Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658619 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8880 dnia: Czerwca 02, 2010, 20:05:44 pm »
Bo w danej chwili podstawy chmury mogły być na wysokości 150m schodzą poniżej nich na 80-100m i wypatrują świateł lub ziemi mimo tego że jest mgła. Świateł i ziemi nie widać na 80 zaczynają odchodzi i albo nie mogą albo ten manewr zbyt długo trwa i w połączeniu z parowem  dopiero pozycji horyzontalnej uderzają  brzózkę.

Kto oglądał dziś wiadomości a nie fakty ten wie że wieża potwierdzała pilotom odległość od lotniska w sposób nieprecyzyjny co mogło ich zmylić. Obliczona że średnia prędkość samolotu na odcinku kilku kilometrów wyszła 147km/h co jest niemożliwe.

Boban jeśli słyszysz tylko Ruski to tam masz napisane co Ci panowie krzyczą wpadając chwile po katastrofie na miejsce zdarzenia. Film ten później został w rosyjskich mediach ewidentnie zmanipulowany. Dziwne co nie?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8881 dnia: Czerwca 02, 2010, 20:12:07 pm »
Bo w danej chwili podstawy chmury mogły być na wysokości 150m schodzą poniżej nich na 80-100m i wypatrują świateł lub ziemi mimo tego że jest mgła. Świateł i ziemi nie widać na 80 zaczynają odchodzi i albo nie mogą albo ten manewr zbyt długo trwa i w połączeniu z parowem  dopiero pozycji horyzontalnej uderzają  brzózkę.

Kto oglądał dziś wiadomości a nie fakty ten wie że wieża potwierdzała pilotom odległość od lotniska w sposób nieprecyzyjny co mogło ich zmylić. Obliczona że średnia prędkość samolotu na odcinku kilku kilometrów wyszła 147km/h co jest niemożliwe.

Boban jeśli słyszysz tylko Ruski to tam masz napisane co Ci panowie krzyczą wpadając chwile po katastrofie na miejsce zdarzenia. Film ten później został w rosyjskich mediach ewidentnie zmanipulowany. Dziwne co nie?


Zmanipulowany? W jaki niby sposób? Na tym filmie nie słychać zbyt wiele. Krzyki , strzały? , syrena. Manipulacje to ja tylko w internecie widziałem , jak ktoś sobie dla jaj wstawił "nichuja sibie" czy inne pierdoły w stylu "oni żyją"...



A teraz spójrzcie na ten wykres. Do 100m nawigator podaje prawdziwą wysokość , czyli wysokość względem poziomu morza. Później nawigator znowu podaje wysokość 100 metrów , tyle , że tym razem wygląda na to , że jest to wysokość podana względem wysokości nad ziemią. Dlaczego , jesli wiadomo , ze znajdują się nad obniżonym terenem?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2010, 20:24:35 pm wysłana przez andryush »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8882 dnia: Czerwca 02, 2010, 22:53:13 pm »
Misja specjalna tvp1.

NIE TYLKO RUSKIE KŁAMIĄ



przesiewali piasek na metr przekopali... W żywe oczy kłamać miliony ludzi

http://www.fakt.pl/Rosyjski-samolot-rozbil-sie-pod-Moskwa,artykuly,67393,1.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2010, 00:00:47 am wysłana przez sieq »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8883 dnia: Czerwca 03, 2010, 00:21:28 am »
LOL! :lol: :lol: :lol: Rozwalasz mnie sieq. Zapoznaj się z katastrofą samolotu w której zginęła Anna Jantar. Tam też bardzo dokładnie przeszukano teren a mimo to nawet po roku odnajdywano różne drobne pozostałości. W przypadku TU-154 zdarzenie miało miejsce na terenach podmokłych więc nic dziwnego jeśli ciągle coś będzie wyłaziło na wierzch.

Swoją drogą to widziałem kiedyś wywiad gdzie świadek mówił iż znalazł kawałek ciała ludzkiego ociekającego krwią. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt iż ów świadek znalazł ten kawałek ciała po ponad dwóch tygodniach. :lol: Kpiny i nic więcej. Jeszcze może krążenie wyczuwał. Dodać należy iż twierdził, że ten kawałek mieścił mu się w dłoni. Ja się pytam jakim idiotą trzeba być aby nie pomyśleć, że człowiek zdrowy na umyśle kiedy usłyszy taką brednie od razu zada sobie pytanie "jakim kur** cudem po dwóch tygodniach ciągle świeża, ociekająca krew może znajdować się na tym kawałku ludzkiego ciała?".

Wiadomość scalona: Czerwca 03, 2010, 00:23:17 am
Misja specjalna tvp1.

Sorki nie zwróciłem na to uwagi. Równie dobrze mogłeś wkleić ten filmik z podstawionymi aktorami. "Solidarni" czy jakoś tak.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2010, 00:23:17 am wysłana przez BoBaN »

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8884 dnia: Czerwca 03, 2010, 09:24:41 am »
Jeśli dobrze tutaj wszystko rozumiem, to oni byli prawie miesiąc po katastrofie i znajdywali ociekające krwią szczątki.
Chociaż ok, nawet jeśli to będzie możliwe, to i tak wiadomo, że na takim dużym terenie, przy tak dużej katastrofie, na bagnach, zawsze gdzieś coś będzie, ba ile jest głęboko pod ziemią w tym momencie..
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2010, 09:29:16 am wysłana przez Milford_Cubicle »
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8885 dnia: Czerwca 03, 2010, 09:56:41 am »
Głupoty krótko mówiąc. Pic na wodę , fotomontaż. Nawet twarzy nie pokazali , jakby byli jakimiś zbrodniarzami (co poniektórzy) :P
I stówy walające się bezpańsko miesiącami , gdy wokół chodzi masa ruskich z reklamówkami? C'mon... xD

Swoją drogą to bardziej nienormalne moim zdaniem są wycieczki na miejsce katastrofy , ot żeby popatrzeć , albo znaleźć czyjś palec xD

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8886 dnia: Czerwca 03, 2010, 10:47:20 am »
Jeśli wierzysz pani Kopacz we wszystko co powiedziała to okej. Twoja sprawa dla mnie to stek kłamstw.

Ociekające krwią no cóż do czegoś musiałeś się przyczepić. Jeśli leżał tam np kawałek ręki to musi być widoczna krew mimo że zaschnięta a może tak nie do końca bo jest tam strasznie wilgotno. Tak czy inaczej zszokowany świadek mógł trochę to ubarwić. Fakt jest taki że teren nie był dokładnie przeszukany przekopany przesypany a ta suka miała czelność z mównicy sejmowej takie bajki opowiadać. Ruską nie zależy na wyjaśnieniu tej sprawy oni już kilka minut po zdarzeniu wiedzieli kogo to wina.

Pro analiza filmu:

http://el.ohido.siluro.wrzuta.pl/plik/7y1D2GOEMQn/stenogram_i_analiza_filmu_wraz_z_instrukcja_obslugi

Domyślam się że w warunkach laboratoryjnych  na naprawdę profesjonalnym sprzęcie dałoby się wyciągnąć jeszcze więcej z tła. No ale jak  niektórzy są głusi i ślepi. BTW film miał w kwietniu zostać sprawdzony przez prokuraturę jednak nic z tego nie wyszło. Ciekawe dlaczego…

http://el.ohido.siluro.salon24.pl/187664,topologia-zbrodni-cz-i Ze zdjęć satelitarnych wynika że samolot lądował na kołach. Lewy ślad podwozia jest mocniej wyryty w ziemi dlatego że to na niego przeniosła się największa siła bo samolot był przechylony. Na zdjęciach widoczna również kabina samolotu która nie przetrwała trudów rosyjskiego śledztwa.

