Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658224 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9800 dnia: Lipca 17, 2010, 00:25:59 am »
Jak na razie najbardziej haniebnie Smoleńskiem gra PO z Palikotem na czele. Ostatnio nie mówi o niczym innym.


WTF ?!?!?

To się nazywa podwójna molarność.
Jak Palikot w sposób absolutnie żenujący i poniżej wszelkiej krytyki atakuje prezydenta - to jest wina platformy. Co jest po części prawdą, bo powinni go wypieprzyć z partii, bo tylko szkodzi...
Ale jak Kaczyński twierdzi, że rząd powinien się podać do dymisji za katastrofę, że będzie szukał winnych - politycznie i moralnie, a kto się ośmieli tknąć krzyż, to... Tego się wcale jako nekropolityki nie traktuje. W końcu idolowi wybacza się to, co innym się zarzuca...

Zasadniczo odnoszę wrażenie, nie Jarosław Kaczyński nie ma większego przeciwnika politycznego od... Jarosława Kaczyńskiego.
Nie mam pojęcia, za jak głupich on ma naszych obywateli? Najpierw w trakcie kampanii smaruje wazeliną aż miło, że nie będzie nikogo atakował, że będzie teraz ze wszystkimi współpracował (przynajmniej tak to zapamiętałem) - i nawet nie dwa tygodnie później niemal stwierdza: słuchajcie ciemna maso. Chodziło mi wyłącznie o wasze głosy, to była tylko gra. Złożyłem obietnice, których od początku nie zamierzałem ich spełniać. Polityków rozlicza się za to co zrobili w stosunku do tego co obiecali. A jeśli polityk prawie wprost mówi, że okłamał swoich wyborców...

W stosunku do lewicy robił takie ustępstwa jakie nikt przed nim. Nie ma żadnych postkomunistów, jest lewica, Gierek komunistycznym patriotą był. A jak przychodzi co do czego - to Komorowskiego porównuje właśnie do lewicowych polityków. Uznając ich za tych złych.

Ludzie przez całe życie pracują na autorytet - co im się niekoniecznie udaje - i dzięki niezachwianej i często trudnej do zrealizowania postawie stają się wzorami do naśladowania. A takie coś wyskakuje z tekstem o jakimś "moralnym imperatywie" o walce gdzie owa molarność będzie ważna i jawi się jako obrońca krzyża przy pałacu..? Kaczyńskiemu chyba umknęło, że obnoszenie się ową molarnością wcale nie oznacza, że człowiek rzeczywiście się tak zachowuje. Zwłaszcza w świetle jego ostatnich deklaracji. A kiedy pomyślę sobie o osobach, które rzeczywiście się w historii wykazały, to jest tak od nich daleki...

Z powodów, których nie rozumiem Kaczyński robi co jest w jego mocy, żeby nie tylko utrwalić, ale również powiększyć elektorat negatywny. Wyborcy raz się dali nabrać na jego piękne słówka - drugi raz ten numer nie przejdzie. Przegrał wybory w 2007 roku. Przegrał teraz. I pracuje na porażkę w następnych.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9801 dnia: Lipca 17, 2010, 00:35:00 am »
Kaczyński chce zdobyć władzę dla siebie. W tej chwili nie odnoszę wrażenia , że ten człowiek chce cokolwiek zrobić dla kraju.
On chce dorwać się do władzy , żeby ukarać tych , których on uważa za winnych. W jego działaniach widać tylko własne cele związane właśnie z katastrofą w Smoleńsku.

Takie są moje najnowsze spostrzeżenia po zobaczeniu jego sławnych wywiadów.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9802 dnia: Lipca 17, 2010, 00:52:32 am »
Jak na razie najbardziej haniebnie Smoleńskiem gra PO z Palikotem na czele. Ostatnio nie mówi o niczym innym.


WTF ?!?!?

To się nazywa podwójna molarność.

Molarność roztworu ( stężenie molowe, stężenie molarne, molowość roztworu ) - liczba moli substancji rozpuszczonej (ns) w 1 dm3 roztworu. Wyznacza się go jako stosunek liczby moli substancji rozpuszczonej do objętości całego roztworu (Vr). Stężenie molowe jest zależne od temperatury, ponieważ objętość roztworu jest funkcją temperatury.


Nie wiem co ma określać w twoim poście 'molarność', tym bardziej podwójna. Podejrzewam, ze po wczorajszym komicznym ataku amnezji tym razem atakujesz z podwójną dawką nerwowego kabaretu - tym razem używając słów, których znaczenia nie rozumiesz. A do tego znów nie czytając postów. To Boban rzucił że PiS haniebnie gra katastrofą, więc w odpowiedzi uzupełniłem to faktem że jak już używamy słowa 'haniebnie' i wytykamy kto jedzie na Smoleńsku, to bardziej odnosi się to do PO, które od dłuższego czasu i z wielką zaciekłością buduję sobie słupki poparcia winą za katastrofę obarczając zmarłych, którzy - co bardzo dla palikołtunu wygodne - nie mogą się bronić. PiS, wbrew temu co wróżyli gauleiterzy z Czerskiej, nie wykorzystywał Smoleńska w kampanii - a już na pewno nie bardziej niż ich oponenci. Zresztą, skoro tak brzydzi cie "nekropolityka" to ciekawe czemu tak zdecydowanie nie zareagowałeś kiedy Komorowski w czasie kampanii wykopał z grobu Blidę i pomachał jej zwłokami wyborcom - jakoś to dziwnym trafem już nie było dla antykaczystów "nekropolityką". Wiesz jak na to się mówi? Podwójna molarność moralność.


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9803 dnia: Lipca 17, 2010, 00:53:08 am »
Zasadniczo odnoszę wrażenie, nie Jarosław Kaczyński nie ma większego przeciwnika politycznego od... Jarosława Kaczyńskiego. Nie mam pojęcia, za jak głupich on ma naszych obywateli?

Patrz ile głosów przeciez dostał. Jeśli pis jawnie nazywa swoich wyborców głupkami (tj ciemną masą), a Ci jeszcze im za to dziękują, to czego tu się spodziewac?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9804 dnia: Lipca 17, 2010, 10:28:00 am »
Patrząc na to co teraz wyprawia Jarek i jego partia, pomyślcie coby było gdyby ten człowiek wygrał wybory. Wyszło szydło z worka krótko po wyborach. Piana z ust toczy się litrami ze złości o przegraną wodza PiS'u i całe szczęście, że jedynie tyle mogą bo gdyby byli u władzy to kraj cofnąłby się do okresu średniowiecza.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9805 dnia: Lipca 17, 2010, 12:56:34 pm »
Patrząc na to co teraz wyprawia Jarek i jego partia, pomyślcie coby było gdyby ten człowiek wygrał wybory. Wyszło szydło z worka krótko po wyborach. Piana z ust toczy się litrami ze złości o przegraną wodza PiS'u i całe szczęście, że jedynie tyle mogą bo gdyby byli u władzy to kraj cofnąłby się do okresu średniowiecza.

Patrzac na to co wyprawja Jaro sadze, ze ten pan ma nie pokoleii w glowie - tak mowie ze jest stukniety/szurniety/nie normalny. Klamie, jest czlowiekiem ktorego nie nalezy szanowac, gra krzyzem w gry polityczne, gra trupami (nawet swojego brata) by zbic kapital polityczny, podjudza ludzi, probuje dzielic, chce zrobic z nas paranoikow, takich samych jak on. Nie mam za grosz szcunku do tego pana, dla mnie jest totalnym dnem jesli chodzi o polityke, ale rowniez jesli oceniac go jako czlowieka. Z jego ostatnich wypowiedzi rysuje sie obraz czlowieka nie zrownowazonego, glupiego - widac ze Jarkowi odbilo po porazce. Zal mi jego wspolpracownikow i ludzi, ktorzy daja sie wciagnac w gry jakie Jarek prowadzi.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9806 dnia: Lipca 17, 2010, 19:06:56 pm »
Cytuj
Nie wiem co ma określać w twoim poście 'molarność', tym bardziej podwójna. Podejrzewam, ze po wczorajszym komicznym ataku amnezji tym razem atakujesz z podwójną dawką nerwowego kabaretu - tym razem używając słów, których znaczenia nie rozumiesz.

Taak... Skoro nie możesz obronić stanowiska swoich idoli, to czepiasz się cudzych błędów, tak?
Owszem, niepotrzebnie wrzuciłem swoje stanowisko dotyczące wyprawy naszych parlamentarzystów dwa razy - ale nie zdarzyło ci się skomentować zawartej tam treści.
Osobiście interpretuje to jako pełną świadomość odstawianej przez nich szopki - no tylko co ty masz o nich powiedzieć... Że nie mają racji? Przecież to ci przez gardło nie przejdzie...

Jeśli chodzi o wczorajszy wpis - to znowu jak widzę forma jest dla ciebie ważniejsza od treści. O składanych przez Kaczyńskiego deklaracjach i tego co z nich wyszło, nawet nie napomknąłeś. Przyczepiłeś się do ostatniej rzeczy - i to nie z uwagi na to, co było tam napisane, ale dlatego bo napisałem z błędem.

Innymi słowy wygląda na to, że nie masz jak obronić swojego szefa i robionych przez niego przedstawień.


Jeśli chodzi o sprawę Blidy, to jest to jednak coś innego. Jest już ona w dużym stopniu wyjaśniona, wiadomo jakie były podstawy do stawiania jej zarzutów, jak miało to zostać przeprowadzone. Znane są błędy oraz z grubsza okoliczności jakie miały wtedy miejsce. Wykorzystywanie tego jest niesmaczne, owszem.
Ale jeśli takie zarzuty stawiają osoby popierające pis, to jest to jakiś koszmarny pokaz hipokryzji. Bo ona się zastrzeliła w czasie, kiedy Ziobro był ministrem sprawiedliwości i organizował propagandowe pokazówki w rodzaju "nikt przez tego pana już zamordowany nie będzie". Ale jeśli mnie pamięć nie myli, to wtedy nie miało się nic przeciwko takim działaniom... A to właśnie służby kierowane przez osoby z nadania Kaczyńskiego jej nie dopilnowały i dopuściły do takiej sytuacji. I to one ponoszą za to również pewną odpowiedzialność. Ale o tym, to się już nie mówi. To już jest niewygodne...

U Komorowskiego, nawet jeśli poruszył ten temat, była to jedna z wielu spraw o których mówił. Palikot... Nieszczęście z nim polega na tym, że w sposób bardzo chamski i wredny porusza sprawy, których nie można z całą pewnością wykluczyć... Po za tym on działa nieco w próżni, nie stał się wzorem do naśladowania przez innych członków partii, ani też jej władze nie uznały jego opinii, za reprezentujące oficjalne stanowisko. Z tego co wiem to członkowie europarlamentu z PO chcą go raczej wywalić... Kaczyński... Jest szefem swojej partii i jego stanowisko jest oficjalnym stanowiskiem tejże. Sęk w tym, że albo nie ma podstaw do wygłaszania pewnych tez - bo swoim życiem nie udowodnił że może być ich autorem - albo mówi o rzeczach, których żadną miarą nie da się udowodnić. Bez względu na to jak na to patrzeć - Kaczyński nie pełni w pisie tej roli co Palikot w po. Pełni znacznie ważniejszą. I stawianie między nimi znaku równości jest bardzo naciągane, bo Palikot nie sprawił, że platforma zrobiła z katastrofy spiritus movens swojej działalności.

Cytuj
Patrz ile głosów przeciez dostał. Jeśli pis jawnie nazywa swoich wyborców głupkami (tj ciemną masą), a Ci jeszcze im za to dziękują, to czego tu się spodziewac?

Dostał więcej głosów niż wynikałoby to z betonowego elektoratu pisu, co oznacza, że przekonał do siebie wyborców swoimi bajkami o przemianie.
W efekcie można się spodziewać powiększenia grona osób, które będą raczej głosować nie na inne partie, tylko przeciw niemu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2010, 19:10:16 pm wysłana przez Krzych Ayanami »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9807 dnia: Lipca 17, 2010, 19:17:47 pm »
Ok, a teraz mógłbyś wykasować niepotrzebny bełkot i zostawić tylko to, co naprawdę chciałbyś przekazać, żeby dało się to w ogóle jakoś czytać.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9808 dnia: Lipca 18, 2010, 00:11:09 am »
Hej tam, homofoby, dzisiaj w Warszawie propagowano homoseksualizm - ilu z was na skutek gejowskiej propagandy zmieniło orientację seksualną? :lol:

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9809 dnia: Lipca 18, 2010, 10:23:11 am »
Cytuj
Ok, a teraz mógłbyś wykasować niepotrzebny bełkot i zostawić tylko to, co naprawdę chciałbyś przekazać, żeby dało się to w ogóle jakoś czytać.

Mój post jest krótszy od artykułów w prasie czy książek - skoro jednak twierdzisz, że jedno i drugie jest dla ciebie zbyt trudne, to wyrazy współczucia.
Nie dziwi mnie, że masz takich faworytów.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9810 dnia: Lipca 18, 2010, 10:34:33 am »
Najlepiej, gdybyś to przedstawił jeszcze w formie komiksowego stripa :]

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9811 dnia: Lipca 18, 2010, 12:24:47 pm »
Cytuj
Nie wiem co ma określać w twoim poście 'molarność', tym bardziej podwójna. Podejrzewam, ze po wczorajszym komicznym ataku amnezji tym razem atakujesz z podwójną dawką nerwowego kabaretu - tym razem używając słów, których znaczenia nie rozumiesz.

Taak... Skoro nie możesz obronić stanowiska swoich idoli, to czepiasz się cudzych błędów, tak?
Owszem, niepotrzebnie wrzuciłem swoje stanowisko dotyczące wyprawy naszych parlamentarzystów dwa razy - ale nie zdarzyło ci się skomentować zawartej tam treści.

Nie przeczytałeś postów, informacji, nie zapoznałeś się ze sprawą. Stworzyłeś dwie teorie z których żadna nie odnosi się do faktów. Potem, dalej nie zadając sobie trudu zdobycia jakiejkolwiek wiedzy o temacie w którym chcesz zabłysnąć, powtórzyłeś teorię drugi raz. Gdybyś zapoznał się z faktami nie musiałbyś tracić czasu na dwie teorie, bo wiedziałbyś skąd był autokar.
To raz. Dwa to że obie teorię odnoszą się do twoich domniemań czyje rozkazy wykonywał kierowca. I to oczywiste że nawet nie trzeba na to odpisywać. Wystarczy że powiadomię cię o jednym fakcie i każdy twój wpis przestaje mieć rację bytu. Ten fakt to to że autobus był eskortowany przez milicję która nadawała prędkość, a nie była to inicjatywa kierowcy wykonującego tajemnicze rozkazy, co sobie ubzdurałeś.
Teraz wracamy do tego co żeś wypocił.

Cytat: Krzychu
Jeżeli i kierowca i autobus był od nas, to znaczy, że wykonywał on czyjeś polecenia. Gdzieś musiały być jego dane zapisane - albo w kancelarii sejmu, senatu, firmy użyczającej transport i obsługę. Wystarczy go znaleźć - co w moim odczuciu byłoby sprawą banalną, skoro takie informacje mogą wyciągnąć stosowne urzędy - i się spytać dlaczego tak postępował.

Dlatego tak postępował, bo tak mu kazała milicja, Krzychu. Czemu postulujesz pytanie kierowcy, szukanie jego danych, skoro to jest jasne i wiedziałbyś o tym gdybyś chociaż chwilę przeznaczył na zapoznanie się z faktami?

Cytat: Krzychu
Jeżeli dojeżdżali na miejsce autobusem wynajętym od strony rosyjskiej, bądź kierowanym przez rosyjskiego kierowcę, to znaczy, że podlegał on miejscowym władzom. Jeżeli uważali, że jadą za wolno, mogli podjąć działania zmierzające do zmiany tej sytuacji. Czyli albo poprosić go, żeby dodał gazu, albo skontaktować się z premierem, bądź ministrem spraw zewnętrznych i przedstawić im sytuację.

Poprosić go aby dodał gazu i staranował eskortę milicji, Krzychu? :roll: Bo to milicja nadawała prędkość, nie widzimisię kierowcy, jak tobie się wydaję.

Cytat: Krzychu
Jeśli transport został załatwiony u nas, to kancelaria sejmu, senatu, bądź zewnętrzna firma MUSI posiadać informacje o kierowcach. I bardzo łatwo można sprawdzić kto im wydał takie rozkazy. Wystarczy się spytać. Dlaczego pisowi, który z tego wiem organizuje własną ekipę mającą sprawdzać przyczyny katastrofy, nie wystarczyło trzech miesięcy, żeby to sprawdzić?

Jakie rozkazy Krzychu? Czyżbyś nie wiedział że kierowca wykonywał polecenia milicjantów? Czemu chcesz sprawdzać rzeczy który wie każdy oprócz ciebie?

I tak do wygląda Krzysztofie. Każdy twój post. Nie sprawdzasz informacji, nie zdobywasz wiedzy, tworzysz sobie w głowie na podstawie swoich domysłów swój własny alternatywny świat i go opisujesz w postach. I zawsze - zawsze - piszesz absurdalne farmazony. Tak jak ta dwukrotnie powtórzona teoria tajemniczych rozkazów kierowcy autobusu, bo nie doczytałeś że kierowca dostosowywał się do poleceń milicji. I potem święcie się oburzasz się że nikt nie chce na te bzdury odpowiadać. Bo nie ma na co. Twoje posty można traktować tylko w charakterze "comic relief", więc w sumie nie jest to tak głupie żebyś przedstawiał je w formie 'komiksowego stripa'. Pierwszy raz zgadzam się z Musiciem.  :lol:




wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9812 dnia: Lipca 18, 2010, 12:38:18 pm »
Mnie tam zawsze te parady smieszyly tak jak i kontrparady :D

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9813 dnia: Lipca 18, 2010, 20:52:11 pm »
Wiceprzewodniczący PO:

Cytuj
"Gosiewski żyje. Widziano go na peronie we Włoszczowej, jak zmagał się z Ruskimi, ale dał radę".

Świetny żarcik ze zmarłego człowieka... Tak skurwiałej moralnie partii jak PO historia demokracji jeszcze nie widziała.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9814 dnia: Lipca 19, 2010, 00:22:35 am »
Nie no człowiek sobie jaja robi ze zwolenników teorii spiskowych, konkretnie wiadomo z członków/zwolenników jakiej partii, a  ci w odwecie udają , że przyjmują to na poważnie i oczywiście "jak tak można!?"

Takie bardzo chytre zagranie , -ty sobie z nas jaja robisz, śmiejesz się szyderczo, a my pokażemy jaki to ty bydlak zdemoralizowany jesteś- chociaż i tak wszystkim dobrze wiadomo, że autor tych słów nie szydzi z "bohatera" swojego żartu.

Ale fakt , tak można na forach pisać , jak się jest zwykłym Kowalskim, a nie "wiceprzewodniczącym" partii , bo w drugim przypadku wszyscy patrzą nam na ręce. Dobrze , ze przynajmniej na swoim blogu to napisał , a nie w jakimś wywiadzie powiedział...:D
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2010, 00:24:07 am wysłana przez andryush »

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9815 dnia: Lipca 19, 2010, 00:35:31 am »
Cała ta wojenka wywoułuje u mnie raczej uśmiech politowania i obawy ile wąs już saren wybił w tzw. międzyczasie, ale Palikot nie zrobił sobie żartów "ze zwolenników teori spiskowej", ale ze zmarłego i jego rodziny, która najprawdopodobniej nie może się pogodzić z jego śmiercią. Owszem, w zamyśle atakuje spiskowe teorie dziejów, ale przy okazji dopierdala rodzinie Gosiewskich. A, że na swoim blogu napisał to akurat działa na jego niekorzyść. W wywiadzie gazetowym, zawsze mógłby się tłumaczyć kontekstem, albo ostatecznie manipulacją. A tak, sam na siebie ukręcił bicz. Ciekawe kiedy Don Tusku przestanie dawać ciche przyzwolenie. PiS jak młode pelikany łykają każdą prowokację Januszka i wychodzą na tym dzięki mediom jak Zabłocki na mydle. Cóż, poleje się krew, to jest akurat pewne.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9816 dnia: Lipca 19, 2010, 10:53:58 am »
Nie zgodzę się. Ja tutaj nie widzę żadnego dopierdalania rodzinie zmarłego...

Jego żart jest w takim samym kontekście jak np

"Elvis żyje" , albo "Jackson żyje , widziałem go w pobliskiej biedronce" itp.

Za takie rzeczy jakoś nikt się nie czepia , a czepiają się do słów Palikota tylko ci którym to jest na korzyść, normalnie potraktowano by to z przymrużeniem oka , ale nie teraz w czasie wojny polsko-polskiej.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9817 dnia: Lipca 19, 2010, 11:11:26 am »
Trzeba być takim samym kmiotkiem jak Palikmiotek żeby go bronić  :) Jakby Ci matka zmarła a ja miesiąc po pogrzebie bym powiedział że żyje widziałem ją gdzieś tam to pewnie pękłbyś ze śmiechu co nie? 

Mój ojciec mógł lecieć tym samolotem jako zastępca jednego z wojskowych mniejsza o to nie będę się chwalił kogo. Tak czy inaczej gdybym usłyszał od jakiegoś cwela z telewizji że żyje to bym się ostro wkurwił i na pewno nie byłoby mi do śmiechu. Ten człowiek niema w sobie krzty kultury dla mnie to ZERO. Zaczynam nawet powątpiewać że jest inteligentny.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2010, 11:24:35 am wysłana przez sieq »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9818 dnia: Lipca 19, 2010, 11:32:22 am »
No tak , nieomylni. Przecież nie może być inaczej i skoro PIS mówi , że to ogromna obraza dla zmarłego to tak musi być. Biedny Elvis , biedny Jackson , biedny Gosiewski , jak można było ich tak sponiewierać... powiedzieć , zażartować , że on żyje , widziałem go na dworcu czy w biedronce...!

Na szczęście moja mama nie jest osobą publiczną i raczej nikt o niej tak mówić nie będzie..jakby była sławna , to może by się ucieszyła , że jej fani wierzą że żyje , nie przyjmują do wiadomości , że zmarła...  
Ale przede wszystkim warto wspomniec jeszcze raz , ze tutaj nie chodzi o Gosiewskiego , tylko o PIS. Ty niby bronisz honoru zmarłego , jednak tak naprawdę masz to gdzieś i bronisz swojej ulubionej partii , bo tym żartem Palikot robi sobie jaja  z nich przede wszystkim. Gdyby nie chodziło o PIS , może przyjął byś to tak samo jak ja.

==============

No i teraz , kto jest bardziej zdemoralizowany?

Palikot , który w swojej anegdocie przytacza nazwisko Gosiewskiego , ale krytykuje , śmieje się PISu. (Nie obraża zmarłego ani jego rodziny.)

czy..

PiS , który posługuje się honorem zmarłego , uczuciami jego rodziny , wartościami moralnymi jak tarczą. PiS , który stara się skierować sens żartu nie tam gdzie był skierowany domyślnie , w ich partię , a w zmarłego i jego rodzinę?
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2010, 11:51:48 am wysłana przez andryush »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9819 dnia: Lipca 19, 2010, 11:58:14 am »
Nie wiem, jak w ogóle można porównać drwiny ze zmarłego tragicznie trzy miesiące temu Gosiewskiego do nieżyjącego od ponad trzydziestu lat Elvisa. Jest również "drobna" różnica między fanami a posłem, v-ce szefem klubu parlamentarnego PO notabene. Inny jest także kontekst wypowiedzi.

Poza tym ekshumacji Gosiewskiego domaga się rodzina i to między innymi rodzinie przypierdala Palikot. Jeśli naprawdę go bronisz, na twoim miejscu rozważyłbym wizytę u specjalisty  :?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9820 dnia: Lipca 19, 2010, 12:01:33 pm »
O.
I jeszcze z PO!
To już w ogóle... od  kiedy PIS broni PO? haha. Ależ obłudni jesteście.
Powtarzam po raz 3. Żart jest z PiSu , a nie z Gosiewskiego czy jego rodziny.
Polecam też zastanowić się nad tym:

Cytuj
No i teraz , kto jest bardziej zdemoralizowany?

Palikot , który w swojej anegdocie przytacza nazwisko Gosiewskiego , ale krytykuje , śmieje się PISu. (Nie obraża zmarłego ani jego rodziny.)

czy..

PiS , który posługuje się honorem zmarłego , uczuciami jego rodziny , wartościami moralnymi jak tarczą. PiS , który stara się skierować sens żartu nie tam gdzie był skierowany domyślnie , w ich partię , a w zmarłego i jego rodzinę?

I samemu udać się do specjalisty.
Chociaż tutaj to już chyba tylko siła wyższa pomoże , bo to bardziej problem duchowy a nie cielesny.

==========

A rodzina zmarłego padła ofiarą rozgrywki politycznej.
Tego prania mózgu , że Tusk ma krew na rękach , że Rosjanie z rządem polskim coś ukrywają , że to był spisek itd itp.
Najłatwiej jest manipulować człowiekiem w chwili słabości i PIS własnie to robi , nie ma co sie dziwić że rodzina Gosiewskiego w to uwierzyła i jest gotowa do tak dalekich posunięć jak ekshumacja.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2010, 12:09:04 pm wysłana przez andryush »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9821 dnia: Lipca 19, 2010, 12:11:46 pm »
Rodzina Przemysława Gosiewskiego wystąpiła o ekshumację jego zwłok.

W odpowiedzi na to dzień później wiceszef PO szydził:

Cytuj
"Gosiewski żyje. Widziano go na peronie we Włoszczowej, jak zmagał się z Ruskimi, ale dał radę".

A ty go twierdzisz że to tak naprawdę szydera z PiSu, a nie z Gosiewskiego i jego rodziny. Nawet jakby ściągnął majty i nasrał na jego grób to pewnie też widziałbyś w tym "inteligentną i konstruktywną krytykę działań politycznych partii PiS".
 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9822 dnia: Lipca 19, 2010, 12:18:11 pm »
Żart? Anegdota? Gratuluję poczucia humoru - równie niskiego jak moralność partii i jej zwolenników.

Palikot bezpośrednio odnosi się do ekshumacji i tu nawet nie trzeba się domyślać, w kogo uderza - w PiS pewnie również, ale w swojej głupocie najbardziej przypierdolił rodzinie.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9823 dnia: Lipca 19, 2010, 12:23:04 pm »
Cytuj
Widziano go na peronie we Włoszczowej, jak zmagał się z Ruskimi, ale dał radę. Trzeba ekshumacji wszystkich zwłok, bo być może Rosjanie je porwali i dziś przetrzymują na granicach dawnego imperium. Tak, jesteśmy szaleni. Jesteśmy wariatami – to Nasze Życie.

Wyróżnione zdanie świadczy iż raczej chodzi i poglądy PISu a nie tak jak mówisz jednej rodziny Gosiewskiego.

Ale nie ma co dyskutować na ten temat , bo widzę , ze każdy i tak ma swoją rację.
Mnie to tylko krew zalewa jak mendy pokroju Ziobry próbują udowodnić komuś brak moralności i w dodatku manipulują faktami na swoją korzyść.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9824 dnia: Lipca 19, 2010, 12:26:14 pm »
I niby do których konkretnie poglądów członków PiS miałoby się odnosić wyróżnione zdanie?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9825 dnia: Lipca 19, 2010, 12:31:07 pm »
Przecież ekshumacje i inne działania związane z teoriami spiskowymi to domena PISu i jego "fanów".
Nikomu innemu nie zależy na utrzymywaniu takiego "klimatu" wokół śledztw i tej katastrofy.

Dziękuję bardzo.Tyle ode mnie na ten temat.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9826 dnia: Lipca 19, 2010, 12:32:45 pm »
O ekshumacje wystąpiła rodzina Gosiewskiego.
Nie PiS.
Rodzina Gosiewskiego.
Dotarło wreszcie?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9827 dnia: Lipca 19, 2010, 12:39:10 pm »
Ekshumacja i teorie spiskowe to domena PiSu - bo tak. Mniejsza o to, że jeśli już PiS mówi w kontekście katastrofy, to o niezdrowej atmosferze politycznej, która ją poprzedziła i braku wystarczających działań rządu w celu jej wyjaśnienia, a o ekshumacji nie wypowiadali się nigdy. Tak czy inaczej niezmiernie się cieszę, że kolega postanowił więcej się nie wypowiadać na temat na który nie ma nic mądrego do powiedzenia.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9828 dnia: Lipca 19, 2010, 12:50:03 pm »
Cytuj
Mniejsza o to, że jeśli już PiS mówi w kontekście katastrofy, to o niezdrowej atmosferze politycznej, która ją poprzedziła

Której oczywiście sam nie jest po części absolutnie winien. Poza tym sory ale "ruska trumna w błocie" czy spekulacje na temat wyścigów na miejsce katastrofy nie mają nic wspólnego ani z atmosferą polityczną POPRZEDZAJĄCĄ katastrofę ani z działaniami w celu jej wyjaśnienia. No chyba, że "ściskanie się z Putinem" Tuska jawnie świadczy o ich kolaboracji.

A co do Gosiewskiego niech go ekshumują, tylko należałoby się zastanowić skąd się ten pomysł w ogóle wziął bo jak dla mnie to jest napędzane głównie kampanią teorii spiskowych prowadzoną przez.. no właśnie. Jedna rodzina Olewników nam w zupełności wystarczy.

A już w ogóle nie rozumiem oburzania się kiepskim żartem Palikota. Zareagowaliście tak jakby przez ostatnie 5 lat ten człowiek prowadził się jak Jan Paweł 2. Marne prowo i tyle.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9829 dnia: Lipca 19, 2010, 13:12:29 pm »
Palikota znają wszyscy. Jeśli cokolwiek mnie oburza, to ciche przyzwolenie władz PO na jego zachowanie, a także masa bezmózgiego betonu, który go broni i popiera w każdej sytuacji. Kaczyński głupi i niezrównoważony, Ziobro menda, a Palikot to dobry i odważny człowiek, który głośno mówi to, o czym wszyscy myślą.

Za "kampanię teorii spiskowych" możesz podziękować mediom i rządzącym.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9830 dnia: Lipca 19, 2010, 13:14:41 pm »
SANTE!!  :lol: ;)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9831 dnia: Lipca 19, 2010, 13:16:16 pm »
Za "kampanię teorii spiskowych" możesz podziękować mediom i rządzącym.


Oraz J.Kaczynskiemu(PiS), poslowi Macierewiczowi(PiS), Kurskiemu(PiS), Gorskiemu(PiS).


Wiadomość scalona: [time]Lipiec 19, 2010, 13:17:13 pm[/time]
Cytat: BoBaN  Lipiec 17, 2010, 10:28:00 am
Patrząc na to co teraz wyprawia Jarek i jego partia, pomyślcie coby było gdyby ten człowiek wygrał wybory. Wyszło szydło z worka krótko po wyborach. Piana z ust toczy się litrami ze złości o przegraną wodza PiS'u i całe szczęście, że jedynie tyle mogą bo gdyby byli u władzy to kraj cofnąłby się do okresu średniowiecza.

Patrzac na to co wyprawja Jaro sadze, ze ten pan ma nie pokoleii w glowie - tak mowie ze jest stukniety/szurniety/nie normalny. Klamie, jest czlowiekiem ktorego nie nalezy szanowac, gra krzyzem w gry polityczne, gra trupami (nawet swojego brata) by zbic kapital polityczny, podjudza ludzi, probuje dzielic, chce zrobic z nas paranoikow, takich samych jak on. Nie mam za grosz szcunku do tego pana, dla mnie jest totalnym dnem jesli chodzi o polityke, ale rowniez jesli oceniac go jako czlowieka. Z jego ostatnich wypowiedzi rysuje sie obraz czlowieka nie zrownowazonego, glupiego - widac ze Jarkowi odbilo po porazce. Zal mi jego wspolpracownikow i ludzi, ktorzy daja sie wciagnac w gry jakie Jarek prowadzi.


Do powyzszego dopisuje rowniez posla Kurskiego, jako rownie "chorego" jak i Kaczynski.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2010, 13:18:02 pm wysłana przez LoNdEk »

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9832 dnia: Lipca 19, 2010, 13:18:58 pm »
Cytuj
Za "kampanię teorii spiskowych" możesz podziękować mediom i rządzącym.

O ile media jestem w stanie zrozumieć, to nie bardzo rozumiem co rządzący mają do tego. Z tego co zauważyłem wszystkie teorie na temat katastrofy padają z ust przeciwnego obozu.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9833 dnia: Lipca 19, 2010, 13:21:54 pm »
Palikota nie słyszysz?

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9834 dnia: Lipca 19, 2010, 13:23:12 pm »
Palikota nie słyszysz?

Możesz rozwinąć? Bo chyba mamy inną definicję teorii spiskowych.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9835 dnia: Lipca 19, 2010, 13:38:20 pm »
O ile media jestem w stanie zrozumieć, to nie bardzo rozumiem co rządzący mają do tego. Z tego co zauważyłem wszystkie teorie na temat katastrofy padają z ust przeciwnego obozu.

A brak rzetelnego informowania o ustaleniach i przebiegu śledztwa to niby co? Zginął prezydent, ludzie chcą wiedzieć, co się stało, a jeśli rząd ich na bieżąco nie informuje, zaczynają tworzyć własne teorie. Kolejne szczątkowe informacje czy wyrwane z kontekstu fragmenty stenogramów napływają z mediów i na długie tygodnie pozostają bez komentarza osób odpowiedzialnych, a tak nie powinno być.

Możesz rozwinąć? Bo chyba mamy inną definicję teorii spiskowych.

Pijany Kaczyński wtoczył się na pokład samolotu, szabelką sterroryzował załogę i zmusił do lądowania we mgle.

To też teoria - może nie spiskowa, ale opcja przeciwna takowych też raczej nie formułuje.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9836 dnia: Lipca 19, 2010, 13:53:58 pm »
Inną rzeczą jest głoszenie lub sugerowanie pewnych rzeczy, a inną tworzenie pod to podatnego gruntu.

Zresztą whatever, mnie to wszystko i tak jest na rękę. To się musi skończyć tym, że polacy znienawidzą prawicę w jakiejkolwiek postaci i wszystko jest na najlepszej ku temu drodze.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9837 dnia: Lipca 19, 2010, 16:23:54 pm »
Palikota znają wszyscy. Jeśli cokolwiek mnie oburza, to ciche przyzwolenie władz PO na jego zachowanie, a także masa bezmózgiego betonu, który go broni i popiera w każdej sytuacji. Kaczyński głupi i niezrównoważony, Ziobro menda, a Palikot to dobry i odważny człowiek, który głośno mówi to, o czym wszyscy myślą.

Za "kampanię teorii spiskowych" możesz podziękować mediom i rządzącym.

Oczywiście , beton , debile , bezmózgi , chamy , zdemoralizowane bydlaki.
Weźcie się zbierzcie swoją bandą wyznawców Kaczyńskiego , zróbcie jakąś bombkę i rozpierdolcie pół Polski , która głosowała przeciwko niemu i która teraz nie popiera polityki PISu ;) Po co mają wam powietrze psuć , bo ani to mądre ani racji żadnej nie ma i do tego pewnie Żydzi , Ruscy , albo Niemcy.

Nie dziwię się , że Śląsk chce się odseparować od tego całego cyrku.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9838 dnia: Lipca 19, 2010, 18:55:34 pm »
Cytuj
Nie dziwię się , że Śląsk chce się odseparować od tego całego cyrku.
O kur**, RAŚ w to nie mieszaj. :lol:

Cytuj
Zresztą whatever, mnie to wszystko i tak jest na rękę. To się musi skończyć tym, że polacy znienawidzą prawicę w jakiejkolwiek postaci i wszystko jest na najlepszej ku temu drodze.
<bro-tier> :!:

I wracając do Gosiewskiego jeszcze dla beki. Wiadomo, nie trawię Palikota = jestem z PiSu, ale nie oczekuje po niektórych zbyt wiele, więc przejdę do konkretów.

Cytuj
Przecież ekshumacje i inne działania związane z teoriami spiskowymi to domena PISu i jego "fanów".
Jeśli coś jest czyjąś "domeną" to znaczy to, że jest to jakaś czynność powtarzająca się. Nie wiem ile razy rodzina Gosiewskich wystąpiła o eksuhamcję, ale Gosiewski bankowo, jeśli zginął (dum dum dummmmm) to zrobił to tylko raz. Jak może być występowanie o ekshumację zwłok domeną? Hmm, niech pozostanie to zagadką.

Cytuj
Powtarzam po raz 3. Żart jest z PiSu , a nie z Gosiewskiego czy jego rodziny.

Cytuj
Gosiewski żyje. Widziano go na peronie we Włoszczowej, jak zmagał się z Ruskimi, ale dał radę

Prześledźmy jeszcze raz twój tok rozumowania. Gosiewski umarł, rodzina nie może pogodzić się ze śmiercią więc pragnie ekhumacji. Czytamy Janusza

Cytuj
Gosiewski żyje

Naturalnie, żart z PiSu bo nie chodzi o Gosiewskiego.

Na ten moment, Gosiewski, jakby nie było, nie żyje. Abstrahując od tych spiskowych teorii dziejów, obiektywnie rzecz biorąc jest na ten moment martwy, ale czytamy:

Cytuj
Widziano go na peronie we Włoszczowej, jak zmagał się z Ruskimi, ale dał radę
Zaimek osobowy odnosi się jednoznacznie do osoby Gosiewskiego. Gosiewski, obiektywnie martwy, zmaga się z ruskimi ale wygrywa. Co naturalnie potwierdza, że

Cytuj
Żart jest z PiSu , a nie z Gosiewskiego czy jego rodziny.

Summa summarum. "Żart z PiSu" można odnaleźć w cytacie z mistrza retoryki Janusza. Owszem, ja tego nie neguję, że w szale bitewnym priorytetem był atak na teorie spiskowe. Lecz, Janusz dzięki zdolnościom akademickim, był też w stanie w jednej wypowiedzi "zażartować" z rodziny Gosiewskiego i samego denata. Był w stanie i tegoż dokonał.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2010, 20:47:34 pm wysłana przez 1man1jar »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9839 dnia: Lipca 19, 2010, 20:26:50 pm »
Cytuj
Według Stowarzyszenia "Wolność-Równość-Solidarność" krzyż stoi nielegalnie i narusza zasadę laickości administracji publicznej. Petycja ws. jego usunięcia została w poniedziałek po południu wystawiona na stoliku po drugiej stronie ulicy.

- Stwierdziliśmy, że mamy dość. Mamy dość tego, że Polska jest krajem coraz bardziej sklerykalizowanym, że przed budynkiem administracji publicznej, który należy do wszystkich obywateli tego kraju, nie tylko katolików, jest postawiony krzyż - powiedział w poniedziałek PAP Michał Borowy ze Stowarzyszenia "Wolność-Równość-Solidarność".

http://wiadomosci.onet.pl/2199514,11,anarchisci_wlaczaja_sie_do_sporu_o_krzyz,item.html

Cytuj
- Gdybym był na miejscu Rosjan i słyszał te bzdury o zamachu, to też bym tych skrzynek (czarne skrzynki z Tu-154 - red.) nie oddał - mówił w "Czasie Decyzji" Waldemar Kuczyński. Publicysta spierał się z Jadwigą Staniszkis na temat polityki PiS względem katastrofy smoleńskiej.

http://wiadomosci.onet.pl/2199525,11,na_miejscu_rosjan__slyszac_te_bzdury__nie_oddalbym_skrzynek,item.html

I ciekawy artykul o Jaroslawie Kaczynskim, o tym co robi i o wojnie polsko-polskiej.

http://wiadomosci.onet.pl/1619730,2677,1,ostatnia_posluga_dla_brata,kioskart.html