Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658727 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8240 dnia: Kwietnia 22, 2010, 12:58:58 pm »
Cytuj
To może od razu na Giertycha bądź Leppera? Cała czwórka na podobnym poziomie
- Więcej tvn oglądajcie  :grin: Ziobro ma więcej w głowie niż wy wszyscy. Jak ta socjotechnika może zrobić z ludzi zło wcielone. To samo było z śp. prezydentem Kaczyńskim.
Tak pierwsza dama najważniejsza! Savoir vivre! Prezencja! Jak przychodzi do spraw/interesów Polski to Komorosiu  może spuścić spodnie i wypiąć dupę. Niech nas ruchają za hajc i robią co chcą.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8241 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:06:23 pm »
Apropos pierwszych dam.



Żona Bronisława Komorowskiego.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8242 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:10:14 pm »
A gdyby tak Jarosław Kaczyński został prezydentem? Prezydent bez pierwszej damy? Trochę dziwnie.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8243 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:10:37 pm »
 :hihi: Ciekawe jak na salonach się zachowuje  :) Widać swojska baba


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8244 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:10:53 pm »
Lol.
Aż tak nisko się nie spodziewałem- teraz pisowcy śmieją się z żony Komorowskiego.

Cytuj
- Więcej tvn oglądajcie

Odpowiedź na poziomie= więcej trwam oglądaj.

Cytuj
Ziobro ma więcej w głowie niż wy wszyscy

Ile Ty masz lat chłopie, by takimi tekstami z piaskownicy rzucac?

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8245 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:16:05 pm »
Wasze teksty nie są wcale lepsze  :roll: Moim zdaniem Maria Kaczyńska też miss świata nie była i to nie jest najważniejsze. Dla niektórych z was prezydent ma tylko reprezentować naród i rozumiecie to przez zachowanie wygląd itp. Gówno prawda.
Jarek się nie nadaje bo niema doświadczenia co nie? Kto takowe ma? Może Tusk Komorowski?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8246 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:22:15 pm »
Cytuj
Aż tak nisko się nie spodziewałem- teraz pisowcy śmieją się z żony Komorowskiego.

'Aż tak nisko się nie spodziewałem'. Zapisze sobie.

Pisowcy się śmieją? Skąd ta liczba mnoga? Bo chyba nie twierdzisz że ja się gdziekolwiek śmieje? Śmiali to się POwcy z Marii Kaczyńskiej, że nie reprezentatywna, że nie na salony z takim wyglądem, że gdzie z jej prostym imidżem do damy Kwaśniewskiej, że pierwsza dama to musi być piękna. Ciekawe jak się gimnastykować teraz będą gloryfikując Panią Komorowską, która ma te same cechy co Maria Kaczyńska, tak wyśmiewane wcześniej przez przeciwników jej męża, tylko że podniesione do potęgi.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 13:32:16 pm wysłana przez el becetol »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8247 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:35:35 pm »
wpis

Nie wiem jak Wy panowie ale ja biorę głęboki oddech i czekam na wybory. Mam dziwne przeczucie że będzie rekordowa frekwencja. Jeśli nie to nie wiem co może zmienić świadomość i zjednoczyć Polaków.

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 133
  • Reputacja: 63
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8248 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:43:47 pm »
Sugerujesz, że upadek samolotu ma zmienić świadomość narodu i zjednoczyć Polaków? Na dwa-trzy dni tak, bo wiadomo, że wypada płakac, pojsc postać w 9 godzinnej kolejce żeby obczaić trumne, zaliczyć kilka pogrzebów w tv itp. Żałoba jednak się skończyła i daję wszystkim maks 2 tygodnie jak wrócą do dawnego zachowania, bez szopek i zachowań w stylu dziennikarzy tvn ("oh boże jak mi głupio że się śmiałem z gosiewskiego, bo teraz on nie żyje i mam grzech"). I bardzo kur** dobrze!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 13:46:56 pm wysłana przez wojteq »
SW-5606-3156-4802

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8249 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:44:16 pm »
Jedno jest pewne. Takiej reprezentatywnej pierwszej damy jak Kwaśniewska, raczej nie będziemy mieć w najbliższej przyszłości.

Co do frekwencji to ja jestem innego zdania. Myślę że będzie bardzo niska.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8250 dnia: Kwietnia 22, 2010, 14:13:47 pm »
dla jasnosci dodam, ze jestem przeciwny jakimkolwiek pochowkom na wawelu, obejetnie kogo. to muzeum a nie cmentarz.
a co do jarka jako prezydenta - to byloby takie nieszczescie jak lech, tylko ze do kwadratu. bardziej wyrachowana, bardziej zawistna i mniej ciamajdowata wersja blizniaka.
odbudowujace sie kontakty (na razie tylko dyplomatyczne) z rosja - je*!
nieciekawa sytuacja pomiedzy polska a niemcami i francja - je* na poziom zblizony do stosunkow z rosja
z ameryka - je* ochlodzenie do poziomu niemiec i francji.
polska mesjaszem narodow, wybranym wsrod zlodzieji, mordercow, napastnikow i historycznych falszerzy.
widze go jako takiego napoleona wersja lite, ktory fika swiatowym lub europejskim gigantom bez jakiegokolwiek poparcia gospodarczego i politycznego.
tak probowal lechu, tak bedzie prezydentowal jaro - samo polityczne i dyplomatyczne ZUO.

