Ankieta

Słuchasz HH?

TAK
11 (42.3%)
NIE
15 (57.7%)

Głosów w sumie: 25

Głosowanie skończone: Marca 17, 2005, 10:32:07 am

Autor Wątek: Rap PL  (Przeczytany 206334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #320 dnia: Sierpnia 14, 2005, 16:44:35 pm »
Cytat: "Tarniak"
Ja tam im będę współczół jak zamiast wódy/wina zaczną kupować sobie jedzenie. U mnie w Bielsku to jest bardzo rozpowszechniony problem wśród ludzi biednych.

Są i tacy, ale są też tacy którzy się starają i nie mają...takim ludziom należy współczuć, jeśli są dla was ludźmi niewartymi współczucie to powiem jedno - nie macie serca!

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #321 dnia: Sierpnia 14, 2005, 18:58:50 pm »
Nie znam takich, którzysię starają i zamiast kupować sobie żarcie za zarobione na budowie pieniądze, kupują wódkę. Ja tam nic nie piję jak jestem spułkany, bo mi szkoda. :mrgreen:

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #322 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:18:09 am »
Ale przemyśl co tu pisałem....mi takich ludzi szkoda...Co wy o tym sądzicie...wasza sprawa

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #323 dnia: Sierpnia 22, 2005, 19:49:04 pm »
Co do hip hopu... Ściągnijcie sobie Prodigy - Diesel Power i napiszcie, co o tym sądzicie. Ja powiem tylko tyle: jestem totalnym wrogiem hh, ale jakby hip hop miał taką moc, energię, feeling itp. jak Diesel Power (zespołu grającego w ogóle nie hh), to bym go słuchał na maxa.

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #324 dnia: Sierpnia 22, 2005, 20:07:01 pm »
Diesel Power to klasyk Prodigy. Ale na potrzeby posta zapuściłem sobie i wiem o czym mówisz. Prawdziwy amerykański rap, ma taki power. A to wszystko świadczy tylko o fenomenie Prodigy :wink:

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #325 dnia: Sierpnia 22, 2005, 22:31:38 pm »
No dokładnie. Tylko Liam potrafi ułożyć taką muzykę. Oglądaliście wczoraj Raptile`a? :lol: Ksywka z deka dziwka, ale muzycznie gościu był całkiem niezły. Oczywiście polski hh muzycznie nie ma sie co porównywać do tego gościa.

Jarek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-08-2005
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #326 dnia: Sierpnia 22, 2005, 22:50:32 pm »
hip hop to jest to. ale wkurza mnie strasznie sytuacja w polskip hip hopie gdyż wiele osób czytając rożne magazyny typu je***** bravo kojarzy  rap z 18l verba mezo itd. a nie wiedzą nawet o co w tym chodzi. Jak dla mnie najlepsi na Polskiej scenie rapu są: Hans (52 dębiec), Peja, OSTR, Włodi , WWO, Łona, Eldo i jeszcze kilku dobrych by sie znalazło.      
Ale i tak najlepszym w historii raperem był jest i będzie 2 PAC (pokój Jego duszy)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #327 dnia: Sierpnia 24, 2005, 12:58:35 pm »
Cytuj
hip hop to jest to. ale wkurza mnie strasznie sytuacja w polskip hip hopie gdyż wiele osób czytając rożne magazyny typu je***** bravo kojarzy rap z 18l verba mezo itd


Aha- więc te zespoły nie są hiphopowe? Pozerzy?
Mnie najbardziej śmieszą "kreacje" na wielkich gangsterów- już w USA takie podejście jest często wyśmiewane (50 C- zajebisty madafaka i gangster- a zajmował się dilerką), a w Polsce takie postawy wyglądają co najmniej groteskowo- za każdym razem jak widze "zioło group" i tych "gangsterów", którzy sa na bakier z prawem ("rozbije butelkę na chodniku- A co!! Niech wiedzą jaki jestem zły i groźny!!!" ), to śmiech szarpie.

Cosmaty

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #328 dnia: Sierpnia 24, 2005, 13:21:09 pm »
HH nie słucham, a to z tego powodu, iż słucham innej muzyki  8)  :lol:

Cytuj
, a w Polsce takie postawy wyglądają co najmniej groteskowo- za każdym razem jak widze "zioło group" i tych "gangsterów", którzy sa na bakier z prawem ("rozbije butelkę na chodniku- A co!! Niech wiedzą jaki jestem zły i groźny!!!" ), to śmiech szarpie.


 :lol: rozsiądą się takie murzyny na wszystkich ławkach na osiedlu i gdzie odpocząć nie ma... to się wqr**em i wszystkie ławki roz*****em    :twisted:

Jarek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-08-2005
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #329 dnia: Sierpnia 24, 2005, 19:43:25 pm »
Cytat: "_Music"
Cytuj
hip hop to jest to. ale wkurza mnie strasznie sytuacja w polskip hip hopie gdyż wiele osób czytając rożne magazyny typu je***** bravo kojarzy rap z 18l verba mezo itd


Aha- więc te zespoły nie są hiphopowe? Pozerzy?
Mnie najbardziej śmieszą "kreacje" na wielkich gangsterów- już w USA takie podejście jest często wyśmiewane (50 C- zajebisty madafaka i gangster- a zajmował się dilerką), a w Polsce takie postawy wyglądają co najmniej groteskowo- za każdym razem jak widze "zioło group" i tych "gangsterów", którzy sa na bakier z prawem ("rozbije butelkę na chodniku- A co!! Niech wiedzą jaki jestem zły i groźny!!!" ), to śmiech szarpie.

Z tego co widzę to nie masz pojęcia  o co mi chodzi a mnie poprawiasz, bo tu nie chodzi że one nie są hip hopowe tylko niby rapują- ale ich teksty są bezsensu (wciąż głupoty że sie zakochał itp. itd.) i wogóle to jak myślisz czy gdyby hip hop nie był dziś tak modny ( co mnie boli bo wkurza mnie sytuacja co byle ciołki go słuchają "bo jest moda")to te osoby tworzyłyby tą muzyke? wątpie. Po drugie piszesz tak jakbym lubił 50 centa- nienawidze go bo to co robi jest śmieszne, zresztą aktualnie sytuacja w  rapie amerykańskim(i w większości krajów) rozpowszechnionym przez telewizje jest śmieszna i żałosna(wszędzie przepych, dupeczki- a w PRAWDZIWYM RAPIE nie o to chodzi. Prawdziwy rap to teksty, słowa, przemyślenia. I ja na takiej podstawie oceniam tą muzyke. DLA MNIE pod słowem rap kryją się dwa oznaczenia: 1) komera i syf (np. eminem, 50 cent, nelly, p. diddy itd. a z polskich to właśnie verba, mleko, 18l, itd.) 2) to rap prawdziwy, dobry (2pac (niech spoczywa w pokoju), nas, mobb depp, wu tang, public enemy i jescze kilku        z polskiego lubie peje, łone (przezabawne teksty), ostr, wwo, włodi  (czy choć jeden z nich udaje gangstera? nie).

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #330 dnia: Sierpnia 24, 2005, 22:12:54 pm »
Cytuj
Z tego co widzę to nie masz pojęcia o co mi chodzi a mnie poprawiasz, bo tu nie chodzi że one nie są hip hopowe tylko niby rapują- ale ich teksty są bezsensu


Normalka przecież

Cytuj
](wciąż głupoty że sie zakochał itp. itd.)


No tak- ale głupoty... nieludzkie takie...

Cytuj
i wogóle to jak myślisz czy gdyby hip hop nie był dziś tak modny ( co mnie boli bo wkurza mnie sytuacja co byle ciołki go słuchają "bo jest moda")to te osoby tworzyłyby tą muzyke? wątpie


A Mandaryna myślisz że śpiewa, bo poczuła w sobie misję przekazania czegoś ważnego społeczeństwu, czy dla $$$?

Cytuj
Po drugie piszesz tak jakbym lubił 50 centa- nienawidze go


Nie wiem jakim cudem podciągnąłeś ten tekst pod siebie...

Cytuj
bo to co robi jest śmieszne, zresztą aktualnie sytuacja w rapie amerykańskim(i w większości krajów) rozpowszechnionym przez telewizje jest śmieszna i żałosna(wszędzie przepych, dupeczki- a w PRAWDZIWYM RAPIE nie o to chodzi


Widzisz- ja nie neguję tego, że jakiś prawdziwy rap istnieje, ale patrzę na to oczami zwykłego słuchacza (nie-fana hh) i widzę czym się podniecają te dzieciaki, co leci na vivie, mtv- to co leci, to jest popularne i słuchane aktualnie. Proste- bo gdyby nie było popularne (dlaczego nie ma muzyki klasycznej w mtv? ), to stacja by na tym nie zarabiała, więc nie puszcza żadnych niszowych zespołów (chyba że o porach typu 1.00 w nocy- "5 min. ciekawotek" ).

Tak więc- dla 80% (przykład prosto z mostu- ale sądzę że nawet więcej), rap hh to właśnie zespoły pokroju "zioło group" (mówiłem już że głupia nazwa? Tak? To się powtórzę), czy innych mezo- tacy słuchacze także chcą byc takim "gangsta" i trendi "madafaką" w kapturze, źli wyjęci spod prawa (sic!!!). Są źli na tyle, ile pozwoli im mama ("choć w tym kapturze i bądź zły, ale o 20.00 masz być w domu, bo się nie będziesz szwendał" ).

Cytuj
DLA MNIE pod słowem rap kryją się dwa oznaczenia: 1) komera i syf


Heh- mój ulubiony temat ostatnich kilku miesięcy.
Sprawdź najpierw w słowniku co oznacza słowo "komercja".
Już? To będzie krótko:
Z chwilą wejścia na rynek jakiegoś zespołu (każdego- wydanie płyty chociażby), wchodzi on w ów maszynę komercji i brutalnych praw zysków- niekomercyjny mówisz? Dostajesz te płytki za darmo od twórców, czy musisz je kupic w sklepie za 59 zł? No właśnie- twórca utrzymuje się z tej kasy, zależy mu na jak największym popycie. Popyt tym większy, jak musyka popularniejsza (a wszystko co ma byc masowe jest w 90% "średnio inteligentne", by nie powiedzieć prostackie po prostu- bo masy nie pójdą na coś mądrzejszego- patrz co się dzieje w amerykańskiej tv. Jerry Springer Show jest najsłynniejszym talk- show- najgłupszym także).

Naprawdę ambitna i niekomercyja muzyka? Jest. Ale nie kupisz jej w sklepach. Jest rozprowadzana poprzez net, bądź poprzez znajomych- jeśli jest na CD, to w b. małych ilościach (bo masowy słuchacz tego nie kupi- więc po co wydawać??? )
Jeden kumpel nawet dał mi kiedyś płytkę swojego zespołu- oczywiście nie weszli na rynek (niewielu się udaje), ale z tego zo mówił teksty nie były właśnie "trendi"- konkretnie były o "przemijaniu życia i nadawania mu sensu po śmierci- z perspektywy leżenia w grobie" (sic!!) - dziwne że nikt nie chciał tego wydać, nie?
Btw. Wierzę mu na słowo, bo płytka była po koreańsku, więc za cholerę nie mogłem tego rozszyfrować. Ale fajnie na gitarze grali przynajmniej.

Rozróżniaj jednak definicję Naprawdę Ambitna Muzyka, a po prostu "Nie Głupia" muzyka- czyt. jako nie głupie teksty, podane w popularnej oprawie. Przykład- U2. Naprawde fajne teksty mają- ale czy ktos krzyknie że nie są komercyjni?

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #331 dnia: Sierpnia 24, 2005, 22:21:14 pm »
Dokładnie, komercyjne są produkty, które wystawiane są na sklepowych półkach. Trzeba jednak rozgracziczać zespoły, które chcą coś przekazać vide Korn i zespoły, które są tylko kolejną macką przemysłu fonograficznego cide Mandaryna czy inna limonka.

Jarek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-08-2005
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #332 dnia: Sierpnia 25, 2005, 12:18:12 pm »
music- nadal mnie nie rozumiesz, ja patrze na słowo komera przez pryzmat hip hopu, oczywiste że każdy co wyda legalną płyte w jakimś sensie liczy na zarobek, ale mi chodzi o taki przykład komercji że płyte od początku do końca robi się z myślą o jak najszerszym gronie odbiorców, i potem ttaka verba w każdym tekście napier**** o tym samym (o miłości, o tym że się nieszczęśliwie zakochał) aby płyta trafiła do wielu ludzi nie znających się ani troche na prawdziwym rapie (bo takich ludzi co słuchają bo to jest modne jest o wiele więcej- a więc zyski lepsze). Ja również nie lubie polskiego rapu w którym jakieś młode łebki bawią się w wielkich gangsterów. Ale prosze cie nie poprawiaj mnie bo na rapie sie nie znasz więc nie do końca wiesz o co mi chodzi.

Thug

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-03-2005
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #333 dnia: Sierpnia 25, 2005, 13:25:00 pm »
Czytam te posty i momnetami pekam ze smiechu a moze z rozpaczy
Ze niby polski hip hop jest dla tepych blokowiss(Lewik) jasne mowcie sobie co chcecie ale jesli nie dorosliscie w syfie i smrodzie to tego nie skumacie ja wyroslem w toksycznym otoczeniu ale czy jestem tepym blokersem?? skonczylme liceum choc nie mialem latwo teraz studiuje informe wysiaduje przed blokiem pije browara dre morde jak sie najebie ale to wcale nic o mnie nie swiadczy wiem jak mam wartosc i do czego daze jaram sie tak przez was znienawidzonymi Slums Attack Hemp Gru bo to o czym nawijaja ma bezposrednie przelozenie na moje zycie a wiele akcji opisanych w Ich utworach doswiadczylem osobiscie.Sa dla mnie wzorem ze jesli czegos sie bardzo pragnie to nic nie jest wstanie stanac na drodze do celu.Hip hop to nie tylko imprezy i panienki na klipach to styl zycia to sila co daje przezyc do nastepnego dnia sila ktora lonczy ludzi bedacych w podobnej sytuacji.Zalorze sie ze wiekszoasc z was to chlopcy z dobrych domkow co mamusia i tatus wszystko pod ryjek podstawiaja a wasze problemy koncza sie na tym czy nowy xbox bedzie mial bd czy hddvd i czy nowe grand turismo bedzie mialo tryb online,zalosne, poznaj zycie na ulicy to zrozumiesz hip hop.Mozesz nie lubic ale nie szydz

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #334 dnia: Sierpnia 25, 2005, 14:19:29 pm »
Cytat: "Thug"
wysiaduje przed blokiem pije browara dre morde jak sie najebie ale to wcale nic o mnie nie swiadczy


Na pewno nic?

Cytat: "Thug"
Zalorze sie ze wiekszoasc z was to chlopcy z dobrych domkow co mamusia i tatus wszystko pod ryjek podstawiaja a wasze problemy koncza sie na tym czy nowy xbox bedzie mial bd czy hddvd i czy nowe grand turismo bedzie mialo tryb online,zalosne, poznaj zycie na ulicy to zrozumiesz hip hop.


Nie sądzę. Ja konsolę kupiłem w ukryciu przed rodzicami, bo nie chcieli. Trąbiłem im o tym przez 2 lata, ale oni nie chcieli o tym słyszeć, a jedyne co mówili to: Ty się lepiej ucz a nie gierki. Nie mam co liczyć na konsolę bądź gry za kase z ich kieszeni. Kieszonkowego nie dostaje, czasem co pare miesięcy coś sypną, jak z tatą pojade popracować troche. Ale przyznam sie, że tak jak Ty teraz to myśle o np. posiadaczach wszystkich current genów. Albo o gościach co mają po 200 oryginalnych gier.

Thug

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-03-2005
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #335 dnia: Sierpnia 25, 2005, 14:29:38 pm »
wiesz co wali mnie zdanie ludzi co mnie nie znaj i oceniaja tylko po pozorach juz dawno sie tym przestalem przejmowac robie swoje a to ze czasem narobie trzody to juz inn sprawa dla zwyklego spoleczniaka moge byc penerem z pod bloku a dla bliskich spoko chlopaczynom i tylko opinia tych drogich sie dla mnie liczy
pokuj

Jarek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-08-2005
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #336 dnia: Sierpnia 25, 2005, 21:26:16 pm »
Cytat: "Player01"
To sa MOJE argumenty, nie sa denne bo wykorzystuja fakty. Gdy widze na vivie piosenke "To my polacy" a na dole podpis "pozdro szesset dla wszystkich ziomkow z W-WA" to mnie strzela, naprawde. Szacunek do narodu, to rzecz ktora stawiam nawet nad wszystkim poza rodzina.


