Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658654 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8760 dnia: Maja 25, 2010, 10:21:40 am »
???

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8761 dnia: Maja 25, 2010, 10:29:32 am »
Podałem ci wyżej przykład zachowań ludzi popierających PO w kwestii tragedii smoleńskiej. Na forach i czatach też widać jak skrajnie wyborcy potrafią się zachować (i nie ma żadnego znaczenia jaką partię popierają).

Nawet jeżeli teraz nie podam tobie "filmiku z publicznej telewizji", to nie ma to żadnego znaczenia. Powtarzam po raz kolejny, że skrajne postawy są obecne WSZĘDZIE.

Wszystko sprowadza się do tego, o czym się mówi, a czego nie.
To podstawy perswazji. Oczywiście, że masz wrażenie, iż tam gdzie jest więcej info na jakiś temat, i pochodzi ono z bardziej autorytarnych źródeł, jest to bardziej prawdziwe i obecne niżeli to, o czym się nie mówi. Ale jest to tylko wrażenie. Błędne postrzeganie rzeczywistości. Złudzenie. Tak jak złudzenia optyczne. Na podstawie zabawy kontrastami jest większość znanych złudzeń optycznych.
I to samo ma miejsce tutaj i właśnie dlatego jest to manipulacja.

Jeżeli TVP też stosuje takie sztuczki, to tak, też jest to manipulacja. Niestety nie wiem co TVP wyprawia, bo nie oglądam tej telewizji.
Poza tym mój komentarz odnosił się tylko i wyłącznie do zapodanego przez ciebie materiału. Nie wiem dlaczego od razu mi sugerujesz, że to co TVP przedstawia już nie jest manipulacją.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2010, 10:33:19 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8762 dnia: Maja 25, 2010, 10:31:27 am »
heheh Ekolodzy a powodz:

Cytuj
Tak nagłośnione obecnie, zagrożenie stołecznego ogrodu zoologicznego, to efekt niezbudowanego wału. Decyzję środowiskową zaskarżyło Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, a przychylił się do niej Wojewódzki Sąd Administracyjny.

http://wiadomosci.onet.pl/2174973,450,ekolodzy_blokowali_budowe_walow,item.html

I jak ich nie popierac, tyle dobra nam niosa ci przyjaciele planety.  8)

Cytuj
"Nasz Dziennik": spór o granicę morską z Niemcami

http://wiadomosci.onet.pl/2174989,11,nasz_dziennik_spor_o_granice_morska_z_niemcami,item.html

Do broni!!!!!!!! Czyli ND znow straszy Niemcami.


Jak myslicie, jak juz sie wojna zacznie w Koreii to tez wyslemy tam naszych wojakow ?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8763 dnia: Maja 25, 2010, 10:35:22 am »
Odnoszę wrażenie, że niektórzy próbują tutaj zagiąć rzeczywistość. Tak jak pisałem, to nie jest pierwszy i zapewne ostatni raz kiedy widzimy takie obrazki. Ludzie pełni agresji, toczący pianę. Tak właśnie wygląda społeczeństwo po 2 latach rządów PiS'u. Ludzie zostali podzieleni. Więcej komentować tego reportażu nie trzeba. Można sobie wmawiać, że tak nie jest, że to czysta manipulacja. To wszystko mówi samo za siebie.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8764 dnia: Maja 25, 2010, 10:42:22 am »
Boban, kurde, podałem Tobie dowody na to, dlaczego podane info jest manipulacją, a Ty mimo wszystko twierdzisz, że to PIS takich uczynił ludzi. Rozumiem skaczący z radości POwcy na śmierć Kaczyńskiego to też wina PISu? PIS ich tak wychował, tak podzielił, uczynił z nich pozbawionych elementarnego poczucia wspólnoty i zdolności do odczuwania empatii zwierząt?

Wiesz, ja wolę jednak wierzyć, że to były po prostu skrajne przejawy postaw ludzi, i próba określenia tego "jacy są POwcy" na tej podstawie byłaby manipulacją.

No ale cóż, wszystkiemu jest winne PIS, a ja zakrzywiam rzeczywistość.

Nie przyszło ci też do głowy, że to jacy wszyscy są podzieleni wynika z samej rywalizacji o władzę PIS vs PO?
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2010, 10:44:33 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8765 dnia: Maja 25, 2010, 11:06:53 am »
heheh Ekolodzy a powodz:

Cytuj
Tak nagłośnione obecnie, zagrożenie stołecznego ogrodu zoologicznego, to efekt niezbudowanego wału. Decyzję środowiskową zaskarżyło Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, a przychylił się do niej Wojewódzki Sąd Administracyjny.

http://wiadomosci.onet.pl/2174973,450,ekolodzy_blokowali_budowe_walow,item.html

I jak ich nie popierac, tyle dobra nam niosa ci przyjaciele planety.  8)

Ekolodzy mają często zawężone pole widzenia. Zwykle gdy przychodzi do wdrożenia jakiegoś pomysłu technicznego, często koniecznego, oni od razu podnosili larum, że nie wolno ruszać tego co stworzyła natura, że niszczy się ekosystem. Jak już zdążyłem się przekonać, nie myślą logicznie. Często tylko dzięki rozwiązaniom inżynieryjnym jesteśmy w stanie zabezpieczyć otaczające środowisko. Ekolodzy chcą oszczędzać florę i faunę nie zważając na fakt, że człowiek urbanizując tereny wiejskie jest zmuszony do kształtowania natury, aby go nie zniszczyła. Sławna ostatnimi dniami rzeka Raba siałaby na pewno o wiele większe zniszczenie, gdyby nie regulacja odcinków jej naturalnego koryta w latach uprzednich. Wszyscy krzyczą, że jazy i tamy stare, nieprawidłowo eksploatowane, wały stuletnie przeciekają, przepusty niedrożne. Wszystko rozbija się o brak funduszy i nieprawidłowe zarządzanie (skoro gówno leży i nikt go nie zauważa, po co się babrać). Niestety, w naszym kraju bardzo słabo wspiera się budownictwo wodne (na tle innych inwestycji). Dla wnioskującego ekologa wystarczy prawomocnie podbity papier, aby przedłużyć sprawę o parę miesięcy. Biurokracja, ot co. Ekologia to ważny temat, ale nie za wszelką cenę, bo odrealniony przykład m.in. podałeś (chociaż i tak nie znamy powodów tej decyzji, nie wiemy jakimi dokładnie przesłankami się kierowali, bo powierzchownie napisać, że "OTOP wstrzymał budowę" może każdy). Potrzebne są instrumenty prawne, ale ciężko zachować równowagę, gdy w przypadku priorytetów "budowa-środowisko" zostanie ona zachwiana.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8766 dnia: Maja 25, 2010, 12:18:01 pm »
Poza tym to reportaż telewizji publicznej Tomasza Lisa.

;)
Nie wszyscy w TVP są zwolennikami PiS.


Dokładnie tak. Obok Pospieszalskiego jest Lis, obok Ziemkiewicza Żakowski (który otwarcie popiera PO) itp. itd. Mamy ludzi o różnych poglądach, w przeciwieństwie do takiego np. TVN, gdzie publicyści prezentują jedynie słuszną stronę.

ps. Boban spamujesz, a kompletnie nie czytasz co pisze Maertin.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8767 dnia: Maja 25, 2010, 12:23:12 pm »
ps. Boban spamujesz, a kompletnie nie czytasz co pisze Maertin.

Czytam. Uważam, że więcej komentarza do tej sprawy nie potrzeba. Kto oglądał wczoraj ten program ten widział dokładnie jak to wyglądało i swoje zdanie na ten temat ma.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8768 dnia: Maja 25, 2010, 13:52:38 pm »
Kolejny obiektywny według pisowców artykuł z obiektywnego Naszego Dziennika:
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100525&typ=po&id=po42.txt
Codziennie 5 takich jest na ich stronie, a mi ciężko znaleźć codziennie przynajmniej jednego newsa anty-pisowego na TVN24.pl
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2010, 14:04:42 pm wysłana przez Piter_neo »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8769 dnia: Maja 25, 2010, 14:05:59 pm »
Kolejny obiektywny według pisowców artykół z obiektywnego Naszego Dziennika:
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100525&typ=po&id=po42.txt


Artykół  :(
Artykuł  :yes_anim:

I nagle okazuję się że Nasz Dziennik jest obiektywny. Zdaniem jakiś mitycznych "pisowców"? Zaraz, kogo? Ktoś tu pisał że Nasz Dziennik jest obiektywny? Nie przypominam sobie.

Btw. nie odpowiedziałeś na to:
Cytat: el becetol
Cytat: Piter_Neo
Z drugiej strony nigdy nie widziałem też by rydzyk i ekipa krytykowali Pis

Nie? A sprawa aborcji kiedy osobiście Rydzyk atakował Lecha, a jego żonę nazywał czarownicą? A atak na Kaczyńskiego w RM kiedy podpisał traktat lizboński? Kiedy pisali że PiS "żałośnie się kompromituje" i "ulega wpływom polskojęzycznych mediów"? Wymieniać dalej? To może z listu otwartego, gdzie wyliczali co im sie nie podoba w PiSie: "żałosna kompromitacja" prezydenta ws. Wołynia, "babiniec tworzący trzon prezydenckiego dworu" (niedopuszczający intelektualistów spod znaku Radia Maryja), zapowiedź uczestnictwa Marii Kaczyńskiej w III Kongresie Kultury Chrześcijańskiej pod auspicjami abp. Życińskiego, "aż nadto znanego ze skrajnego, tendencyjnego upolitycznienia w duchu Gazety Wyborczej" ("Nieprzypadkowo wśród jego uczestników mają być dziennikarki znane ze szczególnego lewacko-libertyńskiego zacietrzewienia: M. Olejnik i K. Kolenda-Zaleska oraz tak skompromitowany ostatnimi wystąpieniami L. Wałęsa. Obawiamy się, że podczas kongresu może dojść do próby wmontowania pani prezydentowej w mało chlubne lewicowo-liberalne przedsięwzięcia."), ataki za brak odpowiedniej reakcji PiS-u na "tak groźne dla Polski publiczne zaanonsowanie przez rząd Tuska planu sprywatyzowania (przypuszczalnie za bezcen) ponad 700 przedsiębiorstw państwowych i jednego wielkiego banku". A może takie teksty Rydzyka w sprawie propozycji zmiany konstytucji? -Jestem rozczarowany tymi władzami -mówił ojciec Rydzyk. Ludzie wam zaufali, ale wiedzcie o tym, że ludzie was wyplują. Wymieniać dalej? Chociaż po co. Przecież RM nigdy nie zaatakowało PiS, to jest dogmat, a z dogmatami się nie polemizuje :) Wiadomo że RM to nieobiektywna skrajność, ale taką samą skrajnością - tyle że po drugiej stronie wykresu - są media Waltera i Michnika. Ja sobie stoję gdzieś po środku, widząc manipulacje obu stron.

« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2010, 14:12:04 pm wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8770 dnia: Maja 25, 2010, 15:27:08 pm »
Cytuj
Na stronie internetowej Jarosława Kaczyńskiego jest też apel: "Czy wiesz, że w ostatniej dekadzie polska gospodarka rozwijała się najszybciej za rządów PiS? Twoja Babcia mówiła Ci o tym już dawno, ale Ty nie wierzyłeś. Oto dowód - dane z raportu Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN. Przeczytaj. A może Twoja babcia nie wiedziała o tym? Także wtedy dowód się przyda! Przynieś go babci".

Pis wciąż idzie za ideą "ciemny lud to kupi".

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8771 dnia: Maja 25, 2010, 15:45:06 pm »
To Instytut Nauk Ekonomicznych PAN też jest PiSowy? Ja pitolę, w jakim zaszczuciu Ty żyjesz :]

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8772 dnia: Maja 25, 2010, 15:57:07 pm »
Ja myślę, że Musicowi chodziło o te zwroty kierujące tą wiadomość do starszych ludzi.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8773 dnia: Maja 25, 2010, 16:16:17 pm »
Niet. Chodziło mi o to "Czy wiesz, że w ostatniej dekadzie polska gospodarka rozwijała się najszybciej za rządów PiS?"- na całym świecie by zmiany przelały się na rezultaty wymagane są lata, pis to robi w dzień. No cuda.

Oczywiście w tym komunikacie pis dziękuje sld za prowadzenie polityki gospodarczej. Jakie rezultaty będzie miała polityka po, też już niedługo się dowiemy.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8774 dnia: Maja 25, 2010, 17:24:43 pm »
Niet. Chodziło mi o to "Czy wiesz, że w ostatniej dekadzie polska gospodarka rozwijała się najszybciej za rządów PiS?"- na całym świecie by zmiany przelały się na rezultaty wymagane są lata, pis to robi w dzień. No cuda.

Oczywiście w tym komunikacie pis dziękuje sld za prowadzenie polityki gospodarczej. Jakie rezultaty będzie miała polityka po, też już niedługo się dowiemy.

I z'own'owales el becelota :D

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8775 dnia: Maja 25, 2010, 17:50:33 pm »
Faktycznie z'own'ował mnie jak odpowiadał Bobanowi i nawet nie nawiązał do tego co ja pisałem :roll:
Kolejny raz udowadniasz że nie masz pojęcia o czym piszesz.

A Musica teoria już została (używając slangu dzieci neo) z'own'owana swego czasu przez Irasa. Jeśli "by zmiany przelały się na rezultaty wymagane są lata" to Tusk popełnił manipulację miesiącami chwaląc się tym:



No bo skoro by zmiany przelały się na rezultaty wymagane są lata to wzrost Polskiego PKB w czasie kryzysu to zasługa nie jego, ale decyzji podjętych przed "laty" przez poprzednie ekipy, głównie PiS  8)

Ale o tym już było, kiedy tłukliście się czy xbox "ownuje" ps3 czy na odwrót, dlatego raz jeszcze apeluję aby (znowu slang, aby dotarło) "newfagi" w temacie zapoznały się z tym co było tu już pisane i obalone, żeby nie kręcić się w kółko.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2010, 17:55:25 pm wysłana przez el becetol »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8776 dnia: Maja 25, 2010, 17:58:32 pm »
Donald Tusk będąc jeszcze w opozycji powiedział kiedyś, że giełda jest najlepszym odzwierciedleniem działań rządu. Na rząd Donalda Tuska przypada największy zjazd indeksów w historii warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Tymczasem wracamy do spraw bardziej bieżących:

Cytuj
Ministerstwo uspokajało, a woda zalewała Małopolskę

Szef MSWiA Jerzy Miller przyznał dzisiaj, że już 16 maja wiedział, że Polsce zagraża powódź. - Wójt zaprzyjaźnionej gminy przerywał kolejną drogę powiatową, bo pół miejscowości tam zalewało - opowiadał. Tego samego dnia resort wydał komunikat o braku "zagrożeń powodziowych" - pisze serwis Dziennik.pl.

- Gdy przejeżdżałem nad mostem nad odnogą zbiornika w Dobczycach, przeraziłem się, bo tak wysokiego stanu nie widziałem, jak długo żyję - mówił podczas konferencji prasowej Jerzy Miller. Minister nie wyjaśnił jednak dlaczego podległe mu służby informowały wtedy o "stabilnej sytuacji hydrologicznej" oraz o braku "zagrożeń powodziowych".

Według "Dziennika Gazety Prawnej", bardziej aktywna działalność ministerstwa w weekend 15 i 16 maja mogła zmniejszyć szkody, jakie wyrządziła powódź w Małopolsce i Świętokrzyskiem. Dodatkowo, ostrzeżenia meteorologów o zbliżającej się powodzi nie zaalarmowały Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

http://wiadomosci.onet.pl/2175461,12,ministerstwo_uspokajalo__a_woda_zalewala_malopolske,item.html

Opieszałość dla tego rządu charakterystyczna, a cierpią jak zwykle ludzie.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8777 dnia: Maja 25, 2010, 18:07:24 pm »
Cytuj
Donald Tusk będąc jeszcze w opozycji powiedział kiedyś, że giełda jest najlepszym odzwierciedleniem działań rządu. Na rząd Donalda Tuska przypada największy zjazd w historii warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Chciałbym zauważyć - co obaj z bectolem całkowicie świadomie ignorujecie -, że na rząd po przypada również krach za granicą i mniejsze lub większe problemy z kryzysem.
Ale oczywiście wygodniej jest twierdzić, że Polska nie prowadzi wymiany gospodarczej z innymi krajami - ani niczego nie sprzedaje, ani niczego nie kupuję. To tylko i wyłącznie rząd odpowiada za gospodarkę, a świata wokół nie ma.

Cytuj
http://wiadomosci.onet.pl/2175461,12,ministerstwo_uspokajalo__a_woda_zalewala_malopolske,item.html

Opieszałość dla tego rządu charakterystyczna, a cierpią jak zwykle ludzie.

Gdyby nawet nasz rząd zareagował natychmiast po uzyskaniu wiadomości o powodzi, różnice byłyby raczej honorowe.
Po prostu w ciągu kilku dni nie da się naprawić lat zaniedbań. A te ostatnie są dziełem wszystkich gabinetów od 1997 roku.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8778 dnia: Maja 25, 2010, 18:19:47 pm »
Cytuj
Donald Tusk będąc jeszcze w opozycji powiedział kiedyś, że giełda jest najlepszym odzwierciedleniem działań rządu. Na rząd Donalda Tuska przypada największy zjazd w historii warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Chciałbym zauważyć - co obaj z bectolem całkowicie świadomie ignorujecie -, że na rząd po przypada również krach za granicą i mniejsze lub większe problemy z kryzysem.
?
Chyba ja jako jedyny wspomniałem o kryzysie w poprzednim poście, nikt więcej o tym nie pisał ostatnio oprócz mnie więc jak to "my ignorujemy"? Ja jako jedyny o tym pisałem, nikt więcej, Krzychu, co z tobą? Na co znów odpowiadasz? Bo na pewno nie na posty z tego tematu.

Ale oczywiście wygodniej jest twierdzić, że Polska nie prowadzi wymiany gospodarczej z innymi krajami - ani niczego nie sprzedaje, ani niczego nie kupuję. To tylko i wyłącznie rząd odpowiada za gospodarkę, a świata wokół nie ma.

?
Na co to jest odpowiedź? "Ale oczywiście wygodniej jest twierdzić, że Polska nie prowadzi wymiany gospodarczej z innymi krajami" - Kto niby tak twierdzi? Gdzie? Daj cytat.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8779 dnia: Maja 25, 2010, 18:29:15 pm »
Cytuj
Faktycznie z'own'ował mnie jak odpowiadał Bobanowi i nawet nie nawiązał do tego co ja pisałem

Też nawiązywałem, spokojnie.

Cytuj
A Musica teoria już została (używając slangu dzieci neo) z'own'owana swego czasu przez Irasa

To nie jest moja teoria, ale jedna z podstawowych zasad ekonomii. Jeśli Iras ją z'own'ował, to widocznie jest mądrzejszy od pana Keynsa i innych.

Cytuj
No bo skoro by zmiany przelały się na rezultaty wymagane są lata to wzrost Polskiego PKB w czasie kryzysu to zasługa nie jego, ale decyzji podjętych przed "laty" przez poprzednie ekipy, głównie PiS

Niestety mylisz się i tu, bo kryzys to stan wyjątkowy, gdzie decyzje były podejmowane w wielkim pośpiechu i maksymalnie "napompowane", by efekt był możliwie natychmiastowo (dlatego usa wydało przeogromną fortunę na ratowanie systemu bankowego- znacznie efektywniej byłoby wpompowac nawet dziesięc razy mniej, a przez długie lata, ale na to nie było czasu).

Za sukces Polski w czasie kryzysu odpowiada samo społeczeństwo, bo nie zadłużyliśmy się tak jak ludzie na zachodzie. Także trzymanie wydatków i deficytu w ryzach nas uratowało. Swoją drogą, o zupełnie odwrotne recepty krzyczał jarek, teraz widzimy jakby to się dla nas fatalnie skończyło.

Cytuj
Donald Tusk będąc jeszcze w opozycji powiedział kiedyś, że giełda jest najlepszym odzwierciedleniem działań rządu. Na rząd Donalda Tuska przypada największy zjazd indeksów w historii warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

To w takim razie Obama jest najgorszym prezydentem ever.


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8780 dnia: Maja 25, 2010, 18:38:47 pm »
Chciałbym zauważyć - co obaj z bectolem całkowicie świadomie ignorujecie -, że na rząd po przypada również krach za granicą i mniejsze lub większe problemy z kryzysem.
Ale oczywiście wygodniej jest twierdzić, że Polska nie prowadzi wymiany gospodarczej z innymi krajami - ani niczego nie sprzedaje, ani niczego nie kupuję. To tylko i wyłącznie rząd odpowiada za gospodarkę, a świata wokół nie ma.

Gdzie ty zyjesz, przeciez juz od dawna wiadomo, ze kryzys jaki dotknal caly swiat to wina Tuska i PO. Przeciez to przez ich polityke zlamal sie rynek mieszkaniowy w USA, a w UK padaly banki. ;)

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8781 dnia: Maja 25, 2010, 18:53:19 pm »
Cytuj
A Musica teoria już została (używając slangu dzieci neo) z'own'owana swego czasu przez Irasa

To nie jest moja teoria, ale jedna z podstawowych zasad ekonomii. Jeśli Iras ją z'own'ował, to widocznie jest mądrzejszy od pana Keynsa i innych.

Cytuj
No bo skoro by zmiany przelały się na rezultaty wymagane są lata to wzrost Polskiego PKB w czasie kryzysu to zasługa nie jego, ale decyzji podjętych przed "laty" przez poprzednie ekipy, głównie PiS

Niestety mylisz się i tu, bo kryzys to stan wyjątkowy, gdzie decyzje były podejmowane w wielkim pośpiechu i maksymalnie "napompowane", by efekt był możliwie natychmiastowo.

Dla mnie jako magistra ekonomii to co piszesz jest równie dobrą podstawą do polemiki jak teorie ślepca o kolorach. Fajnie wiedzieć co sądzi ktoś kto nie ma podstawowej wiedzy, tylko tyle, prawdy w tym nie ma. Ale czy możesz, tak dla mojej rozrywki, nie mieszając wątków i Keynsa z Tuskiem, odpowiedzieć jakie to decyzje rząd Tuska podjął, które były tak "napompowane" że zadziałały tak natychmiastowo, że aż obaliły teorie Keynsa? :)

Nie oszukujmy się nie masz pojęcia o ekonomii -twoja teoria opiera się wyłącznie na nienawiści do PiS.
Gospodarka miała sie dobrze za PiS? To zasługa wyłącznie poprzedniej ekipy, SLD. No bo kto to widział aby bieżąca ekipa miała wpływ na bieżąca gospodarkę?
Za PO gospodarka ma się dobrze w kilku aspektach? To zasługa wyłącznie PO, no bo kto to widział żeby poprzednia ekipa mogła mieć wpływ na gospodarkę.
Za PO gospodarka ma się źle w kilku aspektach? To wina kryzysu, no bo jak PO może mieć w ogóle wpływ na gospodarkę?

Ot taka filozofia Kalego w wersji makroekonomicznej.  8)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8782 dnia: Maja 25, 2010, 19:00:08 pm »
Btw. nie odpowiedziałeś na to:
Cytat: el becetol
Cytat: Piter_Neo
Z drugiej strony nigdy nie widziałem też by rydzyk i ekipa krytykowali Pis

Nie? A sprawa aborcji kiedy osobiście Rydzyk atakował Lecha, a jego żonę nazywał czarownicą? A atak na Kaczyńskiego w RM kiedy podpisał traktat lizboński? Kiedy pisali że PiS "żałośnie się kompromituje" i "ulega wpływom polskojęzycznych mediów"? Wymieniać dalej? To może z listu otwartego, gdzie wyliczali co im sie nie podoba w PiSie: "żałosna kompromitacja" prezydenta ws. Wołynia, "babiniec tworzący trzon prezydenckiego dworu" (niedopuszczający intelektualistów spod znaku Radia Maryja), zapowiedź uczestnictwa Marii Kaczyńskiej w III Kongresie Kultury Chrześcijańskiej pod auspicjami abp. Życińskiego, "aż nadto znanego ze skrajnego, tendencyjnego upolitycznienia w duchu Gazety Wyborczej" ("Nieprzypadkowo wśród jego uczestników mają być dziennikarki znane ze szczególnego lewacko-libertyńskiego zacietrzewienia: M. Olejnik i K. Kolenda-Zaleska oraz tak skompromitowany ostatnimi wystąpieniami L. Wałęsa. Obawiamy się, że podczas kongresu może dojść do próby wmontowania pani prezydentowej w mało chlubne lewicowo-liberalne przedsięwzięcia."), ataki za brak odpowiedniej reakcji PiS-u na "tak groźne dla Polski publiczne zaanonsowanie przez rząd Tuska planu sprywatyzowania (przypuszczalnie za bezcen) ponad 700 przedsiębiorstw państwowych i jednego wielkiego banku". A może takie teksty Rydzyka w sprawie propozycji zmiany konstytucji? -Jestem rozczarowany tymi władzami -mówił ojciec Rydzyk. Ludzie wam zaufali, ale wiedzcie o tym, że ludzie was wyplują. Wymieniać dalej? Chociaż po co. Przecież RM nigdy nie zaatakowało PiS, to jest dogmat, a z dogmatami się nie polemizuje :) Wiadomo że RM to nieobiektywna skrajność, ale taką samą skrajnością - tyle że po drugiej stronie wykresu - są media Waltera i Michnika. Ja sobie stoję gdzieś po środku, widząc manipulacje obu stron.


Na tak żałosną odpowiedź odpowiedź nawet nie chiałem się fatygować by coś odpisać. Człowieku, litości.

Stary piszesz o pojedyńczych przypadkach, które mają miejsce raz na pól roku i to stawiasz na równi z tym, że Radio Maryja i ND codziennie 5 newsów mają o tym jakie to PO nie jest złe.


I nagle okazuję się że Nasz Dziennik jest obiektywny. Zdaniem jakiś mitycznych "pisowców"? Zaraz, kogo? Ktoś tu pisał że Nasz Dziennik jest obiektywny? Nie przypominam sobie.
Bo wiele razy od psiowców (ty też tak pisałeś) uważa, że TVN jest tak samo stronniczy i manipuluje jak Radio Maryja czy Nasz Dziennik.

Ja bym ostro polemizował nad stwierdzeniem, że polska telewizja jest równei obiektywna co TVN, ale już mniejsza o to.

Gospodarka miała sie dobrze za PiS? To zasługa wyłącznie poprzedniej ekipy, SLD. No bo kto to widział aby bieżąca ekipa miała wpływ na bieżąca gospodarkę?
Nie wiem czy pamiętasz, ale PiS przez dwa lata swoich nieudolnych rządów praktycznie nic nie zrobiło. Cały czas mieli problemy z koalicją, nie mogli się dogadać z nikim, rząd był niestabilny i nic się nie działo oprócz afer i walki o przetrwanie rządu. Nawet specjaliści od ekonomi się wypowiadali, ze na szczęście PiS za bardzo nie miesza się w gospodarke i dlatego tak dobrze Polska przędzie.




el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8783 dnia: Maja 25, 2010, 19:14:20 pm »
Btw. nie odpowiedziałeś na to:
Cytat: el becetol
Cytat: Piter_Neo
Z drugiej strony nigdy nie widziałem też by rydzyk i ekipa krytykowali Pis

Nie? A sprawa aborcji kiedy osobiście Rydzyk atakował Lecha, a jego żonę nazywał czarownicą? A atak na Kaczyńskiego w RM kiedy podpisał traktat lizboński? Kiedy pisali że PiS "żałośnie się kompromituje" i "ulega wpływom polskojęzycznych mediów"? Wymieniać dalej? To może z listu otwartego, gdzie wyliczali co im sie nie podoba w PiSie: "żałosna kompromitacja" prezydenta ws. Wołynia, "babiniec tworzący trzon prezydenckiego dworu" (niedopuszczający intelektualistów spod znaku Radia Maryja), zapowiedź uczestnictwa Marii Kaczyńskiej w III Kongresie Kultury Chrześcijańskiej pod auspicjami abp. Życińskiego, "aż nadto znanego ze skrajnego, tendencyjnego upolitycznienia w duchu Gazety Wyborczej" ("Nieprzypadkowo wśród jego uczestników mają być dziennikarki znane ze szczególnego lewacko-libertyńskiego zacietrzewienia: M. Olejnik i K. Kolenda-Zaleska oraz tak skompromitowany ostatnimi wystąpieniami L. Wałęsa. Obawiamy się, że podczas kongresu może dojść do próby wmontowania pani prezydentowej w mało chlubne lewicowo-liberalne przedsięwzięcia."), ataki za brak odpowiedniej reakcji PiS-u na "tak groźne dla Polski publiczne zaanonsowanie przez rząd Tuska planu sprywatyzowania (przypuszczalnie za bezcen) ponad 700 przedsiębiorstw państwowych i jednego wielkiego banku". A może takie teksty Rydzyka w sprawie propozycji zmiany konstytucji? -Jestem rozczarowany tymi władzami -mówił ojciec Rydzyk. Ludzie wam zaufali, ale wiedzcie o tym, że ludzie was wyplują. Wymieniać dalej? Chociaż po co. Przecież RM nigdy nie zaatakowało PiS, to jest dogmat, a z dogmatami się nie polemizuje :) Wiadomo że RM to nieobiektywna skrajność, ale taką samą skrajnością - tyle że po drugiej stronie wykresu - są media Waltera i Michnika. Ja sobie stoję gdzieś po środku, widząc manipulacje obu stron.
Na tak żałosną odpowiedź odpowiedź nawet nie chiałem się fatygować by coś odpisać. Człowieku, litości.

Zaznaczyłem słowo jakie ominąłeś. Napisałeś że nigdy media Rydzyka nie krytykowały PiS to dałem kilka pierwszych z brzegu przykładów, że kłamiesz.

Cytat: Piter_Neo
Cytat: el becetol
Cytat: Piter_Neo
Kolejny obiektywny według pisowców artykół z obiektywnego Naszego Dziennika:
I nagle okazuję się że Nasz Dziennik jest obiektywny. Zdaniem jakiś mitycznych "pisowców"? Zaraz, kogo? Ktoś tu pisał że Nasz Dziennik jest obiektywny? Nie przypominam sobie.
Bo wiele razy od psiowców (ty też tak pisałeś) uważa, że TVN jest tak samo stronniczy i manipuluje jak Radio Maryja czy Nasz Dziennik.

Znowu odwracasz kota ogonem omijając to co najważniejsze - kto kiedykolwiek napisał że media Rydzyka są obiektywne? Nikt. No chyba że masz te cytaty. Jak tak to znajdź i tu przedstaw. Dla ułatwienia tu masz mój cytat:

Cytat: el becetol
Wiadomo że RM to nieobiektywna skrajność

Ja twierdzę coś zupełnie przeciwnego.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8784 dnia: Maja 25, 2010, 19:34:30 pm »
Dla mnie jako magistra ekonomii to co piszesz jest równie dobrą podstawą do polemiki jak teorie ślepca o kolorach

Panie magistrze, nie jestem w stanie uwierzyć w ten tytuł- po takich bzdurach jakie tu wypisujesz (także i ekonomincznych), oraz o całkowitym braku umiejętności czytania ze zrozumieniem nie uwierzę że skończyłeś cokolwiek. Jeśli faktycznie, to świadczy to o tym, jak bardzo nasz system edukacji upadł.

Cytuj
Ale czy możesz, tak dla mojej rozrywki, nie mieszając wątków i Keynsa z Tuskiem, odpowiedzieć jakie to decyzje rząd Tuska podjął, które były tak "napompowane" że zadziałały tak natychmiastowo, że aż obaliły teorie Keynsa?

???
Tusk (Rostowski konkretnie) nie zrobili praktycznie nic, żadnych chaotycznych działań i decyzji i było to względnie poprawne. Można było zaszkodzic, ale do tego nie doszło na szczęście.
Czy pis zrobił coś dla gospodarki oprócz obniżenia cit'u?

Cytuj
Nie oszukujmy się nie masz pojęcia o ekonomii -twoja teoria opiera się wyłącznie na nienawiści do PiS

Pisze magister, który nie zna podstawowych prawideł.

Cytuj
Za PO gospodarka ma się dobrze w kilku aspektach? To zasługa wyłącznie PO, no bo kto to widział żeby poprzednia ekipa mogła mieć wpływ na gospodarkę.

Piszę że wyniki działania PO w gospodarce poznamy już wkrótce, więc co mi wciskasz takie bzdury?
Aktualnie gospodarka wciąż nie jest na najwyższych obrotach- ratują nas inwestycje i dopłaty z unii, ogranicza biurokracja, niekończące się przetargi i odwołania, sądowe kilkuletnie decyzje, oraz urzędnicza potęga, wraz z pozwoleniami. Nikt, ani aws, ani sld, ani pis, ani po nic z tym nie zrobili.
Nikt też nawet nie podejmuje tego tematu w polityce, zamiast tego mamy dziadka z wermachtu, aborcję, invitro, oraz śluby pedałów. Bo to jest najważniejsze dla naszej przyszłości.


el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8785 dnia: Maja 25, 2010, 19:49:39 pm »
Dla mnie jako magistra ekonomii to co piszesz jest równie dobrą podstawą do polemiki jak teorie ślepca o kolorach

Panie magistrze, nie jestem w stanie uwierzyć w ten tytuł- po takich bzdurach jakie tu wypisujesz (także i ekonomincznych), oraz o całkowitym braku umiejętności czytania ze zrozumieniem nie uwierzę że skończyłeś cokolwiek. Jeśli faktycznie, to świadczy to o tym, jak bardzo nasz system edukacji upadł.

Ataki personalne - zawsze ostatnia deska ratunku :) Daj mi jedną "bzdurę ekonomiczną" którą tu napisałem. Z cytatem.

Cytuj
Pisze magister, który nie zna podstawowych prawideł.

Twoje posty to nie są żadne "prawidła", to raczej ciągłe miotanie się i zmiany zdania. Przykład:

Cytat: Music
Cytat: elbecetol
No bo skoro by zmiany przelały się na rezultaty wymagane są lata to wzrost Polskiego PKB w czasie kryzysu to zasługa nie jego, ale decyzji podjętych przed "laty" przez poprzednie ekipy, głównie PiS

Niestety mylisz się i tu, bo kryzys to stan wyjątkowy, gdzie decyzje były podejmowane w wielkim pośpiechu i maksymalnie "napompowane", by efekt był możliwie natychmiastowo

No to skoro twierdzisz że rząd Tusk podejmował "napompowane" decyzje, dające natychmiastowy efekt to spytałem o jakich decyzjach i działaniach mówisz. W odpowiedzi dostaję to:

Cytat: Music
Tusk (Rostowski konkretnie) nie zrobili praktycznie nic, żadnych chaotycznych działań i decyzji

Najpierw twierdzisz że podejmowali w wielkim pośpiechu napompowane decyzje dające natychmiastowe efekty, a kiedy wyszło że nie masz jak tego obronić zmieniasz zdanie o 180 stopni - na to samo praktycznie co pisałem ja i Iras wcześniej. Taka dyskusja Music z tobą. Masz mnie w ignorowanych to nie odpisuj na moje posty, piszesz potem bzdury w których sam sobie zaprzeczasz, plączesz się i miotasz, a resztę wypełniają bluzgi i ataki personalne. Nie ma to większego sensu.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2010, 19:54:30 pm wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8786 dnia: Maja 25, 2010, 19:53:50 pm »
Cytuj
No to skoro twierdzisz że rząd Tusk podejmował "napompowane" decyzje, dające natychmiastowy efekt to spytałem o jakich decyzjach i działaniach mówisz.

Gdzie ja piszę, że Tusk wprowadzał napompowane programy w życie? Pisałem to w doniesieniu do amerykanów, czytaj uważnie to się przestaniesz dziwic.


el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8787 dnia: Maja 25, 2010, 20:02:08 pm »
Aha - ja piszę to o sytuacji w Polsce, a ty na to odpowiadasz tak:

Cytat: Music
A Musica teoria już została (używając slangu dzieci neo) z'own'owana swego czasu przez Irasa. Jeśli "by zmiany przelały się na rezultaty wymagane są lata" to Tusk popełnił manipulację miesiącami chwaląc się tym:



No bo skoro by zmiany przelały się na rezultaty wymagane są lata to wzrost Polskiego PKB w czasie kryzysu to zasługa nie jego, ale decyzji podjętych przed "laty" przez poprzednie ekipy, głównie PiS  8)

Niestety mylisz się i tu, bo kryzys to stan wyjątkowy, gdzie decyzje były podejmowane w wielkim pośpiechu i maksymalnie "napompowane", by efekt był możliwie natychmiastowo

To przecież jasne że odpisując (jeszcze z cytatem) na opis sytuacji w Polsce nie piszesz o Polsce, tylko o USA. Nawet nie wnikam czemu dajesz mnie w cytat, udajesz jakbyś odpowiadał mi a piszesz o czymś zupełnie innym. Faktycznie, trochę jeszcze poczytam to forum i nic mnie już nie będzie dziwić.  8)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8788 dnia: Maja 25, 2010, 20:16:26 pm »
Stawiasz teraz za główny problem fakt, że nie zrozumiałeś że w pierwszej części pisałem o teorii i podparłem przykładem z usa (gdzie rozwiązanie takowe zostało zastosowane w Polsce nie zostało, bo nic nie robiono), a nie samą treśc.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8789 dnia: Maja 25, 2010, 20:29:07 pm »
Zaznaczyłem słowo jakie ominąłeś. Napisałeś że nigdy media Rydzyka nie krytykowały PiS to dałem kilka pierwszych z brzegu przykładów, że kłamiesz.
Czepiasz się szczegółów i za pomocą tego odwracasz uwagę od tego co było najważniejsze w tej dyskusji.

Znowu odwracasz kota ogonem omijając to co najważniejsze - kto kiedykolwiek napisał że media Rydzyka są obiektywne? Nikt. No chyba że masz te cytaty. Jak tak to znajdź i tu przedstaw. Dla ułatwienia tu masz mój cytat:
Wiele ludzi tak twierdzi, nie mówiłem tutaj o tobie. Dopiero w kolejnym poście nawiązałem do twoej wypowiedzi:

"Bo wiele razy od psiowców (ty też tak pisałeś) uważa, że TVN jest tak samo stronniczy i manipuluje jak Radio Maryja czy Nasz Dziennik."

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8790 dnia: Maja 26, 2010, 13:46:17 pm »
Jedyny sluszny temat, az sie boje co bedzie sie dzialo w rocznice tej katastrofy:

Cytuj
Senatorowie PiS wnioskowali, tuż po rozpoczęciu posiedzenia Senatu, by izba zamiast zajmować się sprawozdaniem z działalności KRRiT w 2009 roku, wysłuchała informacji rządu nt. katastrofy smoleńskiej. Na takie zmiany w porządku obrad nie zgodziła się PO.

http://wiadomosci.onet.pl/2175850,11,senatorowie_pis_zerwali_obrady,item.html

btw. Orientuje sie ktos, jak potoczyly sie losy ustawy o obowiazku szkolnym odwiedzania Katynia/Smolenska i wizyta na Wawelu ?  (by PiS oczywiscie i oczywiscie po katastrofie bo wczesniej dla panow poslow z PiS nic wartego odwiedzenia tam nie bylo)


Cytuj
Rozmieszczenie amerykańskich rakiet Patriot na terytorium Polski nie sprzyja umocnieniu bezpieczeństwa i rozwojowi zaufania - poinformowały agencję ITAR-TASS źródła w departamencie informacji i prasy rosyjskiego MSZ.

Dalszy ciag wchodzenia w tylek USA kosztem dobrych relacji z sasiadami.

http://wiadomosci.onet.pl/2175733,12,rosja_o_patriotach_w_polsce_nie_rozumiemy_tej_logiki,item.html

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8791 dnia: Maja 26, 2010, 13:51:28 pm »
Okupant zza oceanu na ziemiach polskich...)
Weź i spróbuj tutaj być niezależnym , powymyślali jakieś NATO , UE , wszędzie ich pełno :P

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8792 dnia: Maja 27, 2010, 06:49:04 am »
Czemu w waszych głowach normalną rzeczą jest, że rząd powinien mieć coś do powiedzenia jeśli chodzi o gospodarkę?
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8793 dnia: Maja 27, 2010, 09:45:16 am »
A możesz rozwinąc?

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8794 dnia: Maja 27, 2010, 10:40:55 am »
No chodzi mi o to, że tutaj dyskusja kto co zrobił, czy PO, czy PiS, czy SLD, pomijając już w ogóle na kogo się głosuje/głosowało, to nie wydaje się wam, że powinno się dyskutować o tym, że rząd do gospodarki powinien się po prostu nie wtrącać? No może nie w dosłownie każdej dziedzinie, ale na pewno w przeważającej większości dziedzin powinien mieć 0 do powiedzenia.
Wszystko co państwowe, albo w czym państwo macza palce, nie działa. PO czy PiS czy SLD czy ktokolwiek powinni się skupiać na polityce zagranicznej, na systemie prawnym, na porządnym i nowoczesnym wojsku itp.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8795 dnia: Maja 27, 2010, 10:47:19 am »
Raz że są to wierutne bzdury, dwa gospodarka zawsze funkcjonuje w warunkach przepisów, które tworzy rząd. Niezależnie kto zarządza samymi przedsiębiorstwami, wpływ władzy na gospodarkę jest i będzie ogromny.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8796 dnia: Maja 27, 2010, 10:52:10 am »
Tak, podstawowe przepisy prawne i niech gospodarka żyje, a nie zawalanie jej 150tys. przepisów i 150 podatkami od wszystkiego i na wszystko. Zero ułatwienia dla jakiejkolwiek przedsiębiorczości, nawet żeby założyć sobie bank muszę dostać koncesje.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8797 dnia: Maja 27, 2010, 11:02:14 am »
Ja uważam , ze to dobrze , że są różnego rodzaju podatki. Gospodarka nie może sobie hasać ot tak.
Weź za przykład Rosję.
Masa surowców naturalnych , a wszystko w rękach oligarchów. Do tego zniesione podatki dla nich. To jest wolna ręka dla gospodarki , ale co z tego ma państwo? Uważam że takimi dobrami przede wszystkim powinno władać państwo , bo dobra te są w ziemi , która należy do całego narodu , a nie do jednego bogacza , który to wykupił. Jeśli już to przynajmniej podatków by nie znosili , bo taki interes niesie ze sobą ogromną kasę , a skoro kasa duża to i podatki przynosiły by sporo zysku.
Podatki powinny zostać zniesione dla małych przedsiębiorstw. One nie maja takiego obrotu kapitału i dla ich dobra , aby się rozwijały trzeba im zabrać jak najwięcej kłód spod nóg.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8798 dnia: Maja 27, 2010, 11:19:55 am »
Ok, zgadzam się, dlatego nie we wszystkich dziedzinach nie powinni się wtrącać ; ) niektóre rzeczy wiadomo, że nie mogą być zostawione samym sobie, bo by to się źle skończyło. Te małe przedsiębiorstwa to siła gospodarki i tutaj właśnie szkoda, że się mówi "za PiS gospodarka miała się dobrze, za PO gorzej, za SLD średnio", bo to kompletnie nie powinno zależeć od tego kto akurat rządzi krajem.
No i jakieś podatki muszą być, jasne, z nieba się nie wezmą pieniądze na wojsko, policję itd. itd. Tylko powinny być jak najmniejsze się da i nie kierowane do tysięcy urzędów, gdzie w każdym musi się część zmarnować, bo przecież urzędnik też za darmo pracować nie będzie.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8799 dnia: Maja 27, 2010, 11:58:47 am »
"Szefostwo "Wiadomości" uważniej kontroluje materiały przed emisją, nawet w weekendy zawsze ktoś jest obecny. I pilnuje, co ma się ukazać o PiS, a co o PO - opowiada Małgorzata Wyszyńska, do niedawna prezenterka ”Wiadomości” TVP"

http://wyborcza.pl/1,75478,7935938,Niewiadomosci_TVP.html