Ankieta

Co sądzisz o piractwie?

Piractwo to koniecznosc w Polsce.
55 (40.4%)
Piractwo trzeba tepic i zwalczac.
71 (52.2%)
Nie mam zdania.
10 (7.4%)

Głosów w sumie: 122

Głosowanie skończone: Marca 24, 2005, 16:59:12 pm

Autor Wątek: Piractwo- debata.  (Przeczytany 152599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #400 dnia: Kwietnia 28, 2006, 18:13:51 pm »
Cytat: "Desser"
Wiem, troche sie teraz usprawiedliwiam




właśnie o to chodzi w piractwie....


kazdy troszke sie usprawiedliwia.......

ale popatrz na to z tej strony, gdyby nie internet i piractwo wogóle bys nie poznał tej kapeli i co wtedy ?

wiesz jak to mówią "dla chcącego nic trudnego, a jak sie komus nie chce to zawsze znajdzie wymówke"

Akai

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-07-2005
  • Wiadomości: 216
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #401 dnia: Kwietnia 28, 2006, 18:14:03 pm »



PSPower!!!

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #402 dnia: Kwietnia 28, 2006, 18:23:17 pm »
Cytat: "Desser"
Hm, no wiec wracajac do kwestii piractwa... Odnosnie gier jestem czysty jak lza, zadna z moich konsol nie byla splamiona piratem, a na kompie nie grywam ;) Natomiast pewna kwestia pojawia sie przy muzyce - co z tymi albumami, ktorych w Polsce NIE DA sie dostac w inny sposob? Na przyklad interesuje sie muzyka folkowa, lubie zespol Skyclad i mam w mp3 cala ich dyskografie tylko dlatego, ze w naszym ukochanym kraju W OGOLE NIE MA dystrybucji tego rodzaju gatunkow muzycznych. Czasem na allegro pojawi sie jakas stara, zajechana kaseta, nie wiadomo czy z pudelkiem nawet. Owszem, pewnie zaraz wyskoczycie mi z argumentem, ze mozna sie zaopatrywac w muzyke na takim eBay'u - a pewnie, ze mozna, tylko ze jestem niepelnoletni i nie mialbym jak zaplacic za wygrana aukcje (brak odpowiedniej karty platniczej, nawet rodzice czegos takiego nie maja).
Uwazam, ze jesli u nas daloby sie zakupic cala ich dyskografie, to z checia bym sie zaopatrzyl w oryginalne plytki i postawil na polce do kolekcji :) Wiem, troche sie teraz usprawiedliwiam, ale taka jest prawda. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wiec podobnie jest z grami? jesli ktos chce pograc w gry niedostepne w Polsce, to moze sobie grac w piraty chocby japonskie? ;)

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #403 dnia: Kwietnia 28, 2006, 18:36:25 pm »
No wlasnie, heheh, wszystko sie rozbija o rozne przyklady... Moim zdaniem mozna sobie raz pozwolic na jakas japonska popierdolke w piracie, przeciez nikt tego do Europy nie sprowadzi i nikt na Starym Kontynencie na tym nie straci... Chociaz... Aaa tam, rozmowa o roznorakich piratach jest hmm 'bezcelowa'?, bo zawsze sie znajdzie argument za, z tym ze natychmiast mozna wymyslec cos przeciw...
Zreszta sa tacy, co maja full kasy a i tak by pirata nie kupili [znam osobiscie takie przypadki, i mowie tu odnosnie muzyki, jak i softu pctowskiego i gier], gdyby ceny np. tych plytek byly normalne dla przecietnego Polaka i byly dostepne wszedzie, to predzej czy pozniej dorobilbym sie takiej kolekcji muzyki na org plytach co mam w formacie .mp3. Kupilbym ten soft, a nielegalne kopie wyrzucilbym w otchlan kosmosu 8)


Akai - jak znam zycie (bo slyszalem pare takich opinii), to w tym sklepie owszem, sa plytki 'na stanie', ale tylko na ich netowej stronce (tak, jak to robia np. w Robsonie albo na www Empikow), przez co de facto towaru w sklepie nie ma... Ale wysle im maila i zapytam, czy w ogole sa jeszcze te plytki dostepne tak dla pewnosci.

