Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2706826 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18760 dnia: Czerwca 22, 2009, 00:10:51 am »
Jeżeli jesteś rasistą wywal ps3. White power !
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18761 dnia: Czerwca 22, 2009, 02:21:15 am »
Monopol nigdy nie byl by dobry dla rynku, zdrowa konkurencja musi byc!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18762 dnia: Czerwca 22, 2009, 09:35:12 am »
Może i Project Natal robi! ale eksluzywne gry od SONY po prostu niszczą te z XO. ;)

Kwestia gustu.

Ano tak, ale graficzne różnice są znaczne. Halo3: Coś tam vs Killzone2 :cool: To jest za przeproszeniem ku*** kolosalna różnica. Jurass podałbyśmi link do tego porównania, co występuje w nim ten dziadek. Filmik MISTZOSTWO ŚWIATA!
to porownaj sobie GEARS OF WAR 2 z killzonem 2. tez bedzie roznica tyle ze na korzysc gow

Jak zwykle stanąłeś na wysokości zadania. :lol: :lol: :lol:

PS. Na korzyść God of War? :P
: Czerwiec 22, 2009, 08:14:58 am
Dlatego też ten temat jest zjebany, a połowa postów jest bezwartościowa, a jak tu się wchodzi to człowiek dostaje na łeb. Kiedyś wystarczyło odpalić grę i cieszyć się, że się nie zacina, teraz trzeba patrzeć na FPS ;/ Chory jest podział na konsole lepsze i gorsze, jechanie po WII.
Dlatego jestem za monopolen na rynku konsol.

To nie byłoby złe, przynajmniej nie trzeba by było wydawać tyle pieniędzy na konsole, żeby zagrać we wszystkie wartościowe gry.
Spoko, wtedy jedna konsola kosztowałaby tyle co wszystkie 3 razem wzięte. :lol: Spece od rynku, kuwa. :lol:

Jakoś w poprzednich generacjach Sony miało ogromną przewagę (prawie jak monopol) i konsole (PSX, PS2) nie kosztowały dużo. Coś się pomyliłeś Tarniak.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18763 dnia: Czerwca 22, 2009, 09:44:27 am »
My chyba żyjemy na jakiś odległych od siebie planetach. :lol:

Ludzie, gdyby nie ta "konkurencja o kant dupy", "zostawiona w tyle" to by PS2 zostało z ceną 1500 zł.


Drogi MarcePanie, szpanowałeś w Polityce swoją wiedzą na ten temat, to teraz tak trochę biednie nie widzieć OCZYWISTOŚCI. Tylko i wyłącznie konkurencja wymuszła na Sony obniżki. Skoro popyt był cały czas, to w przypadku braku konkurencji, cena mogłaby stać w miejscu.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18764 dnia: Czerwca 22, 2009, 10:15:20 am »
Dlatego napisałem "prawie jak monopol". Aczkolwiek nie sądzę żeby Sony przy tak ogromnej przewadze jaką miało w czasach PSX'a a potem w czasach PS2 przejmowało się konkurencją. Zapewne na początku konkurent odgrywał role w obniżkach cen ale kiedy już Sony znacznie wyprzedziło resztę to wątpię że brali pod uwagę inne konsole w swojej polityce cenowej.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18765 dnia: Czerwca 22, 2009, 10:36:40 am »
moim zdaniem trochę się mylisz, w długo terminowej strategii planowania życia produktu nie branie pod uwage czynników zewnętrznych takich jak konkurencja było by niewyobrażalnym błędem, może w czasach PSX i PS2 nie miało decydującego wpływu na cenę i jej wachania jednakże na pewno było branę pod uwage...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18766 dnia: Czerwca 22, 2009, 10:50:56 am »
Ja tam chętnie kupiłbym jedno PS3 za dwa tysiaki i zagrał na nim we wszystkie dostępne na rynku tytuły. Do tego czas życia konsoli byłby dłuższy, co również mi nie przeszkadza. Monopol producenta sprzętów na ceny gier by się nie przełożył, bo wydawców ciągle jest wielu i konkurencja byłaby zachowana.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18767 dnia: Czerwca 22, 2009, 10:58:59 am »
@Muagan Ra
Nie przeczę że było to brane pod uwagę, aczkolwiek podejrzewam iż nie był to decydujący czynnik obniżający cenę konsoli. Jak pamiętamy gry były w podobnych cenach jak teraz, platynowe wersje istniały, akcesoria również kosztowały tyle co obecnie. Także ja bym się zastanowił mocno czy aby na pewno panowanie jednej marki to byłaby taka zła sytuacja. Przyznaję jednak że typowy monopol gdzie na rynku istniałby tylko jeden producent konsoli byłby nieciekawą sytuacją. Mam tu na myśli rynek podobny do tego za czasów PSX'a i PS2. Chociaż trzeba sobie jasno powiedzieć że gdyby nie XBL to być może nie byłoby tak mocnego nacisku na konsolowe granie online.
: Czerwiec 22, 2009, 09:53:43 am
Ja tam chętnie kupiłbym jedno PS3 za dwa tysiaki i zagrał na nim we wszystkie dostępne na rynku tytuły. Do tego czas życia konsoli byłby dłuższy, co również mi nie przeszkadza. Monopol producenta sprzętów na ceny gier by się nie przełożył, bo wydawców ciągle jest wielu i konkurencja byłaby zachowana.

No i to proponuję też brać pod uwagę. Nawet przy założeniu że konsola byłaby droższa niż obecnie to i tak gracz odczułby korzyść w postaci większej liczby gier, które zapewne byłby bardziej dopieszczone graficznie. Pomijam takie sprawy jak brak różnic w wersjach gier itp.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18768 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:07:18 am »
nie napisałem że był to decydujący czynnik  8)

moim zdaniem nawet w tym momęcie brakuję kolejnego konkurenta, trzech obecnych producentów czuję się bardzo pewnie i ogólnie to i tak robią z graczami co chcą ... dodatkowo Wii ma trochę inny target niż reszta co sprawia że w segmencie rynku który mnie osobiści najmocniej interesuję zostaję dwóch producentów... zdrowa konkurencjia tylko poprawia standart i może przyczynić się do zwiększenia jakości usług istniejących producentów. gdy mamy do czynienia z monopolem klient bardzo często jest odrazu na straconej pozycji (TPSA, PKP, idt) ...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 11:09:12 am wysłana przez Maugan Ra »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18769 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:12:27 am »
Monopol oczywiście, że byłby korzystny dla graczy:
- byłaby jedna konsola i miałoby się dostęp do WSZYSTKICH gier
- gry byłyby duuużo bardziej dopieszczone. Developer zamiast wydawać kase na dwa zestawy dev kitów, zamiast marnować kase na pisanie pod obie wersje móglby skupic się tylko na jedny, sprzecie. Gry byłyby dużo ładniejsze, bardziej dopracowane, szybciej by wychodziły itp
- gadanie, że kolejne konsole byłyby małym krokiem naprzód to nieprawda, pod względem technicznym musiałby konkurowac z PC
- gadanie o słabych grach nie ma sensu, deweloperzy musieli by nawet jeszcze bardziej walczyć o konsumenta, dostarczając jeszcze lepsze gry
- cena: wolałbym wydać nawet 2tys i mieć wszystkie gry. Teraz jak ktoś chce grac we wszystkie gry musi kupić PS3, XO, Wii a to jest wydatek rzedu 4 tys zł!!!

Monopol na rynku konsolowym? Jestem zdecydowanie za!

svonston

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18770 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:24:08 am »
A co wy na to, jakby monopol miało Nintendo i na rynku byłoby tylko Wii?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18771 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:26:22 am »
A co wy na to, jakby monopol miało Nintendo i na rynku byłoby tylko Wii?
To by wszyscy mieli umięśnione ręce...

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18772 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:26:57 am »
Monopol oczywiście, że byłby korzystny dla graczy:
- byłaby jedna konsola i miałoby się dostęp do WSZYSTKICH gier
- gry byłyby duuużo bardziej dopieszczone. Developer zamiast wydawać kase na dwa zestawy dev kitów, zamiast marnować kase na pisanie pod obie wersje móglby skupic się tylko na jedny, sprzecie. Gry byłyby dużo ładniejsze, bardziej dopracowane, szybciej by wychodziły itp
- gadanie, że kolejne konsole byłyby małym krokiem naprzód to nieprawda, pod względem technicznym musiałby konkurowac z PC
- gadanie o słabych grach nie ma sensu, deweloperzy musieli by nawet jeszcze bardziej walczyć o konsumenta, dostarczając jeszcze lepsze gry
- cena: wolałbym wydać nawet 2tys i mieć wszystkie gry. Teraz jak ktoś chce grac we wszystkie gry musi kupić PS3, XO, Wii a to jest wydatek rzedu 4 tys zł!!!

Monopol na rynku konsolowym? Jestem zdecydowanie za!

porównujesz sytuacjię monopolu mając przekrój na ryek który znasz czyli z konkurencjią.... :( trochę to dziwnę

AD. 1 nie wiadomo czy dany producent jednej konsoli zainteresował by wszystkich wydowców, żeby tworzyli gry na jego platformę, za czasów PSX i PS2 były fajne gry PC któe nigdy konsoli nie ujrzały, moim zdaniem nie trafny argument
AD. 2 gdybanie... zawszę zdarzały by się gnioty to jest nieuniknione w latach gdy nie było konsol a tylko PC nie każda gra była arcydziełem...
AD. 3 tu się akurat zgadzam, postęp był by konieczny sam z siebie, jednak mógłby być odrobinę wolniejszy...
AD. 4 tu podobnie do AD. 2 ...
AD. 5 tu nie mogę się zgodzić, cena mogła by być z kosmosu bo nie mógł byś kupić innej konsoli bo by  jej nie było, cena mogła by być z kosmosu :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 11:30:10 am wysłana przez Maugan Ra »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18773 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:28:00 am »
A co wy na to, jakby monopol miało Nintendo i na rynku byłoby tylko Wii?
Wtedy ja bym się stał PCtowcem 8). Po co komu wszystkie konsole macie czas aby ogarnąć wszystkie gry czy co? :shock:
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18774 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:28:10 am »
A co wy na to, jakby monopol miało Nintendo i na rynku byłoby tylko Wii?
To by wszyscy mieli umięśnione ręce...

nintento już ma prawię monopol :) sprzedało tylko konsoli co reszta producentów razem wzięta... w kolejnej generacji wszyscy będziemy machcaac łapkami :)

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18775 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:29:47 am »
Monopol oczywiście, że byłby korzystny dla graczy:
- byłaby jedna konsola i miałoby się dostęp do WSZYSTKICH gier
Za podbitą cenę, bo nie miałaby konkurencji.
Cytuj
- gry byłyby duuużo bardziej dopieszczone.
Tytuły byłyby marnej jakości, bo przecież i tak się je kupi - coś jak Wii obecnie.

 
Cytuj
Developer zamiast wydawać kase na dwa zestawy dev kitów,
O kurcze, mieliby dzięki temu zapas kawy nie na rok, a na 2 lata
Cytuj
zamiast marnować kase na pisanie pod obie wersje móglby skupic się tylko na jedny, sprzecie.
Fakt, ale patrz punkt o Wii
Cytuj
Gry byłyby dużo ładniejsze, bardziej dopracowane, szybciej by wychodziły itp
Znów punkt o Wii. Na pewno szybko by wychodziły, ale czy byłyby ładniejsze? A od czego miałyby być ładniejsze, skoro nie byłoby konkurencji?

Cytuj
- gadanie, że kolejne konsole byłyby małym krokiem naprzód to nieprawda, pod względem technicznym musiałby konkurowac z PC
Jakoś nie konkurują jak dotąd.
Cytuj
- gadanie o słabych grach nie ma sensu, deweloperzy musieli by nawet jeszcze bardziej walczyć o konsumenta, dostarczając jeszcze lepsze gry
No, na Wii to walczą. Jak lwy czy inne niedźwiedzie.

Cytuj
- cena: wolałbym wydać nawet 2tys i mieć wszystkie gry. Teraz jak ktoś chce grac we wszystkie gry musi kupić PS3, XO, Wii a to jest wydatek rzedu 4 tys zł!!!
Hm, XO - 1000 zł z 60GB dyskiem i grami (poprzednia reklamówka MM), Wii - 1000, PS3 - 1200 zł. Rozumiem, że 800 to na dojazdy do sklepów?