Teraz pytanie za 100pkt! Jakim cudem paliły się zgliszcza ?  Skoro paliwo nie wybuchło a w lesie było wilgotno jak cholera i dlaczego samolot wygląda jakby spierdolił się z 2km plackiem na ziemie. Dla przykładu TU 204 który lądował w lesie kilometr przed pasem  http://www.fakt.pl/Rosyjski-samolot-rozbil-sie-pod-Moskwa,artykuly,67393,1.html i nie piszcie że samolot obrócił się / zmienił kierunek bo jak byk widać ślady po podwoziu. Samolot jak uderzał w sosnę był 20m nad ziemią i ułamek sekundy dzielił go od lądowania. Takie drzewko nie mogło spowodować odwrócenia tak wielkiego samolotu lecącego tak nisko z ogromną prędkością.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8887 dnia: Czerwca 03, 2010, 10:55:19 am »
sieq przesadza, ale reszta... Dziennikarze Faktu przywożą do kraju fragmenty radiokompasu, ludzie znajdują dokumenty i rzeczy osobiste ofiar, miejscowe ruski szabrują z reklamówkami, a wy wierzycie w dokładne przeszukanie i zabezpieczenie miejsca katastrofy? Brak słów.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8888 dnia: Czerwca 03, 2010, 11:17:24 am »
Cytuj
Amatorskie nagranie ze Smoleńska zostało przez specjalistów uznane za autentyczne i oryginalne. Ale na oficjalną i szczegółową analizę musimy jeszcze poczekać.
cytat ze stronki tvn24. Czekam z niecierpliwością

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8889 dnia: Czerwca 03, 2010, 11:39:27 am »
http://el.ohido.siluro.salon24.pl/187664,topologia-zbrodni-cz-i Ze zdjęć satelitarnych wynika że samolot lądował na kołach. Lewy ślad podwozia jest mocniej wyryty w ziemi dlatego że to na niego przeniosła się największa siła bo samolot był przechylony. Na zdjęciach widoczna również kabina samolotu która nie przetrwała trudów rosyjskiego śledztwa.

Losie okrutny co za stek bzdur. :-? Powiększają rozpaćkane zdjęcia i dopisują sobie najróżniejsze teorie. Ja nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby w to wszystko wierzyć. Tam twierdzą, że na tych fotografiach widać leje po wybuchu bomby. :roll:

Ja kończę dyskusję na ten temat bo to już przechodzi wszelakie granice zdrowego rozsądku.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8890 dnia: Czerwca 03, 2010, 11:53:00 am »
O ja je**e, awaryjne lądowanie i wybuch bomby pod kadłubem... Ludzie są poj**ani. Brak słów.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8891 dnia: Czerwca 03, 2010, 12:00:47 pm »
ALE URWAŁ!!!  :) To te paliwo które nie wybuchło?

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8892 dnia: Czerwca 03, 2010, 12:05:25 pm »
Sieq, przenieś się do teorii spiskowych.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8893 dnia: Czerwca 03, 2010, 12:07:12 pm »
Najwidoczniej ten gigantyczny magnes tak zadziałał. Ruscy to potrafią.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8894 dnia: Czerwca 03, 2010, 12:11:09 pm »
Wybaczcie że posądzałem waszych przyjaciół rosjan  :)  Zapomniałem o specjalnym temacie. KONIEC OT

masz jakąś manie, stary {s}
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2010, 12:15:19 pm wysłana przez svonston »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8895 dnia: Czerwca 03, 2010, 12:50:19 pm »
Wybaczcie że posądzałem waszych przyjaciół rosjan

Myślenie typu "jeśli nie jesteś z nami, to musisz działac z wrogami"- faktycznie, ciekawie jest widziec świat wyłącznie w czarno-białych barwach.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8896 dnia: Czerwca 03, 2010, 12:51:02 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/2179861,12,rosyjska_prasa_byla_presja_na_pilotow_byla__i_to_bezposrednio,item.html

Cytuj
"Moskowskij Komsomolec" ocenia, że stenogram rozmów w kokpicie polskiego Tu-154M "stawia kropkę w sporze o to, czy na jego załogę była wywierana presja ze strony wysoko postawionych pasażerów". - Była, i to bezpośrednio - podkreśla gazeta.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8897 dnia: Czerwca 03, 2010, 13:05:20 pm »
Londek też do torii spiskowych wypie**alaj. Ile jeszcze ruskich gazet wkleisz żeby oczernić zmarłych? Sieq swoimi przypuszczeniami przynajmniej nie pluł na groby, ale widać że takie (...) jak ty nie mają żadnych hamulców moralnych.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2010, 13:09:33 pm wysłana przez el becetol »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8898 dnia: Czerwca 03, 2010, 13:49:29 pm »
Londek też do torii spiskowych wypie**alaj. Ile jeszcze ruskich gazet wkleisz żeby oczernić zmarłych? Sieq swoimi przypuszczeniami przynajmniej nie pluł na groby, ale widać że takie (...) jak ty nie mają żadnych hamulców moralnych.

LOL...wez sie idz przewietrz, bo piep*zysz od rzeczy. Jesli "ciolku" nie zauwazyles wkleilem cytat z polskiego portalu nie komentujac go, a wypie*dalaj sam, jestes taki buc i cham co najmniej jak Iras.

btw. nie zdziwie sie jesli windo da drugie osta, w koncu wogole nie stronniczy jest
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2010, 13:51:28 pm wysłana przez LoNdEk »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8899 dnia: Czerwca 03, 2010, 13:53:11 pm »
Obaj spokój albo po kropie.

Ale tak BTW, co za głupota to co wkleiłeś Londek to szok.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8900 dnia: Czerwca 03, 2010, 14:02:56 pm »
No i jak tu wierzyć w demokracje  :o  coraz bardziej popieram pomysł powrotu do monarchii patrząc na was.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8901 dnia: Czerwca 03, 2010, 14:26:06 pm »
Obaj spokój albo po kropie.

Ale tak BTW, co za głupota to co wkleiłeś Londek to szok.

Onet.pl - dalem link do zrodla, nie powiedzialem, ze sie zgadzam z ta opinia, dlatego nierozumie skad u becelota takie wzburzenie i atak na moja osobe. A przeciez to kolejna opinia na temat tego co pojawilo sie w stenogramach.

Mnie ciekawi, czy jesli rzeczywiscie jakas presja na pilotow byla to czy oficjalnie do tego przyznaja ludzie prowdzacy swledztwo, czy zostanie to przemilczane wedle zasady, ze o zmarlych mowi sie tylko dobrze.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2010, 14:30:46 pm wysłana przez LoNdEk »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8902 dnia: Czerwca 03, 2010, 14:34:36 pm »
Napisałem coś o Tobie? Nie. Napisałem że to co wkleiłeś to niezły stek bzdur. Nie wiem o co Ci teraz chodzi.

Jak widać osta nie dostałeś i w ogóle nie miałem go w planach, a jeśli to dostalibyście obaj po kropie. Następnym razem zastanów sie zanim coś napiszesz.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8903 dnia: Czerwca 03, 2010, 15:08:54 pm »
Daj spokój Londek z wklejanie opinii:

Cytat: Londek
"Moskowskij Komsomolec"

Cytat: Londek
"Rossijskaja Gazieta"

Jako jakiejś prawdy, bo aż żal się robi widząc Polaków którzy dają się wciągnąć w grę Putina który od samej tragedii tak dozuje informacje, aby tylko dać paliwo antypolskim mediom i sugerując winę Kaczyńskiego. Pamiętasz jak to było od początku?

Putin informuję że samolot podchodził do lądowania 4 razy, co od razu wywołuje komentarze "Kaczyński pewnie naciskał, bo niby kto podchodzi do lądowania 4 razy, zmuszał ich, to pewne". Jakiś czas później informacja o 4 podejściach okazuję się kłamstwem i razem z nią upada teoria nacisku, ale ta wersja zdążyła zakiełkować w głowach tych którzy zawsze chcą zrzucić winę na PiS i fakty im w tym nie przeszkadzają. Mieliśmy dalszą grę (np. POwska GW na okładce "przypomniała" Gruzje, oczywiście zupełnie przez przypadek i bez związku ze Smoleńskiem...) i ciągłe sugestie że nagrania ze skrzynek dopiero będą w stanie rozwiać wątpliwości. Rosjanie podłapali klimat polskich komentarzy.

Najpierw (przypominam że znają już całą zawartość skrzynek) informują że w chwili katastrofy w kokpicie był ktoś spoza załogi - komentarze "ta pewnie Kaczyński, a nie mówiliśmy?",

Jakiś czas potem podają kolejną informacje - że w kabinie był mężczyzna - komentarze "No, widzicie, mężczyzna, Kaczyński jak nic".

Dopiero później dowiadujemy się że w kabinie był gen. Błasik - komentarze "No może nie Kaczyński... może nie naciskał... ale pewnie wysłał Błasika żeby naciskał!"

Teraz ujawniają zapisy z czarnych skrzynek z których wynika że Błasik, też pilot, nie naciskał, tylko asystował w procedurach, "czytał kartę". "Na szczęście" Ruscy zadbali o to żeby w ich profesjonalnych odczytach połowa tekstów brzmiała "niezrozumiałe", aby właśnie "Moskowskij Komsomolec", "Rossijskaja Gazieta" i ich polskie odpowiedniki z GW na czele mogły sobie w miejsce "niezrozumiałe" wstawić każdą bzdurę. Teoria o nacisku jest tak samo prawdziwa jak ta o 4 podejściach do lądowania, którymi karmili nas Rosjanie od pierwszych chwil po katastrofie. Dziwne że niektórzy z was dalej ufają w tej sprawie ludziom, którzy w tej samej sprawie już kilkakrotnie kłamali.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2010, 15:11:07 pm wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8904 dnia: Czerwca 03, 2010, 15:57:25 pm »
Napisałem coś o Tobie? Nie. Napisałem że to co wkleiłeś to niezły stek bzdur. Nie wiem o co Ci teraz chodzi.

Jak widać osta nie dostałeś i w ogóle nie miałem go w planach, a jeśli to dostalibyście obaj po kropie. Następnym razem zastanów sie zanim coś napiszesz.

Szkoda, że nie reagowałeś tak na stek bzdur wklejony przez Sieq. :roll:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8905 dnia: Czerwca 03, 2010, 16:00:02 pm »
O co tobie chodzi nie rozumiem. W to co napisał sieq nawet sie nie zagłębiałem za bardzo bo sporo tego i mi sie nie chciało.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8906 dnia: Czerwca 03, 2010, 16:01:19 pm »

Pro analiza filmu:

http://el.ohido.siluro.wrzuta.pl/plik/7y1D2GOEMQn/stenogram_i_analiza_filmu_wraz_z_instrukcja_obslugi

Domyślam się że w warunkach laboratoryjnych  na naprawdę profesjonalnym sprzęcie dałoby się wyciągnąć jeszcze więcej z tła. No ale jak  niektórzy są głusi i ślepi. BTW film miał w kwietniu zostać sprawdzony przez prokuraturę jednak nic z tego nie wyszło. Ciekawe dlaczego…


O ja pier*ole... człowieku , ogarnij się! xDDD
Nie wiem jak można wierzyć w tak chore rzeczy...

Cytuj
0:49  -И убийай сюда !!! (fon. "I ubijaj siuda!!!", lub "I wybijaj siuda!!!", pol. "I tutaj zabijaj!!!", eng. "And Kill here!!!")
(Równie wyraźnie jego kompan - przełożony?)

PRO analiza? W ruskim takich słów nie ma.

Gratulacje. A właściwie chyba najlepiej było by współczuć.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8907 dnia: Czerwca 03, 2010, 16:17:52 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/2179861,12,rosyjska_prasa_byla_presja_na_pilotow_byla__i_to_bezposrednio,item.html

Cytuj
"Moskowskij Komsomolec" ocenia, że stenogram rozmów w kokpicie polskiego Tu-154M "stawia kropkę w sporze o to, czy na jego załogę była wywierana presja ze strony wysoko postawionych pasażerów". - Była, i to bezpośrednio - podkreśla gazeta.
Szczerze powiedziawszy ja jak pierwszy raz czytałem scenogramy to odniosłem bardzo podobne wrażenie co "Moskowskij Komsomolec".  Dziwiłem się dalczego nigdzie się o tym nie mówi, a nawet mówi się, że nie było presji na pilotach.

Dla mnie dziwna sytuacja, pilot non stop się pyta i ogólnie rozmaia z jakąś 3-cią osoba w kabinie podczas lądowania i podejmowania decyzji. Z tego co mi się wydaje, piloci powinni sami przebywać w kabinie i bez żadnych konsultacji podejmować decyzje. Dodatkowo takie cytaty: 'Wkurzy się, jeśli jeszcze (niezr.)',  'Na razie nie ma decyzji prezydenta, co dalej robić' - są dosyć niepokojące.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8908 dnia: Czerwca 03, 2010, 16:27:24 pm »
Rosjanie zostawili furtkę dla późniejszego rozszyfrowania zapisów czarnych skrzynek. Nie wierzę , ze tyle rozmów było nie do zrozumienia. Na pewno gdy polscy eksperci zaczną swoją pracę , wiele niezrozumiałych kwestii zostanie zrozumianych i kto wie , być może przeczucie , że nacisk na pilotów jednak był nie jest wcale takie błędne...

Wyobraźcie sobie , że Rosjanie oficjalnie potwierdzają , że prezydent kazał lądować...
A teraz wyobraźcie sobie reakcję polskiego społeczeństwa , mediów - "jak to tak , ruscy zwalają winę na naszych (a to pewnie Putin naoglądał się LOSTów i postanowił sprowadzić samolot na ziemię swoim mega magnesem!!)"

Rosjanie mają kilka mocnych argumentów , żeby nie ujawniać publice wyników śledztwa. Szczególnie , jeśli wina pędzie leżeć po stronie polskiej , wywołało by to zbyt wiele kontrowersji bo przecież dla wielu Polaków ruscy to wróg nr1.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8909 dnia: Czerwca 03, 2010, 16:53:51 pm »
10:36:36,9 nz (niezr.).
10:36:42,0 nz (niezr.).
10:36:43,5 nz (niezr.).
10:36:45,7 nz (niezr.).
10:36:47,2 nz (niezr.).
10:36:48,6 nz (niezr.).
10:36:56,4 nz (niezr.).
10:37:03,1 nz (niezr.).
10:37:18,9 nz (niezr.)
10:37:38,1 nz (niezr.).
10:38:00,4 nz Wkurzy sie, jesli jeszcze (niezr.).
10:38:02,0 nz (niezr.).

Odszyfrowywanie czarnych skrzynek przez ruskich. Wierzycie ze oni w dobrej woli i z całą rzetelnością akurat tyle zrozumieli z zapisu? Akurat tyle co pasuje żeby wstawić do torii o naciskach jaką od początku lansują? A może po prostu dobrze wybrali abyście słyszeli to co wam pasuje do teorii, a reszta mogła tą teorię obalić?

Tak samo z tym:

Kapitan pyta Kazany:

Cytuj
10:26:26,0 kapitan Spróbujemy podejsc, zrobimy jedno zejscie, ale
prawdopodobnie nic z tego nie bedzie.
10:26:31,6 kapitan Jak sie okaze (niezr.), to co bedziemy robili?

Kazana wraca i odpowiada:
Cytuj
10:30:32,7 nz Na razie nie ma decyzji prezydenta, co dalej robic
(dyrektor Kazana)
10:30:35,2 nz (niezr.).

To chyba logiczne że odpowiadał na pytanie kapitana - co mają robić jeśli już za pierwszym razem sie nie uda. Czy kołować nad lotniskiem, lecieć do Mińska czy do Witebska. Decyzja o jednej próbie lądowania w Smoleńsku była podjęta przez kapitana wcześniej, zanim spytał Kazany

Więc jesli dalej obstawiacie przy teorii spiskowej że piloci nie chcieli lądować ale Kaczyński siedział w kokpicie i kazał im 4 razy podchodzić do lądowania (pierwsza wersja lansowana przez Rosjan, już obalona, ale wielu w nią wierzyło) to radze przenieść się do teorii spiskowych.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2010, 16:56:54 pm wysłana przez el becetol »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8910 dnia: Czerwca 03, 2010, 17:16:22 pm »
Chciałem zakończyć OT ale widać Panowie wolą dyskutować tutaj.


Pro analiza filmu:

http://el.ohido.siluro.wrzuta.pl/plik/7y1D2GOEMQn/stenogram_i_analiza_filmu_wraz_z_instrukcja_obslugi

Domyślam się że w warunkach laboratoryjnych  na naprawdę profesjonalnym sprzęcie dałoby się wyciągnąć jeszcze więcej z tła. No ale jak  niektórzy są głusi i ślepi. BTW film miał w kwietniu zostać sprawdzony przez prokuraturę jednak nic z tego nie wyszło. Ciekawe dlaczego…


O ja pier*ole... człowieku , ogarnij się! xDDD
Nie wiem jak można wierzyć w tak chore rzeczy...

Cytuj
0:49  -И убийай сюда !!! (fon. "I ubijaj siuda!!!", lub "I wybijaj siuda!!!", pol. "I tutaj zabijaj!!!", eng. "And Kill here!!!")
(Równie wyraźnie jego kompan - przełożony?)

PRO analiza? W ruskim takich słów nie ma.

Gratulacje. A właściwie chyba najlepiej było by współczuć.
Na Twoje posty już dawno nie zwracam uwagi więc sobie daruj nic konkretnego nie wnosisz do dyskusji więc milcz.

Cytuj
Z tego co mi się wydaje, piloci powinni sami przebywać w kabinie i bez żadnych konsultacji podejmować decyzje.
– Chłopie to jest lotnictwo wojskowe a nie cywilne. Tutaj do kabiny może wejść stewardessa i zapytać się czy panowie nie życzą może sobie herbatki. Generał był tam bo chciał wesprzeć pilotów i uspokoić pasażerów.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8911 dnia: Czerwca 03, 2010, 17:24:51 pm »
Chciałem zakończyć OT ale widać Panowie wolą dyskutować tutaj.


Pro analiza filmu:

http://el.ohido.siluro.wrzuta.pl/plik/7y1D2GOEMQn/stenogram_i_analiza_filmu_wraz_z_instrukcja_obslugi

Domyślam się że w warunkach laboratoryjnych  na naprawdę profesjonalnym sprzęcie dałoby się wyciągnąć jeszcze więcej z tła. No ale jak  niektórzy są głusi i ślepi. BTW film miał w kwietniu zostać sprawdzony przez prokuraturę jednak nic z tego nie wyszło. Ciekawe dlaczego…


O ja pier*ole... człowieku , ogarnij się! xDDD
Nie wiem jak można wierzyć w tak chore rzeczy...

Cytuj
0:49  -И убийай сюда !!! (fon. "I ubijaj siuda!!!", lub "I wybijaj siuda!!!", pol. "I tutaj zabijaj!!!", eng. "And Kill here!!!")
(Równie wyraźnie jego kompan - przełożony?)

PRO analiza? W ruskim takich słów nie ma.

Gratulacje. A właściwie chyba najlepiej było by współczuć.
Na Twoje posty już dawno nie zwracam uwagi więc sobie daruj nic konkretnego nie wnosisz do dyskusji więc milcz.

Cytuj
Z tego co mi się wydaje, piloci powinni sami przebywać w kabinie i bez żadnych konsultacji podejmować decyzje.
– Chłopie to jest lotnictwo wojskowe a nie cywilne. Tutaj do kabiny może wejść stewardessa i zapytać się czy panowie nie życzą może sobie herbatki. Generał był tam bo chciał wesprzeć pilotów i uspokoić pasażerów.


No ja zamilknę , nie będę więcej komentować tych pierdół , ty też lepiej zamilknij i przestań je ludziom pokazywać , zachowaj je dla swojego prywatnego kręgu miłośników zjawisk paranormalnych.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8912 dnia: Czerwca 03, 2010, 17:33:19 pm »
Ruscy chęć rzetelnego prowadzenia śledztwa pokazali wkręcając na lotnisku żarówki kilka godzin po katastrofie  :lol:

Od początku lansują winę polskich pilotów (nie znali języka, nie potrafili się porozumieć, cztery razy podchodzili do lądowania, etc.  :lol: ), a awarię ruskiego rzęcha wykluczyli w pierwszej kolejności. O stanie urządzeń na tym niby lotnisku i zachowaniu kontroli lotów też wyjątkowo mało się mówi, choć niemal do ostatniej chwili potwierdzali prawidłowy kurs i ścieżkę podejścia. Ktoś w ogóle przesłuchał kontrolera lotów? Podobno zapadł się pod ziemię. Gdzie jest? Pojawiają się głosy, że dalsza z radiolatarni na lotnisku nie działała - patrząc na stan oświetlenia, jest to całkiem prawdopodobne. Ktoś to sprawdził? Wątpię.

Tak andryush, Rosjanie na pewno nie ujawnią wyników śledztwa, jeśli wina jest po polskiej stronie  :lol:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8913 dnia: Czerwca 03, 2010, 17:42:14 pm »
No na pewno nie usłyszał byś tego z ich ust. Już teraz piszesz , ze ruskie zwalają winę na kogoś z załogi , co dopiero mówić o sytuacji gdzie oficjalnie naznaczono by "winnego".
Polska komisja teraz spokojnie sobie do-odczyta niezrozumiałe kwestie i po wyborach , żeby nie robić szumu , wszystko zostało by ujawnione...

Oczywiście to tylko taka przypuszczalna wersja wydarzeń na wypadek jeśli coś takiego faktycznie miało miejsce. ;) Nie twierdze , ze tak musiało być.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8914 dnia: Czerwca 03, 2010, 18:01:45 pm »
Naprawdę sądzisz, że gdyby Kaczyński faktycznie naciskał na pilotów, polska strona ujawniłaby to dopiero po wyborach? Nie wiem w jakimś świecie żyjesz, ale musi tam być fajnie. Aha, polska strona nie dostała czarnych skrzynek i póki co się na to nie zanosi.

Piszę, że ruskie zwalają winę na kogoś z załogi, bo tak jest.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8915 dnia: Czerwca 03, 2010, 18:03:55 pm »
No teraz niby panuje "czas pokoju". Myślę , ze raczej nikomu nie zależało by , aby w tak drastyczny sposób podważać autorytret jednego z kandydatów. To by oznaczało powrót do "starego porządku".

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8916 dnia: Czerwca 03, 2010, 18:09:29 pm »
No teraz niby panuje "czas pokoju". Myślę , ze raczej nikomu nie zależało by , aby w tak drastyczny sposób podważać autorytret jednego z kandydatów. To by oznaczało powrót do "starego porządku".

Piszesz serio czy z kogoś sobie jaja robisz? :lol:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8917 dnia: Czerwca 03, 2010, 19:08:05 pm »
No oficjalnie po katastrofie wszyscy zeszli z tonu - Palikot schował wibratory do szuflady , a pan Jarosław K. pokazuje siebie(tym samym całą partię) ze strony myśliciela i wielkiego patrioty. Większych napadów na politycznym froncie nie ma , wszyscy pomagają , doradzają , współpracować chcą("tandem Kaczyński-Tusk")... oficjalna wersja wydarzeń , którą określam jako -czas pokoju- ;)

Mówię poważnie )))

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8918 dnia: Czerwca 03, 2010, 19:31:50 pm »
Wybory 2010 na facbuku

Bronisław Komorowski  43.68 %
Janusz Korwin-Mikke   20.69 %
Jarosław Kaczyński     13.33 %

Ładnie to by wyglądało w realu  8)





 
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8919 dnia: Czerwca 03, 2010, 19:48:40 pm »
 ah ta młodzież  :roll: Nie że nie lubię Korwina <ganja> ale za dużo ma skrajnych poglądów np. odnośnie kobiet że nie powinny mieć prawa głosu. Wywrotowiec  :P