Ankieta

Co sądzisz o piractwie?

Piractwo to koniecznosc w Polsce.
55 (40.4%)
Piractwo trzeba tepic i zwalczac.
71 (52.2%)
Nie mam zdania.
10 (7.4%)

Głosów w sumie: 122

Głosowanie skończone: Marca 24, 2005, 16:59:12 pm

Autor Wątek: Piractwo- debata.  (Przeczytany 152602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #320 dnia: Kwietnia 17, 2006, 10:34:12 am »
Cytat: "Havana"
ja uwzam ze gra "musi zasluzyc" na to by kupic ja w orginale - dlatego narazie moja kolekcja nie jest wielka, ba - ona nawet duza nie jest, ale z biegiem czasu...

Moim zdaniem jest wiele gier, ktore na kupno zasluzyly. W sumie wiekszosc gier, ktore mialem kiedys na piratach na takie miano zasluzyly.
Cytat: "Cosmaty"
Nie znam sie, ale moze jest jeszcze trzecia opcja... zeby sobie pograc na nie przerobionej konsoli w jakas org. gre

W sumie tez.
Lub mozna kupowac orginaly dla zasady.

bialy muzyn

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-04-2006
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #321 dnia: Kwietnia 17, 2006, 10:40:40 am »
ja mam pytanie na temat piratów na psp no wlaśnie co trzeba zrobić żeby se w takiego pirata zagrać

[Głos z lodówki: Dobre, dobre. Nie ma to jak poprawa humoru z rana]

bialy muzyn

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-04-2006
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #322 dnia: Kwietnia 17, 2006, 10:42:37 am »
ludzie pomużcie

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #323 dnia: Kwietnia 17, 2006, 11:05:34 am »
Powodzenia w wspomaganiu polskiego rynku Hubi, się nawspomagasz a Cu Kaczyńscy Clan za jakieś 12 miechów zabronią grania w gry (WSZYSTKIE :lol:). A na serio to z pirata stałeś się radykalnym antypiratem, więc zanim zaczniesz krytykować ludzi sprawdź swoje winy. Ja to mogę krytować, bo jadę od zawsze na org. (mam nawet. org windowsa :lol:), ale ktoś kto piracił... To jakby ktoś kto je kanapke zabronił mi jeść, bo to zatruwa żołądek.

PIRACTWO a STAFF Z PRZEMYTU to dwie inne rzeczy, zastanowmy się, więc o czym dyskutejmy.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #324 dnia: Kwietnia 17, 2006, 11:17:42 am »
Niesamowite, że można się rozpisywac o takich oczywistych rzeczach na dwie strony  :roll:  

Są tacy, którzy zawsze będą narzekali na oryginały- nawet gdyby przecenili na 40 zł ("a bo jeszcze do sklepu jechać trzeba- nie chce się" )
Nie lubię takiego podejścia.

Hubi- to że ktoś sprzedaje na allegro importowaną gierkę, to żadna zbrodnia- naprawdę. Nie zarabia Empik wtedy np. Wciąż jednak wiekszość (nie wiem dokładnie, bo żadnych sond nie ma) kupuje zapewne w normalnych sklepach, więc nie ma się co martwić o Polski rynek (piratów zostawmy na razie).
Zresztą zapewne będzie numer, że faktycznie Kaczyńscy zakażą sprzedaży jakichkolwiek gierek i się skończy dobre :]

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #325 dnia: Kwietnia 17, 2006, 11:23:26 am »
Cytuj
Zresztą zapewne będzie numer, że faktycznie Kaczyńscy zakażą sprzedaży jakichkolwiek gierek i się skończy dobre :]
_________________