Człowieku posłuchaj sobie 52 a potem sie wypowiadaj, jego teksty są kapitalne. A tak wogóle to utwór " to my polacy " jest satyrą (zapewne nie zajarzyłeś). Posłuchaj, a potem się wypowiadaj, a nie że wypowiadasz się jak nie masz pojęcia.

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #337 dnia: Sierpnia 25, 2005, 21:49:34 pm »
Thug-jak z taką polszczyzną zdałeś liceum?

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #338 dnia: Sierpnia 25, 2005, 22:01:31 pm »
wiesz thug, ostatnio wiecej siedze "na ulicy" niż w domu, a jakoś za cholere nie moge zrozumieć tej, jak to niektórzy z was nazywają, "muzyki".

Jarek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-08-2005
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #339 dnia: Sierpnia 25, 2005, 22:15:26 pm »
Cytat: "Miazga"
wiesz thug, ostatnio wiecej siedze "na ulicy" niż w domu, a jakoś za cholere nie moge zrozumieć tej, jak to niektórzy z was nazywają, "muzyki".

Widać za tępy jesteś aby ją zrozumieć, bo widzisz mi prawdziwy rap daje siłe, ja wole w spokoju zapuścić sobie dobre bity, a nie bujać sie w rytmie techno, więc troche szacunku dla kultury, muzyki która wielu pomaga w ciężkich chwilach.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #340 dnia: Sierpnia 25, 2005, 22:20:30 pm »
Masz ciezką chwile w zyciu? nie wiem, pogadaj z rodziną, idź do psychologa, prześpij się. Słuchanie hip hopu nie jest jedyną rzeczą która mówi jak postepowac w danej chwili. Jesli juz to po prostu lubisz ją słuchac, ale brac za wzor to co jest spiewane... :roll: najlepiej od razu j***ć policje, palić zioło itd. Nie gadajcie tylko, ze te słowa z piosenek pomagają wam w zyciu :lol:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #341 dnia: Sierpnia 25, 2005, 22:20:49 pm »
Jak chcesz posłuchać muzyczki dobrej w ciężkich i trudnych chwilach, to polecam Silent Hill 2/3 OST (1 i 4 też, ale te dwa chyba najbardziej).

Jarek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-08-2005
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #342 dnia: Sierpnia 25, 2005, 22:32:35 pm »
Cytat: "Ako"
Masz ciezką chwile w zyciu? nie wiem, pogadaj z rodziną, idź do psychologa, prześpij się. Słuchanie hip hopu nie jest jedyną rzeczą która mówi jak postepowac w danej chwili. Jesli juz to po prostu lubisz ją słuchac, ale brac za wzor to co jest spiewane... :roll: najlepiej od razu j***ć policje, palić zioło itd. Nie gadajcie tylko, ze te słowa z piosenek pomagają wam w zyciu :lol:

Człowieku nie znasz się a mówisz, słyszałeś kilka utworów a pieprzysz takie chłopie bzdury, że się to w głowie nie mieści posłuchaj więcej utworów a nie tylko "je*** policje"

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #343 dnia: Sierpnia 25, 2005, 22:36:24 pm »
Ciezko nie słyszec wielu utworów hip hopu, kiedy ta muzyka leci praktycznie wszedzie! u znajomych, w radju, w tv...
Nie chodziło mi o to, ze spiewaja oni o j*****iu policji, tylko, ze to wykknawcy ją j***ą i palą zielsko. Ja z takich przykładu wole nie brać 8) i niechce zeby tacy ludzie pomagali mi w ciezkich chwilach.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Cosmaty

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #344 dnia: Sierpnia 25, 2005, 22:36:31 pm »
Cytat: "Jarek"

Widać za tępy jesteś aby ją zrozumieć, bo widzisz mi prawdziwy rap daje siłe, ja wole w spokoju zapuścić sobie dobre bity, a nie bujać sie w rytmie techno, więc troche szacunku dla kultury, muzyki która wielu pomaga w ciężkich chwilach.


LOL już drugi raz takie farmazony wypisujesz... szkoła życia itepe... jasne... jakieś sensowne wytłumaczenie poza ww bzdetami... może to iż wszyscy twoi "ziomale" tego słuchają...

Mi tam się HH kojarzy z ludkami w szerokich spodniach ( opcjonalnie z kilkoma paskami - trzy >) siedzącymi bez sensu pod blokiem, bezproduktywnie spędzającymi czas na ławce…
Zrób coś, przełam ten stereotyp, pokaż, że kultura HH to coś więcej…

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #345 dnia: Sierpnia 25, 2005, 22:36:51 pm »
ale widzisz takie utwory shithopu daja reklame calemu rynkowi HH, ja tam z polskiego HH slucham tylko K44 reszta to kicha dla mnie...............

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #346 dnia: Sierpnia 25, 2005, 22:39:01 pm »
No ale przyznaj Jarek że większość kawałków to marne utwory o policji, ziele, panienkach. Powinno być zatem troche dziwne, nawet z punktu widzenia słuchających hh, że tak naprawdę jest muzyka hh, ale do słuchania nadaje się tylko kilka zespołów i wybrane kawałki. No więc co to za muzyka "hip hop" gdzie 80 procent to zespoły które nie powinny być uznawane za hh a są? Nie wiem czy mnie zrozumiecie, późno już, nie chce mi sie dobrze zdań układać :wink:

Jarek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-08-2005
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #347 dnia: Sierpnia 25, 2005, 22:50:38 pm »
Cytat: "djprodigy"
No ale przyznaj Jarek że większość kawałków to marne utwory o policji, ziele, panienkach. Powinno być zatem troche dziwne, nawet z punktu widzenia słuchających hh, że tak naprawdę jest muzyka hh, ale do słuchania nadaje się tylko kilka zespołów i wybrane kawałki. No więc co to za muzyka "hip hop" gdzie 80 procent to zespoły które nie powinny być uznawane za hh a są? Nie wiem czy mnie zrozumiecie, późno już, nie chce mi sie dobrze zdań układać :wink:

Zgadzam się z tobą. Niestety więcej jest kichy i pozerstwa niż dobrego rapu

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #348 dnia: Sierpnia 25, 2005, 22:54:12 pm »
Nie no chciałem na to po prostu spojrzeć z bardziej logicznego punktu widzenia. Nie zgadzaj się ze mną bo wiesz, ja nienawidze hh jakbyś sie jeszcze nie domyślił :wink: Żadnego a żadnego. Diesel Power rządzi! Ściągnijcie i posłuchajcie.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #349 dnia: Sierpnia 25, 2005, 22:55:31 pm »
Cytat: "Jarek"
Cytat: "Miazga"
wiesz thug, ostatnio wiecej siedze "na ulicy" niż w domu, a jakoś za cholere nie moge zrozumieć tej, jak to niektórzy z was nazywają, "muzyki".

Widać za tępy jesteś aby ją zrozumieć, bo widzisz mi prawdziwy rap daje siłe, ja wole w spokoju zapuścić sobie dobre bity, a nie bujać sie w rytmie techno, więc troche szacunku dla kultury, muzyki która wielu pomaga w ciężkich chwilach.


techno nie słucham (chyba, ze na imprezach, ale to co innego), siły rap nie daje, co najwyżej odbiera ją moim nażądom słuchu, i w czym ci rap pomoże? Nie masz kasy na zioło, to sobie przynajmniej posłuchasz, ze "joł kufa spid trawa to zajebista zajafka"? Szacun.

I jeszcze jedno. Polski rap i dobre bity to oksymoron. Ale nie wymagam zebyś znał znaczenie tego słowa.

Jarek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-08-2005
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #350 dnia: Sierpnia 26, 2005, 00:14:03 am »
Cytat: "Miazga"
Cytat: "Jarek"
Cytat: "Miazga"
wiesz thug, ostatnio wiecej siedze "na ulicy" niż w domu, a jakoś za cholere nie moge zrozumieć tej, jak to niektórzy z was nazywają, "muzyki".

Widać za tępy jesteś aby ją zrozumieć, bo widzisz mi prawdziwy rap daje siłe, ja wole w spokoju zapuścić sobie dobre bity, a nie bujać sie w rytmie techno, więc troche szacunku dla kultury, muzyki która wielu pomaga w ciężkich chwilach.


techno nie słucham (chyba, ze na imprezach, ale to co innego), siły rap nie daje, co najwyżej odbiera ją moim nażądom słuchu, i w czym ci rap pomoże? Nie masz kasy na zioło, to sobie przynajmniej posłuchasz, ze "joł kufa spid trawa to zajebista zajafka"? Szacun.