PS. Tak, JESTEM PIRATEM muzycznym i jest mi z tym zle, gdybym mial mozliwosc, zastapilbym all mp3ki na oryginaly, co tez niedlugo mam zamiar sukcesywnie uskuteczniac [na wakacje oryginalne 4 pierwsze wydawnictwa Metallici, moze jeszcze gdzies maja zafoliowane, nie porysowane nowki]. Z mojej strony na ten temat tyle, end of transmission.

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #404 dnia: Kwietnia 28, 2006, 18:47:59 pm »
Cytat: "Akai"
Krzys Kubeczko bronil samotnie marki Atari na lamach pism komputerowych (ŚGK czy Bajtek, juz nie pamietam)



aahahahaha pamietam legendarnego krzysia kubeczko, udzielal sie bodajrze w swietej pamieci Top Secret :D, najlepsze moje czasy jesli chodzi o granie :D

Tarniak

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #405 dnia: Kwietnia 28, 2006, 18:55:31 pm »
Gdyby nie internetowe, muzyczne piractwo nie poznałbym wielu zespołów, których teraz wyszukuję płyt w otchłani internetu i sklepów, byleby je tylko mieć na półce. Jeśli każdy, kto posiada MP3 internetowego pochodzenia będzie działał jak ja i Desser w tej kwestii, to będzie dobrze :D. Zresztą zainteresowanie darmową muzyką jest nikłe. Co rusz podaje w "Czego słuchacie barany" linki do darmowej, legalnej muzy i ani słowa komentarza nie widzę :D.

Akai

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-07-2005
  • Wiadomości: 216
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #406 dnia: Kwietnia 28, 2006, 19:12:26 pm »
Cytat: "michalc"
aahahahaha pamietam legendarnego krzysia kubeczko, udzielal sie bodajrze w swietej pamieci Top Secret Very Happy, najlepsze moje czasy jesli chodzi o granie Very Happy


Wlasnie, Top Secret. To byly czasy - sam mogles napisac gre korzystajac z gazety :D. To bylo wrecz antypiractwo, gdyz autorzy sami udostepniali kod gry :P
Zeby nie bylo offtopu - kupuje oryginala gdy gra na to zasluguje, aby wspomoc firme i dac im do zrozumienia by nadal tworzyli gry na tym poziomie.



PSPower!!!

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #407 dnia: Czerwca 13, 2006, 13:37:05 pm »
Wszyscy pamiętamy jak to hubi nam tu debatował na temat piractwa i jak to on wstąpił na dobrą droge gdzie zrezygnował z piratów.
Co się okazuje jego brat pisze mi czy sprzedaje gierki na ps2.  :D  :D  :D                                                
Moze i to jego brat ale konsolka padła ofirą przeróbki. A mówią że obieta zmienną jest.  :D  :D

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #408 dnia: Czerwca 13, 2006, 13:42:55 pm »
Noooo ładnie, wszystko sie wydało, niedobry Hubi! ;)

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #409 dnia: Czerwca 13, 2006, 14:24:57 pm »
Jade na oryginałach tylko i wyłącznie :) w ostatnie 3 tygodnie nabyłem 5 tytułów - same hity, nie narzekam na brak gier, wręcz przeciwnie :)

pozdro

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #410 dnia: Czerwca 13, 2006, 14:53:02 pm »
piractwo = Polska tyle
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

damian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-11-2003
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #411 dnia: Czerwca 13, 2006, 16:06:46 pm »
Jeżeli chodzi o PC to mam jedną kopię gry - NFS: Hot Pursuit2, jednak zagrałem może 3 razy, bo od razu kupiłem sobie ta gierkę na mojego Gacka.
A jeżeli chodzi o piractwo w naszym kraju, to przynajmniej w moim regionie jest kolosalne. Prawdę mówiąc to znam tylko jednego gościa, który gra na orginałach. Wszyscy chodzą sobie na ryneczek i tam można kupić każdy tytuł za kilka złotówek. Ja sam byłem posiadaczem dawno temu Amigi CDTV i prawdę mówiąc w tamtych czasach chyba nie mogłem wogóle kupić orygianlych gier... ale to były inne czasy. Teraz sam mam ogromną satysfakcję z jednej gry miesięcznie, ale oryginalnej (na Cube'a). Kolekcja już się całkiem nieźle rozrosła i nie wyobrażam sobie, żeby na półce stały jakieś nędzne kopie.. blleeee
Life's a game
Gaming 24:7