co do funkcji prezydenta - tak, w obecnym ustroju prezydent ma sie glownie pokazywac, gadac i promowac kraj (cos jak miss polska). przede wszystkim NIE PRZESZKADZAC rzadowi w rzadzeniu krajem. poczytaj sieq co i jak zanim wejdziesz w dyskusje.

co do wyborow - pisiory zapatrzone w blizniakow i ich elektorat ze wsi, malych miasteczek, polski wschodniej (polski B, dawne zabory rosyjskie), katole, mohery i rydzykowce, czyli caly ten szary, oglupiony, zapracowany i niezdolny do samodzielnych refleksji motloch pobiegnie do urn jak szaleni, w transie. beda glosowac na "kontynuatora wielkiego patriotycznego dziela swego brata" (buahahahahaha).
zblazowane wyksztalciuchy z duzych miast musza sie zmobilizowac, bo moze byc cienko.
ale decydujaca bedzie grupa niezdecydowanych, takich ktorzy sie rozgladaja, szukaja, nie maja sprecyzowanych pogladow. tu mam obawy, bo ten durny narod tak ma, ze dadza sie zlapac na "posmolenska" kampanie i postawia krzyzyk na jarka, czyli krzyzyk na 5 latach rozowju polski.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8251 dnia: Kwietnia 22, 2010, 14:50:35 pm »
Cytuj
To może od razu na Giertycha bądź Leppera? Cała czwórka na podobnym poziomie
- Więcej tvn oglądajcie  :grin: Ziobro ma więcej w głowie niż wy wszyscy. Jak ta socjotechnika może zrobić z ludzi zło wcielone. To samo było z śp. prezydentem Kaczyńskim.
Mój kumpel co prawo studiuje (chyba nawet na tej samej uczelni co Ziobro) mówi, że wszyscy u niego się zbijają z Ziobro, całe środowisko studenci i wykładowcy i nkt tam się nie chce do niego przyznawać nawet, ze w tym samym fachu siedzą. Ponadto mówił mi, że podobno na studiach Ziobro nie był za dobrym uczniem.


Mnie najbardziej przeraża data wyborów. Koniec czerwca to idealna pora dla pisowców. Wszyscy sudenci wtedy mają sesje, nie ma szans by pojechać do miasta rodzinnego zagłosować, a mało komu będzie się chciało, albo mało kto będzie pamiętam o załatwieniu kwitka do głosowania. Druga tura podobnie, początek lipca. Ludzie jeszcze kończą sesje, albo wyprowadzają się z mieszkań, albo wujeżdżają na urlopy.

Elektorat pisu nie będzie miał z data żadnych problemów. Wszystkie babcie po kościółku przy łądnej pogodzie pójdą oddać głos na naznaczonego przez Rydzyka kandydata z PiSu.


Mam jednak nadzieję, ze ludzie dwa razy nie popełnią tak wielkiego błędu i nie wybiorą znowu kogoś z PiS-u, a już mam nadzieję, ze nie Kaczyńskiego - bo to już by była całkowita tragedia.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 14:58:42 pm wysłana przez Piter_neo »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8252 dnia: Kwietnia 22, 2010, 15:21:28 pm »
Znowu wstrętny spisek PiSu, rozbili się żeby wybory odbyły się w czasie jak "studenci", złoto i elita intelektualna tego narodu nie mogli zagłosować, bo im się w tym okresie nie będzie chciało. :( I jak tu żyć w tym kraju?

I jeszcze ten kolega który chyba studiuje chyba nawet tam gdzie chyba Ziobro mówi że wszyscy się tam z niego chyba śmieją. No ja pier**le to nawet nie wiadomo co z takim źródłem informacji użytym w dyskusji zrobić. A mój kolega jest rektorem tam gdzie studiuje twój kolega i mówi że Ziobro był bardzo dobrym uczniem, najlepszym na roku, wszyscy są dumni z tego ze tam studiował, przy okazji - wszyscy na uczelni mówią że twój kolega jest kretynem, w dodatku ciągle kłamie. Chyba. Tak ma wyglądać dyskusja? Przepychanki na wyimaginowane argumenty sponsorowane przez anonimowych informatorów oraz słowa "chyba" i "wszyscy"?

