Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9840 dnia: Lipca 19, 2010, 21:26:45 pm »
Mamy dwie strony konfliktu - katolików, którzy krzyż traktują jak świętość i zgodnie ze słowami Papierza będą go bronić, oraz tych drugich, często odwołujących się do idei wolności i tolerancji (widać), którzy krzyż uważają za kawałek drewna. Dlaczego do kur** nędzy kogoś tak bardzo kolą w oczy te dwie skrzyżowane deski przy płocie na placu pod pałacem prezydenckim?! Dlaczego, biorąc pod uwagę przedmiot sporu, ta druga grupa w ogóle w nim uczestniczy? Gdzie tu jest jakakolwiek wolność czy tolerancja?

Czy ten krzyż naprawdę nie może tam stać, a ludzie nie mogą palić zniczy i modlić się przy nim za ofiary katastrofy, jeśli ciągle taką potrzebę odczuwają? Dlaczego z jednej strony trzeba tolerować pedalstwo na ulicach Warszawy, gdzie równie dobrze można by wlepiać mandaty za nieobyczajność

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

albo homo-wystawy w Muzeum Narodowym, a z drugiej trzeba wypier**lać z krzyżykiem z przestrzeni publicznej? Komu do cholery zależy na tej awanturze?  :mad:

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9841 dnia: Lipca 19, 2010, 21:35:32 pm »
Ty, ale tak btw. to nikt nie chce tego krzyża usuwać tylko go przenieść i chce tego nawet część harcerzy, którzy sami go ustawili. To jednak jest pewna różnica, która może do pospolitego katolika nie trafiać, ale Tobie raczej nie trzeba tego tłumaczyć.

Jest też trzecia strona, która może i nie jest stroną konfliktu, mająca serdecznie wyje**ne na to czy krzyż będzie sobie stał przed pałacem wąsa. Nie mój pałac, nie mój krzyż, nie moje miasto. Kolejna afera o, jak to zgrabnie ująłeś, dwie skrzyżowane deski.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9842 dnia: Lipca 19, 2010, 22:06:36 pm »
Mamy dwie strony konfliktu - katolików, którzy krzyż traktują jak świętość i zgodnie ze słowami Papierza będą go bronić, oraz tych drugich, często odwołujących się do idei wolności i tolerancji (widać), którzy krzyż uważają za kawałek drewna.

No i na tym skończyłem czytać tą wypowiedź. Nie od dziś wiadomo, że KAŻDY kto odwołuje się do idei wolności i tolerancji MUSI uważać krzyż jedynie za kawałek drewna. :lol: :lol: :lol:

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9843 dnia: Lipca 19, 2010, 22:13:28 pm »
Nie ma tam ani "każdego" ani "przymusu".

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9844 dnia: Lipca 19, 2010, 22:18:41 pm »
Boban nawet jak jeszcze bardziej poszalejesz ze zmianą czcionki i słowa każdy  :lol: :lol: :lol: i musi :lol: :lol: :lol: będą wyglądać tak, nie zmienisz faktu że żadne z tych słów nie znajduję się w poście Irasa.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9845 dnia: Lipca 19, 2010, 22:19:57 pm »
Bo to nie jest miejsce na krzyż? Nie ma absolutnie żadnego wytłumaczenia dlaczego on tam ma stac. W katastrofie zginęła prawie setka osób, ludzie i z po i pis i sld i nikomu winni borow'cy i stewardessy- dlaczego symbolicznie ten krzyż nie może stanąc tam gdzie jego miejsce, upamiętniając wszystkie ofiary?

Jest to po prostu kolejny element gry politycznej pisu i tyle.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9846 dnia: Lipca 19, 2010, 22:27:59 pm »
Kaszkietowy marcepanek chciał błysnąć, ale się nie udało  :oops:

Ty, ale tak btw. to nikt nie chce tego krzyża usuwać tylko go przenieść i chce tego nawet część harcerzy, którzy sami go ustawili. To jednak jest pewna różnica, która może do pospolitego katolika nie trafiać, ale Tobie raczej nie trzeba tego tłumaczyć.

Przenieść dla zwolenników "przeniesienia" = "usunąć z przestrzeni publicznej". Póki co tylko Kaczyński powiedział jak to wg niego powinno wyglądać - powstanie pomnik upamiętniający ofiary katastrofy, krzyż stanie obok pomnika. Ponieważ w katastrofie zginął prezydent i wielu ludzi polityki, plac pod pałacem prezydenckim jest przynajmniej tymczasowo bardzo dobrym miejscem, a nikomu normalnemu dwie skrzyżowane deseczki przeszkadzać nie powinny.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9847 dnia: Lipca 19, 2010, 22:47:29 pm »
Wielka Leśna Mamo irasek jeśli uważasz, że Pałac Prezydencki jest dobrym miejscem na krzyż to nic tylko jeszcze bardziej się pogrążasz. To miejsce pracy Prezydenta RP, który ma być prezydentem wszystkich Polaków. Zarówno tych wierzących (o różnych wiarach) jak i niewierzących. Wiem, że to trudne do zrozumienia dla ludzi popierających Kaczyńskiego, który widzi jedynie tą cześć Polski jaka na niego głosuje. Nie ma więc najmniejszego sensu aby symbol kościoła stał w miejscu gdzie sprawuje się urząd prezydenta kraju należącego do UE.

Osobiście uważam, że jeśli już to powinien powstać tam skromny pomnik upamiętniający ofiary tej katastrofy, a krzyż należałoby przenieść w bardziej odpowiednie dla niego miejsce.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2010, 23:45:12 pm wysłana przez BoBaN »

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9848 dnia: Lipca 19, 2010, 22:55:51 pm »
Przenieść to przenieść. Usrali się w mediach na to usunięcie nie wiem dlaczego. Przecież padają propozycje czy to ze strony PSL (!) czy SLD (!!) gdzie możnaby go umieścić. Wiadomo, że betonu żadna wersja nie usatysfakcjonuje (i mówię tu o betonie z każdej strony). Imo rozsądny kompromis to przeniesienie go w trakcie drogi krzyżowej czy czegoś w ten deseń na inne, nie mniej istotne dla Polaków-katolików miejsce, a przy pałacu niech stanie pomnik. Wilk syty, owca cała. Zróbmy jeszcze może referendum na ten temat, bo to istotna dla kraju sprawa.

@MarcePan - krzyż nie jest symbolem kościoła.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9849 dnia: Lipca 19, 2010, 22:58:31 pm »
Boban nawet jak jeszcze bardziej poszalejesz ze zmianą czcionki i słowa każdy  :lol: :lol: :lol: i musi :lol: :lol: :lol: będą wyglądać tak, nie zmienisz faktu że żadne z tych słów nie znajduję się w poście Irasa.

Trochę zaszalałem i użyłem Waszej retoryki. Coś w deseń ostatniej wypowiedzi Palikota i Waszej reakcji na nią. Ewidentnie uderzał w PiS i ich chore snucie teorii spiskowych co naprawdę było dosyć łatwe do zrozumienia, ale Wy usilnie wmawiacie komuś, że pojechał po zmarłym tragicznie Gosiewskim i jego rodzinie.

Wiadomość scalona: Lipca 19, 2010, 22:59:13 pm
@MarcePan - krzyż nie jest symbolem kościoła.

A czego? Nintendo?

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9850 dnia: Lipca 19, 2010, 22:59:53 pm »
Ja w ogóle nie rozumiem skąd pomysł, że tam było coś o Gosiewskim. Ewidentnie nie napisał, że Gosiewskiego widzianio we włoszczowej walczącego z ruskimi. Nie było tak!

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9851 dnia: Lipca 19, 2010, 23:03:43 pm »
Na pogrzeby jeździli pokazywali jacy to oni wierzący modlący a teraz krzyż im przeszkadza.   :lol:

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9852 dnia: Lipca 19, 2010, 23:59:23 pm »
Tak to już jest, w Polsce walczą z krzyżykiem, a w Szwajcarii z zakazem budowy minaretów. :lol: Ciała zabrali, i w raz z nimi powinni krzyż, lub zostawić na czas żałoby, a w raz  z jej końcem przechowywać go i wystawiać np. w dniu katastrofy, wszystko w  temacie.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9853 dnia: Lipca 20, 2010, 00:17:53 am »
Walka nie o sam krzyż tylko jego mimowolną, drugą symbolikę , czyli symbol "siły" Kaczyńskiego i bólu jaki pozostał po jego odejściu. Co dzień przychodzą tam ludzie i oddają cześć nie Jezusowi , który zginął na tym krzyżu , a Kaczyńskiemu , w przypadku którego krzyż stał się zamiennikiem pomnika jakiegoś czy czegoś w ten deseń.
Tak więc nikt nie walczy z chrześcijańską religią , a z mitem Lecha Kaczyńskiego. PIS obrał sobie taką symbolikę,(na początku moze nieświadomie) bo jest ona niezmiernie wymowna i pomaga utrzymać w bezpieczeństwie mit wielkiego patrioty , męczennika Lecha Kaczyńskiego, przecież nikt nie ośmieli się walczyć z krzyżem..a jednak niektórzy się odważyli i teraz nieśmiało sugerują aby przenieść krzyż w odpowiednie miejsce , a tym samym chcą przegonić ze sceny legendę bohatera patrioty.

Moim zdaniem to już jest świętokradztwo i bynajmniej nie mówię o propozycji przeniesienia krzyża.
A ponoć już raz silny wiatr zniszczył tamten krzyż (widać nie bez powodu) , ale postawiono go ponownie...
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2010, 00:19:43 am wysłana przez andryush »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9854 dnia: Lipca 20, 2010, 00:28:30 am »
Moim zdaniem to już jest świętokradztwo i bynajmniej nie mówię o propozycji przeniesienia krzyża.

Chodzi ci o to, że Kaczyński bruździ nawet po śmierci, bo zawłaszczył sobie symbol krzyża, przez co czerwono-różowej hołocie trudniej walczyć z jego legendą?  :D

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9855 dnia: Lipca 20, 2010, 00:41:30 am »
Może nie ten Kaczyński ,a ten żyjący jeszcze. I jego kumple z partii ;)
Tak właśnie myślę , w tym przypadku krzyż przestał być symbolem chrześcijaństwa , a stał się symbolem mitu Lecha Kaczyńskiego.
W związku z tym faktycznie bardzo trudno jest walczyć z tym mitem, bo mało kto będzie w stanie porwać się na wartości wyższe , a dodaj do tego rzesze toczących pianę z ust PISiorów , to już w ogóle strach się odzywać :D

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9856 dnia: Lipca 20, 2010, 00:52:16 am »
Cytuj
Nie od dziś wiadomo, że KAŻDY kto odwołuje się do idei wolności i tolerancji MUSI uważać krzyż jedynie za kawałek drewna.  

Cytuj
Przenieść dla zwolenników "przeniesienia" = "usunąć z przestrzeni publicznej".

Cytuj
Walka nie o sam krzyż tylko jego mimowolną, drugą symbolikę , czyli symbol "siły" Kaczyńskiego i bólu jaki pozostał po jego odejściu.



Dwie sprawy:

Cytuj
plac pod pałacem prezydenckim jest przynajmniej tymczasowo bardzo dobrym miejscem,

Słowo klucz. Można się kłócić ile to jest "tymczasowo" jednak jak dla mnie stał tam wystarczająco długo. Tylko, że ja w sumie mam wyje**ne co się z nim stanie, mam tylko nadzieję że dojdzie do jakiś poważnych zamieszek będzie przynajmniej śmiesznie.

I niech mi potem nikt nie mówi, że muzłumanie są większymi fanatykami religijnymi.

Cytuj
a nikomu normalnemu dwie skrzyżowane deseczki przeszkadzać nie powinny.

Z drugiej strony byłoby całkiem miło gdyby zamiast krzyża postawić tam coś co nie daje chrześcijanom monopolu na publiczną żałobę. Tablica w zupełności wystarczy. Przy okazji nie mogłem się powstrzymać:




Co do Palikota: tak napier**lał się z teorii spiskowych pisu. Tak przy okazji nieśmiesznego żartu obraził pamięć o zmarłym. Tak jest bucem i chamem. Tylko, że Iras i becet i tacy jak oni nie rozumieją, że im więcej na niego będą najeżdżać tym bardziej go wspierają w jego medialnej karierze. I to o wiele skuteczniej niż rzekomych 10 milionów tych co go popierają. Dlaczego aż tak wam przeszkadza, że gość pogrąża platformę.

A swoją drogą w tym całym amoku żywych trupów, trumien w błocie, krzyży i parad równości co porabiają premier i rząd? I nie nie pytam o wyjaśnianie przyczyn katastrofy bo to mnie średnio interesuje, tylko pytam o rządzenie krajem.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9857 dnia: Lipca 20, 2010, 10:53:05 am »
Rząd odpolitycznia media publiczne, ale Bronek wbrew woli Tuska i w dowód swojej politycznej niezależności ( :lol: ) wstawia do KRRiT dwóch ludzi PO. Do tego śmieszny raport z prac komisji hazardowej (winni Kaczyński i Gosiewski, przeciek nie z kancelarii premiera - bo brak dowodów, ale z CBA - mimo braku dowodów, etc.). Poza tym kompletnie nic.

Słowo klucz. Można się kłócić ile to jest "tymczasowo" jednak jak dla mnie stał tam wystarczająco długo.

A dla mnie nie, bo sprawa jest ciągle świeża. Nawet harcerze chcieli podjęcia decyzji po wakacjach, ale widocznie komuś bardzo się spieszyło. Może faktycznie widok krzyża przypomina panom z PO tłumy żegnające Kaczora i pierdoli im to dzień, co nawet powinno mnie napawać optymizmem, albo bez wojny na Prawicy nie potrafią skutecznie rywalizować z PiS, bo spokojnym Kaczyńskim trudno straszyć dzieci. W każdym bądź razie burzę udało się rozkręcić. PO się cieszy, Lewica się cieszy, PiS traci. Jest fajnie.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9858 dnia: Lipca 20, 2010, 10:59:17 am »
Ja myślę, że mógłbyś znaleźć naprawdę sporo zalet prezesa Kaczyńskiego, ale nie, że jest "spokojny". Przecież ponoć jego największą zaletą jest stanowczość, a największą wadą Komorowskiego ugodowość i nijakość.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9859 dnia: Lipca 20, 2010, 11:45:08 am »
Był spokojny przez całą kampanię i raczej nie powiesz, że nie, ale tak jak pisałem - komuś to przeszkadzało, bo w takiej sytuacji nie umiał uprawiać swojej "polityki". Również nie twierdzę, żeby ów spokój był jakąś zaletą, ale na pewno okazał się skuteczną bronią w walce z PO.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9860 dnia: Lipca 20, 2010, 15:32:59 pm »
Chodzi ci o to, że Kaczyński bruździ nawet po śmierci, bo zawłaszczył sobie symbol krzyża, przez co czerwono-różowej hołocie trudniej walczyć z jego legendą?

WTF ?! Jarek jest w tym momecie najwiekszym chamem w polskiej polityce, a z legendy Kaczynskie zapamietalem spieprzaj dziadu, malpe w czerwonym i zabawe w kotka i myszke z Palikotem oraz wetowanie ustaw PO, no chyba ze chodzi ci o legende jako ze aktor, ale to inna juz sprawa. Politycznie anie sp. Lech ani zyjacy jeszcze Jarek niczego wielkiego nie zdzialali, no moze poza probami oczernienia Walesy, bo sami wielkimi opozycjonistami nie byli w czasach komuny. Wiec Iras gdzie jest ta kuwa legenda o ktorej piszesz ?! Zaden z panow kaczynskich nie jest/byl wielkim politykiem, dzialaczem opozycji w PRL, nic wielkiego nie osiagneli ? No Jarek sie teraz stara zeby go zapamietano jako czlowieka chorego psychicznie, dazacego do konfliktow malostkowego klamce.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9861 dnia: Lipca 20, 2010, 15:51:25 pm »
Również nie twierdzę, żeby ów spokój był jakąś zaletą, ale na pewno okazał się skuteczną bronią w walce z PO.

Super skuteczna broń. Mimo poparcia ze strony księży na wsiach, mimo posiadania w swoich rękach publicznej TVP1 i mimo całej armii radia M przegrał wybory z nijakim Komorowskim. Jeśli PiS znowu użyje tak "skutecznej" broni w wyborach parlamentarnych to mogę spać spokojnie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9862 dnia: Lipca 20, 2010, 16:13:48 pm »
LoNdEk, tylko na tyle cię stać - wyrwać z wypowiedzi pojedyncze słowo i przelać na klawiaturę kolejną porcję bzdur i obelg? O legendę Kaczyńskiego pytaj andrjuszka, bo to on wczoraj użył takiego określenia i to na jego post odpowiadałem. Do ogólnego poziomu gimnazjalnego krzykacza zdążyłem się przyzwyczaić, ale czytania ze zrozumieniem uczą nawet w podstawówce. Zresztą wczoraj błaźnił się jeden, dzisiaj kolej na drugiego. Momentami się zastanawiam czy obaj jesteście spokrewnieni, czy w tamtym okresie w waszej wiosce na świat przyszło więcej upośledzonych dzieci.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9863 dnia: Lipca 20, 2010, 16:14:52 pm »
Obserwując to trochę z boku- żałośc dupę ściska, kiedy się patrzy na aktualne wydarzenia. Wszystkie najgorsze cechy Polaków, zawiśc, kompleksy, strach, podatnośc na tandetne manipulacje (zero wyrachowania w nich- są tak siermiężne i podstawowe, że każdy w miary samodzielnie myślący powinien je natychmiast zauważyc), żal i inne negatywne emocje są wylewane z siłą wodospadu. Tak miałki i głupi jest nasz naród cholera, cofam moją myśl, że amerykanie są głupszym narodem- oni przynajmniej mają jakiś zdrowy rozsądek, naszym krajanom go brakuje.

Swoistym ukoronowaniem tego wszystkiego jest właśnie ten drewniany krzyż przed pałacem- powinien się nazywac wielkim krzyżem hipokryzji i beznadziejstwa, coś takiego nie zasługuje w sumie na przeniesienie, ale na porąbanie siekierą na kawałki.

Nazwę naiwniakami Tych, którzy myśleli że jarek naprawdę się zmienił. Też bym chciał, bo prawica zaczyna zjadac własny ogon, odnowiony pis ze zdrowym rozsądkiem to jest coś, co mogło by im przysporzyc trwałego poparcia, ba- sam bym na coś takiego zagłosował, dostali potężny mandat społecznego zaufania w wyborach, teraz przekuwają te blisko 40% poparcia na 10% furiatów (ci którzy wierzą w teorie spiskowe, a tylko oni ten język podłapią), sami się pogrążają tym samym.

Czemu jarek zaczął ten temat? Czemu jest aż na wskroś fałszywy i bezczelnie udawał przemianę? Ktos taki nie ma moralnego prawa reprezentowac kogokolwiek w tym kraju, w usa byłby skończony na resztę życia w tym zawodzie po czymś takim. Tak, najpewniej zrobił tak, by przykryc kolejne rewelacje z czarnej skrzynki, że to najpewniej lechu się domagał lądowania jak wcześniej- ale i rząd i sld było w stanie to przemilczec, ale dla jarka to już osobista uraza jak sam przyznaje.

Ktoś kto buduje swój kapitał na wiecznie sfrustrowanych ludziach, nic nie osiągnie. To jest najgorszy grzech pisu- nie zmiany rynkowe (bo tych nie było, na gospodarce nie mają zielonego pojęcia), ale właśnie to jątrzenie ludzi, to zatruwanie agresją i gniewem, chorobliwą wręcz pogardą dla wszystkiego i wszystkich, http://wiadomosci.onet.pl/2199800,11,jest_zespol_dziekuje_tym__ktorzy_w_internecie_analizuja_katastrofe,item.html   i chocby tutaj to kontynuują.
Łapię się za głowę czytając oburzenie niektórych tutaj na wypowiedzi Palikota- zachowuje się jak ostatni ch**, ale identycznie a nawet gorzej zachowuje się pół pisu, jeśli więc obrażacie się na niego, to czemu nie oburzacie się na głosy pisu? Sami jesteście takimi Palikotami, tylko z zajebistym dodatkiem hipokryzji.

W sumie to zaczynam kibicowac sld- niech rozpieprzy całą tą prawicę co teraz mamy z po włącznie, a na jej szczątkach może za 5 lat powstanie coś rozsądnego. Obyśmy tylko przetrzymali taki czas kolejnego socjalu, bo budżet już mówi "nie".

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9864 dnia: Lipca 20, 2010, 16:19:57 pm »
Zresztą wczoraj błaźnił się jeden, dzisiaj kolej na drugiego.

Dobrze, że tylko wczoraj bo ty błaźnisz się tutaj od kiedy pamiętam.

Momentami się zastanawiam czy obaj jesteście spokrewnieni, czy w tamtym okresie w waszej wiosce na świat przyszło więcej upośledzonych dzieci.

Myślisz, że naprawdę jesteś w stanie mnie obrazić? Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz chłopcze. To takie typowe dla ciebie, że zaczynasz rzucać błotem kiedy wychodzą braki w twoim rozumowaniu.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9865 dnia: Lipca 20, 2010, 17:03:33 pm »
LoNdEk, tylko na tyle cię stać - wyrwać z wypowiedzi pojedyncze słowo i przelać na klawiaturę kolejną porcję bzdur i obelg? O legendę Kaczyńskiego pytaj andrjuszka, bo to on wczoraj użył takiego określenia i to na jego post odpowiadałem. Do ogólnego poziomu gimnazjalnego krzykacza zdążyłem się przyzwyczaić, ale czytania ze zrozumieniem uczą nawet w podstawówce. Zresztą wczoraj błaźnił się jeden, dzisiaj kolej na drugiego. Momentami się zastanawiam czy obaj jesteście spokrewnieni, czy w tamtym okresie w waszej wiosce na świat przyszło więcej upośledzonych dzieci.

Iras = koniec argumentow, poczatek obelg. Spox, nic nowego.
Jesli jeszcze nie zauwazyles to nie jestem jedyna osoba, ktora uwaza Kaczynskiego za "dno totalne" jesli chodzi o wymienione w poprzednich postach zagadnienia - ja przynajmniej argumentuje swoje wypowiedzi, a nie rzucam tekstami, ktorych nie jestem w stanie podeprzec argumentami.
Iras wg. ciebie moja wypowiedz nie ma sensu ? Poprzednie gdzie opisalem to co mysle o Kaczynski tez nie maja sensu ? Jestem krzykaczem ? - To tylko pokazuje jak bardzo trafne sa moje oceny, smutno mi to stwierdzic, ale imo. ze prezentujesz poziom takiego "PiS'owego betonu/ czy Rydzykowego moheru" na jakakolwiek krytyke pewnych przekonan reagujesz agresja slowna, wiemy ze dla ciebie jedyna sluszna racja to jest wlasnie twoja racja, a wszyscy inni to w twpjej glowie zli polacy/katolicy itp. (pewnie jeszcze zydzi i "pedaly"), nie raz udowadniales jak nisko potrafisz zejsc ze swoim doborem slow, widac ze sie starasz ublizac nie uzywajac tak ostrych slow jak poprzednio, ale niestety wyzwiska od uposledzonych/nie dorozwinietych i te inne twoje brednie nie dosc ze nie smaczne/proste do tego wlasnie takowe kojarza mi sie z jezykiem stosowanym w podstawowce - takie to wlasnie bardzo "gowniarskie" teksty Iras, a to mialbyc w miare powazny temat.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9866 dnia: Lipca 20, 2010, 17:59:12 pm »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rzad-winny-ws.-katastrofy-pada-slowo-zbrodnia;-Nie-moglbym-tego-wyjasnic,wid,12490559,wiadomosc.html

:-? :-? :-?

Czy do tego potrzebny jest jakikolwiek komentarz? Naprawdę niewiele trzeba było czasu po wyborach, żeby PiS pokazał swoją prawdziwą twarz.

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9867 dnia: Lipca 20, 2010, 18:51:13 pm »
http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?t=6467&postdays=0&postorder=asc&start=0 - Ludzi to już chyba poj**ało, co ma związek z "mieszkaniem" do spraw politycznych?
Wszystko od nowa, od początku...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9868 dnia: Lipca 20, 2010, 19:22:59 pm »
Ale po co ten link? Przecież nie trzeba tak daleko szukać, bo w tym temacie już byli tacy, co im się mieszkanie w pałacu nie podobało albo odszkodowanie, które Marta Kaczyńska dostała po śmierci rodziców.

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9869 dnia: Lipca 20, 2010, 20:16:04 pm »
To moje miastowe forum, niewiedziałem, że temat był poruszony.
Wszystko od nowa, od początku...

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9870 dnia: Lipca 20, 2010, 21:50:21 pm »
Pan Mularczyk z PISu zapowiada , że ich specjalna komisja do sprawy katastrofy zbrodni smoleńskiej będzie opierała swoje dochodzenie na podstawie internetowych teorii spiskowych z przeróżnych portali i forów (nie tylko polskich).
Chłopaki , do boju , wymyślcie coś ciekawego , ażeby komisja miał się czym zająć. Sto dwadzieścia chłopa będzie wertowało internet w poszukiwaniu najlepszych teorii spiskowych , może jakiś konkurs urządzą z nagrodami dla najbardziej uzdolnionych :D

Jakie źródła, taka komisja i wątpię , ze ktokolwiek udostępni im jakiekolwiek dokumenty dotyczące sprawy.
Tym bardziej , że nie mają żadnej siły prawnej.

"Zbrodnia pod smoleńskiem"  :-x
Kto ich do sejmu wpuścił...

Nycek

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-02-2007
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9871 dnia: Lipca 20, 2010, 22:24:16 pm »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9872 dnia: Lipca 20, 2010, 23:04:28 pm »
Sam fakt powstania tej komisji (złożonej zresztą z samych posłów PiS'u) pokazuje kto tutaj chce ugrać kapitał polityczny na tragedii. PiS nie ma skrupułów aby ciągle wykorzystywać to co stało się 10 kwietnia. Co może taka komisja ustalić? Przecież ci ludzie nie mają kompletnie pojęcia o sprawach technicznych związanych z takimi katastrofami czy samym lotnictwie. To ewidentne, chamskie i pozbawione poszanowania dla ofiar zachowanie PiS'u.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9873 dnia: Lipca 20, 2010, 23:57:12 pm »
Takimi sprawami powinny się zajmować odpowiednie organy , a nie banda polityków o skrajnych poglądach , dla których do ostatniej chwili białe jest czarne. "Proszę popatrzeć ile teorii wypisują ludzie na portalach internetowych" , człowieku , nie masz bezpośredniego kontaktu ze sprawą , nie jesteś specjalistą w tej dziedzinie, to po co się pchasz do jakichkolwiek śledztw? Śmiali się z Komorowskiego , bo przyniósł cytat z wikipedii , a sami chcą forumowe teorie spiskowe rozwikływać...
Mam tylko nadzieje , że ten cyrk nie będzie zasilany pieniędzmi podatników.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9874 dnia: Lipca 21, 2010, 08:37:17 am »
Zapowiada się piękna szopka w wykonaniu zespołu Macierewicza w najbliższych tygodniach.

Wczoraj mówił o "zbrodni pod Smoleńskiem" - dzisiaj mówi o "zbrodni moralnej"  :shifty:
Wszystko po to, by skupić uwagę mediów na tym dziwnym tworze, jakim kieruje.

Ciekawe jakich głupot i niestworzonych teorii się doczekamy...



BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9875 dnia: Lipca 21, 2010, 09:06:26 am »
Patrząc na to co już teraz wyprawia PiS, możemy się spodziewać niespodziewanego.

Wiadomość scalona: Lipca 21, 2010, 10:31:52 am
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zapadla-decyzja-ws.-krzyza-sprzed-Palacu-Prezydenckiego,wid,12493338,wiadomosc.html

Dobrze się stało. To najbardziej odpowiednie miejsce na ten krzyż. Oby razem z tą decyzją zakończyła się ta cała chora sytuacja.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2010, 10:31:52 am wysłana przez BoBaN »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9876 dnia: Lipca 21, 2010, 13:35:33 pm »
Macierewicz na czele komisji parlamentarnej majacej zbadac katastrofe smolenska, przeciez pokazuje jakie podejscie do calej sprawy ma PiS - chce z niej zrobic medialna szopke, az strach sie bac co ten nie do konca zrownowazony pan bedzie wciskal swoim sluchacza w Radiu M.. Jak mowi dzis Kutz, PiS chce stworzyc sekte gdzie bedzie sie czcilo L. Kaczynskiego (pamietamy wszyscy pomysl PiS zeby dzieciaki mialy obowiazek jechac na Wawel i do Smolenska bo teraz jest po co tam jezdzic - sic!)


Cytuj
Prawo i Sprawiedliwość robi z prezydenta Lecha Kaczyńskiego świętego, tworzy też „nową sektę” wokół jego osoby. Janusz Palikot, jako znany humorysta, poradzi sobie z całą partią Jarosława Kaczyńskiego - sądzi Kazimierz Kutz, który nie przebiera w słowach, gdy mówi o poczynaniach parlamentarnego zespołu ds. zbadania katastrofy smoleńskiej

http://wiadomosci.onet.pl/2200348,11,kutz_pis_tworzy_sekte_wokol_l_kaczynskiego,item.html



11 pytan Palikota jakie zada jesli bedzie w komisji pod przewodnictwem Macierewicza



Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9877 dnia: Lipca 21, 2010, 13:52:43 pm »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tusk-i-Komorowski-smieli-sie-na-cala-twarz-po-katastrofie,wid,12493320,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1a8fd&_ticrsn=3

Cytuj
Czy kręgi rządzące posunęły się do tego, żeby zabić prezydenta? - Nie wiem czy i kto się mógł do tego posunąć, ale ja tego nie wykluczam - odpowiada Beata Gosiewska.

- Trudno mi uwierzyć w to, że to był nieszczęśliwy wypadek losowy. Rozdzielenie terminów wizyty premiera i prezydenta nie było przypadkowe. To, co się działo u nas przed katastrofą, było jedną z bardzo istotnych przyczyn - mówi wdowa po pośle PiS.
Nie wiem czy śmiać się z tego czy płakać.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9878 dnia: Lipca 21, 2010, 13:53:58 pm »
Cytuj
Patrząc na to co już teraz wyprawia PiS, możemy się spodziewać niespodziewanego.

Ale jak się będziemy spodziewać niespodziewanego to już nie będzie tak bardzo niespodziewane. :cry:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9879 dnia: Lipca 21, 2010, 13:58:27 pm »
Nie wiem czy śmiać się z tego czy płakać.

Śmiej się jak Bronek.