wtedy (nie) martwil bym sie o zycie kaczki. gracze potrafia byc wqrzeni;p

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #326 dnia: Kwietnia 17, 2006, 12:48:17 pm »
Ta God of War II bez cutscenek, nagich panienek i krwi :D Bo taka gra demoralizuje młodzież, a w gry grają tylko dzieci, nie? Swoją drogą jestem ciekaw, jak wiele osób będzie kupowało oryginały na PS3 w sklepach w Polsce. Przecież gry na PS3 będą region free, więc komu się będzie chciało czekać kilka miesięcy na FFXIII? Importy, panie importy. I co Hubi wtedy powiesz, że takie osoby, które kupują gry poza granicami naszego kraju są oszustami, bo nie dają zarobić polskim dystrybutorom, czy też prywatnym importerom? Sony na to pozwoliło, więc wszystko będzie zgodne z prawem, ale MM czy inne Empiki nie zarobią na takich graczach, chyba, że zaczną obniżać ceny by przyciągnąć klientów. Sorry- ale jak widzę ceny gier w Empiku, to mnie krew zalewa. Tam nawet platyny potrafią kosztować ~200 zł. Mam więc nie kupować gier dajmy na to na allegro- nówek w folii, sprowadzonych do Polski przez prywatne osoby, tylko dać zarobić Empikowi? Bullshit. Ludzie nadal będą kupowali gry w sklepach. Przykładem może być mój wujek- trochę już po 40-tce. On czasem wpada do MM i kupuje sobie jakieś gry, nie czytając wcześniej recenzji. Ostatnio kupił sobie Singstara `80 i śpiewa przy tym, aż cała chata się trzęsie :) Nie ma on dostępu do internetu, więc kupowanie na allegro w jego przypadku jest utrudnione. Zresztą on po prostu chce sobie zagrać w coś dla relaksu, a nie kalkuluje ile zyska kupując grę z jakiegoś innego źródła. Tacy klienci nadal będą dawali zarabiać sklepom, więc o to się nie ma co martwić. Aha i jeszcze jedna sprawa. Mianowicie- czasami zakupy na allegro to jedyna możliwość nabycia danej gry. Sklepy nie lubią zalegać ze starym towarem, toteż ciężko jest dostać jakieś rodzynki np. z 2001 roku. Wtedy zostaje nam tylko allegro, a w rezultacie często jesteśmy zmuszeni kupić grę używaną. Czy na tym też tracą sklepy? Przecież w sklepach takiego towaru już od dawna nie ma, więc co niby tracą?  :roll:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #327 dnia: Kwietnia 17, 2006, 13:37:47 pm »
True- ileż musiałem się namęczyć, by dostać GGXX gdziekolwiek (dopiero sklep psx extreme miał JEDNĄ sztukę- już nie mają :]  )

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #328 dnia: Kwietnia 17, 2006, 13:39:36 pm »
Niech nasze pensje wzrosną a nie jak teraz wszystko drogie a pensje coraz niższe . :(
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

Don

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #329 dnia: Kwietnia 17, 2006, 13:51:41 pm »
Cytat: "rainuS"
Swoją drogą jestem ciekaw, jak wiele osób będzie kupowało oryginały na PS3 w sklepach w Polsce. Przecież gry na PS3 będą region free, więc komu się będzie chciało czekać kilka miesięcy na FFXIII? Importy, panie importy. I co Hubi wtedy powiesz, że takie osoby, które kupują gry poza granicami naszego kraju są oszustami, bo nie dają zarobić polskim dystrybutorom, czy też prywatnym importerom? Sony na to pozwoliło, więc wszystko będzie zgodne z prawem, ale MM czy inne Empiki nie zarobią na takich graczach, chyba, że zaczną obniżać ceny by przyciągnąć klientów.


Poruszyłeś ciekawy problem, który po konferencji Sony zaczął nurtować moich znajomych. Otóż region free zmusza do podjęcia działań przez europejskich wydawców. Nie widzę innego wyjścia jak przyśpieszenie konwersji gier... Chyba nikt nie czekałby na europejska premierę FFXII, (która odbędzie się bodajże na początku przyszłego roku) skoro w amerykańską wersję pograć będzie można już "za moment". Nowe tytuły w UE powinny więc wychodzić razem z ich amerkańskimi odpowiednikami...  Wszak jeśli nadal będą się utrzymywać takie opóźnienia to japońscy/amerykańscy wydawcy w zasadzie już będą mogli pozamykać swoje europejskie spółki.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #330 dnia: Kwietnia 17, 2006, 20:14:54 pm »
Hubi, o ile dobrze zrozumiałem, to głównie darzysz do tego, aby wspierac Polski rynek i kupowac org. gry z z Polskich sklepów. A wszystko po to, aby gry były tansze.
Nawet jesli ludzie zaczeli olewac allegro i kupowac ze sklepów, to ile te gry myslisz by staniały? Zamiast 200zł za nowosc do 180 (a nawet niech bedzie i te 150zł :lol:)? Przeciez na allegro kupie nowosc wlasnie za te 150zł, albo i mniej. I co teraz ludzie maja kupowac gry NOWE po 200zł, po to aby KIEDYS mogli je kupowac taniej? Nie dzieki, wole kupowac na allegro od razu po tanszej cenie i zaoszczedzic kupe kasy. A zamiast przejmowac sie Polskim rynkiem, który i tak ma pewnie nie mala kase z gier, to ja wole sie przejmowac wlasnym portfelem.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #331 dnia: Kwietnia 17, 2006, 21:18:47 pm »
Cytuj
Hubi, o ile dobrze zrozumiałem, to głównie darzysz do tego, aby wspierac Polski rynek i kupowac org. gry z z Polskich sklepów. A wszystko po to, aby gry były tansze.

Dokladnie (chociaz nie tylko po to, zeby gry byly tansze).

Cytat: "Ako"
A zamiast przejmowac sie Polskim rynkiem, który i tak ma pewnie nie mala kase z gier, to ja wole sie przejmowac wlasnym portfelem.

Trzeba tez czasem pomyslec o Polsce i o tym, zeby zagraniczni wydawcy kiedys dostrzegli nasz kraj podczas wydawania nowych gier/konsol. A jedyna droga, zeby to osiagnac jest kupowanie orginalow. Czasem mozna poczekac 2 miesiace i kupic gre o 50 zł taniej.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #332 dnia: Kwietnia 17, 2006, 21:25:31 pm »
Po co czekac 2 miesiace (zeby tylko) zeby kupic gre o 50zł taniej, skoro moge ja miec od razu tyle, ze zamowiona z allegro?
Myslisz o Polsce, tak? A Polske przeciez buduja obywatele, no nie? wiec dlaczego nie maja kupowac jak najtanszych rzeczy dla siebie?

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #333 dnia: Kwietnia 17, 2006, 21:28:59 pm »
Cytat: "Ako"
A Polske przeciez buduja obywatele, no nie? wiec dlaczego nie maja kupowac jak najtanszych rzeczy dla siebie?

Bo wtedy nie wspieraja polskiego rynku. I robi sie błędne koło.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #334 dnia: Kwietnia 17, 2006, 21:29:58 pm »
Wiec w koncu wazniejszy jest Polski rynek, czy portfele Polskich obywateli?

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #335 dnia: Kwietnia 17, 2006, 21:30:00 pm »
Taa hubi, nie wiem po co zaczynasz brać się za zmiane świata. Choć byś chciał to i tak nie zrobisz zeby gry były tańsze!
Naprade najśmieszniejsze jest to ze jechałes na piratach a teraz tu każdemu pokazujesz jaki to uczciwy jesteś. Człowieku nic nie zmienisz. Jak chcesz to kupuj gry w sklepie a nie udowadniaj nam że gry z allegro to mniesze zło.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #336 dnia: Kwietnia 17, 2006, 21:33:11 pm »
przecież te gry z Allegro skądś się biorą :roll: .
Każda gra pochodzi od producenta, a z twoich wypowiedzi (Hubi) wynika ze jak kupisz gre na Allegro to tak jakbyś ją ukradł.
Przeciez ktoś ją wcześniej kupił u producenta. Jakiś koleś wcześniej wyłożył na nią kase w sklepie.
Jeśli ty kupisz gre na Allegro, to także wspierasz producenta, bo więcej gier jest w obiegu i jest większe zapotrzebowanie na gre.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #337 dnia: Kwietnia 17, 2006, 21:34:44 pm »
Cytat: "Derek"
Naprade najśmieszniejsze jest to ze jechałes na piratach a teraz tu każdemu pokazujesz jaki to uczciwy jesteś

Zmienilem sie i zaczalem grac na orginalach to chyba normalna sprawa, ze moge nawracac innych :)

Cytat: "Derek"
Choć byś chciał to i tak nie zrobisz zeby gry były tańsze!

Jak kazdy bedzie myslal podobnie jak Ty to napewno nic w tej kwesti sie nie zmieni.

Cytuj
przecież te gry z Alegro skądś się biorą  .
Każda gra pochodzi od producenta, a z twoich wypowiedzi (Hubi) wynika ze jak kupisz gre na Allegro to tak jakbyś ją ukradł.
Przeciez ktoś ją wcześniej kupił u producenta. Jakiś koleś wcześniej wyłożył na nią kase w sklepie.
Jeśli ty kupisz gre na Allego, to także wspierwasz producenta, bo więcej gier jest w obiegu i jest większe zapotrzebowanie na gre.

Nie koniecznie kazda musi byc juz zakupiona. Na allagro sprezdaja gry kradzione z transportu wiec nie wiesz czy kto je wczesniej kupil.
I nie chodzi o same wspieranie producenta tylko rowniez o wspieranie polskiego rynku konsolowego.

EDIT:
Przeoczylem tego posta:
Cytuj
Wiec w koncu wazniejszy jest Polski rynek, czy portfele Polskich obywateli?

Polakom nic sie nie stanie, gdy zagraja w nowa gre 2 miesiace po premierze. W koncu wydasz wtedy tyle samo kasy, jakbys kupil odrazu po premirze na allegro.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #338 dnia: Kwietnia 17, 2006, 21:36:49 pm »
Tak jak myslałem Hubi, nie potrafisz odpowiedziec na mojego posta. Zaslaniasz sie jakimis mniej znaczacymi postami Dereka, a głównym problemem, ktory sam przytoczyles :roll:
Chyba musisz przyznac mi racje :lol:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #339 dnia: Kwietnia 17, 2006, 21:43:39 pm »
Cytuj
Polakom nic sie nie stanie, gdy zagraja w nowa gre 2 miesiace po premierze. W koncu wydasz wtedy tyle samo kasy, jakbys kupil odrazu po premirze na allegro.


LOL !!! ale po co czekać !!! jak można mieć to samo za mniejszą cene wcześniej!!!
Wiesz chęć samej gry jest wysoka ;]

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #340 dnia: Kwietnia 17, 2006, 21:45:14 pm »
Ale po co czekac kilka miechów? Wyjdzie taki powiedzmy genialny nowy MGS. Ludzie na GO beda pisali posty pełne podniecenia tym tytułem, bo kupili gre na allegro (choc nie koniecznie, wiadomo). A inni maja czekac 2 miechy zeby gra staniala w Polish shopach?

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Cosmaty

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #341 dnia: Kwietnia 17, 2006, 21:49:40 pm »
Większość polskich sklepów zaopatruje się w podobny sposób jak owi panowie... bo taniej i więcej pieniędzy można zarobić  :roll:

Mam wrażenie, ze to ktoś z FOTY shakierował konto Hubiemu i teraz się pod niego podszywa...

 :wink:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #342 dnia: Kwietnia 17, 2006, 23:49:32 pm »
Dokłądnie- Hubi- zobacz sobie na allegro jacy kupujący się trafiają (użytkownik "sklep psx" chociażby), którzy polują na okazję i później po prostu odsprzedają oficjalnie z zyskiem.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #343 dnia: Kwietnia 17, 2006, 23:52:43 pm »
wszyscy znaja moje zdanie na ten temat, wiec zaznaczylem odpowiedz druga i nie ma sily ktora by mnie przekonala ze jest inaczej :)

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #344 dnia: Kwietnia 18, 2006, 01:36:06 am »
Cytat: "Derek"
ale po co czekać !

Zeby wspierac polski rynek.

Cytat: "Ako"
Wyjdzie taki powiedzmy genialny nowy MGS

Niektore gry sa warte tego, aby wydac na nie te 200 zł i nie czekac dwoch miesiecy (vide MGS).

Cytuj
Mam wrażenie, ze to ktoś z FOTY shakierował konto Hubiemu i teraz się pod niego podszywa...

 :shock:

Ta dyskusja moim zdaniem do nieczego nie prowadzi. Kazdy ma swoje racje ktorych bedzie bronil. Z mojej strony EOT.

animator

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-04-2006
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #345 dnia: Kwietnia 18, 2006, 03:20:17 am »
Cytuj
Hubi- to że ktoś sprzedaje na allegro importowaną gierkę, to żadna zbrodnia- naprawdę. Nie zarabia Empik wtedy np. Wciąż jednak wiekszość (nie wiem dokładnie, bo żadnych sond nie ma) kupuje zapewne w normalnych sklepach, więc nie ma się co martwić o Polski rynek (piratów zostawmy na razie).
Zresztą zapewne będzie numer, że faktycznie Kaczyńscy zakażą sprzedaży jakichkolwiek gierek i się skończy dobre :]



Importowany na własną rękę oryginał,dwa np. ze sklepu internetowego   przez przeciętnego kowalskiego ok.
ale masowy przemyt , następnie sprzedaż kradzionych gier z Francji czy Skandynawii przez grupe dresów,która regularnie robi wypady na jume do zachodnich hipermarketów niszczy rynek oraz kanał legalnej dystrybucji.
Każdy zdaje sobie sprawę że praktycznie wszystkie nasze sklepy wysyłkowe sprzedają takie gierki (nawet ultima - kiedy trafi się towar 3xA ze Szwecji w ilości sztuk 20 z ceną 90-100zł/sztuka + rabat przy następnej okazji :roll: , a zaprzeczanie temu jest wierutną bzdurą )


Cytuj
Wiec w koncu wazniejszy jest Polski rynek, czy portfele Polskich obywateli?


Odbiorca w dużym stopniu kształtuje segment rynku który dotyczy filmów/muzyki/software'u , oficjalny dystrybutor wypuszcza dany  produkt  badąjąc przy okazji jego popyt na rynku co przekłada się na cenę,dostępność,premierę kolejnych części,sezonów danego towaru w kraju.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #346 dnia: Kwietnia 18, 2006, 09:54:32 am »
Hubi po co zaczynasz dyskusje skoro nie potrafisz obronić swoich racji? Odpowiadasz na wybrane posty pomijając mocne argumenty. Duuuużo sklepów importuje wszystko na własną rękę, więc najlepiej zrobisz jak będziesz jeździł do Japonii czy USA i kupował bezpośrednio od producentów krzycząc I AM POLAK (:lol:).

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #347 dnia: Kwietnia 18, 2006, 15:22:18 pm »
Cytat: "setezer"
Odpowiadasz na wybrane posty pomijając mocne argumenty.

Odpowiadam na wszystkie posty, ktore odnosza sie do moich wypowiedzi.

Cytat: "animator"
Każdy zdaje sobie sprawę że praktycznie wszystkie nasze sklepy wysyłkowe sprzedają takie gierki (nawet ultima - kiedy trafi się towar 3xA ze Szwecji w ilości sztuk 20 z ceną 90-100zł/sztuka + rabat przy następnej okazji  , a zaprzeczanie temu jest wierutną bzdurą )

Ja nie zdawalem sobie z tego sprawy. Wiekszosc cen np. z takiej Ultimy temu zaprzecza.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #348 dnia: Kwietnia 18, 2006, 15:24:21 pm »
A co z tym, ze firmy zaopatrzaja sie w produkty z allegro? przeczytaj post cosmatego :)

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #349 dnia: Kwietnia 18, 2006, 17:23:55 pm »
Cytat: "Ako"
A co z tym, ze firmy zaopatrzaja sie w produkty z allegro?

To, ze i one nie wspieraja polskiego rynku :) IMO najlepiej kupowac w Media Marktach, Empikach lub innych, mniejszych sklepach RTV gdzie czesto mozna znalesc ineresujace promocje.

Niekoniecznie sklepy wysylkowe musza miec importy z innych krajow. Bo przeciez mozna spotkac tam niektore gry po Polsku lub polskie okladki/instrukcje. A gdyby Ultima naprawde miala wszystkie importy, to napewno cena takiego np. Star Wars Battlefront II bylaby nizsza niz 199 zł (PS2) czy 229 zł (X- box).

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #350 dnia: Kwietnia 18, 2006, 17:41:04 pm »
Cytat: "Hubi"
To, ze i one nie wspieraja polskiego rynku Smile IMO najlepiej kupowac w Media Marktach, Empikach lub innych, mniejszych sklepach RTV gdzie czesto mozna znalesc ineresujace promocje.


nie wiem, jeśli mówiłeś to na serio to powodzenia :roll:

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #351 dnia: Kwietnia 18, 2006, 23:03:37 pm »
Cytuj
nie wiem, jeśli mówiłeś to na serio to powodzenia

Serio. Chodzi o wspieranie polskich wydawcow, np. Cenegi, poprzez kupowanie gier przez nich wyprodukowanych.

Cosmaty

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #352 dnia: Kwietnia 19, 2006, 00:45:58 am »
Cytat: "Hubi"
Chodzi o wspieranie polskich wydawcow, np. Cenegi, poprzez kupowanie gier przez nich wyprodukowanych.


Hmmm to by było dosyć trudne, zwłaszcza, jeżeli mowa o rynku konsolowym, ale wiem, o co Ci chodzi.
Tak się tylko zastanawiam czy Polska jest aż tak dużym rynkiem [nawet, jeżeli by przyjąć, że nagle wszyscy piraci zaczną kupować oryginały], że samo kupowanie org. gier by wystarczyło na bardziej poważne potraktowanie naszego podwórka przez zachodnich wydawców...

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #353 dnia: Kwietnia 19, 2006, 01:55:25 am »
Cytat: "Hubi"
Cytat: "Ako"
A co z tym, ze firmy zaopatrzaja sie w produkty z allegro?

To, ze i one nie wspieraja polskiego rynku :) IMO najlepiej kupowac w Media Marktach, Empikach lub innych, mniejszych sklepach RTV gdzie czesto mozna znalesc ineresujace promocje.

Buehehe. Takie MM to nie jest polski sklep, to że jest w Polsce, to nie oznacza, że wszystkie towary pochodzą z Polski. Mogą kupować gry np. w Niemczech i wrzucać je do polskich sklepów. U polskich dystrybutorów duże sklepy zawsze mają spore upusty, rabaty. Dlatego ceny w MM są często dosyć niskie, inaczej sprawa ma się z Empikiem. Myślisz, że skąd się biorą w Polsce gry na Xboxa? Empik je ma, a chyba nie kupuje ich w Polsce? Jeżeli nawet, to od kolesi, którzy te gry przywożą zza granicy. Skąd wogóle wziął się Xbox w Polsce? Z innych krajów. Do Polski M$ ich nie dostarcza, więc idąc Twoim tokiem rozumowania, kupując w sklepach gry na X-a nie wspierasz polskiego rynku. Whatever. Nie masz pewności, że kupując w polskich sklepach gry wszystkie z nich pochodzą od polskich dystrybutorów. Mówisz o Ultimie i cenach... Ultima może sobie windować ceny jak jej się podoba. Może kupić sobie w Anglii gry za około 80-100 zł, a w Polsce oczywiście, że musi sprzedać je z zyskiem. Jako, że gry nie sprzedają się tak dobrze, to windują ceny do takiego poziomu, by dużo zarobić na pojedynczym egzemplarzu. Zresztą- to też jest sklep wysyłkowy. Dajesz im zarobić, a oni towar mają zza granicy. Nie każdy, ale podejrzewam, że gry na GC czy XBoxa biorą głównie zza granicy. Tak robi mnóstwo osób na allegro. Oni też sprowadzają gry zza granicy, tak jak np. Ultima, ale sprzedają je po niższych cenach. Interes się kręci, bo na tańszy towar zawsze znajdzie się więcej chętnych. To, że gra w Ultimie kosztuje ~200 PLN nie oznacza, że Ultima nabyła ją za 150 PLN... Mogła ją kupić za 80 zł, a sprzedawać po takiej, a nie innej cenie. Zresztą nie wiem czy ktoś zrozumie to co napisałem, bo trochę jestem zmęczony i pijany tym ciężkim powietrzem. NN all.

PS2Gamer

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-04-2006
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #354 dnia: Kwietnia 19, 2006, 10:14:11 am »
Piractwo to plaga, przez to nie było dystrybucji nowego XBOXA do naszego kraju. Trzeba sprowadzać gry i konsole z za zachodniej granicy. Trzeba to zwalczać.  :evil:

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #355 dnia: Kwietnia 19, 2006, 15:15:20 pm »
Cytat: "rainuS"
Mogą kupować gry np. w Niemczech i wrzucać je do polskich sklepów.

I dorabiac do nich polskie instrukcje/pudelka?

Cytat: "rainuS"
Do Polski M$ ich nie dostarcza, więc idąc Twoim tokiem rozumowania, kupując w sklepach gry na X-a nie wspierasz polskiego rynku.

O X-boxie nie wspominam, bo nie ma sily, zeby kupowac gry na X-box'a z Polski, bo takich zwyczajnie nie ma.

Cytat: "rainuS"
Nie masz pewności, że kupując w polskich sklepach gry wszystkie z nich pochodzą od polskich dystrybutorów.

Polska instrukcja, pudelko, logo dystrybutora czy czasami polska wersja jezykowa daja mi gwarancje, ze gry sa z Polski.

Cytat: "rainuS"
Nie każdy, ale podejrzewam, że gry na GC czy XBoxa biorą głównie zza granicy.

Na te konsole to raczej napewno biora gry zza granicy.

Cytuj
Piractwo to plaga, przez to nie było dystrybucji nowego XBOXA do naszego kraju. Trzeba sprowadzać gry i konsole z za zachodniej granicy. Trzeba to zwalczać.

Dokladnie.

Mtau

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-02-2005
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 0
  • Remember, u're unique. Just like everyone else
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #356 dnia: Kwietnia 24, 2006, 16:17:03 pm »
Ja czekam z zakupem xbox 360 do listopada (polska premiera) żeby jakoś podnieść ilość sprzedanych x'ów na starcie konsoli w naszym kraju :)

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #357 dnia: Kwietnia 24, 2006, 16:28:06 pm »
Matu: przestań gadać z hubi'm bo ci w głowie juz miesza. 8)

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #358 dnia: Kwietnia 24, 2006, 17:31:49 pm »
Bosz. Jeśli dużo osób będzie kupować Xbox'y 360 w oficjalnej dystrybucji, to tymsamym M$ zainteresuje sie troche polskim rynkiem, i pojawią sie spolszczenia do Live, gier i takich tam, no i przede wszystkim będzie tych gier wiecej.

Cosmaty

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #359 dnia: Kwietnia 24, 2006, 17:40:23 pm »
Cytuj
Bosz. Jeśli dużo osób będzie kupować Xbox'y 360 w oficjalnej dystrybucji, to tymsamym M$ zainteresuje sie troche polskim rynkiem, i pojawią sie spolszczenia do Live, gier i takich tam, no i przede wszystkim będzie tych gier wiecej.


To, o czym piszesz będzie i tak niejako z urzędu w momencie wejścia MS na rynek...