Btw. Tak jak po walce Pudziana każdy się znał na MMA, po starcie Kubicy każdy zna się na F1, teraz tragedia i nagle każdy się zna na polityce. Poczytaj najpierw trochę zanim się zaczniesz wypowiadać, jeden z drugim. Taka luźna refleksja na temat nowych twarzy w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 15:24:48 pm wysłana przez el becetol »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8253 dnia: Kwietnia 22, 2010, 18:37:18 pm »
:hihi: Ciekawe jak na salonach się zachowuje  :) Widać swojska baba



a przed chwilą to pierwsza dama ważna nie była. no popatrz, popatrz.


Wiadomość scalona: Kwietnia 22, 2010, 18:39:31 pm
wpis

Nie wiem jak Wy panowie ale ja biorę głęboki oddech i czekam na wybory. Mam dziwne przeczucie że będzie rekordowa frekwencja. Jeśli nie to nie wiem co może zmienić świadomość i zjednoczyć Polaków.


rekordowa frekwencja to była podczas wyborów do parlamentu w 2007. dla kontrastu w wyborach prezydenckich gdzie wygrał śp. frekwencja była zatrważająco niska.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 18:39:31 pm wysłana przez s00s »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8254 dnia: Kwietnia 22, 2010, 22:09:22 pm »
Cytuj
Rekordowy wzrost poparcia dla PiS, do PO traci tylko 6 procent
41 proc. Polaków oddałby swój głos na Platformę Obywatelską, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę. Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie 35 proc. wyborców - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla "Faktów" TVN.

Przerażające, jak krótką pamięc mają Polacy. 

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8255 dnia: Kwietnia 22, 2010, 22:11:53 pm »
Prawda, już zapomnieli o aferach PO  :(

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8256 dnia: Kwietnia 22, 2010, 22:12:39 pm »
Cytuj
Zakończyło się posiedzenie zarządu krajowego SLD, który miał zdecydować kto będzie kandydatem Sojuszu w wyborach prezydenckich. Członkowie SLD wybrali osobę, która będzie walczyła o fotel prezydencki w czerwcu. Będzie nim przewodniczący Sojuszu Grzegorz Napieralski.

Wow. Już gorzej wybrac nie mogli :]

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8257 dnia: Kwietnia 22, 2010, 22:36:14 pm »
Znowu wstrętny spisek PiSu, rozbili się żeby wybory odbyły się w czasie jak "studenci", złoto i elita intelektualna tego narodu nie mogli zagłosować, bo im się w tym okresie nie będzie chciało. :( I jak tu żyć w tym kraju?
A gdzie ktoś napisał, że to jakiś spisek?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8258 dnia: Kwietnia 22, 2010, 22:56:40 pm »
Linka nie mam ale mogę ci opisac program to sobie poszukasz.
Ok... :|

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8259 dnia: Kwietnia 23, 2010, 01:02:52 am »
Apropos pierwszych dam.



Żona Bronisława Komorowskiego.
Dobra, co jak co, ale ślepi ludzie nie powinni być prezydentami chyba.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8260 dnia: Kwietnia 23, 2010, 08:11:00 am »
Znowu wstrętny spisek PiSu, rozbili się żeby wybory odbyły się w czasie jak "studenci", złoto i elita intelektualna tego narodu nie mogli zagłosować, bo im się w tym okresie nie będzie chciało.  I jak tu żyć w tym kraju?
gad demit, co wy (zwolennicy pisu) macie z tymi spiskami. jakas fobie, frustracje?

Btw. Tak jak po walce Pudziana każdy się znał na MMA, po starcie Kubicy każdy zna się na F1, teraz tragedia i nagle każdy się zna na polityce. Poczytaj najpierw trochę zanim się zaczniesz wypowiadać, jeden z drugim. Taka luźna refleksja na temat nowych twarzy w tym temacie.
moja wrodzona inteligencja mowi mi, ze piszesz o mnie. uprzejmie prosze, o oswiecony wielkoscia bliznakow, podaj mi co niby mam poczytac.
btw. polityka interesuje sie dluzej, niz moje posty w tym temacie maja dni. ba, nawet dluzej niz pierwszy moj post na calym forum! wyobrazasz to sobie? Taka luźna refleksja.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8261 dnia: Kwietnia 23, 2010, 09:47:03 am »
gad demit, co wy (zwolennicy pisu) macie z tymi spiskami. jakas fobie, frustracje?

Wszędzie spiski, bo to niemożliwe przecież by pis słabo rządził- rządził świetnie, tylko media tego nie pokazywały, kłamały i ze szlachetnego rycerza Kaczora Wielkiego (do potęgi) robiły potwora.


Ale co ja tam mogę wiedziec, ja stoję tam gdzie stało zomo. Ot polityka łączenia, nie dzielenia.

Wiadomość scalona: Kwietnia 23, 2010, 09:57:44 am
Cytuj
Składka do ZUS tylko 120 zł, niska emerytura, ale za to większe zarobki - referendum na ten temat chce przeprowadzić wicepremier Waldemar Pawlak, a informuje o tym "Gazeta Wyborcza".


Pawlak chce, żeby wszyscy płacili jednakową, niewielką składkę 120 zł i to tylko do ZUS. W zamian na starość każdy dostałby emeryturę wystarczającą na przeżycie bez pomocy opieki społecznej w wysokości ok. 1200 zł. Jeżeli ktoś chciałby na starość żyć na wyższym poziomie, sam musiałby odkładać pieniądze w banku czy w funduszach.

No i to jest jakiś konkretny pomysł- sposób na uzdrowienie chorego systemu jakim jest zus.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2010, 09:57:44 am wysłana przez _Music »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8262 dnia: Kwietnia 23, 2010, 12:58:38 pm »
Cytat: prart
Cytat: el becetol
Znowu wstrętny spisek PiSu, rozbili się żeby wybory odbyły się w czasie jak "studenci", złoto i elita intelektualna tego narodu nie mogli zagłosować, bo im się w tym okresie nie będzie chciało.  I jak tu żyć w tym kraju?
gad demit, co wy (zwolennicy pisu) macie z tymi spiskami. jakas fobie, frustracje?

Nie dostrzegłeś sarkazmu w miejscu gdzie opisując wasze oderwane od rzeczywistości teorie użyłem słowa "spisek"?
Zapamiętam, żeby używając sarkazmu następnym razem nie zapomnieć o wstawieniu tych śmiesznych znaczków  :lol: :grin: :D :) ;) :P :hahaha: :rotfl: :hihi: żeby znowu przypadkiem jakiś wyborca po się nie pogubił.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cytat: Prof. Jadwiga Staniszkis
"Dlaczego popieram kandydowanie J. Kaczyńskiego"

Nie chodzi o millenaryjny mit "dokończenia rewolucji". I na pewno nie - o oddanie w ten sposób hołdu ofiarom, które próbowały zachować wierność wartościom. Moje racje są jak najbardziej praktyczne.

Jeśli bowiem jest prawdą (podkreślam "jeżeli", bo znam to tylko z drugiej ręki), że bezpośrednio (4 godziny) po tragedii było włamanie do mieszkania Ś.P. Szczygły (zginął laptop), podobny fakt zdarzył się w Krakowie w domu Wassermanna, a także - przeszukano szuflady Ś.P. Kurtyki (co zresztą być może zradykalizowało IPN), to mnie to wystarczy. Nie chcę, by luzackie rządy Platformy przekształciły się w rządy mafii politycznej.

I jeżeli dowiaduję się, że wśród osób żyjących w Polsce w skrajnej biedzie, aż jedną trzecią stanowią dzieci i młodzież do lat 18 ( i że stanowi to aż 17% tej kategorii wiekowej), to widzę, że polityka społeczna i prorodzinna Platformy okazała się nieskuteczna.

Jeżeli Europejski Bank Centralny bierze stronę nieżyjącego Prezesa NBP Skrzypka w sprawie rezerw (w sporze z ministerstwem finansów), to kto tu jest liberałem? To rząd Jarosława Kaczyńskiego obniżał podatki. A Kluzik-Rostkowska rozpoczęła sensowny program polityki wspomagania ubogich rodzin.

Potrzeba nam nie malowanego prezydenta (Komorowski), nie prezydenta o biografii zakorzenionej w minionej epoce (Olechowski), ale kogoś, kto jeszcze nas poderwie do walki o Polskę silną, solidarną i przestrzegającą prawa. I sprawiedliwości.
 

Dodam tylko, że dziś współpracownicy szefa BBN potwierdzili zniknięcie jego laptopa. Ładnie się zapowiadają rządy Komorowskiego.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2010, 13:30:42 pm wysłana przez el becetol »

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8263 dnia: Kwietnia 23, 2010, 14:14:25 pm »
Możesz mi wytłumaczyć co te włamania mają wspólnego z platformą?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8264 dnia: Kwietnia 23, 2010, 14:15:20 pm »
Cytuj
I jeżeli dowiaduję się, że wśród osób żyjących w Polsce w skrajnej biedzie, aż jedną trzecią stanowią dzieci i młodzież do lat 18 ( i że stanowi to aż 17% tej kategorii wiekowej), to widzę, że polityka społeczna i prorodzinna Platformy okazała się nieskuteczna.

Bo przez te 3 lata sytuacja społeczna zmieniła się tak bardzo- wcześniej takiej sytuacji nie było. Oczywiście przez myśl nie przejdzie, że zmiana w takim sektorze będzie widzialna najwcześniej za parenaście lat od wprowadzenia zmian, bo o tym już w naszym dzienniku nie piszą.

Cytuj
Dodam tylko, że dziś współpracownicy szefa BBN potwierdzili zniknięcie jego laptopa. Ładnie się zapowiadają rządy Komorowskiego.

Ja jednak myślę że to byli Rosyjscy agenci, a całośc jest sterowana przez Tuska.

Cytuj
Potrzeba nam nie malowanego prezydenta (Komorowski), nie prezydenta o biografii zakorzenionej w minionej epoce (Olechowski), ale kogoś, kto jeszcze nas poderwie do walki o Polskę silną, solidarną i przestrzegającą prawa. I sprawiedliwości.

Jakimś niesamowitym mitem wymyślonym przez pr'owców prezydenta jest, że ten walczył o Polskę solidarną i przestrzegającą prawa. Co ciekawe, pisowcy naprawdę uwierzyli że coś takiego miało miejsce. Żadnych realnie pozytywnych decyzji Lechowi nie można przypisac, złe za to na każdym kroku (z vetem w sprawie ograniczenia przywilejów na czele), więc trzeba było wymyślec "a bo Lechu nie koncentruje się na gospodarce, ale na prowadzeniu polityki solidarnej".
Pojęcie polityka "solidarna" to hasło wykute przez pis, które tak naprawdę nic absolutnie nie znaczy. Ładni brzmi i tyle.
Jedyne co można pod to podpiąc to jakieś jednoczenie Polaków, tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, ale w tym aspekcie Lechu dzielił i zniechęcał jak nikt inny.
Chyba że mówimy tu o walce o przywileje związkowców (czyli rozpasanych świń), to tutaj faktycznie ma jakieś czyny.

Tak więc puste hasło, nie mając już czego w tym temacie wymyślic, Lechu postanowił że on jednak będzie wielkim bohaterem innych narodów, wyrywając ich Rosji (Gruzja). Wyszło to jak wszystkie inne zapowiedzi, czyli nie wyszło, swoistym symbolem niech będzie "zamach" gdy pojechał do tamtejszego prezydenta.

Mówienie o kontynuowaniu jego polityki jest dlatego nonsensem- Lechu nie miał polityki, szarpał się na wszystkie strony próbując zabłysnąc gdzie się da. Drugiego takiego nam nie trzeba i mam nadzieję że Polacy otrzeźwieją i przejrzą na oczy, choc propaganda pisu i dawniej prezydenta była tak absurdalnie wielka, że Goebbels by się zachwycił.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8265 dnia: Kwietnia 23, 2010, 15:18:17 pm »
Możesz mi wytłumaczyć co te włamania mają wspólnego z platformą?

Czy ja wiem co działania ABW mają coś wspólnego z Platformą? Jak sobie przypominam, jak za rządów PiS ABW weszło do mieszkania Barbary Blidy, wina zrzucona była na PiS. O działaniach CBA nie wspominając. Skoro więc teraz ABW wchodzi do mieszkania Wassermana, zajmującego się patrzeniem służbą na ręce, po to aby zabezpieczyć szczoteczkę do zębów w celu pobrania DNA, a po ich wyjściu w mieszkaniu nie ma laptopa z danymi, to chyba coś wspólnego mają.
A skoro nie mają, to w takim razie po co było to całe kilkuletnie pierdolenie o CBA, ABW i innych służbach rzekomo dyrygowanych przez PiS, skoro teraz kiedy rządzi Platforma, a służby zabierają laptopy z materiałami niewygodnymi dla PO, nagle zmienia się postawę i sugeruje że rząd nie ma nic wspólnego z działaniami służb, a każdy kto tak sądzi wyznaje jakąś teorie spiskową?
Tak jak to podał Music:

Cytuj
Cytuj
Dodam tylko, że dziś współpracownicy szefa BBN potwierdzili zniknięcie jego laptopa. Ładnie się zapowiadają rządy Komorowskiego.

Ja jednak myślę że to byli Rosyjscy agenci, a całośc jest sterowana przez Tuska.

Żart nie byłby taki śmieszny, gdybyś przez ostatnie lata regularnie nie pierdolił że rząd PiS rządził służbami. A teraz kiedy rządzi PO i słyszysz żesłużby dopuszczają się takich bezprecedensowych zagrań, to nagle robisz sobie podśmiechujki o "sterowaniu agentami przez Tuska". Dobry żart, z tym że wielokrotnie pisałeś o "agentach w całości sterowanych przez Kaczyńskiego" i to całkiem na poważnie, nie widząc w tym żartu. Hipokryzja.

Cytat: Music
mam nadzieję że Polacy otrzeźwieją i przejrzą na oczy

Na szczęście to już się dzieje. Z badań TNS OBOP dla Ośrodka Myśli Politycznej:

Cytuj
Prawie 70 proc. Polaków przyznało, że w niektórych mediach wizerunek Lecha Kaczyńskiego był pokazywany nierzetelnie, z czym z kolei nie zgodziła się jedna czwarta respondentów.

– Przecież te same media, które pokazywały go konsekwentnie – nie wszystkie szczęśliwie, ale większość przecież źle, nagle znalazły materiały, w których można było zobaczyć go uśmiechniętego, ciepłego czyli takiego, jaki był – tłumaczy dr Tomasz Żukowski.

