Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658209 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9920 dnia: Lipca 22, 2010, 15:34:12 pm »
No jednak bezmyślne stworzenie  :lol:

Co mnie obchodzi majątek Palikota w 2008 roku, skoro w 2009 roku miał znacznie mniej. Albo stracił, albo ukrył przed żoną - bankrut albo oszust do wyboru. W tekście, który przytoczyłem, są wymienione nie tylko zasoby pieniężne - również domy, działki, samochodu, etc.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9921 dnia: Lipca 22, 2010, 15:42:29 pm »
No jednak bezmyślne stworzenie  :lol:

Jeszcze się nie nauczyłeś, że możesz darować sobie te swoje marne podjazdy chłopczyku?

Co mnie obchodzi majątek Palikota w 2008 roku, skoro w 2009 roku miał znacznie mniej. Albo stracił, albo ukrył przed żoną - bankrut albo oszust do wyboru. W tekście, który przytoczyłem, są wymienione nie tylko zasoby pieniężne - również domy, działki, samochodu, etc.

Sugerujesz, że z 2008 na 2009r. stracił te 54mln? :lol: :lol: :lol: A słyszałeś o czymś takim jak raje podatkowe? Raczej nie.

Naprawdę jak czytam takie wypowiedzi to tym bardziej utwierdzam się, że Palikot ma łeb na karku bo wie co zrobić ze swoją kasą i jak ją chronić. Ty jak chcesz to sugeruj się jego zasobami pieniężnymi podanymi w oświadczeniu majątkowym. :lol:

Jeszcze raz przypomnę.

Jeśli jego majątek wynosi więcej niż długi to żadnym bankrutem nie jest.

Zapomniałbym.

PS. Podbijam.
A ty czasem nie dodałeś mnie do ignorowanych? :lol: :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2010, 15:44:27 pm wysłana przez BoBaN »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9922 dnia: Lipca 22, 2010, 15:47:41 pm »
Miał 54 miliony, zostało:

Cytuj
Polityk PO (wspólny majątek z żoną) ma zasoby pieniężne w kwocie 1,25 mln zł oraz 33,5 tys. euro. To mniej niż na koniec 2008 r.

Palikot nie zrobił żadnych poważnych zakupów w 2009 r. Ponownie wpisał do oświadczenia mieszkanie o pow. 85 mkw. (szacuje jego wartość na 1,65 mln zł), dwie działki o łącznej wartości 500 tys. zł (rok wcześniej wyceniał je na 3,5 mln zł) oraz prawo własności do lokalu użytkowego o wartości 3,2 mln zł.

Na 3,5 mln zł wycenia wartość swoich obrazów i mebli (tyle samo ile w 2008 r.). Nie zmienił też aut. Dalej ma land rovera discovery (2007), range rovera (2007), forda mustanga (1968) oraz nissana micra z 2008 roku. Jeśli chce się szybko przemieścić, ma do dyspozycji samolot cessna 182 z 2006 r. Z kasy Sejmu otrzymał 55 344 zł diety. Ponadto zarobił 34 942 zł na sprzedaży papierów wartościowych oraz 1098 zł za prawa autorskie.

+ wartość samochodów i samolotu.

Yup, Iras sugeruje, że Palikot stracił 54 miliony  :lol:

Na dyskusję z tłukiem, który nie umie ani czytać, ani liczyć, naprawdę szkoda czasu.
 

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9923 dnia: Lipca 22, 2010, 15:53:51 pm »
Miał 54 miliony, zostało:

Cytuj
Polityk PO (wspólny majątek z żoną) ma zasoby pieniężne w kwocie 1,25 mln zł oraz 33,5 tys. euro. To mniej niż na koniec 2008 r.

Palikot nie zrobił żadnych poważnych zakupów w 2009 r. Ponownie wpisał do oświadczenia mieszkanie o pow. 85 mkw. (szacuje jego wartość na 1,65 mln zł), dwie działki o łącznej wartości 500 tys. zł (rok wcześniej wyceniał je na 3,5 mln zł) oraz prawo własności do lokalu użytkowego o wartości 3,2 mln zł.

Na 3,5 mln zł wycenia wartość swoich obrazów i mebli (tyle samo ile w 2008 r.). Nie zmienił też aut. Dalej ma land rovera discovery (2007), range rovera (2007), forda mustanga (1968) oraz nissana micra z 2008 roku. Jeśli chce się szybko przemieścić, ma do dyspozycji samolot cessna 182 z 2006 r. Z kasy Sejmu otrzymał 55 344 zł diety. Ponadto zarobił 34 942 zł na sprzedaży papierów wartościowych oraz 1098 zł za prawa autorskie.

+ wartość samochodów i samolotu.

Yup, Iras sugeruje, że Palikot stracił 54 miliony  :lol:

No to pozostaje mi tylko parsknąć śmiechem i pochylić się nad twoja naiwnością.

Na dyskusję z tłukiem, który nie umie ani czytać, ani liczyć, naprawdę szkoda czasu.

Jak szkoda to po co dyskutujesz? Poza tym widzę, że nic nie robisz sobie z faktu iż choćbyś nie wiem jak się starał to nie możesz mnie w żaden sposób obrazić.

Mógłbym ci przypomnieć gdy na czacie zapytany o proste wyliczenie stawki VAT pogubiłeś się jak dziecko z podstawówki. Tym bardziej śmieszą mnie twoje teksty o tym, że ktoś nie potrafi liczyć. Ty bez znajomości tak prostych działań nie nadawałbyś się nawet do pracy w osiedlowym spożywczaku. Dlatego nie dziwi mnie fakt, że jesteś nierobem, który całe życie spędza w domu przed komputerkiem.

PS. Podbijam.
A ty czasem nie dodałeś mnie do ignorowanych? :lol: :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2010, 15:55:28 pm wysłana przez BoBaN »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9924 dnia: Lipca 22, 2010, 16:01:11 pm »
Boban czegoś nie rozumiesz. Miał 54 miliony i za rok ich nie ma więc:
a) ukrył je przed fiskusem = jest oszustem
b) stracił je = jest bankrutem

Cytat: Boban
Dlatego nie dziwi mnie fakt, że jesteś nierobem, który całe życie spędza w domu przed komputerkiem.

Nazwa wyświetlana:     BoBaN
Wiadomości:    12 305 (9,322 na dzień)

Nazwa wyświetlana:     Iras
Wiadomości:    10 351 (6,682 na dzień)

Nie wiem czy akurat jesteś w dobrej pozycji aby mu to zarzucać.  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9925 dnia: Lipca 22, 2010, 16:03:51 pm »
Cytat: Boban
Dlatego nie dziwi mnie fakt, że jesteś nierobem, który całe życie spędza w domu przed komputerkiem.

Nazwa wyświetlana:     BoBaN
Wiadomości:    12 305 (9,322 na dzień)

Nazwa wyświetlana:     Iras
Wiadomości:    10 351 (6,682 na dzień)

Nie wiem czy akurat jesteś w dobrej pozycji aby mu to zarzucać.  :lol:


Jestem na znacznie lepszej pozycji.

Iras                 233d 19g 25m

BoBaN       124d 3g 38m

Wiadomość scalona: [time]Lipiec 22, 2010, 16:07:20 pm[/time]
Boban czegoś nie rozumiesz. Miał 54 miliony i za rok ich nie ma więc:
a) ukrył je przed fiskusem = jest oszustem
b) stracił je = jest bankrutem

Będzie oszustem jak mu to udowodnią. Na razie zapewne trzyma swoje oszczędności w rajach podatkowych. Ktoś kto jest bankrutem nie ma w posiadaniu 3 aut i samolotu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2010, 16:23:58 pm wysłana przez BoBaN »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9926 dnia: Lipca 22, 2010, 16:10:21 pm »
Boban czegoś nie rozumiesz. Miał 54 miliony i za rok ich nie ma więc:
a) ukrył je przed fiskusem = jest oszustem
b) stracił je = jest bankrutem


a) Chyba nie ma zadnego wyroku skazujacego nie ma na Palikota ?
b) Bankructwo = nie wyplacalnosc, a na Paliota jeszcze komornicy nie siedli, splaca rowniez swoje kredyty itp.

Wiadomość scalona: Lipca 22, 2010, 16:27:15 pm
Na dyskusję z tłukiem, który nie umie ani czytać, ani liczyć, naprawdę szkoda czasu.


Cham, "burak" itd. (widac ze twoim idolem jest Kaczynski, jednak brakuje ci troche do jego poziomu - tak niskiego, ale jestes na dobrej drodze) tyle Iras o tobie mozna powiedziec, do tego nie masz pojecia jak dyskutowac, gubisz sie kiedy ktos argumentuje swoja wypowiedz, wybiorczo cytujesz itp.
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2010, 16:27:15 pm wysłana przez LoNdEk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9927 dnia: Lipca 22, 2010, 17:12:50 pm »
BoBaN, tak już jest, że jeden liczy VAT na kasie w sklepie RTV/AGD, a inny stopy zwrotu i podatek od zysków kapitałowych w domu przed komputerkiem, przeglądając w międzyczasie GameOnly. Człowiek powinien być zadowolony z tego co robi, więc jeśli praca wywołuje u ciebie taką frustrację, po prostu ją zmień - na przykład na ten warzywniak, zamiast próbować się dowartościować na forum. Może VAT od marchewki liczy się łatwiej niż od miksera - w końcu sam wpadłeś na chata z pytaniem o obliczanie VAT'u. W każdym bądź razie jesteśmy z tobą.

PS: Dolicz sobie jeszcze uczciwie godzinki z konta "Kaszkietowy"  :)

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9928 dnia: Lipca 22, 2010, 17:20:05 pm »
Do Wora albo na PW. Każda prywata po tym poście = ost.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9929 dnia: Lipca 22, 2010, 19:40:17 pm »
Pani poseł ze skrzeczącym głosem bardzo trafnie zcharakteryzowała 2głośne ostatnio postacie

Palikot=Macierewicz

Zarówno jeden i drugi ma swoją 1 podstawową teorię.
Palikot twierdzi , ze samolot się rozbił przez presję prezydenta.
Macierewicz twierdzi że to był zamach.

No i coś mi się usłyszało , ze Palikota gościnni PISowcy niestety nie przyjmą do tej  swojej "dostępnej dla wszystkich" posłów komisji?
Żal.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9930 dnia: Lipca 23, 2010, 08:12:31 am »
No i coś mi się usłyszało , ze Palikota gościnni PISowcy niestety nie przyjmą do tej  swojej "dostępnej dla wszystkich" posłów komisji?
Żal.
nie maja wyboru - zgodnie z prawem to nie oni decyduja o tym kto moze a kto nie. wniosek o wejscie do zespolu sklada sie do marszalka i on nie moze go odrzucic z racji tego, jaka formule ma ten zespol: otwarta dla kazdego parlamenatrzysty.
moga jednak robic mu problemy - nie informowac o spotkaniach, nie odbierac wiadomosci itp.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9931 dnia: Lipca 23, 2010, 10:12:05 am »
Była mowa o jakimś regulaminie tej komisji , i właśnie zaczepili wszystko o ten regulamin , ze wg niego Palikot nie może być w komisji.
Nie znam szczegółów.

Cytuj
Mówiąc o bezpośrednich powodach nie przyjęcia Janusza Palikota do zespołu, Mularczyk powiedział, że poseł PO się spóźnił, bo zespół powołał już prezydium i ma regulamin. - Z tego co wiem, zapadła decyzja, że pana Palikota do tego zespołu nie wpuścimy - powtórzył.

Cytuj
prezydium danego zespołu podejmuje decyzję, czy posła do puścić czy nie. Jeśli jest to aplikacja, lub wniosek parlamentarzysty, co do którego zachowania są jasne przesłanki, że nie przychodzi pracować tylko przeszkadzać, nie widzę podstaw żeby takiego posła przyjmować

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,8168412,Mularczyk__Palikot_nie_zostanie_dopuszczony_do_zespolu.html
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2010, 10:18:32 am wysłana przez andryush »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9932 dnia: Lipca 23, 2010, 10:38:39 am »
Oni już teraz wiedzą, że Palikot będzie przeszkadzał a nie pracował. Baa oni wiedzą nawet, że to była zbrodnia. Po co ta komisja skoro PiS już wszystko wie. Najbardziej zabawne jest to, że zapraszają członków innych partii, ale jak zgłosił się jeden to go odrzucili. Czyli przyjmują tych, których im pasuje. To jest właśnie cały PiS.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9933 dnia: Lipca 23, 2010, 10:43:16 am »
no to dal dupy i sie spoznil, bo w pierwszym etapie funkcjonowania takiego zespolu wstapic moze kazdy kto chce.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9934 dnia: Lipca 23, 2010, 10:56:33 am »
Wierzysz w to, że by go przyjęli? Robiliby wszystko aby go nie dopuścić. Poza tym gdyby mieli taką wolę to teraz nie zasłanialiby się żadnym prezydium tylko dopuściliby Palikota. Aczkolwiek to nawet dobrze, że tak się stało bo komisja złożona z samego PiS'u będzie tak wiarygodna jak audycje w Radiu Maryja. 

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9935 dnia: Lipca 23, 2010, 11:30:04 am »
Wierzysz w to, że by go przyjęli?
tak, bo nie mieliby zadnych podstaw prawnych zeby mu odmowic. pozostaje mu jego blog -> http://palikot.blog.onet.pl/4690500,411080482,1,200,200,85442996,411089106,6067879,0,forum.html

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9936 dnia: Lipca 23, 2010, 12:49:32 pm »
Dogadali się w sprawie krzyża pod pałacem. Kancelaria Prezydenta, przedstawiciele Kościoła i harcerze dogadali się w sprawie krzyża. Harcerze zabiorą krzyż, a w jego miejscu stanie pomnik lub tablica, upamiętniająca ofiary katastrofy - tak się dogadali. Jak się okazuje żaden pomnik tam nie stanie, bo zgody nie wyda Stołeczny Konserwator Zabytków (ucierpiałaby "zabytkowa" kostka brukowa na placu - wiadomo), a Zdrojewski pieprzy o pomnikomanii. Ależ się łajzy boją pamięci o Lechu Kaczyńskim  :lol:

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9937 dnia: Lipca 23, 2010, 12:51:56 pm »
Przecież kancelaria powiedziała, że zrobi tak, żeby tablica mogła stanąć w zgodzie z tym co powiedział stołeczny konserwator. Ciężko bać się "pamięci", bo to raczej umysł odpowiada za pamięć a nie kawałek marmuru czy innego drewna.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9938 dnia: Lipca 23, 2010, 13:02:52 pm »
Przecież kancelaria powiedziała, że zrobi tak, żeby tablica mogła stanąć w zgodzie z tym co powiedział stołeczny konserwator. Ciężko bać się "pamięci", bo to raczej umysł odpowiada za pamięć a nie kawałek marmuru czy innego drewna.

Moze u Irasa wyglada to inaczej !?!?!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9939 dnia: Lipca 23, 2010, 13:05:11 pm »
Zdrojewski mówił, że decyzję stołecznego konserwatora można zaskarżyć do Głównego Konserwatora Zabytków, który jest wiceministrem kultury, ale on raczej decyzję podtrzyma. Oczywiście Zdrojewski kategorycznie nie wykluczył tablicy pod Pałacem Prezydenckim, ale generalnie ubolewał nad ilością pomników. Obstawiam, że jakiekolwiek ugodowe podejście zniknie razem z tym krzyżem spod pałacu.

Moze u Irasa wyglada to inaczej !?!?!

A nie zesrasz się przypadkiem !?!?!

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9940 dnia: Lipca 23, 2010, 14:14:27 pm »
Nie masz się o co martwić. Już odpowiednie siły zadbają o to, by ów pomnik/tablica znalazła się pod kancelarią, a krzyż stał u studentów. Wyszło tak jak proponowałem. Będzie pielgrzymka.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9941 dnia: Lipca 23, 2010, 14:54:50 pm »
Jak się okazuje żaden pomnik tam nie stanie, bo zgody nie wyda Stołeczny Konserwator Zabytków (ucierpiałaby "zabytkowa" kostka brukowa na placu - wiadomo), a Zdrojewski pieprzy o pomnikomanii. Ależ się łajzy boją pamięci o Lechu Kaczyńskim  :lol:

Ty czytałeś wyjaśnienie Stołeczne Konserwatora, czy tak sobie tylko strzeliłeś o "zabytkowej kostce brukowej"? W tekście jest przecież wyjaśnione, że jakikolwiek pomnik czy inna "budowla" w tym miejscu zniszczyłaby układ placu.

Cytuj
Przestrzeń dziedzińca Pałacu Prezydenckiego zarówno frontowa, jak i honorowa jest bowiem ukształtowana historycznie, a jej symetria i układ funkcjonalny stanowią o istotnych walorach zabytkowych samego założenia pałacowego oraz urbanistycznego ulicy Krakowskie Przedmieście. Wprowadzenie nowego elementu w tak uporządkowany i utrwalony układ wpłynęłoby na jego wartości zabytkowe, zaburzając klasycystyczny charakter założenia pałacowego. Naruszone zostałyby wzajemne relacje przestrzenne zabudowy Pałacu, dziedzińca, a także bryły i skali pomnika księcia Józefa Poniatowskiego.

Ale oczywiście, pewnie Konserwator też się boi "pamięci o Lechu Kaczyńskim" :roll:.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9942 dnia: Lipca 23, 2010, 15:03:35 pm »
Hehe)
No i bardzo dobrze , nie ma co durnia kleić.
Niech wyznawcy Kaczyńskiego znajdą sobie inne miejsce do manifestacji swoich poglądów, a tym , którym na prawdę zależy na pamięci o ofiarach katastrofy miejsce nie będzie grać większej roli. Liczy się pamięć, a  ci ludzie nie zginęli na placu przed pałacem prezydenckim , więc albo pojadą do Smoleńska , albo będą przychodzić tam , gdzie pomnik się ostatecznie znajdzie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9943 dnia: Lipca 23, 2010, 15:12:13 pm »
Oczywiście że czytałem. Trudno sobie wyobrazić bardziej miałkie uzasadnienie, więc pozwoliłem sobie wyszydzić je "zabytkową kostką brukową". Nawiasem mówiąc Kancelaria Prezydenta zna opinię Stołecznego Konserwatora Zabytków od ponad tygodnia. Czy w takim razie cynicznie okłamali między innymi harcerzy i przedstawicieli Kościoła?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9944 dnia: Lipca 23, 2010, 15:18:54 pm »
Trudno sobie wyobrazić bardziej miałkie uzasadnienie
Miałkie? Ja rozumiem, że jeżeli ktoś się sztuką nie interesuje/nie zna się bądź ma ogólnie takie rzeczy w dupie to może mu to się wydawać miałkie.
Na szczęście po to jest Stołeczny Konserwator, by tacy ludzie nie mogli w owe zabytki wtryniać swojego nosa.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9945 dnia: Lipca 23, 2010, 16:01:54 pm »
Jak można pisać, że ktoś boi się pamięci po Lechu Kaczyńskim? Jego pochówek na Wawelu jest najlepszym przykładem tego, że pamięć o nim została godnie uszanowana. Wiadomo, że fanboy'e PiS'u chcieliby na każdym skrzyżowaniu, w każdym kościele a najlepiej w każdym domu wywiesić obrazek tragicznie zmarłego Lecha, ale na litość bądźmy poważni.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9946 dnia: Lipca 23, 2010, 16:23:45 pm »
Jak można pisać, że ktoś boi się pamięci po Lechu Kaczyńskim? Jego pochówek na Wawelu jest najlepszym przykładem tego, że pamięć o nim została godnie uszanowana. Wiadomo, że fanboy'e PiS'u chcieliby na każdym skrzyżowaniu, w każdym kościele a najlepiej w każdym domu wywiesić obrazek tragicznie zmarłego Lecha, ale na litość bądźmy poważni.

Damn z tym Wawelem to przegiecie jest totalne, ciekawe czy teraz beda pielgrzymki co roku 10 kwietnia tam sie odbywaly - nie zdziwilbym sie, przeciez Kaczynscy=RM=Mohery.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9947 dnia: Lipca 23, 2010, 16:30:03 pm »
A niech sobie będą. Co za różnica czy niemieccy turyści tam łażą, czy katolickie pielgrzymki. Szczególnie w Twojej sytuacji jakiekolwiek narzekanie wydaje się nieuzasadnione. Chyba, że rezygnujesz z życia emigranta i wracasz na włości.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9948 dnia: Lipca 23, 2010, 16:48:02 pm »
A niech sobie będą. Co za różnica czy niemieccy turyści tam łażą, czy katolickie pielgrzymki. Szczególnie w Twojej sytuacji jakiekolwiek narzekanie wydaje się nieuzasadnione. Chyba, że rezygnujesz z życia emigranta i wracasz na włości.

Wiesz ja ciagle mam polski paszport i w Polsce bywam (nie zbyt czesto ale jednak), tam tez mam dom i rodzine, wiec mam imo. takie samo prawo sie wypowiadac jak kazda inna osoba z Polski, poki co wiekszosc mojego zycia spedzilem w Polsce, a miescinka z ktorej pochodze zaledwie godzinke od Krakowa jest :) . Jeszcze mozna wspomniec, ze ta moja miescinka w Polsce ma bardzo ciekawa historie zwiazana z krolami polski i w nas ta wiedze na lekcjach historii to wpajano, a teraz miedzy tych wielkich ludzi wcisnieto, lekko na sile wiadomo kogo.

Tarniak nie zapominaj tez, ze 18 Kwietnia:

Cytuj
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wystąpią do minister edukacji z wnioskiem o wpisanie do programu nauczania obowiązkowych wycieczek szkolnych między innymi do Katynia i na Wawel - informuje radio TOK FM.

http://wiadomosci.onet.pl/2156565,11,pomysl_pis_obowiazkowa_wycieczka_do_katynia,item.html

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9949 dnia: Lipca 23, 2010, 17:06:45 pm »
Miałkie? Ja rozumiem, że jeżeli ktoś się sztuką nie interesuje/nie zna się bądź ma ogólnie takie rzeczy w dupie to może mu to się wydawać miałkie.
Na szczęście po to jest Stołeczny Konserwator, by tacy ludzie nie mogli w owe zabytki wtryniać swojego nosa.

Generalnie trafiłeś w sedno - mam to w dupie. Sam co prawda raczej nie wpadłbym na pomysł stawiania pomnika pod Pałacem Prezydenckim. Widziałem to bardziej jak Kaczyński - pod pałacem stoi krzyż, "gdzieś" powstaje pomnik, przenosimy krzyż pod pomnik. Jednak skoro tak bardzo przeszkadzał spontanicznie postawiony, tymczasowy krzyżyk, że naobiecywało się w jego miejsce pomników, to ja teraz oczekuję, że się słowa dotrzyma - niezależnie od gwałtu, jakiego im to dokona na architekturze Krakowskiego Przedmieścia.

W kwestii uszanowania pamięci Lecha - pochówek na Wawelu z pewnością jest wystarczająco godny, ale wkład opcji rządzącej w to żaden. PO możemy co najwyżej podziękować za kilka haniebnych epizodów, jak "społeczny protest" w Krakowie, spór o krzyż czy cały Janusz Palikot. Zobaczymy czy zdobędą się przynajmniej na pamiątkową tablicę bez zbędnych cyrków.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9950 dnia: Lipca 23, 2010, 17:18:33 pm »
Wiesz ja ciagle mam polski paszport i w Polsce bywam (nie zbyt czesto ale jednak), tam tez mam dom i rodzine, wiec mam imo. takie samo prawo sie wypowiadac jak kazda inna osoba z Polski,
W którym miejscu mówię o braku prawa do wypowiedzi? Chodziło raczej o to, że niespecjalnie często zapewne odwiedzasz Wawel (tak jak ja). Moje podejście do tradycji jest niestety takie, że imo wszystkich politków mogą pochować na wawelu (czy ile ich tam wejdzie) i mnie to obleci. Jak ludzie uważają, że był wielką figurą, to niech sobie uważają. Z "obsadzeniem" Piłsudzkiego też był majdan. Pewnie jeszcze nie jeden będzie.


[quute]Tarniak nie zapominaj tez, ze 18 Kwietnia:

Cytuj
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wystąpią do minister edukacji z wnioskiem o wpisanie do programu nauczania obowiązkowych wycieczek szkolnych między innymi do Katynia i na Wawel - informuje radio TOK FM.

http://wiadomosci.onet.pl/2156565,11,pomysl_pis_obowiazkowa_wycieczka_do_katynia,item.html
[/quote]
[/quote]

Obowiązkowe wycieczki? Niech spier... Rodzice nie mają kasy, żeby dzieciaki puszczać na jeden dzień w góry, a mają mieć na wycieczkę do Katynia? Kto to sfinansuje? Niech PiS lepiej wychodzi z inicjatywami, które faktycznie mogą wpłynąć na faszystowskie MEN i dać jakieś wymierne efekty w EDUKACJI. Zakładam, że wiele historyków wolałoby jednak dobrze zorganizowany program nauczania, który faktycznie pogłębiłby wiedzę uczniów.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9951 dnia: Lipca 23, 2010, 21:09:01 pm »
Cytuj
W kwestii uszanowania pamięci Lecha - pochówek na Wawelu z pewnością jest wystarczająco godny, ale wkład opcji rządzącej w to żaden. PO możemy co najwyżej podziękować za kilka haniebnych epizodów, jak "społeczny protest" w Krakowie, spór o krzyż czy cały Janusz Palikot. Zobaczymy czy zdobędą się przynajmniej na pamiątkową tablicę bez zbędnych cyrków.

Wiesz, pisowi możemy podziękować za "komisję" - w której jeśli nie mylę nie ma osób związanych z lotnictwem (wojskowym to już w ogóle) ani badaniem wypadków. Która to komisja będzie dysponować tymi danymi, które podsunie im prokuratura bądź instytucje zajmujące się badaniem przyczyn wypadku - bo sama z siebie nie będzie posiadała dostępu do innych informacji.
Zaś na czele tej komisji stoi i kapuś i zdrajca. Osoba, która poinformowała sowietów, niemców czy fundamentalistów kto pracuje dla naszych tajnych służb. I która pokazała naszemu wojsku, że jeśli gdzieś na froncie powinie się im noga - to mają spierd*****. Państwo im tego nie wybaczy. Lepiej być rozwalonym przez talibów niż przeżyć zastawioną przez nich pułapkę...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9952 dnia: Lipca 23, 2010, 21:49:39 pm »
Zaś na czele tej komisji stoi i kapuś i zdrajca. Osoba, która poinformowała sowietów, niemców czy fundamentalistów kto pracuje dla naszych tajnych służb. I która pokazała naszemu wojsku, że jeśli gdzieś na froncie powinie się im noga - to mają spierd*****. Państwo im tego nie wybaczy. Lepiej być rozwalonym przez talibów niż przeżyć zastawioną przez nich pułapkę...

Nie nazywałbym WSI "naszymi" służbami. Współtworzone przez sowietów, podległe im w latach 80. i całkowicie transparentne po przekazaniu rosyjskiemu wywiadowi w 89. roku kopi akt WSW przez Edmunda Bułę. Likwidacja WSI po obaleniu komunizmu była konieczna, zwiększyła naszą wiarygodność w NATO i tylko nastąpiła o kilkanaście lat za późno.

Dalej jeśli odnosisz się do Nangar Khel, to jest pewna różnica między "przeżyciem zastawionej przez talibów pułapki", a ostrzelaniem cywilnej wioski i zabiciem sześciu cywilów.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9953 dnia: Lipca 24, 2010, 12:25:44 pm »
http://www.monitorekonomiczny.pl/s17/Artykuły/a119/WAŻNE_Bankructwo_Polski.html
 No ale mapkę z zielonym punkcikiem mogli pokazać i robić ludziom wodę z mózgu :lol:

---------

No ale lepiej pokazać jak Tusk stawia wiechy na nieukończonych stadionach.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2010, 13:02:09 pm wysłana przez sieq »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9954 dnia: Lipca 24, 2010, 14:04:43 pm »
Nic nowego - nawet GW o tym pisała  ;)

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,7296604,_DP___Mamy_3_biliony_zl_dlugu__nasze_wnuki_beda_bankrutami.html

Ale spokojnie! UE ma fundusz na ratowanie bankrutów, więc niech się ku*wa wreszcie do czegoś przyda  :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9955 dnia: Lipca 26, 2010, 12:04:17 pm »
http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Bardzo-drogie-podreczniki-szkolne,wid,12506495,wiadomosc.html

Z ustawy o systemie oświaty po cichu zniknął przepis gwarantujący, że rodzice nie będą musieli co roku kupować nowych podręczników - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

Rodzina z trójką dzieci na zakup nowych książek musi wydać 2 tys. zł, a wydawcy dzięki nowelizacji ustawy zarobią w tym roku najwięcej od 10 lat - wylicza "Dziennik Gazeta Prawna".


Kolejna nowelizacja pisana pod kolesiów-biznesmanów uderzająca w zwykłych obywateli?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9956 dnia: Lipca 26, 2010, 13:36:37 pm »
Ale kogo to ku*wa obchodzi? Przecież młodzi, wykształceni ludzie wyborcy PO z dużych miast robią kariery i nie mają czasu na dzieci!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9957 dnia: Lipca 26, 2010, 13:45:46 pm »
Prezes PiS nie miał czasu nawet na żonę, a co dopiero na dzieci!

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9958 dnia: Lipca 26, 2010, 13:48:07 pm »
Czekam aż ktoś mądry zaproponuje wreszcie system wypożyczeń podręczników jak to jest na zachodzie- nie dośc że za darmo, to dzieciaki uczą się dbac o takie rzeczy (bo jak poniszczą, to muszą płacic na koniec roku).

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9959 dnia: Lipca 26, 2010, 19:15:42 pm »
Czekam aż ktoś mądry zaproponuje wreszcie system wypożyczeń podręczników jak to jest na zachodzie- nie dośc że za darmo, to dzieciaki uczą się dbac o takie rzeczy (bo jak poniszczą, to muszą płacic na koniec roku).
I na wschodzie nawet , w teoretycznie "zacofanej" Bialorusi , Rosji czy Ukrainie ;)