Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658642 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8800 dnia: Maja 27, 2010, 12:01:18 pm »
"Szefostwo "Wiadomości" uważniej kontroluje materiały przed emisją, nawet w weekendy zawsze ktoś jest obecny. I pilnuje, co ma się ukazać o PiS, a co o PO - opowiada Małgorzata Wyszyńska, do niedawna prezenterka ”Wiadomości” TVP"

http://wyborcza.pl/1,75478,7935938,Niewiadomosci_TVP.html
:lol:

Wiadomość scalona: Maja 27, 2010, 12:14:51 pm


 :hihi:
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2010, 12:14:51 pm wysłana przez windomearl »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8801 dnia: Maja 27, 2010, 13:04:11 pm »
"Szefostwo "Wiadomości" uważniej kontroluje materiały przed emisją, nawet w weekendy zawsze ktoś jest obecny. I pilnuje, co ma się ukazać o PiS, a co o PO - opowiada Małgorzata Wyszyńska, do niedawna prezenterka ”Wiadomości” TVP"

http://wyborcza.pl/1,75478,7935938,Niewiadomosci_TVP.html

A to już chyba nawet pisowcy o tym wiedzą, więc zero zaskoczenia.

Cytuj
No chodzi mi o to, że tutaj dyskusja kto co zrobił, czy PO, czy PiS, czy SLD, pomijając już w ogóle na kogo się głosuje/głosowało, to nie wydaje się wam, że powinno się dyskutować o tym, że rząd do gospodarki powinien się po prostu nie wtrącać? No może nie w dosłownie każdej dziedzinie, ale na pewno w przeważającej większości dziedzin powinien mieć 0 do powiedzenia.
Wszystko co państwowe, albo w czym państwo macza palce, nie działa. PO czy PiS czy SLD czy ktokolwiek powinni się skupiać na polityce zagranicznej, na systemie prawnym, na porządnym i nowoczesnym wojsku itp.

Teoria, na którą w praktyce nie ma miejsca.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8802 dnia: Maja 27, 2010, 13:21:42 pm »
Teoria, na którą w praktyce nie ma miejsca.

Możliwe, ale myślę, że tutaj też ma miejsce tak jakby nasze przyzwyczajenie "no przecież tak jest, to pewnie i będzie dalej", no i tych co rządzą "a tutaj możemy wyciągnąć tyle, a tutaj tyle, a tu jeszcze łapówka" i się kręci. Kwestia tego, że jest coraz gorzej ; ) a mówi sie o wolnym rynku w polsce.
Moment w którym państwo zaczyna wchodzić butami już dosłownie wszędzie, jest dla mnie przerażający.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8803 dnia: Maja 27, 2010, 13:51:33 pm »
Cytuj
Moment w którym państwo zaczyna wchodzić butami już dosłownie wszędzie, jest dla mnie przerażający.

Ale prawdziwie wolnego rynku to nie ma nigdzie na świecie, najbliżej tego jest bodajże Hong Kong.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8804 dnia: Maja 27, 2010, 13:54:50 pm »
Tam trzeba będzie spieprzać ; )

Cytuj
Wolnorynkowe reformy przeprowadzone w ostatnich latach w Gruzji pozytywnie wpłynęły na wzrost gospodarczy i poprawę standardów życiowych w tym kraju - mówi w wywiadzie dla PAFERE p. Paata Sheshelidze, prezydent gruzińskiego think tanku New Economic School – Georgia.

- Sukces gruzińskich reform polega na radykalnej deregulacji działalności biznesowej, obniżkach podatków, szeroko zakrojonej prywatyzacji i otwartości na zagraniczne inwestycje. Składa się na niego także uproszenie wszystkiego rodzaju procedur rejestracyjnych, redukcja korupcji, likwidacja wiz dla wielu krajów, a uproszczenie procedur ich uzyskania dla innych - twierdzi p. Sheshelidze.

Gruzja na szeroką skalę rozpoczęła też prywatyzację służby zdrowia.

- Nie ma u nas żadnych specjalnych, państwowych funduszy socjalnych i składek, a także żadnych indywidualnych zobowiązań w związku z ochroną zdrowia. Żadnych obowiązkowych opłat na fundusze czy firmy ubezpieczeniowe. Prywatne lecznictwo rozwija się zaspokajając bieżące potrzeby - mówi p. Sheshelidze.

No i oczywiście UE bardzo potępia Gruzję za "zbyt liberalną gospodarkę" i "niespełnianie standardów polityki UE" ; )
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2010, 13:57:38 pm wysłana przez Milford_Cubicle »
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8805 dnia: Maja 27, 2010, 14:13:29 pm »
"Szefostwo "Wiadomości" uważniej kontroluje materiały przed emisją, nawet w weekendy zawsze ktoś jest obecny. I pilnuje, co ma się ukazać o PiS, a co o PO - opowiada Małgorzata Wyszyńska, do niedawna prezenterka ”Wiadomości” TVP"

http://wyborcza.pl/1,75478,7935938,Niewiadomosci_TVP.html

Tfu... sprzedane świnie >_>

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8806 dnia: Maja 28, 2010, 22:48:07 pm »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8807 dnia: Maja 29, 2010, 00:05:49 am »
Cytuj
Zarzuty odpierał PiS, który z kolei zarzucał Platformie, chęć zablokowania "ostatnich wolnych mediów" w Polsce.

 :hihi:

No comments.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8808 dnia: Maja 29, 2010, 00:26:25 am »
Ja się tylko zastanawiam czy jak PO wreszcie przejmie TVP i zrobi z niej swoją tubę propagandową (tak jak już zrobili będąc w medialnej koalicji z Ligą Polskich Rodzin) to któremukolwiek z was będzie to przeszkadzać  :hihi:
Zresztą to pytanie retoryczne - wtedy nie przeszkadzało, to czemu teraz ma przeszkadzać.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wibratory-lubie-i-uzywam-a-z-Bogiem-mam-do-pogadania,wid,12317618,wiadomosc.html

Cytuj
- Bardzo lubię wibratory i nawet ich używam, ale w łóżku, a nie jak Palikot - w TVN-ie - stwierdził w Bolesławcu Bartosz Arłukowicz, wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. afery hazardowej. Arłukowicz dodał także, że jeśli Bóg istnieje, to ma on z Nim "do pogadania". Wypowiedzi posła opublikował portal istotne informacje.pl.

"Istotne informacje"  :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8809 dnia: Maja 29, 2010, 18:01:53 pm »
Cytuj
Kandydat w wyborach prezydenckich Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, będzie domagał się likwidacji zasiłków dla bezrobotnych i zwiększenia wydatków na armię o 50 proc. Jak podkreślił na konferencji prasowej w Warszawie, opowiada się za armią zawodową.

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/korwin-mikke-za-likwidacja-zasilkow-dla-bezrobotny,1,3233685,aktualnosc.html


Popieram oba postulaty tego pana. Redukcja/zniesienie zasilku i wzmocnienie armii.


Kaczynskiego przemiana, kolejny odcinek:

Cytuj
Musimy raz na zawsze skończyć z wojną polsko-polską - apelował kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński w Zakopanem, gdzie prezentuje założenia swojego programu wyborczego

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/kaczynski-musimy-raz-na-zawsze-skonczyc-z-wojna-po,1,3233708,aktualnosc.html

Deser dla PiS'owcow:

http://markd.pl/afery-po/

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8810 dnia: Maja 30, 2010, 07:59:45 am »
Cytuj
Kandydat w wyborach prezydenckich Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, będzie domagał się likwidacji zasiłków dla bezrobotnych i zwiększenia wydatków na armię o 50 proc. Jak podkreślił na konferencji prasowej w Warszawie, opowiada się za armią zawodową.

Ciekawe jak wyobraża sobie wprowadzenie tego w życie. Zwłaszcza pierwszego punktu.

Cytuj
http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/kaczynski-musimy-raz-na-zawsze-skonczyc-z-wojna-po,1,3233708,aktualnosc.html

Powiem tak. Deklaracji masa - ale szczegółów jak wyobraża sobie realizację, nie ma w ogóle. Wszystko jest takie maksymalnie poprawnie polityczne, żeby tylko zburzyć nowego wizerunku.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8811 dnia: Maja 30, 2010, 11:05:30 am »
Ciekawe jak wyobraża sobie wprowadzenie tego w życie. Zwłaszcza pierwszego punktu
Yyy normalnie? Bęc, koniec kasy, trzeba sie brać do roboty.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8812 dnia: Maja 30, 2010, 11:45:54 am »
Ciekawe jak wyobraża sobie wprowadzenie tego w życie. Zwłaszcza pierwszego punktu
Yyy normalnie? Bęc, koniec kasy, trzeba sie brać do roboty.



WPIS!