Otwierają oczy, widzą kto ich okłamywał. Trochę podrośniesz, zdobędziesz jakieś wykształcenie to i sam przejrzysz na oczy, Music.  8)

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2010, 15:40:12 pm wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8266 dnia: Kwietnia 23, 2010, 15:57:02 pm »
Jaki obraz Palikota jest przedstawiany w mediach? Cham, bardzo bezpośredni, lubiący szokowac i robic show.
Gdyby nagle zginął w podobny sposób, to jak by go przedstawiano? Jako mega inteligentnego, uderzającego w sedno problemu, prowadzącego sprytne i mądre show, by klarownie wyłożyc swój przekaz.

Myślisz w podobny sposób jak ten mój współlokator, który mi mówił "patrz jak Kaczyńskiego wszyscy szanowali i podziwiali na świecie- wszyscy się zjeżdżają na jego pogrzeb". Nawet przez myśl wam chyba nie przejdzie, że tak naprawdę nie szanowali i podziwiali, ale ciepłych słów i uczestnictwa w pogrzebie wymaga poprawnośc dyplomatyczna chociażby. Polityczna poprawnośc to się nazywa.

Podobnie z przedstawianiem prezydenta w mediach w ostatnim tygodniu- no niesamowite. Podstawowe podstawy w świecie polityki, ale rozumiem że pisowcy nie rozumieją podobnych procesów, bo o tym w trwam i naszym dzienniku nie piszą, to jak mają wiedziec?

Tak wiec otwórz oczy, poducz się trochę jak funkcjonuje świat w którym żyjemy. Trochę podrośniesz, zdobędziesz jakieś wykształcenie to i sam może to dostrzeżesz, Bec.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8267 dnia: Kwietnia 23, 2010, 16:30:42 pm »
Jaki obraz Palikota jest przedstawiany w mediach? Cham, bardzo bezpośredni, lubiący szokowac i robic show.
Gdyby nagle zginął w podobny sposób, to jak by go przedstawiano? Jako mega inteligentnego, uderzającego w sedno problemu, prowadzącego sprytne i mądre show, by klarownie wyłożyc swój przekaz.

Raczej nie. Ale możemy się założyć.
Palikot przedstawiany w mediach jest dokładnie tak jak chce być przedstawiany, Kaczyński zupełnie odwrotnie.

Cytat: Music
Podstawowe podstawy w świecie polityki, ale rozumiem że pisowcy nie rozumieją podobnych procesów, bo o tym w trwam i naszym dzienniku nie piszą, to jak mają wiedziec?
Co to za uogólnianie? Sugerujesz że oglądam Trwam i czytam Nasz Dziennik? Nic niezwykłego, tak już zdefiniowaliście sobie wroga - ktoś nie wyznaje absolutnej miłości do PO, to pewnie biedny stary dziad z wiochy bez wykształcenia oglądający ciemne trwam, a wy peowcy jesteście w sile wieku, bogaci, wykształceni, z wielkiego miasta czytający oświeconą GW. Kochacie ten podział. Szkoda że jest kompletnie oderwany od rzeczywistości.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8268 dnia: Kwietnia 23, 2010, 17:41:52 pm »
Moment - gdzie tam jest mowa o ABW?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8269 dnia: Kwietnia 23, 2010, 18:07:59 pm »
Nie ma. Nie ma tam również napisane że Wasserman był z PiS. Nie ma tam również napisane co to za katastrofa była 10.04. Autorka uważała- jak widać zbyt optymistycznie- że ludzie którzy czytać będą jej artykuł wiedzą conieco o omawianej sprawie.

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33355

Cytuj
Trzy godziny po tragicznej katastrofie pod Smoleńskiem funkcjonariusze ABW weszli do Domu Poselskiego, przeszukując pokoje parlamentarzystów, którzy zginęli na pokładzie Tupolewa - pisze "Rzeczpospolita". Agencja nie powiadomiła o swojej akcji rodzin ofiar.

O przeszukaniach bliscy ofiar dowiedzieli się dopiero dwa dni później, w poniedziałek 12 kwietnia. Jak pisze "Rzeczpospolita", rodziny do dziś nie dostały nawet informacji, jakie przedmioty zabrano. Oficjalnym powodem akcji ABW była chęć zabezpieczenia materiału genetycznego do identyfikacji ofiar. Rosjanie nie prosili jednak Polaków o takie kroki.

O wejściu ABW do Domu Poselskiego, jak i do prywatnych mieszkań polityków (m.in. Zbigniewa Wassermanna i Aleksandra Szczygły), mówiło się od kilkunastu dni. Na dzisiejszej konferencji prasowej naczelny prokurator wojskowy płk Krzysztof Parulski powiedział, że "może być taka sytuacja, że ABW - chcąc szybko pozyskać materiał porównawczy DNA do badań w celu identyfikacji zwłok - wchodziła do mieszkań, które nie mogły być udostępniane".

Według informacji portalu Niezależna.pl, ABW dość wybiórczo potraktowała swoje zadanie, bo funkcjonariusze Agencji zajęli się przede wszystkim mieszkaniami polityków związanych z PiS (z domu Aleksandra Szczygły miał zginąć laptop). Podobnym zainteresowaniem podwładnych Krzysztofa Bondaryka (byłego członka Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej) nie cieszyły się natomiast mieszkania zmarłych w katastrofie przedstawicieli Rodzin Katyńskich czy załogi samolotu.



Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8270 dnia: Kwietnia 23, 2010, 18:23:41 pm »
Co to za uogólnianie? Sugerujesz że oglądam Trwam i czytam Nasz Dziennik? Nic niezwykłego, tak już zdefiniowaliście sobie wroga - ktoś nie wyznaje absolutnej miłości do PO, to pewnie biedny stary dziad z wiochy bez wykształcenia oglądający ciemne trwam, a wy peowcy jesteście w sile wieku, bogaci, wykształceni, z wielkiego miasta czytający oświeconą GW. Kochacie ten podział. Szkoda że jest kompletnie oderwany od rzeczywistości.

Co to za uogólnianie? Sugerujesz, że oglądam TVN i czytam Gazetę? Nic niezwykłego, tak już zdefiniowaliście sobie wroga - ktoś nie wyznaje absolutnej miłości do PiS, to pewnie młody głupi student, który ma wszystko w dupie, a wy pisowcy jesteście jedynymi prawdziwymi patriotami, którzy znają się na polityce. Kochacie ten podział. Szkoda że jest kompletnie oderwany od rzeczywistości.

tl;dr Przyganiał kocioł garnkowi :roll:
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8271 dnia: Kwietnia 23, 2010, 18:38:54 pm »
Nie ma. Nie ma tam również napisane że Wasserman był z PiS. Nie ma tam również napisane co to za katastrofa była 10.04. Autorka uważała- jak widać zbyt optymistycznie- że ludzie którzy czytać będą jej artykuł wiedzą conieco o omawianej sprawie.

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33355

Cytuj
Trzy godziny po tragicznej katastrofie pod Smoleńskiem funkcjonariusze ABW weszli do Domu Poselskiego, przeszukując pokoje parlamentarzystów, którzy zginęli na pokładzie Tupolewa - pisze "Rzeczpospolita". Agencja nie powiadomiła o swojej akcji rodzin ofiar.

O przeszukaniach bliscy ofiar dowiedzieli się dopiero dwa dni później, w poniedziałek 12 kwietnia. Jak pisze "Rzeczpospolita", rodziny do dziś nie dostały nawet informacji, jakie przedmioty zabrano. Oficjalnym powodem akcji ABW była chęć zabezpieczenia materiału genetycznego do identyfikacji ofiar. Rosjanie nie prosili jednak Polaków o takie kroki.

O wejściu ABW do Domu Poselskiego, jak i do prywatnych mieszkań polityków (m.in. Zbigniewa Wassermanna i Aleksandra Szczygły), mówiło się od kilkunastu dni. Na dzisiejszej konferencji prasowej naczelny prokurator wojskowy płk Krzysztof Parulski powiedział, że "może być taka sytuacja, że ABW - chcąc szybko pozyskać materiał porównawczy DNA do badań w celu identyfikacji zwłok - wchodziła do mieszkań, które nie mogły być udostępniane".

Według informacji portalu Niezależna.pl, ABW dość wybiórczo potraktowała swoje zadanie, bo funkcjonariusze Agencji zajęli się przede wszystkim mieszkaniami polityków związanych z PiS (z domu Aleksandra Szczygły miał zginąć laptop). Podobnym zainteresowaniem podwładnych Krzysztofa Bondaryka (byłego członka Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej) nie cieszyły się natomiast mieszkania zmarłych w katastrofie przedstawicieli Rodzin Katyńskich czy załogi samolotu.




Tylko pytałem, bo pierwsze słysze o sprawie.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8272 dnia: Kwietnia 23, 2010, 18:40:44 pm »
Ok Wuher.

Co to za uogólnianie? Sugerujesz że oglądam Trwam i czytam Nasz Dziennik? Nic niezwykłego, tak już zdefiniowaliście sobie wroga - ktoś nie wyznaje absolutnej miłości do PO, to pewnie biedny stary dziad z wiochy bez wykształcenia oglądający ciemne trwam, a wy peowcy jesteście w sile wieku, bogaci, wykształceni, z wielkiego miasta czytający oświeconą GW. Kochacie ten podział. Szkoda że jest kompletnie oderwany od rzeczywistości.

Co to za uogólnianie? Sugerujesz, że oglądam TVN i czytam Gazetę? Nic niezwykłego, tak już zdefiniowaliście sobie wroga - ktoś nie wyznaje absolutnej miłości do PiS, to pewnie młody głupi student, który ma wszystko w dupie, a wy pisowcy jesteście jedynymi prawdziwymi patriotami, którzy znają się na polityce. Kochacie ten podział. Szkoda że jest kompletnie oderwany od rzeczywistości.

tl;dr Przyganiał kocioł garnkowi :roll:

Mr. Zombie nie sugeruje że TY cokolwiek oglądasz, bo nie mówiłem do Ciebie, tylko do Musica, który faktycznie czyta Wyborczą (i to nie jest uogólnienie tylko fakt dotyczący jednej konkretnej osoby) i który wielokrotnie przedstawiał tu teorie o tym że PO popierają "młodzi wykształceni z wielkich miast". Możesz znaleźć cytaty, bez problemu. A ty możesz zacytować mój wpis w którym piszę że pisowcy są jedynymi prawdziwymi patriotami, którzy znają się na polityce ? A może znajdziesz mi cytat w którym mówię że czytam "Nasz Dziennik"?

Nie. Twoje riposta miała być zabawna, ale nie ma pokrycia w faktach.
 

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8273 dnia: Kwietnia 23, 2010, 22:43:17 pm »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8274 dnia: Kwietnia 26, 2010, 20:33:36 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/155385,21,0,0,1,pokaz.html

Co za folwark...
Kononowicza zastąpili Lepper i Janowski, praktycznie jedynymi liczącymi się kandydatami są jarek, Komorowski i Olechowski. Zapowiada się jechanie po grobach i żerowanie na litości w wykonaniu pisu.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8275 dnia: Kwietnia 26, 2010, 21:32:24 pm »
Nie pitol bejbe, zobaczysz, że do tego nie będzie prawie odniesień i w ogóle będzie najspokojniejsza kampania w historii.

Szkoda tylko, że startują persony hmmm....które się na to stanowisko nie nadają. Komorowski? Prosze was. Kaczyński? Nah, mimo, że chociaż nie zdradza swoich przekonań to nie nadaje się na prezydenta. Napieralski to jakiś żart w ogóle, gość dwa lata temu wypowiedzieć się jeszcze nie potrafił.

Olechowski stary dziad, ludzie go średnio lubią, zresztą ekonomista na to stanowisko?!

Jurek jedyny godny kandydat, ale szans raczej nie ma. Niestety. Znów 5 lat posuchy. Szkoda, ze przez 20 lat demokracji nie można było wybrac człowieka nadającego się w 100% na to stanowisko.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8276 dnia: Kwietnia 26, 2010, 21:41:21 pm »
Nie pitol bejbe, zobaczysz, że do tego nie będzie prawie odniesień i w ogóle będzie najspokojniejsza kampania w historii.
Mnie cieszy to, że ponoć miejsca na bilbordach są już dawno wykupione (nikt nie przewidywał wyborów prezydenckich tak szybko) i przynajmniej politycy nie będą straszyć na ulicach  :grin:

Zaś co do kandydatów, fakt. Nie ma zbytnio w czym przebierać, szczególnie, że tak naprawdę, pomimo iż jest chyba z 22 kandydatów (?), to cała walka będzie tylko i wyłącznie pomiędzy Komorowskim a Kaczyńskim; cała reszta to tylko przystawki, które są, bo mają złudne nadzieje na 5 minut sławy.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8277 dnia: Kwietnia 26, 2010, 21:52:42 pm »
Tak właściwie zaczyna mnie cieszyc że Napieralski startuje- jest on tak zły i słaby, że może nareszcie go odsuną od przywództwa i wejdą ludzie którzy mają jakiś pomysł (Olejniczak). Choc to i tak dla mnie drugorzędne, bo na lewicę i tak nie zagłosuję nigdy.
Kampania będzie krótka, przez to obawiam się że nadzbyt intensywna.


Z powyższych nie wiem czy nie oddam głosu na Olechowskiego (tak, mason)- mógłby coś rozruszac.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8278 dnia: Kwietnia 26, 2010, 21:53:17 pm »
Najgorsze jest, że wielu ludzi uważa oddanie głosu za obywatelski obowiązek(i dobrze uważają) i głosują na:
a) Komorowskiego, za którym nie przemawia NIC, tzw. głos przeciw PiS
b) Kaczyńskiego, z geekowatym/żadnym poczuciem humoru, charakterem rozbijania układów, których jako prezydent nie rozbije, twarzą wybitnie nieprezydencką

Reszty nie będę komentował. Btw Mikke znów startuje, chłop ma mocny charakter jednak.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8279 dnia: Kwietnia 26, 2010, 22:45:51 pm »
Chciałbym, aby na na liście kandydatów pojawiła się opcja "żaden z powyższych"- i jeśli tą opcje zaznaczyła by większość wyborców, w ciągu dwóch tygodni odbyły by się następne wybory, w których nie mógłby startować żaden z kandydatów z pierwszej listy.

Zaznaczyłbym wtedy właśnie taką opcje. Nie wiem na kogo głosować. Jak przyjdzie co do czego głosuję anty-PO, bo władza absolutna w rękach tej jednej partii to najgorsze co może się zdarzyć. I niestety, najbardziej prawdopodobne.