I jeszcze jedno. Polski rap i dobre bity to oksymoron. Ale nie wymagam zebyś znał znaczenie tego słowa.

Powiedz lepiej  że Ci nie daje. Po drugie zioła nie pale bo na używki szkoda mi kasy. I po ostatnie  "joł kufa spid trawa to zajebista zajafka" gdzie ty to słyszałeś? Jeżeli z tym kojarzysz rap to jesteś w błędzie. A na końcu to mi zaimponowałeś tym słowem oksymoron. Dla Ciebie "mam proste słownictwo dla prostych ludzi, prostota nie snobstwo szacunek budzi". Ja nie chce się kłócić na forum, ale nie lubie jak ktoś coś ocenia choć nie ma zbytniego pojęcia.

Cosmaty

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #351 dnia: Sierpnia 26, 2005, 00:20:14 am »
Cytat: "Jarek"
Cytat: "Miazga"
Cytat: "Jarek"
Cytat: "Miazga"
wiesz thug, ostatnio wiecej siedze "na ulicy" niż w domu, a jakoś za cholere nie moge zrozumieć tej, jak to niektórzy z was nazywają, "muzyki".

Widać za tępy jesteś aby ją zrozumieć, bo widzisz mi prawdziwy rap daje siłe, ja wole w spokoju zapuścić sobie dobre bity, a nie bujać sie w rytmie techno, więc troche szacunku dla kultury, muzyki która wielu pomaga w ciężkich chwilach.


techno nie słucham (chyba, ze na imprezach, ale to co innego), siły rap nie daje, co najwyżej odbiera ją moim nażądom słuchu, i w czym ci rap pomoże? Nie masz kasy na zioło, to sobie przynajmniej posłuchasz, ze "joł kufa spid trawa to zajebista zajafka"? Szacun.

I jeszcze jedno. Polski rap i dobre bity to oksymoron. Ale nie wymagam zebyś znał znaczenie tego słowa.

Powiedz lepiej  że Ci nie daje. Po drugie zioła nie pale bo na używki szkoda mi kasy. I po ostatnie  "joł kufa spid trawa to zajebista zajafka" gdzie ty to słyszałeś? Jeżeli z tym kojarzysz rap to jesteś w błędzie. A na końcu to mi zaimponowałeś tym słowem oksymoron. Dla Ciebie "mam proste słownictwo dla prostych ludzi, prostota nie snobstwo szacunek budzi". Ja nie chce się kłócić na forum, ale nie lubie jak ktoś coś ocenia choć nie ma zbytniego pojęcia.

Plis daruj sobie...

Thug

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-03-2005
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #352 dnia: Sierpnia 26, 2005, 09:18:59 am »
Cytat: "Jarek"
Cytat: "Miazga"
Cytat: "Jarek"
Cytat: "Miazga"
wiesz thug, ostatnio wiecej siedze "na ulicy" niż w domu, a jakoś za cholere nie moge zrozumieć tej, jak to niektórzy z was nazywają, "muzyki".

Widać za tępy jesteś aby ją zrozumieć, bo widzisz mi prawdziwy rap daje siłe, ja wole w spokoju zapuścić sobie dobre bity, a nie bujać sie w rytmie techno, więc troche szacunku dla kultury, muzyki która wielu pomaga w ciężkich chwilach.


techno nie słucham (chyba, ze na imprezach, ale to co innego), siły rap nie daje, co najwyżej odbiera ją moim nażądom słuchu, i w czym ci rap pomoże? Nie masz kasy na zioło, to sobie przynajmniej posłuchasz, ze "joł kufa spid trawa to zajebista zajafka"? Szacun.

I jeszcze jedno. Polski rap i dobre bity to oksymoron. Ale nie wymagam zebyś znał znaczenie tego słowa.

Powiedz lepiej  że Ci nie daje. Po drugie zioła nie pale bo na używki szkoda mi kasy. I po ostatnie  "joł kufa spid trawa to zajebista zajafka" gdzie ty to słyszałeś? Jeżeli z tym kojarzysz rap to jesteś w błędzie. A na końcu to mi zaimponowałeś tym słowem oksymoron. Dla Ciebie "mam proste słownictwo dla prostych ludzi, prostota nie snobstwo szacunek budzi". Ja nie chce się kłócić na forum, ale nie lubie jak ktoś coś ocenia choć nie ma zbytniego pojęcia.

Pokuj, widze ze nie tylko ja tu kocham dobry rap, szacunek za cytat z Molesty, Armagedon to kozacki kawalek, Ave Ewenement

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #353 dnia: Sierpnia 26, 2005, 09:27:50 am »
"mam proste słownictwo dla prostych ludzi, prostota nie snobstwo szacunek budzi"

Szczyt głupoty. Jak Molestę szanuje, tak ten tekst to czysta nie wyidealizowana głupota. Znaczy, że jeśli ktoś jest wykształcony, bo ciężko na to pracował i zamiast w sklepie mówić: "te zapodaj mi kilo bananów" mówi "czy mogłaby pani podać te banany", to już jest snobem i jeśli zna słowo oksymoron, które poznaje się po 7 latach nauki w szkole podstawowej to jest snobem. No brawo. :roll:. No cóż, prostota nie budzi szacunku, przynajmniej nie u mnie.

Thug

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-03-2005
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #354 dnia: Sierpnia 26, 2005, 09:36:25 am »
no to twoj problem mow sobie co chcesz i zyj wsrod takich jak ty pseudo intelektualistow ja sie brzydzisz prostota mozna byc profesorem i prostym czlowiekiem nie myl tego z prostakiem bo to zupelnie cos innego

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #355 dnia: Sierpnia 26, 2005, 09:40:20 am »
Cytat: "Thug"
no to twoj problem mow sobie co chcesz i zyj wsrod takich jak ty pseudo intelektualistow ja sie brzydzisz prostota mozna byc profesorem i prostym czlowiekiem nie myl tego z prostakiem bo to zupelnie cos innego

Ale bzdura... Tak jak powiedziałem, słowa oksymoron uczą w 7 roku nauki, a prości ludzie chyba ukończyli szkołę podstawową. Zresztą jeżeli słuchasz polskiego HH to twoja ksywka jest z deka nietrafiona.

Thug

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-03-2005
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #356 dnia: Sierpnia 26, 2005, 09:51:32 am »
co ty masz z tym oksymoronem? czy tylko tego sie nauczyles przez tyle lat nauki bo tak sie z tym lansujesz,zalosne a polski rap jest tylko czescia tego co slucham pac, bigi rakim masta ace, eazy-e,terro squad, guru, to tez jest w kregu moich zainteresowan a czepianie sie nica to troche dzecinne nie sadzisz??

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #357 dnia: Sierpnia 26, 2005, 10:37:49 am »
Nie, ja się uczepiłem tego cytatu -> "mam proste słownictwo dla prostych ludzi, prostota nie snobstwo szacunek budzi". Operowanie wiekszą ilością wyrazów niż 10 jest snobstwem. Zapamiętam.  :roll:

Thug

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-03-2005
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #358 dnia: Sierpnia 26, 2005, 10:57:17 am »
Nie przesadzaj!
Czlowiek prosty= czlowiek z wyraznie zarysowanymi zasadami nie starajacy sie by jego wypowiedzi stanowily przerost tresci nad forma, potrafiacy nawiazac kontak z kazdym nie zaleznie od wyksztalcenia czy sytuacji spoleczno majatkowej, nie zawily czytelny w odbiorze szczery, taki sam dal kazdego nie majacy roznych obliczy w zalezosci od sytuacji w jakiej sie znajduje.

Tarniak

  • Gość
POLSKI HIPHOP!!!
« Odpowiedź #359 dnia: Sierpnia 26, 2005, 11:40:25 am »
Cytuj
Czlowiek prosty= czlowiek z wyraznie zarysowanymi zasadami nie starajacy sie by jego wypowiedzi stanowily przerost tresci nad forma

Chyba formy nad treścią :roll:



Ja tylko staram się pokazać, że cytat przytoczony przez Jarka ma się nijak do "oksymorona" Miazgi. A to, ze ktoś jest prosty i nie zna takiego wyrazu to jest gó#$% za przeproszeniem, a nie tłumaczenie, bo jesli się słowa nie zna to od tego są (jakby ktoś nie wiedział) słowniki. Co, że ktoś może nie mieć słownika? Że za drogi? To niech ruszy cztery litery i do biblioteki zapyla.