Jakoś jest monopol na rynku gier PC (Mac i linux to nisza) i czy faktycznie jest to dla kogoś intratne, prócz MS?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 11:31:26 am wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18776 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:32:34 am »
nie napisałem że był to decydujący czynnik  8)

moim zdaniem nawet w tym momęcie brakuję kolejnego konkurenta, trzech obecnych producentów czuję się bardzo pewnie i ogólnie to i tak robią z graczami co chcą ... dodatkowo Wii ma trochę inny target niż reszta co sprawia że w segmencie rynku który mnie osobiści najmocniej interesuję zostaję dwóch producentów... zdrowa konkurencjia tylko poprawia standart i może przyczynić się do zwiększenia jakości usług istniejących producentów. gdy mamy do czynienia z monopolem klient bardzo często jest odrazu na straconej pozycji (TPSA, PKP, idt) ...

Weź pod uwagę że producentowi konsoli odeszłyby ogromne koszty przeznaczone na walkę z konkurencją, reklamę itp. sprawy związane z zaciętą walką o rynek. Jak widzisz dobijanie się cenowe nie jest najlepszą rzeczą na dłuższą metę. Owszem dla gracza to korzystna sytuacja ale patrząc nieco dalej dochodzi się do wniosków że konkurencja cenowa doprowadza do upadku mniejszych firm, które tworzą gry bardziej oryginalne, które słabiej się sprzedają.

Jeżeli tak duża marka jak Acclaim ma problemy i straszy wycofaniem gier z PS3 to pomyśl z jakimi problemami borykają się mniejsze studia. Gdyby na rynku była jedna konsola to deweloper nie musiałby ponosić podwójnych kosztów produkcji ze względu na dwie konsole. Zespół ludzi mógłby skupić się na jednej wersji i dopieścić ją na maksa. Baza odbiorów takiej gry byłaby dużo większa niż w obecnym przypadku bo ilość sprzedanych sztuk PS3, X0 i Wii łączyłaby się w jedną liczbę co daje ogromny rynek zbytu przy znacznie mniejszych kosztach produkcji.


Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18777 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:35:02 am »
Cytuj
Jeżeli tak duża marka jak Acclaim ma problemy i straszy wycofaniem gier z PS3
?

No to życzę wam monopolu Wii.  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18778 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:35:38 am »
Cytuj
Jeżeli tak duża marka jak Acclaim ma problemy i straszy wycofaniem gier z PS3
?

Ku**a Activision miało być.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18779 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:40:08 am »
nie napisałem że był to decydujący czynnik  8)

moim zdaniem nawet w tym momęcie brakuję kolejnego konkurenta, trzech obecnych producentów czuję się bardzo pewnie i ogólnie to i tak robią z graczami co chcą ... dodatkowo Wii ma trochę inny target niż reszta co sprawia że w segmencie rynku który mnie osobiści najmocniej interesuję zostaję dwóch producentów... zdrowa konkurencjia tylko poprawia standart i może przyczynić się do zwiększenia jakości usług istniejących producentów. gdy mamy do czynienia z monopolem klient bardzo często jest odrazu na straconej pozycji (TPSA, PKP, idt) ...

Weź pod uwagę że producentowi konsoli odeszłyby ogromne koszty przeznaczone na walkę z konkurencją, reklamę itp. sprawy związane z zaciętą walką o rynek. Jak widzisz dobijanie się cenowe nie jest najlepszą rzeczą na dłuższą metę. Owszem dla gracza to korzystna sytuacja ale patrząc nieco dalej dochodzi się do wniosków że konkurencja cenowa doprowadza do upadku mniejszych firm, które tworzą gry bardziej oryginalne, które słabiej się sprzedają.

Jeżeli tak duża marka jak Acclaim ma problemy i straszy wycofaniem gier z PS3 to pomyśl z jakimi problemami borykają się mniejsze studia. Gdyby na rynku była jedna konsola to deweloper nie musiałby ponosić podwójnych kosztów produkcji ze względu na dwie konsole. Zespół ludzi mógłby skupić się na jednej wersji i dopieścić ją na maksa. Baza odbiorów takiej gry byłaby dużo większa niż w obecnym przypadku bo ilość sprzedanych sztuk PS3, X0 i Wii łączyłaby się w jedną liczbę co daje ogromny rynek zbytu przy znacznie mniejszych kosztach produkcji.



nie twierdzę że ze strony producentów nie było by to wygodne :) uważam tylko że dla gracza jednak lepszym rozwiązaniem jest decentralizacjia rynku...

co do kosztów związanych z walka z konkurencjią ... hmm walczyli by z PC i i tak trzeba by było sie reklamowac TPSA praktycznie nie ma konkurencji  u nas w kraju a i tak sie reklamuje... chęc pozyskania nowych klientów na nich to wymusza,

z tym dopieszczaniem na maksa to ja jakoś w to nie wieże... za czasów PSX nie wychodziły gnioty??

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18780 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:41:53 am »
Oczywiście, że na PSXa nie wychodziły gnioty! W dostarczaniu produktów ekskluzywnych o najwyżeszej jakości specjalizowała się przede wszystkim ta firma http://www.midasinteractive.com/

FAN

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-06-2009
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18781 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:49:59 am »
Ale macie problem  :lol: Jest monopol? nie? No to po co ten temat ciągniecie. Gdybać to sobie można  :lol:
PRL RULLAAAAA

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18782 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:51:59 am »
z tym dopieszczaniem na maksa to ja jakoś w to nie wieże... za czasów PSX nie wychodziły gnioty??

Wychodziły i właśnie tego brakuje mi na tej generacji. Dlatego że czasem te gnioty trafiały w jakąś część odbiorców i to było piękne. Każdy znalazł coś dla siebie a teraz same FPS'y bo to najprawdopodobniej się sprzeda. Firmy boją się tworzyć oryginalne gry. Na TLG ludzie czekają z wywieszonymi jęzorami.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18783 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:55:03 am »
z tym dopieszczaniem na maksa to ja jakoś w to nie wieże... za czasów PSX nie wychodziły gnioty??

Wychodziły i właśnie tego brakuje mi na tej generacji. Dlatego że czasem te gnioty trafiały w jakąś część odbiorców i to było piękne. Każdy znalazł coś dla siebie a teraz same FPS'y bo to najprawdopodobniej się sprzeda. Firmy boją się tworzyć oryginalne gry. Na TLG ludzie czekają z wywieszonymi jęzorami.

moim zdaniem to wina bardziej kryzysu... lepiej wydać nowe Halo czy Killzone bo to sprawdzone marki i przyciągną odbiorców niż inwestować w nowe niepewne tytuły, wiesz mi osobiścię gniotów nie brakuje wiadomo że na 100 zawsze trafi się ten jeden który stwierdzi ze gra x to gra jego życia mimo iż tych 99 nie dotkneło by jej kijem...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 12:06:51 pm wysłana przez Maugan Ra »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18784 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:07:06 pm »
- gry byłyby duuużo bardziej dopieszczone. Developer zamiast wydawać kase na dwa zestawy dev kitów, zamiast marnować kase na pisanie pod obie wersje móglby skupic się tylko na jedny, sprzecie. Gry byłyby dużo ładniejsze, bardziej dopracowane, szybciej by wychodziły itp

W tej chwili marzysz. Tarniak podał już przykład Wii (jedyna konsola tego typu, a mimo to wychodza na nią gnioty i niedopracowane gry). Ja mogę Ci zarzucić kilkoma exclusivami, które również były robione na jeden sprzęt, a mimo to ani nie wyglądają dobrze, ani nie gra się w nie dobrze.

Cytuj
- gadanie, że kolejne konsole byłyby małym krokiem naprzód to nieprawda, pod względem technicznym musiałby konkurowac z PC
Nie konkurują. Już w chwili wyjścia zarówno PS3 jak i X360 korzystały z przestarzałych technologii (chodzi o GPU oraz śmiesznie małą ilość pamięci RAM).

Cytuj
- gadanie o słabych grach nie ma sensu, deweloperzy musieli by nawet jeszcze bardziej walczyć o konsumenta, dostarczając jeszcze lepsze gry
Wii mówi "cześć".
Poza tym, weźmy przykład Sony i Killzone 2. Myślisz, że Sony wyłożyłoby tyle kasy, a GG wypruwałoby sobie flaki, by zrobić grę z taką grafiką i fizyką, gdyby nie fakt, że ta gra miała pokazać "tak! PS3 jest najlepszą konsolą jaka istnieje na rynku i ta gra to pokazuje!"? Nie.

Cytuj
-cena: wolałbym wydać nawet 2tys i mieć wszystkie gry.
Raz, mówisz o sobie. Pomyśl jednak o milionach graczy. Większość graczy obecnie to dzieciaki będące na utrzymaniu rodziców. Powiedz takiemu rodzicowi, że chcesz sprzęt, na który pójdzie cala jego pensja (albo i więcej), a który służy tylko do grania :lol:. Nie mówiąc już o tym, że nie wszyscy chcą mieć wszystkie konsole. Są ludzie, którzy kupili Wii tylko jako konsolę na imprezę; są ludzie, którzy kupili X0 tylko dla Halo 3 i Gears'ów. Są ludzie, którzy kupują konsolę Sony tylko dla exclusivów od studiów Sony. Po co więc im pozostałe dwie konsole?

Poza tym, czemu ograniczać się do 2000zł? Sony potrafiło zażądać sobie 600$ za PS3 na starcie w chwili, gdy na rynku next-genów siedział sobie wygodnie już X360. Jak więc myślisz, ile taka firma mogłaby sobie zażądać wiedząc, że mają jedyną konsolę, na której ludzie będą grać przez najbliższe lata? Ponownie, spójrz na Wii - konsola pod względem technicznym jest 100 lat za murzynami w stosunku do konsol MS i Sony, ale ponieważ jest to jedyna konsola tego typu, Nintendo się tym nie przejmuje i dyktuje śmiesznie wysoką cenę (o cenie za plastikowe akcesoria już nawet nie wspomnę).

No i nie zapominaj o technologii. Gdyby Sony nie wprowadziło do swojej konsoli układu 3D, Sega nie zrobiłaby tego samego w Genesis. Gdyby Nintendo nie umieściło w swoim padzie Rumble Pack, Sony nie wypuściło by Dual Shock'a. Gdyby Nintendo nie wyszłoby w tej generacji z Wii, Sony nie walnęłoby do swego kontrolera tiltów, zaś ani Sony ani Microsoft nie prześcigaliby się teraz z wymyślaniem swoich odpowiedników Wiilota. Gdyby Microsoft nie stworzył Xbox Live, kto wie jak wyglądałyby teraz usługi online na konsolach. Gdyby Sony nie wyszło teraz z Blu-ray, możliwe, że w następnej generacji miałbyś ciągle gry na DVD i musiał je co chwila zmieniać.
Listę tę można ciągnąć, i ciągnąć, i ciągnąć. Prawda jest taka, że każda z firm wniosła coś na rynek konsolowy, czego pozostali (być może) by nie wymyślili.

Ale macie problem  :lol: Jest monopol? nie? No to po co ten temat ciągniecie. Gdybać to sobie można  :lol:
To jest forum. Forum służy do dyskusji i wymieniania poglądów.
Zresztą, lepsze to niż 80+ stron o tym, że w GT5 są drzewa 4d a w Forzie 3 cofanie czasu :?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

FAN

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-06-2009
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18785 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:10:26 pm »
''Poza tym, czemu ograniczać się do 2000zł? Sony potrafiło zażądać sobie 600$ za PS3 na starcie w chwili, gdy na rynku next-genów siedział sobie wygodnie już X360. Jak więc myślisz, ile taka firma mogłaby sobie zażądać wiedząc, że mają jedyną konsolę''
Nie zapominaj ze na starcie wyprodukowanie PS3 kosztowało sony bardzo wiele i tak dalej tracą. Więc z tą ceną to nie trafiłeś 
PRL RULLAAAAA

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18786 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:11:35 pm »
Dziś pograłem trochę w Top Spin3 i cholera ta gra ma jedne z najładniejszych postaci w grach na tej generacji konsol, które dodatkowo świetnie się pocą, widać zmęczenie, wypieki, grymasy, radość, skupienie itd. Co lepsze gra ma też najlepiej odwzorowane areny w grach sportowych, na które wpływa otoczenie(chmurki, słońce, zawodnicy którzy "orają" podłoże itd.) :)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18787 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:13:14 pm »
Nie zapominaj, że na starcie Ken mówił, że to i tak mało, a ludzie, żeby kupić PS3 będą brać dodatkową pracę i będą kupować konsolę w milionowych nakładach, nawet, gdyby nie było na nią żadnych gier. Więc tak, trafiłem bardzo dobrze z ceną bo pokazuje ona, że Sony było tak pewne siebie, że nie bało się takiej ceny podyktować graczom (czyt: często ludziom bez własnego, stałego, źródła dochodów, dla których konsola to "zabawka").


EDIT: Dzięki Qsh za poprawę ;).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 12:20:10 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18788 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:18:27 pm »
zgadzam się w 100% sony było bardo pewne siebie, w końcu spektakularny sukces PS2 i pokonanie segi to nie byle co, jednakże wydaję mi się że trochę niedocenili Billa, którego firma ma ooooogromny kapitał...
''Poza tym, czemu ograniczać się do 2000zł? Sony potrafiło zażądać sobie 600$ za PS3 na starcie w chwili, gdy na rynku next-genów siedział sobie wygodnie już X360. Jak więc myślisz, ile taka firma mogłaby sobie zażądać wiedząc, że mają jedyną konsolę''
Nie zapominaj ze na starcie wyprodukowanie PS3 kosztowało sony bardzo wiele i tak dalej tracą. Więc z tą ceną to nie trafiłeś 

M$ tworzył swoja konsole mając jedynie doświadczenie w jednej generacji, Sony jest długo dłużej na ryku, poczuli się zbyt pewnie chyba się nie spodziewali że klocek tak się sprzeda

qsh

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-02-2005
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 0
  • PSN ID i Gamertag: qsh
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18789 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:18:58 pm »
To mówił Ojciec!!! Ojciec Ken. I później już niezbyt długo mówił publicznie o polityce Sony :-D

FAN

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-06-2009
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18790 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:24:04 pm »
To mówił Ojciec!!! Ojciec Ken. I później już niezbyt długo mówił publicznie o polityce Sony :-D
Właśnie
PRL RULLAAAAA

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18791 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:26:56 pm »
co własnie  :shock: może powiedział za dużo  :? skąd wiesz że polityka sony nie zmieniła swojego toru bo tak naprawde to w tej generecji jest tylko jeden zwycięzca?? może kilkanaście milionów więcej PS3 i powiedzmy 60 % udziały rynku i dalej trzeba by płacić za tę konsolę 599-699 $

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18792 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:43:30 pm »
A co Wy macie kryształowe kule że wiecie jak Sony będzie postępować w przypadku monopolu? Przeszłość mówi co innego i nie pokazuje tak czarnych prognoz.

PS. To porównywanie z jakością gier do Wii to totalna głupota. Czemu? Bo Wii to dwa sklejone GC i jak na możliwości tej konsoli to gierki tam wychodzą dobre.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18793 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:45:25 pm »
A co Wy macie kryształowe kule że wiecie jak Sony będzie postępować w przypadku monopolu? Przeszłość mówi co innego i nie pokazuje tak czarnych prognoz.

Czemu sugerujesz, że to Sony miałoby monopol :>
Nikt tu nie mówi, że Sony by się tak zachowywało. Jest tylko mowa, że taka sytuacja byłaby możliwa - to jest własnie monopol. Jesteś sam na rynku - ty rozdajesz karty, bo nikt ci nie może podskoczyć.

Cytuj
Bo Wii to dwa sklejone GC i jak na możliwości tej konsoli to gierki tam wychodzą dobre.
Jeżeli znaczna ilość gier, które wychodzą na Wii, jest brzydsza, niż gry, które wychodziły na GameCube'a, to chyba jednak coś jest nie tak.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18794 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:51:26 pm »
Ad1.
Ja tylko piszę że przeszłość pokazuje że gdyby Sony miało monopol to nie byłoby tak źle. Co innego M$. Skoro przy konkurencji oni wołają sobie kasę za granie po sieci, proponują dedykowane HDD za chore pieniądze czy WiFi w równie idiotycznych cenach to co by było gdyby mieli cały rynek dla siebie.

Ad2.
Gry na Wii mają przede wszystkim pokazywać innowacyjne sterowanie. Dlatego na ta konsolę nie pojawia się cała masa takich gier jak na GC, gdyż sterowanie nie byłoby wykorzystywane w pełnie swoich możliwości.

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18795 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:53:58 pm »
Monopol jeszcze nigdy nie wyszedł żadnemu rynkowi na dobre, więc spieranie się o to, czy byłoby to lepsze, czy gorsze rozwiązanie dla rynku konsol uważam samo w sobie za niedorzeczne. Po pierwsze producent takiej konsoli narzucałby maksymalną cenę swojego produktu, jaką jest "w stanie" przyjąć dany rynek (proponuję przejrzeć analizy ekonomiczne monopolu choćby na wikipedii i wtedy przysiąść do dyskusji). Po drugie, nie wiem kto wymyślił, że "gdyby była jedna konsola, to gry byłyby cud, miód i orzeszki", konkurencja byłaby dużo mniejsza (vide Wii) w danym segmencie, toteż sprężanie się i ponoszenie kolejnych kosztów produkcji byłoby idiotyzmem. Innymi słowy - nikt nie jest mi w stanie tego udowodnić (jestem tego pewny), a przywoływanie czasów psx, czy ps2 tutaj nie pomaga, na rynku konsol jeszcze NIGDY nie było monopolu, a to, że te konsole sprzedały się lepiej od innych o niczym nie świadczy. Nie wiadomo jak Sony zachowałoby się gdyby, konkurencji nie byłoby ni widu ni słychu. To, co piszą ludzie mówiący, że są zdecydowanie ZA monopolem - tworzą w swojej głowie obraz idylli, która jeszcze nigdy się nie sprawdziła (centralizacja władzy za czasów komunizmu też miała piękne założenia). I tyle w sumie z mojej strony, cieszmy się tym co mamy, a walka z konkurencją niech będzie coraz bardziej zacięta, wymusi to na ludziach pociągających za sznurki w całej tej naszej piaskownicy, do podnoszenia standardów i pokonywania barier przed tym jak to zrobi konkurencja. A i obniżania cen.

svonston

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18796 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:54:19 pm »
Przecież jak PS2 nie miało konkurencji (DC, GCN i X nie były konkurencją), to też wołali sobie niezłe pieniądze za możliwość w ogóle pocykania po sieci i dysk (duża PS2).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18797 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:55:27 pm »
Ad1.
Ja tylko piszę że przeszłość pokazuje że gdyby Sony miało monopol to nie byłoby tak źle. Co innego M$. Skoro przy konkurencji oni wołają sobie kasę za granie po sieci, proponują dedykowane HDD za chore pieniądze czy WiFi w równie idiotycznych cenach to co by było gdyby mieli cały rynek dla siebie.

Ad2.
Gry na Wii mają przede wszystkim pokazywać innowacyjne sterowanie. Dlatego na ta konsolę nie pojawia się cała masa takich gier jak na GC, gdyż sterowanie nie byłoby wykorzystywane w pełnie swoich możliwości.
Ale sorry co pokazuje przeszłość? Konkurencja zawsze byłą na rynku konsol, nie taka mocna jak teraz, ale była.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18798 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:58:50 pm »
I tyle w sumie z mojej strony, cieszmy się tym co mamy, a walka z konkurencją niech będzie coraz bardziej zacięta, wymusi to na ludziach pociągających za sznurki w całej tej naszej piaskownicy, do podnoszenia standardów i pokonywania barier przed tym jak to zrobi konkurencja. A i obniżania cen.

To pokaż mi gdzie mamy te niższe ceny? Gry kosztuję tyle co za czasów PS2, konsole również mają podobny pułap cenowy jak nie wyższy, akcesoria też nie zmieniły ceny. Gdzie te super korzyści dla gracza płynące z konkurencji???

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18799 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:00:45 pm »
Xbox 360 tanieje ze 3 razy szybciej od PS2, Xboxa i GC w czasie ich świetności. Dla mnie to korzyść.