Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658229 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9720 dnia: Lipca 12, 2010, 16:13:33 pm »
Zresztą Londek nikt nie twierdzi, że ludzie w Angli "nie są spoko" bo sam znam takich, którzy są. Ale nie wciskaj kity, że to jest taki święty naród bo to jest gówno prawda i odsetek hujów w Angli jest większy niż w Polsce. Zwłaszcza jeśli chodzi o ciapatych.


jakie dane :d

Polecam ponizsze artykuly:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/polak_polakowi_wilkiem_7429.html
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,68946,4605138.html
http://polishexpress.polacy.co.uk/art,polak_polakowi_wilkiem,758.html

Wiadomość scalona: Lipca 12, 2010, 16:15:32 pm
Ciapak(obraźliwe)

Osoba pochodząca z Indii. Najczęściej używane w Wielkiej Brytanii prze polaków.
- ide do ciapaka po piwo
- weź cztery
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2010, 16:15:32 pm wysłana przez LoNdEk »

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9721 dnia: Lipca 12, 2010, 16:15:38 pm »
Niczego nie wnioskowałem z jego wypowiedzi. Wiem to bo byłem tam jakiś czas i wiem jak jest. To jest w większości naród wieprzów, których jedynym zajęciem na wieczory jest upijanie się(btw ukryty alkoholizm na chorym poziomie zapewne). I nie wiem czy nie lubią się kłócić. Rzekłbym, że jak są na korbie to włącza im się duża śmiałość.
To nasz naród ma z nimi naprawdę wiele wspólnego.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9722 dnia: Lipca 12, 2010, 16:26:24 pm »
Szkoła jest instytucją państwową. państwo jest neutralne światopoglądowo. Czego nie rozumiesz? Tam nie powinno być krzyża od początku, tak samo jak Koranu, Tory, żydowskiego świecznika, itd.

Obrońcy krzyża są tacy sami jak osoby homofobiczne - uważają, że jak się nie będą miały na baczności to ateiści na nich naskoczą, czary-mary, i przestaną być katolikami. :lol: To tak samo jak "propaganda homoseksualna" - czary-mary i z hetero zrobi się gej. :lol:

Rozumiem że obśmiać to dla ciebie najlepsza taktyka? Obecność krzyża nie jest równoznaczna z narzucaniem światopoglądu, a krzyże w szkołach wiszą z woli większości, ale wątpię, żebyś to do ciebie dotarło. Z drugiej strony czego się spodziewać po zafascynowanym chińskim reżimem komuniście...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9723 dnia: Lipca 12, 2010, 16:35:22 pm »
Na razie, to kościół przegrał wybory.
Czekam aż ten zacznie się zajmowac własnymi sprawami do których został stworzony, a księża mówic językiem godnym swojej funkcji. Jeśli takowy ma świetne pomysły i poglądy polityczne, to niech zdejmuje sutannę i startuje w wyborach, wolno mu. Zobaczy czy ludzie popierają jego pomysły.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9724 dnia: Lipca 12, 2010, 16:38:34 pm »
Cytat: Castor
Obrońcy krzyża są tacy sami jak osoby homofobiczne - uważają, że jak się nie będą miały na baczności to ateiści na nich naskoczą, czary-mary, i przestaną być katolikami. Laughing

Przeciwnicy krzyża są tacy sami jak osoby homofobiczne - uważają, że jak się nie będą miały na baczności to katolicy na nich naskoczą, czary-mary, i przestaną być ateistami. To tak samo jak wieszanie krzyży - czary-mary, zobaczy krzyżyk i z ateisty zrobi się katolik.

Tak to szło?
A, emotikonki, bo nie dotrze. ":lol:" ":lol:"

W życiu mi nie przeszkadzały krzyżyki, a katolikiem nie jestem. Najśmieszniejszy w tym wszystkim jest jęk ateisty z takiego na przykład Londynu, któremu niby tak przeszkadza krzyżyk w urzędzie pod Raciborzem, a 15 meczet z drącym co godzinę mordę Immamem na jego ulicy street to już jest spoko cool i otwartość open na inne kultury multiculti i ch** że dzięki temu nie możesz wejść z psem do autobusu żeby nie urazić jadącego nim muzułmanina - to nieistotne, to cie wcale nie tłamsi - najważniejsze dla niego jest aby ten je**ny krzyżyk zdjąć z urzędu oddalonego o w ch** kilometrów od jego Nowego Domu ... BO TEN KOSCIOL MAFIA ONI TLAMSZ LUDZI W POLSCE AJA TU NA ZMYWAKU U ARABA MUSZE NOSIC SZMATE NA RYJU JAK PIES JAK KUNDEL A JA MAM STUDIA PRAWIE SKONCZONE A GARY MYJE A MIALO TU BYC LEPIEJ NIZ W POLSCE A JEST je**ny KRAJ WYZNANIOWY MUSZE SSAC ARABSKIE KUTASY IMMAMA SLUCHAC KLEKAC CO GODZINE ZARTU POWIEDZIEC O MAHOMECIE NIE WOLNO BO BICIE PO PLERACH BEDZIE WIEC SE CHOCIAZ POPISZE NA FORUM O GIERKACH ZE TU JEST ZAJEBISCIE I WSZYSCY OTWARCI A U NICH CHUJNIA I KRZYZYKI I CIEMNOGROD I PAPIEZ I PIS I CHUJNIA I...i...i...i (Płaczu, płaczu, ehu, ehu)  

No, to mnie śmieszy dziś najbardziej.


 

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9725 dnia: Lipca 12, 2010, 16:54:16 pm »


Następnym razem, jak będziesz próbował komuś udowodnić, jaki to on głupi i niedojrzały jest, by gadać o polityce, skieruję Cię właśnie do tego posta.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9726 dnia: Lipca 12, 2010, 16:58:41 pm »
No tu akurat nie było co udowadniać, bo jaki jest koń każdy widzi  :oops:

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9727 dnia: Lipca 12, 2010, 17:12:02 pm »
Cytuj
Zresztą Londek nikt nie twierdzi, że ludzie w Angli "nie są spoko" bo sam znam takich, którzy są. Ale nie wciskaj kity, że to jest taki święty naród bo to jest gówno prawda i odsetek hujów w Angli jest większy niż w Polsce. Zwłaszcza jeśli chodzi o ciapatych.

W dupie byłeś, chu** widziałeś za przeproszeniem. Najgorszą plagą w UK są cyganie ze słowacji, ale polacy niewiele im ustępują. Dziwne, że jak przyjeżdżałem do Anglii to wszyscy mnie ostrzegali przed tymi dwoma właśnie nacjami. Jeżeli kiedykolwiek będę żył za granicą nie zamierzam utrzymywać absolutnie żadnych kontaktów z polonią. Nikt cie tak w chu** nie zrobi jak własny rodak.

I odpierdolta od "ciapatych" bo może mają większy odsetek religijnych oszołomów niż europa (bo polska już niekoniecznie), ale odsetek recydywy jest taki sam jak w każdej innej narodowości. A reszta to normalni ludzie z którymi jakoś mogłem normalnie pracować, i nikt nie próbował mnie zabić jako innowiercy. Poza tym spora część młodych ma do religii stosunek może nie taki jak "laicka europa" ale za to dość pobłażliwy. I nie zapominajmy, że większość z nich nie spożywa alkoholu.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9728 dnia: Lipca 12, 2010, 17:17:38 pm »
el becelot jestes niesamowity :) - widze ze wyraznie do mnie bijesz, ale jak zwykle mocno nie trafiles.
:grin:
w zyciu na zmywaku nie pracowalem(choc nawet gdyby to rodzice mnie nauczyli szcunku do kazdej pracy) - Pracuje w duzej firmie turystycznej, u jednego pracodawcy a ostatnio dostalem awans i teraz pracuje juz jako kadra kierownicza, ale ty wiesz lepiej.

jestem katolikiem, ale to nie znaczy, ze jestem slepy na to robi kosciol i bede poslusznie przytakiwal i zgadzal sie na wszyst, zepsucie tej instytucji jest jednym z powodow, dla ktorych nie praktykuje.

Jak zwykle becelot sie popisales, zakladam ze ty nie jestes katolikiem, bo taka nienawisc jaka plynie z twoich wypowiedz katolikowi nie przystoii.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9729 dnia: Lipca 12, 2010, 17:32:46 pm »
Obecność krzyża nie jest równoznaczna z narzucaniem światopoglądu, a krzyże w szkołach wiszą z woli większości, ale wątpię, żebyś to do ciebie dotarło.

Jeśli nie jest to narzucaniem światopoglądu, to niby czym? Jak może obecność symbolu religii chrześcijańskiej nie być wyrazem tego światopoglądu? Widzisz, żeby punki ubierali się w garniaki? Muzułmanki w staniki i krótkie spodnie? Ortodoksyjni Żydzi w to, co się ubierają ortodoksyjni Żydzi?

Rozumiem, że katolicy mogą bez problemu zmienić sobie znak krzyża na cokolwiek innego, skoro nie jest to wyraz ich światopoglądu? :grin:

"Mamo, co to jest to na ścianie?"

"Nic takiego, dwie linijki pod kątem prostym" :lol:

Już ja widzę taką odpowiedź.

I ponownie nie rozumiesz demokracji - nie jest do narzucanie własnego zdania mniejszości przez większość.

Z drugiej strony czego się spodziewać po zafascynowanym chińskim reżimem komuniście...

Iras, ty miałeś test gimnazjalny? Tam podobno był sprawdzian z czytania ze zrozumieniem. Chociaż niby rozumiem, co roku czytam, że młodym Polakom fatalnie idzie ta część. Jaki ze mnie komunista? Kiedy to byłem zafascynowany chińskim reżimem? Co ma mój podziw dla ciężkiej pracy Chińczyków wspólnego z partią komunistyczną?
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2010, 17:35:44 pm wysłana przez Castor Krieg »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9730 dnia: Lipca 12, 2010, 17:35:18 pm »
Ale już do narzucania własnego zdania większości przez mniejszość owszem? To jest dopiero skrzywione rozumienie demokracji.

A krzyż? Krzyż to krzyż - nieodłączny element historii tego kraju, a nie dwie linijki pod kątem prostym!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9731 dnia: Lipca 12, 2010, 17:39:42 pm »
Ale już do narzucania własnego zdania większości przez mniejszość owszem? To jest dopiero skrzywione rozumienie demokracji.

A krzyż? Krzyż to krzyż - nieodłączny element historii tego kraju, a nie dwie linijki pod kątem prostym!

Fascynująca myśl dla ciebie - a może by tak: ty robisz w domu co chcesz, ja co chcę w swoim domu, a w urzędach i przestrzeni publicznej nie jest forsowany żaden światopogląd? Krzyż znika, i nie wieszamy peanów o racjonalizmie, co ty na to?

Co do "nieodłącznego elementu historii tego kraju" -  :lol: Rzeczypospolita przez setki lat wcale nie była terenem, na którym mieszkali przedstawiciele wielu wyznań. W Polsce nie było wcale milionów Żydów przed II Wojną Światową. Wiadomo przecież, że Polacy to 100% chrześcijanie i katolicy. :lol: Pomijając już fakt, że katolicyzm zapisał się w historii Europy tak pozytywnie, że heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej - te wojny religijne, Inkwizycja, krucjaty, to wszystko propaganda ateistów. :grin: Oczywiście nie zapominajmy o "gettcie ławkowym", wspaniałym przykładzie polskiej myśli chrześcijańsko-narodowej.
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2010, 17:42:07 pm wysłana przez Castor Krieg »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9732 dnia: Lipca 12, 2010, 17:50:43 pm »
...co ty na to?

Polska przetrwała jedną zarazę zdejmującą krzyże - przetrwa i kolejną.

Oczywiście chrzest Polski i koronacja Chrobrego to mało znaczące momenty dla historii kraju. Notabene orła korony komuchy też pozbawiły. Może tego również powinieneś postulować? Przecież to taki niedzisiejszy symbol władzy, na dodatek nadawany przez Kościół.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9733 dnia: Lipca 12, 2010, 17:54:49 pm »
Jak zwykle becelot sie popisales, zakladam ze ty nie jestes katolikiem,

Niesamowita zdolność dedukcji drogi Watsonie, skoro formułujesz tak odważne założenia po tym wpisie:

Cytat: el becetol
W życiu mi nie przeszkadzały krzyżyki, a katolikiem nie jestem.

 :lol:

Cytat: Londek
widze ze wyraznie do mnie bijesz, ale jak zwykle mocno nie trafiles.

Nie nie do ciebie. Pisze to stereotypowego emigranta. Takiego jak przedstawiłeś w swoim poście, a podbił Wuher. Do pijanego agresywnego tłuka od którego gorsi są tylko cyganie ze słowacji. Złodzieja, który liznał pańskich manier i uważa się za lepszego od tych którzy pozostali w kraju. A skoro Ty (oraz moderator) odnalazłeś w moim opisie również swoje cechy - to już zostawie bez komentarza.  ;)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9734 dnia: Lipca 12, 2010, 18:19:20 pm »
Cytat: Londek
widze ze wyraznie do mnie bijesz, ale jak zwykle mocno nie trafiles.

Nie nie do ciebie. Pisze to stereotypowego emigranta. Takiego jak przedstawiłeś w swoim poście, a podbił Wuher. Do pijanego agresywnego tłuka od którego gorsi są tylko cyganie ze słowacji. Złodzieja, który liznał pańskich manier i uważa się za lepszego od tych którzy pozostali w kraju. A skoro Ty (oraz moderator) odnalazłeś w moim opisie również swoje cechy - to już zostawie bez komentarza.  Wink

No znalazlem cechy wspolne, to ze jestem emigrantem z Lonydnu, ze jestem za usunieciem krzyzy z miejsc publicznych  itd. ale skoro mowiles o "stereotypie" to fakt jest taki a nie inny tym samym krzywdzacy w i poprostu nie prwadziwy.

 
Cytat: LoNdEk  Dzisiaj o 17:17:38
Jak zwykle becelot sie popisales, zakladam ze ty nie jestes katolikiem,

Niesamowita zdolność dedukcji drogi Watsonie, skoro formułujesz tak odważne założenia po tym wpisie:

Cytat: el becetol
W życiu mi nie przeszkadzały krzyżyki, a katolikiem nie jestem.


Damn przyznam ze nie widzialem tego posta :)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9735 dnia: Lipca 14, 2010, 13:15:28 pm »
YEAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH stare PiS wróciło :lol:

Ekshumacja zwłok w celu ustalenia, jak zginęły osoby biorące udział w katastrofie lotniczej :lol:

Brat prezydenckiego tłumacza wątpiący czy w trumnie jest ciało brata. Liczę, że brat poinformuje nas, jakie części ciała brata znajdują się w trumnie. 8)


I oczywiście najlepsze - komentarz Jara: "wasza zbrodnicza polityka, że nie kupiliście nowych samolotów". Jak wiemy wada techniczna została odrzucona jako pierwsza, samolot wrócił w grudniu z generalnego przeglądu i jak na maszynę tego typu miał wylatane mało godzin. Ale kim byłby Jaro i PiS bez zdrowej dawki paranoi? :grin:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9736 dnia: Lipca 14, 2010, 13:48:39 pm »
Chciałbym widzieć jak zachowujesz spokój i zdrowy rozsądek, kiedy dzwonią do ciebie z informacją o śmierci najbliższej rodziny i współpracowników. Nie rozumiem również dlaczego dopisujesz wątek polityczny w sytuacji, kiedy rodziny ofiar chcą poznać przyczyny śmierci bliskich. Matka Gosiewskiego jest w PiS? Albo brat tłumacza prezydenta? Ale weź pierdolnij jeszcze z dziesięć razy " :lol: ", bo to przecież zabawne w ch**. Że też dno moralne musi charakteryzować większość ludzi jakkolwiek związanych z PO  :/

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9737 dnia: Lipca 14, 2010, 14:51:13 pm »
Brudziński i Kluzik-Rostowska też rozumiem stracili tam rodziny?

Co byś nie powiedział prawda jest taka, że pis właśnie wróciło do swojego nie-tak-całkiem-dawnego języka.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9738 dnia: Lipca 14, 2010, 14:59:29 pm »
Dobrze że jest PO które już ostatecznie znalazło winnego katastrofy i używa grzecznego języka inteligencji:

Cytuj
Marta i Jarosław powinni przeprosić wdowy po zmarłych za to, że Lech wymusił lądowanie, a oni zginęli. W miejsce tego słyszymy sterty obelg. I słyszymy o milionowych polisach, mieszkaniu w pałacu - wstyd i hańba! Gówno wybiło!

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9739 dnia: Lipca 14, 2010, 15:06:16 pm »
Gdzie ja pisałem cokolwiek o platformie? Więc bądź łaskaw nie zmieniać tematu, o co zawsze lubisz wszystkich oskarżać.

Ale skoro już przy palikocie jesteśmy - jest bucem i chujem, ale kur**, przynajmniej nigdy nie udawał, że się nawrócił na ścieżkę pokoju.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9740 dnia: Lipca 14, 2010, 15:16:30 pm »
Gdzie ja pisałem cokolwiek o platformie? Więc bądź łaskaw nie zmieniać tematu, o co zawsze lubisz wszystkich oskarżać.

Ale skoro już przy palikocie jesteśmy - jest bucem i chujem, ale kur**, przynajmniej nigdy nie udawał, że się nawrócił na ścieżkę pokoju.

A gdzie ja napisałem że pisałeś cokolwiek o platformie? Więc bądź łaskaw nie zmieniać tematu, o co zawsze lubisz wszystkich oskarżać.

Nie jesteśmy przy palikocie. Tylko przy PO. Palikot wypowiada się w imieniu całej partii, jest jej wiceprzewodniczącym, a nie jakimś Januszkiem z Młodych Demokratów. Jako osoba z kierownictwa zawsze wypowiadał się w imieniu całej partii, realizując jej oficjalną linie polityczną. Jeżeli nie widzisz hipokryzji i udawania we wchodzeniu z jednej strony na "ścieżkę pokoju" z hasłami "zgoda buduje" a z drugiej przekraczaniem kolejnych granic przez wiceprzewodniczącego Palikota, to chyba nie ma o czym rozmawiać. 

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9741 dnia: Lipca 14, 2010, 15:19:13 pm »
Nie rozumiem również dlaczego dopisujesz wątek polityczny w sytuacji, kiedy rodziny ofiar chcą poznać przyczyny śmierci bliskich.

O fak  :roll:
Ja obstawiam że przyczyną śmierci była katastrofa samolotu.

Chyba że chcą wiedziec szczegóły, czyli czy np. mózg pękł pierwszy, czy to kawałek blachy przepołowił, czy też z wnętrzności zrobiła się w sekundę miazga.

Cytuj
Ale skoro już przy palikocie jesteśmy - jest bucem i chujem, ale kur**, przynajmniej nigdy nie udawał, że się nawrócił na ścieżkę pokoju.

Udawał. Dwa tygodnie wytrzymał chyba. Ale twierdzi że specjalnie tak mówił że się zmienił, by pokazac obłudę jarka.


maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9742 dnia: Lipca 14, 2010, 15:31:40 pm »
I tak oto ludzie, zamiast walczyć o lepszą Polskę, będą się nawzajem katować do upadłego.

Jestem "w polityce" dopiero od momentu kiedy PIS "dorwał się" do władzy, zatem tak z ciekawości spytam tych stażem bardziej doświadczonych:
Czy wcześniej też był taki podział rodaków na dwie partie? Jak to wyglądało?

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9743 dnia: Lipca 14, 2010, 15:34:35 pm »
O fak 
Ja obstawiam że przyczyną śmierci była katastrofa samolotu.
To jesteś w błędzie.

Tusk we współpracy z Putinem wysłał samoloty produkujące mgłę. Samolot się rozbił i później chodzili żołnierze i strzelali do tych, którzy przeżyli.

Tak twierdzi duża część Polaków.

Teraz podobno Tusk szykuje zamach na Jarosława - kolejna informacja, którą usłyszałem od ludzi.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9744 dnia: Lipca 14, 2010, 15:34:39 pm »
Cytuj
Nie jesteśmy przy palikocie. Tylko przy PO.

Nieprawda, byliśmy przy PiS i to Ty zmieniłeś temat. I dalej próbujesz to robić.

Tylko dlatego, że nie jesteś w stanie przyznać, że PiS właśnie wykazało się dokładnie takim samym poziomem hipokryzji.
 

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9745 dnia: Lipca 14, 2010, 15:36:35 pm »
Palikot... :lol:
Partii może jego zachowanie faktycznie się nie podoba , jest zbyt agresywne i można by to samo powiedzieć w bardziej wyszukany sposób.
Jednak nie przeszkadza im to , bo na pewno wielu ludzi podziela jego zdanie na temat tych wszystkich przemian , win itd itp.
Dlatego raczej nikt go nie wyrzuci.

Człowiek wali prosto z mostu i bardzo dobrze , osobiście nic nie mam przeciwko surowej , wulgarnej szczerości Palikota , bo jak partia najprawdziwszych patriotów w Polsce zacznie marudzić...ten człowiek jest jedynym człowiekiem , który daje mocną i konkretną odpowiedź na te zaczepki. Większosć ekipy rządzącej jest zbyt poprawna do takich zadań.

Nycek

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-02-2007
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9746 dnia: Lipca 14, 2010, 15:41:21 pm »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9747 dnia: Lipca 14, 2010, 15:41:58 pm »
Jestem "w polityce" dopiero od momentu kiedy PIS "dorwał się" do władzy, zatem tak z ciekawości spytam tych stażem bardziej doświadczonych:
Czy wcześniej też był taki podział rodaków na dwie partie? Jak to wyglądało?
Z tego co pamiętam to podział się zaczął od rządów pis-u i mówieniu o wykształciuchach, prawdziwych patriotach i tych co stali po stronie zomo. Również Radio Maryja zaczęło swoją agitację i jeszcze bardziej pogłębił się podział.

I tak oto ludzie, zamiast walczyć o lepszą Polskę, będą się nawzajem katować do upadłego.
No niestety, Jarek się obraził jak 5-cio letnie dziecko i powiedział, że nie będzie współpracował, jeżeli PO go nie przeprosi. Strzelił sobie focha i osobiste problemy przekłada na sferę dotyczącą interesów Polski.

Wiadomość scalona: Lipca 14, 2010, 15:44:00 pm
Czyżby PiS starał się przykryć nowe fakty ?  8)
http://wiadomosci.onet.pl/2197644,11,jak_nie_wyladujemy__to_mnie_zabijeja_nowe_informacje_w_sprawie_stenogramow_tu-154,item.html
Jeszcze nie fakty. Poczekajmy aż informacja się potwierdzi.
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2010, 15:44:00 pm wysłana przez Piter_neo »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9748 dnia: Lipca 14, 2010, 15:58:10 pm »
Tusk we współpracy z Putinem wysłał samoloty produkujące mgłę. Samolot się rozbił i później chodzili żołnierze i strzelali do tych, którzy przeżyli.

Tak? Ja słyszałem że Kaczyński naje**ny wtoczył się spóźniony do samolotu z szabelką sterroryzował całą załogę i kazał pilotowi rozbić sie o skały żeby jego córka dostała odszkodowanie. Podobno 10 milionów Polaków w tą wersje Palikota oficjalne stanowisko PO wierzy.  

Wuher chyba nie nie do końca. Ja sie cieszę że PiS mówi teraz prawdę. Cała ta próba wprowadzenia kultury i szacunku do dyskursu politycznego była nietrafiona - wiadomo że idealiści faktycznie mogli wierzyć że to się uda, ale nie ja - komentowałem to zresztą. Chcieli na ataki PO nadstawiać drugi policzek ale wiadomo że jak nadstawisz drugi policzek skurwielowi w dresie, to wymierzy ci drugi raz - dwa razy silniej. Taka już mentalność dresiarza. Z chamem trzeba po chamsku. Niestety PiS do dziś tego nie wie i dalej prezentują o niebo wyższy poziom moralny niż POwcy, a do poziomu srania na groby prezentowanego przez ekipę Tuska im jeszcze bardzo daleko. W taki sposób nie wygrają wyborów.

Cytat: Piter_Neo
Z tego co pamiętam to podział się zaczął od rządów pis-u i mówieniu o wykształciuchach, prawdziwych patriotach i tych co stali po stronie zomo. Również Radio Maryja zaczęło swoją agitację i jeszcze bardziej pogłębił się podział.

Widać że jesteś w temacie od niedawna. Dużo wcześniej się zaczęło, od nazywania każdego kto nie popiera salonu "wieśniakiem bez wykształcenia, ciemnogrodzianinem, katolem, kołtunem" na długo przed powstaniem PiSu. A podział jaki znamy dziś - na lewice, prawice i jakiś bezpoglądowy korupcjogenny dziwny twór który nazwę 'prawocentrolew' zawsze popierany przez GW powstał od tego momentu:



« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2010, 16:07:26 pm wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9749 dnia: Lipca 14, 2010, 16:02:01 pm »
Czy wcześniej też był taki podział rodaków na dwie partie? Jak to wyglądało?

Podziały zawsze w Polsce były (chociażby Polska A i B), ale nigdy nie mieliśmy dwóch partii dominujących przez tak długi okres czasu. Wcześniej kariera partii politycznej trwała góra kilka lat, po czym poparcie spadało dramatycznie i nigdy się nie podnosiło. Na gruzach tych, powstawały kolejne, także po i pis.
Jedyną taką partią która mocno się trzyma (stosunkowo) jest sld mimo tych lat, oraz psl (które nie wiem jakim cudem wciąż się łapie do sejmu).

Jednak tak ostre dzielenie zaczęło się właśnie za pisu, niestety na tym polegała ich strategia (by głosowali na nich odrzuceni, niesamodzielni i sfrustrowani), polaryzowali społeczeństwo, wprowadzili rynsztokowy język polityczny (wcześniej nie było cudnie, ale o kilka klas lepiej chociaż), no i wciąż się trzymają. Dlatego też tak mocno wciąż dzielą i krytykują, bo tylko wywołując lęk w swoich wyborcach mogą ich zmusic na oddanie głosu.

Cytuj
Tusk we współpracy z Putinem wysłał samoloty produkujące mgłę. Samolot się rozbił i później chodzili żołnierze i strzelali do tych, którzy przeżyli.

Tak twierdzi duża część Polaków.

Teraz podobno Tusk szykuje zamach na Jarosława - kolejna informacja, którą usłyszałem od ludzi.

To wykorzysta pewnie te małpy z kałachami od talibów, jak na mastermind'a zbrodni przystało.


Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9750 dnia: Lipca 14, 2010, 16:05:09 pm »
Nie przepraszam, jednak nie mam dzisiaj siły ani nerwów rozkuwać betonu wokół Twojej czaszki.

Możesz uznać, że dyskusje wygrałeś, jeśli ma Ci to pomóc..




1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9751 dnia: Lipca 14, 2010, 16:37:42 pm »
Palikot... :lol:
Partii może jego zachowanie faktycznie się nie podoba , jest zbyt agresywne i można by to samo powiedzieć w bardziej wyszukany sposób.
Jednak nie przeszkadza im to , bo na pewno wielu ludzi podziela jego zdanie na temat tych wszystkich przemian , win itd itp.
Od kiedy Palikot ma jakiekolwiek zdanie prócz artykułowanego "je**ć Kaczyńskiego" we wszystkich możliwych formach i odmianach? Jajebie, koleś wchodzi do studia w TVP1, dyskusja jest na temat "promocji homoseksualizmu", koleś (UWAGA) siedzi po jedenj stronie z Senyszyn i zamiast rozmawiać to jedzie po prowadzącym, że obrzydliwe obrazki w TV pokazuje. Ten człowiek nie posiada poglądów i wybija się na tanim populiźmie i chamstwie tak jak posłanka Beata "rób se to na swojej imprezie" Kempa czy Joachim "ruska trumna w błocie" Brudziński. Tyle, że ta dwójka w teorii ma coś do przekazania prócz kapitału dla partii.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9752 dnia: Lipca 14, 2010, 16:51:07 pm »
Nie rozumiem również dlaczego dopisujesz wątek polityczny w sytuacji, kiedy rodziny ofiar chcą poznać przyczyny śmierci bliskich.

Iras, chyba nie zrozumiałeś sarkazmu. Jak niby ma zginąć ofiara KATASTROFY LOTNICZEJ? Zawsze wydawało mi się, że śmierć następuje w takim przypadku z przyczyn dosyć oczywistych... :roll:

Ale już się wyjaśniło dlaczego ma być ekshumacja:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8136098,Rogalski__bylbym_ostrozny_w_kwestii_wykluczenia_zamachu.html

Wiadomo, Putin wycelował rury maszyny do robienia mgły, a Miedwiediew na rowerku dawał pary. :lol: Rosyjski zamach hi-tech jak nic.

Cytuj
Matka Gosiewskiego jest w PiS?

Nie, nie jest. Ale Gosiewski był. A że był zdrowo popierdolony, to przecież od kogoś musiał to w genach mieć.

Cytuj
Od kiedy Palikot ma jakiekolwiek zdanie prócz artykułowanego "je**ć Kaczyńskiego" we wszystkich możliwych formach i odmianach? Jajebie, koleś wchodzi do studia w TVP1, dyskusja jest na temat "promocji homoseksualizmu", koleś (UWAGA) siedzi po jedenj stronie z Senyszyn i zamiast rozmawiać to jedzie po prowadzącym, że obrzydliwe obrazki w TV pokazuje. Ten człowiek nie posiada poglądów i wybija się na tanim populiźmie i chamstwie tak jak posłanka Beata "rób se to na swojej imprezie" Kempa czy Joachim "ruska trumna w błocie" Brudziński. Tyle, że ta dwójka w teorii ma coś do przekazania prócz kapitału dla partii.

Powiem tak - PO jak spadkobierczyni UW jest takim samym politycznym impotentem. Polega to na tym, że jak PiS wali dzień i noc najbardziej głupimi teoriami nikt w PO nawet nie powie szeptem, że PiS powinno zbadać swoich posłów psychiatrycznie. Zobacz co dzisiaj/wczoraj powiedział Kaczyński. Jeszcze chwila i oskarżą PO o bycie forpocztą Rosji i neo-nazistów (to za tego dziadka z Wehrmachtu). Lubię Palikota, ponieważ jako jedyny ma odwagę obnażyć bezdenną głupotę posłów PiS. Jeśli oni rzucają teorie na lewo i prawo, to on też może: stąd pytanie o alkohol we krwi Kaczyńskiego i 3mln dla Marty Kaczyńskiej (chciałbyś dać 3mln ze swoich obcej osobie? właśnie dałeś, ponieważ te pieniądze były pieniędzmi państwa). I na tym polega piekno posła Palikota.
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2010, 17:17:50 pm wysłana przez Castor Krieg »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9753 dnia: Lipca 14, 2010, 18:29:05 pm »
3mln dla Marty Kaczyńskiej (chciałbyś dać 3mln ze swoich obcej osobie? właśnie dałeś, ponieważ te pieniądze były pieniędzmi państwa)

O czym bredzisz? 3 miliony z pieniędzy państwa? Przecież odszkodowanie wypłaca ubezpieczyciel, a nie budżet państwa.  :lol:

Każdy prezydent jest ubezpieczany, składka była większa za Kwaśniewskiego niż za Kaczyńskiego, ale co z tego, dla Palikota takie fakty są nieistotne. Ważne żeby gównem rzucić, może się przyklei.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9755 dnia: Lipca 14, 2010, 19:46:18 pm »
Jak w ogóle można twierdzić że Palikot jest osobą która ,,mówi to co inni myślą, ale boją się powiedzieć głośno i za to go szanuję". Przecież ten człowiek robi wszystko żeby oczernić PiS a przede wszystkim Kaczyńskiego używając języka z rynsztoku. Kaczyński jest zły i koniec, fakty się nie liczą, najważniejsze że ludzie słuchają. Potem taki jeden z drugim idą na wybory bo przecież na PiS siara głosować bo Miecio z pod monopolowego tak powiedział.
Przypominam że nagonka trwa od początków wygranej PiS w wyborach w 2005 roku. To właśnie wtedy nastąpił podział państwa bo PO nie potrafiąc pogodzić się z przegraną zaczęło nastawiać społeczeństwo przeciw partii rządzącej.
Tak czasami pytam się moich znajomych dlaczego Prawo i Sprawiedliwość jest takie ,,be". Odpowiedź jest zawsze podobna- ,,Bo Kaczyński jest zły", ,,W telewizji mówili to i tamto...". Z porządną, popartą argumentami krytyką się jeszcze nie spotkałem, a już na pewno nie na tym forum gdzie wszystkie ,,argumenty" to powtarzanie Palikota i wyborczej.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9756 dnia: Lipca 14, 2010, 20:20:14 pm »
Nie pleć bzdur, bo akurat na tym forum, nie licząc wakacyjnych wrzutów ludzi niezainteresowanych, zawsze pojawiają się argumenty dlaczego PiS/PO/SLD jest złe. I nie trzeba się wysilać, żeby powiedzieć: "PiS jest parią konserwatywną" i zakończyć durną gadkę, że nikt nie potrafi uargumentować. No to proszę, masz argument - PiS jest partią konserwatywną z silnym zapleczem w postaci wartości rzymskokatolickich i popraciem dla instytucji kościoła katolickiego, która stawia w pierwszym szeregu ludzi będących "odpowiedzią" na durnoty Palikota czy Niesiołowskiego i prowadzących równie mierny dialog. PO jest partią transparentną bez widocznego kierunku i mamiącą ludzi pseudo-liberalną polityką i hasłami z dziedziny gospodarki, które nie mają pokrycia w rzeczywistości (czy nikt już nie pamięta, że podatek liniowy był kartą przetargową PO kiedy reklamowali swój program). SLD to również przezroczysta partia udająca lewicową, w której kłamie się na każdym kroku poczynając od katolika-nie-katolika Napieralskiego który cichaczem pisze swoje ateistyczne manifesty, a kończąc na udawaniu "NOWEJ LEWICY" i podpieraniu tego zbieraniem poparcia od PZPRowskiego betonu. Proszę, masz argumenty, pracuj nad nimi.
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2010, 20:22:44 pm wysłana przez 1man1jar »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9757 dnia: Lipca 14, 2010, 21:17:01 pm »
Dlaczego PiS jest zly ? Nie wiem, nie uwazam tej partii za zla... raczej za nie odpowiadajaca mi, z kilkoma barwnymi poslami, ale rzadzona twarda reka Jarka. Co mi sie nie podoba w PiS ? Jako, ze spedzilem te kilka lat na emigracji, zyje w miescie bardzo tolerancyjnym wszystkie objawy ksenofobii, homofobii uwazam za "chore", pogalady PiS sa dla mnie "zacofane" smierdzace dyskryminacja i naginaniem ustroju demokratycznego. Potem mamy takiego Jarka Kaczynskiego, ktory twierdzi, ze ludzi ktorzy zgineli w wypadku pod smolenskiem to meczennicy - mam nadzieje ze to nie umyslny dobor slow, potem mamy takie akcje jak rozdawanie zdjec zmarlej pierwszej pary podczas zbierania podpisow pod kandydatura Jarka (granie tragicznie zmarlymi w cely zbicia kapitalu politycznego uwazam za obrzydliwe), mamy akcje jak np. posla Gorskiego i jego oskarzenia pod adresem Moskwy o udzial/dzialanie w celu wywolania wypadku (wg. niego to byl pewnie zamach). Jest jeszcze posel Kurski (kilkukrotnie zaslaniajacy sie imunitetem po zlamaniu przepisow drogowych - a przeciez jest to posel PRAWA I SPRAWIEDLOWSCI- widocznie wg. PiS nie wszyscy sa wobec powyzszych rowni). I jeszcze na koniec Macierewicz, ktory swoimi wypowiedziamy zostawia daleko w tyle retoryke Palikota.

Co do Palikota i atakow na zmarlych... no coz, wiemy wszyscy, ze prezyden i jego otoczenie juz wczesniej naciskaly na pilotow podczas lotow (i PiS chcialo pozwac tego pilotka ktory odmowil wykonania polecenia prezydenta)...wiem wiem, to wina pilota jesli sie ugial naciskom. Ale ze stenogramow wynika, ze owe naciski i tym razem sie pojawily.

Cytuj
"Jak nie wyląduję(my), to mnie zabije(ją)".Są to słowa, które miał wypowiedzieć pierwszy pilot Tupolewa, mjr Arkadiusz Protasiuk, na kilkanaście sekund przed uderzeniem - ustaliła TVN24.
http://wiadomosci.onet.pl/2197644,11,jak_nie_wyladujemy__to_mnie_zabijeja,item.html

Do tego ataki na Tuska, ze zostawil cialo/trumne prezydenta w blocie.

Cytuj
"Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w błocie (...) w ruskiej trumnie na deszczu"
http://wiadomosci.onet.pl/2197340,11,cialo_prezydenta_w_blocie_odpowiedz_przedstawiciela_rzadu,item.html

Kaczynski oskarza teraz PO ze katastrofa to wynik "zbrodniczej polityki rzadu"
http://wiadomosci.onet.pl/2197331,11,kaczynski_przerywa_milczenie_to_wynik_waszej_zbrodniczej_polityki,item.html

Walke o powolanie komisji sledczej w celu zbadania katastrofy uwazam za tania probe potrzymania sprawy na powierzchni, bo dzieku niej jest glosno o PiS i ta partia oczywiscie bedzie zrzucala cala odpowiedzialnosc na PO za ta katastrofe podczas prac tej komisji.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9758 dnia: Lipca 14, 2010, 21:24:28 pm »
Kaczyński jest sfrustrowany bo przegrał wybory i któryś raz pod rząd przegrał z PO. Teraz jak bezradne dziecko szamocze się i głośno płacze. 

Ogólnie okazało się, że przemiana PiSu i Kaczyńskiego to wielki pic na wodę, teatrzyk by oszukać wyborców.
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2010, 21:27:12 pm wysłana przez Piter_neo »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9759 dnia: Lipca 14, 2010, 22:21:25 pm »
Kaczyński jest sfrustrowany bo przegrał wybory i któryś raz pod rząd przegrał z PO. Teraz jak bezradne dziecko szamocze się i głośno płacze. 

Ogólnie okazało się, że przemiana PiSu i Kaczyńskiego to wielki pic na wodę, teatrzyk by oszukać wyborców.

Bodajże czwarta przegrana z rzędu.

Jak pisałem kilka tyg. temu, chyba nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzył w tą przemianę.