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #412 dnia: Czerwca 13, 2006, 16:29:04 pm »
Ja dopiero sie nawrocilem rok temu : D Kiedy kupilem czarnulke od tametgo czasu kupuje oryginalne gry i mam juz ich z 15 :P ( God Of War, Devil May Cry 3 i 1, Metal Gear Solid: Sons of Liberty, Final Fantasy X, Soul Calibur III, Dragon Ball Z: Budokai 3, Tekken 5-4-Tag Tournament, Gran Turismo 4, Pro Evolution Soccer 4, GTA:Vice City, Colin Mcrea Rally 2005, Moto GP 2 :D )
Najwiecej wydalem na Tekkena 5 ponad 190 zl, zlozylem zamowienie przed premierowe :P Ale na prawde jest takie fajne uczucie jak przyjda do Ciebie kumple, a tu same oryginaly :D. Ostatni kupilem na kompa Heroes 5 w zamian za te pieniadze dostalem nie tylko gre, ale rowniez wspaniale pomoce do gry, ktore sie przydaja :). Wczesniej to kupywalem tylko gry, w ktore gralem tylko przez internet m.in. Counter-Strike, Diablo II.
Ja się nie dziwie, ze polacy tak duzo uzywaja z kopii gier, skoro jest to na prawde drogie, a pieniedzy nie za duzo.  :roll:
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #413 dnia: Czerwca 13, 2006, 16:47:19 pm »
Cytuj
Najwiecej wydalem na Tekkena 5 ponad 190 zl, zlozylem zamowienie przed premierowe Razz Ale na prawde jest takie fajne uczucie jak przyjda do Ciebie kumple, a tu same oryginaly




aaaaa czyli chodzi poprostu o szpan.  8)

Linki

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2005
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #414 dnia: Czerwca 13, 2006, 18:16:59 pm »
Cytat: "crasch!"
Jade na oryginałach tylko i wyłącznie :) w ostatnie 3 tygodnie nabyłem 5 tytułów - same hity, nie narzekam na brak gier, wręcz przeciwnie :)

pozdro


bogatych masz starych :roll:
''...Gdy Zabraknie Miejsca W Piekle, Nieumarli Wyjdą na Ziemie..."

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #415 dnia: Czerwca 13, 2006, 18:19:33 pm »
Cytat: "Linki"
Cytat: "crasch!"
Jade na oryginałach tylko i wyłącznie :) w ostatnie 3 tygodnie nabyłem 5 tytułów - same hity, nie narzekam na brak gier, wręcz przeciwnie :)

pozdro


bogatych masz starych :roll:


I powiem to już może setny raz, gdybym miał bogatych rodziców (rodzica), to tez bym kupował sobie orginałki. Nie mam na dzień dzisiejszy zamiaru rezygnować z zakupu np. Bluzy na koszt zakupienia gry.

homesickalien

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 02-06-2006
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #416 dnia: Czerwca 13, 2006, 18:27:23 pm »
jedni moga miec ciezko inny lajtowo jednak to nie zmienia faktu ze piractwo to zwykle zlodziejstwo na ktorym wielkie korporacje traca miliony :wink:


Don't
try to tell us what is right for us
we don't give a fuck anyway...

Linki

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2005
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #417 dnia: Czerwca 13, 2006, 18:38:17 pm »
Cytat: "homesickalien"
jedni moga miec ciezko inny lajtowo jednak to nie zmienia faktu ze piractwo to zwykle zlodziejstwo na ktorym wielkie korporacje traca miliony :wink:


ale jakos sobie radzą
''...Gdy Zabraknie Miejsca W Piekle, Nieumarli Wyjdą na Ziemie..."

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #418 dnia: Czerwca 14, 2006, 15:31:32 pm »
Cytat: "Derek"
Moze i to jego brat ale konsolka padła ofirą przeróbki.

Nie padla ofiara przerobki- kupilismy Swap Magica, zeby moc pograc w Winning Eleven 10.

_invictus

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #419 dnia: Czerwca 14, 2006, 15:53:08 pm »
Cytat: "Linki"
bogatych masz starych

albo łeb na karku i potrafi sam sobie zarobić, odłożyć i kupic a nie marudzić?

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #420 dnia: Czerwca 14, 2006, 15:59:56 pm »
Cytat: "_invictus"
albo łeb na karku i potrafi sam sobie zarobić, odłożyć i kupic a nie marudzić?

Dokladnie. Popatrzcie w co teraz gra crash!- Jak 3, Killzone, Tekken 5. Chciec to moc.

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #421 dnia: Czerwca 14, 2006, 17:54:12 pm »
Cytuj
16:09:14 brat Hubi'ego (GG# 2690147)
ja wsprawie
16:09:16 brat Hubi'ego (GG# 2690147)
gier na ps2
16:09:22 ut2_derek (ut2_derek@tlen.pl)
witam
16:09:37 brat Hubi'ego (GG# 2690147)
czesc,wiec po ile sprzedajesz te gry?
16:09:56 ut2_derek (ut2_derek@tlen.pl)
a ile jestes w stanie zapłacic za sztuke?
16:10:11 brat Hubi'ego (GG# 2690147)
max 6zł
16:10:21 brat Hubi'ego (GG# 2690147)
bo ktos mi sprzedaje za 5...ale ciezko sie z nim dogadac


Cytuj

16:13:29 ut2_derek (ut2_derek@tlen.pl)
a co by cie interesowało?
16:14:48 brat Hubi'ego (GG# 2690147)
najwieksze hity
re4 GoW black kongdom hearts2 itp


Hubi może jakis komentarz. :roll:  :roll:

Cytuj
....a pewne sprawy powinno się dyskretniej załatwić, imo, no nie Derek? Twisted Evil


Jasne.

_invictus

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #422 dnia: Czerwca 14, 2006, 18:38:07 pm »
trzeba powołać komisję śledczą

......a pewne sprawy powinno się dyskretniej załatwić, imo, no nie Derek? :twisted:

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #423 dnia: Czerwca 15, 2006, 10:03:27 am »
Cytat: "Derek"
Cytuj
Najwiecej wydalem na Tekkena 5 ponad 190 zl, zlozylem zamowienie przed premierowe Razz Ale na prawde jest takie fajne uczucie jak przyjda do Ciebie kumple, a tu same oryginaly




aaaaa czyli chodzi poprostu o szpan.  8)


Mozliwe, przeciez nie bede szpanowal 100 plytami z napisem TDK ... a pod tym napis markerem np. Tekken 5.
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #424 dnia: Czerwca 15, 2006, 10:23:06 am »
Też kupuję same oryginały, ale... istnieje coś takiego jak platyna. Jakiś czas temu, jak jeszcze SC3 i GT4 nie było w platynie, kupiłem te dwie wspaniałe gry za cenę ~200 zł. Kupowałem w sklepie, bo nie bawię się w żadne Allegro (tzn. bawię się, ale tylko wtedy, gdy jakiejś gry nie da rady kupić w inny sposób niż przez Allegro). Nie żałowałem, bo gry te są wyśmienite i do tej pory w nie gram, ale jak niedawno weszły do platyny za ~80 zł to mnie krew zalała :( Teraz mam dylemat, czy warto kupić KH2 i DQ:VIII (wiadomo, że w EU nie ma numerka, ale każdy wie o co chodzi) za cenę ~200 zł? Teraz nie mam za dużo czasu na grę, gram W SC3, GT4 i czasem T5, ale głównie dlatego, że pogram sobie parę walk, przejeżdzę kilka wyścigów i mogę wyłączyć konsolę. Czy jest jakaś szansa na to, że po wakacjach DQ:VIII i KH2 wejdą do platyny?

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 858
  • Reputacja: 82
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #425 dnia: Czerwca 15, 2006, 10:33:56 am »
Cytat: "rainuS"
Też kupuję same oryginały, ale... istnieje coś takiego jak platyna. Jakiś czas temu, jak jeszcze SC3 i GT4 nie było w platynie, kupiłem te dwie wspaniałe gry za cenę ~200 zł. Kupowałem w sklepie, bo nie bawię się w żadne Allegro (tzn. bawię się, ale tylko wtedy, gdy jakiejś gry nie da rady kupić w inny sposób niż przez Allegro). Nie żałowałem, bo gry te są wyśmienite i do tej pory w nie gram, ale jak niedawno weszły do platyny za ~80 zł to mnie krew zalała :( Teraz mam dylemat, czy warto kupić KH2 i DQ:VIII (wiadomo, że w EU nie ma numerka, ale każdy wie o co chodzi) za cenę ~200 zł? Teraz nie mam za dużo czasu na grę, gram W SC3, GT4 i czasem T5, ale głównie dlatego, że pogram sobie parę walk, przejeżdzę kilka wyścigów i mogę wyłączyć konsolę. Czy jest jakaś szansa na to, że po wakacjach DQ:VIII i KH2 wejdą do platyny?



Moje zdanie na ten temat jest takie, iż na 100% obie wymienione przez ciebie gry wejdą do platyny, wcześniej bądź później. Za pół roku przypuszczam, że DQ8 (już 600 tys. sprzedanych egzemplarzy w UE) ma duże szanse na to - sam czekam - natomiast KH2 nie wcześniej jak za rok, półtora, gdyż pojawi się w sprzedaży dopiero w październiku. Osobiście nie kupiłbym gry za 200 zł, ponieważ raz, że szkoda mi pieniędzy, a dwa, nie czuję, aż takiej potrzeby grać w nowości zaraz po wyjściu. Poza tym jak doświadczenie pokazuje warto czekać tę parę miesięcy, a czasami tygodni, aby jakaś gra, która kosztowała na początku krocie, później była za połowę swojej premierowej ceny.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

MaciejPŃ

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 21-10-2005
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #426 dnia: Czerwca 15, 2006, 11:35:01 am »
na stancjonarkach gram na orginałąch -dobrze mi z tym gry sa w znosnych cnenach, a mam sporo zaległosci w hitach do odrobienia, które są taniutkie. Co do ds'a..mam Super Card'a, bo bym nie ucjechał. Jak taką japońska popierdółke mozna rozwalić w 2 h  ono to sorry bardzo ale ehh...nie zapłące za nią 100-150zł

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #427 dnia: Czerwca 15, 2006, 13:46:13 pm »
Cytuj
Hubi może jakis komentarz.  

Przeciez w koncu nie kupil tych gier.

Cytuj
Moje zdanie na ten temat jest takie, iż na 100% obie wymienione przez ciebie gry wejdą do platyny, wcześniej bądź później.

Pewnie pozniej. Zanim te gry stanieja do 80 zł musi minac duzo czasu  :?

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #428 dnia: Czerwca 15, 2006, 14:04:36 pm »
Cytuj

Przeciez w koncu nie kupil tych gier.


lol, nie chodzi o to. Zapewniasz tu każdego z forumowiczów że piractwo jest złe i że ty postanowiłeś wejść na tą dobrą droge. Każdego tutaj pouczałes ze należy wspierać polski rynek i ogólenie prawiłes swoje morały.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #429 dnia: Czerwca 15, 2006, 14:08:21 pm »
Cytat: "Derek"
lol, nie chodzi o to. Zapewniasz tu każdego z forumowiczów że piractwo jest złe i że ty postanowiłeś wejść na tą dobrą droge. Każdego tutaj pouczałes ze należy wspierać polski rynek i ogólenie prawiłes swoje morały.

A czy to ja chcialem kupic te gry? To duza roznica.

Tarniak

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #430 dnia: Czerwca 15, 2006, 14:10:52 pm »
Dobra koniec, bo rozgonie gawiedź. Takie rzeczy to na privie.

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #431 dnia: Czerwca 15, 2006, 14:11:41 pm »
Cytuj
16:24:27 ut2_derek (ut2_derek@tlen.pl)
hubi wspominał ze teraz na orginałach jedziecie
16:25:12 brat Hubi'ego (GG# 2690147)
tiaaa...cale 3 gry mielismy,ale jak wyszedl nowy WE to  wzialem swapa..i tyle z oryginalow


Nie zmienia to faktu że grałeś w WE i był on kopią co nie wspierało rynku konsolowego. I gdyby trafił ci się kolejny pitrat to zapewne byś w niego zagrał.
Po co oszukujesz sam siebie.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #432 dnia: Czerwca 15, 2006, 14:23:00 pm »
Cytat: "Tarniak"
Dobra koniec, bo rozgonie gawiedź. Takie rzeczy to na privie.

Super. Dostalem ostrzezenie, poniewaz bronilem sie z oskarzen lecacych w moja strone.
A pozatym ciagle gadamy o piractwie, wiec gdzie tu spam.
Cytat: "Derek"
Nie zmienia to faktu że grałeś w WE

Przyznaje- gralem. Moj brat jako fan serii nie chcial czekac az wyjdzie PES6.
EOT

Zeby nie bylo, ze offtop- popieram orginaly jak tylko moge :P

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #433 dnia: Czerwca 15, 2006, 15:12:53 pm »
Cytuj
Zeby nie bylo, ze offtop- popieram orginaly jak tylko moge


Wiesz co to jest hipokryzja?


Wciąż nie rozumiem osób jadących na piratach na konsolach- po ch***a wam tyle gierek? Trzeba chyba siedziec 25 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu by poznać dobrze większość z nich- a to już brzmi jak wyrafinowana tortura.

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #434 dnia: Czerwca 15, 2006, 16:48:09 pm »
Przecież prawdziwy pirat nie przechodzi gier .

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #435 dnia: Czerwca 15, 2006, 18:10:56 pm »
Taka dewiza pirata, nie przechodzi gier, nie szanuje ich (porozrzucane płyty), nosi czapkę z czaszką, ma papugę i okręt pełen majtków (i majtek).

Poza tym pirat to taki niegodziwiec co moze powiedzieć: "lubię grać, ale mnie nie stać, więc piracę" - ale z niego łobuz :( :( :(.

Ja to bym piratów do gazu wrzucił, a tych co za wszelką cenę tępią piratów to na pal nabił.

Najlepsze jest jak PIRAT krytykuje PIRATA :lol: :lol: :lol:.

Tylko Hubi tak potrafi.

Morden

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2006
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #436 dnia: Czerwca 16, 2006, 11:59:19 am »
Derek napisal

Cytuj
16:09:14 brat Hubi'ego (GG# 2690147)
ja wsprawie
16:09:16 brat Hubi'ego (GG# 2690147)
gier na ps2
16:09:22 ut2_derek (ut2_derek@tlen.pl)
witam
16:09:37 brat Hubi'ego (GG# 2690147)
czesc,wiec po ile sprzedajesz te gry?
16:09:56 ut2_derek (ut2_derek@tlen.pl)
a ile jestes w stanie zapłacic za sztuke?



Ja tam nie wiem co ty robisz w tym temacie, Derek. Jesli ludzie pisza do ciebie na gg po ile sprzedajesz plyty, a masz cos do powiedzenia na temat piractwa, zacznij moze od tego, jak to kradniesz gry z netu a potem nagrywasz je za kase.

Sa niby dwa rodzaje piratow. Ci, ktorzy sciagaja gry z netu lub pozyczaja od kolegow i przegrywaja, i ci, ktorzy na dodatek tym handluja. I ty bedziesz mi pisal ze nie zrezygnujesz z bluzy na rzecz gry. Jestes smieszny, stary.

Na dodatek pokazujesz rozmowe w ktorej ktos chce od ciebie kupic tytul, w celu "ujawnienia" tego, jak to on piraci. Nie wiem czy zastanowiles sie kto gorzej tu bedzie wygladal. No chyba ze jestes ze swojej postawy dumny i jako ze nigdy nie deklarowales iz nie piracisz, a wrecz przeciwnie, szafka gra i wszyscy sa zadowoleni.

Pod kreska ulamkowa wszystko zawsze wyglada tak samo. Czy sciagasz gry na wlasny uzytek, czy sciagasz je by pozniej sprzedawac, czy kupiles oryginala, a sprzedales kopie, czy gra wyszla w Japonii, Papui Nowej Gwinei czy na Wyspach Wielkanocnych, nie wolno ci posiadac pirackiej kopii. Takie jest prawo. Prawo sie nie myli, mylisz sie ty. Lamiesz je i nie ma absolutnie zadnych argumentow na twoje usprawiedliwienie.

Jest tylko bezkarnosc, poniewaz nikt takich ludzi nie kasuje. Piratow wszedzie jest pelno. Na gieldach, targowiskach, stadionach. Sa pod nosami policji i gdyby tylko komus chcialo sie ruszyc tylek, bylo by pozamiatane.

Ludzie reklamuja sie na forach podajac swoje namiary, by kupowano od nich piraty. Namierzyc takiego delikwenta nie jest ciezko, tylko nie ma do tego ludzi. Gdyby drastycznie zaostrzono kary i poslano za kraty dziesiatkami takich gagatkow, ludzie piracili by mniej. A tymczasem ruskich wszedzie pelno i sprzedaja swoje tloki na lewo i prawo. Filmy, gry, muzyke. Od wyboru, do koloru.

Wszystkie akcje policji ktore dotychczas przeprowadzono byly tylko i wylacznie na pokaz. Wszyscy wiedzieli o tym zanim policja zaczela "zgarniac" piratow i skonczylo sie to jakimis aresztowaniami i drobnymi ostrzezeniami badz kuratorem czy wyrokiem w zawieszeniu. To jest kara?

Czytam posty na forum i widze kolezke, ktory jest tak totalnie bezkarny, ze cytuje swoje rozmowy z GG z ktorych wyraznie wynika ze handluje softem. Gdybym byl administratorem czy modem, mialbym dostep do IP, lecz nawet gdybym podal na takiego kolesia namiary i podal go policji na talerzu, zapewne skonczylo by sie brakiem odpowiedzi ze strony wladz.

A szkoda. Bo ja na moje gry pracuje. Jesli nie stac mnie na gre, nie kupuje jej. Jesli mam sobie kupic bluze czy spodnie, kupuje ciuchy, gre zostawiajac na inna okazje. Nie jest to dla mnie wymowka bym zaczal piracic.

Kazdy z tego forum moze zasmiac mi sie w twarz i powiedziec ze on piraci smialo i leje na to, co mam do powiedzenia, bo to Polska. Nie znaczy to oczywiscie ze kazdy tu piraci. Chodzi mi o bezkarnosc. Ludzie czuja sie bezpieczni. Na tyle, ze opowiadaja o tym publicznie. Nie boja sie, ze ich slowa i mozliwosc namierzenia ich doprowadza do kary. I to jest przykre. Mentalnosc zakutej paly, ktora niszczy wszystko, nie tylko przemysl gier, oraz pasywnosc wladz. Bo przeciez co biedna policja zrobi skoro na 1 milion graczy, 997 tysiecy korzysta z piratow. Co ma zrobic jeden maly, niebieski policjant? Nic.

Morden

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2006
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #437 dnia: Czerwca 16, 2006, 14:44:47 pm »
W innych, bardziej cywilizowanych krajach, ludzie szanuja wlasna gospodarke i wiedza, ze okradajac innych, tak naprawde krzywdza samych siebie. Wystarczy spojrzec na Chiny i Tajwan, gdzie piractwo software'owe i multimedialne jest tak ogromne, ze firmy dystrybucyjne nie laduja sie na rynek.

Xbox w Polsce tez byl potraktowany po macoszemu i nie mozna bylo go nigdzie dostac. Dlaczego? Bo z finansowego punktu widzenia nie ma co ladowac sie na zlodziejski rynek. Nie ma o co walczyc. Xbox zostal zlamany, ludzie zaczeli prywatnie organizowac sobie konsole i prosze. Polska scena posiadaczy Xbox trzepie w piraty az milo. Nie mowie ze kazdy, wiec dajcie sobie na msze z komentarzami "Co ty o mnie wiesz Morden! Ja mam oryginaly!".

Jesli chodzi o Niemcy, owszem, ostro zwalcza sie tam piractwo. Kto ma konsole DreamCast ten pewnie zna grupe Utopia. Kolesie zlamali pierwsze gry na te konsole otwierajac drzwi piractwu. Stworzyli takze niezapomniany Utopia Boot Disc. Do tego warezowali ile wlezie i co? Namierzono ich i poszli za kraty.

Wiele niemieckich grup z warez sceny dostalo ciezkie wyroki i grzywne, bo Niemcy nie dadza sobie w kasze dmuchac, nawet jesli maja za kratki wsadzac swoich.

Nie trzeba chyba mowic, ze to sprawa mentalnosci. Niemcy sa przyleglym do Polski krajem. Maja takie same szanse jak my, sa takimi samymi ludzmi. Nie chce nawet sluchac o historii, ze nas lano i dlatego jestesmy biedni, bo Australia byla kiedys brytyjska kolonia karna gdzie zsylano najgorsze mety, mordercow, gwalcicieli i zlodziei, a mimo to te mety zbudowaly kraj, ktoremu pozazdroscic mozna sprawnosci funkcjonowania.

Polacy potrafia narzekac. Alez jestem biedny. Jesli mnie nie stac, nie mam grac? Przeciez gry XYZ nie wydano poza Japonia! Prawdopodobnie najglupsze tlumaczenie piractwa jakie w zyciu slyszalem to:

"Nie mam pieniedzy na gre. Czyli nie kupil bym jej i tak, nawet gdybym chcial. Czyli gdy sciagam pirata, firma NIC nie traci, poniewaz i tak nigdy ode mnie by pieniedzy nie dostala".

Mowi sie ze okazja czyni zlodzieja, ze potrzeba czyni okazje... W takim razie kazdy glodujacy i bezdomny powinien krac i zabijac za jedzenie, miejsce do spania. Ma umrzec? Zamarznac? Spac w smietniku? Lepiej wejsc do mieszkania starszej emerytki ktora nie ma kontaktu z rodzina, skasowac ja i mieszkac w jej mieszkaniu. Jedzenie ukrasc zamiast zebrac. Czemu wiec w tak ciezkich sytuacjach ci ludzie nie wybieraja drogi wystepku? Bo wiedza ze spotka ich kara jesli z nozem w reku zaatakuja kobiete na ulicy by zdobyc zawartosc jej torebki.

Ty piracie nie boisz sie, prawda? Nikt nie zna twojej twarzy. Mama i tata nie wiedza ze kradniesz siedzac zamkniety w swoim pokoiku. A moze wiedza? Moze po prostu nie zdaja sobie sprawy z tego jak powazne wykroczenie popelniasz? Ty wiesz. Jestes zlodziejem i wiesz o tym.

Linki

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2005
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #438 dnia: Czerwca 16, 2006, 15:13:54 pm »
"Nie mam pieniedzy na gre. Czyli nie kupil bym jej i tak, nawet gdybym chcial. Czyli gdy sciagam pirata, firma NIC nie traci, poniewaz i tak nigdy ode mnie by pieniedzy nie dostala".

Dobre.... :)  :roll:

A tak w ramach pytanka: co sądzicie o sytuacji gdy ktoś mówi że jest fanem danej gry a w życiu nie kupił by org.
Bo miałem już taki przypadek że ktos tam (przemilcze ksywe) określaił sie mianem fana MGS ale oczywiście ciorał na ,,kopiach''. Troche dziwnie mi to brzmi..fan i jedzie na piratach....

btw dlaczego piratów nazywa sie właśnie piratami a nie po prostu złodziejami?
''...Gdy Zabraknie Miejsca W Piekle, Nieumarli Wyjdą na Ziemie..."

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #439 dnia: Czerwca 16, 2006, 15:18:50 pm »
Cytat: "Linki"
"Nie mam pieniedzy na gre. Czyli nie kupil bym jej i tak, nawet gdybym chcial. Czyli gdy sciagam pirata, firma NIC nie traci, poniewaz i tak nigdy ode mnie by pieniedzy nie dostala".

Dobre.... :)  :roll:


Może i dobre ale były tu już takie teksty  :roll: