 lat starszy. Nie wspominając o wyrobionych poglądach. Więc nie wiem, może chociaż połowa tej pikiety też taka jest, hmm?  Rolling Eyes

Oczywiście, że uogólniłem bo zazwyczaj się uogólnia. To jest oczywiste, że na tej pikiecie byli też ludzie starsi, ale w mniejszości. Mnie nie podobają się same hasła tej pikiety "czy godzien jest być wśród królów?" (czy jakoś tak, nie chce mi się sprawdzić teraz), tam chowało się króli itp. Te argumenty są po prostu denne. To w jaki sposób je przedstawiają jeszcze bardziej. Mnie na przykład obojętne jest, gdzie pochowają Kaczyńskiego. Ani za ani przeciw. Z jednej strony mogą go pochować i nic by mi to na dzień dzisiejszy nie przeszkadzało, tylko za parę lat jakbym chciał dzieci na Wawel zabrać to nie wiem co miałbym powiedzieć o Kaczyńskim, czym się takim wielki zasłużył, że tu spoczywa. Bo w sumie, to prócz tego, że tragicznie zginął to nie wyróżniał się znowu tak bardzo. Jednak nie jest to taka czarna wizja, i wawel wcale na symbolice nie straci, dlatego pikiety młodziaków mnie irytują. Zresztą tam nie byli sami studenci ale też licealiści, znam osoby, które właśnie tam były z mojego otoczenia.

PS. Tutaj masz tego całego Damaniero http://www.youtube.com/user/damianero . Wchodzić na własną odpowiedzialność...

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8086 dnia: Kwietnia 14, 2010, 15:04:02 pm »
Może i decyzja jest kontrowersyjna w oczach wielu ludzi. Tylko co zmienią teraz te wszystkie niepotrzebne manifestacje i protesty? Brzydko to wygląda i według mnie jest zupełnie zbędne. Nie wiem też skąd podejrzenia, iż to tylko decyzja Jarosława. Z tego co mówią to jest to decyzja wielu osób w tym członków całej rodziny.

Dokładnie.

Poza tym, można wprowadzić nowy zwyczaj, by prezydentów III RP chować na Wawelu i będzie wszystko ok.
Nie ma miejsca na wawelu. Już Kaczyńskiego kombinują jak zmieścić i chcą go wcisnąć obok Piłsudskiego.
Feisar dobrze mówisz.

Żałosne to jest bo z pewnością Lech Kaczyński nie chciałby być tam pochowany i jako warszawiak zapewne pragnąłby spocząć w Warszawie. Wszyscy o tym wiedzą, dlatego jest dziwne, ze jego rodzony brat praktycznie sprzeciwia się woli zmarłego.

Co wy z tym bratem? Duda chyba jednoznacznie stwierdził, że decyzje podjęta była wcześniej, a dopiero potem przedstawiona "rodzinie".
To było tak. Rodzina Lecha Kaczyńskiego zachciała by był pochowany pod Wawelem, wysłali taką prośbę do kardynała, a on się zgodził. Dlaczego mówi się, że to Jarosław, bo jakaoś nikomu nie chce się wierzyć, że to córka zdecydowała o tym

A teraz post kolegi z innego topicu (warto przeczytać):
Cytuj
Prof. Andrzej Romanowski: Kategorycznie nie Wawel

Opłakuję śmierć prezydenta mojego państwa, ale jestem kategorycznie przeciwny idei pochowania Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką na Wawelu.

To nie ulega dla mnie najmniejszej wątpliwości z pięciu przyczyn. Po pierwsze, na Wawelu nie leży żaden z polskich prezydentów, ani Mościcki ani Narutowicz. To nekropolia królewska. Po drugie, trzeba otwarcie zadać pytanie, czy Lech Kaczyński jest takim samym bohaterem narodowym jak Piłsudski? Nie jestem pewien, czy większość społeczeństwa podziela to zdanie. Po trzecie, gdy w latach 90 tych symbolicznie chowano w Polsce najbardziej tragicznego naszego władcę Stanisława Augusta - nikomu poza garstką ludzi - nie przyszło na myśl, by chować go na Wawelu. Choć to nekropolia królów. Po czwarte, zawsze słyszeliśmy od władz kościelnych, że na Wawelu nie ma już miejsca. Po piąte, nasi bohaterowie narodowi Piłsudski czy Sikorski nie zostali pochowani wraz z żonami.

Wydaje mi się, że właściwszym miejscem pochówku Lecha Kaczyńskiego byłaby katedra św. Jana w Warszawie.


Cytuj
Filozof prof. Jan Hartman z Uniwersytetu Jagiellońskiego:

- Wydaje mi się, że zwyciężył patos i potrzeba chwili. Nie zastanowiono się, jak funkcjonuje grób prezydenta. Być może zdecydowało planowanie wielkich uroczystości z udziałem wybitnych zagranicznych gości. I uznano, że na Wawelu to będzie dobrze wyglądało. Ale nie takie względy powinny decydować. Przecież trudno sobie wyobrazić, żeby rodzina Lecha Kaczyńskiego jeździła na Wawel w dniu Wszystkich Świętych. Dyskusja wokół miejsca spoczynku pary prezydenckiej otworzyła polityczny etap "tej traumatycznej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Nie unikniemy niechętnych komentarzy, zawoalowanych pretensji i aluzji. To już się zaczyna pojawiać w wypowiedziach polityków PiS. Jest coś bambastycznego w kreowaniu Lecha Kaczyńskiego na męża opatrznościowego i ojca narodu. Obawiam się tylko, żeby jego brat - któremu bardzo współczuję w tej sytuacji - nie dal się uwieść pokusie tworzenia z Lecha Kaczyńskiego jakiegoś symbolu narodowego współczesnego patriotyzmu. Być może była to jego decyzja o pochowaniu na Wawelu. Bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby córka państwa Kaczyńskich miała takie życzenie.


I jak dla mnie tyle w tym temacie.
Jak dla mnie też.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8087 dnia: Kwietnia 14, 2010, 15:08:07 pm »
Może i decyzja jest kontrowersyjna w oczach wielu ludzi. Tylko co zmienią teraz te wszystkie niepotrzebne manifestacje i protesty? Brzydko to wygląda i według mnie jest zupełnie zbędne. Nie wiem też skąd podejrzenia, iż to tylko decyzja Jarosława. Z tego co mówią to jest to decyzja wielu osób w tym członków całej rodziny.

Dokładnie.

Poza tym, można wprowadzić nowy zwyczaj, by prezydentów III RP chować na Wawelu i będzie wszystko ok.
Nie ma miejsca na wawelu. Już Kaczyńskiego kombinują jak zmieścić i chcą go wcisnąć obok Piłsudskiego.


W takim razie robienie wyjątku dla tragicznie zmarłego prezydenta Kaczyńskiego, to nic innego jak kompromitacja.

Nie rozumiem tego posunięcia całkowicie. Z drugiej jednak strony widać, że sprawa jest zamknięta - i powstrzymałbym się od krytyki w czasie żałoby...

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 997
  • Reputacja: 132
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8088 dnia: Kwietnia 14, 2010, 15:46:49 pm »
Kompromitacja ale co sie zrobi, wycieczki będą liczniej odwiedzać grób byłego Prezydenta, a co za tym idzie, większe zyski z wejściówek. Problem taki że jak go tam pochowią, do tego z żoną, komentarze i krytyka będzie się trzymać przez długi czas, długo po pochówku. Jak chodza kolejne plotki, Kaczorowski też może znaleźć się na Wawelu.

http://wiadomosci.onet.pl/2155123,11,wajda_apeluje_wycofajcie_sie_z_tej_decyzji,item.html
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 15:57:45 pm wysłana przez Moldar »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8089 dnia: Kwietnia 14, 2010, 18:19:17 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/2155204,12,strzaly_tuz_po_katastrofie_samolotu,item.html

Przynajmniej 3 dziwne rzeczy są na tym filmiku.
40-44 sek. postać w czarnych spodniach i białej koszuli, stoi za drzewem, podnosi ręce do góry zanim kamerzyści zaczynają uciekać.
Strzały, zwłaszcza ten w 1.09, po których słychać gromki śmiech kilku osób.
W 1.12 ktoś mówi "zmiana planu", potem kilka strzałów i nagranie się kończy.

Ps. zna ktoś rosyjski? Co mówi typ na samym końcu?




Ohtar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8090 dnia: Kwietnia 14, 2010, 18:47:07 pm »
Pewnie służby, które oddelegowano do zabezpieczenia miejsca katastrofy oczyszczały je z ciekawskich.

Ale jak arpidżi umiałem dojrzeć na filmie z apaczem, tu tutaj żadnego człowieczka nie widzę co by unosił łapy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 18:48:44 pm wysłana przez Ohtar »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8091 dnia: Kwietnia 14, 2010, 19:06:59 pm »
Cytuj
Dyskusja wokół miejsca spoczynku pary prezydenckiej otworzyła polityczny etap "tej traumatycznej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Nie unikniemy niechętnych komentarzy, zawoalowanych pretensji i aluzji. To już się zaczyna pojawiać w wypowiedziach polityków PiS. Jest coś bambastycznego w kreowaniu Lecha Kaczyńskiego na męża opatrznościowego i ojca narodu.

Nic, tylko się podpisac.
"Czy godzien królów" brzmiało źle, sformułowano je źle, dlatego rozumiem że można czepiac się tego hasła, ale fakt faktem pozostaje, decyzja ta jest niedobra.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8092 dnia: Kwietnia 14, 2010, 19:07:57 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/2155204,12,strzaly_tuz_po_katastrofie_samolotu,item.html

Przynajmniej 3 dziwne rzeczy są na tym filmiku.
40-44 sek. postać w czarnych spodniach i białej koszuli, stoi za drzewem, podnosi ręce do góry zanim kamerzyści zaczynają uciekać.
Strzały, zwłaszcza ten w 1.09, po których słychać gromki śmiech kilku osób.
W 1.12 ktoś mówi "zmiana planu", potem kilka strzałów i nagranie się kończy.

Ps. zna ktoś rosyjski? Co mówi typ na samym końcu?
I co o tym sądzisz? Zero sarkazmu, pytam serio. Jaką teorię wysnułeś?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8093 dnia: Kwietnia 14, 2010, 19:18:03 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/2155204,12,strzaly_tuz_po_katastrofie_samolotu,item.html

Przynajmniej 3 dziwne rzeczy są na tym filmiku.
40-44 sek. postać w czarnych spodniach i białej koszuli, stoi za drzewem, podnosi ręce do góry zanim kamerzyści zaczynają uciekać.
Strzały, zwłaszcza ten w 1.09, po których słychać gromki śmiech kilku osób.
W 1.12 ktoś mówi "zmiana planu", potem kilka strzałów i nagranie się kończy.

Ps. zna ktoś rosyjski? Co mówi typ na samym końcu?
I co o tym sądzisz? Zero sarkazmu, pytam serio. Jaką teorię wysnułeś?

Żadną. Mnie osobiście najbardziej uderza ile tam się osób znalazło zanim dojechały służby. W końcu to teren lotniska, służby powinny być gotowe do startu i dotarcia tam najszybciej, a tu się pół wiochy zbiegło. Co do strzałów to sądzę osobiście że teoria Ohtara jest najbardziej prawdopodobna.

No i kur** z czego Ruscy się tam tak śmieją? :-?
Ja w tej sytuacji nie widzę nic zabawnego.  

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8094 dnia: Kwietnia 14, 2010, 20:40:10 pm »
Mam pewną koncepcję dotyczącą tego co mówią na tym filmie.

Jak będzie po rusku "ale urwał"?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8095 dnia: Kwietnia 14, 2010, 20:54:37 pm »
To było tak. Rodzina Lecha Kaczyńskiego zachciała by był pochowany pod Wawelem, wysłali taką prośbę do kardynała, a on się zgodził. Dlaczego mówi się, że to Jarosław, bo jakaoś nikomu nie chce się wierzyć, że to córka zdecydowała o tym

Polecam kontrwywiad z Andrzejem Dudą. Konrad Piasecki, dziennikarz, sam stwierdził, że wg jego informacji rodzina chciała pochować Parę Prezydencką w grobie rodzinnym na Powązkach i to na nich wywierano nacisk sugerując Wawel. Rozumiem, że wiesz lepiej.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8096 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:08:25 pm »
Ja nie wnikam w tym momencie jaka jest prawda, bo z nią jest jak z dupą - każdy ma swoją. Ale brałeś np. kiedykolwiek pod uwagę czy np. (w tej konkretnej sytuacji) ludzie, którym ślepo wierzysz i generalnie za którymi idziesz jak osioł podążający za marchewką, mogą się mylić? Może ten cały Duda/Piasecki (wg jego informacji - a skąd mamy wiedzieć czy te informacje nie są z dupy czy coś takiego?) się właśnie myli, albo manipuluje informacjami? Ja nie zakładam z góry, że jakieś PO czy wyborcza ma rację i czy aby na pewno podają prawdziwe i wiarygodne informacje. Natomiast ty za PiSem i tym kręgiem politycznym chyba skoczyłbyś prosto w ogień nie kwestionując w żadnym wypadku tego co głoszą. Sprawiasz wrażenie totalnie ślepego człowieka, który nie zastanawia się totalnie nad tym co mu podsuwają pod nos. No, ale rozumiem, "że wiesz lepiej". Follow the leader etc.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 339
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8097 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:25:19 pm »
Kresq proponuje troszke więcej spokoju.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8098 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:28:35 pm »
Ludzie ogarnijcie i to mowie ja o pogladach lewicowych po pierwsze ciszej nad trumna po drugie prezydent zginal na sluzbie ,a to jest co innego ...i po trzcie cytat nie wiem koga ,ale pewnie trafny ''Nie bylem taki zly za zycia jak sie o mnie mowilo  i  nie bylem taki dobry jak o mnie sie mowi po smierci''
oNe
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 21:30:09 pm wysłana przez wsciekly_blondyn »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8099 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:30:13 pm »
Brawo Kresq. A specjalnie powołałem się na dziennikarza RMF FM, a nie na prezydenckiego ministra  :-?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8100 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:35:54 pm »
To było tak. Rodzina Lecha Kaczyńskiego zachciała by był pochowany pod Wawelem, wysłali taką prośbę do kardynała, a on się zgodził. Dlaczego mówi się, że to Jarosław, bo jakaoś nikomu nie chce się wierzyć, że to córka zdecydowała o tym

Polecam kontrwywiad z Andrzejem Dudą. Konrad Piasecki, dziennikarz, sam stwierdził, że wg jego informacji rodzina chciała pochować Parę Prezydencką w grobie rodzinnym na Powązkach i to na nich wywierano nacisk sugerując Wawel. Rozumiem, że wiesz lepiej.
Dzisiaj było w "kropce nad i" o tym i tam Dziwisz się dokładnie wypowiadał, ze inicjatywa wypłynęła od rodziny kaczyńskich, a jak dalej temat wiercił deinnikarz to wyszło, ze od Jarosława Kaczyńskiego.

Był zaproszony gośc z PiSu i nie zaprzeczał tym doniesieniom.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8101 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:41:33 pm »
Kresq proponuje troszke więcej spokoju.
Ja jestem spokojny, ale jak ktoś zarzuca osobie z innym zdaniem, że myśli za niego wyborcza no to sorry.


Brawo Kresq. A specjalnie powołałem się na dziennikarza RMF FM, a nie na prezydenckiego ministra  :-?
I co to zmienia? Skoro wyborcza może kłamać, to dziennikarz RMF FM nie może mieszać? Chyba, że tę wypowiedź Dziwisza, o której wszędzie słyszałem też sfabrykowali.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8102 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:44:22 pm »
Szkoda mi bardzo tych ludzi :(.Nasz prezydent to byl prawdziwy Patriota!A teraz po odejściu tylu znakomitych osobistosci,zaczynam bać sie o nasz kraj.Bo nie oszukujmy sie,zostało bardzo malo osób dla których liczy sie bardziej państwo niż władza ;).

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8103 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:47:38 pm »
Fajny tekst z wykopu:
"To już pewne. Trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich na fali histerii narodowej poniesione zostaną aż do Krakowa, na Wawel, miejsce spoczynku królów, bohaterów i generalnie wielce zasłużonych dla naszej Ojczyzny. Nie będę setny raz przytaczał tych samych argumentów przeciw pochówkowi Pana Kaczyńskiego w Krakowie, bo wystarczy przeczytać kilka z ponad 300 komentarzy w wykopie na ten temat. Chciałbym poruszyć trochę inną kwestię.
Otóż, jak wszyscy wiemy, w Smoleńsku zginęło dwóch naszych prezydentów, ale tylko jeden z nich dozna zaszczytu pochówku u boku choćby marszałka Piłsudskiego. Tym drugim, o którym mowa, jest oczywiście o Pan Ryszard Kaczorowski. Człowiek, którego życiorys mógłby wypełnić kilka scenariuszy filmowych, o zasługach dla wielu niewyobrażalnych. Człowiek, który całym życiem pokazał, że jest patriotą przez duże "p", a jego odwaga jest wysoce ponadprzeciętna. Z resztą najlepiej zajrzeć na wikipedię, gdzie znajduje się jego bardzo skrótowa biografia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Kaczorowski
Nie chcę, broń boże, "wartościować" czyjejś śmierci i prowadzić licytacji "kto był lepszy". Jeżeli jednak mamy takie miejsce, jak Wawel, miejsce dla bohaterów, którzy całe życie bez reszty poświęcili ojczyźnie, to czemu chowamy tam jednokadencyjnego prezydenta, który nie osiągnął de facto nic? Prawdziwy bohater odchodzi na drugim planie, a na piedestał wyniesiony zostaje Lech Kaczyński, w wyniku wyrzutów sumienia wszystkich tych, którzy go obrażali."

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 339
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8104 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:49:57 pm »
Kresq proponuje troszke więcej spokoju.
Ja jestem spokojny, ale jak ktoś zarzuca osobie z innym zdaniem, że myśli za niego wyborcza no to sorry.



Ale można sie wysławiać bez osła i tym podobnych.

Wiadomość scalona: Kwietnia 14, 2010, 21:51:45 pm
Fajny tekst z wykopu:
"To już pewne. Trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich na fali histerii narodowej poniesione zostaną aż do Krakowa, na Wawel, miejsce spoczynku królów, bohaterów i generalnie wielce zasłużonych dla naszej Ojczyzny. Nie będę setny raz przytaczał tych samych argumentów przeciw pochówkowi Pana Kaczyńskiego w Krakowie, bo wystarczy przeczytać kilka z ponad 300 komentarzy w wykopie na ten temat. Chciałbym poruszyć trochę inną kwestię.
Otóż, jak wszyscy wiemy, w Smoleńsku zginęło dwóch naszych prezydentów, ale tylko jeden z nich dozna zaszczytu pochówku u boku choćby marszałka Piłsudskiego. Tym drugim, o którym mowa, jest oczywiście o Pan Ryszard Kaczorowski. Człowiek, którego życiorys mógłby wypełnić kilka scenariuszy filmowych, o zasługach dla wielu niewyobrażalnych. Człowiek, który całym życiem pokazał, że jest patriotą przez duże "p", a jego odwaga jest wysoce ponadprzeciętna. Z resztą najlepiej zajrzeć na wikipedię, gdzie znajduje się jego bardzo skrótowa biografia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Kaczorowski
Nie chcę, broń boże, "wartościować" czyjejś śmierci i prowadzić licytacji "kto był lepszy". Jeżeli jednak mamy takie miejsce, jak Wawel, miejsce dla bohaterów, którzy całe życie bez reszty poświęcili ojczyźnie, to czemu chowamy tam jednokadencyjnego prezydenta, który nie osiągnął de facto nic? Prawdziwy bohater odchodzi na drugim planie, a na piedestał wyniesiony zostaje Lech Kaczyński, w wyniku wyrzutów sumienia wszystkich tych, którzy go obrażali."
Z tego co słyszałem to rodzina Kaczorowskiego nie chce żeby był pochowany na Wawelu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 21:51:46 pm wysłana przez windomearl »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8105 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:53:01 pm »
Metafora. Dla lepszego zobrazowania i wzmocnienia siły przekazu.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8106 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:53:54 pm »
@Piter_neo - jeżeli chodzi o Kaczorowskiego, to ponoć żona nie chce, by był chowany na Wawelu.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 339
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8107 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:57:15 pm »
Metafora. Dla lepszego zobrazowania i wzmocnienia siły przekazu.
W ramach metafory moge dać bana. To dopiero będzie siła przekazu. Bez wyzwisk. Koniec kropka.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8108 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:58:07 pm »
Był zaproszony gośc z PiSu i nie zaprzeczał tym doniesieniom.

Nie zaprzeczył? Cholera.

Cytuj
Jarosław Kaczyński nie był autorem pomysłu pochowania swojego brata i jego małżonki na Wawelu - mówił w "Kropce nad i" Adam Bielan, europoseł PiS. Bliski współpracownik zmarłego tragicznie zmarłego prezydenta dodał jednocześnie, że prezes PiS był wręcz przekonywany do tego pomysłu.

http://www.tvn24.pl/0,1652211,0,1,bielan-jaroslawa-do-wawelu-trzeba-bylo-przekonywac,wiadomosc.html

Na stronie do odsłuchania wypowiedź Dziwisza. Oczywiście nią również manipulujecie - celowo lub nie, bo "inicjatywa wypłynęła od rodziny i od wielu innych osób", to nie to samo co "inicjatywa wypłynęła od Jarosława Kaczyńskiego".

Fajny tekst z wykopu:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Nie fajny tekst, bo całkowicie oderwany od rzeczywistości. Wawel był przedstawiany jako opcja również dla pochówku Kaczorowskiego, ale żona zdecydowała inaczej. Może w jej życie też wejdziecie z butami i tradycyjnie zorganizujecie protest? Pomyślmy nad transparentami... "Na Wawel! Kaczorowski godny bardziej niż Kaczyński!"?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8109 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:02:16 pm »
Był zaproszony gośc z PiSu i nie zaprzeczał tym doniesieniom.

Nie zaprzeczył? Cholera.

Cytuj
Jarosław Kaczyński nie był autorem pomysłu pochowania swojego brata i jego małżonki na Wawelu - mówił w "Kropce nad i" Adam Bielan, europoseł PiS. Bliski współpracownik zmarłego tragicznie zmarłego prezydenta dodał jednocześnie, że prezes PiS był wręcz przekonywany do tego pomysłu.

http://www.tvn24.pl/0,1652211,0,1,bielan-jaroslawa-do-wawelu-trzeba-bylo-przekonywac,wiadomosc.html
A oglądałeś całość czy tylko ten fragment?

Bo po tym jak puszczono wypowiedź Dziwisza to ten z PiSu umilkł i tylko głupie miny robił.

Na stronie do odsłuchania wypowiedź Dziwisza. Oczywiście nią również manipulujecie - celowo lub nie, bo "inicjatywa wypłynęła od rodziny i od wielu innych osób", to nie to samo co "inicjatywa wypłynęła od Jarosława Kaczyńskiego".
Jakbyś oglądał cołość, to później reporterka się spytała z kim z rodziny dokładnie rozmawiał i powiedział, że z Jarosławem.

Oczywiście, że nikt wprost nie powie teraz, ze to pomysł Jarosława, ale jednak wszyscy wiedzą/domyslają się, że to jego był pomysł.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 22:08:36 pm wysłana przez Piter_neo »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8110 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:04:28 pm »
Na stronie do odsłuchania wypowiedź Dziwisza. Oczywiście nią również manipulujecie - celowo lub nie, bo "inicjatywa wypłynęła od rodziny i od wielu innych osób", to nie to samo co "inicjatywa wypłynęła od Jarosława Kaczyńskiego".
Ta, ale przynajmniej pokazuje, że nikt nie przyszedł do Kaczyńskich z propozycją, tylko to oni przyszli. A chyba pisałeś coś innego, nie?


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8111 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:12:06 pm »
A oglądałeś całość czy tylko ten fragment?

Bo po tym jak puszczono wypowiedź Dziwisza to ten z PiSu umilkł i tylko głupie miny robił.

Już ten fragment jednoznacznie pokazuje, że mijasz się z prawdą, więc...? Bielan nie stwierdził, że inicjatywa wyszła od Dziwisza (Bielan nie chciał jednak zdradzić, kto był pomysłodawcą pochowania Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu. - Były osoby, które rozmawiały z księdzem kardynałem Dziwiszem zanim rozmawiały z Jarosławem Kaczyńskim - powiedział.), więc słowa Dziwisza w żaden sposób nie kolidowały z jego. Co jeszcze miał powiedzieć?

Ta, ale przynajmniej pokazuje, że nikt nie przyszedł do Kaczyńskich z propozycją, tylko to oni przyszli.

Nie.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8112 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:17:21 pm »
"inicjatywa wypłynęła od rodziny i od wielu innych osób"
??


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8113 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:19:16 pm »
Cytat wypowiedzi Dziwisza

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8114 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:22:05 pm »
No. Wiem.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8115 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:25:56 pm »
Nie macie żadnych wiarygodnych informacji, które by potwierdzały, że pomysłodawcą pochówki na Wawelu był Jarosław Kaczyński. Jest za to całkiem sporo jednoznacznie przeciwnych wypowiedzi. Sam Komorowski mógł przedstawić kilka opcji pochówku Prezydenta, ale nie wiecie na ten temat dokładnie nic. Wiecie za to, że pomysł na pewno był Jarka, a pogrążonemu w żałobie trudno było odmówić. Tak samo po katastrofie wiedzieliście, że Kaczyński na pewno nalegał na lądowanie w Smoleńsku mimo złych warunków. Żenujące.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8116 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:33:40 pm »
http://www.tvn24.pl/-1,1652220,0,1,polska-sklocona-o-pogrzeb,wiadomosc.html

Sprawdźcie filmik. Naprawdę zacne gremium. Bez komentarza.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8117 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:35:24 pm »
Nie macie żadnych wiarygodnych informacji, które by potwierdzały, że pomysłodawcą pochówki na Wawelu był Jarosław Kaczyński. Jest za to całkiem sporo jednoznacznie przeciwnych wypowiedzi. Sam Komorowski mógł przedstawić kilka opcji pochówku Prezydenta, ale nie wiecie na ten temat dokładnie nic. Wiecie za to, że pomysł na pewno był Jarka, a pogrążonemu w żałobie trudno było odmówić. Tak samo po katastrofie wiedzieliście, że Kaczyński na pewno nalegał na lądowanie w Smoleńsku mimo złych warunków. Żenujące.
Ja akurat nie powiedziałem, że to był na stówę konkretnie Jarosław Kaczyński. Twierdzę, że to rodzina Lecha. Która została pewnie poparta przez przychylnych im ludzi.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8118 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:42:50 pm »
Nie macie żadnych wiarygodnych informacji, które by potwierdzały, że pomysłodawcą pochówki na Wawelu był Jarosław Kaczyński. Jest za to całkiem sporo jednoznacznie przeciwnych wypowiedzi. Sam Komorowski mógł przedstawić kilka opcji pochówku Prezydenta, ale nie wiecie na ten temat dokładnie nic. Wiecie za to, że pomysł na pewno był Jarka, a pogrążonemu w żałobie trudno było odmówić. Tak samo po katastrofie wiedzieliście, że Kaczyński na pewno nalegał na lądowanie w Smoleńsku mimo złych warunków. Żenujące.
Podsumujmy:

Dziwisz mówi, że inicjatywa nie była jego, jego pomysłem był dzwon zygmunta itp. inicjatywy wypłynęła od "rodziny Kaczyńskich i wielu wielu innych"

Póżniej się dowiadujemy, że o decyzji rodziny dowiedział się rozmawiając z Jarosławem.

Komorowski zaprzecza jakoby rząd cokolwiek proponował.

To pozwala nam przypuszczać, że to był pomysł Jarosława.


Odnośnie tego jak doszło do tragedii. Nie wiem jak było ale się spekuluje. Już kiedyś było dosyć głośno o tym, że jakiegoś razu Kaczyński wywierał presje na pilotach. Teraz mogło byc podobnie. Normalnie pilot po dwóch nieudanych próbach lądowania zmienia lotnisko, takie są procedury, tutaj próbował 4 razy. Poza tym prezydent sobie wymyslił te dodatkowe obchody bo nie chciał byc na tych co Tusk i Putin i dlatego mógł nie chcieć się spóźnić bądź nie przybyć na wymyslone przez siebie obchody i dlatego mógł naciskać, (albo tylko wywierać presje) na pilotach.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8119 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:46:42 pm »
utaj próbował 4 razy.
Masz przestarzałe informacje. Samolot do lądowania podchodził tylko raz (i wówczas doszło do katastrofy).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.