Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2706833 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18800 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:03:00 pm »
Xbox 360 tanieje ze 3 razy szybciej od PS2, Xboxa i GC w czasie ich świetności.

Tyle że jego cena jest nadal na poziomie PS2 w tym samym okresie czasu bytowania na rynku. Gdzie więc te mega obniżki? Czemu ceny gier nie spadają, czemu ceny akcesoriów nie spadają? Przecież twierdzicie że konkurencja to sama korzyść dla gracza. Pokażcie mi gdzie ja mam tą korzyść przy obecnej konkurencji?

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18801 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:04:00 pm »
I tyle w sumie z mojej strony, cieszmy się tym co mamy, a walka z konkurencją niech będzie coraz bardziej zacięta, wymusi to na ludziach pociągających za sznurki w całej tej naszej piaskownicy, do podnoszenia standardów i pokonywania barier przed tym jak to zrobi konkurencja. A i obniżania cen.

To pokaż mi gdzie mamy te niższe ceny? Gry kosztuję tyle co za czasów PS2, konsole również mają podobny pułap cenowy jak nie wyższy, akcesoria też nie zmieniły ceny. Gdzie te super korzyści dla gracza płynące z konkurencji???
No nie wmówisz mi chyba, że nie widzisz walki cenowej na rynku? Żeby ci to pokazać musiałbym stworzyć wyimaginowaną sytuację, w której byłaby tylko jedna konsola. Nie mam zamiaru, masz rozum - więc to sobie wyobraź. I po raz kolejny PS2 nie była BEZKONKURENCYJNA w pełnym tego słowa rozumieniu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 13:07:13 pm wysłana przez grami »

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18802 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:04:27 pm »
Xbox 360 tanieje ze 3 razy szybciej od PS2, Xboxa i GC w czasie ich świetności.

Tyle że jego cena jest nadal na poziomie PS2 w tym samym okresie czasu bytowania na rynku. Gdzie więc te mega obniżki? Czemu ceny gier nie spadają, czemu ceny akcesoriów nie spadają? Przecież twierdzicie że konkurencja to sama korzyść dla gracza. Pokażcie mi gdzie ja mam tą korzyść przy obecnej konkurencji?
Co ty pieprzysz. PS2 po trzech latach na rynku nie zeszło do obecnego pułapu Xboxa.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18803 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:05:42 pm »
Cytuj
Przecież twierdzicie że konkurencja to sama korzyść dla gracza. Pokażcie mi gdzie ja mam tą korzyść przy obecnej konkurencji?

PS3 z 80gb dyskiem kosztuje ok. 1400zł.
Masz świetną (darmową) usługę online z Trophies.
Masz tilty w kontrolerze.
Masz wstrząsy w kontrolerze.

Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18804 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:21:02 pm »
o_0 Chyba sobie jaja robicie. Jeżeli to że mam tilty i wibracje jest zasługą konkurencji to ja mam w dupie taką konkurencję. Chce tańsze gry, tańsze akcesoria i tańsze konsole a dostaje to co w poprzedniej generacji gdzie jedna konsola miała ogromną przewagę nad resztą.

@Tarniak po 3 latach na rynku PS2 kosztowało już poniżej 1000zł więc to pułap X0.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 13:23:56 pm wysłana przez MarcePan »

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18805 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:23:43 pm »
o_0 Chyba sobie jaja robicie. Jeżeli to że mam tilty i wibracje to zasługa konkurencji to ja mam w dupie taką konkurencję. Chce tańsze gry, tańsze akcesoria i tańsze konsole a dostaje to co w poprzedniej generacji gdzie jedna konsola miała ogromną przewagę nad resztą.

@Tarniak po 3 latach na rynku PS2 kosztowało już poniżej 1000zł więc to pułap X0.
Arcade kosztuje dużo mniej, a grube PS2 wchodziło mając jeszcze mniej podstawowych komponentów (dysk, sieć, karta pamięci). I nie kosztowało po 3 latach na rynku 1000 zł, nie w Polsce w każdym razie.

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18806 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:26:05 pm »
o_0 Chyba sobie jaja robicie. Jeżeli to że mam tilty i wibracje to zasługa konkurencji to ja mam w dupie taką konkurencję. Chce tańsze gry, tańsze akcesoria i tańsze konsole a dostaje to co w poprzedniej generacji gdzie jedna konsola miała ogromną przewagę nad resztą.

@Tarniak po 3 latach na rynku PS2 kosztowało już poniżej 1000zł więc to pułap X0.

To, że w ogóle masz PS3 to zasługa konkurencji, to, że gry wyglądają w tym momencie tak jak wyglądają to zasługa konkurencji, to, że ceny nie poszły w górę, a wciąż tanieją to zasługa konkurencji itd. Przywołując erę PS2 wciąż, czuję jakbym ze ścianą rozmawiał, ale cóż... Powiedzmy inaczej, stwórzmy już tą sytuacje nawet, Sony pozamiatało, PS4 wychodzi jako jedyna konsola na rynku, reszta się poddała. Jak to sobie wyobrażasz?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18807 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:28:25 pm »
Wersja Arcade Xbox'a to taki wymysł na którym w niektóre gry nie da się grać więc ja biorę pod uwagę tutaj pełny produkt jakim jest wyższy model X0. Aczkolwiek nawet biorąc pod uwagę Arcade ja nie dziwię się tak niskiej cenie tej konsoli. Jest ona w dużej mierze spowodowana ogromną awaryjnością z której producent zdaje sobie sprawę i ceną rekompensuje ten feler.

PS. PS2 kosztowało poniżej 1000zł i to wcześniej jak po 3 latach. Wiem to dobrze z tego względu że miałem dwie PS2. Pierwszą po ponad 2 latach spalił mi piorun i musiałem kupować kolejną więc pamiętam ile dałem. Wtedy był jakiś budle pack i zapłaciłem za niego 1100zł podczas gdy samą konsolę można było wyrwać taniej.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18808 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:31:26 pm »
Wersja Arcade Xbox'a to taki wymysł na którym w niektóre gry nie da się grać więc ja biorę pod uwagę tutaj pełny produkt jakim jest wyższy model X0. Aczkolwiek nawet biorąc pod uwagę Arcade ja nie dziwię się tak niskiej cenie tej konsoli. Jest ona w dużej mierze spowodowana ogromną awaryjnością z której producent zdaje sobie sprawę i ceną rekompensuje ten feler.

PS. PS2 kosztowało poniżej 1000zł i to wcześniej jak po 3 latach. Wiem to dobrze z tego względu że miałem dwie PS2. Pierwszą po ponad 2 latach spalił mi piorun i musiałem kupować kolejną więc pamiętam ile dałem. Wtedy był jakiś budle pack i zapłaciłem za niego 1100zł podczas gdy samą konsolę można było wyrwać taniej.
W co sie nie da grać? O_____o

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18809 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:34:15 pm »
W Burnout Paradise przez neta , ale pewny nie jestem.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18810 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:34:58 pm »
o_0 Chyba sobie jaja robicie. Jeżeli to że mam tilty i wibracje to zasługa konkurencji to ja mam w dupie taką konkurencję. Chce tańsze gry, tańsze akcesoria i tańsze konsole a dostaje to co w poprzedniej generacji gdzie jedna konsola miała ogromną przewagę nad resztą.

@Tarniak po 3 latach na rynku PS2 kosztowało już poniżej 1000zł więc to pułap X0.

To, że w ogóle masz PS3 to zasługa konkurencji, to, że gry wyglądają w tym momencie tak jak wyglądają to zasługa konkurencji, to, że ceny nie poszły w górę, a wciąż tanieją to zasługa konkurencji itd. Przywołując erę PS2 wciąż, czuję jakbym ze ścianą rozmawiał, ale cóż... Powiedzmy inaczej, stwórzmy już tą sytuacje nawet, Sony pozamiatało, PS4 wychodzi jako jedyna konsola na rynku, reszta się poddała. Jak to sobie wyobrażasz?

Tak jak przejście z ery PSX'a na erę PS2. Mimo że Sony miało rynek w kieszeni i konkurencja nie było zagrożeniem to wypuścili dużo lepszą konsolę. To ja Ci proponuję wyobrazić sobie sytuację w której na rynku pojawia się jeszcze 3 dodatkowych producentów konsol. Każdy z nich wykupuje jakieś tytuły na wyłączność. Co wtedy? Żeby zagrać w COD7 musisz kupić konsolę firmy X, żeby pograć w GTA5 konsolę firmy Y, aby odpalić FFXV sprzęt firmy Z itp. Tego oczekujesz od rynku konsol?
: Czerwiec 22, 2009, 12:34:33 pm
@Windomearl

W Forza3. :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 13:38:35 pm wysłana przez MarcePan »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18811 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:37:04 pm »
W Burnout Paradise przez neta , ale pewny nie jestem.
No to nie da sie pograć ONLINE. Nie ma takiej gry która wymaga dysku.


: Czerwiec 22, 2009, 12:36:13 pm
o_0 Chyba sobie jaja robicie. Jeżeli to że mam tilty i wibracje to zasługa konkurencji to ja mam w dupie taką konkurencję. Chce tańsze gry, tańsze akcesoria i tańsze konsole a dostaje to co w poprzedniej generacji gdzie jedna konsola miała ogromną przewagę nad resztą.

@Tarniak po 3 latach na rynku PS2 kosztowało już poniżej 1000zł więc to pułap X0.

To, że w ogóle masz PS3 to zasługa konkurencji, to, że gry wyglądają w tym momencie tak jak wyglądają to zasługa konkurencji, to, że ceny nie poszły w górę, a wciąż tanieją to zasługa konkurencji itd. Przywołując erę PS2 wciąż, czuję jakbym ze ścianą rozmawiał, ale cóż... Powiedzmy inaczej, stwórzmy już tą sytuacje nawet, Sony pozamiatało, PS4 wychodzi jako jedyna konsola na rynku, reszta się poddała. Jak to sobie wyobrażasz?

@Windomearl

W Forza3. :P
Na to czekałem. Nie ma to jak rozmawiać o grze która jeszcze nie wyszła, i z tego co wiadomo na arkejdach działać będzie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18812 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:39:07 pm »
Czemu najpierw napisałeś że to headhot z mojej strony? :P

PS. Sam producent potwierdza taką sytuację.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18813 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:40:55 pm »
Czemu najpierw napisałeś że to headhot z mojej strony? :P

PS. Sam producent potwierdza taką sytuację.
Self-headshot uściślając. Ja czytałem że na dysk zgrywane będą tylko dodatkowe samochody i trasy.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18814 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:41:28 pm »
Nom a w ile gier nie pogra się po sieci?

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18815 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:41:42 pm »
Myślę, że wiele osób tutaj ma dość wąskie pojęcie o prawach rynku :P Przez to chyba każdy z was broni zaciekle tylko jednego rozwiązania. A prawda niestety jak zawsze leży gdzieś po środku :P

Może nie jestem jakimś mega specem, ale odpowiednie studia robię, to odważę się wypowiedzieć :P

Konkurencja to nie wszystko, to tylko jeden z czynników, który się składa na to co widzimy na półce i tego ile musimy za to forsy wyłożyć.
Tak naprawdę największym plusem konkurencji jest wymuszanie wdrażanie nowych technologii i przyśpieszanie rozwoju tych już istniejących. I tak w istocie więcej to ta konkurencja nie powoduje. Owszem, ma ona też wpływ na cenę, ale nie aż tak duży jak inne czynniki.

Nawet przy monopolu produkt musi być dostępny, musi być atrakcyjny a marka za nim stojąca musi mieć odpowiedni wizerunek. Jeżeli produkt nie będzie atrakcyjny, cena nie będzie adekwatna, to wizerunek marki na tym cierpi i w efekcie żadnego monopolu nie ma, bo nikt tego nie będzie kupował.
Sprawa wygląda troszkę inaczej przy produktach niezbędnych do codziennego funkcjonowania, ale konsole takimi nie są.

Tym samym monopol dla jednej z konsol nie jest AŻ taki zły. Same konsole i związane z nimi ceny za poszczególne produkty MUSIAŁYBY mieć rozsądny poziom, bo tylko duża ilość konsol na rynku daje gwarancje firmom developerskim zarobienia pieniędzy, a tylko odpowiednie ceny gier będą sprzedać konsole. Także niezależnie od tego, kto by był monopolistą na rynku, konsola tej firmy byłyby dla nas wszystkich dostępne. I stałe obniżki cen też by miały miejsce, tyle, że wolniej, niżeli gdy jest konkurencja. Niemniej obniżki są konieczne - rynek składa się z 3 rodzai grup klientów: Gadżeciarzy/Specjaliści, klasa średnia i minimaliści; i by dotrzeć do każdej z tych grup, co jest niezbędne, aby wprowadzić produkt na masowy rynek (minimaliści stanowią 50 % rynku!), oferta musi być atrakcyjna. Dla minimalistów cena jest krytycznym elementem wpływającym na decyzję.

Osobiście nie miałbym nic przeciwko, jedna konsola to wielki komfort w podejmowaniu decyzji. Ale jak pisałem już wyżej, nic tak jak konkurencja nie przyśpiesza wdrażania nowych rozwiązań powiązanych z produktem. Pewnie bez niej też by się pojawiały z czasem nowe usługi i możliwości, bowiem dział rozrywki wymaga stale nowych pomysłów, aby podtrzymać zainteresowanie klientów i poszerzać grupę docelową, ale nie następowało by to tak szybko.


Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18816 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:44:21 pm »
Nom a w ile gier nie pogra się po sieci?
Nie wiem i szczerze mówiąc, co mnie to gówno obchodzi. :???:

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18817 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:46:05 pm »
Wersja Arcade Xbox'a to taki wymysł na którym w niektóre gry nie da się grać więc ja biorę pod uwagę tutaj pełny produkt jakim jest wyższy model X0. Aczkolwiek nawet biorąc pod uwagę Arcade ja nie dziwię się tak niskiej cenie tej konsoli. Jest ona w dużej mierze spowodowana ogromną awaryjnością z której producent zdaje sobie sprawę i ceną rekompensuje ten feler.

PS. PS2 kosztowało poniżej 1000zł i to wcześniej jak po 3 latach. Wiem to dobrze z tego względu że miałem dwie PS2. Pierwszą po ponad 2 latach spalił mi piorun i musiałem kupować kolejną więc pamiętam ile dałem. Wtedy był jakiś budle pack i zapłaciłem za niego 1100zł podczas gdy samą konsolę można było wyrwać taniej.
A na PS2 bez Nertwork Adaptora nie dało się grać w FFXI. ;/ Gadanie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18818 dnia: Czerwca 22, 2009, 13:57:13 pm »
Wersja Arcade Xbox'a to taki wymysł na którym w niektóre gry nie da się grać więc ja biorę pod uwagę tutaj pełny produkt jakim jest wyższy model X0. Aczkolwiek nawet biorąc pod uwagę Arcade ja nie dziwię się tak niskiej cenie tej konsoli. Jest ona w dużej mierze spowodowana ogromną awaryjnością z której producent zdaje sobie sprawę i ceną rekompensuje ten feler.

PS. PS2 kosztowało poniżej 1000zł i to wcześniej jak po 3 latach. Wiem to dobrze z tego względu że miałem dwie PS2. Pierwszą po ponad 2 latach spalił mi piorun i musiałem kupować kolejną więc pamiętam ile dałem. Wtedy był jakiś budle pack i zapłaciłem za niego 1100zł podczas gdy samą konsolę można było wyrwać taniej.
A na PS2 bez Nertwork Adaptora nie dało się grać w FFXI. ;/ Gadanie.

Dlatego dodałem zdanie że nawet biorąc pod uwagę Arcade to cena nie dziwi ze względu na ogromną awaryjność tego sprzętu.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18819 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:01:56 pm »
Wersja Arcade Xbox'a to taki wymysł na którym w niektóre gry nie da się grać więc ja biorę pod uwagę tutaj pełny produkt jakim jest wyższy model X0. Aczkolwiek nawet biorąc pod uwagę Arcade ja nie dziwię się tak niskiej cenie tej konsoli. Jest ona w dużej mierze spowodowana ogromną awaryjnością z której producent zdaje sobie sprawę i ceną rekompensuje ten feler.

PS. PS2 kosztowało poniżej 1000zł i to wcześniej jak po 3 latach. Wiem to dobrze z tego względu że miałem dwie PS2. Pierwszą po ponad 2 latach spalił mi piorun i musiałem kupować kolejną więc pamiętam ile dałem. Wtedy był jakiś budle pack i zapłaciłem za niego 1100zł podczas gdy samą konsolę można było wyrwać taniej.
A na PS2 bez Nertwork Adaptora nie dało się grać w FFXI. ;/ Gadanie.

Dlatego dodałem zdanie że nawet biorąc pod uwagę Arcade to cena nie dziwi ze względu na ogromną awaryjność tego sprzętu.

a ps2 nie było awaryjne o_O

btw, konkurencjia jest zdrowa i tyle, jak wygląda rynek samochodów, komputerów, producentów telefonów a jak konsol... im większy wybór tym większe staranie o pozyskanie klienta, i tyle

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18820 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:05:01 pm »
PS2 było awaryjne ale nie na tak koszmarnie wysokim poziomie jak X360.

PS. Jeszcze raz proponuje się zastanowić jakby wyglądał rynek gdy producentów konsol byłoby np. 5 bo porównywanie rynku konsol do rynku samochodów raczej nie jest trafne.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18821 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:08:50 pm »
PS2 było awaryjne ale nie na tak koszmarnie wysokim poziomie jak X360.

PS. Jeszcze raz proponuje się zastanowić jakby wyglądał rynek gdy producentów konsol byłoby np. 5 bo porównywanie rynku konsol do rynku samochodów raczej nie jest trafne.

a wytłumacz mi dlaczego??

ilu masz producentów podzespołów komputerowych??
: Czerwiec 22, 2009, 13:07:00 pm
PS2 było awaryjne ale nie na tak koszmarnie wysokim poziomie jak X360.

PS. Jeszcze raz proponuje się zastanowić jakby wyglądał rynek gdy producentów konsol byłoby np. 5 bo porównywanie rynku konsol do rynku samochodów raczej nie jest trafne.

co do awaryjności pierwszych modeli klocka to jakoś dalej nie chce mi się wierzyć w te dane że 40-60% konsol wracało do servisu ... ale nie neguję że był awaryjne, nie rozumiem natomiast co do awaryjności ma to że ktoś kupił wersję, Arcade a np Elite... 

a wytłumacz mi dlaczego??

ilu masz producentów podzespołów komputerowych??

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18822 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:08:57 pm »
Dlatego że im większa liczba producentów tym większy podział na tytuły exlusive co wiąże się z faktem iż musiałbyś posiadać 5 konsol aby pograć w swojej ulubione gry.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18823 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:11:54 pm »
Dlatego że im większa liczba producentów tym większy podział na tytuły exlusive co wiąże się z faktem iż musiałbyś posiadać 5 konsol aby pograć w swojej ulubione gry.

które mogły by kosztowac tyle że stać by Cię było na posiadanie tych konsol :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18824 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:17:54 pm »
To już są pobożne życzenia bo konsola, która musiałaby technologicznie konkurować z resztą nie byłaby tania. Paradoksalnie podczas takiej sytuacji ogromne znaczenie miałby fakt posiadania przez producenta technologi przewyższającej konkurencję a co za tym idzie podniosłoby to cenę. Wiadomo że ludzie chcieliby mieć najmocniejszy sprzęt, który generuje najładniejszą grafikę i ma najciekawsze gry. To wymaga dużych nakładów finansowych producenta a więc i cena nie byłaby niska.

PS. Co do porównania awaryjności PS2 i X0 to ja też nie wierzę że jedynie 60% X0 padło. Podejrzewam że znacznie więcej. :)

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18825 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:25:22 pm »
To już są pobożne życzenia bo konsola, która musiałaby technologicznie konkurować z resztą nie byłaby tania. Paradoksalnie podczas takiej sytuacji ogromne znaczenie miałby fakt posiadania przez producenta technologi przewyższającej konkurencję a co za tym idzie podniosłoby to cenę. Wiadomo że ludzie chcieliby mieć najmocniejszy sprzęt, który generuje najładniejszą grafikę i ma najciekawsze gry. To wymaga dużych nakładów finansowych producenta a więc i cena nie byłaby niska.

PS. Co do porównania awaryjności PS2 i X0 to ja też nie wierzę że jedynie 60% X0 padło. Podejrzewam że znacznie więcej. :)

czuć jad w Twoim poście  :D
ale dalej nie wiem co ma wersjia arcade do awaryjności  :P

hmmm... oczywiścię że technologia była by wtedy elementem krytycznym kształtuącym rynek w momęcie gdy mogli byśmy wybierać z powiedzmy 20 sprzętów wiadomo iż producent stawał by na głowie abyśmy wybrali właśnie sprzęt opatrzony jego logo, zauważ jednak iż na rynku PC dzieje się dokładnie to samo i jakos nikt tam na zawał nie umiera, sprzęt jest drogi ale tanieje tak szybko iż baaaardzo szybko jest atrakcyjny cenowo dla zwyklego śmiertelnika, z konsolamy było by gorzej ich zamknięta architektura nie pozwala w dzisiejszych czasach na modernizacjię dokonywaną przez klienta samodzielnie, ale pamiętajmy że rozpatrujemy sytuacjię teoretyczna więc jeśli sprzętu nie dało by się samemu modernizować to nowe konsole wychodziły by coraz częściej co za tym idzie ich ceny by nie były przerażające bo nikt nie utzymał by się na rynku z towarem w momęcie gdy konkurecnia wydaję coś lepszego a taniej... moim zdaniem postęp był by o niebbbbboooo szybszy niż teraz...  nie było by zjawiska FB bo rynek był by zdecentralizowany, gry były by częściej robione tylko i wyłącznie na konkretny sprzet itd...

dla mnie czarnym jest scenariusz gdy za 7-8 lat będzi ena rynku tylko jeden producent konsol...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18826 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:29:41 pm »
czuć jad w Twoim poście  :D
ale dalej nie wiem co ma wersjia arcade do awaryjności  :P

Wiesz czemu nie wiesz? Bo nie doczytałeś dokładnie. Ja pisałem że awaryjność X0 ma wpływ na jego cenę. Producent zdaje sobie sprawę z tego że jego konsola sypie się na potęgę i obniża cenę by mimo tego zachęcić klienta do kupna.

FAN

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-06-2009
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18827 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:30:41 pm »
Konkurencja zawsze ma wpływ na rynek, chodzby minimalny ale zawsze.
PRL RULLAAAAA

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18828 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:31:48 pm »
...zauważ jednak iż na rynku PC dzieje się dokładnie to samo i jakos nikt tam na zawał nie umiera, sprzęt jest drogi ale tanieje tak szybko iż baaaardzo szybko jest atrakcyjny cenowo dla zwyklego śmiertelnika...

Teraz zastanów się do czego by to prowadziło. Mielibyśmy nową konsolę co dwa lata albo w końcu powstałby sprzęt z wymiennymi bebechami i tak moglibyśmy pożegnać lata świetności konsol.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 14:33:47 pm wysłana przez MarcePan »

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18829 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:34:32 pm »
czuć jad w Twoim poście  :D
ale dalej nie wiem co ma wersjia arcade do awaryjności  :P

Wiesz czemu nie wiesz? Bo nie doczytałeś dokładnie. Ja pisałem że awaryjność X0 ma wpływ na jego cenę. Producent zdaje sobie sprawę z tego że jego konsola sypie się na potęgę i obniża cenę by mimo tego zachęcić klienta do kupna.

aaa czyli co za jakiś czas zaczną go za darmo rozdawać??  :shock:
wybacz ale jakoś nie trafia do mnie Twoja argumentacja  :)

Konkurencja zawsze ma wpływ na rynek, chodzby minimalny ale zawsze.

konkurencja to akurat czynnika mający jeden z większych wpływów na rynek :)

...zauważ jednak iż na rynku PC dzieje się dokładnie to samo i jakos nikt tam na zawał nie umiera, sprzęt jest drogi ale tanieje tak szybko iż baaaardzo szybko jest atrakcyjny cenowo dla zwyklego śmiertelnika...

Teraz zastanów się do czego by to prowadziło. Mielibyśmy nową konsolę co dwa lata albo w końcu powstałaby konsola z wymiennymi bebechami i tak moglibyśmy pożegnać lata świetności konsol.

zmiana nie zawsze musi oznaczać że coś podąża w złym kierunku a co najwyżej innym...
czasy 10 letniej żywotności konsol tez mamy za soba ... postęp technologiczny jest zbyt wielki

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18830 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:40:10 pm »
czuć jad w Twoim poście  :D
ale dalej nie wiem co ma wersjia arcade do awaryjności  :P

Wiesz czemu nie wiesz? Bo nie doczytałeś dokładnie. Ja pisałem że awaryjność X0 ma wpływ na jego cenę. Producent zdaje sobie sprawę z tego że jego konsola sypie się na potęgę i obniża cenę by mimo tego zachęcić klienta do kupna.

aaa czyli co za jakiś czas zaczną go za darmo rozdawać??  :shock:
wybacz ale jakoś nie trafia do mnie Twoja argumentacja  :)

Wybaczam ale to już nie mój problem że do Ciebie nie trafia.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18831 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:43:31 pm »

Wybaczam ale to już nie mój problem że do Ciebie nie trafia.

dziękuję :) za łaskawość ...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18832 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:44:28 pm »
Proszę bardzo. 8)

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18833 dnia: Czerwca 22, 2009, 15:24:06 pm »
Tak, czytając między wierszami to MarcePan ogólnie ciągnie ku jednej myśli... na rynku powinna zostać tylko jedna TRUE konsola Sony. Oj biada, biada tym, którzy tego nie widzą. Przecież to wszystko byłoby dla nas tak korzystne, a my jeszcze się bronimy. To jak za czasów sprzed 90 roku, wszystko było takie dobre, ludzie mieli prace, nie było problemu z bezrobociem...sielanka jednym słowem, a wstrętni ludzie i tak chcieli wolności i wszystko popsuli. Co zrobisz, jedni nazywają to rozwojem, drudzy stękają, że im się to ni w 5 ni w 10 nie podoba, ale do czasów PRL'u nie wrócisz, do czasów gdy królował PSX/PS2 też nie.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18834 dnia: Czerwca 22, 2009, 15:40:18 pm »
Monopol oczywiście, że byłby korzystny dla graczy:
- byłaby jedna konsola i miałoby się dostęp do WSZYSTKICH gier
Za podbitą cenę, bo nie miałaby konkurencji.
Cytuj
- gry byłyby duuużo bardziej dopieszczone.
Tytuły byłyby marnej jakości, bo przecież i tak się je kupi - coś jak Wii obecnie.

 
Cytuj
Developer zamiast wydawać kase na dwa zestawy dev kitów,
O kurcze, mieliby dzięki temu zapas kawy nie na rok, a na 2 lata
Cytuj
zamiast marnować kase na pisanie pod obie wersje móglby skupic się tylko na jedny, sprzecie.
Fakt, ale patrz punkt o Wii
Cytuj
Gry byłyby dużo ładniejsze, bardziej dopracowane, szybciej by wychodziły itp
Znów punkt o Wii. Na pewno szybko by wychodziły, ale czy byłyby ładniejsze? A od czego miałyby być ładniejsze, skoro nie byłoby konkurencji?

Cytuj
- gadanie, że kolejne konsole byłyby małym krokiem naprzód to nieprawda, pod względem technicznym musiałby konkurowac z PC
Jakoś nie konkurują jak dotąd.
Cytuj
- gadanie o słabych grach nie ma sensu, deweloperzy musieli by nawet jeszcze bardziej walczyć o konsumenta, dostarczając jeszcze lepsze gry
No, na Wii to walczą. Jak lwy czy inne niedźwiedzie.

Cytuj
- cena: wolałbym wydać nawet 2tys i mieć wszystkie gry. Teraz jak ktoś chce grac we wszystkie gry musi kupić PS3, XO, Wii a to jest wydatek rzedu 4 tys zł!!!
Hm, XO - 1000 zł z 60GB dyskiem i grami (poprzednia reklamówka MM), Wii - 1000, PS3 - 1200 zł. Rozumiem, że 800 to na dojazdy do sklepów?

Jakoś jest monopol na rynku gier PC (Mac i linux to nisza) i czy faktycznie jest to dla kogoś intratne, prócz MS?
Nie chce nic mówić, ale Tarniak twoje odpowiedź jest tak do d*py, że aż nie chce mi się tego komentować.

Z tym całym porównaniem do Wii to wyskoczyłeś jak jakiś gówniaż w onetu. Litości...

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18835 dnia: Czerwca 22, 2009, 15:43:09 pm »
Cytuj
Nie chce nic mówić, ale Tarniak twoje odpowiedź jest tak do d*py, że aż nie chce mi się tego komentować.
No tak. :lol: Ostra walka na argumenty nie do zbicia. Dorzuć jeszcze "twoja stara" i napisz, że nie myję nóg, bo widzę, że gdzieś w ten poziom celujesz.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 15:50:06 pm wysłana przez tarniak »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18836 dnia: Czerwca 22, 2009, 15:48:31 pm »
X'a bez dysku to jak mężczyzna bez wacka...
Yeahh, me and hate that's an odd couple

svonston

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18837 dnia: Czerwca 22, 2009, 15:53:56 pm »
X'a bez dysku to jak mężczyzna bez wacka...
znaczy, że po internecie nie pohasa?

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18838 dnia: Czerwca 22, 2009, 15:56:32 pm »
X'a bez dysku to jak mężczyzna bez wacka...
znaczy, że po internecie nie pohasa?
potrzebujesz wacka do hasania po necie  :shock:

svonston

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18839 dnia: Czerwca 22, 2009, 15:57:45 pm »
A po co hasać po internecie nie bawiąc się siusiakiem?! :shock: