Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658231 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9680 dnia: Lipca 09, 2010, 14:35:12 pm »
- Dostaję sygnały o tym, że kratki przy nazwiskach Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego na karcie do głosowania były nierówne - twierdzi prezes poznańskiego PiS Małgorzata Stryjska. Prezes mówiła o tym w czwartek na konferencji prasowej. - Nie mam na to dowodu, bo nie przyglądałam się karcie. Ale dostałam takie informacje - mówi w rozmowie z tvn24.pl. PKW odpowiada: kratki były tej samej wielkości.

Intryga się zacieśnia.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9681 dnia: Lipca 09, 2010, 15:02:15 pm »
Robią z siebie idiotów.

Zresztą ch** z tym głosowaniem i tak budzę się dziś, a prezydentem jest Schetyna.  8)

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9682 dnia: Lipca 09, 2010, 20:48:31 pm »
- Dostaję sygnały o tym, że kratki przy nazwiskach Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego na karcie do głosowania były nierówne - twierdzi prezes poznańskiego PiS Małgorzata Stryjska. Prezes mówiła o tym w czwartek na konferencji prasowej. - Nie mam na to dowodu, bo nie przyglądałam się karcie. Ale dostałam takie informacje - mówi w rozmowie z tvn24.pl. PKW odpowiada: kratki były tej samej wielkości.

Intryga się zacieśnia.


Nie chcę jej bronić, ale już niejedno badanie psychologiczne pokazało jak wielki diabeł tkwi w szczegółach. Naprawdę bym się nie zdziwił, gdyby faktycznie miało to jakieś znaczenie.
Tym bardziej wiedząc jak wiele osób oddaje głos "z obywatelskiego obowiązku" a nie z powodu poglądów.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2010, 10:13:43 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9683 dnia: Lipca 10, 2010, 15:01:29 pm »
Komorowski o in vitro:

Cytuj
Prezydent elekt odniósł się także do sprawy refundacji in vitro. - Mówiłem, że jestem za refundacją in vitro. Nie zobowiązywałem się jednak, że podpiszę jakąś ustawę, skoro nie wiem, jaka będzie. A czy wystąpię z własnym projektem? Nie mam takiego zamiaru - oznajmił.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8123787,Pierwszy_wywiad_z_prezydentem_elektem__Krzyz_spod.html


Bronek, Bronek, to po jaką cholerę ludzie na ciebie głosowali? Jak ty taki katolik, to weź adoptuj Jarosława w duchu miłosierdzia. :evil: Gajowy, ciesz się że wygrałeś i przydaj się na coś. Nie popełniaj błędu myśląc, że przyczyną zwycięstwa są twoje nadnaturalne zdolności.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9684 dnia: Lipca 10, 2010, 15:04:26 pm »
Ale bełkot.  :lol:

---
"Gdyby była zgoda co do wspólnej wizyty, to by nie było katastrofy"

Cytuj
- Gdyby były samoloty i zgoda co do wspólnej wizyty z premierem Tuskiem, to by nie było katastrofy. Nie mam pojęcia czyj to był błąd, ale nieuprawnione są spekulacje, że winien jest pilot - tak o katastrofie pod Smoleńskiem mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska w programie "Babilon" w TVN24.

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/gdyby-byla-zgoda-co-do-wspolnej-wizyty-to-by-nie-b,1,3320706,aktualnosc.html
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2010, 17:53:26 pm wysłana przez 1man1jar »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9685 dnia: Lipca 10, 2010, 18:33:05 pm »
Może gdybym tego dnia wstał godzinę wcześniej, to by katastrofy nie było? Zaczynam się powoli czuc winny za całe zajście...

Wiadomość scalona: Lipca 10, 2010, 22:53:47 pm
Ci państwo chyba podobnie sądzą
Cytuj
Członkowie Ruchu 10 Kwietnia zaapelowali do rządu o sprowadzenie do Polski wszystkich szczątków, w tym czarnych skrzynek, prezydenckiego TU-154, który równo przed trzema miesiącami rozbił się pod Smoleńskiem. Według Marcina Roszkowskiego z Ruchu 10 kwietnia, w happeningu wzięło udział około 2 tys. osób. Część osób miała ze sobą biało-czerwone flagi i chorągiewki, niektóre z nich przewiązane kirem lub z namalowanym znakiem Polski Walczącej. Jedna z kobiet wznosiła transparent z napisem: "10.04. POlityczny mord. PO trupach do władzy"; inny z uczestników trzymał z kolei w ręku zdjęcie Lecha Kaczyńskiego z podpisem "Mój prezydent". "Żądamy prawdy!" - skandowali też zgromadzeni na Placu Piłsudskiego.

« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2010, 22:53:47 pm wysłana przez _Music »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9686 dnia: Lipca 11, 2010, 14:46:49 pm »
Cytuj
- Gdyby były samoloty i zgoda co do wspólnej wizyty z premierem Tuskiem, to by nie było katastrofy. Nie mam pojęcia czyj to był błąd, ale nieuprawnione są spekulacje, że winien jest pilot - tak o katastrofie pod Smoleńskiem mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska w programie "Babilon" w TVN24.

Jakby nie został prezydentem to by do Katynia nie leciał. Wniosek? Winni są ludzie, którzy głosowali na Kaczyńskiego w 2005 roku - macie krew a rękach! :lol:

A PiS próbowało ludziom wcisnąć, że Kluzik-Rostowska to niby taka nowoczesna i nowa twarz partii. A widać, że to taki maszkaron jak reszta posłów PiS. :P

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9687 dnia: Lipca 12, 2010, 08:51:03 am »
Cytuj
Zabierający głos politycy, palący się do tego, żeby krzyż usunąć, zabrać, przenieść, zlikwidować etc. Przypominają mi się, jako żywo, czasy stanu wojennego. Wtedy też władza walczyła z krzyżami - pisze na swoim blogu w Onet.pl Ryszard Czarnecki.
Eurodeputowany PiS określił toczącą się dyskusję na temat przeniesienia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego upamiętniającego ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem jako "żenującą". Przypomina także, jak walka z krzyżami skończyła się w czasach stanu wojennego. - Oby teraz skończyło się tak samo - dodaje.

Po wyborach i skończył się język miłości pisu, ponownie zaczęło kupczenie śmiercią. Po trupach do celu.

Cytuj
W Polsce ludzie są prześladowani za poglądy polityczne. W sprawie powołanie członków KRRiT Komorowski z Tuskiem i Schetyną urządzili spektakl. W Polsce pod rządami PO i prezydenta z PO będą ograniczone funkcje kontrolne. Nie będzie kontroli mediów, nie będzie kontroli parlamentu, nie będzie kontroli ze strony NIK, będzie bardzo osłabiona kontrola ze strony innych instytucji, a będą rozbudowane kwestie podsłuchów i technik operacyjnych, mówi w pierwszej części rozmowy dla Onet.pl, Beata Kempa, posłanka PiS, członek hazardowej sejmowej komisji śledczej.

To jest fajne- biorą wszystko co wyprawiali, wstawiają po zamiast pis i mają gotowe przemówienia.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9688 dnia: Lipca 12, 2010, 09:27:06 am »
Cytat: Music
Po wyborach i skończył się język miłości pisu, ponownie zaczęło kupczenie śmiercią. Po trupach do celu.

Ehehe. Na szczęście mamy PO które wcale śmiercią nie kupczyło i wcale nie wykopało Blidy na potrzeby kampanii, i zawsze pokutnego i cichego wiceprzewodniczącego klubu PO który nigdy nie skończył z językiem miłości i nigdy nie kupczył śmiercią - np. nigdy by nie budował kapitału politycznego swojej partii wrzeszcząc że to Lech Kaczyński pomordował ludzi w Smoleńsku i ma "krew na rękach".
Nigdy tego nie robili. To ten zły PiS tylko takie rzeczy robi.

Cytat: Castor Crieg
Bronek, Bronek, to po jaką cholerę ludzie na ciebie głosowali? Jak ty taki katolik, to weź adoptuj Jarosława w duchu miłosierdzia.

 :lol:
Nie ma to jak dopiero po wyborach dowiedzieć się że głosowało sie na katolika. Bronek codziennie dziekuję Bogu za poparcie jakie otrzymał od nie mającego pojęcia o polityce elektoratu.



Oto słowo Bronka.




_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9689 dnia: Lipca 12, 2010, 09:28:57 am »
Nie ma to jak dopiero po wyborach dowiedzieć się że głosowało sie na katolika. Bronek codziennie dziekuję Bogu za poparcie jakie otrzymał od nie mającego pojęcia o polityce elektoratu.

Czyli na pis głosują ludzie, którzy znają się na polityce, a na po przypadkowi ludzie, najpewniej tuż po liceum?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9690 dnia: Lipca 12, 2010, 09:49:22 am »
Tak, dokładnie - w moim poście był przecież ogromny akapit dotyczący wykształcenia, pewnie dlatego się do tego odniosłeś.

Jak ktoś głosujący na PO po wyborach się dziwi że Komorowski to katolik, to to nawet nie wymaga komentarza na temat ignorancji i braku wiedzy tego elektoratu. Najwyraźniej całkiem duża grupa rzekomo młodych i wykształconych dała sobie wkręcić pewnym mediom że wybór jest między zacofanym ciemnogrodzkim patriarchalnym katolikiem Jarosławem i postępowym gejem ateistą zwolennikiem invitro i aborcji Bronkiem. Szkoda że prawdziwy świat wcale tak nie wygląda, stąd teraz te jęki zdziwienia.
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2010, 09:54:02 am wysłana przez el becetol »

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9691 dnia: Lipca 12, 2010, 10:09:51 am »
Biorąc po uwagę frekwencję i stosunek głosów w drugiej turze, zaryzykuję stwierdzenie, że i na jednego i na drugiego głosowało w ch** ludzi nie mających pojęcia o polityce.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9692 dnia: Lipca 12, 2010, 10:18:31 am »
I tak najlepiej wyciulał ludzi Napieralski, który w mediach jest katolikiem, a po cichu pisze manifesty do Niezbędnika Ateisty. :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9693 dnia: Lipca 12, 2010, 10:32:01 am »
Biorąc po uwagę frekwencję i stosunek głosów w drugiej turze, zaryzykuję stwierdzenie, że i na jednego i na drugiego głosowało w ch** ludzi nie mających pojęcia o polityce.

No to pewne akurat - jednak jak oprócz głosowania 1z2 decyduję się wskoczyć do dyskusji "Polityka" na forumie, to moim moralnym obowiązkiem jako dobrego internauty jest pozwracać mu te jego fantazmaty i wskazać wyjście.

Wiadomość scalona: [time]Lipiec 12, 2010, 11:02:43 am[/time]
Cytuj
Do momentu katastrofy smoleńskiej (a także przez krótki okres potem) oprócz salonu24.pl udzielałem się także na pewnym forum internetowym pod nickiem Kasandra.

Forum to nie było związane w żaden sposób z polityką, poświęcone było (nadal) dość elitarnej (czy jak kto woli niszowej) rozrywce jaką są gry wideo. Forum w znacznej mierze skupiało ludzi młodych, których stać było (albo ich rodziców) na dość drogi sprzęt i gry. Czyli można założyć (upraszczając) tej zamożniejszej części społeczeństwa.

(...)

Dyskusja z tymi ludźmi wiązała się z koniecznością ciągłego wysłuchiwania obelg na swój temat, a najczęstszym argumentem padającym w dyskusji, majacym ostatecznie rozprawić się z jakąkolwiek argumentacją "pisowca" (choć do żadnej partii w życiu nie należałem) był argument: "Na PiS głosują moherowe berety od Rydzyka i niewykształcone głupki ze wsi, na PO zaś wykształceni, młodzi, z wielkich miast".

Te wybory (i kampania) pozwoliły mi zweryfikować osobiście ten argument.

Ludzie przesyceni nienawiścią, więźniowie, ci wszyscy którzy chcą się choć przez moment poczuć zwycięzcami, dołączając do tzw. elity głosują na Platformę Obywatelską, obojętnie jakiego kandydata by wystawiła. "Młodzi, wykształceni z wielkich miast" to tak naprawdę tacy ludzie:



(...)

Koniec mojej kariery na internetowym forum graczy (którego z litości nie wymienię w tekscie, żeby nie robić mu zbędnej reklamy) nastąpił po obserwacji reakcji elektoratu Platformy Obywatelskiej na katastrofę. Spodziewałem się niskich reakcji, ale nie spodziewałem się takiego potoku chamstwa, szyderstwa ze śmierci, zachowań aspołecznych i antypaństwowych.

Ukształtowany przez Palikota elektorat "młodych wykształconych" udowodnił że ma zatrute dusze. Zatrute nienawiścią do drugiego człowieka. Zatrute zezwierzęceniem zachowań tzw. elit.

Zadziwiająco spójna jest ta reakcja którą zaobserwowałem wśród przedstawicieli młodego pokolenia, moich rówieśników, z reakcjami na katastrofę smoleńską, jaką można było zaobserwować w żelaznym elektoracie PO spoglądającym zza żelaznych krat:

W sobotę 10 kwietnia na Rakowieckiej - a podejrzewam, że także w innych polskich więzieniach - wybuchła radość po katastrofie Tu-154. Niektórzy więźniowie krzyczeli, śpiewali, wszelkimi sposobami manifestowali zadowolenie

Należałoby wspomnieć, że na owym "growym" forum zdarzały się pojedyncze głosy rozsądku, ludzi którzy popierali różne środowiska polityczne, bądź niezdeklarowanych, głosy które mówiły o szacunku dla głowy państwa i deklarujące szacunek dla zmarłych. Z jednym z użytkowników udało mi się nawet spotkać na pogrzebie w Krakowie (pozdro Lucek). Jednak w zalewie chamstwa i szyderstwa stanowili mniejszość. Dlatego postanowiłem stamtąd odejść.

Nie dlatego, że stchórzyłem, bo swoich poglądów nie wstydziłem się nigdy, deklarując je i broniąc ich używając argumentów i starając się szanować argumenty (o ile takie się pojawiły) innych. Odszedłem dlatego, gdyż nie chciałem znienawidzić jednej z moich pasji, jaką są, od dziecka, gry wideo. Nie chciałem mieć w głowie obrazu osób, które podzielają ze mną wspólne hobby, jako bezdusznych, cynicznych, antyspołecznych fanatyków najniebezpieczniejszej z ideologii. Ideologii nienawiści.


http://cameel.salon24.pl/204122,co-dalej-polsko-czyli-przepowiednie-kasandry

Podpisuję się pod cytowanym fragmentem tekstu Cameela.

« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2010, 11:14:55 am wysłana przez el becetol »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9694 dnia: Lipca 12, 2010, 11:34:45 am »
Nie chciałem mieć w głowie obrazu osób, które podzielają ze mną wspólne hobby, jako bezdusznych, cynicznych, antyspołecznych fanatyków najniebezpieczniejszej z ideologii. Ideologii nienawiści.

Opis jak ulal pasuje do kilku userow :)

Co do dzisiejszych naglowkow, rozwala mnie spor o krzyz, ja jestem przeciwnikiem - symboly religijne nie powinny byc ekspanowane w miejscach publicznych - (tyczy sie to rowniez - szkol, sejmu itp.) niestety wiem, ze zaden polityk nie posunie sie na "zakazanie" tego, bo wiadomo, ze w PL kler jest zbyt silny i ma poparcie "ludu"

Cytuj
Jarosław Kaczyński mówi, że nie będzie "współpracował z nikim, kto był nie w porządku wobec mojego brata i innych poległych". - (...) Jeśli mówimy o jakiejś formule współpracy politycznej, to powiem szczerze, że według mnie bez wyraźnego "przepraszam" trudno sobie takie relacje wyobrazić - dodaje w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

- Teraz Jaro sie obraza :) ale wg powyzszego tekstu bedzie mu ciezko kogokolwiek do wspolpracy znalezc.

btw. A czy L.Kaczynski przeprosil za "spieprzaj dziadu" i "malpe w czerwonym"?


http://wiadomosci.onet.pl/2196426,11,j_kaczynski_oczekuje_przeprosin_za_slowa_wobec_jego_brata,item.html

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9695 dnia: Lipca 12, 2010, 11:36:45 am »
Cytuj
- Jest nas 10 milionów! Tyle osób w Polsce uważa, że Lech Kaczyński lub jego otoczenie doprowadziło do katastrofy smoleńskiej. To bardzo dużo - pisze Janusz Palikot na swoim blogu, choć nie wiadomo skąd wziął powyższą liczbę.

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/ruch-poparcia-palikota-jest-nas-10-milionow,1,3321243,aktualnosc.html

...

Trudno mówić o jakiejkolwiek współpracy z bydłem.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9696 dnia: Lipca 12, 2010, 12:32:02 pm »
Trudno mówić o jakiejkolwiek współpracy z bydłem.


Przyklad jezyka jakim posluguje sie katolicki elektorat PiS'u. Nie wiem kto jest gorszy, ktos lubiac wywolac skandal, czy ktos kto nie potrawi kultularnie sie wypowiedziec czyt. bez obrzucania obelgami kogos prezentujacego odmienna/przeciwna opcje polityczna/opinie na dany temat. 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9697 dnia: Lipca 12, 2010, 12:52:39 pm »
Mogłeś jeszcze podkreślić - na wypadek gdyby ktoś nie zauważył. Naprawdę nie czuję wewnętrznej potrzeby wypowiadania się w kulturalny sposób o bandzie, która uważa mnie za watahę do dorżnięcia. Z drugiej strony człowiek rzucający na prawo i lewo pisiorami oraz na potęgę obrażający uczucia religijne innych, raczej nie ma moralnego prawa czepiać się mojego języka. No i w końcu fakt, że palikot jest skończonym śmieciem, raczej nie wynika z odmiennych poglądów czy opcji politycznej.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9698 dnia: Lipca 12, 2010, 13:06:22 pm »
Mogłeś jeszcze podkreślić - na wypadek gdyby ktoś nie zauważył. Naprawdę nie czuję wewnętrznej potrzeby wypowiadania się w kulturalny sposób o bandzie, która uważa mnie za watahę do dorżnięcia. Z drugiej strony człowiek rzucający na prawo i lewo pisiorami oraz na potęgę obrażający uczucia religijne innych, raczej nie ma moralnego prawa czepiać się mojego języka. No i w końcu fakt, że palikot jest skończonym śmieciem, raczej nie wynika z odmiennych poglądów czy opcji politycznej.

Widzisz, "obraza uczuć religijnych" to jest taka fajna rzecz, pod którą można podpiąć wszystko, z czymś się nie zgadzasz. Słowa krytyczne ws. Kościoła? Obraza uczuć religijnych. Akcja informacyjna o aborcji? Obraza uczuć religijnych.

Najlepsze jest to, że ta "obraza uczuć religijnych" to nic innego jak "obraza mojego nielogicznego poglądu, że istnieje istota wyższa, która mnie stworzyła, pomimo tego, że nie ma na to absolutnie jakiegokolwiek dowodu" :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9699 dnia: Lipca 12, 2010, 13:10:20 pm »
A na temat nazywania Kościoła mafią i zorganizowaną grupą przestępczą co powiesz? To nie jest obraza?

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9700 dnia: Lipca 12, 2010, 13:13:31 pm »
Powiedziałbym, że nazywanie kościoła mafią ma solidne podstawy biorąc pod uwagę to co się w niektórych parafiach dzieje ale zaraz mnie zjebiesz że nie wkleiłem źródła a nie chce mi się szukać więc nic nie napiszę.

A Castor z takimi dywagacjami o istnieniu boga wy..noś się do tego tematu, w którym toczy się niezwykle poważna dyskusja o "księdze wiedzy".

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9701 dnia: Lipca 12, 2010, 13:22:24 pm »
Mogłeś jeszcze podkreślić - na wypadek gdyby ktoś nie zauważył. Naprawdę nie czuję wewnętrznej potrzeby wypowiadania się w kulturalny sposób o bandzie, która uważa mnie za watahę do dorżnięcia. Z drugiej strony człowiek rzucający na prawo i lewo pisiorami oraz na potęgę obrażający uczucia religijne innych, raczej nie ma moralnego prawa czepiać się mojego języka. No i w końcu fakt, że palikot jest skończonym śmieciem, raczej nie wynika z odmiennych poglądów czy opcji politycznej.


GDZIE JA OBRAZILEM CZYJES UCZUCIA RELIGIJNE ?! I dlaczego Palikot jest smieciem ? Chodzi ci o jezyk jakiego uzywa ? Czy czasem L.Kaczynki bedac juz zprezydentem nie nazwal pewnej dziennikarki - "Malpa w czerwonym", nie wykrzyknal "Spieprzaj dziadu" i nie grozil(!) Monice Olejnik.

Inne akcje juz po katastrofie smolenskiej - nikt sie nie przyznaje do tego czyim pomyslem bylo pochowanie Lecha na Wawelu, rozdawanie czarno-bialych zdjec ze zmarla pierwsza para podczas zbierania podpisow (to sie nazywa "po trupach do celu").

Iras Polska jest panstwem swieckim, a nie wyznaniowym, obrazaniem uczuc religijnych mniejszosci jest wieszanie we wszystkich urzedach w tym i w tych najwazniejszych symbolii tylko jednej religii.





Wiadomość scalona: Lipca 12, 2010, 13:28:00 pm
A na temat nazywania Kościoła mafią i zorganizowaną grupą przestępczą co powiesz? To nie jest obraza?

Iras Koscielna Komisja Majatkowa, ma wszystkie znamiona zoorganizowanej grupy przestepczej tudziez zwanej mafia. Do tego widzimy akcje jak z abp. Poetzem (czy jak to on sie nazywal ten co klerykow "lubil" - reka reke myje) - jest problem z ksiedzem, to go sie przenosi, kosciol staje murem za "swoimi" mimo, nawet tymi najgorszymi. Nie rozliczono przeszlosci i SB'ckiej wspolpracy niektorych duchownych - ukrecono sprawie "leb".
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2010, 13:28:00 pm wysłana przez LoNdEk »

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9702 dnia: Lipca 12, 2010, 13:28:51 pm »
Iras Polska jest panstwem swieckim, a nie wyznaniowym, obrazaniem uczuc religijnych mniejszosci jest wieszanie we wszystkich urzedach w tym i w tych najwazniejszych symbolii tylko jednej religii.
Stary, w Polsce 90% ludzi to katolicy. Większość ma się dostosować do mniejszości czy mniejszość do większości?

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9703 dnia: Lipca 12, 2010, 13:31:23 pm »
Iras Polska jest panstwem swieckim, a nie wyznaniowym, obrazaniem uczuc religijnych mniejszosci jest wieszanie we wszystkich urzedach w tym i w tych najwazniejszych symbolii tylko jednej religii.
Stary, w Polsce 90% ludzi to katolicy. Większość ma się dostosować do mniejszości czy mniejszość do większości?
Nikt do nikogo. Nie mówimy o zastąpieniu krzyży znakami anty religijnymi/pro ateistyczymi /jeszcze innymi, lecz o nieużywaniu w takich miejscach żadnych symboli w imię świeckości państwa.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9704 dnia: Lipca 12, 2010, 13:37:06 pm »

A Castor z takimi dywagacjami o istnieniu boga wy..noś się do Chin.

Fixed.

Cytat: Londek
Iras Polska jest panstwem swieckim, a nie wyznaniowym, obrazaniem uczuc religijnych mniejszosci jest wieszanie we wszystkich urzedach w tym i w tych najwazniejszych symbolii tylko jednej religii.

Na szczęście nie mieszkasz w Polsce, a w Lepszym Świecie, gdzie Pensja Wyższa, Trawa Zieleńsza, Słońce Żółtsze, a w 'katoli' oficjalnie rzucać możesz Gównem. (tylko uważaj z wyśmiewaniem Jezusa, bo on jest też w Koranie, możesz przypadkowo obrazić jakiegoś Araba, a to jak wiadomo sie nie godzi, nie można uczuć większości muzułmańskiej w wolnej ateistycznej postępowej UK obrażać).

Pomimo wszystko dziękujemy za troskę ze strony udzielających się tu emigrantów. Wy zawsze najlepiej wiecie jak jest w Polsce.

  
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2010, 13:39:12 pm wysłana przez el becetol »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9705 dnia: Lipca 12, 2010, 13:38:03 pm »
GDZIE JA OBRAZILEM CZYJES UCZUCIA RELIGIJNE ?!

!?!?!

To jest imo. najwiekszy szok, ze majac takie poparcie tej "zorganizowanej grupy przetepczej" aka. KLER, Kaczynski polegl.


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9706 dnia: Lipca 12, 2010, 13:46:36 pm »
Stary, w Polsce 90% ludzi to katolicy. Większość ma się dostosować do mniejszości czy mniejszość do większości?
Pytanie tylko, ile z tych "90%" to faktyczni katolicy, wierzący w Boga, chodzący regularnie do kościoła itp., a ile to po prostu ludzie ochrzczeni w dzieciństwie na zasadzie "bo wypada", a w rzeczywistości mający Boga, Kościół i wszystko, co z nimi związane, gdzieś.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9707 dnia: Lipca 12, 2010, 13:54:28 pm »
Na szczęście nie mieszkasz w Polsce, a w Lepszym Świecie, gdzie Pensja Wyższa, Trawa Zieleńsza, Słońce Żółtsze, a w 'katoli' oficjalnie rzucać możesz Gównem. (tylko uważaj z wyśmiewaniem Jezusa, bo on jest też w Koranie, możesz przypadkowo obrazić jakiegoś Araba, a to jak wiadomo sie nie godzi, nie można uczuć większości muzułmańskiej w wolnej ateistycznej postępowej UK obrażać).

Pomimo wszystko dziękujemy za troskę ze strony udzielających się tu emigrantów. Wy zawsze najlepiej wiecie jak jest w Polsce.

znam wielu arabow, hindusow i z nikim nie mam problemu, nawet czasami dyskutujemy o religii - i dyskutowac mozna o wszystkim, nie ma cenzury, a poprawnosc polityczna jest tylko w mediach choc i tak nie zawsze przestrzegana

Wiec jako emigrant nie mam pojecia o kraju z ktorego pochodze? Gdzie spedzilem 21 lat mojego zycia ? Ogladam codziennie wiadomosci (tak tak te pro PO w TVN24) i czytam portale internetowe ze wszystkimi wiadomosciami. Jedyne co mi sie zmienilo to troche mentalnosc. Wiesz becelot nie mam problemu z zydami, osobami o innym kolorze skory czy wyznaniu, znam takie osoby dobrze sie w takim otoczeniu czuje, tak samo nie mam  nic przeciwko osobom jednej plci wiazazcym sie w pary - lata mi to i mi powiewa.

Czy anglia jest postepowa, w niektorch kwestiach tak, ale np. socjal jest przesadzony PRZYKLAD.

Bylem pewien czas we Wloszech, juz kilka lat w UK jestem i zycie tu jest latwiejsze, ludzie milsi, tylko na polakow trzeba uwazac (powaznie, jesli ktos sie przekreci/okradnie/wykorzysta w ten czy inny sposob, zawsze na koncu okaze sie ze to twoj rodak), do polskich klubow nie nalezy chodzic, bo najczesciej bojka sie to konczy(niektorym widocznie brakuje tych wiejskich imprez tak dobrzez znanych z PL), a nasi rodacy jesli juz sa zatrzymywanii przez policje to za pijanstwo i bojki  - tez po pijaki najczesciej.

W weekend bylem swiadkiem, jak nasz rodak kupowal cos w sklepie, lekko wciety byl i mowil do sprzedawcy (Hindusa) mowil "Chcialbys byc bialy, ale nie mozesz" i takie teksty w kolko - zal mi sie zrobilo, ale wlasnie tego Polaka.

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9708 dnia: Lipca 12, 2010, 13:55:10 pm »
Ej, napraw cytat, bo to nie mój.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9709 dnia: Lipca 12, 2010, 13:57:14 pm »
Tym bardziej biorąc pod uwagę jakie problemy robi kościół żeby człowiek mógł się oficjalnie wyrzec członkostwa w tej organizacji.

Już bym się dawno postarał o apostazję gdyby nie to, że a) nie chce mi się ganiać za aktem chrztu b) nie chce mi się dyskutować z typem w sukience o tym dlaczego chce się wypisać c) ciężko mi znaleźć 2 osoby którym by się chciało ze mną iść.

Aczkolwiek tarniak wyraził chęć więc to już duży krok do przodu.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9710 dnia: Lipca 12, 2010, 14:09:28 pm »

Tym bardziej biorąc pod uwagę jakie problemy robi kościół żeby człowiek mógł się oficjalnie wyrzec członkostwa w tej organizacji.

Już bym się dawno postarał o apostazję gdyby nie to, że a) nie chce mi się ganiać za aktem chrztu b) nie chce mi się dyskutować z typem w sukience o tym dlaczego chce się wypisać c) ciężko mi znaleźć 2 osoby którym by się chciało ze mną iść.

Aczkolwiek tarniak wyraził chęć więc to już duży krok do przodu.

I tak najgorzej jest w malych miejscowosciach, gdzie ksiadz czasami kontroluje wszystkich - moga cie wyklac.  :evil: :evil: :evil: :evil:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9711 dnia: Lipca 12, 2010, 14:17:31 pm »
Bylem pewien czas we Wloszech, juz kilka lat w UK jestem i zycie tu jest latwiejsze, ludzie milsi, tylko na polakow trzeba uwazac (powaznie, jesli ktos sie przekreci/okradnie/wykorzysta w ten czy inny sposob, zawsze na koncu okaze sie ze to twoj rodak), do polskich klubow nie nalezy chodzic, bo najczesciej bojka sie to konczy(niektorym widocznie brakuje tych wiejskich imprez tak dobrzez znanych z PL), a nasi rodacy jesli juz sa zatrzymywanii przez policje to za pijanstwo i bojki  - tez po pijaki najczesciej.

W weekend bylem swiadkiem, jak nasz rodak kupowal cos w sklepie, lekko wciety byl i mowil do sprzedawcy (Hindusa) mowil "Chcialbys byc bialy, ale nie mozesz" i takie teksty w kolko

Nic dziwnego ze na Wyspach wygrał Komorowski.

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9712 dnia: Lipca 12, 2010, 14:21:21 pm »
Mogłeś jeszcze podkreślić - na wypadek gdyby ktoś nie zauważył. Naprawdę nie czuję wewnętrznej potrzeby wypowiadania się w kulturalny sposób o bandzie, która uważa mnie za watahę do dorżnięcia. Z drugiej strony człowiek rzucający na prawo i lewo pisiorami oraz na potęgę obrażający uczucia religijne innych, raczej nie ma moralnego prawa czepiać się mojego języka. No i w końcu fakt, że palikot jest skończonym śmieciem, raczej nie wynika z odmiennych poglądów czy opcji politycznej.

Widzisz, "obraza uczuć religijnych" to jest taka fajna rzecz, pod którą można podpiąć wszystko, z czymś się nie zgadzasz. Słowa krytyczne ws. Kościoła? Obraza uczuć religijnych. Akcja informacyjna o aborcji? Obraza uczuć religijnych.

Najlepsze jest to, że ta "obraza uczuć religijnych" to nic innego jak "obraza mojego nielogicznego poglądu, że istnieje istota wyższa, która mnie stworzyła, pomimo tego, że nie ma na to absolutnie jakiegokolwiek dowodu" :lol:

A to nie jest tak że bycie religijnym staje się powoli wstydem a próba obrony przed nietolerancją religijną jest wyszydzana przez takich jak ty?  
To, że taki człowiek jak Palikot staje się autorytetem jest porażką polskiego społeczeństwa.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9713 dnia: Lipca 12, 2010, 15:07:12 pm »
Na szczęście nie mieszkasz w Polsce, a w Lepszym Świecie, gdzie Pensja Wyższa, Trawa Zieleńsza, Słońce Żółtsze, a w 'katoli' oficjalnie rzucać możesz Gównem. (tylko uważaj z wyśmiewaniem Jezusa, bo on jest też w Koranie, możesz przypadkowo obrazić jakiegoś Araba, a to jak wiadomo sie nie godzi, nie można uczuć większości muzułmańskiej w wolnej ateistycznej postępowej UK obrażać).

Pomimo wszystko dziękujemy za troskę ze strony udzielających się tu emigrantów. Wy zawsze najlepiej wiecie jak jest w Polsce.

znam wielu arabow, hindusow i z nikim nie mam problemu, nawet czasami dyskutujemy o religii - i dyskutowac mozna o wszystkim, nie ma cenzury, a poprawnosc polityczna jest tylko w mediach choc i tak nie zawsze przestrzegana

Wiec jako emigrant nie mam pojecia o kraju z ktorego pochodze? Gdzie spedzilem 21 lat mojego zycia ? Ogladam codziennie wiadomosci (tak tak te pro PO w TVN24) i czytam portale internetowe ze wszystkimi wiadomosciami. Jedyne co mi sie zmienilo to troche mentalnosc. Wiesz becelot nie mam problemu z zydami, osobami o innym kolorze skory czy wyznaniu, znam takie osoby dobrze sie w takim otoczeniu czuje, tak samo nie mam  nic przeciwko osobom jednej plci wiazazcym sie w pary - lata mi to i mi powiewa.

Czy anglia jest postepowa, w niektorch kwestiach tak, ale np. socjal jest przesadzony PRZYKLAD.

Bylem pewien czas we Wloszech, juz kilka lat w UK jestem i zycie tu jest latwiejsze, ludzie milsi, tylko na polakow trzeba uwazac (powaznie, jesli ktos sie przekreci/okradnie/wykorzysta w ten czy inny sposob, zawsze na koncu okaze sie ze to twoj rodak), do polskich klubow nie nalezy chodzic, bo najczesciej bojka sie to konczy(niektorym widocznie brakuje tych wiejskich imprez tak dobrzez znanych z PL), a nasi rodacy jesli juz sa zatrzymywanii przez policje to za pijanstwo i bojki  - tez po pijaki najczesciej.

W weekend bylem swiadkiem, jak nasz rodak kupowal cos w sklepie, lekko wciety byl i mowil do sprzedawcy (Hindusa) mowil "Chcialbys byc bialy, ale nie mozesz" i takie teksty w kolko - zal mi sie zrobilo, ale wlasnie tego Polaka.

Nie pierd** bo nie ma większych wieśniaków na świecie od Angoli. Po kilku głębszych oczywiście. Ale na trzeźwo poprawność polityczna na najwyższym poziomie.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9714 dnia: Lipca 12, 2010, 15:30:17 pm »
Nie pierd** bo nie ma większych wieśniaków na świecie od Angoli. Po kilku głębszych oczywiście. Ale na trzeźwo poprawność polityczna na najwyższym poziomie.

Ciapkas w angielskim klubie sie ide i bawie swietnie, w Polski ludzie cie zaczynaja zaczepiac bez powodu. Ale fakt faktem, to co sie dzieje w duzych miastach w weekendy to jest juz czysty hardcore.

Nic dziwnego ze na Wyspach wygrał Komorowski.

To ci sie udalo ;)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9715 dnia: Lipca 12, 2010, 15:36:45 pm »
Iras Polska jest panstwem swieckim, a nie wyznaniowym, obrazaniem uczuc religijnych mniejszosci jest wieszanie we wszystkich urzedach w tym i w tych najwazniejszych symbolii tylko jednej religii.
Stary, w Polsce 90% ludzi to katolicy. Większość ma się dostosować do mniejszości czy mniejszość do większości?

Oto Polska demokracja - nie chodzi o to, że prawa mniejszości są chronione, chodzi o to, że mniejszość ma żyć, jak chce większość. Bosko. :lol:


Nie pierd** bo nie ma większych wieśniaków na świecie od Angoli. Po kilku głębszych oczywiście. Ale na trzeźwo poprawność polityczna na najwyższym poziomie.

Ciapkas, podoba mi się, że z całej jego wypowiedzi o Polakach i Anglikach wyniosłeś tylko to, że pijani Angole to buraki. :P
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2010, 15:39:10 pm wysłana przez Castor Krieg »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9716 dnia: Lipca 12, 2010, 16:00:26 pm »
Prawa mniejszości nie są chronione? Pierwsze słyszę - prawdopodobnie masz błędną definicję ochrony praw mniejszości. Jeśli wg ciebie w szkole, w której uczy się 399 katolickich dzieci i jeden muzułmanin, 399 rodziców katolickich dzieci ma zdejmować krzyże, bo jeden muzułmański rodzic drze japę, to to z ochroną praw mniejszości nie ma nic wspólnego.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9717 dnia: Lipca 12, 2010, 16:01:55 pm »
Nie pierd** bo nie ma większych wieśniaków na świecie od Angoli. Po kilku głębszych oczywiście. Ale na trzeźwo poprawność polityczna na najwyższym poziomie.

Ciapkas w angielskim klubie sie ide i bawie swietnie, w Polski ludzie cie zaczynaja zaczepiac bez powodu. Ale fakt faktem, to co sie dzieje w duzych miastach w weekendy to jest juz czysty hardcore.

Nic dziwnego ze na Wyspach wygrał Komorowski.

To ci sie udalo ;)
Taa, a Polacy po alkoholu to złoci ludzie przecież. Nigdy zwady nie szukają, zawsze potulni i skorzy do zabaw. :lol:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9718 dnia: Lipca 12, 2010, 16:04:23 pm »
Jeśli wg ciebie w szkole, w której uczy się 399 katolickich dzieci i jeden muzułmanin, 399 rodziców katolickich dzieci ma zdejmować krzyże, bo jeden muzułmański rodzic drze japę, to to z ochroną praw mniejszości nie ma nic wspólnego.

Szkoła jest instytucją państwową. państwo jest neutralne światopoglądowo. Czego nie rozumiesz? Tam nie powinno być krzyża od początku, tak samo jak Koranu, Tory, żydowskiego świecznika, itd.

Obrońcy krzyża są tacy sami jak osoby homofobiczne - uważają, że jak się nie będą miały na baczności to ateiści na nich naskoczą, czary-mary, i przestaną być katolikami. :lol: To tak samo jak "propaganda homoseksualna" - czary-mary i z hetero zrobi się gej. :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2010, 16:06:33 pm wysłana przez Castor Krieg »

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9719 dnia: Lipca 12, 2010, 16:04:58 pm »
@Castor

Niczego nie wnioskowałem z jego wypowiedzi. Wiem to bo byłem tam jakiś czas i wiem jak jest. To jest w większości naród wieprzów, których jedynym zajęciem na wieczory jest upijanie się(btw ukryty alkoholizm na chorym poziomie zapewne). I nie wiem czy nie lubią się kłócić. Rzekłbym, że jak są na korbie to włącza im się duża śmiałość.

I nie wiem gdzie Ty w Polsce chodziłeś do klubów, że Cię ludzie zaczepiali. Mi też się zdarza bywać, ostatnio nawet dość często i nie ma takich rzeczy, o których tutaj piszesz.

Zresztą Londek nikt nie twierdzi, że ludzie w Angli "nie są spoko" bo sam znam takich, którzy są. Ale nie wciskaj kity, że to jest taki święty naród bo to jest gówno prawda i odsetek hujów w Angli jest większy niż w Polsce. Zwłaszcza jeśli chodzi o ciapatych.