No bez jaj, jesli sie chce to prace mozna znalezc. Zasilki jesli juz powinny byc wyplacane tylko tym bezrobotnym, ktorzy sie staraja o prace tzn. chodza na rozmowy o prace, sami szukaja prace, chodza na kursy/doksztalcaja sie. I zasilek powinien byc wyplacany przez 6 max. 12 miesiecy i jesli po tym czasie nie jestes w stanie znalezc sobie pracy, skonczyc kursu, ktory ci to ulatwi to twoj problem. Teraz aby dostac zasilek wstarczy raz w miesiacu odwiedzic urzad pracy i sie podpisac.

W UK strasznie wkurza rozbudowany socjal, wkurza ludzi pracujacych, bo jak sie okazuje np. ja nie kwalifikuje sie, aby dostac jakakolwiek ulge podatkowa czy doplate do czynszu, za duzo zarabiam (wg urzedasow) ale znam ludzi ktorzy nie pracuja wogole, dostaje taki ladne mieszkanie, zasilek, doplaty do wszystkiego itp. Dochodzi do kuriozalnych przypadkow kiedy lokalny urzad wynajmuje rodzinie imigrantow dom za ktory podatnicy placa 1600 GBP/tydzien (max dozwolone przez prawo)
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2010, 11:47:39 am wysłana przez LoNdEk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8813 dnia: Maja 30, 2010, 13:19:40 pm »
Ciekawe jak wyobraża sobie wprowadzenie tego w życie. Zwłaszcza pierwszego punktu
Yyy normalnie? Bęc, koniec kasy, trzeba sie brać do roboty.



WPIS!

No bez jaj, jesli sie chce to prace mozna znalezc. Zasilki jesli juz powinny byc wyplacane tylko tym bezrobotnym, ktorzy sie staraja o prace tzn. chodza na rozmowy o prace, sami szukaja prace, chodza na kursy/doksztalcaja sie. I zasilek powinien byc wyplacany przez 6 max. 12 miesiecy i jesli po tym czasie nie jestes w stanie znalezc sobie pracy, skonczyc kursu, ktory ci to ulatwi to twoj problem. Teraz aby dostac zasilek wstarczy raz w miesiacu odwiedzic urzad pracy i sie podpisac.

Tak teraz jest. Aktualnie zasiłek jest wypłacany przez 6 miesięcy i to tylko osobom które poprzednie dwa lata pracowały na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin. Zasiłek wypłacany jest tylko osobom które szukają pracy - dostajesz liste miejsc co miesiąc z ofertami i jeśli nie zgłosisz sie tam z ochotą przyjęcia pracy tracisz status bezrobotnego. Do Urzędu Pracy musisz przynieść zaświadczenie od oferującego pracę że faktycznie stawiłeś się na spotkanie. Całe to Korwinowe pierdolenie że ludzie siedzą na zasiłku całe życie to populistyczne pierdolenie. Siedzą co najwyżej 6 miechów, i to tylko w przypadku gdy poprzednie dwa lata przepracowali na umowę o prace.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8814 dnia: Maja 30, 2010, 13:34:08 pm »
Całe to Korwinowe pierdolenie że ludzie siedzą na zasiłku całe życie to populistyczne pierdolenie. Siedzą co najwyżej 6 miechów, i to tylko w przypadku gdy poprzednie dwa lata przepracowali na umowę o prace.
Tak? Patrz a w mojej wiosce znam kilku takich co sobie dobrze żyje z zasiłków a przy pracy to ja ich nie widziałem już ho ho.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8815 dnia: Maja 30, 2010, 13:48:31 pm »
Całe to Korwinowe pierdolenie że ludzie siedzą na zasiłku całe życie to populistyczne pierdolenie. Siedzą co najwyżej 6 miechów, i to tylko w przypadku gdy poprzednie dwa lata przepracowali na umowę o prace.
Tak? Patrz a w mojej wiosce znam kilku takich co sobie dobrze żyje z zasiłków a przy pracy to ja ich nie widziałem już ho ho.


Ja w Polsce juz  rok nie bylem, ale rowniez kilku takich znam  - zasilki, zapomogi itp.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8816 dnia: Maja 30, 2010, 13:55:48 pm »
Całe to Korwinowe pierdolenie że ludzie siedzą na zasiłku całe życie to populistyczne pierdolenie. Siedzą co najwyżej 6 miechów, i to tylko w przypadku gdy poprzednie dwa lata przepracowali na umowę o prace.
Tak? Patrz a w mojej wiosce znam kilku takich co sobie dobrze żyje z zasiłków a przy pracy to ja ich nie widziałem już ho ho.


Ciekawe. Pewnie to ze ich nie widziałeś nie znaczy że nie pracują np. na czarno, a zasiłku nie mają.

W uzupełnieniu mojego postu dodam że w 2010 w życie weszła nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy i sytuacja wygląda tak że zasiłek przeciętny Polak otrzymuje 6miesięcy, w wyjątkowych przypadkach 12 miesięcy (tak jak chciał Londek). Dłużej zasiłku nie otrzymujesz i tyle. Tu jest to opisane w krótkiej formie:

http://prawocywilne.blox.pl/2010/01/Zasilek-dla-bezrobotnych-2010-r-komu-przysluguje.html

Można sobie sprawdzić te informacje na stronie lokalnego UP.



« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2010, 14:00:42 pm wysłana przez el becetol »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8817 dnia: Maja 30, 2010, 14:20:35 pm »
Ciekawe. Pewnie to ze ich nie widziałeś nie znaczy że nie pracują np. na czarno, a zasiłku nie mają.
Możliwe, co nie znaczy że nie żerują na państwie ile tylko sie da.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2010, 14:25:27 pm wysłana przez windomearl »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8818 dnia: Maja 30, 2010, 15:47:42 pm »
Dorzucam jeszcze do pieca idealny przykład na temat socjalu, który poruszył LoNdEk w odniesieniu do UK.
http://www.figa.pl/Moj-zawod-Rodzenie-dzieci-a393
Stwierdzenie w artykule, że dzieci w takiej rodzinie rozwijają się, uczą i z zadowoleniem pójdą do pracy, to niezła kpina. Wiadomo, że z takim podejściem jaki mają ci rodzice, rośnie pokolenie darmozjadów, które wie iż bez roboty można żyć na poziomie, więc po co się starać.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8820 dnia: Maja 30, 2010, 20:31:42 pm »
To się dopiero nazywa pokazanie faka rządzącym :]

Spidey^

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8821 dnia: Maja 31, 2010, 00:37:17 am »


I ciąg dalszy:


To już jest kpina :roll:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8822 dnia: Maja 31, 2010, 15:14:19 pm »
Taki szczyl prezesem TVP? :-x

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8823 dnia: Maja 31, 2010, 15:49:22 pm »
Kpina? Kpiną to jest, że ruscy zabronili upubliczniać w Polsce dane z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu. Nie wiem jak można było dopuścić do sytuacji, że w sprawie katastrofy polskiego samolotu z polskim prezydentem przyjmujemy rolę petenta. Brawo Donek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8824 dnia: Maja 31, 2010, 15:54:11 pm »
Brawo! :roll:

PS. Przed chwilą w radiu słyszałem, że Ruscy nie będą mieli nic do gadania jak nagrania trafią do naszego kraju. Ile w tym prawdy to nie wiem.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8825 dnia: Maja 31, 2010, 16:39:19 pm »
"Rzetelnośc" tvp staje się powoli przysłowiowa. Mnie szokowały takie bezczelne kłamstwa może ze 2 lata od napadu pisu na publiczną, teraz jakoś się przyzwyczaiłem.

Tak czy siak, wyczytałem dziś że rzeczpospolita dodała do jednego z wydań "solidarni 2010"- gratulacje, na własne życzenie postawili się w tym samym rzędzie co nasz dziennik.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8826 dnia: Maja 31, 2010, 16:54:20 pm »
Nasz Dziennik dodawał do gazety Solidarnych 2010?

ps. - na własne życzenie postawili się tam gdzie nasz dziennik.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2010, 16:59:29 pm wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8827 dnia: Maja 31, 2010, 17:04:17 pm »
?
Tak na serio to napisałeś?




el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8828 dnia: Maja 31, 2010, 17:09:56 pm »
Nie, parafrazowałem Wyborczą i komitet poparcia Komorowskiego.
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2010, 17:12:53 pm wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8829 dnia: Maja 31, 2010, 17:13:57 pm »
Super.
To idź teraz przekonuj jakiegoś po'wca w internecie że nie ma racji.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8830 dnia: Maja 31, 2010, 17:35:10 pm »
Przekonać nie przekonam, tak samo jak nie przekonam stada różowych gimber że Justin Bieber nie jest najlepszym wokalistą w historii muzyki. Mogę za to punktować brak wiedzy, kłamstwa i manipulacje, tak jak to powyżej z Naszym Dziennikiem i Solidarni 2010. Albo takie byki:

Cytat: Music
Mnie szokowały takie bezczelne kłamstwa może ze 2 lata od napadu pisu na publiczną, teraz jakoś się przyzwyczaiłem.

Dwa lata? Koalicja PiS-SLD objęła kierownictwo w TVP we wrześniu 2009. Wcześniej od 2008 roku TVP rządziła koalicja medialna PO-LPR z Farfałem jako prezesem (andryush - Taki szczyl prezesem TVP?). Że zgodne z konstytucją zmiany kadrowe nie są "napadem" nie będę nawet starał się przekonać (czemu? patrz pierwsze zdanie) ale że z 8 miesięcy urosły Ci dwa lata z pełną radością wytknę. 8)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8831 dnia: Maja 31, 2010, 17:50:37 pm »
Od momentu Wieldsteinów i innych Urbańskich.

Spidey^

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8832 dnia: Maja 31, 2010, 18:48:51 pm »
"Rzetelnośc" tvp staje się powoli przysłowiowa. Mnie szokowały takie bezczelne kłamstwa może ze 2 lata od napadu pisu na publiczną, teraz jakoś się przyzwyczaiłem.
Mimo wszystko trudno obok czegoś takiego przejść obojętnie. Są jakieś granice kłamstwa i obłudy.

Ale takie rzeczy tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że głos na Korwina to będzie słuszny głos.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8833 dnia: Maja 31, 2010, 19:05:17 pm »
Cytuj
Dwa lata? Koalicja PiS-SLD objęła kierownictwo w TVP we wrześniu 2009. Wcześniej od 2008 roku TVP rządziła koalicja medialna PO-LPR z Farfałem jako prezesem (andryush - Taki szczyl prezesem TVP?). Że zgodne z konstytucją zmiany kadrowe nie są "napadem" nie będę nawet starał się przekonać (czemu? patrz pierwsze zdanie) ale że z 8 miesięcy urosły Ci dwa lata z pełną radością wytknę.

Odnoszę wrażenie, że w sposób bardzo dla siebie wygodny pomijasz kilka spraw.
Na przykład pomijasz fakt, że pis obsadził i KRRiTV i telewizję polską swoimi marionetkami niedługo po wyborach w 2005 roku.
Po drugie Farfał nie znalazł się w telewizji sam z siebie - został tam umieszczony w wyniku podziału stanowisk między pisem a koalicjantami.
Po trzecie został prezesem na skutek różnych awantur proceduralnych między nimi oraz dzięki zatwierdzeniu składu rady przez sąd. Którego niezawisłości jeśli się nie mylę dotychczas nie podważałeś.
Po czwarte Kaczyński zadbał o to, żeby w telewizji nie było ludzi platformy, możesz dokładnie wytłumaczyć - i udowodnić - na czym owa koalicja miała polegać?

W naszych mediach państwowych psy zagryzają się same - nikt im nie musi w tym pomagać.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8834 dnia: Maja 31, 2010, 20:06:23 pm »
Krzychu a przeczytałeś na co odpowiadałem? Może od razu powiedz, że nie przedstawiłem w poście historii telewizji od 89 roku, albo lepiej - od momentu powstania w 1939 i w takim razie mój post jest niekompletny i "pomija niewygodne fakty"?  :lol:


Po czwarte Kaczyński zadbał o to, żeby w telewizji nie było ludzi platformy, możesz dokładnie wytłumaczyć - i udowodnić - na czym owa koalicja miała polegać?

Kolejny raz prosisz aby ci udowodnić - bo nie wiedziałeś - że ziemia nie jest płaska. Ok. Tylko jak to zrobić?
Napisze swoimi słowami - będą zarzuty że nie podaje źródła.
Dam linki do prasy - będzie że niewiarygodna, w końcu już nic co nie jest GW/TVN nie jest wiarygodne. (Patrz post Musica z dzisiaj o RP)
Głos polityków PiS? Oczywiście będzie biadolenie że to PiSowski bełkot.
Proszę więc - słowa Grzegorza Napieralskiego:

http://napieralski.blog.onet.pl/Farfalizacja-TVP-czyli-koalicj,2,ID386450600,n
Cytuj
„Trzeba dorżnąć tę watahę”. Pamiętają państwo kto wyraził tę górnolotną myśl? To Radek Sikorski namawiał Donalda Tuska do ostatecznego rozprawienia się z polityczną konkurencją. Nauka nie poszła w las. Trwa dożynanie TVP. W tym celu Platforma zawarła koalicję z LPR. Donald Tusk, Aleksander Grad i Rafał Grupiński zawarli z neonazistą Farfałem układ. Ponieważ PO nie chce brać na siebie odpowiedzialności za TVP, a z drugiej strony potrzebuje kogoś, kto będzie bronił jej interesów i oczyszczał przedpole, Farfał jest idealny. Działa z konsekwencją godną wszechpolaka i jest lojalny. Platforma zapewnia mu nietykalność.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8835 dnia: Maja 31, 2010, 20:26:46 pm »
Cytuj
Krzychu a przeczytałeś na co odpowiadałem?

Odpowiadałeś na temat "napadu pisu na tvp", który nastąpił tuż po wygranych wyborach, kiedy skumali się z lpr'em i endrju lepperem.


jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8836 dnia: Maja 31, 2010, 20:34:11 pm »
nie wiem po co te żale skoro TVP to wybitnie nieopłacalna instytucja ,która tylko żeruje na pięniadzach podatników . Nie uśmiecha mi się opcja wspomagania finansowo takich osób jak Tomasz Lis chociażby , który lekką rączką wyjmuje 10tys . miesiecznie . W dodatku o zapatrywaniach lewackich jak to ujmujesz . Oprócz tego zatrudniają ponad 1000 osób co daje nam spory kapitał gotówki . I ta kwestia nie kłułaby tak bardzo w oczy gdyby nie doczepiali do tego kilku serialu bedacych niezłą przechowywalnią 3 ligowych aktorów pasożytujacych na znikomy współczynniku gustu przeszło 10 mln . CZAS NAJWYŻSZY ODCIĄC PRAD TEMU CHLEWOWI . Pomysl sobie o matce ,ktora ma wykarmic dzieci a z tvika wyskakuje je te same od 10 lat wesole  ryjki cichopkow , mroczkow i innych brodzikow babrzacych sie w tabunach pieniedzy za marna jakosc uslug . Szlag by ciebie nie trafil ? Pomijam kwestie czysto polityczna tego typu jakoby TVP byla jedyna obiektywna stacja w Polsce lub chociazby o prawicowych nalecialosciach .
Telewizja Publiczna nie jest nikomu potrzebna tak samo jak składki zdrowotne , im szybciej z ta kula u nogi sie rozprawimy tym szybciej zalatamy dziure budzetowa . O lepszym statusie materialnym Polakow nie bede wspominał bo do tego trzeba podjac jeszcze bardziej radykalne kroki  ;)
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8837 dnia: Maja 31, 2010, 20:56:34 pm »
Bardzo fajny , alternatywny argument przeciwko tej wątpliwej instytucji  :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8838 dnia: Maja 31, 2010, 21:42:32 pm »
Nie uśmiecha mi się opcja wspomagania finansowo takich osób jak Tomasz Lis chociażby , który lekką rączką wyjmuje 10tys . miesiecznie . W dodatku o zapatrywaniach lewackich jak to ujmujesz .

Chyba jednego zera brakuje przy tej kwocie ;) Albo raczej cyfry "7".

http://news.money.pl/artykul/astronomiczny;kontrakt;tomasza;lisa;w;tvp,125,0,312445.html

Cytuj
Tomasz Lis może jako pracownik Telewizji Polskiej SA liczyć na 170 tysięcy złotych miesięcznie

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8839 dnia: Maja 31, 2010, 21:57:45 pm »
Problem tkwi w tym ,że wszystkie 4 największe partie obecnie rządzace przygladają się przychylnie takim akcjom . Nie pojmuje tego jak w kraju tym pojebanym zdeczka może byc lepiej skoro opłaca sie brac socjal niż szukac lepszej pracy (pomijam staże i prace dorywcze )skoro dla takich
styknie tylko życ po to by tylko zyc . Cóż za ambitne przedsiewzciecie i jakże motywujace do działania na rzecz polepszenia (?!) kraju .  20 lat demokracji a wg. mediów mamy dow yboru tylko 2 kandydatów na prezydenta : Bronisława Komorowskiego i Jarosława . Ktoś kto przebudziłby sie teraz po 20 latach nie zauważyłby gwałtownej różnicy między starym a nowym systemem .Przecież te twarze Millera , Kwaśniewskiego , Tuska , Kaczyńskiego  ciągnac sie beda za nami aż do śmierci . Albo do chwili wyłączenia TV z sieci .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl